TE ZWAAR VONNIS Thuisploeg geeft 2-0 voorsprong prijs r c SPORT M A R VOETBAL Tweede klasse E. Aalst -S.K. Tongeren 0-2 Derde nationale Voetbal aan de top Raymond Mommens als motor Waarom Rudi Haleydt niet? Jong Lede-Namen 2-0 Voetbaluitslagen van zondag 24 september 1978 SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (OSS/21 .25.55) OROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK Salvador (Aalst) In strijd met Vossen (E. Aalst - Tongeren 0-2) (EL) Het naakte eindrezultaat is zeker de weerspiegeling niet van wat door beide ploegen op de grasmat werd gelegd. Men was het er na de wedstrijd trouwens roerend over eens dat Eendracht een te zwaar vonnis was opgelegd. De tegenpartij was ook niet karig met haar lof en loofde vooral het Aalsterse voetbal. Al met al bracht dit echter geen aarde aan de dijk. Aalst prijkt na vier speel dagen nog met nul op het rekwest ofschoon het toch op geen inspanning keek om het eerste punt te ver werven- De weöstrijdaanhef tegen de jonge Tongerense formatie die grote mogelijk heden in kluis heeft, was nochtans veelbelovend voor Eendracht. Het toonde zich van meet af aan flink agres sief. Zo had de stadionklok amper de eerste minuut weg getikt toen Aalst de eerste stekelige aktne opzette. De wederoptredende Salvador kwam al direkt bij een doel punt. Na ean verrassend boogje van Marievoet kon hij al onmiddellijk Van den Bossche aan de tand voelen. De SK. doelman loste bij die harde knal de bal maar er was niemand present om te hernemen. Die Aalsterse agressie zou tien minuten aanhouden maar darna zou den de Limburgers zich or- ganizeren en op hun beurt een paar niet onaardige ak- ties in mekaar steken. De bedrijvige Witjes en een be- weglijke Clysters legden er de basis van. Laatstgenoemde lukte daarbij een fel opge merkte rush door de Aalster se defensie doch Mentdng verwerkte de aktie onnauw keurig. Het kwam bij Aalst aan heit licht dat men met Salvador en de jonge Verhoe ven meer stootkracht en diepgang in de aanval kon leggen Zo miste Salvador het openingspunt van slechts een paar centimeter Hij kreeg de bal keurig toe gespeeld van Eysackers, draaide zeer knap rond Vos- een en besloot hard. Geen van beide ploegen kon in die eerste periode een bepaald overwicht afdwingen en van daar dat de 0-0 ruststand geen aanfluiting was van de logika want inzake reële doelkansen hingen de bord jes ook zo wat in evenwicht, na een toch geanimeerde eerste periode. In de tweede speelheilft was er dn het uur enige sensatie te bele ven. Toen trapte Menting de bal tegen de arm van Ver- petem doch scheidsrechter Van Volcem ging niet ln op de eis tot strafschop van de Tongerense spelers. Am per een paar minuten later nam de ref wel de zwaarste sanktie toen Johan Dierickx in de grote rechthoek een lichte fout bedreef op Hoste (een geval van kompensa- tie De Tongerense aan voerder stuurde echter de bal tegen de staander zo dat het bij een 0-0 stand bleef- Tot in het laatste kwartier hield Eendracht de schijn op dat het zijn eerste kompetdtiepunt zou inschrij ven. Toen echter miste Ver- peten die nogal ver naar voren geschoven was een kopbal. De vlugge Menting spurtte weg en trapte de bal kalm naast de tevergeefs graaiende Van Geersom. Met de slag werd de Aalsterse verdediging minder sekuur en ze zou net vóór tijd Menting de kans geven nogmaals te scoren- Bij Eendracht