AAN DE KOP Vier punten kwijt 0 Loon van wilskracht en vernuft TWEEMAAL OP VOORSPRONG BROEDERLIJK DELEN Paul Janssens vroeg "out" Voetbal kalender voor zondag 1 oktober 1978 Zottegem- Eendracht Zele 1-2 Mere - Moerbeke 1-2 Ninove - K.A.V. Dendermonde 0-0 Eerste provinciale 22 UUAUTO ut«?:c BCCkk-Q Lierse - SC Lokeren (Delsemme) SC Lokeren - Kortrijk (woensdag 4 oktober te 20 u) (Delacour) Diest - E. Aalst (30.9 te 20 u (Cocaiko) E. Zele - Marchienne (Segers) Izegem - Jong Lede (Mercier) KAVD - Lauwe (30.9 te 20 u) (Verdoodt) Lebbeke - Rac Wetteren (Van den Abeele) Lokerse - Hamme (Lavent) SK Aalst - Lovendcgem (Schrauwen) Nieuw erkerken - Kemzeke (Mestdagh) Baasrode - Evergem (Anné) Zomergem - Buggenhout (Kielemoes) Robur - Destelbergen (Balthazar) Bevere - Mere (Segers R.) Terjoden - Bambrugge (Vervaecke) Schellebelle - Kerksken (Van de Gehuchte) Oudegem - Wieze (Vijverman) W Moorsel - Voorde (De Mey) Meerbeke - Vlierzele (Van Impe) Hofstade - Grembergen (Sadones) Erpe - E St Gillis (Baele) Thor Meldert - Appels (De Meyer) SK Overmere - Zaffelare (Degreef) Dyn. Beerveide - Val. Overmere (Mettepenningen) Oordegem - Aaigem (Van Herreweghe) Massemen - Herdersem (Van Kerckhove) Ede - Serskamp (Staes L-) Edixvelde - Heldergem (Lamberechts H.) Smetlede - Burst (Van de Winckel) Schoonaarde - S. Moorsel (Naudts) Doggen - E. Meldert (De Bruyn) Opstal Wichelen (Redant) Gijzegem - Berlare (Van Damme) Opdorp - R. Lebbeke (Schatteman) Erembodegem - Baardegem (Van Droogenbroeck) De maand september, met drie verplaatsingen asjeblief werd afge sloten met 7 punten. Meteen veroverden de rood-zwarten de lei ding. Het is de meest onverwachte evolutia in de geschiedenis van het Zeelse voetbal. Voor de eerste keer werd de transfert- markt de rug toegekeerd en het bestuur schakelde over naar een bescheiden trainer. Voor aanvang van het seizoen dienden ook moeilijkheden bijgelegd wegens verlagen van de vergoedingen. Er werd een onvermijdelijke degradatie voorspeld- Nu dient eenieder zijn kalmte en bezadigdheid te bewaren, want de komende maand oktober moet het bewijs brengen of de jongens van oefenmeester Baert niet boven hun stand leven, om dat Marchienne, Merchtem, VG Oostende en Crossing moeten bekampt. In deze periode zal de werkelijke waarde van E. Zele bewezen worden, vooral omdat naar een andere ver snelling dient overgeschakeld men kan niet langer de tegen stander laten komen indien men werkelijk de leidersplaats wil verdedigen. Voorts zit de selek- tie reeds met zware problemen wegens de kwetsuren van Maes en De Ferrerre en de voetbreuk van Hulders, terwijl De Vos wegens het hervallen in kwefc. suren waarschijnlijk mag afge schreven worden. In de konfrontatie tegen Zottegem diende een beroep gedaan op Van Velde, een speler die vorig sei zoen enkel tegen Andenne en Marchienne een beperkte perio de in het veld stond. Het was deze middenvelder, die Keste- leyn nadeed om als debutant een doelpunt te scoren en meteen een hardzwoegend Eendr. een hart onder de riem stak. Tijdens de eerste helft was Zele onder alle oogpunten de betere van Zottegem, dat een zwakke te genstander was. Het was De Feyter die nog voor de rust de stand verhoogde. Deze speler zou daarna de kansen laten lig gen om S.V. totaal in de ver nieling te duwen. Na de hervatting werd vanwege de Zeelse formatie een minder opvallende prestatie voor het voetlicht gebracht. Jansegers speelde echter de rol van gauw. dief en wist verrassend de voor sprong tot 0-3 op te drijven. In de eindperiode geraakte Lam- brechti gekwetst en diende ver vangen te worden door Mertens- Door de goal van Jansegers in de 86e min liet de Zeelse verdediging de koncetratie zak ken met het gevolg, dat Coles zich bezondigde aan te lang bij- houdert van de