Peter Moens, de redder In extremis SLECHT BEGIN Bliksemstart SPANNEND DUEL *b. Rommel maakt het verschil Zegezeker na Uitstekende start Handicap te groot wintig minuten EN AMERIKAAN VEEL BASKETBAL Beker van Vlaanderen ames BASKETBALKALENDER VERRASSING WIELRENNEN 25 ul|> III inlen IC AALST-HELLAS 81.87 IC Aalst dat zopas Steppens, die bij Fresh Air vorige week de un werd uitgezonden, als coach-trainer heeft aangeworven, heeft ich tegen Hellas dat alleszins over grotere mogelijkheden be. chikt, naar het beste vermogen verdedigd. iet had daarbij de grote ver- stand. In de tweede periode v ienste dat het vrij lang de span. wierf Hellas dan een maksimale ing in de match hield. Er was voorsprong van 14 punten (47- thtcr een minder goede aan- 61) BC zou daarna meerdere cf van BC, dat enigszins werd jongere spelers op het terrein trrast door de denderende halen. En hoe onwaarschijnlijk anloop van Hellas. Boers met het ook moge klinken, dit ge-; eii 3 op 3 zou de bezoekers legcnheidsvijftal knaagde aan tiks naar een 0-8 voorsprong de achterstand. Het werd vooral lodsen. Deze handikap zou BC onder impuls van Van de Velde ooit meer kunnen overbruggen en Van Cijseghem 80-85. Zodat fschoon Harrell en D'Herdt meteen ook de spanning in de venswaardige pogingen aanwen. match terugkwam. Uiteindelijk en. Het werd 15-21 doch vooral sneuvelde Black Boys eervol, pstaele met een 3 op 3 zou De doelpunten Harrell 29, Van kloof opnieuw grote afmetin- de Velde 6, D'Herdt 30, Keste. n doen aannemen (27-37). loot 6, Dillard 6, Aerts 8, Van ij de rust telde Black Boys Cijseghem 4, Lievens 2, Van der og slechts zes punten achter- Maelen. |BC AALST-SOUTH GATE COLLEGE 64-46 i DBC Aalst heeft tegen het Londense South Gate College een ruime 1(cge verworven. Bij de rust kon men niet vermoeden dat e dergelijk verschil op het scorebord zou komen. De Engelse meisjes .«adden immers voor een degelijk verweer gezorgd. Bij de rust lad DBC" een zevenpuntenvoorsprong opgebouwd oindut Rommel lie nu definitief deel uitmaakt van de Aalsterse klub, meester jias in de rebound en omdat Williams en De Waele, deze van Tlierzele afkomstige speelster is insgelijks een aanwinst, meermaals pak troffen. Na de rust liep Aalst verder uit, langs De Luyck, lommei en De Waele. Williams kwam minder in de kijker omdat lë nog 6teeds een aanpassingsperiode doormaakt. DBC speelt zijn rrstc kompetitiewedstrijd bij IJsboerke Kortrijk. Zeker een acht die kan tellen. Daarna moet het oog in oog met kam- i en bekerwinnaar Amicale. De kompetitieaanhef wordt dus cware brok. Vermelden we nog dat in de wedstrijd met Londen e punten werden gelukt door Rommel 9, De Luyck 10, Williams De Nul 6, Naessens 6, De Waele 15, Van der Stockt 2, Heire- nans 4. THE TOWER-LEUPEGEM 89-78 le afdeling dames 20.30 uur IJsboerke Kortrijk - DBC Aalst (16.9) 3e afdeling heren 17 uur Mercurius - Osiris 4e afdeling 20.30 uur (16.9) P. Baasr. - Houtland 20.30 uur (16.9) R Linkeroever - C. Zele Dames 2e provinciaal 10.30 uur Juventus Robac Gremb. 