een blijde intrede Mooie ouverture "ÏDaniël De Paepe onkreukbaar Lauwe op zaterdag K.A.V.Dendermonde - Paturages 2-0 Eerste provinciale Voetbalkalender voor zondag 10-9-78 19 Inor kregen (elegenheid Ie dringen iurrnd Had hi reservepotentieel SK Aalst - W Hamme 1 -O Nieuwerkerken - St. Denderleeuw 0-2 enkele minuten drukken, doch zwakte daarna toch iets af. De kombinaties liepen minder ge. smeerd en Aalst kreeg toch meer greep op de match. Met het enige doelpunt als gevolg. Een magnifiek doelpunt trou wens. Guy Renneboog bereikte met een strakke voorzet Van den Eynde die op de linker flank was doorgedrongen. De S.K. verdediger ontdeed zich van een tegenstander en zette de bal gemeten voor doel. Ver. vecken fusilieerde Malfliet met een felle knal. Hamme voer de nog een paar vervangingen door maar de Aalsterse verdedi ging liet zich niet nemen. In dit ploeg onderdeel was er een zeer goede verrichting van Lud. wig Bellon. V.W. Hamme met Van Pruet en Joos als meest op gemerkte figuren ontgoochelde zeker niet. Nu zondag speelt S.K. Aalst opnieuw voor eigen publiek en met S.V. Boelare als tegenstan der. De Eeklonaren kenden in tegenstelling met vorig seizoen een minder goede aanhef en moesten bij F.C. Denderleeuw met 2.0 onderdoen. Vandaar dat ze er aan „het kerkhof' te Aalst alles zullen opzetten om die nederlaag uit te wissen. Voor Oranjegroen wordt het dus wel oppassen geblazen. J.V.H. SK Aalst maakte er een geslaagde ouverture van. Op het terrein van SK Aalst verloor Hamme met 1-0, doch liet een uitstekende indruk na. (EL) „Als „ouverture" kon de wedstrijd SK Aalst-VW Hamme er beslist door. Hij heeft trouwens gebracht wat men er logisch had van verwacht. De eerste speelhelft vooral werd aan een tamelijk hoog ritme gespeeld. Er waren van beide zijden goede kombinaties en er werden ook doelkansen geproduceerd. Kortom, de ongeveer 700 toeschouwers beleefden een genietbaar en zelfs spannend kijk stuk. ge-jKAV Dendermonde won tegen de Waalse neofieten uit Paturages. He Weer maakt Jaak Hillaert het de Paturagesdefensie lastig. Heeft VW Hamme de partij uiteindelijk verloren met het kleinste verschil dan heeft het toch enorm tot het spektakel bijgedragen. Trouwens bij de rust dierf niemand, zelfs de meest verstokte aanhanger niet een cent verwedden op een Aalsterse overwinning. S.K. dat in een 4-4-2 opstelling evo. Ilieerde en alleen Vervecken 'en Mare Renneboog op de spits van de aanval liet, wat voor deze spelers een vrij ondankba. re opgave was, was aanvanke lijk wel meest in de aanval. Het kon in dit eerste kwartier een paar wenkende kansen af dwingen. Een doelpunt sproot er echter niet uit voort want Malfliet de derde doelman van Hamme was steeds bij de pinken.' V.W. overleefde dus met sukses het Aalsters over. wicht dank zij ook wel een doeltreffende afweer en her stelde het evenwicht. Om dan in het derde kwartier aan bod te komen. Toen lanceerden de gasten een paar stekelige ak- ties. Zo moest Guy Meersman, die eens te meer knap speelde, op de proppen om de uitge. broken Schuddinck van een doelpunt te houden. Even later draaide De Malsche zeer goed rond een nochtans stevige Van Cauteren en bracht de bal zeer knap voor doel. Van Buyten moest er slechts het hoofd te gen aanslaan. De bal zeilde ech ter boven de dwarsligger. Re. kening gehouden met het aan