PT jeugdpagina B H K M N 0 Q 'T tu/zen b ^knipÈ HALLO DIT IS JOUW JEUGDHUIS KINDERPOSTDUIF ABC VAN 14 - 8-9-1978 - De Voorpost Op 4 september is in alle scholen iemand vroeg opgestaan om de deuren te openen. En toen werd het menens. Heel veel leergrage kinderen en hun onderwijzers zijn nu al de vakantie- tijd vergeten. Nee. dat zeker niet, maar er wordt weer huiswerk gemaakt, er zijn weer rapportboekjes, schoolagenda's... 't schooljaar is herbegonnen Dat zal wel het belangrijkste Er zijn toch de jeugdbewe- nieuws van de week zijn. Gauw gingen en -ateliers, waarover aan onze postduif vragen of er wet vorige week al hadden wat ontspannends gebeurt de (wat een goed geheugen heeft eerstkomende dagen. die postduif) HEB STEEDS BIJ DE HAND Jyty uw TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN iRCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. 'HONDT SIMON 053-21.15.64 ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M. De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Micbem Taptson, nylontapijt, en andere vloerbekledingen overgrote keus bi| Herman Michem Potiaulaan 16. St -GilhS- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen F 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledi) en camping. Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst. VERG0RDUNEN 052-21.35.50 pioegstoflen (aiieenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modem told, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begnp wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid. quo. quando. quomodo... enz: wie, wat, waar. wanneer en hoe7 Het antwoord op die vragen m verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig m Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs pei Moorselbaan 556. Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergeli|kmg. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen 1 |aar waarborg Gratis onderhoud Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leveibaar. Jajaja, maar zijn er soms al speciale dingen Efkens nadenken ...(vijf lange minuten is het erg stil dan opent ze plechtig haar bek) Op woensdag 13 september is er een animatiefilmfestival in 't Kapelleken. Aan de Meule- schettestraat in Aalst is dat en teatergroep Lanseloet zorgt daarvoor. Alle kinderen zijn verwacht om 14uWat meer is om de 14 dagen gebeurt daar op woensdag wat. Zo mag je nu al weten dat op 27 september poppenkast 't Ajuintje komt Telkens breng je 20 fr. mee Is er nog wat, duifie Kurieuzeneuzemosterpct (Wat is er toch met onze duif, dat ze zo geheimzinnig doet. Is ze in een slechte bui, of is ze moe Ik durf het niet vragen. Na een tijdje, praat ze dan toch verder) Als je 't dan toch wil weten, K.S.A. Sint-Maarten nodigt alle kinderen tussen zes en zestien uit op zondag 17 september. Om 14u ben je verwacht in het St.-Maarteninstituut, Vrijheids straat, Aalst. Daar komen de sprochten Sprochten Nou ja, 'k heb er ook nog nooit van gehoord, 't Moeten wel geheimzinnige dingens zijn want alles verandert met hun aanwezigheidWe zijn immers te gast in 'n middeleeuws kas teel waar koning Carolus I woont met z'n narren en lakei en. Die narren springen maar rond. hotsen en botsen, knots gek zijn die. De lakeien kronke len zich om het de koning naar zijn zin te maken Tot de sprochten komen Mag iedereen echt komen naar deze grote sprochtna- middag? Zeker wel. Er zal immers serieus moeten gezocht wor den en daar kan iedereen bij helpen. Hoe meer. hoe liever. Moet je hier ook wat betalen Nee. stumperd Als je komt om te helpen zoeken, betaal je toch niet Mm. Nog wat? Benjij toch een vraagstaart. En dat in 't