pglhi pikksfedf WEINIG BRANDSTOFPROBLEMEN BIJ ONS Aalstenaars met vlugge vingers zwarte... SIGARET AAN, AUTO WEG 23' W/EZE OKTOBER fEESTEN ORKESTEN; 4 PRACHTIGE STOETEN Weer hopprijskamp te Aalst jr- 30SEPT.-ÏSOKT.78 EEN DAVEREND EUROPEES MUZIEKFESTIVAL EEN 16-DAAGSE VAN LEUTE EN PLEZIER DA GEBEIR NI GAA GALERIJ GAEPAERT OPEN SERAV DESIGN CENTER De Voorpost - 29-9-1978 - 3 t ontslagen arbeiders van RBP en hun solidaire kollega's van idere Belgische olieraffinaderijen staken. Als we dit schrijven, is dit al geruime tijd en een oplossing blijkt niet in zicht te zijn. En tch We kijken door het venster en aan de hoeveelheid snorfiet sen. brommers en auto's te merken wordt daar weinig van gevoeld. i5."® Zou het dan toch waar zijn, dat sprookje van die buitenlandse abouters die 's nachts de pompstations met een trechtertje en een taklamp komen vullen? |t ii (EEST AL IAZOUTPROBLEMEN an wie kunnen we 't beter vragen in aan een steekproef van benzi- 'r ipomphouders zelf? We letten er roe el voor op bij verschillende mer- ]9e b navraag te doen en zelfs ver- llende invalshoeken te zoe- want als de kaboutertjes nu Ja" tns alleen langs één grote steen- *'9( eg komen? en eerste man, aan een Shell- >mp gebogen waarop we een ilfklevend «leeg» bemerken, eet niets van benzineproblemen, laar geeft wel toe al veertien da- en over geen dieselmazout te be- k ihikken. Hij is niet erg praat- n^( aam. Weinigen zijn dat. We her nial neren ons woordelijk de Che- onvrouw: «We hebben krap ge- .'r"Ja ten wat mazout betreft, maar nu j et meer!» Op onze vraag of er m toch geleverd werd (desnoods thet buitenland), volgt bedacht- tu am: Ik zeg niet dat er geleverd p]( erd;ik heb geleerd voorzichtig te ■jn». Duidelijke taal horen we n m n een Essostation: -Tot woens- g was er geen benzine; nu wel, muit Holland, he!» Toch ook j ar mazoutproblemen. want de ond tevoren is de beloofde le- - je j :ring niet gekomen. Op diverse "aatsen ontkent men alle proble- ïkr 'en onkluzie: de verbruiker merkt T, einig van die staking. De vroe- ere prijs blijft trouwens behou- :n. Wel zijn er mazoutproble- en. en (dat vergaten we nog net) K innale benzine blijkt nogal eens ltgeput. maar wie geeft daarom, htii wonl' v'eel minder verkocht. maar wat het Aalsterse be treft is firma De Kegel toch een belangrijke naam. «Wat ons betreft mag die staking nog maandenlang voortduren!» En dan heeft voorzitter De Kegel van de federatie van zelfstandige verdelers het over de volgens hem «meer dan onrechtvaardige ak- tie!» Druk uitoefenen op een staat die er al zo slecht voorstaat om de failliet wordende bedrijven te on dersteunen? Andere patroons ver plichten ontslagen arbeiders aan te nemen, terwijl ze toch ander werk (bv. als mechanicien of elektrie- ker) kunnen krijgen?'«Het zijn de duurst betaalde werknemers van het land!» Tenslotte vindt hij het geen stakingsaktie meer wan neer hij sabotagedaden allerhande vaststelt. «Dat ruikt naar rebel lie!» Hoofdzakelijk geschiedt de toe voer vanuit Nederland, niet meer vanuit Zeebrugge. Wegens de sta kingspiketten is dat onmogelijk. Dhr De Kegel vertelt over 'n tank wagenchauffeur die met zijn wagen tot 2 uur 's nachts ingeslo ten geweest is. Dan noodgedwon gen per taxi naar huis gereden is, en teruggekomen zijn lading moest lossen en leeg moest terug keren Het zalhoedanook dus geen direkte problemen opleveren voor de verbruikers. Voor de industrie (zware stookolie) zou dat wel