NU OOK GOALTJES ROBUR VOOR EEN PUNT Weer een strafschop Op de goede weg NAAR BUGGENHOUT HATTRICK VAN H0UPELS WILSKRACHT ZET NETELIGE SITUATIE RECHT DOELPUNTEN REGEN Rudi Meuleman schiet met scherp 2de provinciale 3de provinciale 23 CIKKCIII twiir Olsa - VW Hamme 2-3 Op SK Aalst zetten de Wuitens het seizoen voorbeeldig in. Op bepaalde momenten speelde Hamme de ajuinen in de hoek. Het enige doelpunt van de match viel evenwel in de "slechte" kooi. Er werd niet gescoord, zodat sommigen al voorbarige konklusies trokken zou Vigor Wuitens weer overal "demonstreren" doch weinig punten verzamelen In Brakel kwam een ant woord op die vraag er keil den drie schoten voorbij kee per Bellinck- Reeds onmid dellijk na de kick-off puilde Schudinck eruit en meteen was het 0-1. De Malsche spurtte tien mönuten later in de diepte en geelzwart stond met O"2 "in het krijt. Een own-goal van De Beule bracht Olsa opnieuw in de match en nog voor de pauze belandde de bal voor de 2e keer tegen het Hamse net, maar ref Bral had op dat moment reeds lang voor fout geblazen zodat het goaltje terecht werd geanuleerd. Langs De Balssche werd het 1-3 (53e minuut) en De Bruyne stond een kwartier voor tijd voor een 2-3 eind- score in. Scheidsrechter Bral werd door de Olsafans onbedaarlijk uitgejouwd na de match De ze jonge referee had het im mers aangedurfd twee doel punten van de thuisploeg wegens foute tusenkomsten weg te wuiven. Een eerste keer bestrafte hij prompt een duwfout van «opzdtter» Dhondt, en na de oitroentjes kwam hij opnieuw kordaat tussen, zodat de Brakelaars achteraf jeremieerden over 2 «afgekeurde goals». De ref heeft echter gewoon zijn plicht gedaan en zich op geen enkel moment laten beïn vloeden of intimideren door een luidruchtige meute. De man bleef ijaig kalm en deed wat hij meende zijn plicht te zijn. Het is eigenlijk een plus punt voor de provinciale ar bitrage en een garantie voor bezoekende teams dat een jonge generatie paraat staat om mettertijd de fakkel over te nemen van een aantal «anciens» diie het nog uitste kend doen, doch voor wie eens of later toch ook de tijd van komen en gaan aan breekt Met deze knal prestatie op Olsa heeflt VW Hamme een uitstekende publiciteit ge maakt voor de topper tegen Geraardsbergen. Een topper die normaliter de grote mas sa naar het Vigorstadion moet lokken. Adegem - Buggenhout 1-0 Met nog een tiental minuten voor de boeg zag het er stralend ■oor gcel-blauw Buggenhout. In een evenwichtige partij was de 0.0 stand een goede weergave van het geleverde spel. Toen maakte Gaston Cauwenberghs een onnodige fout in de strafschop die terecht met de zwaarste sanktie werd bestraft. De thuisploeg liet die kans niet liggen zodat Adegem toch ge vleid de beide punten kon op. rapen. Buggenhout had nochtans de kans gehad onmiddellijk na het startsignaal van de tweede helft oorsprong te komen. Een poging van Heymans strandde op de uitlopende plaatselijke doel man. Verder was deze tweede helft arm aan opwindende mo menten al zal het enig emotio. neel feit wel een zware domper gezet hebben op het entoesiasme van de bezoekers. Tijdens de eerste helft speelde Buggenhout met sterk windvoor- deel. Kansen langs Heymans, Sanders en Van den Berghe werden echter niet benut. Ook Boons plaatste zich achter het kanon, doch zijn vrijschop scheerde de dwarslat. Deze 1-0 nederlaag heeft het moreel front van Buggenhout niet aangetast. De komende thuiswedstrijd tegen Robur roept herinneringen op aan het afge lopen seizoeneinde toen Robur het de Spartanen erg Ipstig maakte de degradatie te ont. lopen. Blijkbaar de gelegenheid voor Buggenhout om dat ene schamele puntje wat aan te dik. ken. Met een knap presterende Hugo Tilley in de ploeg is dat geen onmogelijkheid. St.-Lievens Houtem-Mere 4-3 eUTaarschijnlijk hadden dc Houlemnaren roodzwart na hun af. -'-ktraffing van de week voordien enigszins onderschat. Overmoedig de wedstrijd. Gaetig maakte Mere hiervan ge il het spelbeeld in hun voordeel o Dat overwicht werd ook vrij .snel omgezet in cijfers, na een "'wlfuur spel kon De Groote de stand openen en het werd •l'j0.1. Dc spelers van trainer Noens konden verder ongestoord hun overwicht behouden tot aan de rust. De bordjes behielden dezelfde positie. Na de koffie tapten de lokalen uit een ander vaatje, zeer zeker hadden ze een flinke bolwas- sing gekregen. Van Impe en Hoebeek zorgden ervoor dal Mere vrij vlug tegen een