was men er na de wedstrijd van overtuigd dat het eerste suk- ses toch niet lang meer kan uitblijven Men was toch ook niet blind gebleven voor een paar hiaten in de ploeg. Niettemin heeft men kunnen vaststellen dat het rendement van de aanval reeds heel wat hoger lag dan dn de vo rige wedstrijden. Het gaat niet op aan de klaagmuur te gaan plaats nemen, maar wel met dezelfde ijver voort te doen. Zaterdagavond speelt Eendracht te Diest. Het is eens te meer een zware uitwedstrijd doch men dient voor ogen te houden dat 0611 match noodt bij voorbaat verloren Is- J.V.H. Raymond Mommens, de jonge Lebbekenaar die voor Eerste Nationaler SC Lokeren voetbalt, is één van de zeldzame grote beloften die over afzienbare tijd kunnen doordringen tot de vaste kern van de nationale ploeg. Eén keertje werd hij als effektief voor het Belgisch fanionteam geselekteerd. Doch daar blijft het niet bij. Mommens ontpopte zich vo rige dinsdag immers tot de motor van het beloften- elftal dat „Jong Noorwegen" met 4-0 inblikte, (mm) Rudy Haleydt is één van de snelste jongens die op de Belgische voetbalvelden rondlopen. Bovenop is de Gijzegemnaar die momenteel in het Dender- mondse Schoonaarde woont, technisch erg sterk en hij weet verdomd goed de goal van de tegen stander staan. Tegen Standard prikte hij de bal tegen het net. Zodat het inplaats van 2-2 drawn een 3-2 Waregemzege had kunnen worden. De ref had echter reeds afgefloten voor een Luikse fout op De- lesie, zodat de bordjesman inaktief mocht blijvers Jammer eigenlijk. Intussen is gebleken dat Rudi Haleydt op de konditie van zijn leven drijfthij was opnieuw de beste man van zijn ploeg en kreeg voor zijn denderende pres tatie een „vier", wat het maximum is dat een Vlaamse krant toekent in de kompetitie voor de voetballer van het jaar. Een kompetitie in de kompeitie dus, en waarin Haleydt mee vooraan geklasseerd staat. Waarom Rudi niet in de nationale ploeg Hij is er waarschijnlijk te goed voor (mm) Jong Lede heeft °°k vorige zondag naast de eerste overwinning gegrepen. Het wekte nochtans geruime tijd de indruk tegen hekkensluiter Namen te zullen winnen doch het speelde na de rust zo, nonchalant dat de gasten gemakkelijk de netelige situatie konden rechtzetten. Het beste dat groenwit liet zien lag dus ontegensprekelijk in de eerste speelhelft. glippen. Vandaar dat trainer Roger Mergeay ontgoocheld was. Een wedstrijd die met meer concentratie en na een voortreffelijke eerste speel helft nooit mocht verloren worden. Het ls door een op vallende nonchalance dat aan de tegenstander gelegenheid werd geleden om de situatie recht te zetten Men dacht Het kwam toen in een pe riode va« zes minuten aan een 2-0 voorsprong langs Van Belle en Kino. Toen ak- teerde Lede meer doeltref fend dan de tegenstander die slechts zelden een vuist kon maken. De wankele bezoe kende verdediging had nog geluk dat een kei van Kino op het doelhout spatte en da aldus een derde treffer werd vermeden. In de twee de periode kreeg men een ander Lede op het terrein- Het diet het Initiatief toen meer aan zijn tegenstander die paar keer fel terug sloeg Naarmate de wed strijd vorderde kreeg Na men nog meer armslag. Lede ging het daarbij minder nauwkeurig doen. Toen de Walen in de 63e minuut langs de pas ingekomen Mutombo milderden, begon het nog offensiever te voet ballen En met alle gevol gen vandien voor