AALSTERSE SPUITERS TEN STADHUIZE AALSTERSE MIDDENSTAND t EN OPENBARE 1 WERKEN IN VERGADERING WSV «DE C0EN» OP WANDELTOCHT TEATER LANSELOET, DERDE SEIZOEN AALSTERSE GROTE MARKT MET 0U0E AMBACHTEN JOOP DEN UYL NAAR AALST OUD EENDRACHTSPELER WILLY PLAS OVERLEDEN De Voorpost - 8-9-1978 - 9 Op zaterdag 2 september, werd de sportploeg van onze brandweer op het stadhuis gelauwerd voor hun vele verdien sten. Door het stadsbestuur werd een receptie georganiseerd waarbij aan de leden van deze uitstekende ploeg eretekens werden overhandigd. Burgemeester D'Haeseleer, te rug van vakantie had voor de «sympatieke waaghalzen», zoals hij ze noemde, een harte lijk woord over. Hij wees op het belang van de sport in een grote organisatie, waar van ie dereen meer zelfstandigheid wordt vereist. De burgemeester zag de niet professionele sport als een uit stekend middel om een even wichtige lichamelijke en men tale konditie in stand te houden Sportofficier luitenant Karei Ruyssinck. wees op het belang van de sportploeg om de vriendschapsbanden binnen 't Het V erbond der Dekenijen heeft met de schepen van Openbare L Werken een nieuw onderhoud gehad, om een aantal verlangens in I versneld tempo te zien realiseren. Hierbij daagden heel wat licht- j punten op, zodat de Dekenijen zich beloond voor hun niet-aflatende tussenkomsten zien. Traditionele foto: na de ontvangst op hel stadhuis even pozeren voor de fotografen, liefst met de politici op de voorgrond. Deze maal werd de sportploeg van de brandweer op schuimwijn getrakteerd. (EL) Van Doorselaere. Paul Goed- Marc Van De Velde, Jean- vinck, Luc Quintelier, Donald Marie Van De Velde. Gilbert Ot- Van De Maele, Jan Descamps, toy, René Ringoir, August Van René Callebaut, Jean-Paul Nuffel, Paul De Pierre en Van De Velde, Pierre Baeten, Freddy De Schrijver. JVS Het stadsbestuur zal in september H: een onderhoud hebben met minis- terChabert, o.m. tot het bekomen k van de lang gevraagde auto-tunnel vanaf de pendelparking in de rich ting van de Werf, zodat de onge- i bruikte ruimte kan ingenomen id| worden door bezoekers van het «al stadscentrum. In het aijondisse- j-jl ment Aalst-Geraardsbergen wer- BK den onlangs trouwens voor een H drietal minder belangrijke pendel- ■j* parkings plannen gemaakt, waar- W bij de oplossing eveneens een on- dergrondse tunnel wordt. Om de parking van het stadsper- Isoneel in de Kapellestraat ook voor het publiek toegankelijk te maken op zaterdagen en zelfs elke avond na 17 uur, zal het Verbond >sfc der Dekenijen zich rechtstreeks "dj tot het schepenkollege wenden. Met de oprichting van het onlangs j goedgekeurd parkeergebouw aan de Pontstraat zal spoed worden gemaakt. Na hun verzet tegen het mamoet- stmktuurplan 1974 voor het cen trum Aalst, bereikten de Deke nijen heel wat korrekties en aan vaardbare ingrepen, zodat zij de verkeerswijzigingen onbevreesd tegemoet zien. Enkel voor de Zoutstraten bestaat nog enige spanning. De werken aan Nieuwstraat, Hopmarkt en Grote Markt vangen begin oktober aan, doch de schepen van Openbare werken voorziet een aparte rege ling voor de Markt tussen de zg. toeristische ofte zomermaanden en de winterperiode tijdens de welke de wagens misschien op de ganse Markt zullen mogen staan. De door de middenstand ge vraagde proefperiode betekent ook, dat één of andere straat de bestaande enige richting in omge keerde zin zou kunnen krijgen. Verf raai ings werken zullen in 't centrum nog andere straten dan de Nieuwstraat aantrekkelijker ma ken, in de stijl van de onlangs goedgekeurde woonerven. Om het omgeleide verkeer van Vredeplein via Zonnestraat naar de St. Anna- kader, maar ook op nationaal en zelfs internationaal vlak in stand te houden Hij overhan digde het te Böblingen ver overde erediploma samen met de zilveren medaille aan de burgemeester. De sportploeg van ons brand weerkorps kan reeds bogen op een rijk verleden. Reeds in 1980 behaalde onze stad een eerste en tweede plaats op de nationale en internationale wedstrijd te Schaarbeek. De brug te versoepelen, zal de ontei gende woning Ghijsbrecht aan de Alfred Nichelsstraat dezer dagen afgebroken worden, en het parke ren in de Burchtstraat gehalveerd. Op het Werfplein krijft het monu ment van Priester Daens zijn defi nitieve stemming rechtover het postgebouw. Wat de afbraak van de vroegere C.O.O.