jHonden zorgen voor fantastische show *e Lede Kleinveetentoonstelling lokt .Leedse massa TOCH JAARMARKT TIJDENS DE LEEDSE KERMIS De Voorpost - 29-9-1978 - 13 dt •de. Voor elkeen die het nog nooit gezien of meegemaakt had, was iinj lit Belgisch Kampioenschap voor Hondenafrichting, Katego- ijnrie I, werkelijk een hele ervaring, ledereen was meer dan >t( langenaam verrast voor wat een dergelijke wedstrijd te bie- i detlen heeft. Zelfs niet-hondenliefhebbers stonden heel en al in «wondering voor hetgeen die honden daar ten beste gaven, laar ook de organisatoren zelf hadden voor een feilloze or- misatie gezorgd. Het was ten andere reeds meer dan vier rig« aar geleden dat een Oost-Vlaamse hondenafrichtingsklub ikj< et nog aangedurfd had een kampioenschap op nationaal d« lak te organiseren. Maar de Aalsterse Hondenafrichtings- iesflub «Hondentrouw» wou deze unieke kans niet uit haar han- laten gaan. Het werd ten slotte een onverhoopt sukses waaraan aktief meege werkt werd door al de leden van de klub. Een kollektief zeer te bewon deren prestatie daar alles in rekord-tempo moest opgebouwd worden en opnieuw afgebroken, gezien de organisatieplaats, het St.-Maartenkollege te Lede Want 's anderendaags moest er opnieuw les kunnen gegeven worden Maar ongetwijfeld was dit een ab soluut hoogtepunt in het 19-jarig bestaan van de Aalsterse Honden africhtingsklub «Hondentrouw» de 20 beste bonden België in al tegen de indringer (EDV) Een organisatie waarvoor men zo wel financiëel als op gebied van er varing sterk moet staan en dit bleek wel het geval te zijn, want nergens viel de minste opmerking te maken op organisatorisch gebied. Ook de prijzenpot was nationaal zeker de moeite waard. Een greep uit de prijzenlijst: beker geschon ken door Hondentrouw Aalst, beker geschonken door het N.V.B.K., pentekening geschonken door het gemeentebestuur van Lede, Lon den stadszegel geschonken door het stadsbestuur van Aalst, Ere medaille geschonken door het Mi nisterie van Nederlandse Kuituur, Eremedaille geschonken door het Ministerie van Landbouw, Geldprijs aan iedere deelnemer geschonken door Hondentrouw Aalst. Dit is ech ter een korte opsomming- De uitslag van dit Belgisch Kampi oenschap zag er alsvolgt uit: 1. Rogge A. uit Deurne met B Racky, 2. Klerckx J. uit Maaseik metAstoro, 3. Verdonck uit Bevel met Due, 4Berx met Epos uit Elro, 5. Verschueren uit Noorderwijk met Rackie, 6. Jans uit Meerhout met King, 7. CrombezuitLekemet Xabill, 8. Roelofs uit Deurne met King, 9. De Meester uit Eeklo met Bavik, 10. Van Nuffel uit Asse met Gorino, 11 Delannoy uit Leo- poldsburg met Blacky. 12. Ge- enen uit Looise met Cobor en Den- stedt uit Houthalen met Cappi, 14 Van de Perre uit Meerhout met Cobana en Oostvogels uit Beerse met Buyl, 16. Jordens uit Deurne met Fantassin, 17. Verdonck met Rakkie uit Bevel, 18. Van Loon uit Mol met Raky, 19. Fierens uit Deurne met Chekka en 20. Van- denbosch uit Beerse met Glucken. Met meer dan 1.500 toeschouwers mag de Aalsterse klub zeker bof fen, want een vereniging die, hoe dan ook een dergelijk aantal men sen op de been kan brengen mag ongetwijfeld fier zijn. Proficiat. 't als vorig jaar, kon men ook dit jaar vrij gemakkelijk door kramen van de jaarmarkt wandelen op het Dorpsplein. Er «as dus niet die overgrote massa zoals enkele jaren terug. Dit ras wel een kontrast met kleinveetentoonstelling op het Pas- Hijpleintje. Daar moest men konstant drummen om toch een limp te kunnen opvangen van de talrijk tentoongestelde leren. Het was inderdaad weer vollen bak op de Kleinveeten- lonstelling van de Leedse Kalveren. Het is werkelijk een Menswaardig initiatief. «ds van 's morgens vroeg, ten iste toch voor kermisnormen, n men groepen bengels zien op- 'tken met hun troeteldieren, 's brgens vol entoesiasme, vol hoop op één van de prachtige prij zen die voor de besten weggelegd waren, ledereen had prijs, maar degene die naar huis kan gaan met een