r c Goed voetbal maar geen doelpunten Flash Gemiste start KONINKLIJKE PUNTEN De lichte brigade rukt aan A l SPORT M A VOETBAL Tweede klasse S.C. Hasselt - E. Aalst 2-0 Derde klasse Roeselare - Jong Lede 2 1 VOETBAL UITSLAGEN Vorst - Eendracht Zele 0-1 Vierde klasse KAVD- Patturages 2-0 SCHOOLSTRAAT 64 KOOLSTRAAT 1M AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK Als Eendracht Aalst d® kompetitiestart heeft gemist dan is dit hoofdzakelijk te wijten aan een gebrek aan afwerking. Deze tekort- koming heeft zich in de openingswedstrijd meermaals gemanifes teerd en was opvallend. De Limburgse doelman sleet trouwens een rustige namiddag. Het kan echter niet worden ontkend dat Een- dracht tot goede kombinaties kwam. De meeste bewegingen liepen vlot doch slechts tot bij de grote rechthoek. Daar vergat men de laatste stoot of trapte men weinig precies Op het technische vlak stond de Aal- sterse formatie zelfs iets ho ger dan de Limburgers Deze kompenseerden deze techni sche tekortkoming door een grote strijdlust en zegedrift. Sporting heeft inderdaad hard gezwoegd voor deze eerste zege. Bij de rust was het not niet uitgemaakt wie de wed strijd in zijn voordeel zou beslechten. Weliswaar had de thuisploeg blijk gegeven van een grotere aanvalskracht. Dit rezulteerde dan in een puike kopbal van Dachelet. terwijl Arnolis even later Vanhove tegen de vlakte Het fiere Anderlecht is op SC LOKEREN van zijn stokjes gegaan twee loeiers van vrijschoppenspecialist René Ver- lieyen keilden naast de machteloze De Bree tegen het net. De paarsjes van Goethals mochten tegen een nooddefensie optornen en slaagden er niet in één puntje los te weken. Die ervaring sterkt ons om de trikoloren als favorieten naar Beerschot te laten afreizen. Al mogen de Mannekes niet onderschat. Wie weet botsen ze niet op een plots verrezen en dus grootse Lozano. Met het talent dat de Durmeploeg herbergt moet deze „Mannschaft" bekwaam zijn om zater dagavond een stuk van de koek mee te brengen naar de Daknamstraat. Het is voor EENDRACHT AALST een kale reis geworden zonder scorer Salvador kon zwartwit niet tegen Hasselt op tomen. Misschien vlot het in Oostende beter. Al wordt het aan de kust voor de discipelen van Gaston Van der Eist eerder voetballen voor één puntje dan strijden voor de zege. Een nederlaag te Roeselare is geen ramp voor JONG LEDE Op voorwaarde dat groenwit wat meebrengt uit Willebroek. Dat zit er echt wel in. EENDRACHT ZELE heeft de lijn doorgetrokken na de uitstekende bekerprestatie te Beveren won roodzwart op het Brusselse Vorst. Geen historisch wapenfeit. Maar toch. Af wachten hoe de Zelcnaars Union Namen, een niet te onder schatten tegenstander aanpakt. Winnen Het kan. KAV DENDERMONDE gaat zaterdagavond met Racing Door nik in de clinch. De Waaltjes hebben betere tijden gekend. Maar dat kan ook van paarsblauw gezegd. Het is niet onmoge lijk dat KAVD dit kompetitiebegin met een vier op vier afrondt. Op het terrein van SK LEBBEKE staan twee „winnaars" van de eerste zondag tegenover elkaar Standaard Denderleeuw komt naar het Konkeigoed. Wie scoort, wint. Waarschijnlijk wordt dat het Lebbeekse team. Al wordt het oppassen voor de snelle en gevaarlijke counters van de geroutineerde be zoekers. Als u het ons vraagt wij tippen op SK AALST dat bekwaam t moet zijn de maat te nemen van een zeer entoesiast maar minder getalenteerd Boelare. Mag EENDRACHT NIEUWERKERKEN al worden veroor deeld na die eerste thuisnederlaag tegen Standaard Dender leeuw Bijlange niet. Vooral omdat roodgeel meerdere basis, pionnen langs de lijn moest laten. Teoretisch