ZOMERKARNAVAL BRENGT LEVEN IN DE KOOLSTRAAT INFO-NAMIDDAG INDUSTRIEEL INGENIEUR TE AALST Esperanto te Aalst 6 - 15-9-1978 - De Voorpost zomerkan deze drie kandidaten miss 1 oil Jeanet. werd de middelste miss Trek Jeanet Eerste grote sukses was de «koers-op- rollen» waaraan de meer spor tief aangelegden meededen. Geen probleem echter voorde supporters, de herbergen wa ren ook open. De ballonnen trokken een massa volk naar zich toe. Hier waren heel wat kleintjes mee opgezet. De loopwedstrijd kende een nor male en dus voldoende op komst. Er was die namiddag veel volk in de Koolstraat al hadden de winkeliers dan toch de indruk dat er meer wande laars dan kopers waren. Niet tegenstaande dit kleine beklag was het er toch erg gezellig. Door de aangebrachte versie ring, de muziek en de gezichten werd een sfeer opgebouwd die voor de Koolstraat typisch is. Het feit dat het hier geen boule vardachtige winkelstraat be treft maakt het door dergelijke aktiviteiten al gauw tot een ge zellige buurt waarin het aange naam kuieren is. Die avond bleef het volk ook in de buurt en verzamelde zich rond één punt: het podium aan de Ingang De Prez. Daar werd, weliswaar met een halfuur vertraging, de verkiezing gehouden van «Voil Jeanette 1978». Daar waar de organisatoren reeds met de handen in het haar hadden ge zeten, bij vorige verkiezingen, omdat ze amper een paar deelnemers mochten verwach ten. hadden ze dit jaar duidelijk meer belangstelling. Niet min der dan veertien kandidaten, of kandidates, boden zich aan. Weer een in het oog springend feit dat de meevaller van dit jaar tekent Terwijl Paul Kinoo de mededingers het podium op hielp - de één had het al meer nodig dan de andere - kreeg prins Antoine ^de taak van speaker toebedeeld. Als eerste kondigde hij Voil Jeanette «Al- toid te loat» aan, maar zoals het paste kwam zij niet op tijd op dagen. Dan maar overgegaan tot nummer twee of «Miss Blondie» Deze wist echter niet erg veel te vertellen. Intussen kwam «Altoid te loat» toch op de scène en de echte «cones- seurs» wisten onmiddellijk prins Michel te herkennen. Met haar prachtige sopranenstem. die we van hem gewoon zijn. Zong zij het Hed «In de Kool straat is het zomerkarnaval». Vervolgens verwelkomde het publiek spontaan «'t es tien en 't ander» die aan Antoine een «haringosaurus» voorstelde. «Miss Preutbuik» kloeg daarna over haar naveltje. De Cheva liers waren er ook door «Miss Fair Lady» die zich erg aan trekkelijk had opgetuigd. Spe ciaal en helemaal van Antwer pen overgekomen kwam de Antwerpse kroeg-voil-jeanette «Miss Jeanine» die gedurende de overtocht een levende vogel in haar visfuik had overge- smokkeld. «Miss Kaka» bood de spreker toen een emmertje «je-weet-wel-wat» aan en ging toen verder sparen tot volgend jèar. Op de negende plaats kregen we ene «Miss knoiffel» die de «mikrolekker» wel graag zou geknuffeld hebben. Num mer tien was een gekamoe- ffèerde Enrico die als «De doch ter van Marie Planché» op de planken kwam Hij bracht daar dan ook zijn karnavalschlager ten beste, zij het dan a capella. Nummer elf was de vorig jaar bekroonde Polle Keipernoagel die zich nu als «Miss Trek- Jeanette» voorstelde Hij maakte er een persoonlijke show van waarbij hij zijn tentje opsloeg en in het podium na gelde. een kaarsenkampvuur ontstak om zijn «fret» klaar te maken en daarop zijn rugzak leeggooide waarbij hij vaststelt zijn pyjama te zijn