;r oal/t@f§(§? Mmn» - V i WEEDE VAKANTIE- AN DE RBS AREND TEKENWEDSTRIJD IALL0NS METALLEMAAL BEESTJES UKSES-DANSKURSUSSEN AN DE VTB-VAB .J KAMOEFLAGE OOK TE AALST INSCHRD- RjJVING VOOR DE VUB B.P.A.'S NRS. 1. «CENTRUM», 2. «SINTJOBSTRAAT», 5. «STATION» De Voorpost - 1-9-1978 - 5 jijdens het voorbij week-end vierde de Binnenstraat haar de rend-kermis. Zoals andere kermissen verloor ook deze iel aanbelangstelling. Om wat leven in de brouwerij te ijgen, heeft een kerngroep van leerkrachten besloten de na ijksbasisschool Arend in het kermisgebeuren te inte- dereren. Direktie en personeel beogen hiermee twee doel- loi nden. p de eerste plaats probeert men de drempelvrees bij de uders weg te werken. Enkelen boden zelfs spontaan hun tje j|p aan. nderzijds wordt het voor edje kinderen een soort af- ;heid aan de vakantie en lo1 in bezoek aan hun school, e anders is dan tijdens het ihooljaar. Kortom: op 28 _|igustus werd een twee va- intietekenwedtrijd inge- ht. Vanaf twee uur waren kinderen welkom op de ieelplaats van de school. t kleuters kregen tafeltjes stoeltjes onder het afdak aangeboden. De grotere leerlingen konden buiten of in de turnzaal een plaatsje bemachtigen. Zoals afge sproken, bracht iedere deel nemer zijn eigen materiaal mee. Het blad tekenpapier kregen zij ter plaatse. In groepjes en zonder het schoolse element «kompe titie» werd naarstig gete kend en gekleurd. De 73 deelnemers waren verdeeld in drie kategorieén: de kleuters (van 3 tot 6 jaar), de kinderen tussen 6 en 9 en de grootsten van 9 tot 12 jaar. Rond vier uur trok de jury zich terug. Onder voorzitter schap van Mevrouw Couck beslisten mevrouw De Pus (tekenlerares) en mevrouw Michiels (als ouder) wie de hoofdprijs per kategorie zou toegewezen krijgen. De heer Couck, direkteur, werd aangesteld als sekretaris. Terwijl over hun werk ge sproken werd in een appart lokaal, konden de kunste- naars-in-den-dop even ver pozen. Elkeen kreeg een drankje aangeboden. De ouders die meegekomen waren konden terecht aan de bar in de turnzaal, leder kind kreeg een geschenkje: een meetlat, een ballon en een spaarpot. Ondertussen werden de prijzen met ver langende blikken gekeurd: naast het traditionele teken en kleurgerief, waren er voetballen en dure boeken te winnen. Voor de kleinsten waren verscheidene puzzels en al lerlei speelgoed voorzien. De spanning verhoogde: wie zou wat krijgen? Tenslotte kwam de jury met de «einduitslag». Bij de kleuters hadden Joost De Pus, Veroniqe Van Belle en Gunther Lanckman het mooist gekleurd. Hans Ver- straeten, Sven Raes en Els Michiels kregen de ere plaatsen bij de groep 6—9 jaar. Steven Raes, Mare Bo- riau en Tom De Block pres teerden het best bij de grootsten. Maar alle andere deelne mers moesten niet wanho pen iedereen kreeg een waardevolle prijs mee naar huis. Gezien één van de doelein den was, de ouders in de school te krijgen, begrijpen wij niet zo goed waarom de vakantietekenwedstrijd (die geen wedstrijd was!) op een maandag gepland werd. De meeste ouders moeten im mers werkenWaarom heeft men voor deze gebeurtenis geen zaterdag of een zon dag uitgekozen? Niemand kon het ons uitleggen, maar het zal ook wel een reden hebben... RDv i augustus: één der weinige zaterdagen met een blauwe hemel en orb(jtrekkende wolken. Wie naar de wekelijkse markt gekomen kon tientallen hondekopjes in alle kleuren zien zweven. Het iren ballons met het bekende embleem van het dierenasiel id