Tegenwind voor BPA SL Job Zilveren priesterjubileum '4Mr uuu (yyj®@ffP+ AANSTELLINGEN EN BENOEMINGEN TE AALST WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER 2 - 29-9-1978 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in de korten Het O.E.S.O.-verslag geeft te vens een uiteenzending %an de in België gevolgde politiek, die «op drie moeilijk te verzoenen doe leinden gericht is-, nl. de vermin dering van de werkloosheid, het behoud van de wisselkoers van de Belgische frank en de gezondma king van de staatsfinanciËN. Inzake de vertraging vande infla tie werden positieve resultaten be reikt, maar om de werkloosheid te verminderen is een voortdurende groei van de industriële produktie vereist. Het O. E.S.O.-verslag, dat na overleg met een aantal Belgische Ministers opgesteld is, praat dan voor de rest de regering Tinde- mans na, wanneer de mening uit gesproken wordt, dat een hervat ting van de economie maar kan komen van de openbare sector, doch daarvoor zal dan moeten geld geleend worden, zodat de staatsschuld nog toeneemt. Dit druist evenwel in tegen de nood zakelijke gezondmaking van de staatsfinanciën, die vereist dat de uitgaven in toom gehouden wor den. Het verslag stipuleert verder dat een duurzame verbetering maar kan bereikt worden door structu rele maatregelen zoals die door de regering voorzien zijn. Wanneer ze spoedig getroffen worden, dan kunnen ze «op termijn» een uit- werking hebben, indien evenwel buitenlandse investeringen van hoge technologische waarde kun nen aangetrokken worden. Een duidelijke uitspraak ontwij kend, wordt hier nog aan toege voegd, dat zo de economische vooruitgang niet voldoende zou zijn, «tijdelijk» een ruimere verde ling van het werk zou kunnen na gestreefd worden. Indien andere landen daartoe evenwel niet be sluiten, dan zou zulks ook moei lijk in België toe te passen zijn wegens de stijging van de produk- tiekosten. Het O.E.S.O. - verslag is teleur stellend, omdat het met dergelijk warm en koud blazen geen duide lijke uitspraken durft doen uit vrees in België bepaalde politieke partijen tegen te spreken. Uit dit verslag, zoals het elke andere niet voor ingenomen ontleding van de economische toestand in het land, dringen zich nochtans klare en duidelijke besluiten op. De regering heeft het geld niet om een industriële politiek te voeren, en men moet er bijgevolg dus niets van verwachten. Vermindering van de werktijd biedt geen uit komst omdat de kosten erdoor verhoogd worden. De economische heropleving moet uit het buitenland komen, zowel wat de vraag als wat de in vesteringen betreft. Nu_ worden deze investeringen evenals de binnenlandse produktieve investe ringen en het verbruik afgeremd door te hoge fiscale en para fiscale lasten. Het ligt bijgevolg voor de hand dat in de eerste plaats daar wat moet aan gedaan worden. Veel tijd om na te denken is er niet meer Diane D'haeseleer ONZE GROOTSTE SCHAT Volksgezondheid is een ruim be grip dat zeer veel aktivileiten dekt. Over de toestand van de genees kundige zorg in ons land willen we het ditmaal niet hebben. Onze be langstelling gaat nu naar preven tieve geneeskunde en naar dege lijke voorlichting op stedelijk vlak. Nu de commissie van volksge zondheid stilaan, (beter laat dan nooit) vorm begint te krijgen wil len we allereerst stilstaan bij en kele zeer interressante voorstellen van de «geneeskundige kring van Aalst-, Voorgesteld wordt allereerst een bilan te maken van al wat in Groot-Aalst bestaat op gebied van medisch, paramedisch en sociale voorzieningen. Alleen