4 Moeizame zege Mini-handbal voor de kleinsten... BOEIEND M T JEUGDPAGINA HANDBAL VOETBAL Tweede nationale dames JEUGDVOETBAL NOG GOEDKOOP 28 Mini-handbal voor mini-spelers is een ideale manier om de allerkleinsten de spelvreugde van het handbal te la ten smaken. In een zeer korte periode is Mini-handbal uit gegroeid tot een zeer geliefd spel van jongens en meis jes van 7 tot 11 jaar. Ondanks er in feite nog geen pasklare reglementen voor mini-handbal voorhanden zijn kan deze sport beoefend worden en aangepast worden aan de leef tijd van de spelers en de voorhanden zijnde accomoda- ties. Mini-handbal bestaat slechts sinds korte tijd. De Deense handbalfederatie is diegene die tot nu toe de ontwikkeling van deze uitgelezen «jeugd-sport» bevorderde. De commissie voor jeugdwerking van het Vlaams handbalverbond heeft zich o- ver het Deense werkdokument gebogen en werkte een lei draad uit door het geven van summiere richtlijnen. Volgens deze commissie kan er best gespeeld worden met een bal waarvan de omtrek 48 cm. en het gewicht 275 gr. Het ge bruik van een damesbal (om trek 54-56 cm. en gewicht 325- 400 gr.) is ook best mogelijk. Zowel als de bal wordt het terrein en de beide doelen aangepast. In bv. elke turn zaal kan een mini-handbalveld gelegd worden vermits de af metingen zeer beperkt zijn. In een sporthal kan men er zelfs toe komen drie veldjes naast elkaar te gebruiken. De breedte kan schommelen van 8 tot 10 m. en de lengte van 15 tot 20 m. De meest voor de hand liggende afmetingen zijn 9 x 18 cm. waardoor men de omtreklijnen van een vol- leybalveld kan gebruiken. De doelgebiedlijn wordt ge trokken op 4,5 m. i.p.v. 6 m., de vrijworplijn op 5,5 m. i.p.v. 9 m. en het strafworppunt op 5 m i.p.v. 7 m. De handbal doelen kunnen aangepast wor den aan de kleinste leden van de vereniging. Men stelt vol gende afmetingen voor 2 40 m. breed en 1.70 m. hoog. De ze doelen kunnen zelfs op de muur getekend worden of ge vormd worden door spring- staanders en touwen. Hieruit blijkt wel duidelijk dat een mi ni-handbalveld kan gemaakt worden, aangepast aan de lo kale omstandigheden zowel in doors ais outdoors. De samenstelling var) een ploeg kan afhankelijk gemaakt worden van de leeftijd. Hoe ouder, hoe minder spelers. Een ploeg kan bestaan uit 4 veldgpelers en een doelwach ter. Wanneer de ploeg in de aanval is mag de keeper mee spelen als veldspeler. Vier veldspelers en een doelwach ter lijkt het meest geschikte spelersaantal om mini-handbal te beoefenen. Men heeft een hele tijd de spelregels van het zaalhandbal toegepast bij mini-handbal. Om spelen meer mogelijk te ma ken en vooral om spelverru- wing tegen te gaan beveelt men nu echter enkele specia le regels aan. a) Wanneer een verdediger tracht in balbezit te komen door duwen, trekken, de bal uit de handen slaan, of wanneer hij door vasthouden een tegen stander belet te scoren, kan men hiervoor steeds strafworp toekennen. b) de 3-passenregel en het 3- seconden vasthouden van de bal dient niet al te streng be oordeeld. c) een goede regel is het e- veneens te eisen dat bij elke aanval elke aanvaller de bal moet in bezit gehad hebben vooraleer op doel mag gewor pen worden. d) Elk lichamelijk kontakt moet vermeden worden. e) De doelman van de aanval lende partij mag als veldspeler aan het spel deelnemen. Zowel jongens als meisjes kun nen deze sport beoefenen Mi ni-handbal kan eveneens zeer gemakkelijk gemengd worden gespeeld. Zoals uit deze gege vens blijkt is mini-handbal een uitstekend spel voor de aller kleinsten van een vereniging. Hier denken wij vooral aan jeugdbewegingen en soortgelij ke groeperingen. Deze kunnen steeds voor inlichtingen te recht bij de Vlaamse Handbal vereniging. Noordlaan. 