begin van 't school jaar... Dat is het dus? Je doet zo vervelend vandaag omdat de vakantie voorbij is? Kon je dat dan niet meteen zeggen"7 Bah, nee, als duif krijg ik gewoon kippevel als ik eraan denk dat er nu tussen die schoolmuren zoveel gebeurt. En ik, postduif zie daar niets van! Wat gebeurt daar dan? Er worden nieuwe liedjes geleerd, er wordt kattekwaad uitgehaald, er worden punten verdiend, er wordt gebabbeld Daar zie ik allemaal niks van. En als ik het dan toch waag naar het venster van een klas te vliegen, dan roept er één «Kijk, juffrouw, een duif». En dan staan ze allemaal aan het venster te kijken, en dan zie ik enkel nog gapende gezichten. Neenee, 'k word mottig als ik eraan denk Da's toch vlug verholpen, duif? Als al die kinderen die je post ontvangen, nu 's zouden schrijven? Een briefje naar de kinderpostduif, Pontstraat 64. Aalst over wat in hun klas en op de speelplaats zoal gebeurt. Zou je dat niet fijn vinden? Reuze! 'k Voel me al veel beter nu; weet je: er is al een school die zondag feest viert!!! echt? Het Sint- Maarteninstituut, Esplanade 6, richt op zondag 10 septem ber een familiefeest in. In de voormiddag komen oudleerlin gen, maar vanaf 16u wordt het wat Er is een heuse Vlaamse Kermis met vis- en schietbal- lenkramen, tombola «altijd prijs», gocars en mickycars. Elk jaar doen ze dat. de tweede septemberzondag! De moeite? Reken maar. Nu ben ik ech ter toch wel uitgeput. Ik weet echt niets, maar dan ook niets meer Bedank je me niet voor de inlichtingen? Bedankt, hoor. En aan onze lezers maak er 't beste van. Leer goed en blijf je in vakan tiestemming voelen En schrijf eens, onze postduif wacht erop!!! PD. Een doordeweekse avond in een jeugdhuis ergens te lande... Eén lamp brandt. Alles is stil, behalve in het kamertje waar de tijpmachine staat. Een redaktieploeg waarvan je de hoofden kunt tellen (hier brandt genoeg licht) maakt de Leperik, de Band, Noetjes, Leo Dido. 't Ypsilonneke, Anemna.... Welke jeugdklub heeft er niet haar krantje, al dan niet regelmatig verschijnend En wat staat daar zoal allemaal in, vraagt de niet-bestaande onwetende leek. Een bloemlezing is dus aan gewezen. FRAGMENTJES «Dit seizoen zijn er enkele ver anderingen op til in de tennis- klub Je zal dit waarschijnlijk reeds gelezen hebben in het reklaamblad». De Leperik (Leeuwerik) is aan 't woord. Een zelfmoordverhaal vangt aan met de mededeling «Het was twaalf uur. Middag De Plaza kronkelde in de hitte, le dereen was binnengevlucht voor die verzengende warmte Tijd vpor de siësta». Omdat we van vanachter begonnen te le zen. vinden we in 't redaktie- woordje uiteindelijk «Wat je in dit boekje allemaal kan lezen, moet je zelf maar ondervinden, daar verklappen we niet zoveel over». Ijaco had jarenlang niets an ders dan haar krantje, zodat haar laatste nummer explosief is over het eigen jeugdhuis, dat weer gehuisvest is. Een artikel over Vuile Mong besluit met «De afwezigen hadden weer eens ongelijk». Een aforisme deelt nog mee dat de mens God schiep toen alles rustig was Tanu's Noetjes van een tijd te rug «Morgen moet uw cel kraakzuiver zijn beveelt de ci pier tot mottige Janus. De mi nister van justitie komt. O, zegt Janus, hebben ze die eindelijk ook te pakken?» «Hahaha! In datzelfde nummer komt u ook te weten wat er gebeurde tus sen «Hello Goodbye» en «Yes, sir. I can boogie». En wat ene Leslie in Kreja tegenkwam, en welke film er eerstweeks op 't programma komt. U leest ook dat «In de ban van de Ring» (Tolkien) en «Pieter Daens» (L P. Boon) aanraders zijn. Flapuit van Kreja deelt mee dat door het lang uitblijven van het drukwerk het meinummer laat