op die ma nier kan vastgesteld worden welke essencieële tekorten er zijn. (We denken hier zeker aan de planning van een permanent centrum: 'Hulp in Nood). Vanzelfsprekend moeten klare richtlijnen opgemaakt worden, zodat bij het optreden van infec- tieuze of parasitologische ziekten (denk aan de recente luizenepide mie) direkt en doeltreffend kan opgetreden worden. Een campagne voor «elficiente» vaccinatie tegen klem blijkt drin gend nodig. (Deze ziekte is nog niet uitgeroeid; vooral landbou wers blijven er slachtoffers van). De vaccinatie tegen Rubeola (rode hond) moet wetenschappelijk ver antwoord gebeuren en niet in het wilde weg. Aangeboren misvormingen van de zuigelingen kunnen anders bij be smetting van zwangere vrouwen HETIMAVO Het Imavo is het Instituut voor Marxistische Vorming en in die zin de K.P.-tegenhanger van o.a. het Ipovo van de CVP. Nationaal verzorgt het Imavo o.m. de TV-uitzendingen, organiseert de nationale kaderkursussen (Vlaamse taalrol), maakt de teksten als leiddraad voor lokale vormingsavonden in marxisme. De K.P.-afdeling Aalst heeft sinds vorig jaar een eigen plaatselijk Imavo, ingekaderd in de werking van de Mikis-klub. Dit betekent al meteen dat Imavo-Aalst volledig in de geest van de Mikis-klub de deuren wijd open zet voor iedereen. Naast het verzorgen in een vijftal avonden van de marxistische teorie, gezien als inleiding voor hen die nadien de nationale kaderschool wensen te volgen, wil Imavo-Aalst nog wat meer doen: doorheen jaarlijks een achttal speciale vormingsavon den het ganse spektrum van de politieke lichtbundel onderzoe ken en via technische voordrach ten en erop volgende gesprekken de kennis verrijken. Onze eerste gastpreker voor dit seizoen, stadssekretaris Chris Willems, stelde het zeer terecht zo «kennis is macht». Vanuit het Imavo zouden wij het duidelijker willen stellen «kennis geeft meer macht om de heersende macht in vraag te stellen op een gegronde manier». In die zin achten wij het dan ook voor militanten onontbeerlijk voor zichzelf deze kennis te verwerven. Hen daar bij een helpende hand reiken is de opdracht van het Imavo. Daarbij wordt gewerkt in de meest brede geest zowel wat de onderwerpen als de gekozen inleiders betreft terwijl elke van deze avonden publiek wordt aangekondigd en voor elkeen open staat. Zo kregen we reeds als onderwerpen «stadsurba- nisme», «het ACW-dokument Fundamentele Doelstellingen», «Aalst na 1 jaar fusie» en plannen voor de rest van het seizoen o.a. «Wat is een stedelij ke Kulturele Raad?, «De stads- financies, begroting, dienstjaar- rekening», «Sindikalisme en sin- dikaten». «Leefmilieu waar heen», «Doping», «Folklore en politiek» enz. enz. Vermits de politiek overal de tentakels tussen draait (het leven van elk van ons is in sterke organisato rische banden gewikkeld) is ook de reeks vormingsonderwerpen onuitputtelijk. Daarbij evo lueert alles zodanig snel dat een permanent bijwerken een abso luut noodzakelijke voorwaarde is voor wie nog ernstig over iets wil meepraten. In die zin wil Imavo-Aalst een stuk vormings werk brengen vanuit een marxi stische belichting en doorheen de diskussie met iedereen. In de Mikis-klub, Nieuwbeekstraat, 35, Aalst, op vrijdagavond (data worden later langs de pers medegedeeld) staan de diskus- siebatterijen klaar. Jot De Geyter GEEN TIJD MEER OM NA TE DENKEN In het onlangs door de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (O.E.S.O.) ge publiceerd verslag werd de Belgi sche Economische toestand in 1977 in het eerste trimester van 1978 