bal, die hij ver speelde aan Broeckaert, die het eerste doelpunt van het seizoen voor de geel-blauwen aanteken, de. Meteen was de Zeelse ver dediging voor de eerste keer na 359 minuten kompetitie versla gen. Kesteleyn, die reeds drie vol ledige wedstrijden meespeelde, schijnt zich in te burgeren en ook Van de Velde verdient kre diet, alhoewel hij een tikkeltje te traag uitviel. Wat zich nog hoopvoller aanstelt is het feit dat Boeykens een wroetende middenvelder wordt, die in de hem liggende rol moet uitge speeld worden. Ook Cooreman en Jansegers schijnen gunstig te evolueren. Zele speelde met de Decker. Lambrecht (74e min. Mertens), Jacobs. Gooossns. Coles, Coo re- man. Jansegers, Boeykens. Van de Velde, De Feyter en Keste leyn, Zondag krijgt Eendracht bezoek van Marchienne als kermisgast. De leidersplaats moet verdedigd en de zware afstraffing van ver leden jaar uitgewist worden. Mere is zondag ijlhands uit de vierpuntenmatch tegen het even een» zwak gestarte Moerbeke- Vinnc gekomen. Het begon nochtans uitstekend voor rood- zwart dat op geen enkel mo. ment de wet van de bezoeker» moest ondergaan en langs Geert Coppens zelfs op voorsprong kwam. Twee rake tegenstoten van de Moerltekenaars duwden Mere echter de put in na 17 min. maakte Van Holder er 1-1 van en bijna onmidcllijk daarna werd de thuisploeg op achterstand ge- pluatst door een bijdehandse De Bleeckere. Kapitein Eliano stuwde zijn maat» nadien voortdurend jn de richting van hel Moerbeekse strafschopgebied, doch hij werd slecht beloond voor zijn in spanningen een paar grove tus senkomsten sloegen de moedige „captain" alle wapens uit de band. Deze onvermurwbare en taaie klubspeler moest zelfs ge. evakueerd worden, zodat de ani mator en motor uit het teum verdween en er zelfs geen puntje thuis werd gehouden. Al nu al 'n gevleide zege voor Moer beke dal niet op een sloot of een «luw keek om het doel te bereiken. Intussen blijft FC puntenloos aan de staart bengelen met een ietwat onthutsende 7-23 goaL average. Misschien wordt hij neofiet Bevere een brok van de buit geoogst en begint Mere uun een ophefmakende remonte? Wie weet.... wvcL Johan Pleters wint een kopduel, gadegeslagen door Paul Vennelr en Eddy Van den Steen (KVC) De verdiende 0-1 nederlaag tijdens de donderdagavond ontmoeting tegen de ploeg van ex-KAVD-er Mark Nagels Putte-KapeHe (eerste provinciale) en de onbeschlkbaarheld van Schampaert, Van den Dungen en Vernimmen gaven geen reden tot optimisme in het vooruitzicht van de moeilijke partij tegen titelkandidaat Ninove. Dat forfait van Schampaert werd pas zaterdag een feit- De paarsblauwe middenvelder was vrijdag nog het veld opgehuppeld voor een laat ste (test die aanvankelijk positief, op zaterdag negatief uitviel zodat oefenmeester Mertens nog wat problemen bijkreeg. Ondanks deze handikap Is Dendermonde met een pun- tendelfaig naar huis terugge- keert een prestatie... Met een gepaste taktische opstelling waarbij getracht werd het middenveldd te doorkruisen met verre voor zetten trachtte KAV Den dermonde de druk van het Nanoofse middenveld te ont lopen. Dat lukte mede door het feit dat De Lentdecker als een balast aan de bezoe kende verdediging hing die nooit kon oprukken uit ge vaar voor de steeds nijvere Dendermondse mldvoor Daarbij bleef de Dender mondse defensie pal in de storm en kon men rekenen op de klasse en routine van de Dendermondse laatste man Polle Hofman die als een rots in de branding wel twee maal rijn paal nodig had om overeind te blijven doch voor de rest van geen wijken wil de weten- In het middenveld kreeg Rene De Man de opdracht de gevaarlijke Van de Velde uit de wedstrijd te houden. Al lukte dat maar gedeeltelijk. Vooral dan nadat de thuisploeg op gelijke hoogte was moest Eendracht