KULTUURRAAD AALST NU ECHT GESTART KOMEN MINDERBEGOEDEN VOLDOENDE; AAN HUN TREKKEN VOORZIENINGEN? IN DE KOLLEKTIEVr/ Laat nu mijn handen los... aalï UW TO®(fP+ AMYLUM BEREIDWILLIG h, 2 - 8-9-1978 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in de korten van een paar enkelingen? Of werd de beslissing van een voormalige burgemeester al leen gewijzigd omdat de nieuwe machtshebbers tot an dere politieke partijen beho ren? Er blijven veel onopgeloste vragen in deze materie - En intussen blijven de rustige dorpsbewoners van Baarde- gem hun deuren en vensters sluiten wanneer de luchtduivel- tjes aanrukken. Het college weze er voor ge waarschuwd dat een aantal buitenmensen zich gereed ma ken om deze willekeur, op het gepaste ogenblik, genadeloos af te straffen Robert De Pauw Raadslid DECIBELS Met een ontroerende eensge zindheid hebben de gemeente raadsleden van Groot-Aalst op de laatste gemeenteraadszit ting de oorlog verklaard aan het lawaai. Aanleiding hiertoe was de voorgestelde aankoop van een nieuwe sonometer (kostprijs 229.000. fr.) Ook de Christelijke Volkspartij is van oordeel dat dringend moet worden opgetreden tegen de steeds toenemende ge luidshinder Wij hopen alleen maar dat dit nieuwe, dure apparaat ditmaal veelvuldig en deskundig zal gebruikt worden Het blijkt im mers dat de stadspolitie reeds enkele jaren over een derge lijke geluidsmeter beschikt. Geen enkele beleidsman of vrouw kon echter afdoend ant woord geven op de dringende vragen van gemeenteraadsle den, waarom deze meter niet veelvuldiger werd gebonkt. Hoe gelukkig wij ook zijn met deze nieuwe beloften en inten ties van het college, maken wij ons ter zake toch een aantal bedenkingen Collega J. Caudron heeft in een vorige «vrije tribune» al aange toond dat het college ook zon der dure apparaten de milieu verloedering door overdreven geluid, kan te lijf gaan. Het feestcomité, als inrichter van verschillende feestelijkhe den, kan de geluidsnormen doen respecteren. Wie betaalt mag verplichtingen opleggen Het college zou er ook goed aan doen de vergunningen in te trekken die het, tegen de wil van de bevolking in, heeft afge leverd aan milieustorende ver enigingen. Een passend voorbeeld ter il lustratie. In 1973 werd door het gemeen tebestuur van Baardegem aan de Federatie der Belgische Modelluchtvaartclubs een voor lopige toelating verleend om haar sport uit te oefenen op het grondgebied van de gemeente Deze sport bestaat er in om één of meerdere telegeleide vlieg tuigjes (nu ook al helicopters) in de lucht te brengen. Het hierdoor voortgebracht ge luid blijkt in het begin niet zo hinderend. Voor de omwonen den wordt het echter, na een bepaalde tijd, een nachtmerrie. Gezien de klachten van een twintigtal inwoners heeft het gemeentebestuur van Baarde gem, na een paar jaar. de ver gunning definitief ingetrokken De nieuwe coalitie in Groot- Aalst was maar pas van de grond als de vliegtuigjes op nieuw in de lucht verschenen. Op 22 juli 1977 hebben 71 per sonen een petitie gericht tot burgemeester D'haeseleer, waarin zij hem vroegen de rust te herstellen door het verban nen der miniatuurvliegtuigen. Een copie van de petitie werd gestuurd aan schepen De Maght, de gemeenteraadsle den Van Hoorick, Saerens en De Pauw, evenals aan Raldes Het blijkt dat alleen ondergete kende zijn schriftelijke instem ming heeft betuigd met deze petitie. De raadsleden Van Hoorick en Saerens, alsmede Raldes, zwegen in alle talen. Wel ontving het comité op 26.7.77 en op 28 7.77 brieven van schepen De Maght en van burgemeester D'haeseleer, waarbij een controle op de ge luidshinder werd aangekon digd" Tot de vliegtuigjes zes maan den nadien nog rustig verder oefenden, vertrok op 3 januari 1978 een nieuwe brief naar de burgemeester, waarbij herin nerd werd aan de petitie van