de thuis ploeg Een tweede slippertje in de verdediging en Namen kon zijn eerste puntje van deze kompetitie meepakken. Lede wierp in die tweede periode nog Oosterlinck en Uyttenhove ln de strijd die respektieveliijk Bombeke en Mees vervingen doch veel wijzigde dit niet. Al met al werd Jong Lede een ont goocheling rijker Want voor al in eigen huls laat men geen 2-0 voorsprong zomaar dat met een 2-0 voorsprong de wedstrijd was gespeeld- Ver melden we nog dat Van Boxtael die Van den Bossche tussen de staken verving zich «niets te verwijten heeft Nu zondag refist Lede naar Ize- gem. Te Izegem heeft men tot nog toe telkens zeer voor treffelijk gespeeld en men hoopt dat men geen afbreuk zal doen aan die gevestigde traditie. Een positief rezultaat zou voor groenwit zeker een enorme opkikker betekenen. J.V.H. SC Lokeren - SC Charleroi 1-0 E. Aalst - Tongeren 0-2 Zottegem - E. Zele 1-3 Jong Lede Union Namen Ninove - Kemzeke Hamme Boel are - KAVD - SK Aalst Lebbeke Nieuwerkerken 2-1 Vrasene - Robur 1-0 Buggenhout - Baasrode 1-0 Mere - Moerbeke 1-2 E St Gillis - Hof stade 1-3 Grembergen - Meerbeke 1-0 Vlierzele - W Moorse! 1-3 Wieze - Schellebelle 1-2 Kerksken - Terjoden 0-1 Bambrugge - Thor Meldert 2-0 Sp. Appels - Erpe 0-1 Voorde - Oudegem 0-0 Val. Overmere - Landskout. 2-2 Oosterzele SK Overmere 1-4 Bavegem Erondegem 3-1 Serskamp - Massemen 2-0 Herdersem - Oordegem 5-0 Aaigem - Smetlede 2-1 Burst - Westrem 3-1 R. Lebbeke - Gijzegem 0-0 Berlare - Opstal 4-0 Wichelen - Doggen 1-1 S. Moorsel - Lutterzele 1-1 Boonwijk - Erembod. 4-2 Baardcgcm - Opdorp 1-4 E. Meldert - Schoonaarde 1-0 Heikant Zele - Rupelmonde Scoren is een bijna onoverkomelijk probleem voor SC LOKEREN. Dat is tijdens het afgelopen weekeinde nog maar eens geblekenu Op Lierse zullen de triko- lore spitsen nochtans minstens één keertje raak moeten mikken om wat te oogsten. Een drawn Een kleine zege Het zit er allemaal m. Wat het woensdag tegen Kortrijk wordt, is een vraagteken, al mag gezegd dat Lokeren meer talent op het gras heeft lopen dan de Westvlamingen. Als uit de ko mende matchen drie op vier zou kunnen gedistil leerd worden, dan zou dat een opmars in de klasse ring voor gevolg kunnen hebben. Inderdaad het staat zwart op wit. Keiharde cijfer- taal liegt nooitEENDRACHT AALST staat helemaal onderaan met een eerder benauwende nul op acht. Tegen Tongeren had zwartwit eigenlijk meer en be ter verdiend. Doch in voetbal worden de verdiensten met doelpunten pro en contra gemeten. Eendracht reist zondag naar Diest, een goeie ploeg die al na al toch te „pakken" is. Ergens geloven we dat voor de eerste keer dit seizoen de vlag wordt gehesen. Niet omdat Eendracht Aalst als uitgesproken favo riet start, doch veeleer wegens de mogelijkheid van een drawn die we vermoeden en zelfs durven pro- nosti keren. "e* eerder slecht uit de startblokken geschoten Mar- chienne is bij EENDRACHT ZELE op bezoek. Zoals roodzwart momenteel draait, start het team ook nu weer als uitgesproken favoriet. Zonder flink door duwen gaat het echter nietzelfoverschatting is een „hoofdzonde". Maar dat weten ze in de Eist- straat ook. JONG LEDE zit nog steeds achter een allereerste seizoenzege aan. Of die uit Izegem wordt meege bracht, is een moeilijk te beantwoorden vraag. Wij zelf tippen veeleer op een vierde drawn. Wat al zeer verdienstelijk zou zijn. Uit Ninove kwam