en de vooruitzichten op korte termijn doorgelicht. Vooral het eerste trimester van 1978 is interessant om te ontleden. Het zou reeds een eerste indikator kunnen zijn voor de manier waarop de huidige regering onze economie weer slagvaardig tracht te maken. Het O.E.S.O-verslag leert ons dat de werkloosheid in 1977 met 15% toenam, doch dat er in het eerste trimester van 1978 een sta bilisatie is opgetreden door een aantal werklozen, die tijdelijk werk krijgen ingevolge het plan Spitaels, niet meer in de statistie ken op te nemen. De gemiddelde duur van de werk loosheid zou evenwel langer ge worden zijn. In datzelfde trimester van 1978 zou het aantal ondernemingen, die moesten sluiten, verdubbeld zijn. De prijsstijging was vertraagd van 7,1% tot 3,7% in juni 1978 (sinds dien weer gestegen tot 4,1%) Deze vertraging van prijsstijging is toe te schrijven aan een daling van de grondstof fenprijzen, de hogere wisselkoers van de Belgi sche frank (waardoor invoer goedkoper wordt), de zwakke vraag en de loonmatiging. nooit voorkomen worden. De medische risikokaart, een soort paspoort voor elke zieke met in formatie over zijn ziektegeschie denis en medikatie, onontbeerlijk voor een doorlopende verzorging op zon- en teestdagen dient gepro pageerd. In onze streek, bekend voor zijn misbruik van allerhande poeders, vrij verkocht!!! moet speciaal ge wezen worden op de daaruit voortvloeiende zware en fatale nierziekte. Verdere voorlichting over de gevolgen van misbruik van tabak cn alkohol blijft nodig. Ook onze voedingsgewoonten moeten bekritiseerd worden, het gebruik van zout en vetten dient beperkt, willen we de kans op hy- pertensie (hoge bloeddruk) her- senstrombose of hersenbloeding (attaque) evenals hartinfarkt ver minderen. Ook in de diergeneeskundige sek- tor moet geijverd worden voor be tere hygeme bij huisdieren en ook voor een «echte geneeskunde voor dieren» (het dier is er met alleen tot nut van de mensen). Van de apothekersvereniging wordt ook een belangrijke inspan ning qua informatie aan de bevol king verwacht, zij kunnen de «vrije verkoop» van heel wat schadelijke geneesmiddelen be perken. Verpleegkundige en sociale dien sten die een zeer belangrijke in breng bieden in de volks gezondheid moeten aktief aan voorlichting doen. Tot slot moet elke burger op zijn plicht gewezen worden. Hij zou zich moeten bijscholen in het ver lenen van eerste hulp bij ongeval of ziekte. We mogen zeker het be langrijkste niet vergeten, elk van ons moet leren zorg dragen voor zijn eigen gezondheid: matig eten en drinken, weinig of niet roken, regelmatig aan sport doen: een voudig wandelen, zwemmen, «rustig» fietsen, voldoende slapen en ECHTE ontspanning nemen. We moeten leren letten op de alarm-signalen van ons lichaam: pijn, koorts, moeheid, vermage ring, abnormaal bloedverlies, overdreven dorstgevoel, harde stoelgang of diarree, moeilijkhe den bij het wateren... Vroegtijdige doktersraadpleging voorkomt veel ellende. Alleen op die manier kunnen wij onze gezondheid, onze grootste schat, zo lang mogelijk bewaren. Dr. Anny Dierick OLIEVAKBONDEN EN DE VOLKSGAZET De Vlaamse Volkspartij oordeelt de houding van de vakbonden in de oliestaking als «ongeloofwaar dig, asociaal en onverantwoord». In dit verband verwijst de V.V.P. naar de faling van het Antwerpse B.S P -blad «Volksgazet». Deze werknemers werd geen ontslag vergoeding uitbetaald. Voor hen werd van vakbondskant niet geëist dat zij zouden opgenomen worden bij een andere B.S.P.