3 Steekproeven over belangstelling voor KRAMIEK VOOR ROGER Europa bij de Aalstenaars D'HONDT, WINNAAR KULTUURPRIJS «ROBERT SCHUMAN» CENTRUM ST.-JAN BOORDEVOL AKTIVITEITEN KON. HARMONIE ST. CECILIA 00R0EGEM VRIENDENKRING «DE PELIKAAN» VIERT 20-JARIG GESTAAN DE MAAND VAN HET DORP BU OPEN KRING MERE SODIGA GOOIT HET ROER OM 10 - 29-9-1978 - De Voorpost Hoewel politici zich bijzonder inspannen om stemmen te halen voor Europa, is op dit ogenblik nog weinig naar voor gekomen wat aan de basis, het kiezerspotentieel, gedacht wordt over Europa. Zo stellen het de Jong socialisten die na een debat over de Europese verkie zingen in 1977, besloten een enquête te houden, met de bedoeling indikaties te krijgen over wat aan de basis leeft, weliswaar in het besef dat het onderzoek niet 100% wetenschappelijk is. Een eerste gedeelte van de enquête werd gehouden bij de schoolgaande jeugd in het rijksonderwijs. Een tweede gedeelte (mei '78) betrof de kategorie boven de 20 jaar. De eerste resultaten werden verspreid op de debatavond met de vier partij voorzitters, ingericht door SPES. In augustus werd een nieuwe steekproef gehouden. De recente resultaten (meegedeeld ter gelegenheid van het bezoek van Joop Den Uyl), vormen slechts een eerste globaal overzicht. Een meer uitgebreide analyse zal later uitgegeven worden, zo lezen we ook nog in de inleiding. RESULTATEN 87% van de groep boven 20 jaar is in mei 78 op de hoogte van de komende Europese verkiezingen. Bij de jeugd is 30% nog niet op de hoogte. De jeugd (68%) blijkt evenwel iets meer Europa-gericht dan de ouderen waarvan 61% vindt dat die verkiezingen belangrij ker of even belangrijk zijn als de nationale verkiezingen. De informatie vanwege de poli tieke partijen vindt men bene den peil: 73% van de ouderer vindt de informatie onvoldoen de. Bij de jongeren is dat 86°/< (we geven de cijfers van augus tus). De meesten geven er de voor keur aan om op een partij te stemmen (62% bij de ouderen. 69% bij de jeugd), en niet op personen. 52% (augustus) van de 20 en méérjarigen trof reeds een be slissing betreffende hun voor keur. 54% deed dit nog niet (gedesinteresseerd omwille van onvoldoende informatie). Bij de jeugdigen is dat 87% (nog geen politieke affektatie en ook geringe interesse). Het zijn evenwel vooral de jon geren die menen dat deze ver kiezingen iets wezenlijks kun nen veranderen in Europa. 27% gaat daar recht tegenover staan, en 14% heeft geen me ning. Bij de oudere groep is de verdeling ongeveer 50-50. Wat betreft de gastarbeiders, is 61 bij de jeugd ertegen dat zij stemrecht krijgen, 8% zwakt af tot «sommige», en 21 is voor Bij de ouderen zijn deze cijfers: 43%. 9% en 39%. DE KONKLUSIE LUIDT ALS VOLGT De helft van de Aalsterse be volking is niet geïnteresseerd aan het europees gebeuren. De meesten ervaren deze ver kiezingen als van boven opge legd. Zelfs al zijn er niet zoveel tegenstanders, dan is een groot deel toch van mening dat er niets zal veranderen. Een en ander kan hierbij te maken hebben met het enorme gebrek aan eenvoudige en duidelijke informatie. Maar de meeste Aalstenaars zijn van oordeel dat de bestaande machtsver houdingen binnen Europa en België weinig zullen wijzigen, zo besluiten de Jong socialisten de bespreking van hun enquête. W.L. Broeder Jakob luidt nu al de feestklokken bij de kulturele Open Kring te Mere: in de loop van de maand oktober /.al men daar een reeks aktiviteiten organiseren om het jaar van het dorp van Mere kleurrijk naar zijn einde te wiegen. De vier grote aktiviteiten zijn erg