OSIRIS WACHT SPANNING OP SMET SCHIET ILLUSIES STUK MET START Verrassend naar verdiend! EEN NIEUWE BASKETBALKOMPETITIE WACHT OP DE EERSTE OPWORP ).B.C. AALST TEGEN ONDENSE KLUB Tornooi Rosis Aalst Vlierzele sportief sterker dan Eendracht Aalst bij de kadetten en scholieren Hoge verwachtingen wisselen af met beperkte ambities Provinciale Juniors HANDBAL 23 FAYEMBOIS.OSIRIS 82-86 Osiris dat in eigen zaal reeds Fayembois de das omdeed heeft nu ook de terugwedstrijd gewonnen. Het werd een vrij goede partij wuarin het nogmaals bewees klaar te 7.ijn voor de start van de komprtitir die trouwens met heel wat spanning wordt tegemoet- grzien. Jich aan voorspellingen wagen in de sport is een zeer delicate stic. De basketbalsport maakt hierop geen uitzondering. Op vooravond van de kompetitie 78-79 is toch wel wel gepast even rond te neuzen bij de ploegen uit het Dcndermondse. het basketbal ten goede [wee clubs moeten het pro- icren waar te maken in de ptionale afdeling. CABRITA- ,;LOBE JEANS ZELE geraakte rorig seizoen op het nippertje loor hun eerste „nationaal" eizoen. Het werd een gans jaar mokken tegen de degradatie. )e clubleiding heeft in het tus. enseizoen gepoogd om de ploeg een nieuwe leest te schoeien, e Aalstenaar Frans Verhulst, ie het klappen van ons natio nal basketbal heel goed kent, 'erd als trainercoach aangewor- tn. Hij moet trachten een com. inatie te zoeken om de Zeelse tugd te laten ontbolsteren met imerikaanse hulp. De inlijving de dubbele meter John amp, moet de ploeg in de icht sterker maken. De re- ound is momenteel het be- ingrijkste onderdeel in basket. ■I. Zonder bal gebeurt er niets, 'it ondervond Cabrita vorig lizoen meermaals. Daarom 'n nerikuan in de ploeg en de igcn klasrijke jeugd moeten n tol ontplooiing komen, ille voorwaarden zijn vervuld. de oefenperiode is reeds ge leken dat Frans Verhulst in instantie aan de defensie >eft gedokterd en met positief gultaai. Ook aanvallend zit er luziek in Cabrita Clobe Jeans, n vluggere behoudszekerheid het eerste streefdoel van de iders. ANTERS BAASRODE, als tstvlaams provinciaal kampioen ordt reeksgenoot van Cabrita •lobe Jeans en samen met reckploeg Waasmunster, moet dit komen. De derby's lokken het publiek. Nu Coipin, beroep deed op het decreet Declerck, moe ten de Baasrodenaren er norma, liter verzwakt uitkomen. Voor hun wordt de rebound 'n probleem. Bij de clubleiders staan de verwachtingen dan ook niet zo hoog gespannen. Indien men het behoud kon verzekeren zou dit een formidabel succes zijn. Om de kansen iets hoger te kwoteren werden er in extre mis nog twee spelers aangewor ven. De inaktieve gentse broers Luc en Mare Vemimmen, zuL len de gele Panters kleuren ver dedigen. Deze niet kwaliteiten gespeende en technisch vaardige forwards kunnen van Panters een snelle ploeg maken en dan blijven alle kansen open. Op die vrijbuitersrol moet Panters hopen om voldoende punten te verzamelen. De ongeveer 1,85 m. grote Vemimmen-brothers kwamen vrij door de fusie Wa. regem-Beveren en het non aktief van Aalter dat het vrijgekomen slamnummer kocht. HEMACO DENDERMONDE heeft in vaste plaats in le prov. De aanpassingstijd is nu wel voorbij en coach Versmessen zal nu wel het maximum uit het vele talent halen dat er bij de Collegeploeg aanwezig is. Het away-kompleks moeten ze nu la. ten varen en ongedwongen hun kans gaan. Dan zit er zeker 'n plaats bij de elite in. In hun reeks wordt het wel een vraag teken met ploegen als Haantjes Leupegem en Tissac Centbrugge damesbasketbalklub D.B.C. Aalst speelt na fusie met B.C. list haar eerste oefenwedstrijd. De tegenstander is de Londense oeg South Gate Technical College. De nieuwe Amerikaanse eurlinge die door D.B.C. werd aangeworven zal haar debuut iken in deze wedstrijd. Deze wiieuwe speelster maakte deel n de All American Stars en meet 1,86 m. DBC zal in nationale met een zeer sterke ploeg aantreden. Zeggen we dat de oefenmatch tegen de Engelse meisjes zondag wordt apeeld