m@lh pikfefe®? OPENBARE WERKEN: STAND VAN ZAKEN DOOR EENDRACHT GROOT» LEIDT DE LOEMENFEE MUZIKAAL DE STAD BINNEN UIT DANK SERAV DESIGN CENTER De Voorpost - 1-9-1978 - 3 Bij het einde van een verlofperiode acht ik het wel nuttig om na te gaan hoever het staat met een aantal «openbare ^werken», zo zegt schepen De Neve van Openbare Werken eren Ruimtelijke Ordening. Inderdaad, op O.W.R.O. zat men vast niet met de duimen te draaien, zelfs niet terwijl in de bouw het schietlood onbeweeglijk hing tijdens het voorbije verlof, en de mortelkuipen op de werven onderste boven la- zcgen. Openbare werken zijn eigenlijk maar voor de helft eiopenbaar, want vooraf wordt alles uitgebroeid onder de te nd kenlampen in de nieuwe tekenzolders van O.W.R.O. in de Kapellestraat, waar de schragen staan van deze stads- eei dienst, ne Aan welke wegen wordt in de toekomst gewerkt? Vooraan staat hier het ver keersvrij maken van de Gro te Markt. Met deze werken zou op 1 oktober begonnen worden. Ook moesten ver gaderingen plaats vinden met de bewoners van de Markt. Maar naar we verna men is niet iedereen in de omgeving daar gelukkig resten rondom worden op geveegd, en einde septem ber wordt het lint gespan nen dat, naar men hoopt, staatssecretaris De Wulf zal komen doorknippen. Ook aan de Rerum Novarum- straat zullen de woningen voor ouden van dagen in de eerstvolgende weken kun nen bewoond worden. Het zelfde projekt wordt her- In de planning op langere termijn is Baardegem wel i'een blikvanger wat de wer- d( ten buiten de binnenstad jetreft. Dit dorp, dat eigen- ijk nooit een dorpskom had toals elders, krijgt een nieuwe dorpskern (op het (erkplein) die door veel an dere gemeenten zal worden >enijd. Een ingrijpende ver andering die door architekt gnace Vinck werd uitgete- tend. Een harttransplanta tie rond twee verkeersaders feu één is de weg van Aalst taar Vilvoorde die de terk als het ware op een ei- in< and ingesloten houden. De 1 0 inder rechts van de kerk elvordt voor het verkeer weg gesneden. De baan Aalst- D filvoorde blijft uiteraard in jebruik. De zone rechts van nr' e kerk wordt dus verkeers- u® rij, tenzij men enkele ge- at tarkeerde auto's nog tot het ren erkeer kan rekenen. Spe lde :iale parkeerplaatsen wer- len voorzien voor gehandi- jv.I apten wat wel nieuw is. fóór de parochiezaal wordt titgelegenheid geplaatst ie helemaal in het groen rk, al ingewerkt zijn, zoals se ouwens heel dit kerkplein ka an aangepaste beplanting eig al worden voorzien. Het en< preekt vanzelf dat het nve orpshart hier weer wat iod nelier kan gaan kloppen. In Ik geval nodigt het toch uit r<x it een aktiever, veel minder evaarlijk en aangenaam }P orpsleven buiten, een stap e"< irug naar de tijd van toen dl raaruit men de dorpssfeer del il terughalen. De natuur :n ordt opnieuw naderbij ge- jee' okken. Ook op dit Kerk- 8 lein, dat zal aangelegd vit( orden «in relatie tot de be- ouwing er rond», zoals RI ihepen De Neve ons zei )it is toch wel een belang- jk projekt binnen het jaar in het dorp». Inderdaad, aar het dorp zal zijn jaar i| el allang gehad hebben k loraleer het van deze in- 1 reep zal genezen zijn. Het uurt nog wel wat, maar het Imt. jis. soot"J1 tEN Inning van DE «woners zelf ijse Binnen afzienbare lijd zal het plein voor de Baardegemse kerk er ongeveer zo uilzien. (EL) ok nog in Baardegem zijn werken aan de Hoog- rol raat zo goed als voltooid. (ort an kan de «langste», lejfjoogstraat uit Groot-Aalst, ials de schepen het zegt inder problemen gebruikt irden. voor Nieuwerker- (Kef ken wordt aan een ingreep in de dorpskom gedacht, gelijkaardig aan