YOORDECKERS DE SHOW EN STEELT SCOORT GEEN KERMIS- RESULTAAT l DIE LAATSTE MINUUT... GEDAANTE VERWISSELING SPORT M A V R VOETBAL Tweede klasse F.C. Diest - E. Aalst 7 - 0 Derde klasse Izegem - Jong Lede 1 -1 VOETBALUITSLAGEN E. Zele - Marchienne 1 -1 Dendermonde's Nocturama Vierde klasse B K.A.Y.D. - Lauwe 0 -1 SCHOOLSTRAAT M KOOLSTRAAT 1M AALST (0S3/21.2MQ QROOTHANOEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE I SPORTZAAK Het is voor Eendracht aan de Warande te Diest een sombere zaterdagavond geworden. Zeven doelpunten op het passief. Het is haast niet te geloven. Maar toch de harde realiteit. In de eerste speelhelft kon Aalst de verliescijfers nog binnen de perken houden maar daarna liep het volledig fout. Met een afstraffing als gevolg. Toen werd het middenveld op geruimd en werd de verdedi ging haast doorlopend onder *n zware druk gezet. Vooral Voor- deckers zal de Aalsterse spelers wel nachtmerries hebben be zorgd. De kersverse internatio naal heeft bewezen van on schatbare waarde te zijq voor de Brabanders. Hij woog zwaar op de Aalsterse defensie. Kor tom de Diestse spits die met snelle maneuvers uitpakte en meermaals knap om de Aal sterse spelers draaide stal de show. Hij kruide zijn fel op gemerkte prestatie met twee doelpunten en liet bovenop zijn maats scoren. Zeggen we ook al direkt dat doelman Van Geersom absoluut geen schuld treft. Bij een dergelijke score zou men immers al onmiddel lijk vermoeden dat de „laatste man" in een offday verkeerde. Niets was echter minder waar. De Aalsterse doelman voor kwam zelfs nog een paar tref fers. De Eendracht aanval zon der opnieuw de gekwetste Sal vador kon moeilijk een vuist maken. En de Diestse doelman Dat Salvador vorig jaar EENDRACHT AALST meer dan één keertje „redde", is een feit. Dat het zonder de Brazi liaan helemaal niet kan, geloven we niet. Een pandoering zoals die astronomische 7-0 is gewoon onverklaarbaar. Voor de leek althans. Het betekent dat er dringend wat moet veranderen bij zwartwit. Nul op tien is alarmerend. De kankerbuilen moeten weggesneden en als zondag tegen RC Mechelen niets wordt geoogst, kan het steil bergaf gaan. Hoop doet leven. EENDRACHT ZELE reist naar Merchtem, dat zelfs in eigen vesting „te pakken" is. Als roodzwart het haalt, zal dat niet met een monsterscore zijn, want van verdedigen heeft Hoger Op echt wel kaas gegeten. Boekt JONG LEDE (eindelijk) de reeds lang verdiende eeerste zege Tegen een bijdegronds akterend Zottegem moet dat er dubbel en dik inzitten. Wat nu KAV DENDERMONDE Thuis verliezen tegen Lauwe is vanzelfsprekend geen ramp, doch het zou niet mogen. Op La tem wordt het „safety first" want de nieuw komers zijn geen sukkelaars. Een puntje, zoals in Ninove EENDRACHT NIEUWERKERKE.N beeft zondag tegen Kemzeke een punt verspeeld dat het nooit had mogen ver kwanselen. Gedane zaken nemen geen keer: uitkijken wordt het naar wat in Lovendegem te gebeuren staat. Weer meer dan een vol uur domineren en daarna terugvallen Misschien wenden de middenvelders hun krachten wat ekonomischer aan Als eens of morgen Schouppc terug keert, worden heel wat zorgenrimpels weggestreken.... In tussen blijft het roeien met de beschikbare riemen. Voor een drawn is geelrood alleszins goed. SK AALST mag Gandasparta niet onderschatten de Strop pen missen alleen een goalgetter om naar de kop te spelen. Dus.... Het zwaartepunt van de kompetitiedag in „Eerste" ligt te HAMME waar het plots uit