DOGGEN ONTFUTSELT WICHELEN EERSTE PUNTJE BILLIJK 4de provinciale Wichelen - Doggen Erembodegem 1-1 24 de bal voor een bezoeker In de vierde provinciale Reeks G houdt Welle stevig de touwtjes in handen. De jonge SK formatie won nu te Heldergera zij het met het kleinste verschil en totalizeert nog steeds het maksimum van de punten. Bij Heldergem dat de vreugde van een overwinning nog niet mocht smaken, trad het schrijnend gebrek aan afwerking opnieuw op de voorgrond. Met een schutter in de rangen had Sportkring minstens een ge- 4:'jkspel afgedwongen. Want, zeg. de ons speler Van Damme, we kregen op ons beurt ook wel een paar wenkende kansen. On nauwkeurigheid belette ons deze te benutten. Niettemin heeft S.K. Welle te Heldergem aangetoond niet toevallig op de eerste plaats te zijn beland. Massemen was te Serskamp aan zijn 4de opeenvolgende nederlaag toe. Eendracht moest twee doelpun ten toestaan en meteen inkas- seerde het zijn tiende doelpunt uit vier wedstrijden. Massemen heeft dus momenteel geen kaas gegeten van verdedigen want met FC Westrem beschikt het over de zwakste afweer. FC Oordegem dat een uitstekende kompetitie start kende werd te Herdersem tot de werkelijkheid teruggeroe. pen. FC Oordegem kreeg een counter van jewelste, van een eens te meer zeer sterk en snel spelend S.K. Dat het trouwens in deze kompetitie ook ver zal schoppen. In de eerste speelhelft kon men reeds vaststellen dat Herdersem regelrecht op een in drukwekkende overwinning af ging. De stand luidde toen 2-0 en daar was geen speld tusseji te krijgen. In de tweede periode domineerde de thuisploeg haast volledig en voltrok dan ook de forfaitcijfers. Hanselaer (2), Mat- thijs (2) en Bracke schoten om prijs. S.K. Aaigem sleepte zijn eerste punten uit de brand in de wedstrijd met Smetlede dat de week voordien nochtans een zeer gunstige indruk had nagelaten. Erondegem komt er ook maar niet door. Nu moest het bij Burst een nieuwe nederlaag aan. vaarden. Na vier speeldagen, sommige klubs hebben nog een wedstrijd te goed, werden vier klubs nog niet geslagen namelijk SK Welle, VC Ede, SK Herder sem en FC Edixvelde. Drie klubs wonnen totnogtoe niet namelijk Heldergem, Erondegem en Mas semen. De laatste twee zijn zelfs nog puntenloos. In de vierde reeks F moest leider SK Wiche len, op eigen terrein dan nog, zijn eerste puntje prijsgeven. Luc Ophalvens (Opdorp) (rechts) duelleert met Rudy Ohler (Baardegetn) Pierre Cornells (S. Moorsel) (links) heeft het niet makkelijk met zijn Lutterzeelse tegenstander <JM) Ms Twe© sterk aan elkaar gewaagde ploegen hebben zondag In de wedstrijd Wichelen - Doggen Erembodegem voor heel wat spanning gezorgd. Het was duidelijk dat beide ploegen eikaars sterkte kenden. Dit bracht met zich dat som9 uiterst zenuwachig werd geakteerd met enkele wrijvingen als gevolg. Dat het uit eindelijk allemaal in de goed* plooi liep was te danken aan de goede leiding van ref De Bosscher. Eenleder zal het met ons eens «rijn (ook enkele nogal vurige supporters) dat een gelijk spel een billijke uitslag was. Ln de eerste vijfenveertig mi. nuten, toen Wichelen met windvoordeel speelde, kreeg het ettelijke kansen maar deels door overhaasting ót door al te persoonlijk spel werd dit niet in de nodige doelpunten omgezet. We be grijpen gewoon rdet hoe een technisch sterke speler als Eddy Van Puyvelde, de Wi- chelse spits, het steeds op zijn eentje wilde