tijdig verstuurd is en de voor pagina dus moest vervangen worden U krijgt er nog exkuses bij. Een verslag van de beheer raad en de animatievergade ring wel. maar geen mopjes in dit serieuze blad. «De Band» (Zonnestraat) is nogal sober opgevat. Als enig offsetgedrukt tijdschriftje bevat het uitsluitend info over de ei- qen jeugdklubaktiviteiten. Ook CSV-'t Fabrieksken, Burchtstraat 20 't Fabrieksken zet de herfst muzikaal in Zaterdag 9: Blues en Rock met Johan en Peter Bronder, Wigbert Van Lierde, Mark Adam, Luk De Rouck, Herwig Bomon, Erik Draps. René Diependale. Zaterdag 23: Joystick in première voor Aalst. Met fuif. Voor verkoop 80 fr., avond zelf: 100 fr. Zaterdag 30: dit wordt het afscheidsoptreden van Sham rock. Zonnestraat Zon 10: de pottenbakkers en rietwerkers zullen ook aanwe zig zijn op de ambachtenmarkt op de Aalsterse Grote Markt (10u tot 18u) 's Avonds verbroedering met jeugdhuis Martinus uit Beve- ren. Vrij 15: film: «De Twee Missionarissen». Vergadering Stedelijke Jeugdraad Aalst Woensdag 20 september Dido, Oude Heirbaan. Erpe Zat 9: film «The Kid» van Charty Chaplm om 20 u. Zon 10: Opening vap het elfde klubjaar Vanaf 14u zullen alle hobby- en sportklubverantwoordelijken hun komende aktiviteiten voorstellen met een reeks stands waarop de werking van de vorige jaren zal te zien zijn. Zo zullen er stands zijn van makramee. pitriet, pottenbakken, voetbal, volley, zeefdruk, gitaarkursus, sociale aktiegroep en zoveel meer. Dit alles zal de ganse dag doorlopen. Vanaf 19u krijgt ieder een en vooral de volksdansers de kans om samen met niet minder dan John Lundström de beentjes te strekken. Het wordt een grandioos volksdansfestijn Om 21 u zal John Lundström «en optreden ten beste geven Reeds van 1947 is Johr\werkzaam in jeugdverenigingen zang en muziek. Het programma dat hij zal brengen is een aanpassing en verfijning hiervan. Hij kan hiervoor putten uit een honderdtal eigenhandig gemaakte instrumenten (rommelpot, brombas, klapperlat, rinkelboom. pijpzak, vlier, kromhoorn...) Oude en zelfgemaakte volksmuziek brengt hij. Kaarten voor dit optreden zijn in Dido te bekomen aan 50 fr. KSA MERE IN ZAAL MOTE, MERE Zat 16: vanaf 20 u feestbal t.g.v. hun 45 jarig bestaan met The Holy's. Zon 17: echter in zaal Mereland, tentoonstelling over die lange geschiedenis. H.A.K., Pijpesteel, Houtmarkt 5 Zat 9: dansavond ten voordele van Sodiga met het trio Leo (25 fr.) Zaal Teffa, Burst Zat 9.20.30 u optreden van Raymond van het Groenewoud. SODIGA in de Sint-Gudulaschool, St.-Gudulastraat Aalst Zat 16: 19.30 u: filmvoorstelling «Duizend en één hand» (Marokaanse film over gastfabrieksarbeiders) «aan de toog kan men het wel uitleggen, maar op papier zijn 't echte bleukes» (de Leperik nog altijd) IMPASSE Hiermee moge de impasse ge- de er gehuisveste groepen krij gen hun aandacht. Toch af en toe doordenkers. Bv. over de voetbalwereldbeker en nacht lawaai in jeugdhuizen. Geen beheerraadverslagen. Sober, verzorgd en geen bladvulsel hier Loe-Dido herinnert je aan Coca-Cola's wedstrijd voor na tuurgebiedbescherming en wijst op de hoogstaande peda gogische kwaliteiten ervan En Big Bill die net niet kan komen, de DJ's die hun tede inrichten, ook dat komt u te weten Een kalendertje eindigt mooi met een kermis-TD en u yerneemt ook wat er in de gemeente door anderen ingericht wordt. Een fris en inhoudelijk sterk blaadje KORTOM Niets is onmogelijk...Het komt allemaal in het klubblad het verslag van een aktiviteit. de kalender, het muziekpraatje, de filmbespreking, de versla gen van de raden en vergade ringen. d'informatieve artikels en de mopjes. Het belang dat