stof en as verrezen FC Rensc, met Carteus als blikvanger, op bezoek is. Voetballend moe ten de wuitens voor niemand onderdoen. Doch wie scoort Op de Eeklose wijk Boelare wordt het moeilijk voor SK LEBBEKE dat het een week geleden niet kon waar maken tegen 'n steengoed Racing Wetteren. De Meetjeslanders produceren een entoesiast doch weinig oogstrelend voetbal. Vindt blauwwit HET wapen tegen die kick and rush ROBUR MOERZEKE boekte een moeizame zege tegen Des- telbergen en moet nu naar Olympia Gent, geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Op de volle buit mag blauwwit niet hopen en voetbalt (waarschijnlijk) voor één punt. SPARTA BUGGENHOUT is op de goede weg. Tegen Heirnis Gent, een titelkandidaat, kunnen de Spartanen hun échte waarde tonen. Winnen tegen die „rijke mensen" zou nogal stof tot napraten geven. Eerlijk gezegd er zit een Buggenhotitse zege in. BAASRODE tuft paar Zelzatc, een ploeg die gemakkelijk scoort doch achteraan niet onkreukbaar is. Blauwgeel, fan tastisch uit de startblokken geschoten, geraakt wellicht zon der kleerscheuren over deze zoveelste hindernis. MERE speelde dan toch de nul kwijt, reist naar Elikhnvr en start daar niet eens kansloos. EENDRACHT SINT GILLIS moet THOR MELDERT aan kunnen en CREMBERGEN-ERPE kan alle richtingen uit. Voor HOFSTADE wordt het geen „beenhouwer*reis" naar LIERZELE,al mogen geen mosselen gerorpen voor die aan wal zijn. WILSKRACHT MOORSEL is het aan zich zelf verplicht Meerbeke te kloppen en OUDEGEM krijgt te Kerksken handen en voeten vol de filozofen mogen die match niet als een training aanpakken. Een stevig van zich afbijtend SCHELLEBELLE loopt te Bambrugge niet kansloos op het gras. Maar wat wordt het met SPARTA APPELS dat aan TERJODEN een taaie legen- stander krijgt. WIEZE gaat met Voorde, een andere neofiet, in de clinch. In „Vierde" i* het vooral uitkijken naar de eerste editie van de derby BOONWIJK-LUTTERZELE, BERLARE-OP- DORP en WICHELEN-GIJZEGEM. moest zelden de handen uit de mouwen steken. Tot in het half uur kon Eendracht nog de schijn ophouden de evenknie van Diest te zijn. Toen vielen in een paar minuten evenveel doelpun ten en was de kous meteen af voor de Aalstenaars. Naderhand moest men dan meer aan ver dedigen dan aan aanvallen den ken. Doch men kon onvoldoen de de stormloop van - een wer kelijk ontketende thuisploeg opvangen met het gevolg dat Van Geersom de tweede vijfen veertig minuten de bal nog vijfmaal uit zijn netten moest rapen. Verpeten bad de ondank bare taak Voordeckers te scha duwen. Hij hield er een gele kaart aan over wat zijn totaal aan strafpunten denkelijk op zes zal brengen. De vraag rijst nu in hoeverre het moreel front door deze opdonder zal aange tast zijn. Het is een feit dat Witzwart eens op achterstand nog moeilijk kan terugslaan. Dit wijst op een gebrek aan veer kracht en weerbaarheid van de ploeg. Daarna wil iedereen per soonlijk iets forceren maar ook dat loopt veelal op een sisser uit. Eens op achterstand sluipt ook de paniek in de Aalsterse rangen en met alle gevolgen vandien. Men moet nu uitzoe ken waar het schoentje eigen lijk nijpt. Het is echter geen sinecure. De vraag rijst of Een dracht momenteel mentaal wel sterk genoeg gewapend is om zich tc herzetten. Nu zondag speelt het op eigen terrein te gen R. Mechelen. Men hoopt de spelers toch gemotiveerd op het terrein te kunnen krijgen om dan toch de eerste punten te verwerven. Bij Racing draait het momenteel