Welle, Serskamp, Wichelen en Moorsel met overtuiging JUISTE UITSLAG Van 2-0 naar 2-3 CORRIDA NA DE PAUZE BEWOGEN SLOT 2de provinciale KEEPERS DE VEDETTEN MATTE VERTONING TWEEMAAL OP ACHTERSTAND 4de provinciale 3de provinciale NIEUWELINGEN MET DROOG KRUIT J0HNY VERHOFSTADT VERTOLKT HOOFDROL 20 •t een half dozij werd ingemaa] bewezen de Y.i ze heel wat bei in get maakt i voor afrond Doggen Erembodegem won met 1.0 tegen Baardegem. Baasrode - Zomergem 2-1 De winning-goal van Baasrode kende een bewogen begin. Een vlak schot van De Beucker waarbij de bal de paal raakt, het doelvlak afschuift en via de doelman weer in het veld komt. „Yoortspelen" eist de scheidsrechter en „wuif-wuif" doet de lijnrechter die erg goed opgesteld de validering van deze treffer wenst. Dit is natuurlijk niet naar de zin van de bezoekers die eerst met man en macht zowat alles wat in 't zwart gekleed is te lijf gaan, ondermeer de lijn rechter tegen de grond krijgen dappere daad \an de bezoe kende verzorger die waarschijn lijk meer nut ziet in hamers dan in sponzen, nadien hun ont goocheling gaan koelen op alles wat maar op een Baasroods been lijkt. Vier gele kaarten voor Zomergem zijn het gevolg en heel wat Baasroodse voetballers die zondagavond letterlijk en fi guurlijk hun wonden konden likken. Ondertussen moet de scheids rechter nog de bezoekende trai ner het veld afsturen en wordt er :"n feite niet zo veel meer aan voetballen gedacht. De partij was nochtans niet on aardig begonnen. Baasrode dat de gekwetsten Belis, Cooreman en Luk Van der Vreken diende te vervangen, kon gelijke tred houden met de bezoekers die nochtans al op de tiende mi nuut op voorsprong kwamen. Amper zeven minuten later zet te De Kegel zijn zware voet achter een vrijschop zodat de bordjes gelijk hingen (1-1). Daar bleef het dan bij tot aan de rust, al kregen beide doelman nen nog heel wat werk op te knappen. De inzet van de thuis ploeg kan nochtans de zege ver antwoorden al had Zomergem duidelijk meer in het bereik was het maar zo verstandig ge weest te blijven voetballen. Het zal in elk geval binnen kort wel wat te verantwoorden hebben voor de groene tafel. (mvw) Robur - Evergem 2-3 Geen kermisvreugde te Moerzeke waar Robur voor zijn openings wedstrijd door een zegedriftig Evergem werd ingeblikt. Nochtans liet aan de rust alles vermoeien dat de lokalen naar een gemakke lijke zege zouden stevenen. Van Hoey en Peeters hadden voor een 2-0 voorsprong gezorgd. Nadien kwam, wat men noemt een koud stortbad. In minder dan vijf minuten hadden de bezoekers twee maal gescoord. Metéén was ook de stand in evenwicht. De lokalen waren als van de hand gods geslagen. Zich optrekkend aan deze twee voltreffers gingen de bezoekers resoluut ten aanval. Het onvermijdelijke gebeurde met nog een kwartier voor de boeg. Zondag krijgt Robur alweer voor eigen volk de gelegenheid zich te hervatten tegen Oostakker. Dat moeten winst punten worden, want nadien staat de derby tegen het versterkte Buggenhout op het programma. Dat zal vast niet van de poes zijn. Maldegem - Sp. Buggenhout 1-1 Het gelijkspel is zeker een juiste weergave van het getoonde spel. Nochtans kwamen die doelpunten op ogenblikken waarin bij aanhangers en leiders van beide klubs gemengde gevoelens aan wezig waren. Met nog drie minuten te gaan moest Cauwenberghs een aanvallend middenvelder van de thuisploeg een hardvoetige halt toeroepen in de gevaarlijke zone. De scheidsrechter wees terecht naar de witte stip. Een noch tans knap keepende doelman Van Ingelghem had geen kijk op het geplaatste schot. „Nor maal is een wedstrijd bij derge lijke ontwikkeling gespeeld", al dus Spartasekretaris Freddy De Bisschop „tijdens de laatste se- konden van de partij kregen we echter nog een hoekschop met 21 spelers voor het doelgebied van de grensjongens. Het was onze trainer-speler Willy Boons die heel beheerst het laatste tikje gaf en on, aan een ver diend punt hielp." Sparta Buggenhout kreeg het tweemaal in iedere helft erg moeilijk. Toevallig ook telkens gedurende het aanvangswartier van iedere time. Doelman Van Ingelghem, in de ploeg omdat de fanionkeeper