|1ET FESTIVAL /AN DE HOGE VESTEN RVA IN WONINGNOOD De story van de plezante stouterik Wei Editie Aalst En verder... EEN UITGAVE VAN VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 31* JAARGANG NR. 39 - 20 F achtig jaar reeds, welgeteld van in 1898 vieren de bewoners van de Hogevesten hun kermis op de hun ;en speciale manier, 't Is te zeggen, intens en grondig. Zo was het vroeger, zo was het ook weer dit jaar. ider de impuls van het bestuur, met als voorzitter, Beir Verbestel, beter gekend als 't Caoutchouken, dervoorzitster Marie-Clothilde Van den Bossche en sekretaris-schatbewaarder Richard Amant is ze tachtigste kermis opnieuw tot een sukses uitgegroeid. En telkens weer wordt er toch voor een of idere stunt gezorgd waar dan later nog 'n beetje kan over nagekaart worden. eegskens geven zonder le lachen- was de opdracht van de deelnemer a tslen, waar door de omsiaanders duchtig gelachen werd. JM deze aktiviteit op de hoge is lesch Kermis, de grote kermis van het Dorp Erembodegem, kende ok dit jaar zijn honderden bezoekers en kooplustigen. Gedurende in fie dagen waren allerlei aktiviteiten gepland en deze lokten heel wat ?S |jk- en kooplustigen. Slechts één addertje onder het oreganisatori- (he gras: een door de Aalsterse administratie afgelaste wielerwed- Irijd. r-| Een aktiviteit die reeds van de eerste dag en van het eerste uur af kijklusti- gcn trok was wel de autotentoonstel ling op de binnenkoer van de gemeen teschool. een initiatief van het garagis ten verbond van Erembodegem. ZOVEEL WERKLOZEN EN TOCH NOG B0UWPR0BLEMEN Aan net Keizerlijk Plein te Aalst is de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA) gehuisvest. Onze wankele ekonomische toestand is er de oorzaak van dat deze niet altijd bijzonder geapprecieerde dienst in woningnood zit en best een beetje ruimte meer kan gebruiken. Dus werken. Eigenlijk spijtig, want weinigen gaan daar graag aan de deur kloppen. Wie er nu om de één of andere redenmoet zijn zal vast al een ander oog opgetrokken hebben. Misschien ook al wel gefluisterd hebben over een schandalige toestand. En inderdaad het personeel zit er middenin een bouwwerf. Muren en vensters worden verwijderd, zodat het nieuw en oud gebouw met elkaar in verbinding staat. Wie er ook staat is de winter en met die voor de deur wordt daar al wat afgerild. De aannemer klaagt ook steen en been, want werken midden administratieve diensten is om er het hoofd bij te verliezen. De ambtenaren zijn er niet over aan te spreken, stof te veel, verluchting te kort en verlichting absoluut onvoldoende Om nog maar te zwijgen van de lawaaihinder. Er wordt van deze mensen ernstig werk verwacht. Hoe ze dij fiksen in dergelijke omstandigheden lijkt ons een raadsel. Kon men deze diensten niet tijdelijk onderbrengen in een ander, eventueel gehuurd gebouw? De villa Bosteels-De Smet, momenteel leegstaand zou hier een ideale tussenoplossing gebracht hebben. Daar is immers plaats voor vijftig man Maar met deze suggesties blijven de omstandigheden toch maar stoffig. Te bedenken dat men voorziet dat de werken nog zo n twee jaartjes kunnen aanslepen. Zoude arbeidsinspektie dan in eigen lokalen eens durven rondneuzen en verslag opstellen? In het kader van het Plan Spitaels kan men ook nog wel een paar mensen aanwerven die zich met isolatie bezig houden, zodat noch de aannemer, noch personeel hinder ondervindt van deze werkzaamheden. ROEL VAN DE PLAS DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT P V.B.A. Verantwoordeli|ke uitgever: A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel052-21 40 60 PCR 000.0115692.