ook niet te best. Doch dit is geen reden om al bij voorbaat viktorie te kraaien. Niettemin hoopt men op een eerste zege. J.V.H. Jong Lede was op de jongste voetbaldag reeds aan zijn vierde gelijkspel toe. En het heeft dat puntje bij de „borstelmakers" zeker niet gestolen. Lede heeft inderdaad een goede wedstrijd gespeeld. En er was een gunstige kentering waar te nemen. Men kon zelfs beweren dat Groenwit zijn beste wedstrijd totnogtoe van het seizoen had vertolkt. ruimste deel in de aanvalsak- ties en drukte fel op de Izegem verdediging. In de 80e min. viel dan het gelijkstellende doelpunt Izegem nam de meeste aanval len voor zijn rekening doch stuitte op een goedsluitende Le de verdediging die nooit be gaf. Doelman Van den Bos sche die ondanks knieletsel toch onder de lat stond en die reuze speelde werd slechts ge klopt door ren strafschop. En ei zo na had hij ook de harde trap van Van de Voorde ge stopt. Die strafschop kon zeker aangevochten worden. Het is inderdaad zo dat Rudi Van Belle met de armen open naar een tegenstander toeging. De ze trapte de bal tegen de arm van de verdediger. Er was geen enkele beweging naar de bal maar toch paste de scheidsrech ter de zwaarste sanktie toe. In de tweede periode ging Lede dan op zoek naar naar de ge lijkmaker. Het had toen het dat men reeds eerder had ver wacht. Mees lanceerde de aan val, speelde de bal keurig naar Bombeke die al evenmooi af rondde. Voor de rest hield Le de het been stijf. Het draaide dus opnieuw goed bij Lede. Men had de week die de wedstrijd voorafging de problemen uitge praat. De samenspraak tussen bestuur en spelers heeft dan al onmiddellijk vruchten afgewor pen. Want men kreeg Groenwit onder een andere gedaante op het terrein. Men haalde het onderste uit de kan en ook op het kollektieve vlak was er ver betering merkbaar. Te vermel den nog dat Mare D'Hondt de niet gemakkelijke opdracht, Si- moen uit de wedstrijd te hou den, uitstekend heeft vervuld. In het vooruitzicht van de der by tegen S.V. Zottegem was dit een hoopgevende verrichting. Daarbij werd de traditie die wil dat te Izegem goed wordt ge speeld in ere gehouden. Men duimt te Lede nu voor een eer ste zege. J.V.H. Lierse SC Lokeren 1-1 SC Lokeren-KV Kortrijk 2-0 Diest E. Aalst 7-0 E. Zele Marchienne 1-1 Izegem Jong Lede 1-1 KAVD Lauwe 0-1 SK Lebbeke-R. Wetteren 1-2 Lokerse Hamme 1-1 SK AalS[, Lovendegem 1-0 Nieuwerkerken-Kemzeke 2.2 Baasrode - Evergem 1-0 Zomergem - Sp Buggenh. 0-4 Robur Destelbergen 1-0 Beveren Mere 0-3 Terjoden - Bambrugge 1-1 Schellebelle-Kerksken 2-1 Oudegem Wieze 2-0 W. Moorsel Voorde 1-2 Meerbeke - Vlierzele 0-1 Hofstade Grembergen 2-1 Erpe E Sint.Gillis 0-0 T Meldert Sp. Appels 1-0 Overmere - Beervelde 3-0 Dyn Beervelde - Val. Overmere 1-1 Oordegem Aaigem 4-0 Massemen Herdersem 0-1 Ede Serskamp 5-0 Edixvelde Heldergem 7-1 Smetlede Burst 2-4 Schoonaarde S. Moorsel 2-2 Doggen E. Meldert 0-1 Opstal Wichelen 0.1 Gijzegem Berlare 1-4 Opdorp Rapid Lebbeke 3-0 Erembodegem-Baardegem 2-3 Eendracht heeft de kans laten liggen om alleen de leiding veroveren. Indien de Zeienaars werkelijk de benijdenswaardige positie in de klassring willen handhaven zullen ze het in de ont moetingen tegen Merchtem, Oostende en Crossing beter moeten doen. Ondanks de mindere prestaties die KAV Den- dermonde voor het eigen voetlicht blijft bren gen, heeft het paarsblauw bestuur toch weer enkele avondpartijtjes op het lijstje staan. Op 14 oktober