is Racing Wetteren sterker dan Eendracht. Op het terrein moet dat nog altijd bewezen worden. Geloven of niet wij pronosti- keren alvast een losse één. Eendracht wint. Naar Olsa Brakel reizen is voor alle ploegen een beetje on heilspellend geelzwart kan alle konkurrenten aan als het in zijn dagje is. Die waarheid moet VW HA MME n»el sch rikken, want voetballend staat hel een klas hoger dan zijn h tegenstander van volgende zondag. Het komt er alleen op aan een paar projektielen tegen het net van Bellinck te laten ploffen. BAASRODE-Temse wordt een evenwichtige match met- weinig doelpunten. Voor eigen fans zal geelblauw wat meer kunnen dan buitenshuis. ROBUR liet zondag een bijna zekere zege ontglippen. Oost akker is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Het wordt dus (sportief) knokken tot de laatste sekonde of er zou opnieuw wat mis kunnen lopen. SPARTA BUGGENHOUT, vorige week met één punt uil Maidegem teruggekomen, stapt opnieuw in de autocar. Dit maal naar het al even afgelegen Adegem, een ploegje dat totaalvoetbal speelt en nooit stoom aflaat. Het wordt een biezonder lastige opdracht voor Sparta. Amaai was me dat een pandoering MERE inkasseerde in Zulte efkes tien goaltjrs. Te veel om normaal te zijn, ook al moest titel kandidaat nummer één in de ogen gekeken. Als roodzwart geen goed slot op de deur zet, wordt het in Sinl-Lievens- Houtem opnieuw een ramp. Want ook die mannetjes weten de goal staan. Daar kan Moerbeke over meepraten. Topper in Derde C is SCHELLEBELLE-OUDEGEM een goeie ploeg tegen een team met steile ambities. De paarsjes zullen flink uit de doppen moeten kijken, want de filozofen schieten met scherp. WILSKRACHT MOORSEL mag de match tegen GREMBER- GEN niet met licht gemoed tegemoet zien en TERJODEN schudt WIEZE (niet zonder tegenstribbelen) van zich af. IIOFSTADE-SPARTA APPELS wordt een moeilijke opdracht voor de bezoekers. THOR MELDERT krijgt aan KERKSKEN een zware dobber en in ERPE wordt het een boeiende derby tegrn BAMBRUG- GE. EENDRACHT SINT-GILLIS moet naar Meerbeke waar nooit veel is weggelegd voor de bezoekers. In Vierde is het uitkijken naar het eerste optreden van LUTTERZELE dat SCHOONAARDE bekampt. Een belang rijk gebeuren wordt alleszins WICHELEN-F.ENDRAGHT MELDERT, terwijl zowel OPDORP-BOONWIJK als SK OVERMERE-Bottelare eveneens hoge toppen moeten kun- moest halen om een doelpunt te voorkomen. De Aalsterse middenvelder keek dan ook tegen geel aan. In het uur verwekte Hasselt nog een wenkende kans na een insge lijks uistekend maneuver, doch nu hield een waakzame Van G eersom Dachelet van een roos. Daarna kon de Aalsterse doelman nog een verraderlijke lob van Dewaay in hoekschop slaan. Dat de Limburgers in die eerste pe riode niet aan voorsprong kwamen was ook wel te wij ten aan de goede verrichting van de Aalsterse verdediging. Deze liet zich echter vlak na de rust volkomen verrassen. Toen was de concentratie er nog niet en Dewaay scoorde het openingspunt. Het was ai vlug duidelijk dat Een dracht ndet bij machte zou zijn deze situatie recht te zetten. Dit openingspunt sti muleerde trouwens de thuis ploeg die nogmaals scoorde. Doch dit doelpunt werd niet gevalideerd. Aalst bleef echter goed voetballen, nam ruime zijn deel in het offensief doch was ook nu nooit werkelijk gevaarlijk Tien minuten voor tijd zette Dachelet Sporting op rozen- Aalst kan voor deze nederlaag als verzach ting inroepen het feit dat het met drie invallers de strijd moest aanpakken Eysackers en Van Campenhout waren geel geschorst en Salvador ondervond nog steeds hinder van een verrekking