LIEVER OBJEKTIEVE GEGEVENS DAN DROMEN Tweede perskonferentie OCMW Aalst AALST KARNAVAL STEEKT TERUG ZIJN BONKIGE KOP OP Openbare wijkbibliotheek H.Hart verhuisd 5i' De Voorpost - 29-9-1978 9 maandag 25 september jongstleden organiseerde het OCMW-Aalst haar tweede perskonferentie haar installatievergadering op 1 april 1977. Onder leiding van de voorzitter M. Van Der Speeten samen met een bijna voltallige raad - enkel de heren Goossens en De Pauw waren om persoonlijke enen verontschuldigd - een bezoek gebracht aan enkele nieuwe realisaties. reerst kon de pers kennis ma- met de nieuwe gebouwen van iale dienst, gelegen naast de vleugel van het hospitaal, enwerking met de dienst be- herscholing van de Rijks voor Arbeidsvoorziening en een volledige inzet van het personeel, werd een funk- ei gebouw opgericht, waar de eigen sociale dienst van OCMW als de sociale dienst het ziekenhuis en de dienst izins- en bejaardenhulp zitting in ibben. Een tweetal burelen staan beschikking van de maat- happelijk werkers om er de iënten persoonlijk in te ontvan gt. Dit aantal bleek onvoldoende zijn, maar het Openbaar Cen- um was nu éénmaal in haar fi- inciële middelen beperkt, wilde tot een vlugge realisatie ko- Alle werken boven het mil- en dienen nu éénmaal, volgens igerende wetgeving goedge- urd te worden door de hogere ;dijoverheid. zijnde gemeen- raad, provincie en eventueel mi- sterie. Als die weg gevolgd ordt, duurt het dikwijls jaren wraleer men tot enig resultaat iint. inzelfde procedure werd even ts gevolgd voor de uitbouw van •n nieuw systeem van bedeling warme maaltijden in Groot- alst. Op basis van het Rescal- steem zal het vanaf half novem- \lr 1978 mogelijk worden om zo- -^fat 200 maaltijden te bedelen over ins het grondgebied van Groot- ^alst. Vier kleine camionnettes trden hiervoor speciaal uitge- st. De voorzitter drong, langs de rs om, wel bij de bevolking aan de aanvragen tijdig zou Jiencn, zodat de sociale dienst st steeds vóór het feit van een ngstdringende hulpverlening komen te staan. Is laatste in de rij werden de wer- n bezocht van de Dienst Inten se Zorgen. Ook deze dienst trd volledig ontworpen en ge- uwd door eigen personeel. De docling is dat in deze dienst, aarvun de ingebruikname mag ïwacht worden in de loop van de aand november eerstkomende, akute zieken bij middel van t jjtrgeperlektioneerde apparatuur 'olgd worden minuut per mi- ingfcui In feite zou men kunnen :ken van reanimaticzaal uitge- H met de modernste snutjes. :ze dienst •intensieve zorgen- over 8 bedden beschikken. Met n zekere fierheid kon de voorzit- later op de avond mededelen Sm I ook het probleem van het per- afv^ncel - 10 bijkomende bevoegde orc rsoncclslcdcn - reeds klaarge- men was, daar de gevraagde derwij/.iging tocgstaan werd de hogere overheid bij beslis- van 12 augustus jongstleden, ik voor de sociale dienst heeft ikpét nieuw bestuur reeds een uit- et| eiding kunnen bekomen met 7 !n* iatschappclijk werkers, die in traden op 1.7.1978. D1ENSTVERLE- md >i :on 3rd den ditT1 lit ibe em )CIALE lil» sej es 'deze materie wenst de Raad bij n wrang zijn aandacht op toe te an its< re< Sor uitbreiding met 7 sociaal as- n'enten werd de sociale dienst ÜJrmate geherstruktureerd zodat moeilijkheden en problcem- dlingcn voortkomende uit de fu- konden worden opgevangen lans worden alle gestelde vraag- ikkcn in de korts mogelijke tijd op een volledig nieuwe basis angen. it is evident dat het uitwerken totaal nieuw systeem voor ren#bedeling van warme maaltijden eneens past in de politiek in| ale sociale dienstverlening. De tiding gebeurt in de twee rust ic rden St.Job en De Hopperank. in hieruit zullen 4 wagens ver- m kken naar alle uithoeken van de J. In elke wagen worden zowat maaltijden warm gehouden ;koto>r middel van een systeem op d. I sis van warme lucht. Slechts één isoon, die terzelfdertijd de wa- n bestuurt, is noodzakelijk voor bedeling van deze maaltijden, een volgende bijdrage hopen op deze dienstverlening nader (e gaan. eto ïeds enkele jaren beschikt het ind CMW-vroegere COO, over een 'c'j enst gezins- en bejaardenhulp dit ogenblik beschikt deze 1st reeds over 60 gezins- en be- dcnhclpstcrs. Deze worden, ide nodige sociale enquête, ter "ïhikking gesteld van al diege- die op het ogenblik genieten het tarief WIGW, voorzien in 1 tkader van de wetgeving op de vG tktc- en invaliditcilsverzeke- ate ring. WIGW staat voor weduwen-invaliden-gepensioneerd en wezen. Heden ten dage bedra gen de inkomsten voor een gezin, dat van deze voordelen geniet, 130.000 fr. per jaar. Naast de reeds bestaande dienst werden door het OCMW van Aalst in het kader van het plan Spitaels twee projekten goedgekeurd en uitgewerkt. Deze zijn: - het in schakelen van 30 onderhouds werkvrouwen in de dienst gezins- en bejaardenhulp, om in de gezin nen een grote schoonmaakbeurt te doen. een onderhoudsdienst onder de vorm van «klusjesmannen» om kleine herstellingswerken uit te voeren bij de minderbegoeden van de bevolking. Deze onderhoudsdienst bestaat uit een verver, een elektricien, een metser, een schrijnwerker en een loodgieter. Om op beide voordelen aanspraak te kunnen maken, dient men zoals steeds te behoren tot de reeds ver melde kategorie WIGW Dat dit initiatief een groot sukses kent. moge blijken uit het feit dat op dit ogenblik reeds zowat 130 aanvragen op een wachtl ijst staan Wat het huidig stedelijk zieken huis betreft werd aan alle persle den een nieuwe brochure over handigd welke sedert een drietal maanden ter beschikking gesteld wordt van alle patiënten. In deze brochure worden de diensten op gesomd waarop in het hospitaal een beroep kan op gedaan worden. Op de grote parking van het zie kenhuis werden reeds maanden geleden drie speciale parkeer plaatsen voorbehouden aan auto- voertuigen van minder-validen. Dergelijke bijzondere parkeer plaatsen worden ook voorzien aan de nieuwe gebouwen van de so ciale dienst. Tenslotte dient aangestipt dat zo wel de nieuwe vleugel als de nieuwe gebouwen van de sociale dienst volledig toegankelijk ge maakt werden voor personen met -gaanmoeilijkheden, meer in het bijzonder voor rolstoelbczitters. Hiervoor werden speciaal hel lende vlakken aangelegd. Dient het gezegd dat M. Van Der Speeten, die steeds in de bres ge staan heeft voor de integratie van de mindervaliden in onze samen leving op deze realisaties zeer fier was. Ondanks de nieuwe wetge ving, integendeel zelfs, is het niet zo dat het OCMW geen financiële steun meer dient te geven. Op 11.1978 heeft de Raad het steun- barema aangepast aan de «nood zakelijke behoeften!- Als leidraad hiervoor werd het wettelijk be staansminimum genomen. Hier- ov.cr komen wij nog in een aparte bijdrage terug. Wat tenslotte de rusthuizen betreft werd de gehele gelijkschakeling van de drie rustoorden, welke on der het beheer staan van het OCMW. bewerkstelligd. Zo werd bv. het bedrag van het gewaar borgd inkomen met 20% aange past op 11.1978. zodat iedere be jaarde over een zakgeld van F. 1800-pcr maand en per persoon beschikt. Ook de ontspannings programma's voor de kostgangers werden aangepast en uitgebreid. WERKEN Over het nieuw gebouw voor de sociale dienst en de nieuwe zaal voor intensieve zorgen hebben wij reeds gehandeld. Dit jaar werd reeds overgegaan tot het herleggcn van de bevloering van het Paviljoen aan de Hcrthage. welke de dienst voor longziekten en de dienst voor besmettelijke ziekten bevat. Deze bevloering was immers in zeer slechte staat Terzelfdertijd werden alle ramen vervangen door nieuwe. Deze