142. t.s.. die mogelijk ook ballen en mo nitors ter beschikking kan stel len. EVA. Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 16 en zondag 17 september 1978 Zondag Prov. Jun. (10 u.) AA Gent - KAVD t. Aalst - Zele SNS - Lede Prov. schol. (10 u.) AA Gent - KAVD E. Aalst - Zele SNS Lede Jun. C (10 u.) Azalea - Overmere Jun. H (10 u.) Kerksken - Terjoden S( Denderl. - SK Aalst Mere - E. Aalst Ninove - Nieuwerk. Jun. I (10 u.) Heikant - Bambrugge Wichelen - Vlierzele Doggen - Smetlede W. Moorsel Erembod. Berlare - TK Meldert E. Meldert - St Wetteren Jun. J (10 u.) Waasmunster - Harome SK Lebbeke - Herdersem KAVD - Buggenhout Lokerse - Schoonaarde Grembergen - E St Gillis Temse - Robur Wieze - Baasrode Zaterdag Schol. K (15 u.) Haaltert - SK Aalst E. Meldert - Ede (15.30 uur) Kerksken - Terjoden Erembodegem - Doggen (14 u.) Welle - TK Meldert Nieuwerk. - Denderhoutem Schol. L (15 u.) Grotenberge - Erondegem Mere - Vlierzele Erpe - Borsbeke Aaigem - Edixvelde Oordegem - Burst Schol. M (15 u.) Laame - Schellebelle Wichelen - Overmere Messemen - Serskamp (15.30 u.) Berlare - St Wetteren B (15.30 u.) Schol. N (15 u.) Hofstade - Herdersem SK Lebbeke - W. Moorsel ESt Gillis - Wieze Opstal Oudegem Buggenhout - Gijzegem E. Aalst - S. Moorsel (10 u) Schol. O (15 u.) KAVD - Lokerse Baasrode - Heikant Hamroe - Waasmunster Sp. Appels - Hamme B E. Zele - Sombeke (15.30 uur) Grembergep Robur Prov. Knapen (15.30 uur) Lede - E. Aalst E. Zele - KAVD Prov. miniemen (14 u.) Lede - E. Aalst E. Zele - KAVD Knapen L (15 u.) Erondegem Erwetegem Vlierzele - Bambrugge Knapen N (15.30 u.) Terjoden - Erembod. (15.30 uur) E. Meldert - Baardegem (14 uur) TK Meulert - Hofstade SK Aalst - Erpe W. Moorsel - Nieuwerk. E. Aalst - Mere (10.30 u.) Knapen O (15.30 u.) Wieza - Appels SK Lebbeke B - Buggenh. Oudegem - Opdorp Herdersem E St Gillis (15 uur) K. Lebbeke - Schoonaarde (15 uur) Gijzegem SK Lebbeke (14 uur) Knapen P (15.30 u.) RC Wetteren - Smetlede (14 uur) HO Kalken - Lede Serskamp - RC Wetteren B Massemen - Wichelen (14 uur) Schellebelle - Westrem Knapen Q (15 u.) SK Overmere - Lokerse Dyn. Beervelde - Berlare SK Beervelde - Val. Overm. Heikant - E. Zele (15.30 u.) Knapen R (15 u.) Robur - SNS KAVD - SC Lokeren (15.30 uur) Eksaarde - Hamme Sinaai - Grembergen (14 uur) Sombeke - Baasrode (15.30 uur) Miniemen K (14 u.) Borsbeke - Erembodegem Edixvelde - Haaltert (15 u.) SK Aalst - Bavegem Ede - Nieuwerkerken E. Aalst - Aaigem (9 u.) Miniemen L (14 u.) Wieze - Herdersem Baardegem - W Moorsel (15 uur) S. Moorsel - Lede Doggen - Hofstade Heikant - TK Meldert B TK Meldert - E Meldert Miniemen M (14 u.) Berlare - Massemen SK Lebbeke B - Buggenh. Serskamp - RC Wetteren Opdorp - ESt Gillis (15 u.) Schellebelle - St Wetteren Oudegem - Lebbeke Miniemen N (14 u.) Hamme - Waasmunster B SC Lokeren - Grembergen Sombekp - Zele HI I De miniemen van Eendracht Meldert presteerden flink te Hofstade