CHAUVINISTISCH AALST KIEST BLOEMENFEE UIT WAASLAND MARGOT WOJTULEWSKI DRAAGT VOOR UIT EIGEN WERK 8 - 1-9-1978 - De Voorpost jaalbeurs ^mJuaujua Geachte jury, dames en heren hier gezeten je zult het waarschijnlijk reeds weten dat heden avond wordt verkozen Ja. ik zeg het zonder blozen een bloemenfee. in al haar pracht maar van wie er wordt verwacht dat ze haar stad verdedigt! Ajuinenstad alom gekend ook door uw karnaval bekend zet nu haar bloemetjes buiten, en bloemenfee zal nu voortaan aan de top van de feestelijkheden staan en haar scepter zwaaien. Ja driehonderdvijfenzestig dagen Nee, ik maak me geen illusie en wil hier zelfs geen ruzie maar de harde werkelijkheid Ja. mensen ik heb het nu begrepen U moet handelen volgens uw geweten dan zal de jury kiezen want een van beiden zal het hier verliezen. Met de uitslag steekt U midden in de roos, nee. wordt nu maar niet boos. wanneer ik zeg dat er geen rozen donzer doornen zijn en ga maar'niets verzinnen dat doet alleen maar pijn van binnen. Maar, wat baat het dat ik nu nog praat Nora heeft al haar foto's uitgezaaid Doch wil ik het accepteren en mijn medekandidaat respecteren. O. grote Stad. O stad van Aalst met uw duizenden zielen Ik beft paraat, ook kandidaat. Nu moet ge zelf maar kiezen Ik dank U dat U allen Uw aandacht schonk Ik hoop dat U mijn spreekbeurt openhartig vond Al word ik nu de bloemenfee niet toch vraag ik U allen: vergeet me niet. Geschreven en opgesteld door Margot Wojtulewski tema van Shaft waar zij ro botbewegingen bij te zien geeft en dan een operage luid met als komische noot een huilende hond op de achtergrond. Ze besluit met «en nu maar knus naar jullie warme nestjes». Het pu bliek is instemmend maar niet overtuigend. Dan krij gen zij beiden een nummer dat door de aanwezigen op de stembiljetten kan inge vuld worden. Margot het nummer I, Nora het num mer 2. Was dit reeds een voorteken? Er wordt een pauze gehouden en intus sen wordt alles klaar ge maakt op de scène voor het reeds veelbesproken optre den van de prinsencaemere met hun nieuwe nummer, waarvan zij zelf voorspeld hadden dat het nog beter zou worden dan al wat zij al ten tonele gevoerd hebben. De verwachtingen liggen dan ook hoog. De atmos feer is wat geladen. Toch hebben zij niemand teleurgesteld. Niemand had een dergelijk schouwspel verwacht. Fiesta Aal-Osta Tro-Pikana en Geir Na is een voltreffer. Dat moest ook wel want de prinsen hadden hier iets te verdedi gen. Dit ruim veertig minu ten durende spektakel is een sprankelend schouw spel van dans, beweging, ritme, kleur en gags dat wordt gedragen door een medley van overbekende braziliaanse tema's en na tuurlijk gekruid is met de aktuele en typisch Aalster- se «perenstoverij». Het hoogtepunt is zeer zeker het grandioze strip-tease num mer van Karei De Nayer dat een daverend lachsalvo doet ontstaan. Naast de ve le zinspelingen die er ge maakt worden is de meest direkte deze van Simon D'Hondt die uit een gouden kistje, waarop «10.000,-» te zien is, zijn bekomen ver goeding in de vorm van gouden muntstukken naar het publiek slingert. Het be wijs van de kwaliteit van dit optreden is wel dat de prin sencaemere dezelfde avond een kontrakt voor tien voor stellingen aangeboden Tijdens hel vrij optreden bracht Margot een zelfgeschreven gedichtje naar voor (EL) GBATIS SAUNA INKOM SOfV. krijgt. Het optreden bete kende een verademing op deze anders wel vrij matte avond. Intussen heeft de ju ry haar waarde cijfers reeds berekend: 67 voor Margot, 68 voor Nora. Uit het pu bliek komen dan verrassend weinig stemmen, 58 voor Nora, 130 voor Margot. Maakt een totaal van 188 deelnemers. Na een bere kening met de deelkoeffi- cient haalt margot het over tuigend met 218, tegen 158 voor Nora. Nadat Magda af scheid heeft genomen van het publiek krijgt zij van haar het kroontje omge bonden. Margot is nu offi cieel bloemenfee 1978- 1979. Achter de schermen