Men was het er over eens dat het een goed wedstrijd werd. Het ver schil zat hem echter in de afwerking. Francesco Ferrera was aan heroptreden toe- Hij miste echter nog het wed strijdritme. Geert Van Roy kwam daarna in doch ook hij kon de zaken niet forceren. Een kwartier voor het einde werd Roeland in de aanval gebracht. Deze opdracht lag hem ook niet Roeland is trouwens geen voorspeler. Men had echter getracht met het inbrengen van Roeland de aanval toch meer gestalte te geven. Nu zondag reist Eendracht naar Oostende waar ASO moet bekampt wor den. Het ziet er naar uit dat Salvador nog niet zal kunnen aantreden. Daartegen zal men wel beschikken over Eysa ckers en Van Campenhout. De aanval blijft echter «het» probleem J.V-HL Jong Lede heeft in de openingswedstrijd te Roeselare de kans op minstens een gelijkspel laten liggen. Men kreeg inderdaad gelegen heid om doeltreffend af te ronden, doch de aanvallers waren niet op de afspraak. De kansen werden opvallend gemist. Zo kwam Ivan Bombeke in de eerste periode eens moederziel alleen voor de wijd gapende doelmond docb slaagde er niet in de bal over de fatale lijn te jagen Dit was slechts een koud kunstje Indien de Lede-spits was geslaagd zegevierend te besluiten dan was de voor sprong verdubbeld en had de match wellicht een andere wending genomen. Ook na de rust werd Bombek in een gunstige stelling gebracht doch miste opnieuw. Dit alles neemt echter niet weg dat hij toch een bevredigende wedstrijd speelde. Een handi- kap voor groenwit was enigs- rins de afwezigheid van de centrale verdedigers De Groot en Van Belle. Men evolueerde aldus met een onuitgegeven verdediging waarin Parrez en Oosterlinrk werden opgesteld Parrez met wie men zowat alle kanten op kan. paste zich al direkt aan» Oosterlinck had het aanvankelijk moeilijker. Hij liep er wat onwennig bij doch naderhand vond hij zijn plaats De wedstrijd was nochtans hoopvol begonnen voor Lede. Met een doelpunt na een paar minuten- liet werd gescoord door Kino die de Roeselare defensie knap omspeelde. Deze stand werd tot bij de rust behouden om dat doelman Van den Bossche bij de pinken was en de thuisploeg een paar keer het scoren belette In de tweede periode was er eert straf- schopgeval dat Roeselare toe liet langszij te komen Over deze zware sankt/e waren de meningen verdeeld. Het was wel zo dat Oosterlinck Baude- wijn langs achter aanpakte, doch of die fout een penalty wettigde kon men betwisten. Toen eenieder zich met gelijk spel had verzoend wat toch geen trouwe weerspiegeling van de snelontwikkellng was. scoorde Roesela r<- het win nende doelnunt. Voordien had Lede immers nog meerdere wenkende kansen gekraakt. Naar de oorzaak van de eer ste nederlaag moest men niet lang zoeken. Het was zeker niet uit oorzaak van de straf, schop dat men aan het kort ste e'nd trok Wei eerder door een schrijnend gebrek aan afwerking. Nu zondag is Lede aan zijn tweede uit wedstrijd toe. Het moet Wll- lebroek in eigen vesting he- kampen De Groote en Van Belle zullen er weer bijlopen zodat groenwit in ziin beste formatie zal aantreden Het wordt echter een harde dob ber bij de ploeg van de vroegere. trainer Frans Tuyaerts. Deze moet in inters ook een slechte start goed maken. JVH SC Lokeren Anderlecht 2-1 Hasselt - E. Aalst 2-0 La Forestoise - E Zele 0-1 Roeselare Jong Lede 2-1 KAVD Paturages 2-0 Lebbeka - Lokerse 1-0 SK Aalst - Hamme 1-0 Nieuwerkerken - St. Denderleeuw 0-2 Baasrode - Zomergem 1-1 Robur - Evergem 2-3 Maidegem - Buggenhout 1-1 Zultse - Mere 10-2 Terjoden - Schellebelle 0-0 Grembergen - Voorde 3-0 Vlierzele - E. St.