die van Baardegemen eveneens rond de kerk. Maar hiervan moet het dossier nog aan gelegd worden. In Nieuwer- kerken is men intussen nog altijd bezig met de restaura tie van de kerk. Maar be langrijk in voormeld op te maken dossier is, dat ook de restauratie van de pasto rij er in opgenomen zal wor den (zij is eigendom van de stad). Maar de fanfare die «deze toekomstmuziek moet spelen is wel nog ver af. ««"Het beëindigen van de we- genwerken, zo vernemen we ook, in de Weggevoerden straat ging gepaard met de aanvang van de verbete- ringswerken en verbre- dingswerken aan de Oude Dendermondse steenweg. De vernieuwing van de Doolhof-, Bergemeersen-, Appel-, Pastoor Lauwer- reys- en Bieststraat is nog in uitvoering. Het geduld van de bewoners daar zou weldra beloond worden met een fraaier straatbeeld. Mo menteel werkt men ook nog aan de Ronsevaalstraat te Erembodegem, verbeterin gen die in functie moeten staan van de sociale woon wijk aldaar. met het beeld van een auto loze Markt voor ogen. Daar gaan we in de nabije toe komst nog wel wat dieper op in. 1 oktober is ook de datum waarop de werken aan de Leuvestraat en Erembode gem zullen aangevangen worden. In die gemeente begonnen inmiddels ook de verbeteringswerken in de Boom-en Kluizenstraat. Het dossier voor de herin richting van de Sterrestraat (verbinding Begijnhof en Houtmarkt), en het inrich ten van het St.Kamielstraat tussen Watertoren en Felix de Hertstraat tot woonerf worden op 7 september aanbesteed. Op dit ogen blik maakt de studiedienst van OWRO eveneens de ontwerpen voor de parkeer plaatsen van de kerkhoven in Hofstade en Baardegem en ligt ook de herinrichting van de Nieuwstraat tot win kelwandelstraat op de te kentafel, naast de aanleg van twee nieuwe voetbal velden op gronden langs de Parkdreef (rechts) en de aanpassing van de atletiek- piste in de Osbroek. Het Schietbaan-projekt woningen naar de maat en de verlangens van mensen die uit de beroepsaktieve leeftijd zijn gestapt is ten einde gelopen. De bouw- haald in de O.L.Vrouwstraat (tussen Houtmarkt en Hoogstraat) en later aan de Ingang Deprez (bij het Astridpark). Aan de Wegge voerdenstraat zijn, zoals ge zegd de wegenwerken beëindigd. Dit ten voordele van de ingang Deprez waar het wegdek ook werd aan gepast aan de plaatselijke noden. Beneden werden trappen gemetseld, auto's kunnen er dus niet meer doorheen. Er wordt aan ge dacht om ook daar een woonerf in te richten, reke ning houdend met de ver eisten die in aanmerking komen voor bejaarde men sen. De huizen zullen in die zin worden aangepast. En op de stadseigendom bene den om de hoek, kunnen er nog altijd enige woningen worden bijgezet. Om de goedkeuring hiervan te be komen stuurde schepen De Neve een verantwoording naar het provinciaal be stuur. We drukken de tekst hiernaast integraal af, om dat dit projekt ons toch wel van groot belang lijkt. De bewoners tonen zich in elk geval tevreden over wat daar gebeurd is. In de sektor gebouwen valt eveneens een drukke aktivi- teit te noteren. De restaura tie van het Belfort is in vol- Ccr n urigc /ondag\oor middag zorgde de Koninklijke Symfonische ring Door Eendracht groot- voor een opmerkelijk -Midzomer- eritiefkoncert- in de feestzaal van het stadhuis, die tot recht- land toe gevuld was. Een hijzonder sukses dus voor dit symfonisch /else hap. tt koncert werd gegeven in opdracht van het stedelijk Eeestkomi- i. Hier werd. na haar verkiezing de vorige avond, de nieuwe Jemenfee Vlargot voor de eerste keer buiten de Kcizershallcn aan 0p< t publiek xoorgesteld. en muzikaal in de bloemen gezet. s/ijve Imp