10.30 uur Buggenhout - Steenhuize 18 uur (16.9) Akron Ronse - Lede Heren le provinciaal 20.30 uur (16.9) Siiaba Zelzate - Hemaco Dendermonde 20 uur Tissac - The Tower Aalst 2e provinciaal B 11 uur Hoger Op - Kang. Hamme 11 uur Grembergen - Gembas Knesselare 11 uur Evergem Erpe Mere 3e provinciaal A 11 uur /Moerzeke - Maldegem 10.30 uur Haal-tert - COC Ron'se 19 uur (16.9) Vovka Ouden. - Lede 3e provinciaal B 16 uur Red Boys St L. Houtem - Dendermonde 16 uur Buggenhout - Oostakker 18 3ft uur Rimbo Zele - Modu 16 uur Erembodegem - Sp Temse LOCHRISTI 51 VLINDERS BUGGENHOUT 52 In dc eerste helft lagen er voor de Vlinders zeker geen rozen weggelegd in de hloemenstreek. De bezoekende ploeg lag in de eerste helft overhoop met de afwerking en dit liet zich op het scorebord gevoelen met 'n bestendige achterstand, die van 15.7 aan de 10e naar een 30-20 ruststand evolueerde. De Vlin ders konden geen beroep doen op De Smet met verlof en on dervonden daarbij veel hinder van felle wind, zodat de af. slandshots de goede richting misten. In de tweede helft pak te Buggenhout de thuisploeg met een sterk opzittende individuele verdediging en die zet scheen vruchten af te werpen, want langzaam werd de achterstand opgehaald. Van 37-29 aan de 5e minuut ging het naar 49-46 aan het kwartier. De spanning kwam dan ook in de match met 49-50 aan de 19e minuut en 51.50 aan de 20e minuut, inaar nieuwko mer Vergauwen kon zijn ploeg opnieuw op voorsprong brengen met 51-52 en in de laatste 60 seconden speelde Vlinders op balbezit en de twee fouten op Albrecht werden niet benut om de bal niet kwijt te raken en Vlinders geraakte met de hakken over de sloot uit Lochristi. De 8 omgezette vrijworpen op 33 zijn sprekend als de afwerking ter sprake komt. Maar de pun. ten zijn in ieder geval binnen en winnen is het voornaamste. Punten De Bondt 6, Vergau wen 15, Albrecht 4, Van Gucht 13, Van Loo 9, Van den Berghe 3, Van Riet 2. VOVKA OUDENAARDE 92 BAVO MOERZEKE 63 De jongens van coach Louis Coppens keken raar op toen ze te Oudenaarde gekonfronleerd werden met een Amerikaan in de ploeg. In de eerste minuten kontien ze gelijke tred houden met een 13-16 aan de 6e minuut. De Bavo 1.3-1 zone bleef zijn vruchten afwerpen. De jonge Van Iloutte liep aan de top van de snelle tegenaanval en scoorde opportune korven samen met Bertrand Colman, zodat tot de 16e minuut de situatie gunstig was. 20-26. Maar aan de rust had Oudenaarde reetls voor sprong genomen 44.32. In de. laatste speelhelft luidden dc bezoekers op de adem getrapt en konden niet meer reugeren op het thuisoffensief, zodat ze op het einde een zwure reke ning kregen aangeboden. Punten De Munck 6. Van Loo 8, Bertrand Colman 25, Raent- donck 6, Van Iloutte 18, Van Riet 4. Hemaco Bazel 50-76... eed uiterste poging van Hemaco om te scoren (karei) CABRITA ZELE-OSJB ANTWERPEN 85.80 De Zeienaars hebben op al hun inzet en winningspirit moeten beroep doen om de sterke Antwerpse OSJB spelers te overwinnen. De snelle en technisch vaardige bezoekers zetten de thuisploeg voor moeilijke situaties met hun 1 tegen 1 situaties. De thuisploeg kon de doelpogingen wel beperken maar met een afwerkingsgemid delde van meer dan 60 tenhonderd in de eerste helft (17 korven uit 29 pogingen mocht bij Cabrita op geen moment de concentratie verslappen. Dit deden de Zeelse spelers ook niet. Spelverdeler Hugo Coene werkte zeer hard en het tweetal Luc Famay-Filip Van Hassel, was zowel in verdediging als in de aanval bijzonder werkkrachtig en attent en zorgde dat de bezoekers geen te grote voor sprong namen. In de eerste helft kwam er te weinig gevaar van Cubrita's linkervleugel met Eric Van de Velde (2 op 11) en Mom. merency (1 op 6). Rik Van de Velde herpakte zich op het einde van de speelhelft en ver zette in verdediging veel werk Na een gelijk begin. 