apart: een kunsttentoonstelling van plaatselijke artiesten, de door tocht door het Open Kring wandelpad, en twee diaavonden waarop de wereldreiziger Marcel Lievens verslag uitbrengt over zijn immense ervaringen door Afrika, Azië en Australië. Het lijkt er dus op dat het Meerse dorp een werelddimensie krijgt, zoals men dat vaak mooi uitdrukt. MARCEL LIEVENS EN DEN BAARD Marcel Lievens is te Mere gekend als een erg populair figuur, die destijds een kafee open hield aan de Bosstraat. De mensen van de buurt vonden tr een rustige plaats waar er kon gekeuveld worden, en waar er steeds plezier was. Iedereen kon er komen. Marcel kreeg een alom aanvaarde naam -dé baard - Hij was een zonderling man. die toch iedereen kende en door iedereen be wonderd. Hij smeedde grootse plan nen om met zijn zware moto de wereld af te reizen. Aanvankelijk voorzag hij met een Nederlandse kameraad erop uit te trekken, maar deze liet het ten slotte afwetenMaar hij zelf hield vast aan zijn zin: na een paar uitstellen ver trok hij onder massaal gcwuif van de bosstraatbewoners Veertien dagen geleden is hij veilig en wel te Mere opnieuw opgedaagd. Die hele tijd heeft hij een nauw schriftelijk konlakl onderhouden met het maand blad -De Merenaar-, dat Open Kring in Mere verspreidt. Aldus kon ieder een die het wenste op de hoogte blijven van zijn belevenissen in Afrika, Azië en Australië HET WERELDDORP Het bestuur van Open Kring was er als de kippen bij om Marcel uit te nodigen om met woord, klank en beeld aan iedereen die het horen wil te vertellen wat hij allemaal gezien en meege maakt heeft. Daarvoor zijn er twee avonden uitgetrokken: nl. op vrijdagen 20 en 27 oktober, telkens te 20 uDeze gaan door in de zaal de Moté. hetgeen doet veronderstellen dat Open Kring een enorme massa belangstellenden verwacht. Men weet dat immers uit ondervinding dat de Merenaars erg ge voelig zijn vooreen verslag van derge lijke sensationele eksploten, als wat de baard voor mekaar bracht. starten een week na de kermis, omdat de KWB en Chiro gewoon zijn ter ge legenheid van de kermisweek een boeken-, platen- en bloemenmarkt te houden. We willen geen konkurrentie zijn om zowel ons als hun initiatief te breken-gaat de voorzitter verder De tentoonstelling heeft natuurlijk plaats in 't Mereland, aan de Nijver heidsstraat. VOOROPENING Open Kring wenst een grote allure te geven aan de vooropening van de ge plande tentoonstelling: op vrijdag 13 oktober zal de nationale kampagnelei- der van het «Jaar van het Dorp» een passend woordje zeggen. Burgemees ter Prosper De Lat heeft toegezegd de tentoonstelling officieel te openen en het plaatselijk zangkoor dat reeds meermaals zijn kunnen bewezen heeft zal de avond verder opluisteren met ntmisch gezang. DEELNEMERS De lijst van deelnemende kunstenaars is reeds gekend: negen in totaal. 1. Jo D'Haese, schilderijen 2. Hilde De L.ANDSHEER. KE RAMIEK 3. Gilbert Flobert, beeldhouwwerk Sodiga, vzw, staat voor 'Sociale dienst voor gastarbeiders'. Sinds enkele jaren is een ploeg vrijwilligers begaan met het lot van de Aalsterse gastarbeiders. Zopas verscheen hier het jaarverslag van het werkingsjaar '77-'78, waaruit blijkt dat zowel de hulpverlening als het beleid ln Sodiga drastisch wordt gewijzigd. Men greep de kans te baat om in het kader van het plan Spitaels vijf medewerkers aan te trekken, die zich vooral Inlaten met studiewerk over de woon- en werksituatie van de gastarbeiders in het arrondissement Aalst. Bovendien is het voor Sodiga een optimale kans om eens orde op zaken te