LIEFHEBBERSSPORT AALST ■ERSTE DOCH MARKANTE ZEGE VAN POST loelpunten bij de vleet op eerste speeldag Vierde nationale sportdag van M.J.A. te Aalst PALLIETER-'T FABRIEKSKEN ONBESLIST Voetbalkompetitie Setok voetbal Jeugdhuizen TWEEDE KLASSE (DAMES) VLIERZELE-JEZEBELS 47-55 TWEEDE PROVINCIAAL VLIERZELE BREYDELZONEN 76-82 tl De Voorpost - 29-9-1978 - 27 I Post was vorige zaterdag aan zijn eerste puntenwinst toe. De postmannen die I in de eerste twee wedstrijden an het seizoen tegen de lamp vlogen hebben nu echter een nogal ophefmakende zege behaald. Post dat tot dan toen slechts eenmaal skoorde en dik in de rode cijfers stond (1-10) men moest tien Jdoelpunten inkasseren is nu in de wedstrijd tegen het doelpuntenloze ■Gilbos fors uit zijn krammen geschoten. >e 0-3 cijferverhouding spreekt trou- Jwens voor zichzelf. De zege werd in de ■tweede speelhelft in een vaste vorm Met een doelpunt van De |iVael werd de rust bereikt. En dan kon nen toch niet vermoeden dat het na derhand zo een vaart zou nemen. In de tweede periode streefde Gilbos wel "Vaar het herstel van de schade doch het perkte ook nu vrij onnauwkeurig af. In tet kwartier gaf De Wael aan de wed- jstrijd zijn definitieve richting Bank Tl.L. - V.V.T.T. eindigde op een ikoorloze draw en dit was wellicht ge kleid voor de thuisploeg. Immers in de klotfaze van de wedstrijd kon V.V.T.T. een paar klare doelkansen (afdwingen doch faalde bij de laatste kloot. De Telegrafisten hebben van Jdoelpunten maken insgelijks geen kaas •gegeten. Ze puurden immers uit drie ekvedstrijden nog geen treffer. Wat de [wedstrijd zelf betreft werd deze hard bijwijlen zelfs te hard betwist en dit langs beide zijden. In de slotsekonden van een spannende wedstrijd heeft S.A.F. bij Callebaut (a) een eerste ne derlaag kunnen afwentelen S.A.F. kreeg toen een strafschop toe gewezen en Redant boog deze tot de gelijkmaker om op een ogenblik dat eenieder rotsvast in de zege van de thuisploeg geloofde. Callebaut was vroeg in de match naar voorsprong ge klommen langs Van Goethcm. Doch daarna kon het Ledegen niet meer kloppen. Met een doelpunt in iedere speelhelft vestigde Honda een onbe sproken overwinning in het konfronta- tie met Bouw In de B reeks knoopte Somati opnieuw aan met de zege. De eerste nederlaag dat het de week tevo ren tegen Coplac opliep was dan toch niet te diep in de kuiten bekropen. So mati startte in de thuiswedstrijd met Resocub op de hoogste versnelling. Met het gevolg dat het na amper tien minuten al met een paar doelpunten voorsprong had kunnen prijken. Van Neyghem en Willox lieten echter die twee klare kansen ongebruikt. Het was nochtans slechts uitstel want in het kwartier gaf Berghmans de Resocub doelman het nakijken. De bezoekers kwamen na dit openingspunt toch iets meer in de wedstrijd en langs De Milde werd het 1-1. En dat was meteen de ruststand. In de tweede speelhelft nam Somati kordaat het heft in handen. En dit haast bestendig overwicht rezul- teerde nog in treffers van Willox en Coene. Eric De Vroe was de meest opgemerkte figuur uit de wedstrijd. De Somati middenvelder bestreek een enorme veldstrook en van hem ver trokken de meeste aanvalsakties. F.F R speelde Coplac weg. In de eer ste periode reeds was de overwinning van F.F R. een voldongen feit. Molin zette een hattrick (3-0) op de lei. Nog voor de rust zou Ottoy milderen. Ook in de tweede speelhelft stond er op Molin geen maat. Hij skoorde nog tweemaal De Waegeneer en De Man joegen mede de cijfers de hoogte in. Heyman lukte nog een tweede roos voor Coplac. In de IC minuut legde Callebaut (b) zijn winst vast in de uit wedstrijd bij Tupperware. Dit doel punt werd door Janssens gelukt. DE UITSLAGEN REEKS A Bank B.L.