^8 260 F" 475 F I 11«r 900 F 1 Redaktie 1 Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 Een stadsambtenaar geschorst Weinig brandstofproblemen bij ons Aalst karnaval steekt terug zijn kop op. Interviews met Anne-Marie Van Hoorick, Theo Van Gijsegem en Staf Van de Vreken. 24* Politiekorpsdag te Aalst Kollektorenaanleg eerste stap naar schone Dender Liever objektieve gegevens dan dromen zegt men in OC.M.W. kringen en zeer veel liefhebberssportnieuws. 't Begon dit jaar op verleden za terdag om 9 uur met een plechtige openluchtmis, opgedragen door E.H. Deken De Vos. En dit jaar werd het zelfs een heel speciale mis. Een primeur. Buiten de tradi tionele herdenking van de in de loop van het jaar overleden buren van de Hogevesten en omgeving, heeft het Bestuur het voor mekaar gekregen dat deze mis tevens een huwelijksmis werd. Jean-Claude Hertsens en Marianne Ruyssinck uit de Walstraat, werden op hun kermis midden een enorme be langstelling, kerkelijk in de echt verenigd. De H. Mis werd gezon gen door Mare De Cock. Dit uit zonderlijk gebeuren heeft velen werkelijk diep ontroerd. En dat kon alleen maar weer eens gebeu ren op de Hoge Vesten! Deze plechtigheid werd besloten met een receptie waar de kurken van de schuimwijn knalden. En Hogeves- tenkermis was in gang, voor vier dagen. Vier dagen van volks ver maak. lijk men het nog zelden er gens aan kan treffen. En de zater dag werd besloten met een muzi kale uitstap, gevolgd door dan sende buren in oude klederdracht. Een twintigtal muzikanten uit ErembodegemLees verder p 4 Tijdens de bradcrijfeesten waaraan een ruil- en antiekbeurs gekoppeld was waren er ook een achttal mensen die ten believe van wie het allemaal wou zien oude beroepen demonstreerden. De afgewerkte produkten werden ach teraf te koop aangeboden. Specifiek voor de zaterdagnamiddag was de fietsrally. een initia .tief dat genomen werd in samenwerking met de werkgroep - Jaar van het Dorp-. In totaal kwamen zo'n 100-tal belangstel lenden opdagen voor een ritje door het nog groene en doipse Erembodegem. Op zaterdagavond ging dan ook naar nu reeds jaarlijkse traditie en als ekiva- lent van de Aalsterse ajuinenworp de Erembodcgemse Hoppeworp door. Daarvoor hoeft men geen Prins karna val of Bloemcnfee. Erembodegem heeft zijn eigen Hoppeprinscs en haar viel dan ook de eer tc beurt de hopbel len te grabbelen te gooien. Spijtig was wel dat men op geen van deze manifestaties afgevaardigden van de stad zag. Ook op het nachtbal in de zaal Animo, een bal dat opgeluisterd werd door Ray Franky en zijn orkest, waren er weinig personaliteiten te be speuren. Duiven vliegen nog vrij in de lucht en zij ondervonden dan ook geen hinder Lees verder p 4 RAEDEMAEKERS FILMT JESPERS TE AALST Een onderzoeksrechter werd aangehouden. Het werd een belangrijke 'affaire' zoals dat heet. Guy Jespers heette de man. Niemand kende hem maar vanaf dat moment werd hij voor heel Vlaanderen rot populair. Met nadruk op beide woorden. Zelfs in Nederland stak men de neus boven water. Zo'n leuke stap is altijd vlug meegepikt. Fons Raedemaeckers, nog maar pas bekomen van die roemruchte Mira-story, zag er brood en film in. Nu zit Guy Jespers in de nor en Raedemaeckers filmt er duchtig op los. Ook te Aalst werd deze week het filmkamp opgeslagen. MOORSELBAAN 312 Een vrij lange baan is het. Opgefleurd door een kerstversiering die momenteel nog aan haar zomerslaap toe is en er dus