Qol/t@ir§® fifcwï» - «Spitaelsprojekten»worden hernomen IAASJE-0VER 'ERUG VOOR ER0NDEGEM ITB kent weer veel bijval Onder de projekten ingediend in het kader van het Plan Spitaels. werden er 4 met goedgekeurd om reden dat zij tot de bevoegdheid van hetO.C M.W. zouden behoren, name lijk: Projekt «Gezinszorg»; opvang van de kinderen vóór en na de gewone diensturen van de kinderkribben. Projekt «Strijd tegen vereenzaming»: bezoek brengen aan alleenstaanden teneinde te voorkomen dat zij aan de rand van de samenleving komen te staan. Projekt «Minder-Validen»; opzoeken van de invaliditeits graad met het oog op een beleidsstudie in verband met de toekënnmg van een stedelijke premie. Projekt «Kleuteronderwijs»; studie en enquête bij de bevolking in verband-met de oprichting van opvangmilieus. Inmiddels werd deze aangelegenheid besproken op het driemaandelijks overleg dd. 4.9.1978 tussen een afvaardi ging van het College van Burgemeester en Schepenen en een afvaardiging van de Raad-voor Maatschappelijk Wel zijn. Daarbij is men tot de conclusie gekomen dat de projekten «Gezinszorg». «Minder-Validen» en «Kleuteronderwijs» wel degelijk een stadsaangelegenheid zijn. Het College van Burgemeester en Schepenen heeft dan ook reeds beslist voornoemde projekten te hernemen. Het O.C.M.W. zal het herindienen van het projekt «Strijd tegen vereenzaming» in overweging nemen. l Verleden zondag startte de Regie-lnitiatiekursus in gericht door de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel in de balletklas, Schoolstraat 10. Wanneer Aalst weer een hoofdpolitiekommissaris krijgt blijft nog een vraagteken. Het ontslag van de aanvaard. Verdergaat het hier niet om een promotie maar gewoon om een aanstelling, gewoon om een aanstelling. De licentiate kriminologie, in dienst bij de Aalsterse politie, doet zulks nog zonder deel uit te maken van het vast kader. Ze is inderdaad nog steeds een te werkgestelde werkloze. Na de grote opruiming volgt een degelijke oeverver sterking. Eerst dienen de wateren die in de parkvijver uitmonden echter gezuiverd waar men nu aan toe is. Middelerwijl wordt zuurstof in deze vijver gepompt. Na de ramp in Los Alfaques, Spanje, met het vervoer van ontplofbare stoffen gaf het Aalsters stadsbe stuur aan politie- en juridische diensten opdracht een voorstel tot reglementering van dergelijk vervoer op te stellen. Het Ministerie zelf is druk doende een regeling uit te werken met een speciaal verkeersteken dat sommige wegen zou verbieden en andere aanbe velen. Filip Renders, licentiaat kommunikatiewetenschap- pen, werd toegevoegd aan de dienst Organisatie in het stadhuis. Het Park Terlinden wordt opengesteld voor het pu bliek van 1 september tot 31 maart van 8 uur tot het in vallen van de duisternis en in de zomerperiode van 6 uur tot het donker wordt. Het definitief ontwerp ter vervanging van het afge brand kloosterpand zal tegen 20 september klaar zijn. Het wordt alsdan besproken door afgevaardigden van het stadsbestuur, het OCMW, de provincie, de dienst Stedebouw en Volksgezondheid. Het definitief ontwerp voor de bouw van het nieuw ziekenhuis wordt momenteel door het inisterie van Volksgezondheid nagezien. Na goedkeuring kan tot aanbesteding worden overgegaan. De dienstcentra in de deelgemeenten worden niet al leen verder opengehouden maar zelfs uitgebreid, vooral ook met het oog op de dienstverlening aan ouden van dagen en minder-validen. Ook de ta ken van de mobiele dienst werden uitgebreid. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van het stads bestuur in de Handelsbeurs via de info-stand van de stad zelf het beleid visueel te propageren. Om van de exposanten niet te veel plaatsruimte af te nemen werd hiervan afgezien. Voor volgend jaar zoekt men naar een oplossing om zowel de kool als de geit te sparen. Tot 31 december '78 loopt de aktie «Jonge Ridder op de weg» ingericht door de rijkswacht m.m.v. het stadsbestuur. Schoolkinderen zullen in hun gedrag op de weg worden geobserveerd en eventueel be loond. Gestart wordt met jeugdverkeersbrigadiers aan de scholen. Voorbereidende vergadering hiertoe op 2 oktober met alle verantwoordelijke instanties. De dienst 77.77.77. heeft een «signaalfunktie». Hier door kan de bevolking zijn problemen laten kennen. Van elke oproep aan deze «ombudsdienst» wordt een nota gemaakt om fluorescerend oranjekleurig papier en door de bevoegde schepen prioritair behandeld. Het «klachtenbureau» van openbare werken is een andere dienst waarbij noodzakelijke herstellingen aan wegen en rioleringen kunnen worden medege deeld. Over het ekonomisch beleid hield burgemeester D'haeseleer een uiteenzetting voorde schepenen als promotie voor handel, nijverheid en landbouw. Be oogd wordt een bijdrage te leveren voor de krisisbe- strijding. Het Kollege stelde een Werkgroep aan om in samenwerking met de Handelskamer en de Jonge Kamer deze zaak op punt te stellen. Vandaag vrijdag wordt op de Houtmarkt van 18 tot 23 uur een Avondfeest markt gehouden. 