kunnen. Rest een slotbedenking: is het de zaak van die arbeiders alleen als een industrietak ver dwijnt, naar het Midden-Oosten of het Oostblok (Vodka-Cola)? En is dat «rattenwerk» dan niet erg kort zichtig? Het blijft een open vraag. (PD) Enkele volbloed Aalstenaren zaten vorige week op het bekende Dendermondse bankje. Reden van dat alles? Vlugge vingertjes waaraan zo een en ander bleef kle ven. En dat is in dat landje van ons nog altijd verboden. ds vu LEVEREN n AN IEDEREEN lJiE DAT WIL!» is nog een vraagteken: hoe ko en al die pompstations aan die nzinc? Zelfs al zijn er dan de ederlandse leveringen, onmoge- k kunnen alle stations bcvoor- ad worden 's nachts, en sta- ngspikelten laten misschien wel Sns een paar steken vallen, maar ;ker geen hele invazie tankwa- 'k ;ns! Eiöe heer De Kegel van de gelijk- t d amige SECA-firma (Vander- n i Dotstraat, Aalst) is rechtuit: «We 5P* veren aan iedereen die erom raagt, gelijk van welk merk ze ag ijn! - De voorraad (super!-) (n enz ine is groot genoeg. En de inn azoutproblemen? -Hoe is dat P ogelijk? Schrijf gerust dat ieder- a"' B bij ons mag komen! Alle pro- 'l31 ikten kunnen we leveren, tenzij ,a" >rmaal-benzine want die kopen wegens te kleine afname niet Uiteraard is hij niet de enige J taler, en wordt ook vanuit andere ;naeken de bevoorrading verzekerd h^tventucel vanuit Nederland), Jan Luyckx kwam het eerst aan het woord. Rond carnaval was hij rret enkele vrienden een avondje uit geweest. Het geld raakte op maar Jan had een reuze-idee. Hij zag een open poort en wist dat daarin enkele pakken sigaretten opgeslagen waren. Die zou hij (geholpen door zijn vrienden) aan de man brengen in een Aalsterse dan cing. Het lukte. Zo goed zelfs dat het gezelschap nog twee keer terugkeerde. Een vierde keer bleef het bij een poging want de buurman had een en ander gehoord. Dancinguitba ter De Batselier was door de verkoop van het goedje ook op het beklaagdenbankje terecht gekomen. «Wij doen toch commerce en dan vraagt ge U zoiets niet af, meneer de voor zitter» antwoordde de cafébaas op de vraag naar het waarom. D.Brisco kwam ook aan de be urt. Deze jongeman (van Ne derlandse komaf maar momen teel huizend te Erpe-Mere) was zowat het brein van het opzet. Hij zat gedurende het onder zoek in de nor. Nu kwam hij de feiten voor een groot deel toe geven. Over de sigarettenroof zei Brisco dat de poort duidelijk open stond. Effe je voet erte gen en je kon er zo in. Getuige Van den Borre (eigenaar van het gestolen goed) sprak dat met klem tegen. Brisco was echter niet aan zijn proefstuk toe Verschillende keren had hij 8p checks de handtekening van zijn zuster nageaapt, hij gebruikte ook een handteke ning van een vreemd iemand, hij stal een damesfiets, een uurwerk, nog een fiets, een handtas (compleet met porte feuille), een brieventas, een luchtkarabijn, een achterwiel, een radio, een hoeveelheid be nzine en zelfs een viertal brom fietsen veranderden van eige naar. Hierbij werd Brisco een stukje geholpen door een ze kere Caudron uit Vlierzele. Een vierde beklaagde een zekere Antoons, liet verstek aanteke nen Voor het hof vonnis velde, bood Luyckx zijn excuses aan. Vol gens hem was het allemaal te wijten aan de invloed van die slechte vrienden. De toekomst zou echter beterschap bren gen. Zacht vonnis Voorzitter Hoorens van de zesde kamer was mild in zijn vonnis. Luyckx kreeg 4 maand met een uitstel van 5 jaar en 4000 fr boete. Caudron kreeg 9 