ANNE-MARIE VAN NUFFEL, BELGIE'S FIRST LADY E.V. AALST WINT TOPPER WINST VOOR ROSIS AALST HANDBAL E.V. AALST WINT OOK TE KRAAINEM ATLETIEK Sportief wint Aalsterse derby VOETBAL 26 E.V. Aalst heeft het voordeel van een gemakkelijkere «beginka- lender» niet laten verloren gaan. Na Kapek tel hebben gevloerd ging de ploeg van trainer-coach M. Janssens nu ook winnen in de zaal van Kraainem. Het is duidelijk dat ook het werk van de voorbereidingsperiode zijn vruchten begint af te werpen. E.V. Aalst, met een goed sluitende verdediging en geruggestéund door een betrouwbare keeper Moens, heeft Kraainem fysisch «kapot» gemaakt. BEVORDERING In de Oostvlaamse bevorderingsreeks won Sparta Aalst I, na een genietbare wedstrijd, de topper tegen het vlot spelende D.B. Zwijnaarde. Met deze zege bewijst Sparta dat er met hen wel degelijk zal dienen rekening gehouden te worden in verband mei de titel, Maar na deze wedstrijd zijn wij geneigd ook D.B. Zwijnaarde niet zo maar kansloos te verklaren. De twee overige titelkandidaten S-K. Grembergen en Ajax Lebbeke wonnen over tuigend bij respektievelijk Ajax II en Lokeren. De uiterst snelle kapitein W Rimbaut maakte de Brusselaars «af» met drie doelpunten in de eerste helft, en vier treffers tij dens het tweede wedstrijdge- deelte. Na een gelijkopgaande eerste helft wees de score 7-7 aan maar naar het einde van de erste 30' toe was het opgevallen dat. da thuisploeg het grootste gedeelte van zijn fysische mo gelijkheden had dienen op te ge bruiken. Via treffers van M. Baeyens en J. Steeman nam Eendracht een 7-9 voorsprong in de tweede helft. Kraainem klampte nog aan (9-11) maar lij met nog een kwartier te spelen had Rimbaut de tegenstander Wie wel en uit- ste'-ende start nam is Rosis Aalst. Ze overwonnen inderdaad Haachtse en voor wie de adel brieven van de bevorderings- kampioen van een seizoen gele den kent 's dit wel een aanwjj. zing voor het verdere kompeti- tieverioop. ROSIS AALST HAACHTSE 23-18 Na een uiterst bewogen wed strijd is Rosis erin geslaagd Haachtse de nederlaag toe te dienen. Trainer Meeuws was in de wolken over de prestatie van zijn ploeg maar roemde vooral de prestatie van keeper R. Van Snick die ondanks zijn gebrek aan training voor een opgemerk te prestatie zorgde. Langs Pe- trez opende Rosis de score maar op de knieën gelopen (9-14). Eendracht stevende nu recht naar en niet meer bedreigde ze ge en telt meteen 4 punten uit 2 wedstrijden. Het is lang ge leden dat Eendracht Aalst nog aan de leiding van de rang schikking stond. ScoordenDe Cock 2. Van Bostael 4. Steeman 4. M. Bayens 5 Rimbaut 7. Ros erven KRAAINEM E.V. AALST 14-11 Rust 5-8 Scoorden Van Den Bossche 3, Arijs 1, D. Baeyens 6, De Jae- gher 1. EVA. Haacht replikeerde gepast. Ro sis kwam regelmatig op een kleine voorsprong maar uitein delijk wist Haachtse de rust te bereiken met een gelijke stand (10-10). Na de rust hetzelfde spelbeeld. Rosis nam weer de leiding maar steeds kwam Haachtse terug. Uiteindelijk was het slechts tijdens de laatste wedstrijdminuten dat Rosis defi nitief afstand kon nemen van zijn tegenstander. Tijdens de laatste twee minuten trof Pe- trez (2x), J.P. De Jaegher en D. Corthals nog 4 x raak. Een schaduwzijdena de wedstrijd werd gevreesd voor een zware enkelkwetsuur van P- Bomon. Scoorden P. Bomon 3. J P. De Jaegher 3, Petrez 6. Meert 