doen. Voet bal is in de erste plaats een ploegspel. Toch was het Van Puyvelde die het eerste doelpunt aan tekende toen hij de bal net over de middenlijn kreeg toegespeeld, een paar stap pen zette en dan met een lom doelman Van Den Bergh versloeg Dit doelpunt zou «.inleiding geven tot fel pro- l»-st rfaar de bezoekende spe- l'-rs n supporters meenden dal hier buitenspel aan voor af ging. De ref meende van niet en valideerde heit doel punt. Kont daarop een nieu we grote kans voor Wiche len, De Nooze ging door maar werd foutief van de bal gehouden en bleef lig gen. Er kwam een opstootje van. Maar het werd allemaal bijgelegd. De ref hield voor de rest de touwtjes iets strakker. Dat was het enige dat hem nog restte in dit kruitvat. Bij de bezoekers was ons het goede samenspel opgevallen en Johny Poep liet zich opmerken a's een gevaarlijk aanvaller. De ver dediging stond haar man. Van Goethem, De Backer en Christiaens lieten zich niet van de wijs brengen. Na 40 minuten voetbal werkte een missertje van de doelman van de thuisploeg de gelijk maker in de hand. Op een vrijschop van Verhaegen liet Bart Strynckx de bal onder het lichaam doorgaan en het leder verdween in het doel. De eerste flater van het sei zoen van de Wüchelse goalie kostte ook het enige tegen doelpunt, want Bart was tot zondag nog niet in gebreke gevonden- In de tweede helft kregen we de meeste aanvallen van de Doggen te noteren die het de thuisploeg erg moeilijk maakte. Wichelen kreeg en. kele moeilijke standjes op te klaren maar Strynckx liet zich niet meer verschalken. Beste wedstrijd van beide ploegen die als volgt in het veld traden Wichelen Strynckx: Jans- sens; De Nooze; Moerenhout: Hoogewljs; Vlaemlnck; De Vuyst; De Winter: Van Puy. velde: Eaeyens, De W ir.ter E, res Scheerllnck; Roggeman: Eeckhoudt. Doggen Erembodegem Van Den Berghe: Van Goethem; De Backer: Poep J; Van Geyt: Christiaens; Goetvinck: Van Nieuwenhove; De Greve; Verhaegen: Poep P Res. Viergeylen; Baeten; Verbe P. Doelpunten 13e min. Van Puyvelde 1-0 - 40e min. Ver haegen 1-1. Heikant Zele stak zondagnamiddag in het nieuw, doch moest die uitrusting onmiddellijk weer afleggen tegenstander Rupelmondtj^1 trad immers ook in het geel op. Doggen dat in deze kompetitie momenteel goede sier maakt ver wierf er een eervolle drawn die zeker een overwinning waard was. Temeer daar Doggen niet over een paar vaste titularissen kon beschikken. Chris De Greve en Hugo Remi zijn immers nog gekwetst. Bij de rust stond de einduitslag reeds vast. Wichelen had de score geopend maar nog voor de rust stelde Goetvinck gelijk. In de tweede periode hebben beide verdedigingen hun stevigheid aangetoond. Doggen dat nog niet verloor maar vorige zondag reeds aan zijn derde on beslist toe was, heeft nu twee thuiswedstrijden voor de boeg. Tegen E. Meldert en tegen Op. dorp. Men duimt bij Doggen voor vier op vier. De vrees van het Gijzegem bestuurslid Vereec ken voor de uitwedstrijd te Leb- beke is niet ongegrond gebleken. Wilskracht liet bij de „rode lan taarn" een puntje glippen en meteen heeft Rapide de weinig benijdenswaardige laatste plaats aan VJ Baardegem afgestaan. Dat Gijzegem faalde bij Rapide was een verrassing op zichzelf. Lut- terzele heeft ook bij SK Moorsel een gunstige indruk nagelaten en de halve inzet zeker niet gesto len. Lutterzele klom in dc eerste speelhelft reeds naar de leiding maar voor de rust had