werden vervaardigd door eigen personeel Gezien het mortuarium (of dóden- huisje) niet meer beantwoordde aan de eisen die ter zake gangbaar zijn, werd het volledig herschil- derd en werden er 6 nieuwe koel cellen bijgeplaatst. Op dit ogen blik bestaan er 24 koelcellen. Dank zij de uitbreiding kan de lijkverzorging in de meest opti male en menselijke omstandighe den worden uitgevoerd. Voor het rusthuis St. Job werd de bundel aangaande de brandweg volledig hernomen teneinde de be toelaging op basis van 90% der kosten.te kunnen genieten. In de mate van het mogelijke tracht het huidig OCMW deze politiek trouwens steeds te volgen. Dank zij deze aanvraag, welke reeds door het Ministerie van Volksge zondheid werd goedgekeurd, zal men op deze werken zowat F. 2.000.000- kunnen bezuinigen. Met deze werken wordt binnen kort gestart. In verband met de afgebrande ge bouwen aan de Hospitaalstraat, kon de Raad het volgende medede len. Het definitief voorontwerp werd door de Raad goedgekeurd op 18.10.1977 en overgemaakt aan de bevoegde diensten. Op 10.5.1978 verleende de Minister van Volksgezondheid zijn goed keuring aan het ingediende voor ontwerp. Omstreeks 15.10.1978 hoopt men dat het eigenlijke ont werp definitief zal klaar zijn, zo dat het terug aan de hogere over heid kan doorgegeven worden. De bouwtoelating bezit men reeds, zodat men binnenkort hoopt met de werken te kunnen starten. NIEUW ZIEKENHUIS Nog slechts 59 a 40 ca dienen door het OCMW onteigend te worden opdat men de totale oppervlakte van 16 ha 58 60 ca zou bezitten aan de Siesegemkouter, waar het nieuw ziekenhuis gepland wordt. Het bestuur van het OCMW be weert nog nooit zover gevorderd te zijn inzake de realisatie van het oprichten van dit nieuw hospitaal. Het dossier ontwerp werd onder tussen door het Staatssekretariaat voor Ekonomische en Sociale Za ken onder leiding van staatssekre- taris De Wulf goedgekeurd. De volgende stap is nu de aanbeste ding van het dossier ruwbouw en de verdere afhandeling tot volle dige realisatie. Zou het dan einde lijk toch zover zijn? -Wait and see- zei de Engelsman indertijd. Uit een aantal vragen hieromtrent blijkt alleszins dat dit nieuw zie kenhuis, welke een kapaciteit zal hebben van 398 bedden, zowat 1 miljard frank zal kosten. Alleszins een cijfer om van te duizelen. VRAAG EN ANTWOORD ln het kader van dit artikel is het nog niet mogelijk om alle proble men te behandelen welke door de persmensen aan bod werden ge bracht. Dit gebeurt later. Hel vol staat misschien met een korte op somming te geven van een aantal knelpunten waar dieper werd op ingegaan door de leden van de Raad. Beroepskamers Refter personeelsleden Dienst voor Rechtshulp Bouw nieuw ziekenhuis Samenwerking met vrijwilligers Patrimonium van het OCMW Oprichting dagcentrum Alimentatieplicht Zitpenningen BESLUIT Het minste wat men van het hui dige OCMW bestuur kan zeggen is dat men op de lauweren rust. Nog heel wat werk gebeurt in stilte. Ten bewijze hiervan mis schien het feit dat het meer dan 1 jaar duurde vooraleer men de pers nog eens uitnodigde op een pers conferentie. Maar misschien dient de oorzaak gezocht te worden in het feit dat de raadszittingen achter gesloten deuren plaatshebben? Het is echter reeds duidelijk dat de nieuwe wetgeving op het OCMW reeds heel wat gevolgen gehad heeft, niet in het minst voor het OCMW van Aalst. Maar blijkbaar heerst er in het hui dig bestuur een dergelijk goede samenwerking en kollegialiteits- gevoel - en dit onder de leiding van de Voorzitter Martin Vander Speeten, - dat het OCMW beleid van onze stad een mooie toekomst tegemoet gaat. Vehe. Na een rustig karnavalszomerslaapje dat maar af en toe eens even door een feestkomiteewespje verstoord werd is het dan terug zo ver. Aalst