- V.V.T.T.A. 0-0 Gilbos - Post 0-3 Callebaut (a) -S.A.F. 1-1 Honda - Bouw 2-0 REEKS B F.F R. - Coplac 7-2 Tupperware - Callebaut (b) 0-1 Somati - Resocub 3-1 HET PROGRAMMA VOOR 23.9.78 REEKS A S A.F. - Bank B.L. Post - Callebaut (a) Bouw - Gilbos V.V.T.T.A. - Honda REEKS B Intercom - Tupperware Callebaut (b) - Somati Resocub - Coplac e eerste speeldag van het nieuwe seizoen werd gekenmerkt door een zeer oog aantal doelpunten. Zn werd in de ligaklasse in vijf wedstrijden liefst sentw intigmaal gescoord. Men mag dus stellen dat in de meeste wedstrij- n de schutters reeds op post waren. Dit was vooral het geval in de wedstrijd Blauw wit - Ocarina die een nogal ongewone (7-5) uitslag meekreeg. Het zag er aanvankelijk niet rooskleu- "Irig uit voor de bezoekers. Blauw wit Ikwam immers fors uit de startblokken Jen vooral opportunist Van Liefde was ■op de afspraak. Vandaar dat Ocarina n het kastje naar de muur werd gc- Ispceld en tegen een 5-1 achterstand ■aankeek. Toen echter deed Blauw wit ■beroep op zijn wisselspelers. En deze ■ingrijpende wijzigingen gaven de par- Itij ook fluks een ander uitzicht. Zo ■kwam Ocarina dat de bal zelfs ■tweemaal tegen eigen touwen depo- (neerde tot 6-5 terug. En Blauw wil st nog op de tenen om tenslotte (I.-Anna heeft zijn eerste optreden in ligaklassc niet met een zege kotincn ïkroncn Winst zat er voor de gasten ij Heizijde trouwens nooit in. Daarbij :rdcdigde St.-Anna niet te best en dit »ra) had een nederlaag tot gevolg. Snas had aan het doelpunt van André Coppens genoeg om bij Leeuwerik te winnen. Leeuwerik kon moeilijk vrede nemen met enkele scheidsrechterlijke beslissingen en liet dit na de wedstrijd ook blijken. F.C. Jaca dat met gewettigde ambities aan deze kompetitie begon moest bij Sp. Appels echter al een verliespunt inschrijven. Voor F.C. Moerstraat wa ren er geen wolfijzers in de wedstrijd bij F.C. Sport. De kampioen ging met een frappante overwinning van start. In de tweede klasse heeft PZN Aalst een daverende start genomen. Het klopte P.B. Zottegem met een ruime cijferverhouding. Dooremont skoorde liefst viermaal en promoveerde aldus tot top skorer van de eerste voetbaldag. Van der Straeten. Van Geert en Mi- chiels dreven de cijfers de hoogte ;n. Bij de rust van de wedstrijd Moorsel- baan - Arendzonen kon niemand ver moeden dat de gasten naderhand vlot zouden winnen. De stand na de eerste periode luidde immers 0-0. En dit was ook de weerspiegeling van de spel- ontwikkeling Naderhand greep Arendzonen naar de macht, 't Ont plooide een degelijk aanvalsspel en vergat ook de doelpunten niet. Van der Borght effende de weg naar een afge tekende zege die door Redant en Luc Corten verder werd voltrokken. F.C. Parking heeft het op de eerste speeldag en opeigen terrein dan nog niet kunnen waarmaken. J. Welle was sterker in de afwerkingen dit kwam ook op het sko- rebord. In een nogal geladen wedstrijd wérd het voor de rust 0-1 dank zij een door Van der Haegen gelukte straf schop. Van den Bossche stelde de gas ten gerust. DE UITSLAGEN LIGAKLASSE Heizijde- St. Anna 3-1 Leeuwerik - Snas 0-1 Sp. Appels - F.C. Jaca 2-2 Blauw wit - Ocarina 7-5 F.C. Sport - F.C Moerstr. 