-gebouwen betreft, sedert zolang een doorn in het oog maar ook in het handels- hart van de Kattestraat, verze kerde de schepen van Openbare Werken dat de nieuwe eigenares, de Federale Maatschappij, geen enkele reden heeft om niet onmid dellijk met de afbraakwerken te beginnen. Na drie decennia steriele penne- vruchten omtrent een kultureel centrum dat realiseerbaar moet zijn, klinkt thans een stem die im pliciet de Dekenijen gelijk geeft. Hel realisme wordt niet langer voor pessimisme versleten. Voor het eerst wordt nu behoedzaam er kend dat dient gestreefd naar een gedeeltelijke ingebruikneming van het stenen paleis in de Molen straat, omdat de definitieve en al gehele voltooiing toch nooit zal bereikt worden. volgende jaren worden gete kend door de wil om op interna tionaal niveau op het schavotje te geraken Na diverse uitste kende resultaten behaald te hebben, vooral op nationaal vlak. kaapt onze sportploeg op de wereldkampioenschappen te Trento. Italië, de zilveren medaille weg. Het heeft echter geen haartje gescheeld of het was goud. Te Böblingen, in Duitsland, ter gelegenheid van de Landesfeuerwehrtag Baden-Wurtenberg, komen zij uit tegen de vierentwintig ploe gen die in Trento goud behaald hebben. Ze behalen er weer zilver. Een duidelijk bewijs voor sportofficier Ruyssinck en sportmonitor, korporaal Willy Alloo, dat er voor de toeko mende wedstrijden goud in zit Als blijk van vertrouwen moch ten volgende leden van de sportploeg een herinnerings geschenk ontvangen: Luite nant Karei Ruyssinck, eerste sergeant, Leo Huylebroek zijn kollega Arthur Paepe, de kor poraals Willy Alloo, Firmin Van De Velde en Eugeen Van De Velde en de brandweerman nen-sporters Iwein Van Cau- teren, Herman De Rick, Pierre Van Nuffel, Alfons Nieulandt, Roland Weymeersch, Jaco gen ziet er als volgt uit: 13 september: Animatiefesti val. 27 september: Poppenkast 't Ajuintje «Space 2005» 11 oktober: Tsjechische film «Robinsonska». 8 november: Tsjechische film «Leve de spoken». 22 november: Toneel «De to- verzalf» door Teater Lanseloet. 3 december: Lokers Jeugdto neel «Hoera voor zon en re gen» (om 15 uur) 13 december: Film «Pipi Lang kous gaat van boord». 10 januari: Poppenkast 't Ajuintje. 24 januari Film «Sneeuwbal- Express» 14 februari: Toneel «Tafeltje dek je» door Teater Lanseloet. 28 februari: Film «De ver strooide prof». 14 maart: Film «De knopenoor- log». 28 maart: Wij spelen en zingen met Leen Persijn. Afgezien van de gastoptredens zijn er nog twee produkties van de werkgroep zelf in zaal van het V.Tl" Jeugdtoneel «Stille Zwarte Vo gel» op vrijdag 29 september om 19.30 uur, op zaterdag 30 september om 19.30 uur en op zondag 1 oktober om 15 uur. In zaal 't Kapellken, Meuleschet- testraat Aalst, brengen zij het kindertoneel «De toverzalf» op zaterdag 18 november om 19 uur, op zondag 19 november om 15 uur en op woensdag 22 november om 14 uur JVS Tijdens een persconferentie vorige week vrijdag heeft de Socialistische Gemeenschappelijke Aktie; bestaande uit de mutualiteit Bond Moyson, het Algemeen Belgisch Vakver bond en de BSP federatie Aalst, voorlichting verstrekt omtrent de komst van de gewezen Nederlandse premier Joop Den Uyl naar Aalstop 15 september aanstaande. Den Uyl zal dan in de Keizershallen voor honderden aanwezigen het woord voeren over «Socialisme en Christendom in het Europa van morgen». Dat het een massa bijeenkomst gaat worden staat nu al