aan het een of het andere ge geven wordt, maakt precies het verschil aan tussen die jeugd huisblaadjes Tussen Noetjes en Flapuit is bv. een hemels breed verschil. BELANGSTELLING Een ander paar mouwen is de vraag naar de interesse van het klubblad Is het een traditiestuk dat door een paar goede zielen in stand gehouden wordt Of is het integendeel vaak de enige band die men nog heeft met le den die zich weinig laten zien Wie zijn we dat we'r 't antwoord kunnen op geven. We kunnen wel een noodkreet uit de Lepe rik sinjaleren «Triestig zeg, een blad van jonge mensen te moeten betitelen als op zijn laatste benen lopend. Wist u dat de laatste maanden het boekje heeft gedraaid op de schouders van drie mensen, (meiskes dan nog mijne heren, meiskes Het wordt hoogtijd dat er vers bloed wordt inge pompt of we zitten binnenkort met een overlijden». Tussen de regels is dat ook in andere tijd- klubbladen te lezen. M.a.w. schetst zijn waarin jeugdhui bladen zich doorgaans helai plegen te bevinden. Te wein echt geïnteresseerden, weinig leden die in de pen kla teren, teveel werk voor te we nigen en dus te laat verschiji nen. Het hangt allemaal a< mekaar. ((P< EVEN DIEP UITADEMEN Chabert moet dus niet denken dat hij er van af is. Deze maand komen de grote betogingen waarin het grote onbe hagen van de bevolking moet losbarsten In Antwerfjen, Gent, Brusselzullen de bewoners van dit land hun opge kropte verontwaardiging ontbolsteren. De minister van ver keerswezen zal 's anderendaags in de gazet kunnen lezen dat de tariefverhogingen van zijn bussen, trams en treinen niet in goede aarde vallen. Laat staan in malse humus- grond. Maar liefst dertig verenigingen waren affiches aan 't drukken toen wij dit hier aan 't tijpen waren. Ik denk daaraan omdat de bus 1 juist voorbijrijdt en ook denk ik aan de madam op die bus een goeie maand geleden, 't Was aan 't station en ze wist van toeten noch blazen over die tariefver hoging. Ze had haar nikkeltjes in de hand. «Grijns» zei het busmangezicht «twee frank te weinig! «Toen haalde die madam met een vuurrood gezicht een grote blauwe brief boven en daar kon de busman niet op weergeven. Gelukkig hadden de vele mensen die ongeduldig stonden te wachten aan de busingang geen klakson of toeterToen deed die madam iets wat in België Verboden is Ze ging bedelen: of er soms niet iemand een frank of twee had. want die meneer daar (dat zei ze volgens mij niet luid genoeg) kon niet weergeven Met een zucht van verlichting nam de chauffeur de juiste som in ontvangst. Hij had weer een punt voor zijn bevorderingskaart, dachten sommige inzittenden luidop. Nu vraag ik me af wat de Antwerpse. Gentse en Brusselse chauffeurs zullen uitrichten als de betogers maar de prijs van vorig jaar gaan willen betalen. Alleen zij wiens inkomen ook met dertiq procent verhoogd is, zijn bereid de volle pot te betalen. Zou Chabert daaraan gedacht hebben? OFFICIËLE OPENING VAN JEUGDCENTRUM ZONNESTRAAT Op vrijdagavond 27 oktober zal dat jeugdcentrum zichzelf eindelijk officiéél openen. Vijgen na Pasen, denkt u, maar zeg zelf: een jeugdhuis zonder schuimwijn. personaliteiten en sigaren, kan zich toch bezwaarlijk «jeugdhuis» noemen. De volgende dag wordt een Ajuinpopavond voorzien. Vanaf 19.30 u hoort en ziet u Kampher, Shamrock en Isopoda. (80 fr. voorverkoop - 100 fr op de avond zelf) Dezelfde avond kan je ook in een andere zaal de benen dansend uitstrekken! 