maand met een uitstel van 5 jaar en even eens 4000 fr boete. Guillaume Antoons kwam er af met drie maand met een uitstel van 5 jaar. Cafébaas De Batselier liep twee maand op, maar ook met uitstel. Ook hij moest 4000 fr betalen. Brisco kwam er het slechtst uit. Achttien maand norverblijf, maar wel met een uitstel gedurende vijf jaar be halve voor het voorarrest. Voor de zedenfeiten (die achter ge sloten deuren behandeld wer den) kwam er nog eens een maand met uitstel bij. Boven dien moest ook deze Neder landse Merenaar een flinke boete betalen alsook de kosten (voor 80% dan) van de recht- Alle stukken werden tevens verbeurd verklaard. Maar mis schien is dat nog zo erg niet. Sigaretten zijn immers schade lijk voor de gezondheid. Zeker als ze gestolen zijn. ML pensen brachten AKV d'Aballadoes op een originele wijze aan de man tijdens de braderij in de Molenstraat voor hun lokaal 'De Klok'Weeral een beetje zaad bij in het karnavalbakje(EDV) Koen Spinet is 21. Hij woont in Aalst en in die Ajuinenstad leerde hij ook auto rijden. Maar hij had geen wagen. De lust om effe achter het stuur plaats te nemen was sterk. Zo machtig dat hij een ommetje maakte met de wagen van een nachtelijke slaper. En juist dat ritje bracht hem deze week voor de Dendermondse rechtbank. Koen was met de fiets uit ge weest en hij had enkele pintjes gedronken. In de week-ends Alle dagen Bayerische Trachtenkapelle o.l. Sepp Gussmann Die Bückeburger Jager o.l. Georg Wollf - Lou Frank. The Court - The Skyliners (6-7 okt) - The Hendon Band London (13 en 14 okt.) - Actif Club - Henk Van Montfoort (2 okt.) - Freddy Breek (9 okt.) zaterdag 30 september te 13 uur openingsstoet zondagen 1, 8, 15 oktober te 12 uur optochten met deelname van 250 a 300 muziekverenigingen Attraktiepark Handelsfoor Folklore-avonden Op houtskool aan 't spit, goudgebakken kippen en gebraad Een smakelijk Breughelfestijn met schuimende WIEZE-PILS Inlichtingen: tel. 053-21.52.01 Maandagen tot donderdagen: 's namiddags speciaal programma 3 x 20 gebeurde dat wel meer. Die fiets was nou ook niet bepaald alles. Een auto was een boel gemak kelijker. Koen stak een troos tend sigaretje aan. Althans, dat wou hij doen maar hij bezat geen lucifers, geen aanstekers. Koen kwam op een prima idee. Hij zou proberen om via de aansteker in een of andere openstaande wagen zijn ta bakstokje te ontvlammen. Dat lukte. Maar meteen had hij ook de auto-smaak te pakken. Hij had immers net rijlessen gevolgd, maar thuis was er geen wagen en bijgevolg kon hij er enkel dromen aan over houden. Nu kreeg hij een prachtgelegenheid. Een mooie auto voor hem met zelfs de con tactsleutels nog in het slot. Koen gooide de fiets in de kof fer en kroop achter het stuur. Hij had echter geen geluk. Zijn eerste autotochtje eindigde in het uitstalraam van een winkel en bijgevolg kon jongeheer Spinet zich voor de Dender mondse rechtbank komen ver dedigen. Zijn advocaat pleitte zowat bo venstaande uitleg. Hij voegde eraan toe dat de opgelopen schade reeds helemaal door de ouders van de beklaagde be taald was Daarenboven was het zo dat Koen zich thuis dui delijk de minste voelde. Vijf flinke studenten en hij viel er een beetje tussenuit. Bijgevolg zou hij zich op een andere ma nier moeten laten gelden. De nachtelijke uitstap was volgens de verdediger een stap in die richting. Betreurenswaardig weliswaar Voorzitter Hoorens toonde zich mild in zijn vonnis. Koen Spinet kreeg twee