nt-Hubertus. o. It jaar organiseerde deze vereniging een ballonwedstrijd ten bate selj n het nieuwe asiel, waarvan de bouwwerken in de nab(je toekomst n< Hen starten. Al vroeg in de morgen, hadden de mensen van it-Hubertus een standje opgesteld in de Nieuwstraat, voor het •tgebouw. ast stylo's, kaartjes en sti- letrs. werden ballons te koop ngeboden. De gelukkige, ballon het verst zal I i tns dogen hebben, wint een daagse reis voor twee perso- o naar Palma. Dus nog een 1 stra vakantie in het ver- 'I liet... wonder dat heel wat "fcuwsgierigen, gokkers en sim- u tisanten toestroomden. Hon- rden ballonnetjes vertrokken ar onbekende oorden, ie deze gelegenheid heeft mist. moet niet wanhopen, ze ballonwedstrijd was nog lar een eerste gedeelte! Hij rdt voortgezet op zaterdag 2 zondag 3 september. Vanaf uur worden te Nieuwerker- 1. in de Restertstraat, de rlijkse open-asieldagen van It-Hubertus gehouden. Wie ir Palma wil. krijgt daar nog ■i kans mee te dingen in de ortieve wedstrijd: iedereen 4 ijgt immers dezelfde kansen, open-deurdagen van vorig r kenden een groot sukses. nderden mensen bezochten het asiel en gaven blijk van hun waardering. Traditiegetrouw komen ook dit jaar enkele bekende Aalsterse figuren: de Prinsencaemere. Kamiel Ser- gant met zijn Kamillekens, de ajuinboer en de Chevaliers uit de Koolstraat. Wat staat er verder op het programma? De vereniging Sint-Rochus zal heel wat staal tjes van africhting en opleiding ten beste geven. Nieuw dit jaar is wel de prijskamp voor straathondjes, waaraan echter ook de rasdieren mogen deelnemen. Aan deze wedstrijd zijn een beker, ver schillende trofeeën en vele troostprijzen verbonden. Een hele reeks kramen en tenten zullen zorgen voor spijs en drank. Verder zijn er informa tie- en publicitaire standen voorzien. Een satirisch poppen spel, dat groot en klein aan het lachen zal brengen, is er ook bij. Werkelijk een uitstekende ma nier om met gans de familie een prettige namiddag door te brengen... Tijdens de zaterdagrnarkt had het St. Huhertiisdierenasiel uit Nieuwerkerken een kraam in de Nieuwstraat. F er ballonwedstrijd helpt de Jinancièle problemen oplossen. (EL) Wij menen de inrichters te mogen feliciteren met hun initiatieven. Zij die de moed hadden een asiel te beginnen, bewezen door hun onverwoest baar geloof in de goede zaak, dat het leefbaar is. Vele honderden inwoners van Groot-Aalst staan achter het initiatief. De leden van de vereniging Sint-Hubertus zullen nog heel wat inspanningen moeten leve ren. Zij hopen op de» «asielda- gen» voldoende fondsen te verzamelen om de bouw van een nieuw asiel te kunnen aanvan gen. - Wij hopen dat het Stadsbestuur de nodige waardering voor de geleverde inspanningen zal op brengen. In de toekomst zal er misschien een voor iedereen passende oplossing gevonden worden voor de voortzetting van dit initiatief. RDv. Ie mensen dromen ervan over de dansvloer zweven. Zij nieten ervan als hun vrienden en kennissen, of gewoon Jdere aanwezigen bewonderend zeggen ijn zeg! Die hebben er verstand van!» Met een blos op de ingen, maar met een groot-open hart worden de felicita- ,r s in ontvangst genomen. En toch...niemand is dansend boren. Wie droomt van salon- of moderne dansen kan te- Vi cht bij de Vlaamse Toeristen-Automobilistenbond, afde- rk(! g Aalst, om zich te bekwamen. 