KAV DENDERMONDE met een on verhoopt puntje naar huis. Meteen waren de kop lopers hur» maksimum kwijt. Dit resultaat bewijst dat er pit zit in het paarsblauwe team dat zaterdag avond in de clinch gaat met Lauwe dat niet zo „flauwe" marcheert. De volle buit voor KAVD We geloven erin. SK LEBBEKERacing Wetteren is een schok tus sen twee „goeie bekenden". Toen de Wetteraars zes jaar geleden kampioen werden, liepen ze op het Konkelgoed tegen de lamp. Het blauwwitte talent kan die stunt nog eens overdoen, al moet achteraan uit de doppen worden gekeken de counters van groenrood zijn levensgevaarlijk. HAMME produceert uitstekend voetbal. Als die de monstraties nu ook eens met doelpunten worden af gerond, is de zaak rond. Scoren de Wuitens te Lokeren, waar SV wordt bekampt Wie weet... Al „hangt" Lovendegem niet zo erg ver van de staart te bengelen, een underdog is geelblauw niet. Dat weten ze bij SK AALST, zodat oranjegroen er met volle overtuiging tegenaan gaat en... wint. EENDRACHT, NIEUWERKERKEN werd zondag de adem afgesneden door de vroege aftocht van Paul Janssens die geblesseerd werd. Als de „ouwe taaie" kan gerekupereerd worden, zien we niet goed in hoe Kemzeke er bij roodgeel heelhuids uit komt. In het andere geval start Eendracht evenmin kansloos. BAASRODEEvergem Center is de absolute topper van Tweede A. Graaien de discipelen van trainer Radis de volle buit mee, dan kunnen ze de leiding overnemen. Hoe dan ook een boeiende vertoning wordt het alleszins. SPARTA BUGGENHOUT deed zondag tegen buur Baasrode een gouden zaak, doch staat le Zomer- gem voor een vrij zware taak. Eén puntje moet er toch inzitten... ROBUR MOERZEKE heeft vooralsnog niet mogen vlaggen. Het moet wat meezitten. Tegen Destel- bergen, dat van de seizoenaanhef eveneens veel meer had verwacht, kan dat voor de eerste keer na vijf weken gebeuren. MERE is aan een periode van absolute laagkonjunk- tuur toe. Roodzwart liet het nu ook thuis tegen de andere zwakke broer Moerbeke-Viane afweten. Be- vere, een nieuwkomer, is de volgende tegenstander. Of de jongens van kapitein Eliano (zondag gekwetst) het in het Oudenaardse zullen waar maken, lijkt ons erg twijfelachtig. In Derde lijkt TERJODEN stilaan op het goede spoor en dat zou in het nadeel van bezoeker BAMBRUGGE kunnen uitvallen. SCHELLEBELLE wil in het vaar water van de koplopers blijven en moet dus Kerk sken kopke-onder duwen. OUDEGEM-WIEZE wordt geen doordeweekse training voor de filosofen die op felle tegenstand zullen stuiten. WILSKRACHT MOORSEL, verrassend doch niet on verdiend winnaar te Vlierzele, wint tegen neofiet Voorde dat dit seizoen harde noten te kraken krijgt. HOFSTADE-GREMBERGEN is een zeer open match. Grembergen is (zeer) lichtjes favoriet, doch Wils kracht is dit seizoen beter gewapend dan* twaalf maanden geleden. Het wordt ook uitkijken naar ERPEEENDRACHT SINT-GILLIS een treffen tussen twee teams die meer dan behoorlijk voetballen. De Dendermonde- naars zijn allesbehalve op voorhand geklopt. Er staan een lange rij vraagtekens achter het duel THOR MELDERT—SPARTA APPELS. Een (kleine) zege voorde bezoekers Geen echte toppers in Vierde, al lijkt de match GIJZEGEMBERLARE een interessante ontmoeting te zullen worden. Dt{ de wederoptredende Salvador (E. Aalst) fel In het oog werd gehouden, blijkt uit dit kiekje (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 21