tal pogingen die aan weerszij den werden ondernomen mocht men de gelijke stand bij de rust als logisch aanzien. In de tweede periode zou Hamme nog Lebbeke - Lokerse 1-1 ■JDociniun Daniël De Paepe heeft SK Lebbeke afgelopen zondag- fianiiddug overeind gehouden. Hij doorstond in het laatste halfuur yan de ontmoeting een Lokerse storm die slechts luwde bij het (aatsle fluitsignaal. In die periode Beleefde Lebbeke warme momen ten. Om de haverklap werd de Lebbeekse doelmond 'bedreigd en 'Stond het ganse defensiecompartiment onder zware druk. Dat had eigenlijk twee oorzaken. en vooral ging Lokerse zoek naar de gelijkmaker, hiervoor trouwens de no- risico's. Langs de andere ging het lokale midden- niet vooral Herman Van afzwakken. Hicr- dc bezoekers meer om hun spel op cn vanop het mid- waar ze heer en mees- hun aanvallen op te Daniël De Paepe werd die periode dan ook voort- onder vuur genomen, hij op sommige ogenblik- misschien wel wat geluk aan zijn kant, toch demon streerde hij zijn kwaliteiten op een uitstekende manier. S.K. Lebbeke mag hem gerust op het ereschavotje plaatsen. On tegensprekelijk is de overwin ning aan hem te danken. Dit wil nu niet zeggen dat Lebbeke er niet bij te pas kwam. Inte gendeel. Nadat Eddy Van den Steen aan de veertigste minuut na een kundig staaltje voetbal voor de openingstreffer had ge zorgd, trof een loeier van Del sin, kort na de hervatting de doelstaak. Had dat roos ge weest was de wedstrijd wellicht gespeeld, zegt men in Lebbeke. Daar zit vast een grond van waarheid in. Overigens bleven de kansen in de eerste helft langs beide zijden aan de mi nieme kant. De wedstrijd zelf scheerde zelden hoge toppen. Hadden beide ploegen mis schien wat last van de plots op duikende warmte, dan was het overduidelijk dat de zenuwen van in den beginne wel erg gespannen stonden. Vooral in de eerste helft werd hier als gevolg ervan vrij krampachtig gevoetbald. Waren de bezoekers voor deze openingswedstrijd „au grand complet", dan mag Lebbeke enigszins verzachtende omstan digheden pleiten. Jan Vermeir cn Leo Verhulst droegen nog de nawteën van verleden seizoen opgelopen strafpunten en moes ten als barmhartige Samaritanen de wedstriid van achter de om- heinig volgen. Anderzijds zit ook Staf Van Desscl geplaagd met een kwetsuur. Leo Pissens van zijn kant die in de defen sie een flinke partij vertolkte moest met een inspuiting aan de enkel de wedstrijd begin nen. Verder mogen we ook Buughalem en Eddy Van den Steen met een goed krediteren. Ook Eugène Van Erdeghem, Lebbeeks nieuwe aanwinst be wees een vaste waarde te zijn. Zondag spelt Lebbeke opnieuw aun huis. Deze keer komt Stan daard Denderleeuw op bezoek. Op die dag wapperen ook de kermisvluggen in Lebbeke. Een reden te meer om opnieuw naar de volle inzet te streven. Het kun ulleen maar de kermis vreugde ten top doen stijgen en de viering nog grootser ma ken. Feest vieren kan men trouwens in Lebbeke, ook de plaatselijke voetballers. We kun nen ervan meespreken. E.D.M. tikte De thuisploeg was door deze vroege treffer toch niet zo uit haar lood geslagen. Er kwam immers onmiddel lijk reaktie en doelman J'roch had geluk toen hij een knal van Steenhout tegen het dwarshout zag ploffen In de 60e minuut ontnam Heyvaert Eendracht alle verdere illu sies. Bellemans had de bal tegen de dwarsligger gescho