ooi/te® (FllL^ni* - ZOMERKARNAVAL KOOLSTRAAT SINT HUBERTUS» HIELD OPEN ASIEL DAGEN TE NIEUWERKERKEN GEVELS GERESTAUREERD MIKIS HONGARIA /ooA 'EN /i€IR£N\ GOAfJ MEN NOR. Dtl BCTOEGINg VQ=L V NATieR.- .NÏE^CHEIR.- s\ T'w/\ib GOED HE Nl J"'RRKKft5T/VAL] STADS PAP* AAL-SI De Voorpost - 8-9-1978 - 5 De Prinsencaemere meldt ons dat door samenloop van omstandigheden Albert Cornand ervan beschuldigd werd prijzen opgehaald te hebben in de standen van de handelsfoor ten nadele van de officiële prijzenlijst voor de bloemenfeeverkiezing, rondgehaald door de Prin sencaemere. De prijzen die de heer Cornand ophaalde waren doodgewoon bijkomende prijzen die uit simpatie persoonlijk werden geschonken aan de bloemenfee 1978. Het Alfons De Cock-wandelpad te Herdersem werd door de zorgen van de Toeristische Federatie van Oost-Vlaanderen bewegwijzerd. De tekst voor de begeleidende brochure is voor het ogenblik reeds in de drukkerij. Voor foto's als illustratie wordt eerlang gezorgd. Bij graafwerken in de tuin van een woning aan de Kant straat 18 te Meldert werd een springtuig met een diame ter van 75 mm. aangetroffen. De rijkswacht werd verwit tigd, die de gevaarlijke Duitse obus afkomstig uit de Eerste Wereldoorlog door de ontmijningsdienst liet verdwijnen. In de magazijnen De Waele aan de Vlaanderenstraat werd een stereoinstallatie ter waarde van 15.000 fr. gestolen. Men vermoedt dat de dief er vroeger reeds in geslaagd was de winkelbel uit te schakelen, zodat hij geruisloos kon bin nenkomen. Een gedeelte van de inboedel van het Kasteel Ter Lin den werd door de stad overgenomen voor de som van 450.000 fr. Het Park van het kasteel is reeds toeganke lijk voor het publiek en de andere zalen zullen de nood aan lokalen in het stadhuis helpen oplossen. Later zal een gedeelte van het kasteel ook opengesteld worden voor verenigingen en zullen er ook ontvangsten kun nen gehouden worden. 4487 bezoekers waren er dit jaar minder dan vorig jaar op de jaarbeurs. Kwam men in 1977 tot bijna 40.000, dan haalde men de maandagavond maar net 35.074. De per manente vrijkaarten zijn in deze toegangscijfers niet inbe grepen. Dat honden niet altijd lieve huisgenoten zijn blijkt nog maals uit het feit dat zo'n loslopend beest ten nadele van Isidoor Huylebroeck die aan de Pijpenbeekstraat 42 te Nieuwerkerken woont een tiental fazanten doodbeet. In de voorbije dagen werd een vrouwenlijk uit de Dender opgehaald. Dit blijkt het lichaam te zijn van de 62 jarige weduwe Saeys-Perdaens uit de Schroverstraat te Wieze, die reeds enkele dagen vermist werd. Het Aalsterse stadsbestuur is van plan volgend jaar het 50 jarig jubileum van de St. Martinuskerk met tal van aktiviteiten te vieren. Tegen 1 januari komt van de hand van Jos Ghijsens, ge steund door meerdere personen onder meer Frans Wau- ters, een boek van de pers dat handelt over Aalsterse straatliederen. Dit volkse boek dat geïllustreerd is met tal rijke foto's en oude prentkaarten zal het lied onder de loepe nemen door het volk gezongen bij een geboorte, een huwe lijk, de dood, het soldaat worden en de oorlog. Momenteel is Jos Ghijsens al weer bezig aan een vervolg op dit eerste boek dat de periode van 1860 tot 1950 behandelt. Op stadskosten worden vrienden van schepenen te genwoordig uitgenodigd om een manifestatie bij te wo nen, georganiseerd door een politieke, kan ook kultu- rele vereniging zijn. Na herhaald aandringen figureert nu ook onze bloedeigen stad Aalst in het Informatieblad van het Kommissariaat- Generaal voor Toerisme Men vindt er inderdaad in het septembernummer meldingen over de «Ambachtsmarkt» die op zondag 10 september van 10 tot 18 uur op de Grote Markt doorgaat. Er is eveneens melding gemaakt van de tentoonstelling Plastische kunsten in het Stadhuis op maandag 2 oktober. Zoals Mark Van den Steen plechtig gedoopt werd te Herdersem, ook in de rondgang langs de dorpsherber gen, ontving een zekere «pastoor», in Aalsterse toneel kringen wel bekend, ook in een dorpsherberg een we derdoop maar dan met een schaal pale-ale. De dopeling vertrok zich geen zier als het parelend schuim hem van de kale schedel over de oren droop. Hij trooste zich echter met «'t is nu al de derde keer dat ik dat tegen kom». Martine De Windt en Martine Hoogewijs van de Koninklijke Harmonie St Cecilia Oordegem behaalden verleden zon dag te Lier de Kampioenstitel Teamwork voor Majoretten. Van harte gefeliciteerd. Roel Van de Plas