B H M N 0 P Q tu//en tastó (1 knip'" KINDERPOSTDUIF f! Het sprookje van Wiebel- tinkel i®§' T' De Voorpost - 29-9-1978 - 15 en je Wiebel? Tinkel? en Michiel? Echt niet? Dan moet je eslist straks de eerste aflevering van ons vervolgsprookje zen. Onze postduif kon het bemachtigen bij een Aalsterse lugdbegeleider, die verder naamloos wenst te blijven. Je zal vlug merken dat het spannend is, enne... waarom de aflever- igen niet uitknippen, bijhouden? Je kan het gebruiken voor je poppenkast, of om toneel te spelen in je klas of jeugd- 'oep, of thuis met vrienden... Als je dat doet (en waarom et?), dan geef je ons een seintje en dan komen wij kijken ir je voorstelling! Beloofd. KT1VITEITEN :zoel leid'ik eerst eens in «Klubfilms- jeu Imklubs» waar je wel merkt istuif elke film Marcellinoklub voor u in petto heeft zondag. Verder is er niet zoveel bij deze week. Wel is er op zondag 1 oktober, woensdag 4 oktober en zondag 8 oktober (telkens van 14 u. tot 17 u.) in de nieuwe STEEDS ADRESSEN ern nal tez ten ■brc in t Jho leef ïab RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. 'HONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld. Aalst Specialist in schuitdaken, voortenten, autogamieringen en zonne tenten. ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillls- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. f 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledii en camping. Statiestraat 2tlebbeke Kroostri|ke Gezinszegels kOM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12. Haalterl EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enzZonneblinden. Luxaflex, Louverdrape. vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo, quando. quomodo... enz: wie, wat. waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556. Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fi|n resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Holman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanal 4 900 F tot. 150.0Q0 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar biblioteek (Driesleutelstraat51, Aalst) heel wat prettigd te doen. Onder leiding van onderwijze res Ann Van Malderen kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar: op speelse wijze de bib bezoeken, luisteren naar vertellingen, spe len rond een verhaal of een sprookje, zoeken naar «goede jeugdboeken»... Vanalles ge woon. Naar toe gaan! 1. MICHIEL Er was eens een kabouter die dacht dat hij wakker werd. «Ting ting ting», klonk het er gens heel ver in zijn hoofdje, net een ijskar die rondreed in zijn dromen, maar nergens te zien was. Stilaan werd het lui der: «Tingelingeling», en hij voelde iets warms aan zijn ogen... «Ik droom van de zon», dacht het kaboutertje, dat Wiebel heette, «of misschien is de zon al wakker en probeert ze nu mijn wimpers open te kie telen?» Voorzichtig piepte Wiebel één oogje open: «Jóóaah, 't is al dag, de vogels zingen al in het bos. Wiebel jongen tijd om op te staan! Welk van de twee is nu weer mijn rechterbeen?» En zo ging Wiebel de dag in, enne... het werd een heel bij zondere dag, maar dat wist Wiebel toen nog niet. Net toen hij op weg was om hout te gaan hakken, begon het: buiten een enorm lawaai, de grond daverde, en vanonder wiebeis keukenkast kroop er een barst door de vloer. «Oeioeioei», huilde Wiebel en hij sprong pardoes bovenop de scheur om te beletten dat ze verder liep. Het stopte direkt, alles viel stil, doodstil. Wiebel zat er beteuterd bij. «Dat is abnormaal», sputterde hij. «a - a - ab - nor - maal!» Plots, vlak voor zijn deurtje, een verschrikkelijk gesnuif. Wjohfijs hartje sloeg op hol: van rikketikrik naaf uCêm- boemboemboemboem De deur vloog open en Michiel stormde binnen, struikelde hol derdebolder over Wiebel, en zei toen: «Goeiemorgen». Wie is Michiel, zal je vragen Michiel is de dorpskok. Hij maakt het eten voor zieke en oude, alleenwonende kabou ters, en voor de grote feesten. «Ik heb een probleem!», riep hij tot Wiebel. «Ik ook!» brulde Wiebel terug, en hij wees kwaad naar de barst in de vloer. Hij hielp Mi chiel recht en sleurde hem mee naar buiten. «Je weet heel goed», terwijl het met gestrekte arm naar een oli fant wees die middenin zijn moestuintje stond, «dat je met Toeter hier alleen maar stap voets mag rijden. Je verwoest mijn hele huis! En je gooit mijn dag overhoop. Ik moest minstens al twee bo men geveld hebben». Toeter, de olifant, stond er wat onnozel bij: hij hing vol potten en pannen, rond zijn nek ben gelden koffiekannen, en op zijn kop stond een witte koks muts. Michiel had hem lang ge leden gevonden en opgevoed tot een kolossaal maar vriende lijk beestje dat hem hielp om kruiden te halen en het eten rond te delen In het kabouters dorpje moest hij natuurlijk stap voets gaan. Maar Michiel was nu met Toeter in galop naar Wiebel gesneld en had al de Even diep uitademen... Volgende week start wat in de volksmond 'het akademisch jaar' genoemd wordt. Alle Sint-Pietersnieuwstraten en Bondgenoten- lanen zullen weer gewoon zwart zien. Aalst zal een ietsjepietsje meer uitgestorven zijn in de week want Gent. Brussel, Antwer pen, Kortrijk en Leuven zullen weer slokop spelen. Kafeebazen aldaar hebben hun vaten al klaar staan als straks de kantussen en openingsrede's afgestoken worden. Daar zijn de papierhandels die hun pas geslonken voorraad weer aangevuld hebben en daar zijn de vooruitgeschoven posten van de publieke opinie ofte persmensen. Nu reeds wordt jegokt wanneer de eerste staking en betoging zal vallen. Het tema is reeds bekend: niet numerus clausus. studieleningen misschien als bijsubjekt. maar hoofd schotel zullen de verhoogde inschrijvingsgelden zijn. Als er niet te veel ideologie bij de haren gesleurd wordt (of die indruk er tenminste niet is) bestaat er zelfs een kans dat de grote massa mee zal doen. En dat zou lang geleden zijn. En de papa's en mama's, zullen in dergelijke akties ook wel geen graten zien. Hun porte monnee is bedreigd. Laat ons tenslotte ook denken aan de fizapa- paatjes die maandag hun taak beginnen en de eerste kan genees kunde of rechten begonnen zijn en nog wat onwennig in de rol zitten. En de andere groentjes die. verlegen om dat woord, toch nieuwsgierig en weetgierig aan hun studies beginnen en op deze dagen met het snoeimes in hun ontspanningsleven snijden, of het er integendeel juist eens willen van pakken. En de anderen die al weten hoe een oktobermaand ginder eruit ziet. En dan zijn er ook de oudleraars en ouders en grote zussen die die beginnelingen haarfijn uitleggen hoe dat allemaal in een zit. Niet te veel brossen en zo. Ghysbrecht. Doseren van nevenakti vi- teiten. De 'buizers' Het akademisch kwartiertje, dat ook wel eens Aalsters uur genoemd wordt. De goeie kafees. De goeie nota's. Met al die goede raad zullen ze 's morgens vroeg de trein opstapjren en de pendelaars vervoegen. Tanu verhuist Dit zal wel het belangrijkste jeugdnieuws van de week zijn. Jeugdhuis Tanu heeft besloten weg te trekken uit de B.S.P.