in 3e zaal Osiris te Denderleeuw. Deze begint om .30 u. Om 16 uur 6pelen de reserven tegen Vlierzcle. De provinciale junioren van Eendracht Aalst moesten na een verdienstelijke match de duimen leggen tegen Beveren. (EL) Kan de overwinning van Beveren moeilijk worden aangevochten, dan heeft Eendracht voor deze toch niet striemeride nederlaag een geldig ekskuus. Het is inderdaad zo dat we een Aalsters "new look" elftal tussen de lijnen kregen. Want van de formatie van vorig seizoen bleven alleen nog Cardon en De Boeck over. Eendracht dus met een nog piepjonge formatie die leer geld zou betalen tegen een ervaringrijkere tegenstander, die op de koop toe ioch meer vuurkracht in huis had. We kunnen echter bezwaarlijk betogen dat de AaLsterse eerstejaars een minder goe de wedstrijd heben vertolkt- Aleen hebben ze het wed strijdritme nog niet in de benen en struikelen ze over 2 x 45 minuten snel voetbal. Van meet af aan trokken de Waaslanders gezwind ten aanval. De Aalsterse verdédi ging werd wel afgetast maar bleef onder die druk toch rustig Een spijtig misver stand werkte echter het be zoekende opingspunt in de hand. Het viel na amper vijf minuten toen Cardon zijn doelman te grazen am met een terugspeelbal waar hij wel eerder gemakkelijk zijn kamp had kunnen ontzetten. Eendracht liet zich door deze opdoffer echter niet uit an lood slaan. Het kreeg meer grep op de match doch de aanvalsakties waren niet krachtig genoeg om een uit gekookte defensie als deze van Beveren voor een vol dongen feiit te plaatsen. Aalst was nog het gevaalijkst bij de vrijschoppen die telkens door Cardon, maar soms ook van te ver op het vijandelijke doel werden geschoten^ De reakties die de gaste vooral langs de gevaarlijke spits Waegeman uitspon hielden hielden gevaar in. Er was ook het feit dat de bezoekers het middenveld zeer goed stoffeerden zodat de witzwar- te aanvallers het vrij moei lijk hadden om tot een vol dragen aktne te komen. Toch slaagde men er een paar keer in vor Smits te komen doch laatste stoot kwam er Bi.i de rust wees het scorebord in het voordeel van de Walen doch in de tweede periode zette. Osiris vooral door toedoen van .•en sterk spelende Ceuppensvan Bieseman en Van Keer de situ*: tie recht Campbell die voor de rust achttien punten bad la ten optekenen werd naderhand beter in bel oor gehouden en kwam toen slechts aan zeven eenheden. Osiris dat Van der Spiegel moest missen haalde ten. slotte een verdiende zege. Ceup- pens is nu volledig fit en maakte een zeer bevredigend wederop- treden. Voor de kompetitie, zal men niet kunnen beschikken over Guy SclioHucrt vermits deze vorige weck naar Amerika ver. trok. De afwezigheid van de vroegere Black Boy- en Sunair sprier werd erhter degelijk door Schorreel en Heyvaert opgevan gen. Op de hunk heelt Osiris ook nog twee beloftevolle jon geren mul. Herregogdts en La. gring. Nu zaterdag wordt het me nen-, In eigen zaal krijgt men al direkt een gereputeerde te genstander te bekampen nl. Ra. ring White de ploeg van Tor- rain en van voorzitter Van Hoof wordt trouwens uls een kandi daat voor de titel aanzien. Spun, ning zal dós reeds troef zijn in de Osiriszaal. kreeg Vercauteren een reuze kans om de winst te verdub belen doch hij trapte de bal over de dwarslat. Doelman De Pauw moet nog op de proppen bij pogingen van Vijt doch de 0-1 blift op de lei tot bij de rust. In de tweede periode bracht Aalst da een paar pionnen zou verschui ven meerdere goee bewegin gen maar ook nu zign deze e seriel om tot eeh positief resultaat te leiden. Beveren dat in de tweede periode Vijt door Smet en Verley door Herremans verving zou een kwartier voor het einde zege- zeker spelen. Door een doel punt van invaller Smet. Aalst dat insgelijks tot een jaar wissels overging De Boeck - moeilijk. In de 30e minuut De Greve en Hujsboch - Ver- moeen zou dsan naar het e'n- de toe nog iets ondernemen Echter zonder de eer te red den want de vermoeidheid sloop in de Aalsterse rangen, wat het gelet op de spelont- wikkeling toch wel verdiend had. Want het schot van Lausereys in twee tijden, kon net op de doellijn worden ge keerd door De Beute De Greve en Meul schoten de cal nog tegen het doelhout. De doelpunten 5e min 0-1 own goal Cardon. 