jaarbeurs ^u.leAMAfó ki f fü JAARBEURS-TOTAAL: IS EVERYBODY HAPPY FRANS WAUTERS EN SIMON D'HONDT OP DE PRAATSTOEL 6 - 1-9-1978 - De Voorpost denstanders zoals ekspo- santen van de jaarbeurs. SDAl die komitees zouden gerust mogen verdwijnen om plaats te maken voor kleinere kernen met mensen waarop men dan ook ten volle kan rekenen. Met per sonen die zich ten volle wil len inzetten kan men pas tot een goede verstandhouding komen. VP: Het feestkomitee was vroeger duidelijk organise rend. Is het op dit ogenblik niet veeleer adviserend, dat pas uitvoerend kan gaan op treden nadat het politiek spel gespeeld is. Is het dus in feite niet aan banden ge legd? FW: Ik geloof het niet. Het feestkomitee is wel degelijk een orgaan dat zich daar door van andere onder scheidt door zijn uitvoeren de macht. Wij kunnen al onze beslissingen volledig autonoom nemen, met dien verstande dat het stadsbe stuur kontrole houdt over de financies. SD: Het is juist te zeggen dat het feestkomitee veeleer organiserend is. Het Sche pencollege mag en moet in zage hebben in de beslis singen. Spijtig genoeg zijn wij de slachtoffers nu voor de eerste keer iets geweigerd wordt VP: Wat is de reden van het opvallende absenteïsme in het feestkomitee? Zou men niet beter over gaan tot een kleine vergade ring? FW: Ik zal hierop mijn per soonlijke visie geven. Voor mij ligt de reden hierin: bij de aanvang van het nieuwe werkjaar werd besloten aan elk lid een verslag over te maken. Velen vinden het daarom wellicht niet meer de moeite de vergaderingen bij te wonenHet is de de- mokratie die dus aan de ba sis van een slechte werking ligt. Wat het tweede deel van de vraag betreftdat is inderdaad de manier om de beste krachten te kunnen verenigen. Of het echter ge makkelijk zal zijn om hier toe over te gaan, daar durf ik mij op dit ogenblik niet over uit spreken. SD: Een kleinere werkgroep zou inderdaad de werking ten goede komen. Op deze manier zou de koek ook veel beter kunnen verdeeld wor den. Het is overduidelijk dat we voor een moment staan dat het kaf van het koren moet gaan gescheiden wor den. VP: Waarom wordt het or ganiseren van de shows in de handen gelaten van één enkel man. Dit geeft aanlei ding tot allerlei geruchten als zouden er vette persoon tjes in bepaalde zakken te recht komen. FWHet is niet juist dat het in handen van één persoon gelaten wördt. Het is zo dat, na de geruchten van vo rig jaar, het schepencollege is overgegaan tot een open bare aanbesteding. Daar men een aanbesteding in verband met shows niet .duidelijk kan aflijnen en ook uit vrees programma's te krijgen die niet de vereiste kwaliteit hebben, heb ik dan terug moeten beroep doen op die persoon ten einde de zaak te kunnen klaren. Eerst heeft hij geweigerd, om dan uiteindelijk toch te aanvaar den. Het is wel juist dat wij hem dan vrijspel hebben toegestaan. SD: We moeten goede shows kunnen aanbieden. Daar werden de grievenaan hel Stadsbestuur overgemaakt. Schepen Bottrlon beloofde de vragen van jaarbeursdeelnemers zo goed mogelijk op te lossen. (EL) We zullen dit goedmaken door in de toekomst na ie dere belangrijke vergade ring een perskommunikee door te sturen. Anderzijds is het wel zo dat ik belang rijke beslissingen liever eerst langs het schepencol lege laat rondgaan. SD: Door regelmatige pers- konferenties te houden zou den er minder verdachtma kingen de lucht ingestuurd worden. Ook zou de wer king beter naar het publiek gaan. Ik kan hieraan nog toevoegen dat het projekt om in april 1979 een lente- beurs te houden slechts zal kunnen slagen door een goede en open samenwer king. VP: Wat is de reaktie van jullie beiden op het volgen de: er is een kortsluiting tussen twee leden van de B. S.P. Waarom moet een der de lid van die zelfde partij dan een open brief schrijven en laten publiceren; we hebben het hier over Odilon Mortier. FW: Die brief is geschreven zonder mijn medeweten. Ik ben mijn vriend Odilon wel dankbaar voor de moed die hij opgebracht heeft om nu. eens eindelijk de puntjes op de «I» te durven zetten. SD: Ik geloof te mogen stellen dat de prinsencae- mere bereid is Frans Wou ters in de huidige moeilijk heden te helpen en bij te