komt Dottignies op bezoek met aftrap te 20 uur en speelt paarsblauw vriend schappelijk op woensdag 11 of donderdag 12 12 oktober met start te 19.15 u. tegen SC La Forestoise. Tenslotte nog een datum om te onthouden zaterdag 28 oktober te 20 uur komt SK Sint-Niklaas mét Alain Verstraeten naar de Grembergse pelouse. (mvw) Graag geven we loc dal door de afwezigheid van Jansegers, Maes en Hulders de withemdrn gehavend in het strijdperk tra den, temeer omdat De Ferrerre niet volledig hersteld was en reeds na een half uur vroeg om vervangen te worden. Onder dat oogpunt kwam de balans enigs zins in evenwicht gezien de gas ten niet over Martiquct en In- dncco konden beschikken waar door hun verdediging ontman teld was. Gedurende gans de eerste helft hebben de Eendrachters in de aanval gestaan en werden vroeg tijdig gestimuleerd door een voltreffer van John Coles. In de 12 min. beging Liévin fout langs de outlijn en de haarfijn ingezonden vrijschop van De Vos werd door de Zeelse nr. 5 buiten het bereik van Ena ge zonden. Het was opvallend dat de bezoekende portier in deze periode weinig aan het werk gezet werd en buiten *n krachtig schot van Van Velde was inzake doelpogingen weinig te vermel den. Het beterde niet toen De Feyter in de plaats kwam van De Ferrerre. We zijn overtuigd dat een paar eigen jongeren het niet slechter zullen doen. Ondertussen bleef het bij een nipte 1-0 voorsprong doch we hoopten dot dit voldoende zou zijn en dat Zele dank zij een ongemeten inzet het na de rust evengoed zou doen en de mo gelijkheid niet denkbeeldig was om ile zware afstraffing van verleden jaar tegen Marchienne opgelopen sportief tc wreken. De Vos deed zijn heroplreden, want het is hijna één jaar gele den (9 oktober 1977 tegen An- denne) dat hij nog een volledige wedstrijd speelde. De Merhelanr heeft onvoorwaardelijk een goe de voorzet aan de voet, maar hij heeft een neiging het spel te kort tr houden en vermijdt alle mogelijke kontakten, wat ons doet veronderstellen, dot zijn kwetsuur niet volledig ge nezen is. Dit neemt niet weg toe dat hij zijn aandeel had in dl 10 verdiensten van de eerste 45 minuten, maar hierna deemster ce hij volledig weg. Te i omdat hij in het middenveld zware inspanningen moet les ren, waartegen hij na een langs afwezigheid niet opgewasset scheen. Het was dnn i uan te vechten beslissing toen de leiding Van de Velde uil I het veld nam. Immers na dl 1 rust was Marchienne de meeslj agressiefste formatie en Piraur werkte op de zenuwen door zij» bijwijlen venijnig optreden. Hri had hem voor de rust een geil kaart gekost en voor mindertj vergrijpen werden GambardcllaJ Coles en Gonzée eveneens mef^ plo de fameuze kaart bedacht. On dertussen waren de Waaltje! gelijke hoogte gekomen. Toei achterspeler Gonzée oprukte kwam zijn voorzet gemeten bi Breinich (62 min.), die zonde veel moeite gelijkstelde. In d< tegenaktie moesten doelman En en Liévin op de lijn redden Het was echter de Zeelse ver lediging die nog het meeste ge luk had, toen Delin op de dwi lal knalde en het winnende suk ses van Autenne voor vooraf gaandelijke fout werd geannu leerd. Als voornaamste lichtpunt melden we: de gestadige op gang van Kesteleyn, de technici en het vernuft van Boe (spijtig genoeg een hretji brek aan fisiek en zonder af 'werking) en de vermelden waardige prestatie van invall Van de Velde. Met Hulders, E Ferrerre en De Brabander wort er toch stilaan een kern ge vormd van jonge