mooie, speciale prijs, mag te recht wat meer fier zijn dan al de rest. Maar een ietsje later waren die uitbundige knapen wat meer timide als zij die honderden kermisvier- ders rondom hen zagen, vol inte resse en entoesiasme voor hun knuffeltje. WAT ZIJN BELOFTEN EN BEVELEN WAARD? Het was dit jaar voor de vierde maal dat de kamavalvereniging De Leedse Kalveren, voor deze unieke organisatie instond. Men mag dus zeker wel beweren dat deze men sen van Denis De Becker reeds 1rig weekend vierde het echtpaar Sonck-Qe l riendtfeest ter gelegenheid van htm gouden huwelijks jubileum. De ganse familie van om en rond de KapeUehoek en verder dan Smetlede wou graag on de Joto. (ED\ j ernaast dacht de bestuurder, maar onderwijl zat hij in de gracht. Zaterdagmorgen reed I 'reddy M et :ijn sportte} autootje op de Leedse steenweg. Een venijnige vlieg werkte op zijn zenuwen. reddy i 'h' jacht in met het gevolg dat Itij in de gracht dook. En de vlieg die was weg... (l ten goede raad: hang een vUegevanger in uw auto (EDV) heel wat ervaring ter zake hebben. Zij weten hoe alles moet aangepakt worden. Geen improvisatie. En toch rezen er moeilijkheden. On voorzien, maar toen de organisato ren rond 7 uur 's morgens op het Pastorijpleintje toekwamen om al les in orde te brengen, kwamen zij tot de spijtige konstatatie dat, tegen de schriftelijke belofte van het schepenkollege in, het Pastorij pleintje niet vrijgehouden was van marktkramers Integendeel, één marktkramer had reeds zijn zaken vroegtijdig en ijverig uitgepakt en weigerde te wijken op beleefd ver zoek van de organisatoren van de Kleinveetentoonstelling. Zij dach ten hun heil te vinden bij de Leedse politie, maar dat was misgerekend De opgeroepen politieambtenaar lie J\iideljk het tegenovergestelde ver&taan, met een knipoogje in de richting van de marktkramer, een wekelijkse bekende in tegenstel ling met de organisatoren van de Kleinveetentoonstelling. Maar zij lieten zich niet van de wijs brengen en trokken om half acht 's morgens bij de burgemeester. Burgemees ter Gravez zette zich onmiddellijk, vol entoesiasme, als hoofd van de gemeentelijke politie, achter de schrijfmachine en tijpte op de ach terzijde van de schriftelijke toe stemming van het schepenkollege volgende tekst: «Wil zo veel moge lijk Pastorijplein vrijhouden van marktkramers», getekend Burge meester Gravez. Hiermee trokken de organisatoren prompt naar die bewuste politieambtenaar van dienst. Zij lieten hem het geschrift van zijn werkgever lezen en de man bleek wat inschikkelijker en begaf zich naar die bewuste markt kramer. Maar deze was niet uit zijn lood te slaan en hij maakte de arm der wet duidelijk dat hij een familie lid had die gemeenteraadslid is te Lede en als hij moeilijkheden wen ste dat hij zo maar moest voort doen De politieambtenaar trok zich terug en de organisatoren stonden gans de voormiddag met een hinderlijk kraam voor hun nochtans boeiende kleinveeten toonstelling. Zo ziet men dus wat de belofte van het Schepenkollege in feite waard is. VAN WATERSCHILDPADDEN TOT LAMA'S De opkomst was andermaal een overdonderend sukses. Meer dan honderdvijftig dieren stonden daar op het pastorijpleintje te pronken. Er waren in totaal 63 deelnemers, wat ook een vooruitgang was te genover vorig jaar De publieke be langstelling wordt evenwel niet gemeten, die is ten andere on meetbaar, want honderden be langstellenden verdringen zich tel kens op het Pastorijpleintje om die lieve troeteldiertjes te bewonderen En lieve troeteldiertjes waren het allemaal, ot het nu ponys waren, of geitjes, Chinese varkens, guin- nese biggetjes, waterschildpadjes, een heuse lama of een doodge wone St.