11 C «e afdeling richt immers eds gedurende vieren- 111 lintig jaar jaarlijks twee nilc inskursussen in. De :.w lorme bijval zorgde ervoor it reeds heel wat mensen binnen en buiten de verstand hebben van crcjnsen en er no9 P'ezier slor in beleven ook! inaf dinsdag 12 septem- !r kunnen de danslustigen u2 recht voor een kursus van i ertien weken. Wij garan- jcht ren veertien 'zware' les- fcflen, met minstens even- el plezierige instudeer- h'd^fen-en-zweet-avonden U liefhebber zijt om op aangename, degelijke prettige manier te leren insen, draal dan niet. Om igrijpelijke redenen is het ntal inschrijvingen be- irkt: de ruimte is hier ver- (om 21 uur) krijgen de «over- zitters» van het eerste jaar, die meer zekerheid willen, een ekstra kwartier. Dus: dames en heren: noteren... Om 21 uur begint dan de antwoordelijk voor. Mo menteel zijn er reeds dertig inschrijvingen geboekt, dus... Tot hun grote spijt, moeten de inrichters voorrang ver lenen aan koppels. Afzon derlijke dames en/of heren worden slechts aanvaard op voorwaarde dat er evenveel dames als heren zijn. De 99ste kursus, bedoeld voor beginnenden, gaat door elke dinsdag van 19 30 uur tot 20.45 uur. Alle deelnemers boven de zeven tien jaar worden toegelaten. Van het einde van de les tot het begin van de volgende kursus voor gevorderden. Deze honderste lessenreeks duurt elke week tot 22.15 uur. De lesgever, de heer J. Re- courdon, is een nationaal en internationaal erkend ju ry-lid. Op eenvoudige, doch degelijke wijze brengt hij U de kunst bij om feilloos de quickstep, Engelse en Weense wals, een echte tango en cha-cha-cha, een jive of een rumba te dansen. Dit wil niet zeggen dat de moderne-tijds-dansen niet aan bod komen: dit is het ontspanningsgedeelte van iedere les! Of U nu lid bent van VTB- VAB of niet, U wordt ver wacht in kafee «De Koren bloem» bij Gaston Van der Eist, op de Grote Markt te Aalst. Of U inwoner bent van Groot-Aalst of niet doet evenmin iets ter zake. Het lesgeld voor de veertien dagen bedraagt voor leden wel honderd frank minder: niet-leden betalen immers 800 frank. Wie zich wenst te laten inschrijven voor het nieuw akademisch jaar aan de Vrije Universiteit te Brussel (VUB), hoeft daarvoor niet naar de hoofdstad te sporen. Inschrijven kan immers ook Ie Aalst. et is voldoende zich aan te bieden in kafé Dirk Mariens, lolenstraat 54. Tel. 21.40.86. Dit kan elke dag. uitgezonderd lewoensdag,van lOtot 12uurenvan 14tot lóuur, toten met Tijdag 15 september. Kandidaten dienen hun identiteitskaart mee te brengen en een officieel getuigschrift van genoten mderwijs: humaniora of technische afdelingen én maturi- :itsproef. let inschrijvingsrecht bedraagt 10.500 fr. 1Het VOORONTWERP van voormelde bijzondere plan nen van aanleg ligt ter inzage van de bevolking op het stadhuis: afdeling openbare werken. Kapellestraat 8 (zaal 02), Aalst (alle werkdagen tussen 9 en 12 uur). 2. INSPRAAK BEVOLKING Het voorontwerp van de bijzondere plannen van aanleg zal in de betrokken wijken besproken worden met de bevolking, ledereen krijgt de kans om opmerkingen, suggesties en bezwaren te formuleren. Data van deze vergaderingen donderdag 14 september 1978 om 20 uur in de zaal Meu- leschette, Meuleschettestraat 30 Aalst: B.P.A. STATION (gebied begrensd door volgende straten: Maj. Claserstraat, Val. De Saedeleerstraat, St.