75e min 0-2 Smet De ploegen Aalst De Pauw, Hulsbosch. Haeck, De Boeck, Cardon, Boon, Vermoesen, Van Langenhove, Lauwcreys. Gallee, Sonck, Danny Ver moesen en De Greve. Beveren Smits, Macs, De Beule, Nijs, Verley, De Wolf, Meul, -Vercauteren. Waege man, Van Boxlaer, Vijt, Her remans en Smet J.V.H. Wat trainer en duivel doet al Eric Coppens van Eendracht Aalst vreesde, is gebeurd. Enkele dagen voor de grote konfrontatie sprak hij er ons nog bver. Noodgedwongen moest hij enkele veranderingen doorvoeren in zijn sterke kadettenploeg en daaren boven konden de konkurrenten van Vlierzelfl beschikken over hun enorme aanwinst De Brouwer. Zoiets weegt ongetwijfeld sterk door in de eindafrekening. Dankzij vooral René De Noose, ciut>- leider van Vlierzele Sportief, die wel de kunst verstaat de juiste man op de juiste plaats te kunneri zetten, werden én de kadetten-. ploeg én de scholierenploeg van VS de provinciale kampioenen. WR Zondag 10 september Zondag 10 september vanaf 10 uur organiseert Rosis Aalst een handbaltornooi op de terreinen van het Vrij Technisch Instituu:, Vak9choolstraat, 9300 Aalst. in totaal nemen tien ploegen hieraan deel, onderverdeeld in twee reeksen. In reeks A zou het theoretisch moeten gaan tussen Ajax Lebbeke en Rosis Aalsi terwijl in reeks B 2e nationaler Eendracht Vrij Aalst reekswinnaar moet worden. De reserven spelen om de eerste ploeg om 20,30 Indeling der reeksen REEKS A R"eks A Ros5s Aalst Jochewoa Aalst Ajax Lebbeke Mechelen Mouscron Reeks B E.V. Aalst BrabÓ Denderbelle Sparta Aalst Avanti Lebbeke III Ganshoren Programma 10 uur Rosis Aalst Jochewoa Aa'st 10 i». 22 E.V. Aalst - Denderbelle 10 u. 44 Ajax Lebbeke - Mechelen 11 u. 06 Sparta Aalst - Avanti III 11 li 28 Rosis Aalst - Mouscron 11 u. .10 E V. Aalst - Ganshoren 12 u. 12 Jochewoa Aalst - Ajax Lebb. 12 u. 34 Denderbelle - Sparta Aalst 12 u. 56 Mechelen - Mouscron 13 u 18 Avanti TIT - Ganshoren 13 u. 40 Rosis Aalst - Ajax Leboeke 14 u 02 E.V Aalst - Sparta Aalst 14 u. 24 Jochewoa Aalst - Mechelen 14 u. 46 Denderbelle - Avanti II! 15 u. 08 Ajax Lebbeke - Mouscron 15 u- 30 Sparta Aalst - Ganshoren 15 u. 52 Rosis Aalst - Mechelen 16 U. 14 E.V Aalst - Avanti Hl 16 u. 36 Jochewoa - Mouscron 16 u. 58 Denderbelle - Ganshoren Finale 3e en 4e plaats 17 u 25 le en 2e plaats 17 u. 50 (EL) die ook al op de amerikaanse toer zijn. Maar we zien niet goed in welke ploeg in de CoL legezaal punten zal meepikken. En nu Dirk Fransaer opnieuw basketbalhongrr gekregen heeft na zijn achillespees-operatie zijn alle effektievcn paraat om naar een groot seizoen te stevenen. In tweede provinciale spelen GREMBERGEN en KANGOE ROES HAMME in de openlucht reeks. GREMBERGEN O.O. liet trainer, speler Jef Piron naar Lokeren vertrekken on zijn plaats werd ingenomen door Etienne Van Cauwenberghe. Het wordt een evenwichtige reeks waarin Grem- bergen normaliter zijn man moet kunnen staan. Het grootste pro bleem is een gans seizoen het wedstrijdritme bijhouden. Indien coach Van Cauwenberghe daar in lukt, mogen de ambities iets verder reiken dan een giant, killers rol. Voor KANGOEROES HAMME zullen de ambities wel iets be perkter zijn. De degradatie ont lopen wordt het jonge team de eerste opdracht. Geen gemak, kelijke opgave als men weet dat Jef Waterschoot, naar Waas munster vertrok en de jeugd nu alleen startt. Voor de nieuwe coach de Cuyper komen er ze ker moeilijke tijden. Maar Kan. goeroes kan een vuist maken en het heeft jong talent in zijn rangen en hiermee worden soms verrassende resultaten behaald. In DERDE PROVINCIAAL A zit Bavo Moerzeke als eenzaat. Hiermee hoopt Moerzeke de stress van d/ wekelijkse streek- derby's te ontvluchten en hier door zijn jeugd de