zich dubbel plooien en kon dan ook de nederlaag nirt ontlopen. Een beste prestatie van doelman Van Mossevelde ten spijt. Eendracht werd echter vroeg in de wedstrijd met pech gekonfronteerd. Het was inder. daad zo dat trainer-speler Paul Janssens na amper een tiental minuten al van het strijdtoneel verdween wegens een verrekking. Hij werd voortreffelijk door Waehtelaar vervangen. Naar het einde van de mateh toe zou ech ter blijken dat Eendracht zijn organizatic miste. In de 15e min. kwam Nieuwerkerken op voor sprong langs Wachtelaar. Praet nam toen keurig een hoekschop en Waehtelaar verlengde. In 'n gelijkopgaande eerste speelhelft zou Bruno Janssens dan nog 'n levensgrote kans krijgen om de voorsprong te verdubbelen doch hij liet deze liggen. Na de rust tapte Boclare uit een ander vaatje en kreeg naarmate de tijil vorderde meer greep op <le mateh Doelman Van Mossevelde was erhter steeds op de goede plaats. Pas in de 76e minuut werd hij gefusillieerd en toen deemsterde Eendracht weg. Al met al toch een voortreffelijke prestatie van roodgeel. Nu zon. dag speelt Eendracht voor eigen volk tegen Kemzeke. De Waas- landers hogen op een sterke verdediging. Het wordt dus moeilijk voor de Eendracht aan vallers. Opnieuw eert nederlaag voor de Moerzeekse tweede provlnclaler dat na vier wedstrijden amper één punt behaalde. Een slechte start die veel gelijkenis vertoont met de vorige kompetitie^ Verleden jaar puurde. Robur uit vijf wedstrijden amper twee punten- Nadien kwam er geleidelijk beterschap In die zin dat men zelfs nog op een eervolle plaats eindigde. Volgens de Moerzeekse klub- leiders was er zondag op Vrasene ai enige verbetering merkbaar en kreeg men bo vendien in de 1ste helft twee scorekansen voor de voet. Toen na een flater in de ver dediging na tien mlnuten in de tweede helft de lokalen op voorsprong kwamen, ging Robur op zoek naar de 'ge lijkmaker Van Hese werd in gebracht voor Peeters en de jeugdige Frankie Vermeir nam de plaats van De Decker in. Dat bracht wel meer vaart in de aanval maar het verdiende gelijkstellend doel punt bleef ergens ln de: Waaslandse luchj hangen. Tn de Moerzeekse voethal. kringen hoopt men zondag met de komst v. Destelbergen de eerste zege te bewerk stelligen. Dat ós wel nood zakelijk wil men ook de hul- dige publieke belangstelling op peil houden. Als er geen beterschap komt gaat men het wellicht over' een andere boeg gooien. Mis. sehSen radicaal de kaart van de Jeugd uitspelen wordt er links en rechts al gefluisterd. E.D.M. Kemzeke-S.K. Aalst 3-3 de Ninovdeter kon toch nooit tot volle onplooiing komen en moest zich veelal beper ken tot wat tussenschakel- spel. Een uiteraard tevreden oe fenmeester Mertens loofde de werkkracht en Inzet van rijn team dat ondanks haar jeugd toch een zware druk kon doorstaan. Met zeventig minuten in het verweer moesten de jongeren op al hun wilskracht beroep doen. Zaterdagavond tegen Lauwe zal trainer Mertens voor een ofensief KAVD opteren. «On ze ploeg kan niet tenvolle verdedigen, aldus trainer Mertens, die zaterdag de schande van R- Doornik met een knalprestatie wij uit wissen. Met die twee pracht- resultaten buitenshuis moet KAVD Dendermonde geen angst hebben te falen. (mvw) Eddy Van den Steen (Lebbeke) ontzet voor de aanstormende Schuddinck (Hamme) (KVC V.W. Hamme-S.K. Lebbeke 1-1 Er kon verwacht dat twee ge talenteerde teams van „hun" derby een boeiend spektakel zouden maken. Erg denderend was de proloog niet het was duidelijk dat geen van beide tegenstanders graag tegen een vroege achterstand opkeek. Die voorzichtigheid resulteerde in een eerder steriel getiktak in 't Boelare-Nieuwerkerken 2-1 Eendracht Nieuwerkerken is te Boelare eervol ten onder gegaan in het slotkwartier. Toen boog de thuisploeg een 