-Gillis 2-0 W. Moorsel - Sp. Appels 0-0 Meerbeke - Bambrugge 1-0 Hofstade - Kerksken 2-2 Erpe - Wieze 4-1 T. Melden - Oudegem 1-4 Laarne - SK Overmere 1-2 Oordegem - Massemen 2-1 Welle - Burst 3-0 Fdixvelde - Aaigem 2-0 Erondegem - Herdersem 3-4 Westrem - Serskamp 1-4 Smetlede - Ede 1-5 Berlare - E. Meldert 0-1 Wichelen R. Lebbeke 5-0 Doggen - Baardegem 1-0 Opstal - Boonwijk 1-2 Opdorp - S. Moorsel 1-4 Erembodegem - Schoonaarde 2-1 Heikant Zele-Verrebroek 6-0 De eerder onverwachte zege van de Eendrachtformatie te Vorst moet een morele opkikker betekenen. Het is meer dan tien jaar geleden dat Zele het seizoen inzette niet een overwinning op ver plaatsing. Wat ineer is het rezultaat is onder alle oogpunten ge rechtvaardigd en met wat meer geluk en vooral een betere afwerking kon in het Brusselse een afgetekende score worden bewerkt. - KAt Een dirigent van Vorst uitte zijn mening in volgende be woordingen: „Een juiste uit slag na een match van beden kelijke kwaliteit. De Eendrach- ters waren vlugger op de bal, wonnen alle luchtduels en slo ten zeer behendig hun doelge bied af, zodat de voorspelers weinig of geen kans kregen. Er was slechts gevaar toen Cor- nille naar Grun het leder stuur de en De Decker moest red den. Een tweede keer graaide Grun een voorzet van Lauwers mee, maar de bal ging over de dwarslat. Hiermede is ook alles gezegd in het voordeel van Vorst. Wij voegen er aan toe dat de Zeelse verdediging niet het peil van de bekerwedstrijd te Beveren diende te bereiken om de slordige aanvalsakties van de thuisploeg omzeggens in de kiem te smoren. Hiermede ligt het besluit voor de hand de versterkingen ten spijt en de goede uitslagen in de voorbe reiding verworven zullen de jongens van Forestoise het in de toekomst beter moeten doen om hun verblijf in derde niet tot één jaar beperkt te zien. De eerste speelhelft stond in het teken van twee slordige aunvalslijnen. In deze 45 minu ten konden de rood-zwarten de meeste verdiensten opeisen dankzij een goede prestatie van het middenveld. Het kwam eer der verrassend over dat tijdens de rust Cooreman door De Vos werd vervangen. Het mag niet beweerd dat de evolutie van de ontmoeting hierdoor on gunstig werd beïnvloed, want Goossens leverde een flinke prestatie. Onverklaarbaar is dal De Vos, die toekomende week geschorst langs dc lijn moet ge laten worden, de voorkeur krijgt op een titularis die tegen Na men toch zal moeten tussen de krijtlijnen lopen. Ondertussen ging het overwicht van Zele crescendo en Boey- kens, die niet in de wieg ge legd is als afwerker kende pech toen zijn schot op de dwarslat belandde. De Feyter had na 70 min. spel de plaats moeten ruimen voor Kesteleyn en de- ze jongere zou enkele minuten^ nadien een door Temmi verloren bal opscharrelen e een machtige kanjer in de lin-j kerhoek besluiten. Vorst trachtte de halve inz te bemachtigen, maar de aa vallen waren zo ordeloos d De Decker in de eindfase ni meer in het gedrang kwam i Zele langs Jansegers nog dirhf bij een treffer liep. De ploeg De Decker, LamffiK brecht, Jacobs, Goossens, Cnleaflfl Cooreman (46 min. De Vosl^j^ Boeykens. Jansegers, IluldersJf': De Ferrerre en De Feyter <7(Bg min. Kesteleyn). Toekomende speeldag krijgt ZoS.' Ie het bezoek van U. NamenJ dat tegen R. Jet met de mini-fr^ mumscore verloof. Laat ons nirll onvoorzichtig doen door de re*', sultatrn van de openingsdag al# maatstaf voor de pronostiek tri nemen. We hopen op een vollejWet overgave van de Eendrachters en. het benutten van de kansen de overwinning van vorig s zoen te kunnen hernieuwen. B I Catrysse en De Lentdecker zijn diep in de bezoekende defensie gedrongen KAVD - Paturages 2-0).