doch werden met 2-1 geklopt (EL) De miniemen van Hofstade nipt doch verdiend Hegen Eendracht Melden KAMILLEKES BELLEM 1 0 De damesploeg Kamillekes Aalst heeft de kompetitie zegevierend ingezet. Met slechts oneven doelpunt verschil werd tegen Bellem, dat zich flink teweerstelde, eerder moeizaam gewonnen. Het was evenwel met een fel vertimmerde en uiteraard verzwakte formatie dat de Aalsterse meisjes in het strijdperk moesten. ware onthoofd. Met Trees Van Geen verdween ook de stootkracht en dit is reeds in de openingswedstrijd die tegen Bellem werd gespeeld aan het licht gekomen. Kamillekes kon uit een reeks kansen slechts een doelpunt puren. Het draaide nog niet te best in het Aalsterse team omdat ook Ni cole Boone voetbreuk en Monique De Schrijver met reeds wekenlang durende spierscheuring onbeschik baar waren Het was Veerle De Wint die met een fel afstandschot de zege voor Kamillekes vastlegde Aalst Men zal dit seizoen niet kun nen beschikken over Ingrid Peerlinck wegens studies. Trees Van Geert, die de aanval de nodige vuurkracht en pene tratievermogen schonk, en ook gemakkelijk een doelpunt scoorde, speelt met Roosdaal. Vorig seizoen werd deze speel ster door Roosdaal nog afge staan, maar nu was deze klub niet meer voor een transfer te vinden. De Kamillekes- trainer Van Roy heeft nog wel getracht de klubdirigenten van Roosdaal te overhalen' doch het is hem niet gelukt de doelpun- tenmaakster opnieuw in rangen te halen. Trees Van Geert had toen Kamillekes nog deel uitmaakte van het Setok- verbond een aansluitingskaart voor het in de KBVB spelend Roosdaal getekend. En nu wou deze klub per sé zijn speelster terug. Met het vertrek van de portune Trees Van Geert wordt de Kamillekes-aanval als werd nog door de dwarsligger van een 2e voltreffer gehouden Doch ook Bellem is een paar keer dichtbij een doelpunt ge komen. De cijferverhouding had trou wens wel andere vormen kun nen aannemen indien men aan weerszijden de werkelijk klare kansen tot een doelpunt had kunnen ombuigen. JVH 2-4 Melle 3-0 5-0 1-2 5-0 0-2 5-2 1-3 UITSLAGEN JEUGDVOETBAL. Prov. Jun. Zele - RC Gent 6-1 Lede - KAVD 5-1 Lokeren - E. Aalst Prov. Schol. Zele - RC Gent Lede - KAVD Lokeren - E. Aalst Jun. C. SK Overmere Jun. H. SK Aalst - FC Denderl. Nieuwerkerken - Mere Kerksken - Erpe Aalst - Meerbeke Terjoden - St. Denderl. Jun. I. Erembodegem - Heikant 2-2 St. Wetteren - Berlare uitgest. Wichelen - Bambrugge 2-0 Doggen - RC Wetteren 0-7 TK Meldert - Massemen Vlierzele - W. Moorsel Smetleden - E. Meldert 3-0 Jun. J. Eendr. St. Gillis - Lebbeke 0-6 KAVD - Herdersem 2-2 Robur - Hamme 1-2 Buggenhout - Grembergen 6-3 Schoonaarde - Wieze 4-0 Schol. K. Terjoden - Denderhoutem 1-2 Doggen - Welle 1-7 SK Aalst - Kerksken 10-1 Meldert - Nieuwerkerk. 2-0 TK Meldert - Erembodegem 2-3 Schol. L. Mere - Oordegem Edixvelde - SK Houtem Erondegem - Erpe Vlierzele - Grotenberge Schol. M. SK Overmere - Kalken 4-2 Serskamp - Berlare 5-0 Beervelde - Wichelen 3-2 Schellebelle - RC Wetteren 0-4 Schol. N. Lebbeke - E. Aalst Gijzegem - Opstal Wieze - S. Moorsel Oudegem - Buggenhout W. Moorsel - Hofstade Herdersem - E. St. Gillis Schol. O. Sombeke - Appels Baasrode - Grembergen Heikant - KAVD Hamme B - E. Zele Lokerse - Hamme Waasmunster - Robur 3-7 3-2 4-1 0-3 3-6 2-4 0-15 1-2 3-4 Prov. Knapen RC Gent - KAVD 3-1 