14-12 aan de 8e minuut liep Cabrita even uit tot 27.23 aan de 12e minuut, maar dan kwam OSJB op de proppen en leidde 29-37 na 16 min. Gilbert Van Hasel, die on- HEMACO DENDERMONDE.EENHOORN BAZEL 50-71 Geen prettig vooruitzicht voor coach Geert Versmessen, die bij de kompetitiestart drie basispionnen moest vervangen. Hans Wijnen- daele, kniekwetsuur, Geert Van Nuffel wegens een feest en Dirk Fransaer, die voorlopig niet met de eerste ploeg speelt. Met de beschikbare effektieven heeft coach Versmessen Bazel een meer dan stevige repliek gegeven. vijf Verhas, Verstappen, Van Miegroet, Keppens en Pe- licaen vormden een stevig ver dedigende blok en Bazel kon teilijk tot scoren komen. Het s pas aan de 7e minuut dat de bezoekers hun eerste field, goal lukten. Aanvallend moest Hemaco het hebben van Verhas en Van Miegroet en de 2-7 na 9 minuten werd opgehaald tot 14-14 aan de 13e minuut en aan de 18e minuut kon Pelicaen zelfs voor voorsprong zorgen 24.23. Aan de rust kon Hemaco de schade beperken tot 27-31. Wanneer Bazel in de tweede helft uitliep tot 29-36 bleef de thuisploeg zich doorzetten en kwam punt per punt terug en de voor Keppens ingekomen Dirk Verhelst kon aan de 12e minuut nog eens voor winst zorgen 45-44. De foutenlast speelde Hemaco dan ook nog parten, zodat de bezoekers 'n 0-17 plaatsten en hierdoor was de wedstrijd beslecht. Met een koi»*i?leet effektief moet Hemaco in staat zijn om in eerste prov. een voorname rol te spelen. Punten Verhas 19, Van Mie groet 12, Van Lemhergen 2, Keppens 0, Dirk Verhelst 2, Pe licaen 6, Verstappen 9. dertussen was ingekomen als vervanger van Coene, kon broer Filip enkele keren gepast aan. spelen en aan dc rust 41-40 had Cabrita opnieuw de leiding. In het tweetal Coene-Gilbert Van Hassel heeft coach Frans Ver. hulst goede spelmakers, die el kaar gepast aanvullen. In de tweede helft bleef de thuisploeg zich volledig geven en dit had resultaat want de Antwerpenaars konden het tempo even niet meer aan en Coene, Famay en een eindelijk ontwakende John Lamb zorgden in een minimum van tijd voor 61-50 en zelfs 67.53 aan de 12e minuut. Peter Moens nam de plaats in van Filip'Van Hassel. De bezoekers begonnen aan een pressing die hen op nieuw dichter bij een voorzich tige thuisploeg bracht 79-71, maar in die periode stond er geen maat op de trefkracht van de jonge Peter Moens, die een 6 op 6 door het nel mikte en hierdoor de terugkeer van OSJB blokkeerde. Een verdiende zege van Cabrita, die het haalde van bun inzet en hun ploegspel. Faktoren die hen moeten kun. nen helpen leiden naar goede wedstrijden. Punten Coene 14, Famay 16, Filip Van Hassel 14, Lamb 15, Van de Velde 10, Mommerency 2, Gilbert Van Hassel, Moens 14 GERANIMO BORNEM-PANTERS BAASRODE 98.65 Dat winnen bij Bornem een utopie zou zijn wisten de Panters leiders reeds vooraf. De enige 1>ekommernis was de store zou laag mogelijk houden en uiteindelijk zijn de bezoekers er in gehikt om de drie