karnaval is ontwaakt en steekt, zij het dan nog wat onwennig, zijn slaperig hoofd in de koeler wordende herfstatmosfeer. De nu één jaar bestaande groep «De Tettemoechen» viert op 14 oktober eerstkomend feest. G.A.K.G. «De Gaa Lowie's», organiseren voor de vijfde maal de verkiezing van de Prins Karnaval van Oost- Vlaanderen. Dit op zaterdag 18 november 1978. Dan ook zal de «Doctor Humoris Causa 78» verkozen worden. En tenslotte een topper die wij elk jaar terugvinden en die elk jaar terug stof doet opwaaien: de subsidies. TETTEMOECHEN: EEN JAAR De Tettemoechen bestaan één jaar. en dat is een heuglijk feit dat zij willen vieren in het ge zelschap van alle Aalstenaars. Deze jonge, sympatieke, groep zagen wij vorig jaar in de stoet opstappen met hun «Dolfke». Een klein wagentje, als begin nelingen mikte men niet te hoog, dat nog goed was voor voor dit gebeuren. Elke vereni ging als dusdanig gemeld ont vangt drie herinneringsplaket ten van die verkiezing. Ook wordt gevraagd dat de deel nemende groepen bij het be treden van de zaal hun naam zouden willen opgeven. Dit om het de presenterende mensen gemakkelijk te maken en geen lieve kindjes te maken. Graag enkele organisatorische inlichtingen zowel voor even een twaalfde prijs in de katego- Hooi rie 'groepen zonder wagln'. tuele kandidaten als voor deel- Naast -hun presentatie in de Aalsterse stoet zagen wij ze zowat overal waar er karnaval- gebeurtenissen waren. Waar hen de gelegenheid geboden werd om op te treden deden zij dat. Zo stelden zij tijdens het Drie-koningenfeest van de stad Aalst hun eigen versie voor van het Smurfenlied. Tijdens het kamavalsfeest in de zaal Animo op het Dorp te Erembo- degem waren zij eveneens van de partij met dat Smurfenlied dat dan ondertussen reeds ge koppeld was aan een karnaval- spotpouri. Met hun koortje trok ken zij ook naar Leven svreugde en naar het karna- valsbal van de Generale Bankmaatschappij. Op 14 oktober ek. willen zij even in gezellige karnavals- sfeer terugblikken op één jaar karnavalsleute. Plaats van het Festijn: «Het Kapelleken» in de Meuleschettestraat te Aalst, misschien beter gekend als zijnde de Meuleschettezaal. Om 14u wordt het daar smullen van de lekker geurende wafels. Deze moeten echter tegen rond 19u allemaal op zijn, want dan dient de dansvloer ont ruimd te worden voor een den derende knal-T-dansant met de gekende Discobar Sartano. Naast Prins Karnaval Michelen Bloemenfee Margot worden ook alle kamavalgroepen ver wacht. Kortom alle echte Aals tenaars die van karnaval hou den en zich thuis voelen in der gelijke sfeer. Vandaar dan ook de vraag van de organisatoren om in karnavalskledij op het appel te verschijnen. Voor de deelname in de onkosten vraagt men de luttele som van 30 fr. In voorverkoop kan men zelfs kaarten kopen tegen 20 fr. Wendt u daarvoor tot de leden van de groep of tot een van vol gende adressen: sekretariaat: Landbouwers straat 36. 9300 Aalst, voorzitter: Guido Gezellestraat 48, Denderleeuw. PRINS KARNAVAL OOST-VLAANDEREN Voor de vijfde maal zal Aalst, dank zij de GaS-Lowies, de verkiezing van de Prins Karna val van Oost-Vlaanderen mo gen organiseren. Tevens zal op die beruchte verkiezingsavond van 18 november 1978, ook de «Doctor Humoris Causa '78» worden bekendgemaakt Hij zal bij deze gelegenheid dan ook getooid worden met de versierselen van zijn waardig heid. De deelnemende groepen worden beleefd verzocht op voorhand kaarten te bestellen nemers aan het feest: 1. Kandidaten Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen: titel- voerend Prins van Oost- Vlaanderen op 18.11.78. Prachtige naturaprijzen voor elke deelnemer. Schaal. Kan didatuur inzenden aan het se kretariaat voor 18 oktober '78; 2. Kandidaten «doctor humo ris