Oudenaarde - Zele 1-1 Eeklo - Lede 4-2 E. Aalst - SNS 0-1 Prov. Miniemen RC Gent - KAVD 1-6 Oudenaarde - Zele 0-1 Eeklo - Lede 0-6 E. Aalst - SNS 2-1 Knapen M. E. Meldert - E Aalst 3-3 Erpe - W. Moorsel 2-5 Baardegem - Terjoden 0-3 Hofstade - Mere 4-1 Erembod. - TK Meldert 0-2 Nieuwerkerken - SK Aalst 3-4 Knapen O. Opdorp - Lebbeke 3-2 Appels - Oudegem 2-4 Schoonaarde - Herdersem 3-0 SK Lebbeke B - Gijzegem 5-10 E. St. Gillis - Rap. Lebbeke 4-2 Buggenhout - Wieze 0-0 Knapen P. Wichelen - Schellebelle 1-2 Smetleden - Serskamp Lede - RC Wetteren Knapen O. Berlare - Moerbeke Lokeren - SK Overmere Zele - Beervelde Val. Overmere - Heikant Knapen R. Waasmunster - Baasrode Hamme - Sinaai KAVD - Sombeke Grembergen - Eksaarde Lokeren - Robur Miniemen K. Heldergem - E. Aalst Erembodegem - Edixvelde 3-2 Nieuwerkerken - SK Aalst 1-12 Miniemen L. Hofstade - E. Meldert 2-1 S. Moorsel - TK Meldert 12-0 W. Moorsel - Heikant 7-1 Herdersem - Doggen 1-1 Lede - Wieze 0-7 TK Meldert B - Baardegem 4-2 Miniemen M. RC Wetteren - Lebbeke 0-1 SK Lebbeke B - Oudegem 3-15 Eendr. St. Gillis - Schelleb. 2-3 Massemen - Serskamp 1-11 Buggenhout - Berlare St Wetteren - Opdorp Miniemen N. Waasmunster B - Zele Grembergen - Excelsior SNS - Hamme 0-6 1-0 1-2 2-8 0-14 2-0 5-1 1-0 5-0 3-3 0-1 0-3 JEUGD - BASKETBAL KALENDER Zaterdag, 16 september Benjamins 10 u. Stolba Aalter - Hema- co Pupillen C 14 u.: Eenhoorn Bazel - Ca- brita 14 30 u Erpe Mere - Baas rode Scholieren B 15 u. Okapi - Akron 16.30 u White Star - Osiris Scholleren C 14 u.: St. Niklase - Cabrita 15 u.: Moerzeke - BC Aalst Scholieren D 14 u.: The Tower - Tissac 14 u Vlierzele - Batavo Kadetten B 16.30 u.: Okapi Aalst - Akron Ronse 15.30 u.: Vos Ronse - Hema- co Dendermonde 16.30 u. Hoger Op - Osiris Kadetten C 15.30 u.: St. Niklase - Grem bergen 15 u.: Buggenhout - Eksaar de 15 30 u Were Dl - Baasrode 15,30 u.: Wasocub - Erpe Mere Kadetten D 15.30 u The Tower - Tissac 15.30 u.: Vlierzele - Batavo 13.30 u.: Okapi - Hellas Miniemen B 14 u. Vos Ronse - Hemaco 13.30 u.: White Star - Okapi 13.30 u.: Hoger Op - Osiris Miniemen C 15.30 u.: Lokeren - Cabrita 14 u.: Were Di - Panters Baasrode Pupillen A 11 u.: Sgolba Aalter - He maco DAMES Scholleren 13.30 u DBC Aalst - Stars Destelbergen Kadetten 16.30 u. DBC Aalst - Tis sac B Miniemen 15 u.: DBC Aalst - Tissac B De wedstrijd W. Hofstade - E. Meldert was aantrekkelijk en dreef op een zekere spanning. De beide ploegen beijverden zich om goed voetbal te brengen en slaagden er ook in enkele knappe aanvalsbewegingen in mekaar te steken. Daarbij werd er niet op een inspanning gekeken. Eendracht van zijn kant om de goede kompetitieaanhef 8-2 in de derby tegen TK Meldert (b) en Wilskracht om de striemende 6-2 nederlaag die het bij Heikant Zele op de openingsdag inkasseerde, uit te wissen. Hofstade is -in zijn opzet ge slaagd Het behaalde een zege met een kleine oijferverhou- ding die het alles bij me kaar genomen kon verant woorden De thuisDloeg slaagde er inderdaad in. m de tweede periode een licht veldoverwicht af te dwingen en ook meerdere Kiare xan- sen te scheppen. Deze hieven echfter onbennut Men stuitte enerzijds op de Eendracht doelman, die een paar rozen voorkwam, maar anderdeels was men ook annauwkeurig. bij het besluiten- De meeste gevaarlijke fazen speelden zich in die