's Zondags zal er dan een wandeling zijn voor jong en oud over drie verschillende afstanden En wie dacht je 's avonds te ontmoeten in het jeugdhuis? Niemand minder dan John Lundström helpt je je hapje naar binnen te peuzelen op een vlotte manier. Zo ziet u maar weer. En nog is dat niet alles want op zaterdag 1 november is er ook nog een spelavond en op 2 november is er een spetterende dansavond met de orkesten Johny Walker and the Wisky Boys en de Plastic Chocopot. En nog andere zaken moeten dit programma aanvullen! Nu reeds het agendaboekje bovenhalen. KWIEK IN DE MAAT - DANSKURSUS Waar hebben Trees en Roel al niet vertoefd in onze stede om de noden en verlangens van dansgrage jongelui tege moet te komen? Het Sint-Maarteninstituut, zaal Bistro. Sint-Jorisklub, de Zonnestraat... Tot genoegen van alle «kandidaat-beginners, weifelaars 'zullen - dun/en - toetre den - of - niet' «om ook ne fameuze quick-step, tango. wals. rumba en niet te vergeten cha-cha-cha te dansen, doen die mensen ook dit jaar weer hun ontwikkelingswerk. Konkreet Op zaterdag 9 september om 20 uur in de Zonnestraat: opendeuravond waarop alle anciens en nieuwsgierigen met open ogen en dappere beentjes verwacht zijn. Vanaf 16 september beginnen dan kursussen in de Bistro (Grote Markt) met wekelijkse regelmaat: van 18-20 u beginnerskursus A, van 20u tot 22u: een derde kursus voor hen die er reeds twee volgden. Vanaf 17 september in de Zonnestraat elke zondag Van 18u tot 20u beginnerskursus B. van 20u tot 22 u: super-anciens-kursus voor wie er al vier of vijf volgden HET BOEKENHOL VAN DE RODE MOL V.z.w. De Rode Mol (R A L.) biedt in haar lokaal (Kalfstraat 22. Aalst) een service, zowel voor de politiek geëngageerde militant van welk strijdterrein dan ook. ais voor degene die zich gewoon verder wenst te informeren. Heèl wat boeken en brochures over milieuproblematiek, kritisch onderwijs, sociale toestanden, vrouwenstrijd, ekonomische situaties, derde wereld, zijn verkrijgbaar in hun boekenhol. Hiermee komt men tegemoet aan een nood in onze streek, die nog altijd voelbaar is. Openingsuren: woensdag 14-17 u, vrijdag 17-20 u, zaterdag 10-13u en 14-16 u. Ook om er gewoon een babbeltje te slaan of er wat rond te snuffelen ben je welkom. YPSILON ZEGT «LONS, PLONS» Vanaf 20 september zal jeugdklub Ypsilon om de veertien dagen een frisse duik kunnen nemen in de zwemkom van het St.-Jozefkollege aan de Pontstraat. De woensdaga vond van 20u tot 21u wordt voor dat jeugdhuis gereser veerd! Een abonnement van september tot juni kost 360 fr. (20 fr. per beurt) Komt men af en toe zwemmen, ploeteren of pootje baden, dan betalen klubleden 30 fr. en niet-leden 45 fr Belangstelling? FILMPROGRAMMA VAN YPSILON Weer tien films, gekozen door de leden zelf. «Hartelijke kussen uit Hongkong» werd reeds vertoond op 3 septem ber Volgen nog: Dr. Franpoise Gailland (drama met Annie Girardot) op 1 oktober. Taxidriver (politiefilm met Robert De Niro) op 5 november De onverbeterlijke (komedie met J.P. Belmondo) op 3 december The Great Escape (oorlogsfilm met Charles Bronson) op 7 januari 1979 Goldfinger (politiefilm met Sean Connery) op 4 februari 1979 Rollerbal (sciencefiction met James Caan) op 4 maart The Wild Bunch (western met William Holden) op 1 april Monthy Python, heilige graal (komedie met Graham Chapman) The Family Plot (Hitchcok) (triller met Karen Black) Een abonnement kost 350 fr. Op post dus elke eerste zon dag van de maand. REKORDPOGING HAASJE OVER Weldra is het zover. Dan wordt er weer kilometerslang over het haasje gesprongen. Chiro Erondegem - Ottergem hoopt alleszins niet de man over het paard te tillen met hun po ging, die ze nu zondag 10 september gaan wagen. Om 10u ('s voormiddags uiteraard) mag u komen kijken in Eronde gem. En supporteren ook natuurlijk. (pi)

De Voorpost | 1978 | | pagina 14