stellen. van buiten het Aalsterse (vooral uit Gent). «Niettegenstaande het feit dat Gent een groot aantal gastarbeiders huisvest, is er geen specifieke dienst voor hulpver lening aan gastarbeiders in het Gentse voorzien. Regelmatig zien we dan ook i.v.m. huis vestingsproblemen een door stroming vanuit Gent naar Aalst», aldus het rapport. KL'NST EN NATUUR Om het eerder bij het klein-grote dorp Mere te houden, zijn er twee andere aktiviteiten voorzien. Vooreerst krijgen we een derde kunst tentoonstelling van plaatselijke artis tieke vedetten. (Eerst kwam het Vlaams centrum voor de pinnen met een gelijkaardig initiatief ter gelegen heid van de grote Meerse kermis en achteraf mochten we de prestatie van het C.S.C. Erpe - Mere bewondereni. Het wordt waarschijnlijk het zoveelste bewijs dat er in onze kontreien mensen met inspiratie en persoonlijk uitdruk kingsvermogen leven. Open Kring ziet er helemaal geen graten in dat twee andere kulturele groepen hetzelfde de den. Men loopt ze niet achterop, te horen aan de kommentaar van voorzit ter André De Graeve. Hij vertelde ons dat Open Kring acht jaar geleden zijn aktiviteiten startte met een kunstten toonstelling waarop Meerse artiesten hun werken aan hun publick konden voorstellen. -Niet zonder sukses-, al dus De Graeve. «de belangstelling was toen erg groot en de gelukwensen om dit initiatief waren verrassend groot». Toen vorig jaar het tcma -het jaar van het dorp- gelanceerd werd, heeft het bestuur van Open Kring van meetafaan besloten zijn oktobcraktivitciten aan het dorp en het volk van Mere te wij den. -Hierdoor willen wc trouw blij ven aan onze basisprincipes-, vertelt voorzitter De Graeve, «met name de Vrouwen komen aan plurale opstelling ten aanzien van ideo logische en politieke zienswijzen, een stimulans te zijn voor kuituurspreiding en tenslotte de Merenaars een steun te zijn in hun eigen kuituurvorming en informatieverspreiding. Vandaar de uitgave van de maandelijkse -Mere naar- aldus noe de voorzitter. Hofstade Vier jaar geleden nam de heer Foucquaert het initiatief in Aalst van start te gaan met een autonome sociale dienst voor gastarbeiders. Zijn pastorale ervaring had hem er inherent toe aangespoord aan deze groep meer aandacht te besteden. De toestand te Hofstade waar gastarbeiders nergens of bij niemand terecht konden met de meest elementaire vragen over allerlei administratieve kwestiesstak hem, om zo te zeggen, de ogen uit. Hij schaar de enkele medewerkers rond zich die bereid waren in een geest van liefdadigheid een handje toe te steken. Hij kon bovendien rekenen op de sympa tic en de morele steun van enkele autoriteiten van het Aalsterse. Aldus ging een nieuwe dienst van start, die toch moest optornen tegen de alom ver spreide en gekende vooroorde len tegen gastarbeiders. Gelijke situatie In de loop van de vier jaar bleef het aantal hulpvragenden vrij wel gelijk, aldus het jaarverslag. Het schommelt rond de tachtig. Er is echter wel een evolutie waar te nemen wat de nationaliteit betreft. Waar in 74-75 38 Marokkanen een beroep deden op Sodiga, valt deze groep op 16 terug. Daarentegen is er een sterke toename van Turkse gastarbeiders, die hun toevlucht in Sodiga zoeken nl. 61 vorig jaar (12 in 74-75). Voorts blijkt uit d'e tabel dat de Tunesische gastarbeiders ook de weg naar Sodiga kennen. Mogen we hieruit besluiten dat deze drie nationaliteiten het grootst in aantal zijn in het Aalsterse? -Dat we een tentoonstelling van Meerse kunstenaars zouden opzetten, was reeds begin dit jaar gepland. En