de 71 omwonenden. Op 13 januari 1978 antwoordde de burge meesterdat, rekening houdend met alle elementen van het on derzoek aan de inrichtende klub een definitieve toelating werd verleend, mits het nale ven van bepaalde voorwaar den. Met andere woorden: de bur gemeester heeft de klachten van 71 inwoners naast zich ge legd en geeft een aantal brus- selaars, meestal fransspre kenden de toelating om onge stoord de zo rustige wijken El- oerberg en Europastraat (sa men een honderdtal gezinnen) met hun lawaai te overspoelen Waar blijft de inspraak die aan de bevolking te pas en te onpas werd beloofd? Moet het algemeen belang dan blijven wijken voor de belangen Met het doel het vertrouwen van de plaatselijke kulturele verenigingen te winnen had S.J. Bogaerts de idee geopperd de eerstvolgende vergaderingen van het Dagelijks Bestuur van de «Stedelijke Raad voor Kuituur en Vrijetijdsbesteding» te laten doorgaan in de dienstcentra van de deelgemeenten. Hij wenste er ook «open vergaderingen» van te maken waar de plaatselijke verenigingen als toeschouwers zouden wor den uitgenodigd en hen achteraf de mogelijkheid zou worden geboden tot vragen of suggesties. BIJ EEN GELEGENHEIDS TOESPRAAK De herdenking van de be vrijding van onze stad vieren veertig jaar geleden, is blijk baar voor «de verkozenen van het volk», van weinig beteke nis. We hebben er drie ge meenteraadsleden gezien op de drie en veertig, twee sche penen op de zes, en geen enkel parlementair. De rede van de burgemeester, op de koer van het stadhuis na de optocht, was anderzijds wel het beluisteren waard, ook voor wie niet met het geheel kon in stemmen. ook voor wie daarbij kon betreuren dat hij herhaal delijk ophield door te denken op het ogenblik waarop dit volgens de draad van zijn betoog van hem kon verwacht worden. L.D'haeseleer herinnerde aan het mensonterend geweld, aan de miljoenen die voor de vrijheid vielen, aan de blijd schap bij de Bevrijding, en bracht hulde aan degenen die weerstand boden en waarvan zovelen het hoogste offer brachten. Maar geen enkele maal kwam daarbij het woord fascisme of nazisme over zijn lippen. Mocht dat in Aalst niet? Ziet hij het opduikend neo- fascisme niet? De burgemeester aarzelde niet er de aandacht op te trekken, dat sedert 1944-45 de wereld nochtans nooit zonder oorlo gen was geweest en vandaag nog, en dat sedertdien opnieuw miljoenen mensen de dood in gejaagd werden. Met angst, en terecht, trok hij een vergelijking met de erge krisis die de jaren dertig teisterd en in wereld oorlog II uitmondde Maar waarom ook niet gezegd, dat de huidige bewapeningswed loop geen uitkomst biedt? En wie heeft al deze oorlogen ge wild? Zeer sterk bracht hij zijn be zorgdheid tot uiting over de huidige krisis, de toenemende werkloosheid, de ontmoedi gende perspektieven daarom trent, en het feit dat niemand er een oplossing voor ziet. Maar waarom moest dit hem leiden tot zijn enigszins bedekt be sluit, dat de kleinen offers moe ten brengen, en degenen die ondernemen ontmoedigd wor den, dus méér hulp moeten krijgen? Vanwaar die bezorgdheid en dan weer die aarzelingen? D'haeseleer heeft uit de vijfen dertig jaar van zijn politieke loopbaan over mensen en din gen heel wat geleerd. Hij mocht dan zijn toespraak op het stad huis besluiten met een oproep tot het verdedigen van de vrijheid en dit zonder verder kommentaar zonder hem onze gedachten in de schoenen te willen schuiven zijn wij over tuigd dat hij zich meer en meer bewust wordt van de tekortko mingen en zelfs van de ontaar ding van het kapitalistisch sis- teem. Kolonialistische oorlogen en neo-kolonialistische samen zweringen, neerslaan van ab soluut verantwoorde vrijheids bewegingen, opnieuw opdui kend fascisme, werkloosheid en uitzichtloze toekomst voor de jeugd, het is al te gemakke lijk