tweede periode voor het Meldertse doel af. Het is nochtans ook zo dat Eendracht na de rust <n- kele niet ongevaarlijke te- genakties liet optekenen. En het kwam naar het einde toe zelfs dicht bij de gelijkmaker. De Hofstaadse doelman was echter bij de pinken. Bij de rust stonden de eindcijfers reeds vast- De gasten na men de eerste wedstrijdminu ten voor zich en kregen reeds een strafschop toege wezen. die onder geen enkel beding kon worden betwist. De Brandt liet echter de kans aan de elfmeterstip lig gen Hij trapte de bal tegen de zijstaak. Hofstade onder impuls van een goed spe lende Chris Bruylandt <n Meuleman kon dan het even wicht herstellen en zelfs het heft van de match in han den nemen. Dit rezulteerde in het openingspunt van D'Jïoe. Deze zette zelf de aanval op en was net op tijd voor doel om de pas van Bruy landt tot een doelpunt om te buigen- Meldert bleek ter noodt onder de indruk van deze treffer, doch trok gezwind ten aanval. Na een paar minuten was het da ook 1-1. Frank De Ridder trapte een vrijschop ei de handen van de Wilskracht doelman sloeg de bal tegi het net. Net voor het eerste inrukken trapte Luc De Co-| ninck, de benjamin van del ploeg. Wilskracht opnieuw! naar de leiding Hij strafte! een dekkingsfout van del Meldert verdediging af. Ditl betekende meteen ook eenl erste Wilskracht zege. 1 DE PLOEFEN: HOFSTADE John Calle- baut; Steven Pappaert, Mar< Janssens, Bob Goossens, Chrï Bruylandt. Bart Meuleman. Ilans Verhoye; Luc De Co. ninck: Tony De Coninck; Jan D'Hoe: Wim Van Ney- ghem: Chris De Smet. MELDERT Luc Dujardin; Patrick Van Hove: Man Van den Abbeele, Frank D( RidderJurgen Rossignol Bart Leemans. Bart Boterv bergh. Gerit Roelandt, Marcfrn i Aelbrecht-Dimitri Van Broeck. Kris De Meersman] Eric Van Holsbeeck. Rudi Plas- j.v.hJ SCHOLIEREN MERE - OORDEGEM 4-0 Keeper Marc Van Isterdael van Mere heeft bij deze wed strijd waarschijnlijk geen kou gekregen, niet omdat hij zoveel te verwerken kreeg maar wel omdat het een zon nige en warme namiddag was werk kreeg hij in het g« heel niet. De score van deze eerder een tonige match, kan enigszins niet overdreven genoemd wor den. Mere wist over de ganse duur van de wedstrijd de bo venhand te houden over het zwakke Oordegem. Zelden kwamen de bezoekers over de helft van het terrein en toch wist Mere niet het nodige doel- gevaar te scheppen om Oorde gem in de vernieling te schop pen. Met Peter De Vos als rots in de verdediging, Eric De Vos in de halflijn als noeste werker en met Guy Temmerman als gevaarlijk heerschap vooraan had Mere in elk compartiment zijn mannetje om de naam 'ploeg' te verdienen. Bij Oor degem was er echter niemand bekwaam om de elf spelers op te tillen tot een normaal spel peil. Reeds zeer vroeg kwam Mere op voorsprong dank zij een mooi doelpunt van Van Im- pe. Weinig later moest doel wachter Marnix Elaut van Oor degem voor de tweede maal de bal uit de netten rapen Mare Baeyens kon met een b H ie-j /i knap schot in de rechterbene-J denhoek de stand op 2-0 bren-L gen. Nog voor de rust kon deCn mee opgerukte Peter De Vos.f na een geharrewar voor het) 0 doel van Oordegem de score'®e£ tot 3-0 opvoeren. Voor Oorde gem bleef het 0, meer verdien den zij ook niet. De tweede helft gaf hetzelfde T" eentonige spelbeeld. Het spek takel bleef beperkt tot weinig1 individuele