vast, ook omdat volgens de inrichters het thema meer dan alleen maar de socialisten zelf zal aanspreken. Ook verwacht men die dag een aantal welbekende politieke figuren in Aalst zoals ondermeer nationaal partijvoorzitter Karei Van Miert, nochtans dezelfde dag op een konferentie in Luxemburg. Joop Den Uyl wordt reeds in de namiddag verwacht en zal dan samen met kamerlid Mare Galle een bezoek brengen aan Louis Paul Boon. op diens verzoek. Nadien wordt het avondeten genutigd ten huize Galle. Voorzien is dat ze gezamelijk. ook de echtgenotes komen mee. in wandeltempo naar de Keizershallen zullen togen waar Siivain Bogaerts van de CSC De Rank het publiek en de gasten zal verwelkomen met een korte toespraak. De socialistische harmonie Hand aan Hand zal ondertussen zorgen voor enige luister. Door de «Vlaamse Federatie van Zangkoren» zal vervolgens een kort programma worden afgewerkt. De toespraak van Den Uyl, welke omstreeks 20u45 moet beginnen zal niet meer dan vijfenveertig minuten in beslag nemen. Nadien zal Mare Galle afronden met een slotwoord. Het thema van Joop's toespraak is er een welke een brede visie vertegenwoordigd over het Europa van morgen, waarin de bestaande verzuiling moet en kan doorbroken worden. Deze avond betekent ook zowat de inzet van de strijd welke de socialisten wensen te voeren in het Europa van de toekomst. De organisatie is in handen van de CSC De Rank welke daarmede ook een nieuw werkjaar inzet. R.D. De «Driedaagse van Levensvreugde» werd andermaal een enorm sukses. Maar veel nieuws valt daarover niet te vertel len. Men kent het stramien van dergelijke festiviteiten: Tent, allerhande attrakties, bodega en restaurant, vooraf gegaan door een belottersavond op vrijdag. Er speelde een Oberbayern-orkest, en ook het optreden van de Aalsterse piepjonge karnavalgroep «De Tettemoechen» werd goed opgemerkt. Het sukses van deze drie daagse van Levensvreugde is eigenlijk op voorhand al verzekerd, gezien het feit dat deze instelling een bij zondere faam geniet in het Aalsterse. De opbrengst kwam dus ten goede aan de in opbouw zijnde gezinsver vangende tehuizen. Een hoogtepunt vormde evenwel de wandeltocht die zondag door WSV «De Coen» werd ingericht, een tocht waaraan niet minder dan 942 wandelaars dit jaar deelnamen, (dus bijna het streefcijfer 1000). WSV De Coen is een wandelvereni ging voor gehandicapten, die ook door BLOSO werd erkend, en als doel heeft de gehandicapten langs deze weg meer te integreren in de maatschappij. Er nam aan deze wedstrijd ook een delegatie deel uit Rotter dam: «De Waal». Ook uit Wallonië was een groep de wedstrijd ingericht dooi lentallen wandeltoeristen stapten nu komen opdagen. Een dele gatie Esperantisten nam eveneens deel aan de tocht. Uitslag wat het aantal deel nemers per groep betreft 1. KWK Waasmunster (135 deelnemers) 2. WSV Wet teren (79) 3. De Kadees Aalst (65) 4. WSV Beernem (58) 5. WSV Aalster (49) 5. WSV De Coen Aalst (48) 7. Duintrappers Westende (25) 8. Godelieve Ruddervoorde (21) 9. Pajottenland Hekelgem (19) 10. 't Hoekske Hamme (17) en KVT Brussel (eveneens 17) «Esperanto» stapte met 39 deelnemers mee, maar is niet aangesloten. Voor de 40km-tocht was de jongste 9 jaar oud (Christel Delbeke uit Wevelgem) en de oudste deelnemer 75 jaar (Robert Dekmijn uit Brussel). 