maand gevangenis met uitstel. De lust om wagens te besturen zal hij wel gedu rende enkele maanden moeten bedwingen. Het rijverbod dwingt hem trouwens ook om 's nachts lucifers op zak te heb ben. Aalst, samen met Asse spilpunten van de tweede hopstreek van ons land, houdt traditioneel een hopwedstrijd en zulks op donder dag 28 september. Vanaf 9 uur vangen de aktiviteiten aan in de stadsgebouwen aan de Albrechtlaan, de vroegere Friac. Door deze plaats te kiezen hoopt men het de tentoonstel Iers met hun gerij wat makkelijker te maken daar ze nu niet door het centrum van de stad moeten. Aan de wcdstrijdformule werd wel enigszins gedokterd want vorig jaar was er zegge en schrijve één tentoonsteller. Nu reeds tekenden een vijftal boeren uit Asse in en bevestigden hopkwe- kers uit Meldert en Moorsel hun deelname. Bovendien werd de premie per baal opgetrokken van 50 naar 100 fr. Deze wedstrijd heeft als doel een bijdrage te leveren tot de veredeling van de inlandse hop. De wedstrijd wordt georgani- zeerd onder de auspiciën van de stad Aalst met medewerking van de Aalsterse Handelskamer, de Aalsterse brouwerij en diverse instanties. Frans De Boom uit Welle besteedt er tclkcnjarc zijn beste zorgen aan. Alle hopplantcrs uit het gewest Asse-Aalst kunnen met zelf geteelde hop als Hallertau. Saaz, Northcm-Brewer, Brewers- Gold en Record aan deze wedstrijd deelnemen. Het aantal te prezenteren balen is onbeperkt en aan de prijskamp zijn talrijke prijzen verbonden terwijl de laureaten een diploma mogen in ontvangst nemen. da 'k ik hier op deis plosj meh ne kier kood maok of meh ooitspreikveiren of teigen iet, allei da 'k pertie kies. Of 'tzol moeten te veir goon. En deize kier vin ek toch dat er iveranst et es dat te veir goot. Die kwestje meh die staokink in de petrol...Ik 'n hem niet teigen 't staokingsrecht, veir van door. Domei hemmen al dikkes iet bekommen woor dammen anders allicht noeit ni zollen ongerokt zen. En as de men- sjen naa 'n beiter leven hemmen as vroeper zeilen de vroe gere staokingen dor oeik wel ver iet tissezitten. Mor 'n staokink dad es iet gelèk as eh peoierken of 'n aspirinneken. Da pakte mor as 't noeideg es. En ni ooit gewoentje gelèk as 't er veil zén. Want tèn begintj dat op den dier mier toor te doeng as goed. En teigenwoerdeg zolle z' al in staokink goon as 't er iveranst ienen 'n verkierde scheit geloten heit...Naa meh die kwestje van denne petrol, il verstoon da zee, 't es ni plezierig as ge dor aal meh ne kier op 't stroot gezetj werd en dagge gie weirk nimmer 'n hetj. 'k Verstoon da zelfs ghiel goed omda 'k dad oeik al meigemokt hem. En dagge*geh tèn probeirt van ander weirk te vinnen dad es ghiel normooi. Mor as ge gien weirk 'n vintj da zjustekes 't zelde es van a aad weirk, vin ek ik da toch reidelek straf dagge doveir 'k weit ni hoeveil ander mensjen in 't palot zetj. 'k Weit dat er in de petrol gralèkke schoein preis verdindj wirten. En da ze dorom ghiel zeikes nie 'n zoeken van ander weirk te vinnen. Mor wad hem ek ik tèn moeten doeng? En tegoor meh moy nog 'k weit ni hoeveil ander mensjen. Gelèk as den dienen verleide weik op den teivei zoy, dat 'n ooit den tekstiel kwamp en hem oeik moeten nor iets anders zoeken heit. Hoeveil tekstielfabrieken zèn der hier in Olsjt al ni gon riepen. En door werkten toch oeik veil volk. Da doet dad aal da volk allemol tegoor in dad ien fabriek dat er naa nog oever es, zolle moeten on't weirk gezetj