-krant. Voor de Volksgazet-werknemers werd geen aktie op touw gezet, maar voor de olie-arbeiders wel (In ei gen «finantieel vakbondsbelang» twee maten en twee gewichten.) Omdat de vakbonden wensen dat de B.P.R. - ontslagenen door de andere olie-ondernemingen wor den overgenomen bestendigen zij de scheiding tussen de «geprivili- geerde petroleumarbeiders en de anderen». De staking in een vitale energie- sektor staat ook buiten verhouding tot de doeleinden die voor een be perkte groep worden nagestreerd. De staking bedreigt tevens de zelf standige pomphouders. De V.V.P. verwijt de regering inti midatie en geweld te dulden. leen de verkeerscommissie maar ook de middenstandsraad en de gemeenteraadscommissie voor de middenstand bij de zaak betrok ken. Het is toch met alleen een verkeerskwestie (de taxi's staan in de weg van de autobussen) de au tobussen hebben geen plaats ge noeg op de standplaats naast het station; de autobussen staan gans de dag leeg op het stationsplein en komen slechts op de piekuren in aktie), maar ook een kwestie van menselijkheid (kleine zelfstandi gen die trachten hun beroep in di kwijls onaangename, ja, zware omstandigheden uit te oefenen. Op dergelijke beleidspunten kan men de maat meten van een be stuur: of nog begrip opgebracht wordt voor de kleine problemen van eenvoudige mensen die nog de moed opbrengen hun hoogge waardeerd beroep uit te oefenen. Ook al zijn ze klein in getal (en dus electoraal niet zo belangrijk) laat ons ook dit beroep niet onmogelijk maken. GH]S WILLEMS Raadslid ONTWIKKELINGSHULP Waarop stoelt onze mening betreffende ontwikkelings hulp? Op solidariteit, emancipatie en onafhankelijkheid van de derde wereldlanden. Als we aan ontwikkelingshulp doen, moeten we ervoor zorgen dat de ongelijkheden er niet groter door worden. Maar men moet elders de gelijkheid niet gaan prediken, als we er zelf nog veel aan moeten doen, in ons eigen land. We zijn solidair met onze fran- stalige landgenoten maar we kunnen niet dulden dat een minister (Outers, FDF-RW) bij de aanstelling van ontwikke lingshelpers voortdurend en stelselmatig een beroep doet op Walen en niet op Vlamin gen. We geven grif toe dat Wa len minder honkvast zijn dan Vlamingen, maar dit legt zeker de volgende cijfers niet uit. In januari 1978 werden 3 men sen aangesteld (3 franstali- gen), in februari waren er 11 (10 franstaligen), in mlaart8 (7 franstaligen), in april 12 (11 franstaligen), in mei 8 (4 fran staligen), in juni 7 (6 franstali gen). Dat is nog niet alles. Door zijn departement werden tt voordele van de universiteit bepaalde uitgaven gedaan. nederlandstalige university ten ontvingen 168.810.049 1 de franstalige 823.906.0491 De Vlamingen vertegenwoo digen 60% van de Belgiscf bevolking, maar de persone die op kosten van België ontwikkelingslanden zijn tt werkgesteld, zijn als volgt ii gedeeld: Franstaligen: 1.477 Nederlandstaligen: 1.074. a. Wij zullen te gepasten tijde Oi ar ters hierover interpelleren. Ir tussen doen we een oproe e| topt onze jeugd om inlichtinge in te winnen over ontwikkt lingshulp. Bij ons kan dat ooi Marc Gall en Volksvertegenwoordigi e, III Aalst 21 september 1978 Geachte Vrienden, Zopas lazen wij in het maandelijks tijdschrift van «De Vrienden van Zuid-Afrika» dat er op 1 oktober een optreden georganiseerd wordt van «Die Vrijstaatse Jeugdkoor». Hoewel het gebeuren voorgesteld wordt als een louter kulturele ma nifestatie is het duidelijk dat dit optreden past binnen de aktivitei- ten van de «Vrienden van Zuid- Afrika». Deze vereniging houdt zich onledig met propaganda-aktiviteiten voor het racistische en diktatoriale beleid van premier Vorster onder het mom van het verzorgen van kultu rele betrekkingen tussen taal- en rasgenoten hier en ginder. Zij worden daarin ook gesteund door Protea. Vorig jaar greep een dergelijk op treden plaats in de feestzaal van het Stadhuis. Dit jaar in 't Kapel leken, de zaal van de kring van de St.