cijfers te ontlopen. Coach Frans Van Driessche startte 'met een onuitgegeven 5- tal met de Beule, Dierick, Put- teman en Miel en Willy Van den Broeck. De eerste 10 min. waren nog gelijkopgaand met 18.16 tussenscore. Toen Panters nog enigszins in de match was ging de Panterstrainer tot ver vangingen over. De Van den Broecks werden naar de bank geroepen en Bornem bouwde onmiddellijk aan de zege en Panters was toen onmondig in de aanval en de 34-25 met een 14-0 ging naar een ruststand \an 48-27. In de tweede helft konden dc bezoekers moeilijk een vuist ma ken. De thuisploeg domineerde in alle onderdelen, hoofdzakelijk inzake rebound waren ze bena deeld. Die nederlaag is zeker geen ramp voor Panters, want tegen het sterke Bornem zullen weinig ploegen op puntenoogst moeten rekenen. Panters wacht nu tot wanneer de gebrs Vernimmen zullen in gespeeld geraken en ook op 't moment wanneer Stevens door zijn examenperiode zal heen zijn. 'unten Putteman 11, Miel Van den Broeck 24, Willy Van den Broeck 10, Labay, Stevens 2, De Beule 2, Luc Vernimmen 12, Vernimmen, Dierick 4 EERSTE PROVINCIALE Door het .feit dat BBC Erpe.Merc uit detfioogste provinciale af deling verdween, kreeg BBC The Tower Aalst, met de nieuwe sponsor „Irtahox" gelegenheid te promoveren. Deze beslissing viel Beno Present won de derde grote prijs Lumatex te Dendermonde Lutterzele voor Karei Van Goethem (C) IRIS-RACING WHITE 71.56 al» logisch kon worden verwacliUais Osiris met een fraaie zege s de kompetitie begonnen. Bij de rust liet de overwinning niet minste twijfel meer. Aanvankelijk kon Racing While echter de jferverhouding beperken omdat zijn Amerikaan Flagin de re al beheerste. Van 16.14 ging het scorebord naar 24-22 doch bij u»t was liet verschil reeds tot elf punten opgelopen (35-24). is kwom vooral los langs Campbell en een insgelijks goed telende Van Keer. Ook in de tweede periode kon de Osiris ■rikaan gemakkelijk scoren en tilde zijn ploeg fluks naar 6-38. Mede ook door het feil dat Flagin enigszins verzwakte. Als Keer dan nog een paar haakworpen lukte evolueerde het :orebord naar 62.41. In de slotminuten zouden dc gasten dan :-n aldus dc verliescijfers kunnen beperken. Naast Camp- ell en Van Keer speelden ook D'Herdt en Ileyvaert een goede trijd. De doelpunten Bieseman 5, Van der Spiegel 6, Van 17, D'Herdt 4, Ceuppens 4, Schorreel 6, Campbell 26, Hey- speelt Osiris een uitwedstrijd bij Mercurius Antwerpen, het zeker geen zacht gekookt eitje, op verplaatsing wint immers niet gemakkelijk, dan zit er een winstkans in voor oeg van voorzitter Ruyssevcldt. MERE-GREMBERGEN 81-65 soekers hebben getrucht om zo lang mogelijk weerstand te an de thuisploeg maar tegen het gewicht en de rebound- van de Erpe.Amerikaun Spann viel niet op te tornen vorig jaar een goede eerste provincialer, dal wegens vrijwillig degradeerde, wordt zeker een kandidaat kum- e score ging van 21.14 aan de 7e minuut naar 32-21 aan e minuut en 44-31 aan de rust. Het tweetal Mijs-Van Keer de enigen die in de eerste 20 minuten konden wedijveren I de thuisspelers bij wie ook De Swaef gemakkelijk scoorde, de tweede helft kon Grembergen alleen de schade beperken De Clerci| en Cuypers, want bij Mere kreeg Spann ook De Punt en Callcbaut. Seger» 8. Mij» 19, Van Keer 