70 aanvragen zijn hiervoor reeds binnen zegde ons Schepen Gilbert Bourlon. De opbrengst wordt afgedragen aan Unicef. De Hopprijskamp gaat door te Aalst op 28 september vanaf 9 uur. Niet meer in de Keizershallen maar in lo kalen van Friac. Was er verleden jaar slechts één ten- toonsteller, nu zijn er reeds een vijftal van Asse en ook van Meldert, Moorsel enz. worden er verwacht. Men geeft een tegemoetkoming in de onkosten van 100 fr. per baal. De Vereniging Voor Aalsters Kultuurschoon, (WAK) bestaat vijf en twintig jaar. Voor deze gelegenheid is er een brochure uitgegeven die in 68 bladzijden de geschiedenis verhaalt van deze vereniging. Dit over zicht is van de hand van Clement Uyttersprot. Gelezen in het franstalige weekblad Pan volgend kur- siefje over Mare Galle. «Des néophytes...Connu dans toutes les Flandres par ses émissions de la B.R.T. consacrees a la défense du beau langage thiois, Ie professeur d'université Mare Galle a réussi un beau doublé: devenir en peu de temps bourgmestre et dé- puté socialiste d'Allost. Spécialiste des problèmes de l'enseignement il pourrait, si sa supériorité intel- lectuelle ne rebute pas trop les citoyens, assumer dans l'avenir un maroquin. A noter que ce flamingant pointu est l'époux d'une hispanisante distinguée et qu'ils adorent Paris.» Een aantal scholen hebben een nijpend tekort aan leerlingen willen ze hun aantal klassen kunnen bewa ren. Waar het maar over één of twee studentjes in spe gaat zou men «Spitafelsers» willen inzetten om het geboortecijfer wat aan te stijven. Het zal dan wel in spoedtempo dienen te gebuuren. Morgen zaterdag om 19.30 uur zal in de Sint-Gudula- zaal in de gelijknamige straat op initiatief van Sodiga de Marokaanse film «Duizend en één hand» vertoond worden. Sodiga wil in zijn jaarwerking de vrouw van de gastarbeider centraal stellen. Men hoopt spoedig te kunnen starten met een vormingscentrum...De Sociale Dienst voor Gastarbeiders denkt eraan een winkel te openen van tweede-handskledij die de nood van vele Marokaanse en Turkse gezinnen in de streek zou helpen verminderen. Martine Verbreyt van de Zwemklub Neptunus is door een jury van zwemspecialisten aangewezen als beste zwemster van het jaar. Voor deze eerste plaats krijgt zij de Gouden Triton. Zij totaliseerde 112 punten en gaat hiermee de Eeklose Pascale Verbauwen vooraf die 111 punten verzamelde. Johanna Debruyne, Jagerstraat schrok niet weinig toen zij vaststelde dat uit haar weide enkele paarden ontsnapt waren. Zij verwittigde de politie en rijks wacht die vlug enkele dieren konden terug vinden. Eén bleef achter, een bruine merrie verkoos het ha zenpad. Wie het éénjarig dier voor de deur vindt kan best Johanna hiervan op de hoogte stellen. Aan de Aalsterse Steenweg te Gijzegem drongen on bekenden in de herberg van Arlette Vereecken bin nen. Zij gingen er met de winst van de dag vandoor en namen tussendoor ook de spaarkas van verbrui kers mee. Niet alleen in Frankrijk en Italië zijn autodieven aan het werk. Zijn die in de vakantiestreken wat leper dan kan dat niet gezegd worden van de Aalstenaar die gesnapt werd toen hij er met de wagen van Noël De Nil aan Hertshage wou vandoor gaan. Het zou niet de eerste keer zijn dat de man poogde een goedkoop vervoer middel te vinden. In de Rijksschool aan de Ledebaan drongen onbe kenden binnen. Wat ze er precies wilden gaan zoeken is nog niet met zekerheid uitgemaakt. Ze hebben er toch aanzienlijk schade aangebracht. In een handelszaak aan de Bredestraat drongen ook dieven binnen. Daar konden zij enkele blauwe brief jes buit maken en ontvreemden eveneens indenti- teltspapieren. De Voorpost - 15-9-1978 - 5 was amper acht jaar oud. Bij de vrouwelijke deelneemster no teerden wij een echte doorzet- ster: zij had enkele malen pech en diende van fiets te verwisse len. Met veel moed en volhar ding heeft zij de hele toer, een afstand van ongeveer 38 km. uitgereden. Het behaalde sukses op de jongste festiviteiten, zal heel zeker nog groter worden. Wij vernamen juist dat het aantal leden weer met drie moest vermeerderd worden! Wie nog wenst inlichtingen in te winnen, of zich te laten inschrijven kan dit steeds doen bij Gustaaf De Vilder, ATB-voorzitter afdeling Aalst, Gentsesteenweg 371 Aalst (77.73.67) Wie wenst en kele kippen te winnen bij het bakschieten kan op 16 sep tember terecht in de zaal Rio te Nieuwerkerken. Vanaf 19 uur begint de gezellige kompeti- ervolgpl En terug ging èen van start voor nog vele ki- leters. 