causa»; beschermlid van de groep zijn en bijdrage betaald vóór 1.11.78 (1978-79); 3. Verkiezing heeft plaats op zaterdag 18 november 1978 vanaf 20 u in de Feestzaal «Black Boys». Pierre Cornelis- kaai 2, 9300 Aalst; kaarten op voorhand 50F met voorbehou den plaats tot 21 u. Aan de kassa 70F; 4. Orkest: Karnavalensemble «The Familyband», presentator Prins Karnaval Antoine. Optre den van de «Chevaliers van de Koolstraat» en meerdere an dere Aalsterse kamavalisten; 5. Neutrale jury samengesteld in samenwerking met de inrich ter van de Verkiezing van Prins Karnaval van België (NK-CN); 6. Tombola, eet- en drinkgele- genheid aan matige prijzen. Kamavalgroepen of enkelin gen die menen tijdens deze manifestatie goede financiële zaken te kunnen doen willen wij toch wijzen op een zeer lovens waardige beslissing die niet van dit jaar is en waarvan dat 'wij' met ganser harte wensen dat deze beslissing ook zou doordringen naar andere mani festaties. ledereen wordt na melijk met aandrang gevraagd de stelregel van de inrichters van Provinciale en Nationale Prins Karnavalverkiezingen te eerbiedigen, die het aanbieden (leuren) met allerhande steun- kaarten, kamavalattributen enz. aan de bezoekers onge past en ongewenst vinden. Men vindt dit in het belang van alle rechtgeaarde kamavalis ten die naam waardig. SUBSIDIES Een probleem dat zich telken- jare terug opdringt, of beter dat elk jaar terug het hoofd boven water steekt zijn de subsidies en financiële kanten van het karnavalgebeuren. Een van de struikelstenen van de laatste dagen, misschien nog een uit vloeisel van karnaval 77-78, was wel het subsideren van de Prinsencaemere. De proble men stelden zich na de Han delsbeurs Kamavalgroepen die even een rekensommetje hadden gemaakt kwamen tot de konstatatie dat de Prinsen caemere, die veel verdiensten heeft op karnavalsvlak, zo'n 312.000 fr had in kas gekregen sedert de vorige karnavals- stoet. Dat vonden zij in verge lijking met hun «schamele» 120.000 fr wat weinig. Er rees dus protest in bepaalde krin gen. In hoeverre deze protes ten gegrond waren valt te bekij ken in de kontekst. In de loop van april, toen de voorbereidin gen voor de Handelsbeurs aan de gang waren, werd pols hoogte genomen omtrent de schikkingen voor de Aalsterse avond. De Prinsencaemere wenste betaald te worden om dat de kostumes en het dekor teveel geld vroegen om een degelijk nummer te brengen. Hierop replikeerden de Aals terse Gilles met eveneens een vraag tot betaling. Indien men het voor de enen deed moest men het ook voor de anderen doen. Men ging dus even aan het rekenen met forfetaire cij fers en het resultaat was dat men schatte zo'n 230.000 fr nodig te hebben om de Aals terse avond te kunnen financie ren. Tussen het AKV en de Aals terse Gilles werd toen beslist af te zien van betaling. De Aals terse avond moest een karna- valesk gebeuren blijven en in de toekomst zou subsidiering van deze gebeurtenis nog meer kamavalgroepen en to neelverenigingen aanlokken met het gevolg dat niet alleen de kosten zouden steigen maar ook de gebrachte nummers. Al met al zou men niet meer toe komen met één avond. De Prinsencaemere bleef ech ter bij het besluit dat zij niet konden optreden zonder finan ciële vergoeding. Een kompromie-oplossing werd gezocht in de vorm van: 'geen vergoeding voor de Aalsterse avond, maar een geldelijke steun voor de geleverde pres taties tijdens de bloemenfee- verkiezing. Eerst akkoord zei men echter later de Aalsterse avond af met het gekende ge volg. In een latere AKV-vergadering stelde het A.K.V. zich achter de Aalsterse Gilles. Zo'n dertig groepen waren akkoord mee te helpen zoeken naar financies voor deze karnaveleske, folklo ristische groep. Een beslissing die genomen werd zonder dat men luisterde