dit alles aan de Sovjets of de Kommunisten toe te schrijven, zoals dit dagelijks bij middel van de door het kapitaal ge kon- troleerde nieuwsmedia gebeurt. Ook degenen die te oud ge worden zijn om nog terug te kunnen of te willen, ook dege nen die het lang niet met ons eens zijn en dat hoeft trou wens niet weten dat die we reld waarin de winst de alles overwoekerende drijfsveer is, dringend aan vernieuwing toe is. In alfabetische orde kwam Baardegem dan eerst aan de beurt verleden maandag. In aanwezigheid van schepen Herman Roels mocht voorzitter Gilbert Claus 17 leden van de Wil zij niet aan machtswellust en egoisme ten onder gaan Ray De Smet P.S. Wij mogen hier wellicht de wens uitdrukken van verschil lende deelnemers aan de op tocht, dat het stadsbestuur zich dringend een degelijke en aan het niveau van de plechtigheid beantwoordende nationale driekleur zou aanschaffen. MET NIEUWE MOED? Deze week maandag hervatten de leden van de Bijzondere Kamer commissie, die zich buigt over het wetsontwerp -houdende diverse institutionele hervormingen», be ter gekend als het Egmontpact, hun werkzaamheden Maar wat voor zin heeft dit eigen lijk nog? De regering heeft immers toch al bij voorbaat de grondwettelijke bezwaren van de Raad van State op een weinig steekhoudende wijze weggeredeneerd. De regeringsleden zij die als hoogste gezagsdragers de eed af legden de grondwet na te leven hebben dezelfde grondwet zonder schroom naast zich neergelegd en de grondwettelijke beginselen van de rechtstaat de grond ingeboord. Zij die met veel omhaal zich als de voorvechters van de demokrati- sche beginselen opwerpen, heb ben ons nu een sterk staaltje van «hoe de weg naar de anarchie kan geopend worden» ten beste gege ven. De grondwet kan inderdaad ge wijzigd worden, doch slechts vol gens de voorziene procedure in ar tikel 131, die een waarborg in houdt tegen elke vorm van wille keur vanwege een toevallige poli tieke meerderheid of politieke strategieën van machtswellustige partijvoorzitters. Eerste Minister Tindemans en zijn regering gaan hun bevoegdheid zeer ver te buiten. De staatsher vorming wordt ingekapseld in een wet. daar waar die slechts kan of mag doorgevoerd worden door een grondwetsherziening, m.a.w. na raadpleging van het kiezers korps. Naast het hoofstuk «staatsher vorming» dient de regering nog een andere kaap te omzeilen: de wildgroei van de openbare finan ciën. Zoals bekend bereidt de regering een begroting voor waarvan het toegegeven tekort tenminste 80 miljard zal bedragen. Hiervoor zal het hakbijlkomité echter reeds flink moeten besnoeien, want op basis van de thans bekende gege vens zou het tekort 120 a 14(j mil jard bedragen. De rijksmiddclenbcgroting zal hoe dan ook boven de 1000 miljard uitstijgen. Het meest geciteerde cijfer is thans 1020 miljard uitga ven tegen 940 miljoen inkomsten. Maar beide cijfers zijn op dit ogenblik nog hypothesen en ver onderstellen enerzijds een optre den van de overheid in de sociale sectoren in de toelage aan universi teiten, gemeente, openbaar ver voer enz.. en anderzijds een verhevigde strijd tegen de fiscale fraude en geen in zinking van de conjunctuur. Of alle voornemèns van de Rege ring werkelijkheid zullen worden zonder bclastingverzwaren, bijdragen- of tariefverhogingen, blijft vooralsnog een open vraag. En ook of er nog wel iets overblijft op de begroting voor de prioritaire doelstelling van de regering: de werkloosheid bestrijden door een stimulering van de economie, de reconversie van bepaalde gewes ten, de hulp voor de K.M.O.'s en een vernieuwd industireel beleid is al een even groot vraagteken Als de Regering er iets wil van maken, is het haar geraden geen tijd te verliezen met staatsbedrij ven. staatsbanken en al die fraaie luchtkastelen. Ze heeft immers maar een paar