- building aan de Houtmarkt. Er waren immers minder mooie kanten aan het gratis verblijf dat men daar kon genieten: een krappe kelderruimte en misschien vooral het BSP-image dat men naar de buitenwereld toe gekregen heeft. Geruime tijd al zocht men een ander onderkomen, zegt voorzitter Frans De Rijbel. Eizona werd het ergens aan het Burgemecstersplein. Naar alle waarschijnlijkheid evenwel wordt het de vroegere kafeeruimte hoek Kerkhoflaan-Diepestraat, tegenover herberg Sint- Christoffel. Het bruine inpakpapier aan deuren en vensters wijst erop dat het leeg staat, en jawel, alle Tanu-hoop is nu daarop gevestigd. In oktober reeds zou men de officiële opening willen. (Oktober van volgend jaar, natuurlijk) Het wordt dus een werk jaar voor Tanu. Met goede vooruitzichten, want overigens wil men een PV in dienst nemen. En een vrijgestelde is in Tanu inderdaad nodig. Wedstrijd Ontdek de Topjournalist Ook dit jaar organiseert het Algemeen Nederlands Verbond (ANV) voor schrijfgrage jonge mensen een wedstrijd. Regle mentbepalingen kan je wel op onderstaand adres bekomen. Toch dit. Kinderen tussen lOen 12 jaar kunnen in groep een klaskrant maken, belangrijke personen uit hun woonplaats interviewen of een spannend verhaal of stripverhaal maken. Van 12 tot en met 16 jaar: een schoolkrant, een kritisch verslag over een TV- of radiop- programma of een verhandeling. Van 17 tot en met 20 jaar: een schoolkrant, een verhandeling, een boek- film- of toneelbespre king, of een vraaggesprek. Van 21 tot en met 25 jaar: een verhandeling. Telkens zijn er geld- en boekenprijzen te bekomen. Schrijven naar: ANV p/a M. Knaepkens, Monnikenhofstraat 262, 2040 Antwerpen (tel. 031-68.83.17). De jury is samengesteld uitCas Goossens, Kees Middelhof!', Joop Reinbaud, Jan Verdonck en Leopold Vermeiren. Met het uitschrijven van deze wedstrijd wil het A.N.V. de jonge ren in Vlaanderen en Nederland betrekken in het streven naar behoud van de eigen taal en kuituur, alsmede in de verdere samenwerking van Noord en Zuid. Elly en Rikkert opnieuw naar Aalst Precies een jaar nadat ze de Sint-Annakerk vol met jonge mensen van heinde en verre deden lopen, komen ze terug. Niet Jebron, maar «Maranatha» nodigt uit. Ditmaal wordt de zaal Okapi (Burchtstraat) het dekor voor de Elly - en - Rickert - mistiek. 15 oktober, zullen ze nog zoveel instaan als vorig jaar? Filmprogramma jeugdhuis Terlinden Andermaal uitknippen en inkaderen. West Side Story werd vo rige zondag al vertoond. Volgen: Zon. 22 oktober: One flew over the cuckoo's nest. Zon. 26 november: Le grand amour. Vrij. 15 december: Asterix en Cleopatra. Zon. 28 januari: Network. Zon. 25 februari: Annie Hall. Zon. 25 maart: Island in the. stream. Zon. 22 april: What's up doc? Zon. 27 mei: De brug van Remagen. Zon. 24 juni: Soylent Green. Telkens betaalt u veertig frank inkom. Met een abonnement (200 fr.) bekom je evenwel een gevoelige prijsverlaging. Mi Amigo: tja... Op zondag 8 oktober zou een toeristische autorally moeten door gaan in Aalst, ingericht door de Jonge PVV-mutualisten en Mi Amigo. Wegens de moeilijkheden die de vrije radiozender mo menteel ondervindt (zie nationale pers) is dat nog niet zo zeker. Meer nieuws volgt. M.J.A.-grote sportdag Het is zover. Van overal uit het land zullen ze hier in Aalst toestromen, morgen 30 september. Om er zowat alle sportdisci plines te beoefenen. Een kijkje gaan nemen kan je in het stede lijk zwembad, op het Osbroekstadion enin en rond het Volkshuis, huis. Stencilwerk? Op de A.V. van de Stedelijke Jeugdraad, liet R.I.S.A. (Kreja, Driesleutelstraat 51)weten dat ze haar stencileermachine ter be schikking stelt van alle verenigingen die daar nood aan hebben. 't Satellietje: allee twaalfjarigen Jeugdcentrum 't Satellietje (Capucijnenlaan 95) is momenteel stickers aan 't verkopen om een nieuwe diskobar aan te kopen. Ook al is men dan geen jeugdklub, er zijn toch een 80-tal leden die zowat 16-17 jaar zijn, en alleen wensen zij zo'n muziek- spuiend instrument. Dat was één zaak. Een andere kwestie is dat men opnieuw graag twaalfjarige jonge mensen wil aantrekken. Daarom een warme oproep aan alle nieuwsgierige lui om toch 'ns een kijkje te gaan nemen! Nota bene: op 30 september is er een volleyballmatch tussen 't Satellietje en Eureka. Openingsuren mag je ook noteren: vrijdag van 19u tot 22u, zaterdag van 14u tot 17u en zondag van 10 tot 12u en van 14u tot 16u. 