het fcit dat we een hele rij amateurs vonden om hun werken te eksposeren, betekent voor ons, dat we geen dubbel werk leveren-, aldus nog De Graeve. De tentoonstelling loopt van zaterdag 14 oktober tot en met 28 oktober, -We Het jaarverslag wijst op een paar nieuwe tendensen: 1) dat er het jongste jaar een opvallend grote vraag was van vrouwen, die vooral op zoek zijn naar werk. Het is ook duidelijk dat Sodiga in deze krisistijd niet altijd een gunstig antwoord kan geven op deze vragen. Men wijst erop dat dat gastarbeiders in heel ons land de eerste slachtoffers zijn van de krisis: men dankt vlugger buitenlanders af. 2)Tweedens noteert Sodiga een grotere vraag van vreemdelingen V raag naar werk en woning In een keurige tabel heb je ook een overzicht van de aard van de vragen die de gastarbeiders in Sodiga stellen; men vertelt er ook bij welke problemen een oplossing kregen en welke nog hangende zijn: werkgelegenheid: 12 opgelost, 42 hangende huisvesting: 6 opgelost, 16 hangende verblijfsvergun. en identiteits papieren: 3 opgelost, 12 hangen de 35 anderssoortige vragen (mate rieel. financieel, medisch, ar beidsvergunningen andere) kre gen allemaal een gunstige af loop. In een uitgebreide kommentaar op deze cijfers relativeert Sodiga het aantal onopgeloste vragen. Men wil ze echter niet uit de weg gaan: het woonfonds.dat zich de huisvesting van de gastgezinnen aantrok, lijdt echter financieel verlies, zodat dit onhoudbaar geworden is. Men hoopt een oplossing te vinden «in het op punt stellen van het bestaande woonfonds». Anderzijds moefde studie in het kader van het plan Spitaels over de huisvesting en werkgelegen heid van gastarbeiders in Groot Aalst hiervoor een oplossing uitdokteren. Immers, ook het groot aantal vragen naar werk gelegenheid baart problemen voor de dienst. Gehoopt wordt dat er een passend beleid gevonden wordt. Ook Sodiga ondervindt aan de lijve dat ons ministerie van Arbeid niet zo happig is om verblijfsvergunningen uit te schrijven. De administratieve weg is moeilijk geworden en aldus ook traag. J&alkursussen Naast de individuele vragen werkt Sodiga aan de algehele integratie van de gastarbeiders bij ons om zo vlug mogelijk zelf hun zaken te kunnen regelen. Lessen Nederlands zi jn daarvoor Onze medewerker Roger D'Hondt was zondag 24 sept. te gast in het radioprogramma «Kramiek» op BRT 1. Dit als gevolg van het behalen van de Europese kultuurprijs «Robert Schuman» welke hem op 9 oktober in Luxemburg door Gaston Thorn zal worden 4. Myriam en Herman Van Cauter - Hesbain, tekeningen en Meerse kop pen 5W. Bacyens, etsen en schilderwerk 6. H. Beeckman, brandglasramen 7. Paul Van lmpe, pyrogravure 8. Lieve Flobert, makramé OPEN KRING PAD Vorig jaar opende de kring als voorlo per van iedereen een wandelpad dat zijn eigen naam draagt. De opening kende een groot sukses dank zij zijn gemoedelijkheid en de afwezigheid van veel officieel vertoon. Dit jaar wil men de wegroute opnieuw oppoetsen en op zondag 15 oktober te 14.30 u. gaat men de weg opnieuw doen. Ook deze aktiviteit staal in het teken van het dorpse jaar, in de dorpse maand okto ber van Open Kring. WH uitgereikt. Deze prijs is ingesteld door «Les amis de Robert Schuman» te Metz. Sinds het ontstaan van de prijs is Roger D'Hondt de derde Vlaming die een Schuman-prijs behaalt. Deze voorvechter van avant-gardekunst oefende zijn ak tiviteiten steeds uit in een niet- officieel kader. Hij wordt nu door een officiële instantie gelauwerd op internat ionaal niveau. Vóór hem waren heel wat prominente