CHEVALIERS REDDEN AALSTERSE AVOND SHOW-SHOW-SHOW-SHOW-SHOW-SHOW-SHOW- De Voorpost - 1-9-1978 - 7 jaarb©urs ^pii&uAAtó Bob en zijn sprekende pop. Heiden een jaartje ouder muar nog goed ter ton ge tSJ) De Oiljsterse attributen ontbraken zeljs in My fair Lady met. tSJ) Breek, het idool van vele Aalstersè grietjes (SJ) De Claiidettes in een minder opvallend pak. Jammer lié.' (EL) Marcel ziet ge in alle kleuren. Deze keer was liet in het geel (SJ) zeer genietbaar. Gelukkig had den we nog de Chevaliers die met hun persiflage op My Fair Lady de show gestolen hebben. Vooral het tweede deel van de show stak boven de andere deelnemers uit. Zij brachten het meest afge werkte programma waarin niet alleen de kostumering zeer verzorgd was maar ook de nieuwe teksten en het inbouwen van de sketches het geheel een goede afwerking bezorgden. Wat de Gillis brachten was een totaalprogramma met een over zicht van de reeds geziene nummers. Als men weet dat deze avond zoveel Aalstenaars op de been brengt, zou het voor de deelnemers een erezaak moeten zijn het hun aangemeten sukses ter dege voor te bereiden. Of sparen deze karnavalisten hun adem voor de driedaagse van karnaval? JVS Michel had ook nog wat aangebrande Aalsterse humor in zijn potje zitten (SJ) Ne l'ispot. ne wekker., en den Hert van d'Hoeige Vesten (SJ) Een komplete beschrijving van elke show geven Is een pretentie die wij ons niet durven aanmeten. Wie de spektakels avond aan avond gevolgd heeft, kan zich wel een oordeel vormen over de aantrekkingskracht die ze al dan niet uitoefenen. Zoals steeds zijn er een paar hoogvliegers en een paar grasduikers. Het is evenwel een andere zaak of hieraan niets kan gedaan worden. Heeft deze avond te lijden gehad van de recente troebels of was de inspiratie gewoon zoek? Spijtig is wel te moeten vaststellen dat veel deelnemers van hun optre den gebruik gemaakt hebben om elk om beurt nog eens allusie te maken op wat vooraf reeds in de knoop geraakt was. Vooral keizer Kamiel heeft niet nagela ten hierin zijn uiterste best te doen. Ook de zogezegde mop- pentapperij ten koste van ande ren heeft zeker niet het niveau kunnen halen van wat normaal humor genoemd wordt. Prins Bob heeft hierin wel de hoofd prijs behaald. Toch zijn enkelen erin geslaagd een genietbare voorstelling te brengen. Het na te volgen initiatief van K.L.V. in hun nummer «Les frères Cracly, was een zeer vlot optreden dat bewijst dat men met gezonde humor ook niet onopgemerkt gebleven. Spiritueel en rekenend op zijn plankenvastheid was hij Odilon Mortier gelooft nog steeds in het feit dat deze show een aantrekkingspool is om de handel in de hallen aan gang te houden. Dat is een basisstelling die moeilijk aanvechtbaar is. Of het karakter van de shows vat heeft op het publiek is wel een punt om over te bomen. Alge meen wordt aangenomen dat de kwaliteit te hoog ligt om de Aalstenaar te boeien. Door het internationaal karakter van de vedetten ligt de kostprijs veel hoger. Toch komt er minder volk op af. Er werd tweehon derdduizend frank meer gespen deerd dan vorig jaar en heel wat avonden verwateren naarmate de wijzers voorbijlopen en men wacht op de grote vedette. Natuurlijk blijven er altijd een aantal meevallers. Het Natio naal Ballet Van Senegal is zeker een algemeen geapprecieerd spektakel geweest. Mag ook wel voor honderdzestigduizend ge devalueerde franken. Les Clo- dettes was een kommercieel sukses. maar tevens een ontgoo cheling voor het overgrote deel van de aanwezigen. Trekplijs- ters als Freddy Breek doen het altijd voor het grote publiek. Een namiddag voor zestig-plus sers met Eddy Wally is ook altijd raak. Het Golden Gate Quartet weet altijd te boeien en selek- tcert zijn eigen publiek. Teach Inn blaast zelfs de geharde decibelvreters uit de zaal. Henk kan nog steeds «hallo» waar maken bij de aanwezigen. Eddy Wat als het kassucces van het jaarbeursshowprogramma wordt gezien, is dit jaar toch wel onder de maat gebleven. Daar waar van deze avond verwacht wordt dat het een voltreffer moet worden en de echte karnavalsfeer moet kunnen opgebouwd worden, hebben wij. slechts een opeenvolging gezien van reeds geziene nummers, enkele programma's niet te na gesproken. De Latte is een virtuoos die te lijden had van een slechte klankinstallatie en Sergio Po- povski was het beste showorkest dat we te zien kregen. Toch is ook dit onderdeel van de jaarbeurs aan vernieuwing toe. Wellicht ware het beter een meer gevarieerd programma te voor zien. Waarom niet een laureaat van een degelijke wedstrijd naar hier halen. Als de andere artiesten in een fabriekshal willen optreden dan toch ook deze mensen. Een programma rond kleinkunst kan weer een ander soort mensen hun televi sietoestel doen vergeten. Een dagje uittrekken voor de jeugd- klubs, met eigen standjes en aangepast programma, is ook een idee dat geopperd werd en dat zeker in goede aarde zal vallen. Als deze attrakties voor onze jaarbeurs de grootste troef is waarmee we met de anderen kunnen konkureren, dan is geen inspanning te groot om de mogelijkheid te onderzoeken. Inderdaad is het zo dat wij hier grote spektakels voor een spot prijs kunnen meemaken. Dat moet niet uitsluiten dat het gamma van variëteiten niet de verschillende genres mag be slaan. Het onomstootbare bewijs dat het bezoekersaantal lager lag dan bij vorige edities kan nu misschien een stimulans bete kenen voor een degelijke studie terzake. y Sherman and the Sherman Brothers.

De Voorpost | 1978 | | pagina 7