ach. terstand van 4-1 opkeek, beiden scoorden tweemaal. Hiermee was St. Lievens Houtem blijkbaar tevreden want zij lieten duide lijk de teugels zakken. Goalgct. ter De Groote maakte hiervan gebruik om Mere in het laatste kwartier terug te brengen tot 4-3. Een gelijkspel zat er echter niet meer in. Volgende week krijgt Mere het bezoek van St. Wetteren dat tol nu toe slechts tweemaal scoorde maar ook maar één doelpunt tegenkreeg. Willy Raes Baasrode - Temse 5-0 De aanvang van deze tweede thuiswedstrijd van FC Baasrode liet niet vermoeden dat na negentig minuten spel de thuisploeg vijf jniaal zou geskoord hebben. Temse nam inderdaad onmiddellijk kei heft in handen en verplichtte de thuisploeg tot meer ver- Medigende stellingen. Op de 12e minuut gebeurde het echter. lEen snelle uitval langs Mark Seghers bereikte Felix Seghers onhoudbaar binnentrapte 1(1-0). Een zware streep door de Jrekening van de scheepsbouwers f die na dit openingsdoelpunt vat op het spel verloren l Baasrode moesten laten ko- Op het halfuur werd het dan 2-0. Een poging van Hen. drickx kende succes (2-0), wat meteen ook de ruststand bete. kende. De tweede helft was am per een minuut oud toen Luk Van der Vreken een kans kreeg te verhogen. De bezoekende doelman kon echter het gevaar bezweren. Uitgesteld was echter niet verloren voor Van der Vre ken die op de 51e minuut dan toch het derde Baasroods doeL punt nette. Twee minuten later zette De Kegem de plaatselijke hordjesman voor de vierde maal aan het werk. Even voor in rukken kreeg een zich sportief werend Temse voor de vijfde maal het deksel op de neus. Een sportieve partij met te overdre ven cijfers, daar was men in Baasroodse kringen van over. tuigd... feit was echter ook dat de haasroodse kanonnen plotse ling wel de goede draai hebben gevonden... en door heeft men ook wel geen bezwaar tegen Ontgoocheling in de Moerzeekse voetbalkringen waar het plaat, selijke Robur uit twee wedstrijden amper 1 punt kon halen. Bovendien waren het nog twee ontmoetingen voor eigen volk en waren de verwachtingen zowel van bestuur, spelers als sup porters heel wat hoger gesteld. Trainer Julien Feelman steekt het zeker niet onder stoelen of banken dat hij verre van tevre den is over het tot op heden behaalde resultaat. Kon men de eerste wedstrijd nog als een „incident de parcours" beschouwen, dan werd het zondag tegen Oostakker al evenmin een hoog. vlieger. Robur werd tweemaal na me kaar op achterstand geplaatst. Dat was in de tweede helft, na dat de eerste vijfenveertig mi. nuten op een scoorloze stand was geëindigd. Een lokale terug speelbal werd onderschept met de fatale gevolgen van dien. Toen wat later een alleen uit gebroken Albert Lelie in de strafsehopzone onderuit werd Robur Oostakker 2-2. Gelukkige Moerzekenaars omringen hun klubmakker Moortgat Robur Oostakker 2-2. Moortgat scoort het tweede Robur-doelpunt gelopen volgde de logische scheidsrechterlijke beslissing. Lelie die zelf de strafschoptaak op zich nam plaatste de bal op het lichaam van de doel. man. Een ingevolgde Luc Moort gat kon uiteindelijk fataal toe slaan. Vanaf dat ogenblik zou Robur op zoek gaan naar de winninggoal. Een koud stort, bad volgde evenwel, want op een tegenaanval kwamen de bezoekers opnieuw op voor sprong. Enkele minuten voor het einde zorgde Luc Moortgat uiteindelijk voor het bevrijden de doelpunt. In dc Moerzeekse voetbalkrin. gen worden wel wal verzach tende omstandigheden gepleit. Eerst en vooral is René Vla- ïuinck, één der titularissen nog_ altijd herstellende van een kwel.' suur. In de oefenwedstrijden liep hij eerst een gekloofde wenkbrauw op. Een week na dien ontwrichtte hij zijn voel en toen hij zondagochtend met de invallers wou starten liep hij opnieuw een ontwrichting op. Langs de andere kant kon nog geen beroep worden ge daan op Theo De Decker ver. mits deze de zondagmiddag op het appel moet zijn bij een kaatsclub. Die kompetitie is nu ten einde waardoor Robur weldra opnieuw op deze knappe sportman beroep zal kunnen doen. De Moerzekenaars die van het voorrecht genoten tweemaal aan huis te mogen voetballen, heb ben hiervan geen positief ge bruik kunnen maken. Zondag staat de derby tegen Sparta Buggenhout op het pro. gramma. Hoe ziet trainer Peel- man deze wedstrijd tegemoet „Een gemakkelijke opdracht zal het niet worden. We spelen voor een punt en hopen in dat opzet te slagen. Mits een beetje geluk moet dat er zeker