maanden om de fi nanciële economische en sociale leven van dit land te saneren. Ze heeft er de macht toe. of beter ge zegd de volmacht, maar heeft ze ook de politiekc moed? Diane D'Haeseleer. Raad verwelkomen alsmede vertegenwoordigers van de Baardegemse verenigingen «Gemengd Zangkoor», «Vlie gende Spaak», «Hoop in de Toekomst». «Barbo». «Bond voor Grote en Jonge Gezin nen», «Wandelklub Jong Groen», «K.V.L.Ven de «Vlaamse Kulturele Kring- Van in den beginnen werd dui delijk gesteld dat een door de stad opgerichte Adviesraad en de bij dekreet opgerichte Kul- tuurraad een gans verschillend statuut hebben. De Raad kant zich dan ook tegen wat ge noemd werd «toezicht» en houdt het liever bij «informa tie». Tot nauwe samenwerking met het stadsbestuur ver klaarde de Raad zich uiteraard graag akkoord. Ook werd de aandacht erop gevestigd dat verschillende verenigingen uit Groot-Aalst di wegens allerlei redenen op de stichtingsvergadering niet aanwezig waren via de Erken ningskommissie terug kunnen aansluiten alleszins wanneer ze niet behoren tot een door een overkoepelend organisme dat in de Raad reeds zeven le den zou tellen. Vervolgens werd overgegaan tot het splitsen in Werkgroe pen. I. Aktieve Kunstbeoefening met instrumentale en vokale muziek, toneel, vendelzwaaien en film zal worden geleid door M Crombeen, J. Muylaert, H. Ravijts, M. Temmerman en C. Van Caeckenberghe. Deze groep start reeds op maandag 11 september II. Hobby- en Vrijetijdsbe- teding met o.a. verzamelaars, turnen, dieren, tuinbouw en toerisme worden gepatroneerd door Annie D'Hondt en F. De Smet. Vergadering woensdag 13. III. Vormings- en Ontwikke lingswerk: de sterkste groep met 113 verenigingen aller hande worden geleid, vanaf donderdag 14, door S.J. Bo gaerts. mw. Bosteels, M. Crombeen. M. de Jode, mw Hooghuys, mw. Ledegen, J.P. Ringoir en mw. Van de Velde. IV. Instellingen en Diensten krijgen aan het hoofd M de Jo de, J.P. Ringoir en mw. Van de Velde INSPRAAK? Nadat de Raad besloten had gunstig advies te verlenen aan de vraag tot betoelaging door het departement van Circus Johny dat optreedt op de Am bachtenmarkt vraagt Willy De Valck, voorzitter BJGG, of de plaatselijke verenigingen in spraak kunnen hebben in de Kultuurraad. Zeker, zegt voor zitter Claus, via de Algemene Vergadering waar ze worden opgeroepen en waar uiteinde lijk beslissingsrecht is en ook via de vertegenwoordiger van hun deelgemeente in de Raad. Erkenningskommissie Na navraag in andere steden waar een dergelijke raad reeds bestaat bleek dat zowel Eeklo als Hasselt voor wat erkenning betreft zich houden aan de normen gesteld door het depar tement en zulks zonder enige wijziging. Voorzitter Jos De Geyter stelt dan ook voor altans voorlopig, deze zienswijze bij te treden wat dan ook gebeurt. Achteral kunnen nog aanpassingen ge beuren maar zulks vraagt weer de goedkeuring van de Alge mene Raad. Verder wordt ook geopteerd voor een «brede» opstelling voor de erkenningsaanvragen die reeds binnen zijn daar bij de stichting ook niet aan muggen zifterij werd gedaan. Worden dan algemeen als lid erkend de afdeling Aalst van het Priester Daensfonds, toneelvereniging «Vast als Eik» uit Hofstade, de Liberale Bonden van Gepen sioneerden van Aalst, Meldert, Moorsel, Nieuwerkerken, Her- dersem en Aalst-Centrum en de PVV-Vrouwenbond Herder- sem Voorzitter De Geyter geeft een blijk van fair-play door, na in formatie in het departement, de KPB als partij als lid van de Kul tuurraad te laten schrappen vermits deze partij, zonder ver kozenen in de gemeenteraad, niet in de normen valt. Volgende vergadering de eer ste maandag van oktober te Erembodegem. LH De Mor Vake, moeke, 'k ga naar school voor d'eerste keer... laat nu mijn handjes los. Ik wuif je even na en schrei wel wat: 't was-veilig thuis, bij