-Jozefparochie. Gezien de algemene veroordeling van het Vorster-regime en de apartheid door tal van organisatie en zeker ook door heel wat kriste- lijk geïnspireerde organisaties zoals de Katholieke Jeugdraad, het Algemeen Christelijk Vakver bond, enz...dringen wij er bij de verantwoordelijke instanties op aan de zaal 't Kapelleken niet te laten gebruiken voor zogenaamde verbroederingsavonden met Zuid-Afrika. Bij de verenigingen van de St.-Jozefparochie en andere die gebruik maken van deze zaal drin gen wij er op aan ook protest aan te tekenen bij deze instanties om dit optreden te verhinderen. Ter aanvulling willen wij nog stel len dat ons inziens vrijheid van meningsuiting er niet is om propa ganda en steun te verzorgen voor uitbuitings- en onderdrukkingsre gimes waar alle menselijke waar den met voeten worden getreden. Verder willen wij U oproepen mee te werken om diegenen die het optreden eventueel zouden bijwo nen te informeren over de achter gronden van deze avond. Wij rekenen op de medewerking van allen die ijveren voor vrijheid, solidariteit en recht. 't Fabrieksken en Oxfam Wereldwinkel Aalst Geachte Redaktie, Betreft: Vrije Tribune in uw blad van 15.9.1978 Artikel: get. De Pauw Denis. In dit artikel wil de steller. De Pauw Denis, andermans veren op de eigen hoed steken (lees C.V.P.-hoed) daar waar hij het heeft over de Tukmolen van I mpe Steller doet het uitkomen alsof de C.V.P. het eerst het belang van deze zaak heeft ingezien. (Dito kasteel van Meesen). Welnu: de ganse beschermings procedure werd reeds in 1971 ter sprake gebracht, steller De Pauw D. was toen gemeenteraadslid te Impe. Nooit heeft hij zich ingela ten met de kwestie, waarin het huidige Lede geen enkele verant woordelijkheid draagt; tegen de beschermingsprocedure heeft Lede geen verhaal meer. Wij heb ben nooit aangedrongen op be scherming. Alleen kon de ge meente Lede iets ondernemen voor het behoud en de restauratic van de Impse molen. En dat deed de meerderheid in Lede. Reeds in het voorjaar van 1977 vroeg ze aan de Rijksdienst naar de stand van zaken. Op aan dringen van de gemeente, nadat ik samen met onze technische dienst ter plaatse was geweest om de toe stand van de molen te onderzo ken. werd onmiddellijk bij de genaar, lees Blankenberge, aa gedrongen op ondersteuning c afdekking van de molen. Blanki berge antwoordde dat het restua tiedossier werd samengesteld de herstellingswerken eerla zouden beginnen. Ook dit beurde in 1977. Nu de beschermingsprocedure gang is gekomen (voor de fu a ingezet) ontdekt de C.V.P. pk het probleem van het verval van molen nl. september 1978;en m 'n heeft nu de lef de eer voor zich te eisen. Ziedaar hoe steller, De Pauw D aa een loopje neemt met de waarhei Daarenboven heb ikzelf in dc wone zittijd van oktober 1977 de Provinciale raad een alarmkr ICI geslagen: 1 Voor het behoud van de Ti Cl molen te lmpe. 2. Voor het behoud van de Sier cn Molen te Oordegem. 