staan. Hij mag en moet kunnen rekenen op onze steun. Wij geloven erin dat Frans een goed mens is. In nagedachtenis van wijlen Fons Singelijn willen wij hem alle hulp verlenen op dat hij nog beter mag naar voor komen. VP: Mogen we hieruit be sluiten dat de degens niet meer getrokken zijn? FW: Van deze uitlating wil ik mij wel distanciéren. Ik heb zelf nooit de degen ge trokken. Er blijven evenwel nog een paar zaken hangen die nog moeten uitgepraat worden. Dat kan niet in pu bliek gebeuren. Op dit ogenblik blijven de zaken voor mij zoals ze zijn! SD: Wij hebben de sabels niet getrokken. We kunnen, wat ons betreft, wel zeggen dat wij willen blijven door gaan als vrienden! JVS VP: Waarom is het feest komitee op politieke leest geschoeid? FW. Ik begrijp niet waarom men daar de laatste tijd steeds weer wil op kritike- ren, daar waar het feestko mitee reeds jaren zo is sa mengesteld. Ikzelf lig niet aan de basis van deze sa menstelling. Misschien be staat de mogelijkheid dit eens anders te gaan bekij ken, maar politiek kan toch nooit uitgesloten worden. Wellicht zou men het kun nen aanvullen met andere mensen zoals karnavalisten die iets te betekenen heb ben. of evengoed met mid- Na alles wat in de voorbije weken over het konflikt tussen het feestkomitee en de prinsen- caemere gezegd en geschreven is, vonden wij het een eerlijk idee om beide heren met el kaar te konfronteren, teneinde hen in de gelegenheid te stellen hun eigen zienswijze aan deze van de tegenpartij te toetsen. Met dit inzicht nodigden wij de voorzitter en de deken uit voor een intervieuw, op het praatplatform in onze Voorpoststand, tijdens de voorbije jaarbeurs. De K L I wipte ook oeven over voor enkele akrobatennummertjes SJ Voorpost: Er werd twintig duizend frank gevraagd door de prinsencaemere en er werd tienduizend frank verkregen. Wat is er in feite allemaal gebeurd en waar om moet er steeds weer po litiek mee gemengd zijn? Frans Wauters: Het is ei genlijk een vrij grote en veel te lange geschiedenis. In het kort komt het hier op neer. Aanvankelijk was de prinsencaemere zinnens om op te treden op de Aalsterse Avond. Daar het nummer hiervoor te lang duurde, werd het geweerd. Toen werd als tussenoplossing geopteerd om de prinsen caemere los te weken van de Aalsterse Avond en hen te laten optreden op de bloemenfeeverkiezing. Si mon D'Hondt heeft toen dertigduizend frank ge vraagd als vergoeding voor dit optreden. Er werd een datum vooropgesteld om de aanvraag in te dienen. Deze was nog niet binnen na het verstrijken van de gestelde datum. Pas later is dan een schriftelijke vraag voor twintigduizend binnenge komen. Kamiel Sergeant was hiertegen gekant, als organisator van de Aalster se Avond, om geen gevaar lijk precedent te scheppen tegenover andere deelne mers die gratis optreden. Het feestkomitee heeft dan unaniem besloten de ge vraagde som te wraken, zich steunend op de idee dat de prinsencaemere ook een karnavalgroep is. Simon D'Hondt: In deze he le zaak zijn een aantal zaken die moeten gezuiverd wor den. Eerst en vooral zou keizer Kamiel geen alleen beslissingsrecht mogen hebben. Waarom moet hij zich financiële kwesties aantrekken en waarom is hij alleen organisator van deze avond. Het feestkomitee telt 43 leden en moet dus in zijn geheel sterk genoeg zijn om zich niet te laten manipuleren. Er is veertig duizend frank voorzien voor de organisatie van deze avond. Waar gaat dit alle maal naar toe? Hoeveel echte karnaval isten nemen eraan deel? Onze vraag voor twintigduizend frank beschouwen wij zelf als het recht op een aal moes, gezien de kosten van de show. Toch hebben wij dan voor tienduizend frank willen optreden uit sympa- tie voor het publiek, voor het feestkomitee en voor het schepencollege. Het was evenwel verheugend dat wij mensen hebben ge vonden die ons tekort spon taan hebben willen bijpas sen. Zo ondervinden wij steeds weer dat de bevol king ons een warm hart toe draagt en als gewezen prin sen zullen wij blijven door gaan, om onze stad luister bij te zetten. dit kan slechts ten goede komen van de jaarbeurs. Persoonlijk vind ik wel dat men plaats zou moeten vrij maken voor het talent uit onze streek, al