1-4 TWEEDE KLASSE P.Z.N. Aalst - P.B. Zottegem 7-2 V.K. Moorselbaan S V Arendzonen 0-3 F.C. Parking - J. Welle 0-2 V.K. Post - Groen Wit uitg. 30.12 Apostelken - Plaza N.G. HET PROGRAMMA VOOR 23.9 LIGAKLASSE St. Anna - Leeuwerik F.C. Jaca - Snas O.C. Aalst - Blauw wit F.C. Moerstraat - Ocarina F.C. Sport - Heizijde Sportvrienden: vrij TWEEDE KLASSE P B Zottegem - V.K Moorselbaan Groen wit - F.C. Parking J. Welle - Tripoli J.V.H. Uitslagen van zondag 17 september Pallieter - St-Joris 2-2 Tijl - Twentiers 3-1 Timarcha - Terlinden 0-10 Fabrieksken - Jome 2-0 Tanu - Zenith 0-4 Tuf - Eureka 0-0 Kreja - Ypsilon 1-6 Efsee - Spokuon 2-0 Liludamo - Nijdrop 0-0 Algemeen klassement 1. EFSEE 3 3 0 0 11 3 6 2. Tijl 3 2 0 1 7 3 5 3. Eureka 3 2 0 1 4 0 5 4. Fabrieksken 3 2 0 1 5 1 5 5. Zenith 3 2 10 8 4 4 6. Ypsilon 3 2 10 13 7 4 7 St-Joris 3 10 2 6 5 4 8. Spokuon 3 2 10 4 4 4 9. Pallieter 3 111 19 5 3 10. Jome 3 111 5 2 3 11. TERLINDEN 3 111 13 4 3 12 Nijdrop 3 111 9 4 3 13. Twentiers 3 12 0 5 12 2 14. Tanu 3 0 2 1 0 5 1 15. Liludamo 3 0 2 1 2 5 1 16. Tuf Tuf 3 0 2 1 2 9 1 17. Kreja 3 0 3 0 2 11 0 18. Timarcha 3 0 3 0 0 3 0 Wie speelt waar nu zondag 24 september (aanvang 14u30) Pallieter - Fabrieksken (Lindeveld) Tijl - Timarcha (Ottergem) St-Joris - Twentiers (Osbroek B) Tanu - Terlinden (Osbroek A) Tuf - Jome (Gijzegem) Kreja - Zenith (Dendermonde) Efsee - Eureka (De Keizer) Liludamo - Tpsilon (Mercedes) Nijdrop - Spokuon (Zandberg) Vlierzele nam door toedoen van Van Himschoot, Bet lens en Schuerbeke onmiddellijk de leiding. Het kon die voorsprong slechts gedurende een tiental minu ten op het score bord houden. Van 14-15 liep het naar 14-18. De rest van de eerste periode verliep vrij span nend. De thuisploeg herstelde het evenwicht (20-20) maar Bredene toonde zich daarna toch nog een paar puntjes sterker Rust 28-30. In het kwartier na de rust was het 41-40. En toen kon men nog alle kanten uit. De Westvlaamse meisjes toonden zich echter naar I hei einde toe meer bedreven in de afwerking. De I doelpunten: Bettens 17, Schuerebeke 12, Van Him- schoot 11Van der Neicker 6, Braeckntan L. De vierde nationale sportdag van de M.J.A. wordt zaterdag 30 september in het Osbroekstadion te Aalst georgani seerd. De beoefenaars van atletiek, basketbal, voetbal, volleybal, tafeltennis en zwemmen zullen best aan hun trekken komen. Men verwacht voor deze vierde uitgave waarvan federaal sekretaris De Ruyter en zijn staf mede werkers hun beste krachten wijden, meer dan duizend deelnemers. J.V.H. De rFR nam hel voriee :aterdag op tegen Coplac In liet Osbroeckstadion speelde Resocub tegen Somati. (sj) FC Jaca dat bij FC Nieuwe Wijk een tamelijk afgetekende nederlaag opliep, (el) De wedstrijd waar men op de vierde speeldag van de kompeti tie meest «in zag» Pallieter-Fabireksken is op een onbeslist uitgedraaid. De draw was de juiste weergave van de spelont- wikkeling. Dat Tijl van Timarcha met