Een groot aantal partikulieren werkten dit jaar of zijn er nog druk mee bezig aan de restauratie van hun gevel of gewoon de opfrissing ervan. Is de ene restauratie al geslaagder dan de andere, de 'gustibus non disputandus' allen verdienen ze toch onze waardering wegens de lofwaardige bedoelin gen die erachter schuilgaan. De jury die. in het kader van de prijs van de stad. in samen werking met de Aalsterse Vereniging voor Kultuurschoon, WAK, over al deze realisaties moet oordelen heeft vast geen gemakkelijke kluif eraan Met het doel U in de moge lijkheid te stellen zelf even eens te gaan kijken vernoemen we slechts als voorbeelden het Huis Van de sijpe in de Lange Zoutstraat, Oud-Café Baasken op het Priester Daensplein rechtover de St.-Martinuskerk. Apoteek De Valkeneer op het Esplanadeplein, Klein Brussel op de hoek van de Kattestraat, Nieuw Hotel de la Gare uiteraard op het Stationsplein, Tandarts Coppens in de Albert Liénartstraat, Domein Schelfhout in de Zonnestraat, een vernieuwd he renhuis in de Klapstraat, Huis Van Ooteghem in de Molen straat, en de hoek Watertorenplein - St.-Kamilestraat, Last but not least een groot en groots restauratiewerk: het schild"van het «Land van Aalst» in het Jezuïtenkollege in de Pontstraat Het stadsbestuur zelf kan ook nog iets doen, zo el aan de gevel van het stadhuis als aan die van hpf Vrede gerecht LH Gedurende het voorbije week-end. vergastte de Mikisklub haar leden op een Hongaars sfeertje. Drie dagen, en ook langgerekte avonden, stond alles in het teken van hün Slavische geestesvrienden. Ongeveer vier maal per jaar maakt de Mikisklub in haar lokalen plaats voor een, nu al traditioneel geworden, geschenkenfoor. Telkens wordt een ander land in de spots gezet, waarbij dan één of meerdere aspekten vrij volledig worden belicht. Een aanzienlijk gamma kwam zo reeds in de belangstelling van leden en geïnteresseerden. Italië werd al aangedaan, Frankrijk, Duitsland, Polen, Bulgarije, Engeland en Sovjet-Rusland. Reeds drie jaar wordt op deze wijze geprobeerd de typische produkten van de verschillende landen naar voor te laten komen. Langs de hoofdvertegenwoordigers van de vele en verscheidene produkten, bekomt men zo een aangename verzameling die voor het publiek wordt ten toon gesteld en even eens wordt te koop aangeboden Wat Hongarije betreft, werd vooral de nadruk gelegd op het handwerk, zodat men onvermij delijk bij het kunstambachtwerk terecht kwam. Er was in de Mikisklub dan ook een aanzien lijke verzameling keramiek, porselein en beschilderd aardewerk te bekijken. Daar vele van deze stukken met de hand beschilderd zijn. zodat geen zelfde tekening twee maal te vinden is, lagen de prijzen nogal aan de hoge kant. Vooral het fijne porselein had heel wat te bieden voor de liefhebber, op voorwaarde dat deze een goed gevulde brieventas bij zich had. Wat echter het grote publiek trok waren de kulinaire specialiteiten Onoverkomelijk werd er Hongaarse Goulach opgediend en onvervalste gevulde pepers. Om dit te kunnen verteren waren de inheemse dranken ook aanwezig. Een niet onbelangrijke kollektie. gaande van de gewone landwijn, over het zeer gekende «Stierenbloed» of de «Egri Bikavèr» tot en met de «Hongaria Brut», een niet te versmaden champagne De vele aanwezigen kunnen weer bij Mikis terecht tijdens het tweede week-end van december voor een reuze grote tentoonstel ling, met deze keer zo'n tien landen in één keer IWC Vanaf vanavond houdt de dekenij van de Koolstraat haar jaarlijkse braderij waaraan de zomerkarnaval is gekoppeld. Dit jaar evenwel zijn er een paar vernieuwende aanpassingen doorgevoerd. Eerst en vooral wordt van avond om 20.30 uur. hulde ge bracht aan de vorig jaar overle den voorzitter en promotor van de zomerkarnaval Marcel Bombeeck. Na een officiële re ceptie. in garage Universal, zul len de bestuursleden en de ge nodigden zich naar het num mer 66 van de Koolstraat be geven waar een gedenkplaat, een bronzen bas-reliëf van de hand van Jozef Van Den Steen, zal onthuld worden Tevens zal bij deze gelegenheid de nieuwe dekenijvlag aan het publiek voorgesteld worden De avond wordt afgerond met een rond gang van «Het Klein Muzieks- ken» uitGijzegem. Morgen, za terdag. heeft om 20 uur. op het podium ter hoogte van Ingang De Prez, de verkiezing Vooil Jeanette 1978 gehouden Ie-' dereen kan hieraan deelne men. er zijn voor 15.000 fr prij zen te verdiénen. Voor zondag staat als nieuwig