zijn wij er als eerste bij om haar te horen zeggen, met de tranen nog in de ogen dat ze het totaal niet ver wacht had. Het was een komplete verrassing. Wel realiseert ze zich dan al dat haar een zwaar jaar wacht. De verplichtingen die deze tweeèndertigste titel mee brengen zal zij strikt nale ven zo belooft zij ons. Nora is de sportieve verliezer. Jean-Paul, haar echtgenoot heeft ons later toevertrouwd dat zij steeds met deze mo gelijkheid rekening hebben gehouden. «We zijn thuis vertrokken met volgend devies in het hoofd: To be or not to be. «Zij zullen er geen slapeloze nachten aan overhouden. Bij deze bloemenfeeverkie- zing zijn toch een aantal za ken naar voor gekomen waar even dient bij worden stil gestaan. Eerst en vooral was de opkomst merkelijk minder dan vorige jaren. Er waren om en bij de twaalf honderd aanwezigen. Daar bij zijn er slechts twee kan didaten uit de bus geko men. Als we daarbij zien dat slechts honderdachtentach tig mensen het de moeite vinden om aan de verkiezing deel te nemen en dus ook werkelijk geïnteresseerd zijn, dan rijst toch onover komelijk de vraag of het nog de moeite is om een bloe- menfeeverkiezing in te rich ten. Is de formule niet meer aantrekkelijk, is de prijs niet hoog genoeg, of is er geen werkelijke interesse voor bloemen en feeën. Het is duidelijk dat dit hele op zet aan een herinnering toe is. Of we Margot veel te zien zullen krijgen is nog een vraagteken, alhoewel zij hierop bevestigend heeft geantwoord. Magda zei bij haar af scheid «Het zal me gemak kelijker vallen mijn kroontje af te staan dan het verove ren. «Of dat ook zo zal zijn voor juffrouw Wojtulewski, valt nog af te wachten. JVS Een presentator, een gerechtsdeurwaarder en twee kandidaten: de wedstrijd kan beginnen (EL) Hoe is z/tiets mogelijk. Sinaai-Waas won het var Aalst. Ondoks alles bleef Nora heel sportief (EL) Bloemenfee Magda nam afscheid van hel Aalsterse publiekLangs deze i dj weg dankt zij de Prinsencaemere voor de steun die zij kreeg (EL) Vervolg p. 1 Dan mag Nora de spits afbijten. Ze brengt een kort en bon dige spot waarin ze het merk «Blubber» aanprijst samen met het vaatwaspro- dukt «Debber». Margot brengt een konventionele spot voor Husqvarna. Zij krijgt haar minuut ruim vol. Door haar vlot gepraat krijgt zij van het publiek het voor deligste applaus. Dan komt er een proef buiten wed strijd. De kandidaten moe ten zoveel mogelijk bloe men herkennen uit een bloemstuk. wijn per juist antwoord ver dienen. Nora heeft ze alle acht goed geraden. Margot raapt zeven flessen samen, nadat het publiek juist oor deelde over het twijfelgeval letje met de «witte lelie». Het is nu reeds duidelijk dat zij het publiek op haar hand heeft. Nadat het orkest weer vruchteloos gepro beerd heeft het publiek te boeien, mogen ze één voor één aantreden voor het vrij nummer. De beide kandida ten hebben vooraf beslist geen rekening te houden met de tijdsduur ervan. De ze keer is Margot eerst aan de beurt. Zij brengt, op een wat ontwapenend-naïeve manier, een zelfgeschreven gedicht dat inspeelt op het feit dat zij zichzelf geen kans geeft. De tekst wordt onderstreept door ingestu deerde armbewegingen. Toch krijgt zij van het pu bliek weer een warm hand geklap. Voor Nora wordt het nu een stuk moeilijker. Het publiek heeft ongetwijfeld hogere verwachtingen en zal kritischer ingesteld staan. Zij gooit het in haar nummer op de gezocht- naïeve toer. Het bloemen meisje met kort hoepel kleedje en grote strikken in het haar. Ook wel een beet je absurd-surrealistisch. Zij stelt een paar bloemen voor die dan naar de letter zijn uitgewerkt. Een boter bloem, wordt een stengel met een pakje margarine op. In het tweede deel danst zij op een play-backcollage van volgende liedjes: De nis-Denis van Blondie, het Tijdens haar vrij optreden presenteerde Nora een boterbloem (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 8