20km- tochtoudste 70 jaar en jongste 8 jaar. W.L. In zijn derde speeljaar wil teater Lanseloet. workshop voor jeugd- en kinderteater, andermaal bevestigen. Om de mensen een zelfde kwaliteit te kunnen bieden, pakt deze teatergroep opnieuw uit met een boeiend en uiterst gevarieerd program me vensvreugd. (JM) Na het voorbije seizoen, wat dat ook moge betekenen voor een werkgroep die zichzelf geen rust gunt, dat werd afge sloten met twee zeer gewaar deerde animatiefestivals in Oostduinkerke tijdens het Kunstseizoen, herneemt de teatergroep dit programma op woensdag 13 september te 14 uur op de speelkoer van de Meuleschettestraat. Een toffe namiddag met poppen, klei, versjes en penselen, kleur, verkleedpartijen en grimeren, er wordt zelfs aan de kookpot gezeten. Bij minder gunstig weer zoekt men zijn toevlucht in de zaal 't Kapelleken. Bij deze animatienamiddag kan men zich ook reeds een abon nement aanschaffen voor de volgende aktiviteiten, telkens, de tweede en de vierde woens dag van de maand. Om een zo groot mogelijke va riatie te bereiken, en evenzeer om voor alle toneelfans de ge legenheid te bieden kwaliteits toneel op de eigen planken te brengen, doet Teater Lanse loet dit speeljaar een eksperi- ment mei verscnnienoe gastop tredens. Allereerst hebben de mensen van deze aktieve to neelwerkgroep het Reizend Volksteater uitgenodigd voor twee verschillende optredens. Op vrijdag 10 november bren gen zij «De Vrek» van Molière met Luc Philips in de titelrol. Op vrijdag 2 maart komen zij met een stuk van John Steinbeck. «Van Muizen en Mensen» De voorstellingen gaan door in de zaal van het V.T.I., 's namid dags voor de scholen, en 's avonds voor alle belangstel lenden. Wat betreft het jeugd toneel, werd een beroep ge daan op het Jeugdteater Nele van Wetteren dat op woensdag 25 oktober om 14 uur een be werking van het fijne sprookje «De rattenvanger van Hame ien» brengt. Verder ook nog op het Lokers Jeugdtoneel voor zondag 3 december om 14.30 uur met een stuk van Hep Van Delft «Hoera voor zon en re gen. «Voor onze kleinsten op de eerste plaats, maar ook voor deze liefhebbers die ook wel eens wat anders willen zien stelt de jonge groep U Sjante- boetiek voor op woensdag 28 maart. Leen Persijn brengt een gemoedelijk kinderprograrm «Een reis door onze fantasie». De kalender voor de woensda- Oud-speler van K.S.C. Eendracht Aalst Willy Plas overleed op 31 augustus 1978. De eucharistieviering, gevolgd door de teraardsbestelhng zal plaats hebben in de parochale kerk van St.-Jozef Aalst, te Aalst, op zaterdag 9 september 1978 om 9.30 uur. Volgende week verschijnt een reportage omtrent deze bekende voetballer. Voor één keer zal de Aalsterse Grote Markt er uitzien als een lokaal dorpsplein en zulks in het kader van de aktie «Jaar van het Dorp» Het stadsbestuur organiseert inder daad nu zondag 10 september op de Aalsterse Grote Markt in de schaduw van het Belfort en Dirk Martens een eerste Ambachten- en Kunstmarkt. Niemand minder dan Theo Van Gyseghem, alias «de pas ter», ging aan de parochiekerken van de deelgemeenten als aloude «belleman» om de mensen naar deze festiviteit uit te nodigen. Een vijftigtal ambachtslui waaronder bvb klompenmakers, mandevlechters, glasblazers, schilders, beeldhouwers en noem maar op kan U er aan het werk zien op de voor de gelegenheid feestelijk versierde Grote Markt. Verder is volksvermaak en muziek voorzien met optreden van volks zangers en -groepen. Ook cirkus Johny zal er zijn tenten opslaan en zorgen voor aloude attrakties als vuurspuwers, degenslikkers, krachtpatsers e.a. Waarschijnlijk komt ook een oud wagenspel (middeleeuws) en een poppenkast aan bod. Het geheel wordt dan afgesloten met een optreden van de Kon. Harmonie Concordia et Docilitas van Herdersem met drumband en majorettenkorps. De Grote Markt zal voor de gelegenheid volledig verkeersvrij worden gemaakt. Deelnemers aan de aktiviteiten krijgen bij hun inschrijving een doorlatingsbewijs om hun materialen ter plaatse te brengen. Moest het weder slecht zijn dan gaan de feeste lijkheden door in de Keizershallen. Hierbij dan de timing van de verschillende programmapun ten 11 a 12 u Beiaardkonsert 13 a 13.30 u.: circus Johny met koorddansers, degenslik kers, vuurspuwers, krachtpatsers, enz. 14 a 15 u Zangensemble Luk De Mot 15.30 u. 17 u.: cirkusaktiviteiten. 17 18 u Show door de Harmonie uit Herdersem met Drumband en Majoretten.

De Voorpost | 1978 | | pagina 9