u, en bij de poes, mijn teddybeer, mijn pop Hoe zal het zijn op school? Vind ik er iets van vake en van moeke weer? En van mijn broer en zus? Moeder'k ben weer weg, een kruisje nog, tot straks «Het ga je goed mijn kind, en doe je best. Dat heeft ook vadertje ge wenst, toen hij vertrok naar 't werk". We lieten weer zijn handen los, haar handen ook. De kinderen worden groot en w'hebben vaak en 's avonds laat hun toekomst voorgedroomd. En hoe 't zou kunnen zijn uitmuntendheid en eerste van de klas, een hoofd, als een computer volgestopt en feilloos, netjes op een lijn, het antwoord op de vraag. Het kan wel anders zijn: ze hebben nooit genoeg ge speeld en werden als bewerkt met groeihormoon klein mensenhoofd dat nooit volwassen wordt. Wat schiepen wij dan toch voor een systeem dat zelfs geen rust meer aan de kinderen geeft? en dat forceren wil en punten geeft, dat kinderen meet met eenol- wassen maat? Zij speelden voor Gods a, gezicht. zorgeloos en blij. Glimlachende God: «Laat z| bij mij komen..." Vlug, vlug, loop dan tocht «Hij fluistert hen misschien in oor wat nu de beste richting is om vlugger rijk te zijn of om in.minium van tijd op d'hoogste top te staan» Ontgoocheling! We konden weten! Die God is anders toch dan inl leli Hij zei alleen: «heel lief zijn voer3 !lij elkaar en moeder, vader, gaart zien... en in de weer zijn, waar kunt...» Tot ons gericht: «Zo gij mèanl wordt als zij...» Of dat nog kan? Ons handen hebben geld gi gra aid als 't hoogste goed. Kollega's, w'hebben ze g&lp stampt om hen te voor te zijn: carrière-maken «is rijad woord fcaj we zijn maar lief geweest jaar als 't ons wat voordeel bracfLaa Ja, we hebben ons totaal ve|ark gist lï0 en onze eigen zucht L|f naar macht en roem je|C in hen gelegd die ons het dir baarst zijn. O God, mijn God, laat nooit ons handen los, zij zijn in staat om veel verkeerd te doen. F. Moyersooi irdi t jing pd rag eke De jongste vergadering van het Amylum-komitee» verliep il q positiever dan recente klanken laten vermoeden. Zo zei schepen L-. Maegt van de stedelijke dienst- Leefmilieu op 't einde samem atta tot de twee direktie-leden: «Dank U!» en de aanwezigen warenT daarmee allemaal uitdrukkelijk eens. De opvallende verbeteringen, de getuigenissen van geburen cnPe" vaste vooruitzichten werden echter niet ruchtbaar gemaakt. Thfor smalend over «beloften» vanwege de bedrijfsdirektie schrijven, l)5' een omgekeerd resultaat hebben. 'n9< Van Amylum kunnen enkel positieve maatregelen verwacht den. wanneer de milieu-bewusten vastberaden en waakzaam, m<®n5 ook korrekt en hofTelijk blijven, eventueel zelfs dankbaar - zoJng niemand ontmoedigd wordt wegens politiek gekleurd negati\isi*du Pol De Pa*—i In het kader van het algemeen tema «herverdeling der inkom sten» wordt dit jaar door de KWB-leden nagegaan in hoever ook minderbegoeden, met een klein inkomen, zonder eigen vervoer, kunnen participeren aan kollektieve voorzieningen als bvb. sportterreinen, biblioteken en dergelijke meer. Onze individuele welvaart wordt immers niet alleen be paald door de wedde of het loon dat we voor onze presta ties ontvangen. Zo goed als de helft van de welvaart krijgen we via voorzieningen voor alle burgers, kollektieve voorzie ningen als bvb. de sociale ze kerheid. studiebeurzen, bouw- premies, autostrades, metro's, musea, rijkswacht, onderwijs, gezondheidscentra, dienst 900 enz. Bepaalde hiervan worden nationaal georganiseerd terwijl andere onder de gedeeltelijke bevoegdheid van de gemeen ten ressorteren als bvb. de diensten van het OCMW, sport- en rekreatieruimte, brandweer, wegen; gemeente- ijk onderwijs. Het is juist rond de gemeente- ijke kollektieve voorzieningen jat de KWB een onderzoek wil nstellen en nagaan in hoeverre re geïnspireerd en georgani seerd zijn vanuit een gericht- ïeid