kun stenaars aan de beurt. Roger D'Hondt publiceert ook in buiten landse tijdschriften, is veel op reis in het buitenland, en is in deze tijd ook sterk in de BRT (radio en TV)-belangstelling gekomen. Tijdens het radiogesprek van zon dagvoormiddag verdedigde Roger D'Hondt met overtuiging zijn «performance art» tegenover een interviewer die hem wel het on derste uit de kan deed halen. «Heeft de man in de straat wel een boodschap aan die avant-garde kunst» zo luidde één der vragen. Waarop D'Hondt pleidooide dat de kunstenaars zich moeten doen begrijpen, dat het kunstgebeuren («performance - happening») van de artiest uit naar het publiek gaat. dat hieraan zelf zijn bijdrage kan leveren: «Performance Art is de kunstrichting waarin de kunste naar zichzelf zijn eigen ik als ele ment van zijn kunst inwerkt. Hij komt er zelf in voor». Dat de kunst nog steeds een kleinere kfing bereikt (vraag van de intervieuwer), lag volgens Ro ger D'Hondt niet in de kunstvorm zelf, maar was vooral afhankelijk van de informatie. Hij kwam sterk op voor een informatie-museum. Voor Aalst zelf, bijvoorbeeld, stelde hij dat de stad moeilijk die stap kon zetten uit financiële overwegingen. Een werkgroep zou zich evenwel met de uitbouw op langere termijn kunnen bezig houden. Roger D'Hondt sprak in dit ver band ook over de «werkgroep Kunst» van de CSC «De Rank- die aan de stad het voorstel had gedaan een aantal Kunstwerken in «bruikleen» te nemen, m.a.w.ze op albetaling aan te schaffen vol gens een «aanschaffingsplan». In vergelijking met Nederland, zo hoorden we ook, zitten we wel nog wat achterop, wat de officiële aandacht voor avant-garde kunst betreft, en ook op het stuk van gespecialiseerde musea. Ter sprake kwam ook perlormance-art happening Kassei (Dtl.) vorig jaar: «Doei menta» genaamd. Majo Wasse bergh gaf hierover telefonisch zij indrukkken: hij had het voornami lijk over de kontakten van mense die in benarde omstandighede met elkaar werken, en over koi takten met binnen- en buitenlam artiesten. In de Beursschouwburg te Bruss gaat vanaf 2 oktober een (1 daags) «Performance Art Festiv door. zo vernamen we ook, d Roger D'Hondt - uitgenodij daartoe door de Beursschouwbu meer op het informaties wil laten verlopen: het leren ke nen van de performance art. Pragnant was ook de vraag sommige uitingen van Perfi mance Art kunst dan wel waan: waren. Roger D'Hondt: «Je k aan het publiek laten zien wat resultaten van iets zijn, ze b waarschuwen iets niet te doen. kan dit wel aanvaarden» (bedot was bijv. het in een performan n happening inschakelen van het nemen van slaappillen, zoals do ate de interviewer was aangehaald |n De Schuman-prijs betekent vc in Roger D'Hondt vooral de bekt ning van 10 jaar werk in de av, garde kunst. Wilfried Liss<4|< JN de Aan het Sociaal Centrum St.-Jan in de Aalsterse Immerseeld- reef gonst het van aktiviteiten. een eerste vereiste. Het jaarver slag zet de initiatieven op onderwijsgebied op een rijtje: een inhaalklas voor de kinderen; naschoolse begeleiding van de kinderen startte in september; lessen Arabisch voor de kinde ren opdat de band met het moederland niet zou verbroken worden; «binnenkort» komt Ne derlands voor volwassenen aan bod. Als ontspanningsaktiviteiten noemt men het ontmoetingscen trum op de Gheeraerdtslaan, dat vooral door Turken wordt bezocht. Wekelijks verzorgen vrijwilligers spelnamiddagen voorde kinderen op woensdag. De programmas hier variëren in sterke mate. Tot nu toe zijn deze namiddagen enkel voorzien voor Turkse kinderen tussen 