-Annalaan. Gentsesteenweg, Gentsestraat. Vrijheidsstraat, Esplanadestraat, Vaart straat, Nijverheidstraat). donderdag 21 september 1978 om 20 uur in de Koszen Klub. L. De Bethunelaan 105 Aalst: B.P.A SINT-JOB (ge bied begrensd door volgende straten Keizerlijk Plein. Vlaanderenstraat. Gentsestraat, Kapucijnenlaan, L. De Be thunelaan. Parklaan, Burgemeestersplein. Van Langenho- vestraat, Houtmarkt, Zonnestraat). donderdag 28 september 1978 om 20 uur in de zaal Koornbloem. Nieuwstraat 2. Aalst: B.P.A. CENTRUM (ge bied begrensd door volgende straten: Vrijheidstraat, Espla nadestraat. Vaartstraat, Werf, Burchtstraat, A. Nichels- straat, De Gheeststraat. Van Langenhovestraat, Hout markt, Zonnestraat. Keizerlijk Plein, Vredeplein). Het bestuur herinnert eraan dat deze BPA's het struktuur- plan Aalst-Centrum (1976) nader uitwerken. De eerste (proef)les wordt gegeven op dinsdag 12 sep tember. De organisatoren vragen echter iets vroegerd dan het begin-uur aanwezig te zijn om de formaliteiten te regelen. Alleen op die manier kan de lessenreeks op tijd beginnen! Voor alle inlichtingen en voor inschrijving, verwijzen we U na^r één van de vol gende adressen: A. Ma- chiels, Valerius De Saede leerstraat 5A (21.39.08) of Herman Talloen, Parklaan 93 (21.21.90). Men kan eveneens terecht in het VTB-VAB-kantoor, Kerk straat 12(70.71.72). De inschrijvingen worden, wegens de hierboven aan gehaalde redenen, zo vlug mogelijk verwacht. Indien de kursus niet volzet is, kan voor de eerste les ook nog ingeschreven worden. R.D.v Ingevolge de vroeger gevoerde besprekingen ontving bur gemeester D'haeseleer deze week vanwege de Nationale Maatschappij van de Buurtspoorwegen het bericht dat er met ingang van 1 september drie stadslijnen zullen worden uitgebreid. Stadslijn 1 (Erpestraat-Oude Abdijstraat) wordt uitgebreid tot aan de appartementen Dewaco in de Rozen- dreef. Stadslijnen 31 (Herdersem-Nieuwerkerken) en 32 (Herdersem-Erembodegem-Nieuwerkerken) worden ver lengd tot de nieuwe wijk Harding te Herdersem. Door deze uitbreidingen komt men tegemoet aan de talrijke vragen die tijdens de hoorzittingen werden gesteld. Het kabinet van burgemeester L. D'haeseleer nam kon- takt op met het kabinet van de minister van Buiten landse Zaken, teneinde meer inlichtingen te bekomen over de verdere identifikatie van de slachtoffers van de ramp op het Spaanse kampeerterrein. Vernomen werd dat de identifikatie moeizaam verloopt en dat de volle dige lijst van de slachtoffers slechts kan worden vrijge geven na het beëindigen van de werkzaamheden en de goedkeuring van de lijst door de Spaanse overheid. Volgende inwoners van Aalst werden nog niet geïdenti ficeerd: Philemon Van de Walle en zijn zoontje Ulrick, Park De Bliek 26; Luc, Dirk en Guy Colson, Distelstraat 1. Volksvertegenwoordiger Marc Galle die in Peru verbleef, werd in Lima tot een informeel gesprek uitgenodigd door J. de la Piedra Villalonga, staatssekretaris van Ekonomische Zaken Hij werd ook gekontakteerd door de sekretaris van de Partido socialisto revolucionario en bracht een bezoek aan een aantal verwezenlijkingen van Belgische projekten van het Algemeen Bestuur voor Ontwikkelingssamenwerr king Door de voorzitter van de Assemblee, Haya de la Torre werd hij uitgenodigd om een vergadering van de «Constituyente» (parlement dat een nieuwe grondwet voorbereidt), bij te wonen. In de Moorselse Van der Nootstraat was men verleden maandagavond rond 20 uur getuige van een waar bloedbad. Het paard van ruiter Moens, waarschijnlijk door een of andere reden verschrikt, sloeg op hol en kwam op een splinternieuwe Fiat terecht. Een waar bloedbad waarbij de bijgeroepen dierenarts alleen