naar en een solidariteit net de meest bescheiden in- <omensgroepen. De vraag kan lierbij worden gesteld of deze Jie reeds een groter inkomen lebben ook niet nog meer ge- lieten van dergelijke kollek- ieve voorzieningen. Hierbij wordt het aksent gelegd ener- rijds op de werking van het DCMW, de vroegere COO in ïen verbeterde en zeer ver- uimde uitgave en anderzijds je gemeentelijke infra- struktuur voor sport, vrijetijd, cultuur en rekreatie. jen zondag in de KWB- */erbond, in vergadering in hei «Groene Kruis» o.l.v. ver- bondssekretaris Hedwig Ver- :ruysse, een inventaris opstel en om daaruit de nodige kon- clusies te kunnen trekken. a. Kuituur? Is er een buurthuis, een dorps huis, een ontmoetingscentrum, een kultureel centrum, een jeugdhuis, een biblioteek, een diskoteek, een schouwburg, een toneelzaal, een tentoon stellingsruimte. een vergader lokaal, een museum, kabel televisie? b. Sport? Is er een sporthalle, een sport- kompleks, een overdekt zwembad of een in openlucht? Zijn er sportterreinen voor voetbal, volleybal, basketbal, kaatsbal en andere? c. Rekreatie en vrijetijds besteding? Zijn er spelakkomodaties voor peuters en kleuters, voor 6 a 15-jarigen? Iserwaterrekreatie met vis- of roeivijver? Zijn er ontspanningsmogelijkheden als zalen voor feestelijkheden, bioskopen, dagrekreatie. ver- blijfrekreatie? Zijn er groene zones als een wandelbos, een park, een rekreatiepark? Zijn er in de gemeente plannen of vooruitzichten omtrent bo venstaande faciliteiten? In welk stadium vertoeven deze plan nen? Zijn er in de gemeente leegstaande gebouwen, vroe gere gemeentehuizen, scho len, I 15 nn^mg ukjia i zeje b« (istc llrij e. Kinderopvang met kinde^ dagverblijf, peutertui£mj kinderspeel- en opvangce^|e trum. - f. Onthaal voor sociaal g' handikapten als alkoholistej. druggebruikers, ongehuwa.^ moeders, gastarbeiders. V j* g. Gezinsvervangende t|.erk huizen voor sociaal gehaMn'P dikapte kinderen. h. Onthaalcentrum vo#ri° rechtshulp. ich i i. Kraaminrichting. >t 15 j. Ziekenhuis. Zijn er in de gemeente plani of vooruitzichten op dat stuk in welk stadium verkeren zei KONKLUSIES! eelc De vaststellingen die na het halen van de informatie en n m klasseren en bestuderen erv^ t kunnen worden getrokken z* len door het ACW verspri worden. Overwogen wordt wat er zeer konkreet in OCMW en in het plaatselijk stuur doorgedrukt kan wordeS eblei ld g, WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: K REPORTERS: Fw Dolf Boel, Peter Dauwe. Mon De Gendt, André De Groe\fnko René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals. Erich V^ der Eist, Willy Hostens, Wilfried Lissens, Rik Devijvt Jean-Paul Van Steerteghem, Willy Raes. Marc Van Imf onderzoek instellen. Welke diensten en voorzienin gen stelt het OCMW in de ge meente ter beschikking van de bevolking? a. Sociale dienst: materiële en immateriële dienstverle ning^ b. Gehandikaptenzorg kollektieve voorzieningen voor volwassen gehandikapten als huisverzorging, revalidatie centrum, beschuttende werk plaats, dagcentrum, gezins vervangend tehuis, bezig heidshome. warme maaltijden aan huis, familie- en bejaar denhulp. voorzieningen voor gehan- dikapte seniele bejaarden als huisverzorging, rustoorden, verzorgingsinstelling. c. Bejaardenzorg met huis verzorging, warme maaltijden aan huis, verzorgingsinstelling, aangepaste huisvesting, plaat singsruimte, woningonder- houd. d. Gezins- en bejaarden hulp. leds FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx 1 de :htti Dua kuituur, rekreatie- en sport- Ook op het vlak van de sociale infrastruktuur wilde men verle- dienstverlening wil men een SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Vaets s Aerschot, Jef Van Hove, Beno Van Winckel. p9en REDAKTIE: Roel Van de Plas. ch ie Incdi,

De Voorpost | 1978 | | pagina 2