4 en 14 jaar. Binnenkort start men eveneens voor een vrouwenwerking bij de Turkse groep: men weet dat zich hier vooral kulturele problemen voor doen. De vrijwilligersgroep werkt nu een programma voor kooklessen en handwerken uit. Dat zou samen gaan met de oprichting van een tweede handsboetiek van oude doch nog best draagbare klederen. I nf orma tieak ties Het is een grote zorg van Sodiga de plaatselijke bevolking te informeren over de levenswijze van gastarbeiders, opdat een groot aantal vooroordelen die onmiskenbaar bij ons leven zouden ongedaan gemaakt wor den. Omgekeerd vindt men het broodnodig aan de gastarbei ders zelf uit te leggen hoe onze samenleving reilt en zeilt, om zich beter te kunnen aanpassen hier. Men gaat er immers vanuit dat een rustig samenleven van Belgen en gastarbeiders slechts mogelijk is als men elkaar beter gaat begrijpen. De akties, die dit jaar in dit kader gevoerd werden, vormen een lange lijst. Nieuwe vrijwilligersploeg Grote aandacht besteedt het Bij onze komst aldaar verleden zondag in de vroege voormiddag stonden tientallen wandelaars klaar voor een wandeling langs het Hot Zomergem een organisatie van «Vakantiegenoegens». In de zaal van het Centrum zelf was een keurige tentoonstelling die ons terug in vakantiestemming bracht. Er waren kleuren- en wit-zwart fo to's. Er waren er van alle formaten. Sommige verrieden duidelijk het amateurswerk terwijl enkele de man met métier, met stielkennis toonden. Allen waren ze echter met liefde opgenomen. Dat zag men zo. Herinneringen uit onze eigen Ardennen of onze eigen kust. Reminiscenties aan ons ver blijf in Spanje aan een van de zo vele gerenomeerde Costa's of aan een of ander schilderachtig dal in het nooit volprezen Tirol. Sommi gen gingen het zoeken tot in de States terwijl anderen zich reeds vergenoegden met onze bloedei- Ben Schelde. e jury die te beslissen had over de klassering van deze foto's, een toch heterogeen geheel, zou het dan ook niet gemakkelijk hebben. Stonden voor deze ondankbare taak in: Mw. Huysman, met her# Seminck en Pino en Mattens. Verder gonsde het er van aktivitl ten allerhande. De Parochiale Werkgroep St.-, staat er in voor jeugdcatechesf voor een belottersklub die elke eei de ste zaterdag van de maand a4e( haar trekken komt voor een vollei. jj balklub. een biljartvereniging J heeft trouwens een eigen err bleem. Er is verder de «Spaarkas St.-Jaiwi f" met 76 spaarders goed op ier maanden voor ruim 183 000 fr P$or jaar is dat gemiddeld 2.420 fr en oLn, maand 220 fr. In oktober komt orf., het Kreatief Handwerk aan bod. var •an De opkomst van de majoret- tengroepen, die de harmonieën en fanfares begeleiden, dateert reeds sinds ettelijke jaren. De Koninklijke Harmonie St. Cecilia was één der eerste die een majorettengroep (en ook een drumband) inschakelde. Heden beschikken de meeste muziekverenigingen over een majorettenkorps. Weldra be gon men met majorettenkam- pioenschappen, uitgeschreven door de B.T.I. (Belgian Twirling Institute), vereniging van majo rette ng roepen, die intussen gesticht was. Aan die kampioenschappen werd door deze muziekvereni ging tot vóór 1978 nooit deel- nale titel, waarmee hun v4 harte wordt gelukgewenst. Vermelden we insgelijks puike prestaties van de overit deelneemsters: Sonja De Wil Karine Van Der Eecken. Ingt Van Der Bruggen, Els Brouwer en Edith Leyman. genomen, daar het hoofddoel bleef en nog steeds blijft: de muziek met als basis de pro vinciale muziektomooien. Na herhaaldelijk vragen van de majoretten zelf werd dit jaar