6. De Gendt 1. D. Corthals 3, De Man 1. EVA. Sparta Aalst I - D.B. Zwijnaarde 19-17 Wedstrijd van een zeer goed niveau. De bezoekers speel den taktisch zelfs beter dan Sparta maar de grotere er varing van de ploeg van coach M Lootens gaf uit eindelijk de doorslag. Langs de vlot werpende Behaege kwam Don Bosco op een 0-2 voorsprong die teniet ge- dan werd door O. Maes en W. Bomon de twee sterkste Aal- sterse afwerkers De wed strijd verliep zeer geiijicop- gaand maar Sparta diende toch tot de 23e minuut 'te waehen vooraleer het voor het eerst op vorsprong kwam (9-8). Aan de rusj wees het scorebord 11-10 aan. Na de rust was het opnieuw Z-vijn- aarde dat ging drukken zo dat een kwartier voor het einde de bezoekers me^ 15- 16 leidden. Het duo Mens- W Bomon kon toen de balans in het voordeel van Sparta doen overhel lem* Het was een dubbeltje op zijn kant geweest Ploegen Sparta Aalst «V. Van Delsen. P Kieckens. K. Bomon 1, F Bomon. W. Bo mon 6. Mens 6, L. Van Del sen 3.. S Bomon. Verbestel. Troch 2. H Van Der Meersch, R. Lootens, J Bomon 1. D.B Zwijnaarde Behaege 6, De Eusschere 5, Van Speyen- broeck 2, Christiaens 2, Vaes 1, Multael 1. Lokeren - Ajax Lebbeke I 13-30. Duidelijk meesterschap van Ajax I dat slechts gedurende en tiental minuten Lokeren op gelijke hoogte duldde <2- 2). Via een 8-15 ruststand maakten Vermeiren en C° de dertiger rond. Ajax I Dierickx. M Huyck 6. D. Huyck 1. A, Quidé 4, P. Vermeiren 12. Van Geel 4. F Hofman 1, Keppens 1.' J. Beeckman. Sparta Aalst II - Jochewoa Aalst16-22. Hardnekkig betwiste wed strijd die enigszins uit tie hand liep omdat de officiële scheidsrechters ontbraken. Sparta II deed meer dan zich verdedigen want via '?l*n 9-13 ruststand was de score 9' voor tijd 15-19. De overwinning van -Joche woa kwam e^iter nooit in het gedrang.. Ploegen Sparta Aalst II Lemmens, W Van Delsen, G. omon, D. Troch. De Neef. M. Lootens. Bastiaens. Meert, Verlée. E Van Temsch.» Jochewoa Van Langenlicv-2, Eckeman 5. De Moor, uyle- broeck 1, J. Moens 7, Huy- brechts 2. W. Verlée 1. M. Van Der Spiegel 2, De Vuv«t 4, Verhoeven. Hoe het allemaal begon. Hoe alles begonnen is Wel de traditionele scholencross. te Aalst die jaarlijks plaats, grijpt in november won Anne Marie met een straat voorsprong zij was toen zestien, en na tuurlijk was de toenmalige trai ner Van Eendracht Aalst, Cyriel De Vuyst, er als de kippen bij om haar een kaart onder de neus te duwen. Vader Willy als oud Eendrachter had na. tuurlijk geen bezwaar tegen haar aansluiting. Schrijver van dit artikel herinnert zich nog zeer duidelijk hoe Anne Marie het deed bij haar eerste trai ningen. Zij was zeer speels, een voetbalmatrhje met de jongens van Aalst kon er steeds af maar toch was het toen reeds overduidelijk dat in dat speelse meisje een enorm talent school. Onder de kundige leiding van Cyriel De Vuyst en met de nodige steun van pa Willy, die er steeds voor zorgde, en soms met harde hand, dat dochter lief de trainingen stipt afwerkte, kwam zij spoedig in de belang stelling. En zeer vlug werd zij de Belgische first lady in de atletiek. Een enorm palmares Alle prestaties van Anne Marie opsommen zou onbegonnen werk zijn, toch gaan we de bijzonderste citeren om duide. lijk te stellen wat een uitzon derlijke resultaten deze Aalster- se dame reeds bijeengelopen heeft. Als eerstejaars scholiere