het verder afmaken van het paard kon bevelen. Amylum richtte een verzoek tot de stad om de Van Wanbe- kekaai over te nemen. De stad verleende de toelating om de weg met barelen af te sluiten, doch de straat blijft eigendom van de stad. Eind 1979 zal de Erembodegemse sportschuur volledig klaar zijn voor ingebruikname. Nu worden de wegen en de beplantingen rondom het gebied aangelegd. Het huisje van wijlen Dolf de Trommelaar, op de hoek van de Pontstraat en de Bertha de Dekenstraat wordt eigendom van de stad ter verwezenlijking van het BPA Centrum. Op de eerstkomende gemeenteraad zal een stand plaats aangeduid worden voor woonwagenbewoners. De verkeerskommissie gaf advies om parkeerplaatsen voor te behouden voor minder validen. Er komt er één op de Grote Markt, één op de Hopmarkt, één op het Keizerlijk Plein en één op het Begijnhof. Op de Bergenkouter, Oude Gentbaan en Park De Blieck komen er twee, de Kattestraat zal drie plaatsen voorbehouden. Omdat de twee sportploegen van de Brandweer zilver behaalden tijdens de wedstrijden in Duitsland tegen de beste Europese ploegen zullen zij op zaterdag 2 sep tember om 17 uur op het stadhuis ontvangen worden door het Stadsbestuur, die hiermee haar waardering tegenover de Brandweersportploeg wil uitdrukken. De ploeg zal tijdens de Open Deurdagen der Brandweer zijn steentje bijdragen en de tentoonstelling die in de kazerne zal gehouden worden zal een kijk geven op de materialen waarmee de sportploegen gewerkt hebben. De behaalde prijzen en medailles uit binnen- en buiten land zullen er kunnen bewonderd worden. De Bestendige Deputatie gaf een gunstig advies aan de inplanting van een Delhaize filiaal aan de Parklaan. Eerder hadden provinciale en nationale diensten van stedebouw een ongunstig advies uitgebracht omwille van verkeers technische problemen en een inplanting in een woonzone. De heer Goffaert, eigenaar, ging hiertegen in beroep. Dit werd ontvankelijk verklaard zodat mag aangenomen wor den dat het warenhuis er komt. Maandagavond werd aan het Sas van Wieze een vrou- wenlijk uit de Dender opgehaald. De drenkelinge is van middelmatige gestqlte en ongeveer 60 jaar. Zij kon nog niet geïdentificeerd worden. Het lichaam vertoonde tal rijke verwondingen en lag vermoedelijk al een drietal dagen in het water. Het parket van Dendermonde beval lijkschouwing. Een nieuwe muziekmaatschappij die bestaat uit enkele vrienden muzikanten werd in het lokaal «De Ijzer» boven de doopvont gehouden. Vlaams getint maar zonder politieke strekking kreeg zij de naam «Tot Heil des Volks». Een eerste optreden werd voorbehouden voor de gemeente Outer. Eerstdaags zal de muziekmaatschappij aan het Aalsterse publiek voorgesteld worden. Steunkaarten stro men toe in hun lokaal zodat men mag aannemen dat het volk in deze nieuwe verwezenlijking wel muziek ziet. Vorige vrijdag poogden twee onbekenden zich toegang te verschaffen tot het kantoor van het «Volkskrediet», gevestigd in een appartementsgebouvy aan de Leo de Bethunelaan. Zij klommen op het balkon en sneden een ruit uit. Toen werden zij verrast door een bewoner die onraad vermoedde. Ze gingen op de vlucht. De BOB stelde een onderzoek in. Roel Van de Plas De A alsterse politic is heel aktiej Wie te lang geparkeerd slaat krijgt een bonnet je ter waarde F. Maar wat in de Re ge!sbrugge straat? Daar staat een verkeersbord verscholen achter et boompje. Erg efficient! (JM)

De Voorpost | 1978 | | pagina 5