kx, The Windmills of your mind (M. Legrand) Too beautiful to last (R.R. Ben nett) Radetzky-marsch - Johann Strauss (Vater) DANKWOORDEN werden tenslotte nog uitgesproken door Frans Wouters en bioemen- fee Margot, waarna aan de leden van het orkest bloemen werden uitgereikt door Frans Wouters, in naam van de stad. schetsen wer den overhandigd aan het bestuur van «Door Eendracht Groot-. Vermelden wc tenslotte nog dat het volgende koncert plaats vindt Ie gang. Het betreft hier ei genlijk meer wat men noemt «instandhoudings- werken», vooral binnenin waar de betonwerken uitge voerd en zelfs niet meer te merken zijn. Langs de bui tenkant worden later de voegen bijgewerkt, evenals de beelden, en wordt een al gemene opkuis in het voor uitzicht gesteld. Ook de herstelling van het Huis Van Langenhove is volop bezig, momenteel nog de «ruw bouw». Ver gevorderd is de Sport- schuur aan de Kortestraat in Erembodegem. Begin september zou daar de elek triciteitsinstallatie en de centrale verwarming wor den geleverd en geplaatst. Ook werd een aangepaste sportvloer gekozen (via aan besteding). Volgens OWRO is het verder ook zeker dat het Pierre Cornelisstadion zijn publiek op een volledig afgewerkte tribune zal kun nen ontvangen, wanneer de eerste thuiswedstrijd van Eendracht Aalst zal plaats vinden. Bij dit alles, zo zegt men op OWRO, wordt het Kultureel Centrum niet vergeten, ter wijl besprekingen gevoerd worden over de woonwijk De Bioley en het tweede zwembad. Wat betreft De Bioley, moet evenwel wor den gezegd dat een beslis sing van de hogere Over heid half september mag worden verwacht, maar bij de betrokken stadsdiensten die we hierover kontakteer den toonde men zich uitge sproken optimist. Op «Leef milieu» werden voor dit pro jekt trouwens ook bijzonde re inspanningen gedaan om dit dossier vooruit te hel pen, een dossier dat aan de stad dagelijks heel wat geld kost, zoals elke Aalstenaar wel zal weten. Maar de kan sen liggen gunstig. Wat betreft de Kattestraat is de moeilijke situatie nu ein delijk toch opgehelderd, althans toch op papier. Het laatste probleem, het in concessie geven van de on dergrond (voor parkeerruim te) is van de baan. Zoals men weet, ging de H.- Geestkapel terug naar de stad, in ruil voor de be twiste 9 meters Ridder straat die de Federatie van de Immobiliën totnogtoe waren ontzegd. De Federale kan nu beschikken over de ondergrond om er autoberg plaatsen op te richten. Een laatste punt: de water zuivering, een zaak met let terlijk nog altijd een kwade geur eraande Dender. Het eigenlijke zuiverings station komt Dender-af- waarts voorbij de stad, waardoor wordt gevreesd dat we hier nooit van de stank vanaf zullen geraken. Maar dit ziet men dan toch wel verkeerd, aangezien in een eerste fase koliektoren worden geplaatst langs heen de Dender, vanaf de Werf tot in Hofstade, waar door het vuile water niet meer in, maar naast het Denderwater in koliektoren wordt opgevangen, zodat huis vis owez'g waren dan ook (uiter- ■nej tl) bloemenfee Margoi zelf. de ,em or/.ittcr van hel Feestkomiiee je g »ns en Mevrouw Wauters. nner" Van Gijseghcm die de Aals- r Kultuurraad vertegenwoor- lc. en de gekende Aalstcrse nsicus Franyois Scholiaert. F.re- w/.itter van «Door Eendracht Charles Panné behoorde tneens tol de toehoorders. Maar was de' voorzitter van de ver- iging. Paul Ecmans. tevens oeV wv-',ter van MUZA. die het y, Ucomstwoord tot de aanwe/i- richtte, en enige toelichting omtrent het koncert. dit koncert mogen wc gerust [gen dat het zeer geslaagd was. twel muzikaal gezien h moet worden gezegd dat de perinstrumenten