meerdere lengten ver schil zou winnen kon men zo gissen. Tijl was in alle lijnen superieur en dit werd ook door de forfait- cijfers waarmee de gasten werden ingemaakt duidelijk. Tanu moest de volle inzet aan Aanvankelijk kreeg men de indruk dat Vlierzeleregelrecht naar een afgetekende zege zou stevenen. Niets was echter zo minder waar. De thuisploeg nam weliswaar een dende rende aanloop langs Bonner, Marcoen en Van der Maelen maar keek bij de rust reeds tegen achterstand aan. Het werd 12-0 en 20-8 maar onder impuls vooral van D'Hooge begonnen de be zoekers aan de achterstand te knagen. Inzoverredat een paar minuten voor het einde van de eerste speelhelft de achterstand reeds was goedgemaakt (34-34. D'Hooge die de domineren de figuur van de match was en liefst eenenveertig pun ten liet noteren, zou Brey- delzonen bij de rust aan de leiding zetten (37-40). Na amper zes minuten in de tweede periode zou St.Ni klaas dat de definitieve kloof maken (43-55). Vlier zele ondernam opnieuw langs Bonner, Marcoen en Van der Maelen nog lovens waardige pogingen om te rug te komen, maar telkens sloeg D'Hooge gepast te rug. Van 60-64 ging het in een ruk opnieuw naar 62-72. Nog zou de thuisploeg fel aandringen doch D'Hooge bleef de situatie beheersen, doelpunten: Bonner 22, Van der Maelen 21Mar coen 19, Leemans 10, Van Trappen 4. J.V.H. Terlinden laten. Terlinden be nutte beter de kansen en daar uit puurde het ook de volle in zet. Tuf Tuf-Jome was een evenwichtige wedstrijd die dan ook met de 1-1 stand een logi sche ontknoping kreeg. Zenith kreeg het zeker niet breed bij Kreja en moest zelfs twee doelpunten toestaan. Leider Efsee kende geen of toch weinig problemen in zijn thuis wedstrijd met Eureka. Luli- damo mocht om zijn eerste overwinning juichen. Het klopte Ypsilon met een nogal opval lende cijferverhouding. Juist in deze ligt de verrassing. De lief hebbers van doelpunten wer den verwend in de konfrontatie Nijdrop-Spokuon, Liefst acht maal moesten de doelmannen de bal uit hun netten rapen. Tenslotte toonde Nijdrop zich toch een paar eenheden ster ker. Op het voor zaterdag af te werken programma is de top per ontegensprekelijk Tiji- Fabrieksken Misschien profi teert Efsee van het eindresul taat! J.V.H. UITSLAGEN VAN ZONDAG 24 SEPTEMBER Pallieter - Fabriesken Tijl - Timarcha St.-Joris - Twentiers Tanu - Terlinden Tuf - Jome Kreja - Zenith Efsee - Eureka Liludamo - Ypsilon Nijdrop - Spokuon Algemeen klassement 1. Efsee 4 4 0 0 15 2-3 4-0 3 8 3 7 1-1 5-0 4-1 0-2 2. Tijl 4 3 0 1 12 3. Fabrieksken 4 2 0 2 4. St.-Joris 4 2 0 2 10 6 5. Zenith 4 3 10 11 6 6 6. Terlinden 4 5 1 1 15 7 Nijdrop4 5 1 1 14 7 5 8. Eureka4 2 1 1 4 4 5 9. Pallieter4 1 1 2 20 6 10. Spokuon4 2 2 0 7 9 11 Ypsilon4 2 2 0 14 11 4 12. Jome 4 1 1 2 6 3 4 13. Liludamo 4 12 1 6 6 14. Tuf Tuf4 0 2 2 3 10 2 15. Twentiers4 1 3 0 6 16 16. Tanu 4 0 3 1 0 7 1 17. Kreja 4 0 4 0 4 14 0 18. Timarcha 4 0 4 0 0 36 Wie speelt waar nu zondag 1 oktober Aanvang 14.30 u. Pallieter - Tanu (Zandberg) Tijl - Fabrieksken (Osbroek B) St.-Joris - Timarcha (Otter gem) Tuf - Terlinden (Osbroek A) Kreja - Jome (Gijzegem) Efsee - Zenith (Dendermonde) Liludamo - Eureka (Lindeveld) Nijdrop - Ypsilon (Mercedes) Spokuon - Twentiers (De Kei zer)

De Voorpost | 1978 | | pagina 27