speler», dl bekwaam moeten zijn om d wacht af te lossen. Zele moet naar Merchtem wa» het verleden jaar verrassend gin zegevieren, nu echter zal Hoge Kon' Op zich dubbel plooien lege V rle onverwachte leider en dauroi door zal met meer inzel rn schol vaardigheid dan verleden speel dag dienen opgetreden. Een dag bint kou nok ku ni Ier I schii kom Spanoghe en Delentdecker (KAVD) rukken naar het doel van Lauwe op, doch hun aanval wordt onderschept- (Hj Paarsblauw Dendermonde heeft het hoegenaamd niet breed gehad tegen een bezoekend Lauwe dat er steeds in slaagde een stapje sneller bij de bal te zijn dan de plaatselijken. Het moet nochtans gezegd dat oefenmeester Mertens offen sieve bedoelingen In zijn elftal had gestoken, een trend die hij onmiddellijk na de pauze nog eens herhaalde door twee supplementaire aanvallers (Schampaert en Burssens) het veld in te jagen. Lauwe begon nochtans zelf te drukken zodat de thuis- mannen moeilijk uit de om knelling losraakten Ook Lauwe gaf trouwens weinig blijk van schotvaardigheid want de grote wijzer was al aan 24 geraakt toen een aarzeling In de Dendermond- se defensie Libon de kans gaf om Hofman te bedreigen, een Hofman die dat klusje weer vlo^ opknapte en na dien trouwens blijk gaf van een benijdenswaardig kondi- taepell Even na het. halfuur was het dan Dendermonde dat voor Dujardin opdook. De eerste hoekschop leverde al onmid dellijk gevaar want nadat Spanogho vanuit de corner cirkel had getrapt, nam HU- laert °P halve hoogte over en trapte nipt naast. Tien minuten later was Dender monde dan toch verslagen op een ver scho van De Blauwe doch de witte doel paal stond op de juiste plaats. Rust met slechts een drietal hartverwarmer- tjes Bitter weinig... Het werd na de verfrissing trouwens niet veel beter. Nu was het nochtans Den dermonde dat het gevaar lijkst kwam opzetten De knapste aanval uit do wed strijd mogen de plaatselijken trouwens op hun aktief boe ken HiUaert ontzette ver uit eigen strafschopzone en be reikte CreLs die onmiddellijk de vleugels strek-te en opruk te langs de rechterwing De Lentdecker had zich ook rniar voor bewogen en kwam net op tijd om de voorzet van de ex-Buggenhoutenaar mee te pikken. De Dendermondse midvoor ontweek Dujardin doch trapte toch nog op de vuisten van de bezoekende goalie Meer dan een hoek schop. die trouwens niets opleverde, za^ er nie^ in. We telden 57 minuten Drie minuten was paars blauw weer daar Hillaert waagde tweemaal tereke zijn kans en dwong een hoekschop af. Dat Lauwe tenslotte ook nog meespeelde mag blijken uit de bevlieging die Libon in zich had Zijn kopstoot ging rakelings over Hofman's kool. Dit was het een na laatste wapenfeit van de bezoekers. Dendermonde was meer In de wedstrijd gekomen en teerde vooraan op de werkkracht van een Burssens die blijk] baar wel waar voor het zurf geld wilde geven. En toen er al toeschouwers der de 400 hun plaatsje de steek lieten moest Mael een nutteloze hoekschop tot staan Met heel wat misluktJ pogingen om de bal weg t krijgen belandde het gladd ding tenslotte bij Beyls dl weer lukraak voor doel trap te. Een volledig gedemar keerdp Gijselinck was bil i verrast zo alleen voor Hof man te mogen opduiken er trapte hard en zuiver in dl linkerbenedenhoek Dender monde stond 0-1 achter en zette in haar laatste aan va nog heel wat overtuiginf doch moest tenslotte al een half mirakel nodig hebben om tegen te scoren. (mvvv)

De Voorpost | 1978 | | pagina 18