werd zij Belgisch kampioene 400 meter in haar categorie, het jaar nadien liep zij eerste in het crosskampioenschap, ook veroverde ze het kampioenen schildje scholieren 800 meter en werd - zij eerste alle cat. 800 m. in 2'8"5. Als eerstejaars juniore verbeter de ze vijf maal achtereenvol gens het Belgische 800 meter record, ze bracht het van 2'5"8 tot 2*3"6. Ook hield ze het Belgisch 400 meter record voor één dag (53"6) tijdens de Europese kampioenschappen in Rome bereikte ze de halve fi. naltjs met een tijd van 2'4"3. Dat jaar werd ze natuurlijk ook Belgisch kampioene jun. 400 m. en ook 'in de 800 m. alle cat. was zij primus. Als twee dejaars juniore kende zij een minder goed seizoen wegens kwtsuren. Zij werd niettemin kampioene 800 m. jun. Bij haar eerste jaar seniores grepen de Olympische Spelen plaats, zij werd er vijfde in de reeksen met 2'4"3. Voor de O.S. stelde zij haar 800 m. record nog maals scherper te Jesolo, het werd 2*3"1. Dit jaar verzaakte zij aan de Belgische kampioen, schappen, de fut scheen er bij haar een beetje uit te zijn. Zij was evenwel lid van de 4 x 400 m. ploeg die een beste Belgische prestatie vestigde. Het jaar nadien verloor ze het kam pioenschap tegen een uitzonder lijk sterke Bernadette Van Roy, Anne Marie was evenwel ge hinderd door een voetblessure. In Dortmund verbeterde ze nogmaals haar 800 m. record (2*2**3ook werd zij vierde op de Europese Indoorkampioen schappen, haar beste indoor tijd bedraagt momenteel 2*3**1. Eens werd Anne Marie Van Nuffel gelauwerd tot sportvrouw van het jaar in België, voor de „kieskeurige" jury van Aalst werd zij echter te licht be vonden om het te brengen tot sportlaureate van de Stad Aalst die verkiezing vond plaats in jan. 1978. Dit jaar verbeterde zij nogmaals haar record en bracht het op 2*1". Op de na tionale kampioenschappen stond er geen maat op haar meester schap, met verbluffend gemak won zij en de 800 en de 1500 m. Vol goede moed en met de meest hoopvolle verwachtingen reisde zij af naar Praag voor de Europese Kampioenschap pen. Haar reeksen doorstond zij schitterend, zij plaatste zich voor de halve finales met 2*1**3 zonder zich blijkbaar al te zeer te moeten inspannen. Doch de halve finales werden gelopen hij een zeer koude temperatuur wel een zeer zware handicap voor Anne Marie die het moet hehhen van de warmte en ook beging zij wel de fout te lang in laatste positie te hebben gelopen waardoor ze het „gat" dat ontstaan was niet meer kon dichten. Zij liep er de slecht ste tijd van het seizoen en was zo één van de meeste Belgen die beneden hun peil acteerden. Voor die mindere prestatie van de Belgische ploeg heeft Anne Marie wel haar uitleg. Zo on dermeer werd er veel te laat afgereisd naar Praag zodat iedereen onaangepast de zware wedstrijden moest betwisten. Het logement ginder was armzalig slecht. Het eten was allesbe halve gesehikt voor atletenma- gen. Maar de voornaamste re den zal wel zijn dat de meeste van onze deelnemers uitgeblust aan de start van deze kampioen schappen kwamen omdat zij ver plicht waren een gans seizoen goed te presteren om zo hun aanduiding af te dwingen. Het zuxire atletenleven Die zwakke prestatie in Praag is Anne Marie al vergeten. Met goede moed gaat zij zich nu Vader Van Nuffel had onze afspraak zeker niet vergeten, hij stond ons op te wachten terwijl