'ereldrekords kunnen, zoals eten, de meest bizarre irmen aannemen; wereldre- ird dansen, drummen, zin- paalzitten, barkrukzitten, lie fetseneten (jawel). Veel te fel om op te noemen. Meestal jn al deze pogingen wars van ige sportieve waarde. Chiro •e Belhamel» wist echter een luze te maken die qua sporli- teit ver boven de andere uit lekt. Je moet je gans de lij- insweg op ieder individu kun- in vertrouwen. Wanneer één m de pijp aan Maarten int te geven, dan is de zaak tor iedereen bekeken, in 26 kilometer achter de wisten onze vrienden dat het moesten halen. Ze wa- reeds te ver om er nu nog brui aan te geven. Alhoewel it met moeite was dat de ijes genomen werden, kon in reeds aan de viering van kampioenstitel denken. Ze .ten het nog vol te houden tot kilometer en 480 meter. De innen van Juvenes Zele, die introuwend waren komen ten. waren hun rekord van in week oud reeds kwijt. Belhamel slaagde er in een lief wereldrekord te ver- De kandidaat-rekordliouders in aktie. (sj) brijzelen. Ze waren dan ook de enigen die wat leven in de brouwerij brachten op de dit jaar tot mislukking gedoemde Bloemenwijkfeesten Proficiat jongens en... mis schien tot volgend jaar? Mark Van Impe i. zagen de i r. (sj) ikordbetwisters in hel gezelschap van de wijkburgemeester en sympatizantcn. er nog vrij start met een twintigtal men sen. Zonder te overdrijven wat betreft de snelheid werden ach tereenvolgens Meldert. Baar- degem. Moorsel bezocht Na een uurtje rust bij een ATB-er herbergier, werd de tocht ver volgd doorheen Herdersem. Gijzegem, Hofstade en Nieu werkerken. Toen Aalst bereikt werd, was de groep reeds uit gegroeid tot 28 sportieve fiet sers, die niet meereden in een koers maar die rustig genoten van een familie-uitstap. Zij vormden een echte en hechte groep natuurvrienden. De oud ste deelnemer, een Dender leeuwenaar van 66, vroeg al vlug of er dit jaar nog dergelijke fietstochten georganiseerd werden. Spijtig genoeg, moest Deelnemers aan de fietstocht ingericht door ATB De Nattiunrienden. (el) voorzitter De Vilder hier ont kennend op antwoorden. Toch werd nog even hulde gebracht aan de jongste deelnemer: hij Eoals aangekondigd in ons blad, heeft de leiding van de Lrbeiders Toeristenbond weer enkele (gelukte) aktiviteiten fceorganiseerd. Het begon met een tweede filmvoorstelling, ïitmaal te Meldert. De natuurvrienden kenden een sukses- fVolle avond, hoewel hij slecht begon! De verantwoordelijke Voor de films, een Antwerpenaar, vond het lokaal «Zaal Capri» piet zo gauw en kwam een dik uur te laat op de afspraak. ittegenstaande deze handi- ipt, begon de voorstelling dan :h om 9 uur. De veertigtal schouwers genoten van een •is naar Duitsland. Nadat Italië •Idoende belicht was. kwam lostenrijk aan de beurt. Velen itelden vragen: Hoe kan ik daar iet best naartoe? Wat zal de ;ostprijs ongeveer worden? '/orden er door de ATB zelf Ike reizen georganiseerd? ie op dit ogenblik reeds 118 jden tellende organisatie, kon ich verheugen op enkele lieuwe inschrijvingen. Nie- nand scheen lust te hebben de aal te verlaten: zelfs mensen van de derde leeftijd offerden wat graag hun uurtjes rust op, want iets na middernacht wer den de loten van de tombola omgezet in allerhande mooie prijzen. De één won een paar schotels, de ander een waar devol boek. Maar de ATB- leiding had een dergelijk suk ses voorzien: iedereen kreeg tenslotte een nuttig kleinood mee naar huis. Vorige zaterdag, was het de beurt aan "de sportievelingen. Die dag was er een fietstocht gepland doorheen de fusiege meenten. Om 14 uur werd aan het Volkshuis. Hopmarkt, ge- ir Neetens, erebnrgemeester van de Nieuwe Wijk in Erondegem werd voor de vierde opeenvolgende maal %irgemeester. We zien hem hier in hel gezelschap van zijn dame en het bestuur: voorzitter Jozef De Poorter, 'kretaris Freddy Bogaert, Freddy De Bolle en Mare Neelens. (sj)

De Voorpost | 1978 | | pagina 5