Maes bij het leger vertoeft, speelt echter als een duivel voor zijn plaats je en was geenszins een ver zwakking. Hij haalde op krach, tige wijze enkele keiballen uit zijn doelvlak zodat zijn opstel ling momenteel geen enkele vorm van kritiek mogelijk maakt. Ondertussen liep in de Buggenhoutse voorlinie een duo rond dat de plaatselijke verde diging ook al geen moment respijt liet. De Wandel-Hey- mans misten nochtans dat tik je geluk om Maldegem bij de rust op achterstand Ie zetten. Na de pauze speelde Buggen hout zich vlot naar de 87e minuut en naar een bewogen slot. (mvw) In de vierde provinciale reeks G is de kompetitie onder geen al te beste gesternte van stapel gelopen voor F.C. Smetlede. Smetiede dat praktisch een nieuwe ploeg kocht werd inderdaad zwaar gecounterd door een sterk spelend V.C. Ede. De bezoekende schutters maakten er al onmiddellijk een festival van. Ocrdegem nam een goede start. Het klopte in het burenderby Massemen met klein verschil. Heldergem en O.Z. Bavegem kwamen op de openingsdag niet tot scoren. De eindstand luidde Immers 0-0 en niet 1-1 zoalq In de bladen werd vermeld. In de eerste speeihelft keek men op een gelijkopgaande partij. S.K. Vlierzele - Sl.-Gillis Dendermonde 2-0 Mooi voetbal is er in deze eer st» kompetitiewedstrijd niet te zien geweest. Bikkelharde strijd wel. Beide ploegen vochten met alle middelen voor de eerste puntjes. Zware fouten langs bei de zijden waren de enige ver meldenswaardige feiten uit de eerste helft, uitgezonderd dan misschien het moordend schot op de 10e min. van Hubert Berckmoes. Schot dat prachtig werd geweerd door de bezoeken de doelman (de beste man op het veld.) De tweede helft was pas 3 min. ->ud toen Vlierzele op winst kwam via Rudy Meuleman. De jongens van St-Gillis waren daardoor niet ontmoedigd want zij gooiden alles in de aanval. De harde plaatselijke verdedi ging keek echter op geen duw tje en het was op de 8e min. dat een zeer zware fout (on waardig zelfs) door de ref met een vrijschop werd afgestraft. Nu was het echter de plaatse lijke doelman die zijn kooi op prachtige wijze ongeschonden hield. Het was dan op de 3ee min. dat Rudy Meuleman de enige blun der van de bezoekende doelman uitbuitte en Vlierzele met 2-0 voorbracht. Wat tevens de eind cijfers zouden zijn. Al met al een zeer brutale wedstrijd die met heel wat gele en zelfs rode kaarten diende bestraft. Met op de koop toe een onsportief bij wijlen vulgair plaatselijk pu bliek. Lucien. Met een paar kansen aan weerszijden, die echter wer den gemist. In de tweede pe riode was Heldergem meest in de aanval. Het had toen echter geen greintje meeval. Een fikse kopbal van Men- schaert kon nipt van de lijn worden gekeerd door een be zoekende verdediger. Daarna doemde De Cock nog moe derziel alleen voor de O.Z - doelman op doch trapte de bal net boven de dwarslat. Ook Bavegem brak nog een paar keer niet ongevaarlik uit doch doelman Baeten was bij MEERBEKE - BAMBRUGGE 1-0 Trainer G. Beer ens van Meer- beke, moes noodgedwongen een aantal basisspelers mis sen, nochtans kon Bambrugge de nederlag niet ontlopen. Ge durende de ganse wedstrijd waren zij evenwel steeds de evenknie van Meerbeke die het geluk hadden in het be gin van de tweede helft een •floddergoal" te kunnen aan tekenen. Onder impuls van Guidö de Roeck het laatste kwartier van de match slaagden de Bambruggenaren er in hun tegenstrevers te domineren doch aan een tegendoelpunt geraakte zij niet meer Zondag 10 september staat de derby met Erpe, die een uit. stekend debuut maakten, op het programma WR Hofslade - Kerksken 2-2 Hofstade bij wie een drietal titularissen, namelijk Van den Brempt. Van de Winckel pas aangeworven en trainer-speler John Lissens de kompetitiestart misten heeft uiteindelijk nog een eervol rezultaat voor mekaar gebracht. Vooral de afwezigheid van Lis sens, die in de oefenwedstrijd met Denderleeuw in een kop duel een neusbeenbreuk opliep, die zowat voor de organizatie instaat werd nogal aangevoeld. Verder werd dan inzonderheid het aanvallend kompartimem als het ware onthoofd door de on- beschikbaarheid van Van de Winckel en Van den