12, Van Cauwenbergbe E. De Clercq 10, Cuypers 12. vrij laat zodat er nog snel naar enige versterking moest worden uitgekeken. Eerst en vooral werd Goossens opnieuw door Okapi voor de duur van een jaar afgestaan, terwijl Dirk De Schaepdrijver nu voor goed bij The Tower aangesloten is. Peter Praet werd bij Vlierzele weggehaald en zoals iedere klub die zich respekteert werd ook een Amerikaan aungeworven. Dc keuze wus op de veerkrachtige Raleigh Heath gevallen. Deze heeft in de openingswedstrijd die vorige zondag in de zoal Black Boys werd gespeeld zijn waarde reeds bewezen. Hij liet immers 35 punten noteren. Haantjes Leupegem, insgelijks een nieuweling in de eerste pro vinciale met Hervey Jones, vori^ seizoen bij Okapi, kende echter een goede wedstrijdaanhef en scheen regelrecht op een eerste zege af te gaan. Na vijf min. luidde de stand immers 8-16, en kwant op het bord langs Jones, De Lange en D'Hooge. Bij de rust keek The Tower nog slechts tegen een punt achter stand aan. Maar liep anderdeels gebukt onder een grote fouten last. Heath, Praet, Luc en Dirk De Schaepdrijver hadden trou. wens elk vier fouten achter hun naam. Vandaar dat verdedigen, vooral dun op Jones, praktisch uitgesloten was. The Tower zette dan maar alles op de aam En het lukte vooral door e 6 op 6 .shotprestatie vun Dirk De Schuepdrijver. Het werd 60- 48 en deze achterstand hebben* «Ie gasten nooit meer kunnen ongedaan maken. Hoe Jones ook hemel en aarde bewoog, de stand evolueerde naar 79-70 omdat ook Ludwig Van der Borght de bal regelmatig door de basket mikte. Ofschoon Praet en de gbrs. De Schaepdrijver voortijdig naar de hank moesten wegens vijf per. soonlijke fouten won Aalst vrij vlot. Veuillefon, Brijs en De Neef hielden de tegenstander verder op afstund. Doelpunten Dirk De Schaepdrijver 24, Luc De Schaepdrijver 10, Heath 35, Veuillefon 4, Vanderborgh» 14, Brijs 2, Praet, De Neef. DENDERMONDE-EKSAARDE 75.63 De ploeg van voorzitter Staf Stuelens beschikt opnieuw over een effektief waarmee ze nu een moeilijke tijd opnieuw in staat moet zijn aan een hetere periode te bouwen. arop de jongens n coach Johnny Cornclis uit IM) tongoeroes - Melle 60-81. Dc Kangoeroes konden de aanvallen van Melle niet onderscheppen (karei) de startblokken schoot laat het beste verhopen voor een grool seizoen. Snelle uitvallen die goed opgebouwd werden langs V Leemputtc cn Goossens, met de snelle Cockelberg als assistgever voor een vrij onder de korf op duikende Frank Van Caushroeck resulteerde na 2 minuten in 8-0. Herman Dc Smet met e 3 op 3 en Goossens vanop af. stand bouwde die uitgangspositie uit tot 21-7 en na 15 minuten tol 34-15, aan het kwartier. Hiermee was de winnaar gekend en liet BBCD dc teugels losser. Eksaardc dat Goossens met een lijfwacht bedacht schakelde oi naar man verdediging, maar a de rust hleef de toestand c gewijzigd 42-27. Foutenlast (28 tegen Dendermonde cn 23 tegen Eksaarde brak de wedstrijdvecr alhoewel ook Piron, De Coek en Staelens aantoonden in het lliuisgchcel te passen. In de eindfase kon Eksaardc nog terugkomen zonder evenwel de thuisploeg te kunnen bedreigen. Punten Coeckellwrg 9, Staelens 5, De Smet 18, Piron 2, Van Leemput 10, Goossens 15, Vun Caushroeck 11, De Cock 4.

De Voorpost | 1978 | | pagina 25