Anne Marie juist terugkwam van haar dagelijkse training. Na iedere oefenstonde gaat ze vader en moeder goedendag zeggen, „dan is onze pa gerust" schertst Anne Marie. Het was een zeer kalme Anne Marie die we mochten be. groeten. „Na een training wordt men rustig" zegt ze, zoiets heeft volgens haar een zeer kalmerende invloed op de mens, en na een zware dagtaak is dat wel nodig. Sport doen is voor haar dan ook het ideale middel tegenover de hedendaagse ziekte „stress". Dat standpunt treden we voor de volle honderd procent bij. Tussendoor vertelt vader Willy ons dat de koffer van zijn dochter met al haar trainings- spullen verdwenen was bij haar 'terugkomst uit Praag. Hiermee wou hij duidelijk maken dat reizen en sport doen ook zijn negatieve aspecten heeft. Anne Marie tilde er niet zo zwaar aan, materiële tegenslag wordt volgens haar toch op de een of steeds bij de eersten wat toch een referentie is, ook in de halve maratons kon hij zijn man staan. Later schakelde hij over op cyclocross en momenteel kan men hem nog bijna dagelijks bezig zien in de Osbroek te Aalst. Terwijl Willy dat alle maal zit te vertellen is zus Re- gine vlijtig bezig met haar stu. Anne-Marie voor de Lrofeeënkast andere manier opgelost. Pa Van Nuffel is een vlotte verteller, spoedig kwam het over zijn vroegere prestaties te pas. Dat hij een talentvolle sportfiguur was wisten wij reeds, maar toen hij ons zijn palmares voorleg de, stonden we toch enigszins verbaasd wat hij allemaal ge presteerd heeft. Hij begon als loper, vooral lange afstand. In de cross van Le Soir was hij (EL) diewerk. Ook zij is een veel belovende atlete. Dit jaar werd ze enigszins geremd door een blindedarmoperatie doch vorig jaar haalde ze reeds 57'4 op de 400 m., zij is amper 18 jaar Ook moeder Van Nuffel, volgt het gesprek aandachtig, nood gedwongen vanuit haar zetel. En wij zijn er zeker van dat zij wel de hevigste supporteres is van haar beide dochters. Pa Van Nuffel ook over "zijn tijd" heeft hij zijn zegje DAMSSHANDBAL Aalst Sportief - E.V- Aalst 8-5. Het derby tussen de twee Aalsterse damesploegen Is beslist va,n geen hoogstaand niveau geweest. De twee ploegen akteerden beslist on der hun waarde en vooral Eendraeh bleek met een sta pel komplexen opgescheept té zitten Het begon atoen Lowle een penalty onbenut liet. Simal oende dan wel voor Eendracht eveneers uit penalty maar M. Wijnant brach Sportief voor na 9'. Het spektakel bief beneden peil en de rust brak aan met een 5-4 score. Na de rust scoorde Wijnant (2 x) voor de thuisploeg en het duurde 23' vooraleer Eendracht via Bascour nog eens kon scoren Wijnant 'egde de eindcijfers vast van en wedstrijd die geen hoge toppen scheerde maar toch verd:end gewon nen werd door de thuisploeg Scoorden Sportief Wijnant 6, Lowie 1. Verleysen 1 Eendracht Simal 1, Wauters 1, Devinne 1, Bascour 2. Avanti Femina - Sp. Evere 7-10. Ook deze topwedstrijd heeft rde-t gebracht wat er kon va.n verwacht worden Evere speelde nog lang niet zoals het eigenlijk wel kon en Avanti Femina leek wel veel vergeten e zijn over het ABC van de handbalsporL Lebbeke s'agde erin het <gevaar» Van Den Borre het scoren te be letten dank zij S. Muyiaert d!e haar ex-kulbgenote van dicht bij op de huid zat maar zelf scoren zat er toch moei lijk in Bij de rust was do stand 2-3. dank zij 4 penalties Na de rust