vergeten, zodat hij niet kon blijven over nachten. Ook hij kreeg een spontaan applaus. Tegenstel ling tot de duur van dit optreden was dat van «Miss Henriette» die het podium op en weer af- waggelde. De voorlaatste was dan «Miss Josephine» Zij was zeer mooi uitgedost met allerlei groenten want het «stadhuis is toch maar een hutsepot». De enige voil jeanette die de men sen aan het lachen bracht zon der vulgariteiten. De laatste kandidaat, «Miss Rondelle» kwam ons vertellen dat zij uit een overvliegend vliegtuig sprong om Antoine een ruiker strobloemen aan te bieden. De voorstelling was afgelopen en jury. waarin ook leden van het publiek zetelden, berekenden de uitslag Eens te meer was het Polle Keipernoagel oftewel Miss Trekjeanette die de hoofdvogel afschoot en plech tig benoemd werd tot Voil Jea nette 1*378 hij ging ook met de prijzen lopen 3.000 fr in het handje, een herinneringstro fee. een geschenk, een zomer- IX februari 1977: oen memorabele datum, in de geschiedenis van het Technisch Hoger Onderwijs in België. Op die dag werd door de oprichting \an de Industriële Hogescholen de laatste maar beslis sende stap gezet in de hervorming an de studies voor technisch ingenieur. nett rel bel op pa luie tl 'gc Na lange en moeilijke barens weeën werd het licht op groen ge zel voor de opleiding tot Indus triële ingenieur. Een hele stap! Niet alleen werd hierdoor de op leiding lot technisch ingenieur uit haar tweeslachtige toestand ge haald. maar ij schoot' meteen een trapje hoger op de hiërarchische ladder van het Hoger Onderwijs in België. De opleiding tot industrieëel inge nieur situeert zich inderdaad op universitair niveau. Deze evolutie bracht mik een andere ommekeer teweeg: de tienlallen scholen voor. Technisch Ingenieur werden sterk gereduceerd en gerationaliseerd. Zo is er voor de scktor Vrij On derwijs in Oost-Vlaanderen maar tuut Sint-Antonius Gent. Hoger Technisch Instituut Sint-Lieven Gent en het Vrij Technisch Insti tuut Aalst. Zij heelt vestigingen te Gent (eerste cyclus en tweede cy clus bouwkunde, elektriciteit en chemie) en te Aalst (eerste cyclus en tweede cyclus elektro- mcchnanica) V andaar ook hel uitzonderlijk be lang van de Inld-numiddag Indus trieel ingenieur te Aalst op dag 16 sejitember I97X te 14 Hel hoog aantal inschrijvinj ^8 het eerste akademiejf1)' I977-7X bewijst het enorme idcK.I HO. Alhoewel. kan het anders, de industriële gescholen nog in hun kin Jak schoenen staan, lijkt dc resp 1611 an de studenten uit de schcidcnc kolleges en mstitupe' zeer groot te zijn Een goeie reden om even aafll lopen in de Sint-Annalaan 99 w- Aalst, waartoe U trouwens un™' dclijk wordt uitgenodigd. Irtc h« Katholieke industru :il Oost-Vlaanderen. Donderdag 21 september starten de kursussen «Esperan- to» voor beginners opnieuw te Aalst, met medewerking van 8° VT8-VAB in de zaal van de Dienst Kuituur. Kattestraat 31 Ia' te Aalst, om 20 uur Vorige week hadden we het over het ontstaan van hel Esperanto. In een volgende bijdrage zullen we handelen over de zin. het wezen en de techniek van het Esperanto dal opnieuw gelukkig maar aan belang begint te winnen.' w.l: kamavalfanion en het erelint om overal op de stoere Voil- Jeanetten-borst te dragen. Zondag was dan de dag van de eigenlijke zomerkarnavalstoet. Vooraf echter terug een pro gramma waarbij ook vandaag de kinderen betrokken werden. Aan het kinderdefilee namen tweeëntwintig deelnemertjes deel. 