3. Voor het behoud van het'K teel van Meesen. Met hoogachtii Hendrickx P. Schepen te Lr Provinciaal Raad: Papegem 9262 Lt II Vorige donderdag is het Bfjzonder Plan van Aanleg van de w(Jk St. Job In de Koszenklub voor een «volksrechtbank» verschenen. Zowat 170 man was naar deze inspraakavond opgekomen. Er was duidelijk vooraf werk van gemaakt door degenen die niet akkoord gingen met het op tafel liggende voorontwerp tot het BPA St. Job. Wat men elders op applaus zou onthalen het aanbrengen van openbaar groen stuitte hier op hevige tegenstand. Het knelpunt was evenwel niet dit openbaar groen, maar wel dat het aangebracht zou worden in de binnentuinen van de huizenblokken van de Dr. Goffaertstraat, de Hugo Lefeirestraat en de Geraardsbergsestraat, waardoor gevreesd werd dat het privé-karakter van deze tuinen zou verdwijnen. Gevreesd werd dus voor het eigendomrecht, temeer daar er in die tuinen voldoende groen aanwezig is. De plannen van de stad om het daar zelf gaan groen te maken, er een wandelpad doorheen te trekken, en er misschien zelfs garages in te bouwen, is de bewoners van de wijk in het verkeerde keelgat geschoten. Op de vergadering kregen we dan ook een klinke hoestbui te horen vanaf de plaats waar een werkgroep terzake van voormelde straten had post gevat: wie op openbaar groen uit was, kon gemakkelijk een eindje verderop terecht, en zelfs niet ver daarvandaan: het stadspark of het domein Schelf hout. Indien de stad haar plannen uitwerkt, zo merkte men op, zou men daar zeker de sluikstorters aantrekken, en bovendien zouden de garages daar zeker de rust verstoren ZIJ HEBBEN OOK RECHT! Midden op het stationsplein te Aalst staan sinds jaar en dag de bekende taxichauffeurs, voor de uitgang van het station. Zwarte auto's, mooi op een rij met wach tende chauffeurs ernaast: een con stante in het stadsbeeld, en zowat het eerste wat een reiziger die spoorslags naar Aalst komt, van dc stad te zien krijgt. De taxi's maken een onmiskenbaar nuttige dienst uit voor de bevolking. Het kleine korps van zelfstandige wer kersdie taxichauffeurs zijn, leiden een hard maar gelukkig bestaan. Zij verdienen onze waardering en bescherming. Op dit ogenblik is er ongerustheid bij de taxichauffeurs omdat er sprake is van herinrichting van het stationsplein; dit betekent mis schien voor hen: weg van de gun stige standplaats en plaats nemen in een minder voordelige opstel ling ergens tegen een stoeprand. Zij vinden het, ervaren als ze zijn in het beroep, een bedreiging. Er moeten veel autobussen in hun plaats komen Aan de bevoegde stadsinstanties nu, om uitte maken ol het echt een bedreiging is. Daarom is niet al- In de geheime zitting van de laatste gemeenteraad grepen een hele reeks aanstellingen en benoemingen plaats Voor de adviesraad van de Derde Leeftijd werden Oscar Colpaert als effektief en Yvonne Bart als plaatsvervangend lid aangesteld, beide als vertegenwoordigers van de Vlaamse Unie voor Gepensioneerden. In het Sportkomitee werden als nieuwe leden benoemd: Freddy Braem van tennisklub Maleveld Nieuwerkerken, Ro land De Clippel van bowlingklub Zilverspar, Paul De Troch van FC Morta, Jean-Pierre Gryson van Skotokan Karate- klub, Jozef Pieters van voetbalklub De Schroevers, Roger Schellinck van MK Old Stars, Jan Temmerman van tennis klub Gijzegem en Gerrit Vervecken van voetbalklub Efsee. Tot leden van de Middenstandsraad werden benoemd Frans De Meersman en Paul Kieckens. In de adviesraad voor hopteelt, land- en tuinbouw werd Marie-Louise Moens lid benoemd. Als lid van de adviesraad Leefmilieu werden benoemd Gustaaf De Vilder (ATB), Frans De Saedeleer (Werkgroep Leefmilieu Aalst), Paul Van den Bremt (Wielewaal); Gustaaf Franqois (WAK), Luc Kieckens (Werkgroep Bomen park); Theo Huylebroeck (Velt Aalst) en Herman Crabbe (Ekologi- sche