naar die stem in de woestijn die opmerkte dat men destijds ook niet de me ning van het AKV gevraagd had bij het toekennen van de spe ciale subsidie aan de Prinsen caemere. Het AKV-bestuur tilt echter niet zo zwaar aan deze eigenlijke interne diskussie- punten. Voor hen is de zaak geklasseerd. Het gebeurde is gebeurd en momenteel begint men wel andere karnavalzor- gen aan zijn kop te krijgen. FIBERFLEET Vanaf 30 september zal er te rug kunnen gewerkt worden in de Fiberfleet. Voor het ogenblik stelt dat echter wel wat proble men. De Fiberfleet nr 2 is nog niet klaar en Fiberfleet nr 1 staat stampensvol. Dat de be loofde Fiberfleet nr 2 niet af is, is niet alleen toe te schrijven aan verloren geraakte doku- menten, wijziging van de plan nen en dergelijke meer, maar voornamelijk aan het feit dat de stadsdiensten in de loop van het jaar hun handen vol hadden met andere zaken. Om er maar een te noemen: het heropbou wenvan de Eendrachttribunes. Voorlopig is er echter een op lossing gevonden. De groepen die meer dan één wagen heb ben kunnen de wagens waar niet aan gewerkt wordt kwijt in de gebouwen van het^stads- magazijn op de Hoge Vesten. Met de verhuis van deze wa gens zal o.a. op 30 september een aanvang genomen wor den, en dat tussen 13 en 18u. In de loop van oktober zullen de kamavalgroepen reeds kunnen beginnen met de afbraak van hun oude wagens en misschien ook reeds met de opbouw van hun nieuwe. Dat werk zullen zij kunnen verrichten elke woensdag- en zaterdagnamid dag. Voorlopig wordt het aantal werkdagen nog beperkt omdat het anders financieel te zwaar zou worden: zo staan o.a. alle lichten op één hoofdschake laar. Voor één of twee groepen moeten dan ook alle lichten van de Fiber branden. Geldverspil ling...inderdaad! De bewaking van de Fiber- fleethallen zal dit jaar zoals vo rig jaar terug waargenomen worden door Cyriel Van der Meersch. KAMIEL OP HILVERSUM I Op 20 oktober ek. zal Keizer Kamiel, public relationman nr 1 van de Aalsterse karnaval, te horen zijn op Hilversum I in een KRO-programma van Hans Schilperoort. Deze Nederlan der die met zijn radioprogram ma's telkenjare een grote luis terdichtheid weet te bereiken konfronteert dit jaar Zuidneder-, landers van allerslag met ekiva-; lente Noordnederlanders. Hetj eerste programma van zijn* Teeks «Ontmoetingen met- Zuidnederlanders» start op 20; oktober ek. En de man die de] spits moet afbijten is niemand; minder dan Kamiel Sergant. Hijj zal het moeten opnemen tegen; een tot op heden nog onge-j kende Noordnederlandse kar-; navalist. Het kan een keiharde* diskussie worden over de ver-; schillen tussen de Nederlandse! en de Vlaamse karnaval. Alaafl A loif! S.J. Meer dan XOOO boeken zijn in dit Jiliaal H.Hart van de stedelijke bibliotheek, voor iedereen bereikbaar vana) maandag 26' september. (JM) De openbare biblioteekafdeling van de Dr. De Moorstraat is verhuisd naar de Driesleutel- straat 51. Men komt er in prachtige lokalen op het gelijkvloers met stemmig en daarenboven funktioneel nieuw meubilair. Er is keuze tussen meer dan 8.000 boeken zo voor kinderen, oudere jeugd, als voor volwassenen met veel ontspanningslektuur. Verder zijn er woordenboeken, reisgidsen, naslagwerken, grote-letterboeken. Er zijn boeken over wetenschappen, kunst, woonkultuur, letterkunde, auteurs, sport en spel, tuinverzorging, natuur en nog veel meer Inschrijven en ontlenen is kosteloos voor iedereen. De wijkbiblioteek H. Hart, een stedelijke biblioteek, is er voor alle inwoners omdat alle mensen belangrijk zijn. Een vakkundig bibliotekaris, de heer H. Meert, verwacht U in de nieuwe lokalen. Uitleenuren: Maandag: van 17.30 tot 20.30 u. Woensdag: van 13.30 tot 16.30 u. Vrijdag: van 17.30 tot 20.30 u. LH

De Voorpost | 1978 | | pagina 9