was het dan ook maar één avond. Om dit te bekomen zal ik bij andere mensen steun zoeken om dit voorstel kracht bij te zet ten. Ik reken hierbij ook op de medewerking van Frans Wauters. VP: Een vraag voor Simon; is de kumulatie lid feestko mitee en deken prinsen caemere een haalbare kaart, vooral nu er een kortsluiting is binnen de B.S.P.? SD: Ik zie er zelf geen be zwaar in en ik geloof niet dat mijn medeleden er gra ten in zien. Anderzijds kan deze kumul enkel ten goede komen van de prinsencae mere. We mogen niet verge ten dat het mijn plicht als deken is om deze prinsen, die door het volk verkozen zijn, te steunen. Er zijn trouwens zoveel leden die kumuleren. Denken we maar aan de leden-Draecke- nieren. FW: Er is geen enkel regle ment voor handen die dit zou kunnen tegengaan. Het schept wel een moeilij ke situatie. Soms krijg ik de indruk dat Simon slechts in het feestkomitee zetelt om de prinsencaemere te ver dedigen. VP: Waarom zijn er slechts sporadische perskonferen- ties? Zit hier ook het poli tiek spel achter? FW: Hiervoor moet ik zelf mea-culpa kloppen. Door de huidige moeilijkheden zijn de perskonferenties in derdaad op de achtergrond geraakt The Duck Rytme and Steel Band (SJ) Vervolg p. 1 niet uit te lenen aan de trots van de vaders en de moeders, in casu hun kinderen. En als men dan toch de kleuters meeneemt, er tenminste wat beter op te letten zodat ze al spelend niet hinder lijk gaan worden. Terechte opmerking, maar heeft niemand er ooit aan gedacht om een paar werkloze kleuterleidsters, of hoe ze zich heden ten dage ook noemen, aan het werk te zetten door het oprichten van een kinderoppasdienst ter plaatse. Heel wat mensen kunnen hier door geholpen worden en de bezoekers zullen de standen rustiger kunnen bezoeken daar waar zij het nu soms opgeven door hun speels en uitgelaten nakomelingsschap. Schepen Bourlon kon ons toch ook reeds een en ander verklap pen. Op aanvraag van de eksposanten, waarvan velen graag een ruimere stand zouden krijgen, zal het paviljoen uitge breid worden, ten einde meer ruimte te verkrijgen en niet om het deelnemersaantal op te drijven. Ook zou er reeds een akkoord zijn om een dag van de eksposant in te richten waarop dan hun prijzentrekking zou plaats hebben. De marktkoop- iiedenbond en de middenstands- raad zouden zich akkoord verklaard hebben om een feest- markt te organiseren, bijvoor beeld op de laatste dag van het evenement, waaraan een tombo la en een aangepaste show zou verbonden zijn. Ook de hop- kommissie werd aangesproken om de hopkeuring in de hallen te laten doorgaan. Het is duidelijk dat dergelijke initiatieven slechts meer geïnteresseerden naar de jaarbeurshallen kunnen lokken en dit kan het uiteinde lijke doel van dit gebeuren maar ten goede komen. Deze voorstel len van schepen Bourlon kunnen misschien wat leven in de leeglopende brouwerij brengen. Als het nu maar niet bij voorstellen blijft. Moest de brandweer het dakzeil van het paviljoen» door de grote hitte regelmatig gaan waterkoe- len, de temperaturen liepen er vlug op tot rond de veertig graden, dan had zij dit mis schien ook kunnen doen om de «rode gloedtijdens de jaarbeurs wattedempen. Waren er voor de opening al verschillende wrij vingen, dan zijn zij tijdens d voorbije dagen tot spanninge uitgegroeid. Allerlei wilde ge ruchten doen hieromtrent ronde en we zullen ze dan ook geruchten beschouwen. Toci konden we vaststellen dat mei ten eerste meestal erg voorzich tig was in zijn uitlatingen e tweede sommige mensen et; scherp in het oog en ook in h< oor gehouden werden. Men blijkbaar toch niet zo gelukki in ons «schoein en ienig Oilsjti! Al met al is het toch maar wet eens voorbij. Er zullen weinig mensen te vinden zijn di dezelfde mening durven verdt digen. Wat vast staat, staat vas Het overgrote deel van eksposanten is niet tevreden. Al zij nog steeds als de belangrijk ste mensen mogen gezien wor den, zij maken uiteindelijk toe de jaarbeurs, dan mogen wellicht wat meer planning e service gaan verwachten, Aalst zijn jaarbeurs vergelijk baar gaan maken met deze va Gent of Brussel, en tevredt klanten krijgen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 6