wandelvereniging Baardegem). In de raad voor Volksgezondheid werden benoemd dr Dufour André, dr Jozef De Loof en dr Norbert Schelfhout. In de stedelijke kommissie van bestuur van de Akademie voor muziek, ballet en toneel werden tot lid benoemd Arthur Van den Brulle. Gerrit Vervecken, Lieve De Ro. Lutgarde Van Nuffel, Jan Beeckman, Gilbert De Saedeleer, Firmin Palsterman, Theo Van Gijseghem, Jos Muylaert en Chris Borms. Als waarnemende onderwijzeres aan de gemengde kleu terschool van de Schoolstraat werd Monique De Smet aan gesteld en aan de Akademie werd Camilla De Wilde tijde lijke lerares ballet en Hilde Pas lerares viool Eveneens in qeheime zittinq werd overgegaan tot herbenoeming van het stedelijk administratief en technisch personeel het stedelijk politiekader en het personeel van de verzorgings- en bij standsdiensten ten gevolge van de vaststelling van de ste delijke personeelsformatie na de realisatie van de fusie. LH door ongewenst lawaai. Garages kon men beter op ongebruikte stukken grond elders in de straten optrekken. Er werd dan ook een petitie overhandigd met zowat 120 handtekeningen erop. waarin al deze grieven werden opgesomd. Schepen De Neve beloofde met aandacht deze grieven te zullen onderzoeken. Men hield evenwel vast aan het standpunt dat een stad zich helemaal niet met binnentuinen te bemoeien heeft. Men zou beter wat meer energie gebruiken voor de verwaarloos de speelpleinen, daar komt het wel op neer. Aandacht werd ook gevraagd voor de verbrokkelde toestand van de voetpaden, meer bepaald in de St. Job- arbeidstraat. Met struikelstenen leek ook 4n Scherreveldweg aan de Eq>e straat geplaveid. Men vreest d^ar dit baantje poteniële dieven too. aanzuigen indien het ope y, gesteld wordt. Wie voor langere tijd zijn wag wil parkeren, zal dit in de (n ier zo nabije) toekomst kunn doen in de ondergrondse pi |0; king achter de keizershallt cn Dat wil zeggen: onder de plat j|< waarboven de nieuwe hall Dr zullen opgetrokken worden. Iemand uit het publiek sne ook het probleem van vandalisme aan dat het tegen 1 (X. openbaar groen gemunt hc< ,V( Schepen De Neve zag probleem al voor een goed st m opgelost door de bevolki direkt bij de projekten betrekken. Meegedeeld w t ook dat de bomenrijen vanaf 1 Punt tot aan de Gentse Steenv behouden zullen blijven. W De Sint-Annaparochie te Aalst heeft op passende wijze onderpasti Juul Ghyselen gelauwerd ter gelegenheid van zijn zilveren priest jubileum. Juul Ghyselen werd immers 25 jaar geleden op 30 augustus in Gent tot priester gewijd. Hij staat nu al achttien jaar op dezelfde St.-Annaparochie. Dc viering bestond uit een plech tige koncelebratie waarin dc ge vierde priester voorging. Deze eu charistieviering werd opgeluisterd door het koor «Laat blijde weer galmen», begeleid door het jeugdorkest. Nadien had een receptie pla waarop pastoor Buysse de tigi van Juul Ghyselen belichtte. Dc parochiegemeenschap bood gevierde een elektrische schr machine aan. Juul Ghyselen zelf had verder gevraagd geen geld uit te ge* voor individuele geschenk! maar het samen te brengen voor aankoop van een orgel, wat <T ook gebeurde. W. REPORTERS: Dolf Boel, Peter Dauwe, André De Groeve, René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der El Willy Hostens, Wilfried Lissens, Rik Devijver, Jean-Paul Van Ste teghem, Willy Raes, Mare Van Impe FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx. Erik De Vree SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aersch Jet Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2