werren? Hè mor tèn meigen de die oeik slooiten en tèn 'n est 't er gin ien nimier. Es da tèn beiter? En wa kunnen aal d' ander mensjen dor na on doeng die ze meh heer staokink den doeivel oondoeng? As allemaan na ne kier zol zèn gelèk as ze zeer, 't zol heer zeikes oeik rap beginnen te verdrieten. As den bakker of den bienhaver zol zeggen: haan, ik 'k geraok on ginne mazoet of on ginnen naft nemier...ik 'n verkoeip ajjer gien broeid of gie vlies nimier. Of den doktoer die zeit: ne petrol- staoker? Goed, trekt anne planq, 'k zal ek ik de moynen trekken en nor Holland achter mennen naft goon. En de mensjen die heer broeid moete verdienen men ma- zoet of naft te verkoeipen en die naa oeik 't slachtoffer zèn. En aa mensjkes die heer mazoetstoefken nimmer 'n kennen doeng brannen...Kennen de die dor on doeng dat er geer iveranst in Ameireka ienen es die zeit: wajjer slooiten ons kiet gheer in Belzjen? 'k Hoeir dor in radejao da naa de zwontjes zelle meiroyn meh aal de kommersanten die nor 't booiteland achter marsjandies royn en die der om vraogen. En zè. 't es azoei dat er vantoyd klodden kommen. En hoeveil 'n zèn der ni die ooit heer weirk gevalle zèn en die nog kontent zèn as z' on iet anders oongerokt zèn. En van ting neigen on 'n veil klanjer prei. 'k Kaan der va meiklappen. Mor 'k hem toch menne plang getrokken en 'k moen meh niet beklaogen. Wajjer weiten allemool nog hoe kood dad allemaan was in den toyd van d'oelekrises op die oelesjeiks gelek as ze die noemden. Op wie moete me naa kood zèn? zèn? Mor allei, ik 'n kan noeit ni lank kood bleiven en doveir zelle men agaa oever iet anders klappen. Beveirbeldj oever denne kleinen die meh zen avers mei mocht goon op roys en die vroeg: zojje ni eh wa bollekes meipakken...vér teigen da 'k staat ben onder de boon! Of oever den dienen die teige moy zoy: 'k vraog meh af worom ze den Ooil ooit Holland gon hole zèn ver hier kommen te klappen? Wajjer hemmen hier in Olsjt zeikes toch ooilen genoeg? Of oever de groeite Mèrt, woor dat er binnen 't kért gin ottos nimmer 'n zelle meigen bollen of stoon. Mor ja, 't 'n es nog zu veir ni. Mor da 'kvan ajjer woor'k zol agaa nog ne kier 'n foto trekken van de Mért. Meh zuveil meigelèk ottos op. En tèn zejje binnen ienegte joren kenne zeggen: zi ne kier hier, dad es nog van ooit den toyd as 't er ottos op de Mèrt stonten. En nog ienegte joren noding zal dad al antik werren. Of 't woor da ze dorteigen nog ne kier van gedacht veranderden en verom ottos toeliten. Want in Olsjt 'n moeje dor allemol ni va verschieten. Dor zen al ander dinges gebeird. Gelèk as in den toyd braoke z' oeveraal de kassoystienen ooit ver asfalt te gieten. En naa gon z'op de Mèrt de asfalt opbreiken ver verom schoein aa kassoystienen te leggen. En azoei bleift 't weirk in de wereld en weite men nog ne kier voroever te klappen newoor. DOLF Hoewel pas donderdag 28 september officieel geopend, kon men tijdens de braderie van de Molenstraat vorig weekeinde toch al vrij in en uit in het winkelcentrum «Gaepaert» (vroeger huis Van Oothegem) dat biezonder fraai en stemmig werd gerestaureerd. Op deze prachtige rustieke binnenkoer met winkelruimten en restaurant errond. lijkje echt wel ver van het drukke stadsmidden verwijderd te zijn. W.L. WONEN BEGINT WAAR ONRUST EINDIGT. molenstraat 70, aalst tel. 053-21.76.08 's werelds meest gerenomeerde meubelen, exclusieve geschenken - huwelijkslijsten.

De Voorpost | 1978 | | pagina 3