inzitten. In het verleden heb ben we tegen Buggenhout zei. den slechte resultaten geboekt. Buggenhout daarentegen rekent op de volle buit. Sparta behaal de ook slechts een punt uit twee ontmoetingen. Dit waren in tegenstelling met Robur, uit wedstrijden. In Buggenhout staan de verwachtingen dit sei. zoen trouwens hoog. De eerste thuiswedstrijd winnen voor eigen publiek ware in dat op zicht een flinke start. E.D.M. S.K. Vlierzele - Voorde 3-2 Zeer mooie wedstrijd gekenmerkt door snelheid en technisch boven het normale peil uittorend. Licht veldoverwlcht van de bezoekers in het eerste kwartier met een doelpunt beloond via Rombauts. Doch Vlierzele, dat steeds sterkst naar voren komt als het op achterstand staat, ging toen zeer snel voetballen. Toch dienden ze nog te wachten tot de 35e min. om de gelijkmaker op het bord te plaatsen. Een terecht toe gekende strafschop werd door Rudy Meuleman feilloos om gezet 1-1 bij de rust. Na de koffie kregen we het zelfde scenario, Vlierzele met Erpe - Bambrugge 3-0 Gedurende één kwartier kon Bambrugge het tempo meespelen dat dc goed georganiseerde Erpse ploeg oplegde en toch had Houpels ondertussen «Ie stand voor Oranje geopend. Zonder problemen behielden de lokalen deze voorsprong tot bij de rust, Bambrugge was immers weinig gevaarlijk en kon geenszins imponeren. snelle en goedgekruiste voor zetten bleef de verdediging van Voorde uit elkaar splij ten. Voorde boog wel maar brak niet, tot Rudy Meule man in een tijdspanne van hooguit 5 min. tweemaal zijn faam als goalgetter in de verf zette. Dat Treuer in de laatste minuten nog milderde tot 3-2 kon niemand ontgoo chelen. Vlierzele dat dit seizoen zo wel in de schiftingen van de Beker der Denderstreek als in kompetitie steeds won wordt aanstaande zondag voor ApDels een harde noot Voor de voetballiefhebbers uit het DendeTmondse een mooie gelegenheid om een aangename namidag te bele ven L.D.M. W. Hofstadè - S. Appels 2-1 Hofstade, dat in de openingswedstrijd met Kerksken niet verder kwam dan tot een gelijkspel, heeft sedert de recente speeldag toch de eerste zege binnen schot. Het zag er echter in de tweede opeenvolgende thuiswedstrijd, nu met Sparta Appels als tegenstander aanvankelijk ook niet zo rooskleurig uit. In de eerste speelhelflt slaag de geen van beide ploegen erin een veldoverwicht af te dwingen. Deze periode ver liep met wisselende aanval len. Het verschil zat hem echter in de afwerking. Spatita nam voorsprong langs De Backer. Hofstade, dat op trainer-speler John Lissens na. zijn gekwetsten had kunnen recupereren voerde na de rust een wissel door. De jonge Dirk De Munck werd door Rudi Van den Brempt vervangen Deze laatste, legde, amper op het terrein de basis van de ge- ilijkmaker. Hij schonk de nieuwe aanvalsspits Van de Winckel gelegenheid zijn le kompetitiedoelpunt voor Wilskracht te scoren. Deze gelijkmaker betekende voor de thuisploeg de nodige sti mulans. Wilskracht ging van- dan af resoluut in de aanval doch het zou uit een stil staande faze het wanende doelpunt scoren. Roelandt nam onberispelijk een vrij schop. Gelet op de spelont- wtkkeling na de rust kon Hofstade deze zege wel ver antwoorden. Zondag staat Hofstade voor zijn eerste uitwedstrijd te Wieze. De nieuweling in de reeks zal echter zijn eerste zege fel nalopen. Het wordt dus wel moeilijk voor Wilkracht J.V.H. Bambrugge, dat nog geen enkel goaltje scoorde, werd door Oranja Erpe geklopt. Na dc koffie en onder impuls van een sublieme middenvelder André De Bruyn behielden dc orunjejongens de bovenhand op dc toch goed meespelende Bam- hruggenaren. Na 30 min. in de tweede helft was het speler trainer Jcan Baptist Pfnff die eindelijk dc opening vond en Houpels toeliet voor de tweede maal te scoren. Bambrugge kon op dat ogenblik geen voldoende repliek geven zodat het Erpe was dat naar een rustige over winning ging. In de laatste min. gaf Houpels, weer hij, de Rn. cingers de doodsteek en maakte er op voorzet van kwieke Johny Verhofstadt 3-0 van. Alles hij mekanr een probleemloze en niet aan te vechten zege van de Erpennren. Volgende week wordt het een moeilijke opdraeht, dan reizen dc jongens van trainer Pfaff naar Oudegem, zij behaal den eveneens 4 op 4. Bambrugge krijgt het bezoek van Moorsel, dut ook nog geen enkel punt oogste. WH hanja Erpe huldigde Antolne De Pauw die zijn 200e kompetitiematch speelde.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23