BESLISSING IN HET LAATSTE KWARTIER WICHELEN, EDIXYELDE, 00RDEGEM EN EDE BEVESTIGEN Ongekende weelde Kadans teruggevonden 4de provinciale 24 vooral tijdens de eerste time zeer sterk tegen Wieze. ner Rhooms van Oudegem blijft nochtans ondanks de twee opeenvolgende uitover- wdnningen met beide voeten op de grond. Oudegem heeft, tussen haalles, een uitste kende oefenmeester die weet hoe zijn poulains aan te pakken. Om kampioen te spelen is in de eerste plaats een grote dosis geluk nodig en verder moet men over een goede ploeg beschikekn- «Maar je ziet,» zegt Rhooms «verleden jaar was dat het geval maar itoen botsten we tegen een uiterst sterk Den- derhoutem.» Nee, hij waagt zich niet over ijs van één nachit. Over de wedstrijd van zon dag en zijn resultaat waren beide partijen het eens dat dg beste ploeg gewonnen had. Maar hoe zou de uitslag geweest zijn indien die on- gelokkige afschamper er naet geweest was Open vragen die niet zomaar te beantwoorden zijn We onderhielden ons na de wed strijd met beide partijen eenieder was het eens, het doelpunt kwam net op tijd en schot van Gabriëls schampte af op Baeten en de bal zat (0-1). Ondanks het gróte overwicht dat Oudegem in de tweede helft aan de dag legde, slaag den zij er niett in een doel punt te scoren. Mouton (een van de bedrdjvigste en meest aangespeelde speler van de bezoekers) knalde en vijf tal ballen hog over het doel. Heit was niet van aard om een zegelled aan te heffen, iets wat na de wedstrijd wel gebeurde- De verdediging van Hoekschop voor Oudegem iedereen wacht met spanning de bal af S.K. Möorsel - Grembergen 1-5 SK Grembergen blijft in gunstige zin verrassen. Het is en speelt duidelijk beter dan vorige jaren. Dat is ook de mening van Leo Van Cauwenberghe die op Moorsel weer eens als één der besten werd gekrediteerd. „De lokalen zijn er slechts tijdens het eerste kwartier aan te pas gekomen, wat hen ook een doelpunt ople- verde" zegt hij. „Met een goal achterstand zijn we beginnen drukken en aan de rust hadden we reeds een nooit verwachte 1-3 voorsprong verworven. Eerst had Philippe Hoogewijs na een persoonlijk staaltje de gelijkmaker op het bord geprikt. Jan Van Damme tikte na een geharrewar voor het plaatselijke doel de 2e treffer tegen de touwen, terwijl ik op hoekschop van Van Lember- gen een 3e roos voor mijn rekening nam. Met dezelfde ijver zijn we aan de le helft begonnen wat nog resulteerde in 2 doelpunten van Dré Magerman en Willy Buydts" aldus Leo Van Cau wenberghe. Deze voetballer was ook vol lof over zijn medemaats. Volgens hem had ontegensprekelijk iedere voet baller zijn verdienste in deze overwinning. Uitschieters waren Maurits Van Lembergen Philippe Hoogewijs die samen met Leo Van Cauwenberghe i het middenveld heer en meester bleven. SK Grembergen heeft geen titelambities. Moest die kans zich voordoen dan is dat we' graag meegenomen. E.D.M. Meerbeke - E. St.-Gillis 1-3 De nederlaag op Vlierzele op gelopen tijdens de openingsdag van de kompetitie zat de St „Gillissenaars flink dwars. Flink ■feeladen werd dan ook naar Meerbeke getogen. Vanaf de aanvangsminuten werd het volle pond gegeven. Eendracht werd in zijn akties ietswat gesetund door de felle mee wind. Meerbeke kreeg het snel moeilijk en uit een flink opgebouwde aanval wist Franky Van Hecke de hoog- opwippende Frans Peelman te bereiken, die krachtig binnen kopte. Eendracht kreeg met vertrouwen terug Het ging verder drukken, maar diende toch de 42e min. af te wachten om De Geyter, eveneens met een kopbal op aangeven van De Feyter, de stand op 0-2 te zien brengen. Na de kampwisseling dienden de Eendrachters enigszins terug te plooien. De thuisploeg genoot toen het windvoordeel en wilde ten allen prijze de achterstand ophalen Het nam hierbij nodeloze risiko's en hierdoor kreeg De Geyter op de 55e minuut een kans om wam te dromen. Hij schoot het leder evenwel hard tegen de staander. Blijkbaar gaf zulks de thuisploeg moed om verder do ar te zetten. Eendr. plooide verder terug en op de 80e min wist Berens tot 1-2 te milderen. Eendracht bleef aandachtig verder spelen en het wapen van de tegenaanval hanteren. Meerbeke moest immers blijven komen wilde het de halve inzet redden. Peelman, die onmiddel lijk na het lokale doelpunt een open kans had laten liggen, herstelde zich op de 88e niin. met een nieuwe voltreffer (1-3) en Eendracht is klaar voor de grote derby van zondag a.s. tegen het ongeslagen S.K. Grembergen VC Van de klubs die in de reeks G de kompetitie