Temmer, man de balans reeds in even wicht gezet. In de tweede periode kon „Schroevers" wel iets meer gevaar scheppen, maar het werkte niet precies af. Eendracht Mel dert kwam net met de hakken over eigen sloot in de wedstrijd met Schoonaarde. In deze reeks kenden Doggen, Wichelen, Boon- wijk, Gijzegem en Lutterzele de nederlaag nog niet. Lebbeke, Schoonaarde en Baardegem mochten nog niet vlaggen. Racing Boonwijk heeft zijn emo ties gekend in de wedstrijd te gen Erembodegem. Van Cauwen- berghe zorgde vrij snel voor de openingstreffer maar werd hier voor slecht beloond. Aan de 20e min. diende hij geëvakueerd met een sleutelbeenbreuk. De Racingers waren even aangslagen en hiervan maakten de bezoekers gebruik om eerst langszij te ko men en daarna de leiding over te nemen. Langs Van Nuffel, Me. dard Van der Meerssche en Eddy Van Ransbeek sloegen de Boon- wijkenaars terug. In de slotfaze regende het gele kaarten. Twee voor de thuisploeg Pierre Pee lers en Eddy Van Ransbeek. De zoekers mochten er vier in ont vangst nemen. Spuiters in de Boonwijk gekscheerden dat Erembodegem volgende week in het geel zal aantreden. FC Lutterzele, op bezoek te Moorsel maakte een niet zo'n goede beurt. Het draaide niet rond. Francois Ileymans was niet in zijn dagje en men maakte zijn beklag dat op het hobbelige veld niet te kombineren viel. De thuisploeg overbrugde het veld met verre trappen en uiteinde. lijk werd het een zeer drukke dag voor de Lutterzeelse doel man Walter Reid, die zich trou wens flink in de kijker speelde en volgens Gerard Van Steen een puntje uit de Moorselse brand redde. Op bezoek bij E. Meldert wist Juventus Schoon aarde een niet onaardige repliek te geven. Galle en co faalden evenwel bij de afwerking ook al zat het niet altijd mee. Aan één doelpunt had de thuisploeg uiteindelijk genoeg om Juventus op afstand te houden. Het zit beslist niet mede voor Juventus dat in de eerste plaats goed voet bal wil brengen, maar blijkbaar toch de kracht mist om het ook op het scorebord waar te maken. HEIKANT kreeg bezoek van Ru. pelmonde en men had verwacht Olympia puntenloos huiswaarts te sturen. Men hoopte vooral op het duo Van Uytfanghe-Van IFRj» Cuutcren, dat in de beide voorlvAÏ gaande uitgaven 9 van de l|20e aangetekende doelpunten scootien de. Nu stuitten de witte truiej (ze mochten hun nieuwe uitru»-: ting geschonken door C.B. Blant C» quaert niet aantrekken) op e«**r stevige verdediging met Tibn als uitblinker, zodat ze zicj slechts na 25 min. spel in I debat konden mengen. Na rust verliep het meer in het voo^ deel van de thuisspelers wanneer Tibbe een schot van Poorter op de arm kreeg flodvroi spelleider Van Damme strafschojtwe die door Van Uytfanghe huiter Broi het bereik van Perreman wertama gezonden. De reaktie van OlyralVoo pia bracht vrij spoedig lang bet Peeters de gelijkmaker op, waar De na Tibbe, steeds hij, een zekefmet doelpunt op de lijn redde Van Cauteren nog een uniekjUit kans in het onverlet liet. Schoonaarde - Schroevers Moorsel Zondag trekt onze speciale reportageploeg naar de wedstrijd Schoonaarde - Schroevers Moor sel. Juventus bleef vooralsnog beneden de verwachtingen, doch koestert de hoop binnen kort aan een indrukwekende remonte te begin nen. Moorsel deed het enigszins beter, doch is niet op voorhand gewonnen. Uitkijken dus wat het wordt. Doggen drawnde bij de Wlchelse lelden

De Voorpost | 1978 | | pagina 24