niet ten volle peil van de strijkers bereikten, t programma zelf was bijzonder Vl ic'ocht en aangepast voor een gelijke gelegenheid Aan de ugcl zorgde gastsolistc Marline mbeeck voor een mooie presta tie. Lof ook voor de vioolsoli van orkestmeester Achilfe Kiekens. Maar zeker ook voor dirigent Oc taaf Boone en zijn door het publick bijzonder gewaardeerde bewer kingen van wereldbekende film muziek. We laten U graag inzage in het programma, zodat U zich kan overtuigen dat het hier om een gesmaakte voordracht ging. mei als apotheose een feilloze Radetzky-March. waarna als bis- nummer nogmaals -Too beautiful to last- volgde. Inderdaad, dit concert was als het ware te mooi om het niet mee te maken: KONCERTPROGRAMMA Lichte Cavalerie, ouverture uit de komische opera van Fr Von Suppc The Breeze and I. bolero tox-trot - Ernesto Lecuona. Goud en zilver, wals. Franz Lchar Serenade. Peter Kreuder Exodus, Harry Pinky. Wereldfilmklankcn naar een be werking van dirigent Octaaf Boone. Over the rainbow (H. Arlcn) Op het einde van de tentoonstelling De Vlastijd van Streuvels- overhandigde de Clacrhaegsc Comedie uit Mcldert een in zand gelegde Strcuvelskop aan de voorzitter van het nationaal vlasmu- zeum Dries Dcqua (JM) HOE MIER NIES dat er es, hoe minder da 'k foytelèk weit woroever da 'k naa nog ne kier zol gon schroyven. Dad es vies hein mor dad es azoei! 't Er zèn azoei van die momenten woor dagge op ien onnoeizel affeereken moetj brodeiren - pier omdagge niet anders 'n wetj. Tèn zèn der ander kieren - gelèk as naa - dagge foytelèk nie 'n zotj weiten woroever iest te beginnen. Of wa dagge zotj iest zeggen. Want 'tes allemool nies en ge zotj oever alles tegeloyk willen beginnen. En tèn begindje te twoyfelen. Zol ek iest oever teis of iest oever 't ander beginnen? En g' heet on a zjip, ge zè gereen! Ja, woroever na? Oever 't slooiten van de joorbezze? Oever den olsjterschen aoved? En de Prinsjenkaomer die dor in heren tiaprast woren oever de kwestje dat d' ander kwampe michelen? Oever de Chevaljees en onze vrindj Frans Wauters die deir de Draoken in de blommekes gezetj geweist g'had 'n hemmen en die door gralèk van gedage woren? Oever die zélste Draokenieren die. gelèk as verwacht, heren drapao verom hemmen? Of oever den dienen die die vlagge gepikt hooi en ze binsjt de verkiezink van den Blommendinges meh veil tamtam waa lote verom verschoynen. mor 't was soyn zenne sibberjanes? Of oever de verkiezink van die zélste Blommendinges die tèn toch nog anders ooitgedrooid es as dat de miest' op hooin? En azoei zol ek nog kenne voesj goon, allemol onderweirpen, mor da zen d' er allemool woor dat er zuveil zol kennen oever gezeid werren dad ien hoeksken ni genoeg es. En as ge azékken dingen talvendeir nroetj kappen, tèn verliest da veil van zèn weerde newoor? Domei peis ek da 't best es da 'k dor lalier of ladoor iet ooit hooi en da meh eh koppel woerdekes ooitiendoeng. 't Slooiten van de Joorbezze? Allemaan kontentda 't gedoon es. De kommèrsanten veil minder kontent oever heren ooitslag. Want 't was veil en veil minder as verleide joor. Reikenink haven, menieren, da 't er veil mier doppers zèn en dat de konterbiesjes al meh eh groeit schof ribbedebie zèn! Den Olsjterschen aoved? Allemaan heid hem gammezeird. En hei noyg gelachen. Balven ienegte die groen lachtegen. Mor ja, 't es vantoyd ne kier elk zènnen toer hein. En wie da gere lacht moe kenne lachen verdraogen. Oeik de die van die Kaomer van de Prinsjen. Nog 'n sjans da ze 't op 't léste op ne lach gepakt hemmen. Gelèk as 't on Karnavalprinsjen past. Mor as 't er hier in