heid de jeugdparade met trommels en klaroenen op het programma omstreeks 15 uur, gevolgd door het verkleed kin- derdefilee, dat als het even kan door Margot, bloemenfee 1978. zal gepresenteerd wor den. Om 18 uur wordt het ple zier losgelaten met de Zomer- karnavalstoet. De omloop van deze zevende uitgave loopt over de Koolstraat, Dirk Mar- tensstraat, Sint-Jozefstraat, Nestor De Tièrestraat, School straat. Koolstraat. Vakschool straat, Sint-Annalaan, Ver- astenstraat en terug naar de Koolstraat waar de herinne- ringsfanions zullen uitgedeeld worden aan de deelnemende groepen. s Avonds moet iedereen die wil deelnemen aan de tombola aanwezig zijn voor de grote trekking. Eerste prijs is een waardebon ter waarde van zo maar eventjes 32.250 fr. Opge let' U moet wel aanwezig zijn om deze prijs te kunnen win nen. Vooraf wordt met de aan wezigen nog het grote weg- geefprijzenspel gespeeld, in afwachting van de trekking. Aan de hand van eenvoudige spelletjes zullen talrijke prijzen verdeeld worden. Maandag namiddag wordt in het teken van de zestig-plussers gesteld. Alle gepensioneerden van de Koolstraat en aanpalende stra len zou gaan geloven in een grote Dierenbeschermer (mis kien St. Hubertus himself) want na een twijfelachtig herfst- eer van zaterdag, scheen een vrolijk zonnejte over het ierenasiel te Nieuwerkerken waar de «Openasieldagen» l^oor de tweede maal sedert het bestaan van de vereniging rarden gehouden. leze feestelijkheden werden >opend door het bezoek van Bloemenfee, die tevens een >ede dierenfee schijnt te zijn, kant alle honden kregen een Vriendelijk woordje. Door de le gen van het bestuur werd een Jeildronk aangeboden en werd [uitvoerig geantwoord op alle belangstellende vragen van de lieftallige Margot. Gedurende 3 twee dagen werd de oude terderij belegerd door be langstellende afgevaardigden ran andere verenigingen voor ierenbescherming, dieren benden en sympatisanten let was niet moeilijk om een imiddag aangenaam door te ingen Naast de rondgang r het asiel en het bekijken in de honden, die natuurlijk ïangstellend uitkeken of er en adoptie voor hen wegge- jd was, waren prettige din- jen te beleven. Het meest suc- is kende wel de «Alternatieve londenprijskamp», waarvoor ;en 20-tal deelnemers waren ngeschreven. Een Beker werd e litgereikt aan de origineelste iond: dit bleek een dolle sche er >er te zijn die niet genoeg van k vater kon krijgen en elk nn itraaltje tegemoet sprong alsof r e iet een kluif was noe ov{ )eze prijskamp werd beloond met een luid applaus van de w onderden belangstellenden ie rond de omheining sa- l lendrumden iviti En daarna was het pannekoe- kenuurtje, rondslenteren langs de tombolatent. de prondel- kraam en noem maar op. De Satirische Poppenkast kende veel succes vooral bij volwas sen toeschouwers die de toe spelingen op het stadsbestuur niet ontgingen. Tot laat in de avond werd er nog nagekaart in de Bodega Twee politieagenten op ronde kwa men zich er van vergewissen dat de hondendoodstil wa ren. Een sukses was ook de bal lonwedstrijd waarop heel wat balonnen met een hondekop erop afgebeeld uit het asiel op stegen. Vermelden we ook nog dat de «Kamillekes» aanwezig waren, dat ook veel sympathie werd betoond door de «Cheva liers van de Koolstraat», en dat feestkomitee - voorzitter Frans Wauters spontaan naar Nieuwerkerken gekomen het bestuur een ereplakket overhandigde. Zeer gewaar deerd werd verder ook het be zoek van de Ajuinboer zondag namiddag. Opgemerkt was tenslotte ook een tentoonstelling van kunst schilder Quiévron uit Gent We maakten de hele rondgang doorheen het asiel, en vonden de ruime belangstelling van wege het publiek meer dan verdiend. ten worden er uitgenodigd voor een echte Aalsterse Vlaaien- namiddag Amusement zal er zeker zijn; hiervoor staan de Ajuinboer en de Chevaliers zelf in. Gedurende deze zomerkaval- kade zullen de volgende stra ten afgesloten zijn: van de Gentsesteenweg tot de Meu- Er waren steeds klanten aan het kraampje met de ballonnen. (SJ) De poppenkast met pikante teksten waarbij het stadsbestuur niet gespaard werd lokte zowel jon g als oud. (SJ schettestraat. evenals de zij straten Steenstraat. Koningin Astridpark en Verastenstraat het laatste ogenblik moeten nog altijd wel wat karweitjes opgeknapt worden. SJ De braderijuren lopen tot tien uur 's avonds, en dan gaan de lichten in de Koolstraat zeker nog niet uit. JVS

De Voorpost | 1978 | | pagina 5