-Bernardshond, allen wa ren ze om te liever en te mooier. De jury bestaande uit Feestkomitee- voorzitter J. De Cremer, Keizer Padova, twee leden van de Die renbescherming afdeling Aalst en dierenarts dokter Schollaert, waar bij voorzitter Quintijn verontschul digd, moest dan ook een weinig gemakkelijke taak opknappen Maar zij brachten het in ieder geval tot een goed einde en iedereen In het St.Maartenskollegc ging het Belgisch kampioenschap hondenafrichting door. (EDV) Inderdaad, jaarlijks \indt ter gelegenheid van kermisdinsdag te Lede een traditionele jaarmarkt plaats. Het was evenwel de eerste maal dit jaar dat deze jaarmarkt niet op de kermisafTiche voor kwam. Iedereen vroeg zich af wat er gebeurd was. Er werd met belangstelling naar de dinsdagvoormiddag uitgekeken, literaard waren de marktkramers allen op post voor de jaarmarkt. Men mocht dus stellen dat dit een vergetelheid was van de verantwoorde lijken die de affiche opstellen. Alles kreeg dus zijn normaal verloop tijdens de Leedse septemberkermis. De kermis werd dus officieel geopend de vrijdagavond, ter ge legenheid van de ontvangst van de loorreizigers in het Kultureel Cen trum. De zaterdagnamiddag kwamen de sportliefhebbers een eerste maal aan hun trekken met een wielerwedstrijd voor juniores, georganiseerd door het gemeente lijk Sportkomitée en gesubsi dieerd door het gemeentebestuur, 's Avonds kregen zij dan de gele genheid hun sporthart te verwar men aan een bokstreffen in de zaal Volkskring. Er was echter weinig belangstelling voor dit "gebeuren. Blijkbaar vormde het bal met Va- 11 uur vóór het rustoord Villa Le- tha. Er waren veel muziekliefheb bers komen opdagen om het nieuwe programma te beluisteren, het programma bestond uit: Füs. Bat. 23 (Walters J.), dansparade (Baltiauw), The Lo-boys (Duyck), Donau-dixie (Pfortner), El Dorado (Beek), Mein Bolzbach (Tschuor). Espagnola (Menten), Pavane in blue (Huygens), Fasci nating Drums (Huygens) en Voran in Schritt (Hateli). Ook de bejaar den waren hiermee in hun sas, ook voor hen was het aldus echt een geslaagde kermis. Een andere blikvanger de zondag kleine vinken: duo voor twee trompetten met als solisten Ri chard De Gcndt en Robert Van der Stuytt Het tweede deel bestond uit: Wenen blijft Wenen een mars opnieuw met majorettenshow, Chicago: een jazz-ouverture. Mars van Johan Schramel en ten slotte Marie der letzte Danz ist nur fur Sie, een populaire mars met majorettenshow. Na dit geslaagd konsert, waarvoor zeer veel be langstelling was, werden door burgemeester Gravez, schepen Minnebo en de voorzitter van het Feestkomitée. De Cremer bloe men overhandigd aan de dirigent Jos Muylaert en aan de twee Mar- tines die een paar weken terug de Belgische kampioenstitel voor duo's in de wacht sleepten. Daarna werd dan een prachtig kermisvuurwerk afgestoken in het gemeentelijk park, aangeboden door het gemeentebestuur. Ook dit jaar was kermisdinsdag de topdag Leedse septemberkermis zoals ste< der Abraham en Mieke in zaal Le- lie en de T-dansant van studenten- klub Moeder Ochsenia, een groter aantrekkingspunt. In kalee Ron- kenburg vlogen 120 kiekens de deur uit naarmate cr meer en meer op de bak geschoten werd. Santen met kermisdinsdag. is kermiszondag uiteraard hel hoog tepunt \an deze vierdaagse ker mis De eerste kemusnaweeën werden zondagvoormiddag weg geblazen door de Konninklijke Harmonie St.-Cecilia uit Lede. Dit konsert vond plaats vóór het rustoord Villa Letha en was aan geboden aan de bejaarden van het rustoord. Het was de eerste maal dat dit initiatief genomen werd en dan nog eerder toevallig. Deze Leedse harmonie verzorgt reeds jaren het kermiskonsert op de kiosk de maandagavond. Ook dit jaar had de harmonie zich hierop intensief voorbereid en een volle dig nieuw programma ingestu deerd. Maar plots kwamen zij voor dc realiteit te staan, er was een niet-Leedse harmonie uitge nodigd om dit konsert ter gelegen heid van Lede kermis te verzor gen. Dc teleurgestelde bestuurslui en muzikanten zagen plots hun uren voorbereiding in de mist op gaan. Om dit te verhelpen ver zorgden zij dus een zeer geslaagd konsert op zondagvoormiddag om •ds druk bezocht door jong en oud. (EDV) was het Kampioenschap