vrij regenachtig en triest bijhangt. Huizen als alle anderen in dat Vlaanderen van ons. Het huisnummer 312 ziet er wel een ietsje speciaal uitEr hangt een enorme lamp voor. Nederlandse wagens en enkele huurauto's staan er waterachtig bij. Enkele werkloze mensen staan dromend aan de deur een sigaretje te paffen. Binnenin gonst het van drukte. Mensen achter het bureautje, mensen in de living, mensen in de achterkeuken. Onder hen Peter Faber. zowat de coming man in de Nederlandse filmindustrie. Faber speelt hier de rol van Jules De Praetere, meteen de hoofdpersoon in de filmische story die «Mijn vriend of het verborgen leven van Jules De Praetere» als titel meekreeg. Als tegenspeler is Frans Vercammen akticf. Frank Aendenboom, bekend van de vroegere BRT-serie «Johan en de Alverman», speelt hier de rol van rechercheur. PLEZANTE GELIJKENIS Regisseur Raedemaeckers houdt nog altijd staande dat elke gelijkenis met het Jespersproces volko men toevallig is. Maar dat is een cliché die vroeger al in jarenoude boekjes stond en waaraan je niet al te veel belang meer moet hechten. Temeer daar bepaalde faktoren uit de film duidelijk in die richting wijzen. De namen alleen al: De Cramer werd De Praetere en Jespers vervangen door Jensen. Ook de inhoud lijkt erg sterk op de echte story. De Praetere blijft ook hier de vlotte, goedlachse kwajongen. Zelfs het rezuitaat van de twee «uitvinders» blijft hetzelfde. De Cramers realizatic heette toendertijd ionylux. dat van filmvedette De Praetere ozo-pur. maar beide vindsels proberen vuile lucht zuiver te maken. MEVROUW POPPF. VOOR EN NA Het huis ligt er vuil bij. Het draagt duidelijk de sporen van dit bijna uitsluitend Nederlands tilmondcronsje. De eigenares ervan, mevrouw Poppc, is niet zo erg opgezet. Ze heeft er een hele tijd over gedaan eer ze toelating gaf voor het gebruik van haar (naar men zegt typisch Belgische) woonst. Maar ook in de filmwereld klinken de goudvinkjes bekoorlijk. En daarvoor zwicht zelfs de properste huismoeder. Eén akteurfof is het nou een aktrice want daarin zijn we nooit zo goed geweest) trok er zich geen fluit van aan. Hij deed alles gratis. Louckyhet hondje van de buur, was juist goed genoeg om met zo'n Hollandse stcrakteur een eindje uit wandelen tc gaan. Ook dat heet kuituur. DB Gust De Kegel is Aalstenaar in hart, nieren en alle an dere ingewanden. Zijn verblijf in het rusthuis «Hoppe rank» te Erembodegem kan daaraan helemaal niks ver anderen. En toch is Gust ne speciaie Aolsteneir. Twee redenen daarvoor. De eerste is verbonden met het feit dat hij helemaal geen uien lust. En de tweede is zijn leeftijd. Gust werd dit jaar negentig. En dat is een jaartij dat ver boven dat van de doordeweekse Ajuin uitsteekt. Feesten geblazen dus. En dat gebeurde vorige week donderdag. Gust zat er feestelijk bij. Als een Plechtige Kommunikant op ja ren. Zit mijn jasje goed, zit mijn dasje goed, dan is alles o.k. om het Aalsterse schepenkollege te ontvangen. Deze politieke heren hadden het waarschijn lijk zo druk dat zij Gust een flinke tijd lieten wachten. En terwijl het voorgerecht warm en de soep koud werd hadden wij een beetje tijd om met Gust over bijna vergeten dingen te praten. VAN BOERKEN TOT KO- LENMARSJANG De familie De Kegel had een boerderijke in Aalst nabij het park. Vrij groot zelfs. Een viertal koeien, twee aankomelingen en een viertal varkens was toen al van aard om naar je moeder te schrijven. Lees verder p 4 Met heel -de Hopperank- op het kiekje

De Voorpost | 1978 | | pagina 1