Brempt. Begrijpelijk was het voor Wils. kracht aanvankelijk tasten en zoeken naar de gewenste cohe sie. Het werd in het half uur in het krijt gezet door Annaert. Er werd fel op deze openings treffer gereageerd. Men was er beslist niet door aangeslagen. Het werd voor de rust trouwens nog 1-1 langs De Munck. Kerk sken dat zich zeker niet onbe- tuigd liet k°n opnieuw voor sprong verwerven Het was op portunist De Schutter die de Hofstade doelman te grazen nam. Ook deze tweede treffer bracht de thuisploeg niet van de wijs. Men plooide zich dub bel om deze achterstand weg te werken. En kreeg uiteindelijk ook loon naar verdiensten. Gee- roms liet de Blauwwitte aan hang juichen. Alles bij mekaar was de drawn een getrouwe weergave van de match. Zondag krijgt Wilskracht op eigend bo dem Sp. Appels te bekampen. Appels raapte op de eerste speeldag bij Moorsel een punt Dit resultaat moet voor Wils kracht een verwittiging beteke nen. J.V.H. de pinken. Edixvelde-Aaigem heeft in de eerste speeihelft aanleiding gegeven tot een evenwichtig vertoon, zodat de 0-0 ruststand zeker geen aanfluiting was van de logi- ka. Freddy Schollaert effen de het pad naar een ver diende overwining Uit een strafschop puurde De Troyer het tweede doelnunt voor de thuisploeg Verdiend^ zege van Edixvelde dat toch nog niet op volle toerental draai de. SK Herdersem boog de niet gemakkelijke uitwed strijd te Erondegem tot een zege omt Deze geanimeerde partij werd op de koop toe met heel wat doelpunten ge kruid. Bij de rust leidde Her dersem met 14J. Nadat Olym- pia tot 2-2 was teruggekomen schoten de bezoekers opnieuw uit hun krammen en steven den fluks naar een veilig? 2-4 score- De thuisploeg trachtte naar het einde toe nog te forceren doch ze kon al leen milderen. Serskamp n«m een goede aanloop en won ge zwind bij FC Westrem. In de vierde provinciale reeks H had Doggen aan Baarde gem geen zacht gekookt eitje en won dan ook met slechts de kleinste verhouding. S. Moorse] vestigde te Opdorp zijn markante overwinning ra de kampwisseling. In de eer ste speeihelft hield de thuis- ploeg gelijke tred Ze kwam in het eerste kwartier zelfs aan de leiding Bij de :ust had «Schroevers» de achter stand reeds weggewerkt. De ploeg van trainer Roels zou in de tweede speeihelft de volle maat geven. Opdorp verzwakte toen fel met alle gevolgen vandien. Mare Tem merman (2). PieTre Cornells en Frans Vermeren lukten de doelpunten. SK Erembodegem begon de kompetitie met een overwinning Op bezoek bij Erembodegem wist Schoon- aarde het niet waar te ma ken Juventus. vrij zwak in verdediging. diende reeds vóór rust twee treffers te inkasseren. maar zou na de koffie toch terug komen. Met cm doelpunt van Marc Van Hauwermeiren kwam Juven tus opnieuw in de wedstrijd, maar toen sloot Erembodegem zijn doelgebied waterdicht af. De jonge bezoekers probeer den het nog wel maar het gelijkstellend doelpunt kwam er niet. Wichelen speelde met Rapide Lebbeke kat. en muis. Bij de rust was het al 2-0 en nadien Dit is een van de vele onoverzichtelijke eindigde. latch W. Moorsel - Appels die op en 0-0 score (JM) W. Moorse I- S. Appels 0-0 De «ouverture» Is voor W. Moorsel niet te best meegevallen. Men had immers op een eerste zege gehoopt. En deze zat er op een bepaald ogenblik wel in. Trainer Berre Michiels zegde ons trouwens dat Wilskracht zeker enkele doelkansen had kunnen afdwingen. Deze werden echter gemist deels door overhaasting deels door nervositeit. Wilskracht ak- teerde inderdaad nogal zenuw achtig met de gedachte nfet te verliezen in het achterhoofd. Het is ook zo aldus de trainer dat we met een nogal jonge ploeg speelden. «Ofschoon zich een paar van deze jongeren in kijker speelden, misten we toch enige ervaring om de match tot een goed einde te brengen. Twee van onze ervaringsrijke spelers konden niet aantreden. Met Waeterinckx en Piscador in de ploeg, die we trouwens moeilijk kunnen missen, hadden we de start zeker niet gemist. Ten overstaan van onze tegenstan der moet ik toegeven dat deze ook een paar kansen heeft ge creëerd. Onze jonge doelman was echter zeer betrouwbaar keek goed uit ded oppen