deelgenomen aan het provin ciaal majorettenkampioen- schap te Haaltert, waar deze Nu. de start van deze meisj meisjes zich voor de eerste aan de kampioenschapi maal behoorlijk uit de slag trók ken. De tweede deelname was het team-kampioenschap te Lier. De veelvuldige oefeningen, onder de kundige leiding van juffrouw Sonja De Wint. wier pen reeds vruchten af! Het duo Martine De Wint-Martine Hoogewijs behaalde de natio- schitterend is, zal het zeker vast een stimulans zijn, om i volle ijver verder te werken muziekkorps met de prov ciale muziektomooien, het jorettenkorps met de kamd oenschappen... en nu nog drumband. Sint-Cecilia Oordegem Bloe jaarverslag aan de vnjwilligers- werking, waarop de aktiviteit van Sodiga steunt. In september '77 werd een nieuwe ploeg samengesteld, vooral van jonge ren die men rekruteerde via het jongerenbezinningscentrum Je- bron. Zij verzorgden tijdens het afgelopen jaar de dagelijkse avondpermanenties van 19u tot 21 uZe stonden voorts in voor de spelnamiddagen en voor veel praktisch werk dat er dit jaar verzet is. I n Sodiga voélt men dat er een herbronning van krachten heeft plaats gehad. Ook de beheersorganen zijn dit jaar aan een grondige hervorming toe. Tot deze vaststelling kwamen de vrijwilligers op hun maandelijk se planning- en evaluatiebijeen komsten. Een grondige studie dag heeft in deze materie beslissing gebracht. Projekt Spitaels Tenslotte hoopt Sodiga later zijn werking te kunnen stoelen op grondige wetenschappelijke basis. Momenteel wordt er wel goedbedoeld en schoon werk geleverd voor bepaalde gastar beiders, maar tenslotte komt het erop aan een degelijk beleid f33/" voeren qua huisvesting en werleil gelegenheid, aldus Sodiga. «B*0 wijze van hulpverlening kan dfl hierop gericht worden», aldèk- het jaarverslag. f' Men hoopt hierdoor ook dienst op Cèn meer stabiele ba te kunnen uitbouwen. Al bij al blijkt uit het jaarversl een hoopvolle toon om( Sodiga in het afgelopen jaar e nieuwe wending kreeg dank de inzet van de vrijwilligers dank zij het vooruitzicht op e sanering van de pijnlijke fina ciële situatie. (w Op zondag 15 oktober 1978 viert de vriendenkring van vrijwillige bloedgevers uil Aalst - De Pelikaan- haar 20-jarig bestaan. Dit gaal gepaard met allerlei feestelijkheden, waarvan hel programma hier onder vermeld staal. (Men Te noteren valt dal de kostprijs voor het banket, dat plaats heelt m de /.aal «Madclon», Grote Markt 25, tc Aalst 500 F bedraagt voor leden en ereleden en 600 F voor niet-leden. De inschrijving dient te gebeuren voor I oktober door overschrijving op PCR. 000- 0413565-54 van de heer Hoste Clemens. Begijnhof 2, .9300 Aalst. Opdit ogenblik zijn er reeds meer dan 200 inschrijvingen. PROGRAMMA: 9.00 u.: Samenkomst aan de Rijkshogerc Handelsschool - Kei zerlijk Plein. 19, Aalst, biedt koffie aan.) 9.30 u.: Optocht met dc harmonie der Stedelijke Brandweer en bloemenhulde aan het gedenkte ken der beide oorlogen. 10.00 u. H. Mis in de St. Martinuskerk voor de overleden leden. Deze mis wordt opgeluis terd door het koor «Cantate Do mino» en het parochickoor onder leiding van E.H. Michel Ghcys. 11.00 u.: Optocht met harmonie naar het stadhuis. 11.30 u.: Ontvangst op het huis met Akademischc zittin huldiging der bloedgevers. 13.00 u.: Receptie door het bestuur. 14.00 u.: Banket in de zaal delon». Grote Markt 25. tc Aa 18.00 u.: Gezellig samenzijn muziek cn dans. Dc inkom is er gratis. Het aangeboden aan alle leden sympatizantcn, ook deze die aan het banket deelnemen VI

De Voorpost | 1978 | | pagina 10