ten en Heyvaert moest slechts intrappen. Daarna was de thuisploeg nog slechts gevaar lijk op stilliggende ballen Heyvaert ging toen nog wel een paar keer op Van Mosse- velde af. maar de doelman werd niet meer geklopt Die Heyvaert was trouwens de mest opvallende figuur uit deze toch niet onaardige wed strijd Zondag speelt Een dracht opnieuw voor eigen volk en wel tegen R. Wet- teren dat vorig seizoen nog tot de nationale bevordering behoorde. Men hoopt dat Eendracht het nu waar zal kunnen maken Het wordt echter opnieuw een vrij har de dobber J V.H. Eric Saeys (Nieuwerkerken) geraakt niet voorbij de gesloten verdedigingsgordel v leeuw. (Nieuwerkerken St. Denderleeuw 0.2). 10 SEPTEMBER 1978 Beerschot - Lokeren (9.9 om 20 u.) (Van Langenhove) A.S. Oostende - E. Aalst (Constantin) E. Zele - Union Namen (Verlinden) Willebroek - Jong Lede (Romain) KAVD - RC Doornik (9.9 om 20 u.) (Thirion) f Ook de derde thuiswedstrijd 4 van KAV Dendermonde 'f wordt op zaterdagavond ver. J tolkt. Lauwe vroeg en kreeg L de toelating om op zaterdag avond naar Dendermonde te komen. Start om 20 u. (mvw) Lebbeke - Denderleeuw iTaeleman) SK Aalst - Boelare (Boudeweel) Nieuwkerken-RC Wetteren (Arnou) Olsa - Hamme (Bral) Baasrode - Temse (Cal Ie bout W.) Robur - Oostakker (De Winne) Adegem - Sparta Buggenhout (Coppens) SL Houtem - Mere (Loterham) Terjoden - Wieze Plas) Scheliebelle - Oudegem (Tanghe) Vlierzele - Voorde (Van Impe E) W Moorsel - Grembergen (Van den Abbeele) Meerbeke - E. St.-Gillis (Vijverman) Hofstade - Sp. Appels (Speleers) Erpe - Bambrugge (Van Cauwenberghe) Thor Meldert - Kerksken (Lenaerts) SK Overmere - Bottelare (De Mey) Gijzenzele - V. Overmere (Van de Velde) Oordegem - Serskamp (Lambrecht J.) Edixvelde - Bavegem (Redant) Erondegem - Burst (Lambrechts H.) Smetlede - Herdersem (Callebaut J.) Lutterzele - Schoonaarde (Janssens) Wichelen - E. Meldert (Van Damme) Doggen - Berlare (Heiremans) Opstal - Rapide Lebbeke (Eeckeman) Gijzegem - Baardegem (Van de Winckel) Opdorp - Boonwijk (Van Haver) lfc Renneboog ae snelle Aalsterse spits duelleert met de Hamse defensie. het zich toch eervol uit de slag had getrokken. De 0-2 nederlaag was dus normaal te noemen De verhouding had zelfs wel hoger kunnen liggen doch doelman Van Mossevelde voorkwam in de tweóe periode een paar doel punten. Uit deze eerste ken nismaking is ook wel geble ken dat Nieuwerkerken het ritme nog niet in de benen heeft. In de 4e minuut was het al roos. Maesschalck bereikte Van den Haute die binnen- het reeds fel gehandlkapte Eendracht Nieuwkerken Is het dan geen hoopvolle start van de kompetitie geworden. Dit lag ietwat in de lijn van de verwachtingen, want tralner- Paul Janssens keek wat het samenstellen van het elftal tegen heel wat problemen aan. Hij diende reeds diep in het te putten om een drietal spelers te vervangen. onder meer moest men de diensten afzien van werkkrachtige middenv.M- Johan Schouppe, die trou- voor maanden alwezig zijn Hij onderging reeds heelkundige ingreep aan afgeknakte gewrich*.-,l>an- van de knie He- was voor Eendracht dan «liter aard ook moeilijk optornen, tegen een elftal dat op de koop toe voortreffelijk klaar gestoomd was en dat ook blijk gaf van een grotere maturiteit. Het verwonderde dan ook niemand dat Een dracht de boot inging, nadat

De Voorpost | 1978 | | pagina 19