't Was een grappis ge zicht. Hierbij echter de eerste pluim die kersverse bloemen- fee Margot verdient. Ze was gewoonweg wonderbaar. Ge durende al die tijd heeft ze zich met die kleintjes beziggehou den op een manier die vele moeders haar zullen beneden hebben. Eveneens bleef zij tot het nachtdonker was. Tot miss Koolstraat werd ene Marie- Roos Latour verkozen en mis ter Koolstraat was niemand minder dan het zoontje van prins Michel. Zo de vader, zo de winnende zoon. Het halfvas- tenkomitee van Sint-Gilles Dendermonde, heeft hier ook zijn beste beentje voorgezet. Zij kwamen met een hele dele gatie en bovendien met een hagelwitte Buick waarin de personaliteiten opgestapeld werden. De sprookjesprinsen in de gouden koets. Of was dit het moderne Ros Beiaard? De zomerstoet was ook heel ge slaagd. Hij was goed gevuld, gevarieerd en prettig. Achte reenvolgens deden er mee: de koninklijke fanfare Sint-Cecilia uitErpe, hetHalfvastenkomitee van Dendermonde, Miss en Mister Koolstraat, een delega tie van het feestkomitee, de Draeckenieren, de Prinsen- caemere, Kamiel en zijn Kamil- lekes, de Gilles die weer eens hun beste beentje voorzetten, de Gaa Lowies, de Schramoeil- lekrabbers, een delegatie van de Destereers. de Matotten, de Kornissesloipers. een delega tie 't Es tien en 't Ander, de Klodderonnen, de Zeepaardjes (te moeilijk om in 't Aalsters om te zetten), de Pikante Kastaars. de Zwierige Zoipers en tot slot de Koninklijke Harmonie uit L it de hand van burgemeester D'liaeseleer ontvangt mevrouw Bomheeck een lierinneringsplakketOok bloemen waren er bij. (el) Schepen Eddie Monsieur onthulde de herdenkingssteen van Marcel Bomheeck. (ell Op stap met de dekenij Koolstraat tijdens een gezellig zomerfeest, (el) Een tiental kartiai algroepen stapten mee op in de zomerstoet(el) Hofstade Een warme karnaval die veel harten even sneller deed slaan. Alvorens die avond over te gaan tot de trekking van de prijzen van de loten, werd eerst nog eens een weggeef- prijzenspel gespeeld waarbij zomaar eventjes zestig natura- prijzen gratis werden uitge deeld. Het publiek was hiermee zeer tevreden. Bij de eigenlijke trekking was de gelukkige hoofdprijswinnaar Alois Van Nijverseel, Vrijheidstraat nummer 33. die met de hoofd prijs huiswaarts mocht gaan; een pakket van aankoopbons ter waarde van dertigduizend frank, een maand gratis leven op kosten van de handelaars van de Koolstraat. Maandag werden de feestelijk heden dan afgesloten, niet na dat ook de derde leeftijd eens speciaal verzorgd was. Er was een Aalsterse vlaaiennamid dag op touw gezet waar een aantal gekende figuren er de humor inhielden. Er was Daniel Jacobus. Frans Wauters, Pe trus De Gols, de gevierde A- juinboer en niet in het minst wa ren er de Chevaliers om er de sfeer in te houden. De rest van de week zal ge bruikt worden om de pijnlijke hoofden te verzorgen zodat ze er volgend jaar opnieuw tegen kunnen. Drei dagen zomerkar naval, dat kruipt in je kleren. Aan het huis van Marcel Bomheeck, de promotor vcm het en dc dynamische organizator van tal van festiviteiten we teken geplaatst. Het is een bas-reliëf van de hand van J. (el) Na het dcjile, wachten de kinderen met ongeduld op de uitreiking van dc prijzen, (cl) mii^M dc dochter van Maric-I'lancliê (E. (TDe Weververkozen. Leclair) werd derde en Miss Knoijel tweede, (el)

De Voorpost | 1978 | | pagina 6