zegevierend in zetten bevestigden FC Edix- velde, FC Oordegem en VC Ede. Edixvelde dat dank zij een beste doeipuntengemiddelde aan de leiding prijkt had niet veel moeite om afstand te' nemen van O.Z. Bavegem. In de le periode had de thuis, ploeg reeds het definitieve verschil gemaakt. Na amper 7' klom ze naar de leiding. Het was een doelpunt uit de laatste lijn. Bij een vrijschop van Mare Baetens kopte broer Martin, die naar voren was geschoven, de bal tegen het vijandelijke net. Mare Baetens legde ook de basis van het 2e doelpunt. Nu verlengde Ivan Schockaert de bal in het doel. In de 2e periode hield Edixvelde het heft stevig in handen. Freddy Schollaert legde de eindcijfers vast. Edixvelde had in de 2e helft wegens blessure Mare Baetens door De Swaef vervangen en De Neef door Ganzeman. VC Ede omzeilde de klip Massemen en behield aldus het maksimum van de punten. Wat men na 2 speel dagen zeker niet verwachtte en dit na twee opeenvolgende thuismatchen. is dat Massemen aan de staart van de klassering bengelt. Dit is ook het geval voor Erondegem dat nu door Burst werd geklopt. SK Herdersem kwam bij Smetlede slechts aan een ge lijkspel, ondanks het feit dat het het meest in de aanval was Herdersem kwam aan de lei ding langs De Wolf. De SK doelman werd daarna echter volkomen verrast door een afstandsschot. In de 4e prov reeks H was er een opmerkelijk debuut van Lutterzele dat Schoonaarde wegspeelde. Wichelen, dat nog met het maksimum prijkt, maakte de rekening van Een dracht Meldert. Peter De Winter scoorde de mooiste goal Eendracht kan voor deze nogal afgetekende nederlaag inroenen dat het met meerdere invallers de match moest aanpakken Wilskracht Giizegem zette de kompetitie zegevierend in. Het won met klein verschil van fiaardegem. Wilskracht, zonder de gekwetste stopper Backvis. die nog meerdere weken af- wezig zal ziin, werd oo ach terstand gezet. In de 60e min Oudegem won te Schellebelle Luc Van de Velde (Erembodegem) knalde naar doel. doch de Schoonaardse keeper Van Huyck redd» met een duikeling Schellebelle - Oudegem 0-2 Ondanks de vrij sterke wind zagen we te Schellebelle genietbaar voetbal. In de eerste periode mocht de thuisploeg van dit voordeel genieten, maar kon hieruit geen voordeel halen. Eigenaardig genoeg was het na de koffie dat Schellebelle een poosje gevaarlijk was en doelman Janssens de gevaarlijkste ballen moest plukken. Na eei» own-goal van Baeten en een late treffer van Mouton was het voor de moedige thuisploeg bekeken. Schellebelle mag een pluim krijgen. In de eerste plaats keeper Biebaut Alles bij el- kar was hqt een prima wed strijd van Schellebelle en tegen de beste ploeg verlie zen is geen oneer Oudegem zal nu het geviseerde 11-tal zijn Ook zondag wist men goed de gevaarlijkste klan ten van «Hagem» lopen- Bij Schellebelle hoorden we roe pen «blijf bij de Chou, ik zal Gabriëls in het °°g houden», zo te horen hadden de spion nen goed hun werk gedaan- Van genoemde spelers ging heelwat gevaar uit alhoewel zij weinig bewegingsvrijheid kregen De doelpuntenkam- pioen van vorig seizoen Danijs, werd te weinig in het spel betrokken, zelf be sluiten. is niet altijd de bes te oplossing, zeker niet als de «Witte» vrij staat. Oude- degem heeft een ploeg die nog betere uit de verf komt dan het team dat vorig jaar gensters sloeg Een gelijk spel zou voor de thuisploeg reeds een hele prestatie ge weest aÜn e" daar was zij niet zover van verwijderd. Voor SK wacht nog een lan ge weg naar de titel, die het volgens de insiders deze keer wel niet zal missen- DE PLOEGEN SCHELLEBELLE Biebaut; Roels; Drieghe: Persijn; Van Stendam; Hauben; Baetens; Clement; De Grauwe: Ver- heuen; Braem. RES Schud- dlnck; Raschaert; Drieghe. SK OUDEGEM: Janssens; f Colman; Van Den Broeek;I De Bleecker; De Smedt;! Mouton; Geerinckx; Van! Hauwermeiren; Gabriëls;! Everaert; Daniijs RES- Ma-r riën; Callebaut; Van Kerk-f hove. ANDRE Terjoden was Bij onze aankomst op het /terrein hoorden we een paar spuiters zeggen dat ze naar de match gekomen waren om de. kampioene nploeg aan het werk te zien Misschien wat vToeg om reeds te pro- nosdkeren, doch feit is dat Oudegem dit. jaar weer kan didaat nummer één is. Trai- stelde Luc Maes gelijk toen hij bij een hoekschop de bal rechtstreeks in doel trapte. Een paar minuten voor tijd tilde Marc Van Nuffel de thuisploeg naar een nog on- Karate Helemaal niet, doch gewoon een faze uit de verhoopte overwinning JVH Terjoden - Wieze

De Voorpost | 1978 | | pagina 24