kon de thuisvloeg nog even aanklampen langs P. Van San (5-6) mar daarna ging het in één ruk naar 5-9. Meteen was de wedstrijd gespeeld Scoorden Muyiaert 3. Van San 2. Veireman 1. Lissens De knapen van Oranja Erpe Wedstrijden voor het weekeinde HEREN Zaterdag 30/9 te 20 uur Avanti Lebbeke Sasja 20 u 45 EV. Aalst - Visé 17 uur SK Grembergen - Lokeren 18 uur Avanti III - Sparta Aalst I 15 uur Buggenhout - Ajax Leb. II Zondag 1/10 te 17 u 30 Rosis Aalst HC Hecerna 15 uur Host Zuiderkempen - Brabo Denderbelle is mm HBC Dendermonde - Antwerp HK 15 u. 30 Ajax Lebbeke - Sparta Aalst II DAMES Zaterdag 30/9 te 18 u 30 Duffel - Aalst Sportief 15 u. 15 EV Aalst - Tongeren 15 u. 30 RB Dendermonde - Sp. Evi Zondag 1/10 te 14 uur Avanti Femina - Uilenspl. Pa, ma en Anne-Marie Van Nuffel voorbereiden voor de Olympi sche Spelen te Moskou, nadien zouden er nog de Europese Kampioenschappen te Athene kunnen bijkomen en dan zou zij de topsport vaarwel zeggen. „Ik heb namelijk ook nog een echtgenoot" zegt zij. Gilbert Du- pont is voetballer en speelt voor S.K. Ereinbodegem, hij staat hekend als een zeer harde en is zowat de spelbepalende figuur in zijn ploeg. Anne Ma rie is haar man zeer dankbaar omdat hij zoveel begrip op brengt voor haar sportcarrière een carrière die niet steeds over rozenpaden loopt. „Men moet er enorm veel voor doen en la ten" mijmert zij. Dagelijks moet zij immers naar Brussel voor haar werk, na de dagtaak de training en dan heeft zij ook nog haar huishoudelijke karweien op te knappen. Daar om zou zij zeer graög een werk kunnen doen in Aalst, hiermee zou zij per dag 2 u. kunnen uitsparen wat haar mo gelijk zou maken 2 maal per dag te oefenen. Want om te kunnen wedijveren met de be roepsatletes van de Oostblok landen is zoiets wel noodzake lijk. Haar trainer een bijzonder iemand. Momenteel is Eric Coppens die tevens secretaris is van de bloei ende atletiekclub Eendracht Aalst haar trainer. En, dat zij met hem de nodige goede re sultaten heeft behaald, heeft zij dit jaar wel tenvolle bewe zen. Zij ziet in Eric niet alleen de trainer, iemand die zegt dat en dat moet gij doen, neen, Eric is meer dan dat, hij is een hegeleider. „Hij kent mij door en door en hij weet zeer goed hoe hij mij moet aanpukken. Vroeger heb ik bijvoorbeeld eens een trainingsschema ge volgd van Roger Moens, dat was ongetwijfeld zeer degelijk maar ik stond volledig alleen, ik en mijn schema. Roger Moens was niet dagelijks bij mij om mij raad of steun tc geven, en dat doet Eric wel, ik ben er hem zeer dankbaar voor. Hij heeft mij overtuigd dat mijn toekomst op de 1500 m zou liggen. Daar voor neemt hij de Dorio als basis, zij loopt m. ongeveer even snel en op de 1500 m. is zij blinkster in Europa, denk ik dat het in Mo 1500 m. zal worden." at na de carrière Een sportloopbaan is k< broos en dat beseft Anne ook zeer goed. Het is dat zij het einde van haar sport loophaan gepland na de Europese kampioenst pen in Athene. „Dan", zeg „wordt het hoog tijd om het nageslacht tc zorgen, per slot van rekening is leven niet uitsluitend bouwd uit is ook nog iets anders leven. Toch zal ik steeds geliefkoosde sport trouw ven, graag zou ik trainster den van jonge, hopelijk kampioenen. En ook mij dan meer aan kunnen wijden, dal iti liet bijzonder het van Gilbert mijn man." Willy

De Voorpost | 1978 | | pagina 26