Olsjt iet bekost gerokt, meigde reikenen dat op 't tapoyt komt hein. En vér tingdoezjed ballen mier of minder (binsjt dat d' ander mensjen dad allemol vér de zjook doeng) kaan der al iensj gezwansd werren. Mor allei, heren Deiken 'n es 't er toch nog ni op vermaogerd. Hein madam? En dat de Sjevaljees en oeik de Prezzedént van 't Fiestkommetoyt gepakt woren van heren blommekei die ze van de Draocken kreigen, awei, 'k kaan da geloeiven. Want die mensjen doeng da vér veil minder as (allei lodj ons na zwoygen oever die tingdoezjed ballen). En ier on wie dad ier toekomt! En dennen drapao die gepikt was - in de Veirpost verschein - verom most kommen of 't zat er teigen - ni verom kwamp - 't gink er teige zitten - tèn gink verom kommen gelèk as 't er in 'n ander gazet verschein (ni in de Veirpost - en op 't leste knipperken ooit de flemen van de pikkaargefoesjeld wird - womei dat 'n doynen dor stont meh zenne spiek dat 'n al opgemokt hooi - door gomen naa nog niet oever zeggen. Mor da kom wel zee. Es 't vandaog ni, 't es op nen andere kier. Mor 'k moen der iest nog 't foyn van weiten. Mor ien dingen weit ek toch aal. Most Markes zèn eiremen kennen boezjeiren, hè zol zenne vinger omhoeig steiken en in de tool van zoynen toyd zeggen (in 't Latoyn vanoyges): Tu quoque, fili mi! - A bon entendeur, saluen de kosten de windj vanachter! En tèn oever de verkiezink zelf van de Blommendinges. Wajjer hooin van de joor meh veil moeite nog twie kandedoten. Da mokt dad elk van heer den helft van de kansen hooi ver te winnen. En ien van de twie es gewonnen. Ge zetj hier in deis gazet wel kenne leizen waffer ien. 'k Gon der ni voejer oever ézzelen wie da na oygentlèk de beste was. Iest en veraal, 'k hem ze ni geprobeird en ten twieden, gienen ambras in meh kot. 'k Lig alle daogen meh 'n ander fei in men bedde. Mor kért en goed: Nora 'n es ni gekoezen. Jean-Paul wel! Mor da was in RoeimenOf dat da nen troeistproys es, 'n weit ek ni Voesj van de rést kaan ek ajjer allien mor vraogen vér de zondag-en-acht-daogen ne kier nor de mért te kommen. Nor die ambachtmèrt. Ge kentj dor allicht iet zing en surtoe iet lieren. En 'k zal door allicht oeik zèn. Omda 'k dor oeik iet kaan opraopen. Vér ajjer voesj on 't lantjens t' haven. Mor da zejje tèn allicht ni moet zoeken in teis hoeksken. Mor zoekt tèn mor op 'n ander plosj. DOLF verdere vervuiling alVast wordt gestopt. Deze werk wijze werkt de snelheid van het hele projekt in de hand, aangezien de hele waterzui veringsinstallatie zodoende trapsgewijze wordt opge bouwd, en geleidelijk meer en meer operationeel wordt. Men wacht dus niet om de dender te zuiveren tot wan neer in Hofstade de hele zuiveringsinstallatie afge werkt zal zijn. De in aan vang nog beperkte hoeveel heid opgevangen vervuild water zal in elk geval al ge zuiverd kunnen worden, in afwachting dat de hele in stallatie klaarkomt. Hiertoe startte het tijdelijk perso neelskader begin augustus zijn aktiviteiten. Over wat voorafging zegt schepen de Neve: «Het zijn projekten ten behoeve van alle mensen die in Groot Aalst wonen, werken of er zich ontspannen. Via mijn briefwisseling stel ik regel matig vast dat sommige realisaties van O.W. aan heel wat mensen toch nog enige levensvreugde bezor gen. Elke nieuwe infrastruk- tuur moet immers de aan loop zijn tot meer welzijn.» Wilfried Lissens op 20 november 1978: -Schubert na 150 jaar-, Wilfried Lissens WONEN BEGINT WAAR ONRUST EINDIGT. molenstraat 70, aalst tel. 053-21.76.ÖS 's werelds meest gerenonieerde meubelen, exclusieve geschenken - huwelijkslijsten.

De Voorpost | 1978 | | pagina 3