van Bel gië voor afgerichte honden, kate - gorie I. Een verslag over deze druk bijgewoonde aktivitcit vindt u el ders. De ganse dag door kon je tevens terecht op het Pastorij pleintje waar de kersv erse jeugd vereniging De Schaar een rom melmarkt organiseerde. Men kon er terecht vooreen oude zetel, een schoon lampadeirken. een paar voetbalschoenen, een oude pop of wat lektuur van allerlei slag. Dc maandag werd traditioneel in gezet met een solemmel kerk dienst voor overleden parochia nen. In de namiddag kon men dan her en der terecht voor een ker- misbelotting, een gerrebolling of een schieting. 's Avonds lokte Brabants grapjas nummer één, Urbanus van Anus. met zijn char mante glimlach dc massa naar zijn optreden in zaal Lelie. In het ge meentepark vond op de kiosk het traditioneel kermiskonsert plaats, dit jaar voor de eerste maal ver zorgd door een niet-Lccdsc mu ziekmaatschappij. alhoewel de maatschappij wel uit Groot-Lede afkomstig was. namelijk uit Oor- degem de fanfare St.-Cecilia. Zij verzorgde een geslaagd konsert uit twee delen, met op het pro gramma: St.-Pol sur Mer, een mars met majorettenshow. Fair: ouverture in vier delen. Twee voorde echte kermisvierders. Van 's morgens vroeg zag men kinde ren in bosjes optrekken naar het Pastorijpleintje, hun troeteldier aan de leiband, onder de arm of in een gewone kanondoos. Wat later zag men dan de kermisv ierders op trekken, naar de traditionele jaar markt. En die was er inderdaad, ondanks bovengenoemde twijfel. Talrijke marktkramers waren ko men opdagen, de gebruikelijke van iedere weck, maar ook tal van typische jaarmarkters. Demon- strateurs krijsten om ter hardst om de aandacht van het publiek op hun nieuwe waar te trekken. Dc kraampjes met worsten allerhande roken heerlijk en deden warme za ken. of beter gouden zaken. Ook dc speclgoedkramcn waren druk bezocht door moeders met kinde ren en de molens draaiden uiter aard op volle toeren. De herbergen liepen overal langs om meer vol. De kermis draaide op volle toeren, ondanks het minder goede weer. maar blijkbaar kijkt een echte kermisv ierder daar met voorop, 's Avonds was cr dan opnieuw de gebruikelijke avondpiek met uit lopers tot in de kleine uurtjes woensdagmorgen. Daarna werd de kermisfeestneus voor een jaartje opgeborgen en trokken de kafeebazen in dichte drommen naar dc bank bleek over tevreden met de mooie prijzen die zij naar huis mochten meenemen In de kategorie hoefachtigen sleepte Patrick Temmerman de eerste prijs in de wacht met 2 berggeiten en 3 melkgeiten, de tweede prijs was voor Gina Triest met een berggeit en de derde voor Kenny DXaeseleer met 7 Chinese sleepbuikvarkens. Bij het pluimvee was het Katrien Patthijs die met haar 5 engelse kippen en een een dekuiken de eerste prijs kreeg, vóór Mieke Matthijs met een serie zwanen, een knobbe'qans. een barbarie en duiven, de derde prijs was voor Katrien Willockx met en gelse kippen en een gans. Met de huisdieren sleepte Annemie Hers- sens de eerste prijs in de wacht met haar Pinksterhond, voor Konny Van der Straeten met een Pikinees en Els Van Damme met een goud- cocker De prijs voor het uniekste dier werd toegekend aan de vijf identieke konijnen van Koen Van Accoleyen. Net als vorig jaar sleepte ook dit jaar Mieke Matthijs de prijs van de meeste dieren in de wacht, maar met 20 dieren had zij er nochtans 22 minder dan vorig jaar De hoofdprijs en tevens de prijs van het best verzorgde dier ging naar Peter Van Hoecke met zijn heel speciaal ras van guinnese biggetjes Het was opnieuw, net als de voor gaande jaren een prachtig vertoon, een lieve show van troeteldieren. En terwijl alles nog volop aan gang was, waren sommige entoesiaste dierenliefhebbers reeds bezig met te plannen voor volgend jaar Zij op het vlak van hun troeteldiertjes, de organisatoren op het vlak van hun organisatie. Dus ook volgend jaar wordt het weer de moeite waard.

De Voorpost | 1978 | | pagina 13