mogelijkheid tot uitbreken te geven. In de B.Reeks zijn de streek- ploegen beter vertegenwoordigd. En hier wordt op BBC DEN DERMONDE getipt als algemene titelkandidaat. De Putteman-ruil met Panters Baasrode bracht Jan Goossens, Rudy De Cock, Jean. Pierre Koekelbergh en Herman De Smet naar het Stationsplein en die moeten bekwaam zijn om samen met Norbert Piron, Frank Staelens, Frank Van Causbroeck en Rudy Van Leemputte voor een stevig geheel te zorgen. Ook de technische leiding kreeg zijn oplossing. Jef Piron traint een maal per week de ploeg en verder zal het duo Johnny Cor- nelis-Raoul Cleemput de club op sportief vlak in goede banen houden. RIMBO ZELE wil bet ook beter doen dan de reeks nipte neder lagen van vorig seizoen. Dé Cabrita Globe Jeans injektie werd nog opgevoerd met de in breng van De Loose, die een paar seizoen terug de ekds aan de haak hing en het nu bij Rimbo wil proberen. Maar 'n speelklare Etienne Van Langen hove moet voor de de Rimbo- CIBO een impuls zijn om zich met de sterksten te *.ieten. Zijn routine en zijn korvén zullen meermaals doorslaggevend zijn. VLINDERS BUGGENHOUT start ook niet als gewone mee. loper. Bij Geranimo Bornein haalden ze vleugelspeler Franky Vergauwen voor één jaar weg en dit moet in de aanval de frisse kracht zijn die Vlinders op spelbepalende momenten nog al eens ontbrak. Zonder onmid dellijk titelambities te hebben kan coach Roger Merckx met De Bondt, Albrecht, De Smet, Van Gucht, Van den Berghe, Van Loo en nieuwkomer Ver gauwen heel hoog mikken. CHAPMAN (Okapi) scoort ondanks fel verweer van Dillard (Black Boys). (EL) KAPI-BC AALST 109-110 (na verlenging) id men verwacht dat de tweede klasser BC Aalst onder de voet ii worden gelopen, dan lag de werkelijkheid helemaal anders. >ij C voor de gelegenheid versterkt met Stephens heeft verdiend wonnen nadat hel gedurende de ruimste tijdspanne voorsprong ld op het scorebord. Dit was hoofdzakelijk te wijten aan de tappe verrichting van de nieuwe Black Boys Amerikaan Harrell die een markante figuur was en de Okapi Amerikanen lapman en Washington die niet veel lieten zien in de liaduw fpeelde. Black Boys speelde ook Gnerdt een overtuigende wed- ïjd, terwijl „goud old" Alton Hard verdedigend veel werk rzetle en zelfs meester was in rebound. Okapi dat telcurstel- cn nog verre van paraat is >r de komende kompetitie, rd van meet uf aan op ach. rslaml gezet. Harrell met een I op 7 shotprestatie. D'Herdt 6 een sterk en intelligent spr- mlr Stephen* lilden BC naar 11. I'as in de negende minuut i Okapi de leiding overnemen, or niet lang echter want am. f et-n minuut later klommen bezoekers opnieuw naur voor- ong. Dat Harrell naar de bank lest wegens drie fouten jzigdr niets aan het spel- '1(1. Zelfs zonder zijn Ameri. ui die ook knap verde- t'l hield Black Boys het lijf zodat hij de rust 47- hcl scorebord prijkte. bniddellijK na de rust was lapi weer op achtervolgen aun. kieien. BC kon zelfs tol zes [uien uitlopen. Bij 63-65 moest Hard wegens vier persoonlijke - ven hel terrein verlaten. ook van deze afwezigheid •kapi niet profiteren. Bij ja 1!t -"'apte Washington (5 Fl nd" 1 later 'een i..lK,| ,|oor Chapman Net voor - 9 eind.- kon Okapi een neder. afwentelen. Het werd 100-100 ,-,-n verlenging van vijf i te pas kwam. Okapi ■te deze bijkomende speeltijd m|,( B met Rombouts, Oorthuis, borre l, Van dm Broeck m Us. Voor BC kwamen Dillard, •II de Velde, D'Herdt, Kesle- Ilurrell. De stand evo. lueerde opnieuw in het voordeel van de gasten. Na iets meer dan drie minuten was het 104-110 en in de resterende tijd zou Okapi niet meer terugkomen. Het strandde op een puntje. De doelpunten Okapi Chapman 26, Elias 14, Van den Broeck 1, Van dc Keer lil, Corthals 4, Schorreel 20, Rombaut, Washington 13, BC Harrell 25. Kesteluot, Van de Velde 4, D'Herdt 31. Aerts 13, Dillard 1, Stephens 26. Black Boys won verrassend de Aalsterse basketderby tegen Okapi.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23