staaltjes en verder holderdebolder voetbal met Mere dan toch als het besteUy geheel. Halfweg de tweede, helft kon Guy Temmerman mooi doelpunt aantekenen. Enkele minuten later zagen de mooiste actie van de matchj d i-prse egel n C re :hti at i Guy Temmerman, weer hij. sla- mb< lomt drie man voorbij, doet eer schijnbeweging naar links er besluit keihard nipt over hePtul doel van Oordegem, ond Met een man als deze Tem^nis merman in de ploeg en nog andere De Vossen, moe ten de trainers Willy Ponnet en Luc Coppens in staat zijn var deze ploeg een goed geheeld) te maken. WR. TENNISKLUB «VEERLE» EEN TOPPER IN DE TENNISSPORT Dat er vaart zit in de Lebbeekse tennisklub «Veerle» weet|zet stilaan iedereen. Dit bleek al bij de stichting toen het eerste seizoen af gesloten werd met een kleine honderdtal leden. Nu is het wel zo dat «Veerle» het enorm voordeel aan zijn spelers kan bieden van ook tijdens de wintermaan den tennisuren ter beschikking te stellen in de Lebbeek se sporthal waar 3 dubbel-terreinen zijn afgebakend. genl e hc ■ven ent orbi Het moet nochtans gezegd dat benevens deze uitzonderlijke gunst, het vooral de kame raadschappelijke geest is die deze nog jonge klub kenmerkt. Ook het gemeentebestuur, maar vooral de schepen van sport, Germain De Ridder, had oog voor deze klubgeest en dynamische werking. Mede met de veelvuldige aan vraag voor het afhuren van de tennisbanen kreeg hij het ge daan om met «eigen midde len» (gemeentelijke) 2 nieuwe tennlsterreinen aan te leggen tot grote voldoening van de verschillende klubs en andere partikuliere spelers Meteen kwam echter een twee de probleem te berde. Er moest voor «opvang» ge zorgd worden Weliswaar kun nen de binnenakkomodaties voldoen aan deze noden maar aangezien de afstand tussen de buitenterreinen en het ei genlijk sportkompleks circa 300 meter bedraagt moest dit euvel dringend verholpen wor den. Weer moest schepen De Rid der de gemeenteraad overtui gen van de noodzaak een cha let te bouwen rondom de ter reinen. Met een onverdroten ijver, die hem trouwens kenmerkt, vooral wanneer het om «zijn» sport kompleks gaat, wist hij het klaar te spelen dat over enke le weken, plans en -goedkeu ring in orde werden gebracht Tennisklub «Veerle» was als de kippen bij om tegelij kertijd haar eerste tennistor nooi in te richten. Het sukses bij de inschrijvin gen spreekt voor zichzelf100 mannelijke en een 50-tal vrou welijke kandidaten verzekerden hun deelname. De eerste ronde werd vorig V week-end afgesloten, deze k week gaan de verdere schiftin- j, gen door om uiteindelijk te y spelen op zondag a.s. 17 sep- oi tember. Om hun finale wat meer luis- ter bij te zetten werd beroep l( gedaan op enkele B-spelers 23 ei uit eigen streek nl. René Ver- [^ur meulen. Peter Pelicaen en II- v se De Ruysscher (KAVD). Et. Van Nieuwenborg en Gibert Jelei Abbeloos (Nationaal kampioen-1 en Medici) van de Kangoeroes uil tan f Aalst. ie( king 'ikke >p ie "eek Deze zullen als voorwedstrijd tot de eigenlijke finale een de monstratie ten beste geven van hun beste tenniskennis. De mooie prijzen aan dit tor- tond nooi verbonden laten duidelijk blijken dat er bij «Veerle» se- /Oor rieus gewerkt wordt en zij ons nog veel tennisgenot zal bie den. V De F in h een Hei Van loon de p Vooi stan 16 ei Ie: F 15 uu ento

De Voorpost | 1978 | | pagina 28