's Zaterdags wordt er getraind voor de volleyballmatch. (pd) FEESTPROGRAMMA: TIEN JAAR JEUGDHUIS TERLINDEN (slot) Vrijdag 29 september: 20 u.: Hongaarse avond met optreden van een Hongaars ensemble. Zaterdag 30september: 9.30 u. volleyballtomooi, 19.30 u. open luchtdansfeest. Zondag 1 oktober: 11.30u in de Sint-Annakerk: eucharistievie ring. Tenzij anders aangegeven gaan al deze aktiviteiten door in het Terlindenjeugdhuis zelf (Raffelgemstraat 8, Aalst). CSV-'t FABRIEKSKE Zat. 30: optreden van ajuinpopformatie Shamrock. JEUGDCENTRUM ZONNESTRAAT Zon 30: muziekavond: new wave-hard rock vanaf 20.30 u.! YPSILON Zon. 1 filmvertoning Dr. Francoise Gailland (c|jama met Annie Girardot in hoofdrol) JEBRON Zat. 30: 18.30 u: eucharistieviering -een nieuwe stap». Zat. 7: Eigentijdse Jeugd met -kijk over je muur» (in zaal O. L. Vrouwkliniek) MOTOKLUB COBRA IN TANU Zat. 7:19 u.: cobra's cariv. Voorde Iivecdc maal: vorig jaar was het een groot sukses. naar dat heet. Toegangsprijs: een vraagte ken met drie uitroepingstekens achter. TANU Vrij 29: filmavond -Een reuzeboemel» met Bourvil en Louis De Funes. «Laat u verzekeren tegen het doodlachen»Toegang 30 fr. (Tanu- leden) en 40 fr. Aanvang 20u. Zat 30: Reis naar Luxemburg (Echternach en Vianden). Vertrek om 6 u. Zon 1: Autotocht naar Dendermonde, stadscentrum. Vertrek te 14u. Vrij 6: volksdansen van I9u tot 21u. Zat 7: kaartavond van 20u tot 23u. Zon 8: Autotocht naar Vlassenbroek - Dijk - vertrek te 14u. KREJA Do 5: 21.30 u tot 22.30 u.Volksdanskursus. Iedereen die «het» graag ook 'ns zou willen doen is welkom op deze eerste kursusa- vond. Voortaan: elke donderdag van 21.30u tot 22.30u. Jos De Sloover. instrukteur bij V.D.C.V. geeft leiding. Deelname aan de kursus is gratis. Vrij 6. zat 7 en zon 8: doorlopend is er een tentoonstelling van kunstwerken. De schilderwerken zijn van de hand van Raymond Cordier, René Van Gyseghem en Geert Amant. Vrij 6- 20 u voordrachtavond. Bekende en minder bekende mensen komen ervoordragen uit eigen werk. Ook jij mag 't podium op. Neem kontakt op met permanent verantwoordelijke Gi Van Moe- sieke. Zat 7: 20 u.: startdansavond. Gratis inkom. Zon. 8: 20u: Kreja-Tietje. Poppenkast voor meer dan 16 jaar door Mephisto en Co. Gratis inkom. Woe 11: 20 u: jeugdatelier Team stelt voor aan alle geïnteres seerde monitoren: de film «Methodes», (over verschillende me todes van werken met kinderen). De film brengt een verslag van een sociaal-psychologisch eksperiment. Nadien gesprek in kleine groepejes rond het tema. onder begeleiding van animatoren. Vrij 13: 20 u: filmvertoning -Monthy Python and the Holy Grain». EUREKA Zat 30: pop- en rockkonsert met Humdrum. Van 20u tot 22u in 't Schuurken aldaar (Keppestraat 56. Erembodegem). Het even ement wordt al dansend gevolgd. Jawel, d'r zal een diskobar zijn en voor dat alles betaal je 40 fr. of 60 fr. (niet-leden). Deuren vanaf 18 u. 't KLUBKEN IN MIKISKLUB Vrij 29: TD vanaf 19u met diskobar -Gamma 2000» - inkom gratis. (pd) helft van het dorp in mekaar doen donderen «Mijn probleem», krijste Mi chiel, «is dat alle kruiden in het woud weg zijn, uitgeput: dolle kervel, dovenetel, rozemarijn, bazielkruid, peperbollen. alles alles! En peterselie ook! Wiebel asjeblief, wil je er gaan zoe ken?» «Ik moet gaan houthakken van 9 uur tot 5 uur 's avonds; ik ben nu al een uur overtijd!» «Wil je me niet helpen, as jeblief, ik smeek je!» «Het kan niet. Het is mijn taak niet!» «Maar Wiebel toch. Dit is niet voorzien, 't is een ongeluk, een ramp! Iemand moet het toch doen!» «Mmmm. goed. Voor één keer dan. Ik neem mijn paardje Tinkel, en ben vanavond terug met al je specerijen. Beloofd!» (gaat door)

De Voorpost | 1978 | | pagina 15