^ vatting was de partij gespreid Hoeft het nog gezegd dat heerste in de harten van al wat paars-blauw KAVD als zijn favoriete klub had aangrnomrn De oefcncampagne was inderdaad niet van aard om viktorie te kraaien terwijl de aangekondigde tegenstrever een neofiet in bevordering wel niet met de zachtste "bedoelingen het terrein zou op donderen. Daarbij kwatn nog dat Vernimmen (lieskwetsuur) en Norhert Van den Dungen (gele schorsing) in burgerkledij bleven en de basis opstelling even diende dooreengeschud. Verder vond de ploegleiding Burssens nog niet in goeden doen om al onmiddellijk zijn plaats in de eerste „elf' te kunnen rechtvaardigen. trhle twee l«genian n vrijstaan e I t '""ter Heel wat negatieve klanken du» voor een partij waarin de pes simisten al onmiddellijk het fa len of welslagen van een gans voetbalseizoen legden. Die start was trouwens niet zo denderend. Langs heide kanten werd er zenuwachtig geaktccrd met weinig vloeiend samenspel. Op de 10 min. kreeg paarsblauw een glimp van een kans toen Spanoghe een inzenden van De Lentdecker hard op dc rug van een opponent Irupte. Patturages kwam in de volgende tien mi nuten tweemaal gevaarlijk op zetten. Eerst stormde Mattina vrij naar doel en kon Macs in een uiterste krarhtinspanning verder onheil weren (14 min.), nadien vertrok Desmares in dui delijk maar niet bestraft bui tenspel doch verstikte zich met een gewaagd drihhrlnummertje in een drietal paars-blauwe ver dedigen. Rond de twintigste minuut ver anderde Dendermonile het ge weer van schouder. Dc amper 57-jaar oude voorlinie (De Vos, De Lentdecker, Spanoghe) voer de onder impuls van Dirk Ca trysse en Sehampaert het tempo met rukken dc hoogte in. Raids van Spanoghe en Catrysse de den voor het eerst de eirca 500 toeschouwers rechtveren. Op de 27 min. verlengde het middenveld een aangeven naar de doorspurtende Jos Seham paert die voor doel centerde waar Catrysse nipt over kopte. Dc Waaltjes kregen geen tijd nteer hel hoofd te wenden. Am per drie minuten later pene treerde Sehampaert weer op rechts en gooide het leder voor doel. Spanoghe nam in een tijd over en trof beheerst de verste hoek. Een enig niooi doelpunt dat paarsblauw een kwartier voor rust op 1-0 zette. Op de 42 min. kreeg Danny De Vos een open kans doch keek te veel in de wolken. Men ging, volledig verdiend, rusten met een 1-0 voorsprong. Reeds een minuut na de her- De Lentdecker rechts, stak tusi streven door nai de Catrysse die gen had (2-0). De bezoekers, wel moedig technisch de mindere va gastheren, moesten nu een tigtal minuten achter de hal hol len dat door een beheerst r bijwijlen te nonchalant aktei KAVD in hel rond werd specld. Een bevlieging van Sp noghe zorgde bijna voor Een korte beweging zette drij man in de wind. Zijn schot ging centimeters vno Een in de tweede speelhell hard werkende René l)e Man liet zich ook opmerken door een knappe schuiver die voor een niet hel doel miste. Naar het einde tor kreeg Patlurugr» 1 nog een kans doch Ballant trap* te de vrijschop op dc goed uit" F-- gekomen Hofman. Geen gemiste kans voor een j uitgebalanceerd Dendermondl dal zaterilag a.s. te 20 u. nu ren gevaarlijker klant aan hui» krijgt in de ploeg van Kar. Doornik dat duidelijk met ti" trluDihities in deze kompetitie Ef is gestapt. Dendrrmondr speelde met HoF v man, Turneer (83 min. SeghrrsL Mars, Srhrlfoiit. Sehampaert, De Man. Dirk Catrysse. Hillarrl, E De Vos, De Lentdecker, Spana-w»f< ghr (81 min. Crets). (mvw)

De Voorpost | 1978 | | pagina 18