en ver hinderde een paar keer een tref fer. Gerrit Baeten heeft wel de gelijk klasse in huis. Al met al was het toch geen slechte wed strijd». Aldus de Wilskracht trainer, die meende dat de draw toch de juiste uitslag was. J.V.H. S.K. Meldert - Oudegem 1-4 De nieuwelingen bij SK Oudegem hebben hun handelswaarde onmiddellijk met klinkende resultaten onderlijnt. Het begon amper een kwartier wanneer Everaert, met de ruimte voor zich, de voet wordt gelopen en De Bleeckere vanop de elfmeterstip talenten mag tonen. Traditiegetrouw zonder problemen en Amper zes minuten later zet Oudegem zijn verpletterende vel meerderheid om in een tweede doelpunt. Mouton benut een hot schop om achterwaarts koppend de bordjesman weer de lade op te jagen. Even voor het rustsignaal (41') zei Everaert zijn ploeg op 0-3. Na de rust blijft Oudegem de situatie beheersen. Everaert brengt de 79' de stand op 0-4 terwijl de thuisploeg even voor het cii mildert tot 1-4. Erpe - Wieze 4-1 Steunende op het veldoverwicht gedurende praktisch de gaa duur van de wedstrijd kan aan de overwinning van de Oran jongens van Erpe niets afgedaan worden. Het was nochtans Wii dat dankzij een mooi doelpunt van Johny De Wolf op voorsprc kwam na voorbereidend werk van Roger Van Vaerenbergh, to wel de spelbepalende figuur in het Wiezegeheel. Dank zij een schitterende georganiseerd en stridva Johny Verhofstadt die twee- dig Erpe aan het werk maal zeer mooi doelde, de gen dat in het komende ka eerste maal met een prachtig pioenschap wel een hoofd vluchtschot en de tweede kan spelen maal vanuit een schijnbaar De ploegen onmogelijke hoek, en van Erpe Van den Bossche, nieuweling Eric Houpels die Pauw, Meert, Van Hauw ok tweemaal scoorde kwam meiren. Maesschalck, N Oranje Erpe an de verdiende Pfaff, De Bruyn, De Sm V'1 overwinning. Houpels. Verhofstadt. Naar het einde toe kwam Wieze Pieters, Van Ga Wieze meer en meer in de hem, Heyvaert, Van Ing wedstrijd, een strijdvaardige ghem, Siccard, Maes, Vine kapitein Maes die steeds op Van Vaerenbergh, De Wol( vinkenslag lag kon evenwel Speler Maesschalck I niet tot scoren komen, steeds (Erpe) kreeg geel van sche vond hij een waakzame Meert rechter De Wanne die op zijn weg. We kunnen zeg- zeer goede wedstrijd floot, ges dat we een 2er goed WR tn evenwicht te krijgen. Dit lukte Miel juist vóór de kof- fie\. Na de kampwisseling bleef Racing Boonwijk be heerst verder spelen, waar de thuisploeg wat zenuwachtiger uitpakte in de jacht op de volle Inzet. Waar de thuis ploeg niet in slaagden, hikten de bezoekers zowat een bwaï- tier vóór het einde langs Van Ransbeek. SK Overmere heeft dp start niet gemist De Boerenkrij- gers moesten naar Laarne en daar wat gaan megra abe len is geen lachertje. Het werd een nipte zege. zodat mag verwacht dat blauwgeel dit seizoen eindelijk de ?r- wachtingen worden ingelost. Heikant Zele ontving Verre broek op de openingsspeeldag. dat er met een doelpunten werd Hiermede naars dat ze heel wat gewapend dan vorig In de kompetitie zijn den. In de voorlijn lchel Van Uytfanghe terug gekeerde Luc Van teren furore, want onder beide scoorden ze liefst doelpunten, terwijl Verdonck ingevallen Wilde de reeks Voeg daarbij dat Van Poorten nog een miste en doelman Van groet van Verrebroek een stekende partij vertolkte dat van een bestendige valsaktie van de Heikant J het treffen tegen 4e ploeg kan gewaagd liep het op een forfaitscore af Eigenlijk mogen de Leb- bekenaars nog van geluk spre ken wat ze hadden gemakke lijk onder een monsterscore kunnen bedolven zijn Ven PuyveCde speelde echter zo egoïstisch dat hij het vertikte zijn maats met voorzetten 'e bedienen en Eddy De Winter verkwanselde een treinlading doelrijpe kansen In de Boonwijk werd de ker- mdsstemmlng alvast kracht b'.igezet door de knappe ver richting. die Pierre Pouiliart en zijn maats op Opstal heb ben gebracht. De zwartwitten dienen echter wel na een kwartier tegen een 1-0 ach terstand op te kijken - en Cleemput moest zelfs herhaal delijk aanleggen om de stand Vlugge. Jongeren Baardegem nipte nederlaag op Doggen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 20