0-1 achterstand tot een 2-1 zege om. Hiermee werd Eendracht zeker niet beloond om zijn verdiensten. Het is echter ook zo dat het in het slotkwartier het middenveld diende prijs te geven. middenveld, getiktak dat nooit uitmondde in een vloeiende ann- I of een gevaarlijk standje '•r de doelmonden. Langs beide kanten bleef de „goede voorzet" uit en tegen de verwachtingen in toonden de bezoekers zich nog het gevaar lijkst langs de geroutineerde lelsin en de jonge De Waege- neer. De wuitens kregen van langsom meer greep op de match en De Malssche werd twee keer be. hoorlijk aangespeeld. Het goaltje dat de match voorgoed had kun nen lanceren, bleef evenwel uit. Duiveltje Schuddinck, een kwiek spelertje dat veel veld bestrijkt en moeilijk van dl bal kan gehouden, scoorde zeven minu ten voor rust. De „kleine" had daarvoor wel de onvrijwillige hulp van een tegenstander no dig, doch de hal „zat". En dat was voor Hamme het belang, rijkst. Na de pauze zat Lebbeke gede-Joc cideerd achter de gelijkmakriflel aan. Die kwam er reeds na ccifKi kwartier. Verhulst rondde vanje dichtbij af. Lebbeke had meteen' een brok van buit vast en liet zich niet meer in de hoek (lu wen ren uitstekend georgani- zeerdr defensie liet geen enkel steekje meer vallen. Lebbeke is meteen, samen met koploper Brakel, de enige on geklopte ploeg na vier zonda gen. Hamme, dat nochtans uit. stekend voethal produceert, doch nog te veel kansen nodig heeft! om er echt bovenuit te torenen,' haalde vier op acht. Hamme, met een verplaatsing naar Lokerse voor de boeg, krijgt het zondag niet op een schoteltje. Lebbeke evenmin trouwens daar komt rx-Vierdc Nationalrr Raring Wetteren op bezoek. Een Wetteren dat ns een mislukte start niet onaardige resultaten hoekte. Vrasene - Robur 1-0 - i ,1 i ~r—t-c'i'iy|r-snn AJ sf|A-7^ Keeper Meersman (SK Aalst) is bij de pinken en graait de bal voor een aanstormende Kemzekesplts SK Aalst heeft zich al onmiddellijk herzet van dc matige prestatie, en de eerste nederlaag die er aan verbonden was. De verrichting die de Sportkring formatie opbracht Ie Kemzeke stak trouwens schril af tegen deze die de week voordien te Denderleeuw op de grasmat werd gelegd. De Aalstenaars speelden met heel wat meer overtuiging en gaven dan ook dc indruk te zul. len winnen. Globaal genomen was men dik tevreden met het onbeslist, omdat men vooral kol- lektief goed had gevoetbald. Po sitief was ook het feit dat men de anders nauw sluitende Kern- zeke verdediging driemaal had ontwricht. Was SK Aalst voor. zichtig aan de wedstrijd begon nen, men beoogde een onbe slist, dan moest het toch vroeg zijn voorzichtigheidstaktiek laten varen want de Waaslandrr» klommen vroeg in de match naar voorsprong. Aalst kreeg toen meer greep op de mateh. Het lanceerde meerdere stekelige ak- ties met een 1-2 voorsprong als logisch gevolg. Reyniers had 't gelijkstellende doelpunt in de Kemzeke netten getrapt en daar na lukte Mare Renneboog het mooiste doelpunt van de match. De wedstrijd zou echter spekta- kulair blijven. Kemzeke kwam langszij door een strafschop wat zeker vatbaar was voor betwis. ting, want net voordien had de scheidsrechter een zwaardere fout niet bestraft. Aalst was nochtans niet aangeslagen en onmiddellijk na de rust kwam het alweer aan de leiding door een doelpunt van Ververken. De Waaslanders counterden direkt en even later hingen de bordjes dan voor gord in evenwicht. Al met al een goede wedstrijd van SK Aalst dat de drawn ruimschoots had verdiend. Nu zondag speelt SK op eigen ter rein tegen Lovcndegem. SK De Jeugd zette zopas het vooraan staande SK Geraardshergen schaakmat zodat de oranje groe nen zich schrap zullen moeten zetten om met de zege heraan te knopen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 22