J 'OPNIEUW STORM IN AALSTERS GLAZEN HUIS voordelige mode voor het hele gezin Afscheidsoptreden van v Aalsterse «Shamrock»: Nostalgie rock in decibelenverpakking ONTSLAG SCHEPEN B0URL0N NOG NIET OFFICIEEL! [RF1 AN LIMBERGEN EN VERDER EEN UITGAVE VAN VRIJDAG 6 OKTOBER 1978 31e JAARGANG NR. 40 - 20 F DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER ROBBERECHT P.V.B.A Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.' 052-21.40.60 PCR 000.0115692 68 3 Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70 41.19 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST let Belgisch gemeentebeleid staat in de analen van de geschiedenis meer dan eens ils een drijvend schip op woelig water. Zesjaarlijkse verkiezingen helpen allesbe- ïalve mee om de stabiliteit van het gemeentebeleid te waarborgen, stabiliteit die ifhangt van een politiek spel van macht en onmacht, van mooie of minder mooie liesbeloften. lo ook te Aalst, waar de 27 bestuursleden door de fusie tot 43 aangroeiden. En waar lie 27 het al eens aan de stok hadden is door de verruiming de verstandhouding er lijwijlen niet op verbeterd. n de kern zelf, de schepen- jroep die toch stevig in de choenen zou moeten staan chort er regelmatig wat! Tot op inze redaktie sijpelden sedert iet bestaan van de koalitie 'W-BSP-VU, wel eens ge- uchten van hevige woorden wisselingen door. Als die dan lositieve gevolgen voor het be- Bid van de stad als resultaat :ouden hebben, helemaal be- injpelijk. Maar het bleken meer lan eens persoonlijke aanval- sn te zijn, verwijten her en der lie de onderlinge verstand- ouding van de drie groepen antast en naar buiten over- omt als een beeld van een ijna ontspoorde trein die zich bor de stevige hand van de nachinist hardnekkig op de ails vastzuigt. Het bij het begin evormde schepenkollege rerd met de regelmaat van een lok gewijzigd tijdens da* arv irhalf jaar regeren. Eerst ver- it Jan Caudron de dorpspoli- iek om in Brussel de stad te helpen verdedigen. Van Mos- sevelde verhuisde van zijn fa briek naar het stadhuis maar liet het na precies negen dagen afweten omdat hij niet akkoord kon gaan met de nationale poli tiek van zijn vnenden VU-ers in de Egmontzaak. Herman Roels zag meer heil in onderwijs en kuituur en liet volksgezondheid en personeelsbeleid over aan Antoon Blommaert die nu nog steeds doktert aan de samen stelling van het personeel. «De juiste man op de juiste plaats» zei Louis D'haeseleer met vëel bravoer toen hij zijn overwinning vierde Nu het ge rucht dat schepen Bourlon ont slag nam, in de dagbladen be vestigd, door de burgemeester ontkent, met stevige pas door de stad wandelt kan men zich afvragen wat voor een smake loos soepje ze daar in Terlin den of in het stadhuis wekelijks brouwen. Het zal er dan deze week wel aardig rommelig aan toe gaan, want het heet dat Gil bert Bourlon enkel nog de raadszitting en het schepenkol lege bijwoont en er dan met luide trom vandoor trekt. Dame Bourlon die we vorige zaterdag telefonisch om wat opheldering verzochten, wou op de geruchten noch bevesti gend noch ontkennend ant woorden. «Mijn man is momen teel in Hamburg, van zijn poli tieke karrière trek ik me niets aan». Een antwoord dat zou kunnen wijzen op een louter privé aangelegenheid die aan de basis van het ontslag kan liggen. We denken hierbij aan de bloeiende zaak die Gilbert* Bourlon voor zijn politieke loopbaan in rechte banen leidde en die hij noodgedwon gen door het aanvaarden van een full-time schepenambt in andere handen moest leggen. Of heeft Bourlon er gewoon genoeg van? Hij zou namelijk niet zo gelukkig geweest zijn met het feit dat de KMO's uit zijn bevoegdinheid genomen Schepen-makelaar Gilbert Bourlon. een moeilijke kombinatie werden en dat burgemeester D'haeseleer de KMO-avonden zelf organiseerde met daarbij de uitgave van een brochure. Met zijn pak bevoegdheden: Middenstand, Land- en Tuin bouw. Ekonomische Expansie en Feestelijkheden heeft de schepen bijna dagelijks een verplichting na te komen. Het kan van het goede te veel zijn... Kritiek op zijn nochtans brede schouders werd de afgelopen weken met pakken gespuid. Lees verder p 4 Raldes komt tot weinig bemoedi gende resultaten over de sociale woningbouw te Lede Alternatieve energiebron in Aals- terse Keizerhallen Iedere Belg moet kunnen leven Karel's H. Zesvuldigheid herdacht in Aalst Gaat verloren maandag verloren? en terug zeer veel liefhebberssport- nieuws Wamm Dit is een beeld dat tot het er leden behoort. De loto stelt de Grote Markt voor als een prieel waar bet rustig was om even uit te blazen. Het was een proefin afwachting van een volledige verkeersvrije Grote Markt. Vorige maandag startten de grote werken. Diepe putten, veel zand en aarde, brede buizen... een bouwwerf. N anaf woensdag morgen konden de auto's niet meer voorbij, wat met de nodige opstoppingen gepaard ging Het verkeer dient omgeleid te worden langs het Keizerlijk Plein en de Hopmarkt. Ken ware chaos. De stad betaalt voor die verkeersvrije Grote Markt 13 miljoen Belgische frank. RVdP merking kon komen. Hij sprak ook ov er het v erkeersplan dat het doorgaand verkeer dwars door heen de stad wil verminderen. De auto zou bovendien aangepast moeten worden aan hel tempo van I ii% i'p De laatste van een drieluik inspraakvergaderingen van de Bijzon dere Plannen van Aanleg (die de binnenstad volgens een welbepaald struktuurplan moeten gestalte geven) gaf niet zo veel nieuwe zaken aan de openbaarheid prijs. Het ging hier over het BPA-Ccntrum, waar vooral handelaars op inspraak uitwaren. Middenstanders die van het stadsmidden moe ten leven, /.ij vrezen rare dingen in bun omgev ing te zien gebeuren. Maar zij waren niet alleen aan het woord. Milieubewuste aktiegroe- pen vroegen aandacht voor de leefbaarheid binnen datzelfde stads midden. Stadsurbanist VictorCoolcns ver taalde de bewoonbaarheid van het Stadscentrum in cijfers. Van de oude omwalling tot aan het station bestrijkt het stadsmidden zowat 31 ha. waarop 4.282 gezinnen hui zen. Het aantal woongclegenheden zou tot 6.710 gezinnen kunnen opge trokken worden. Het aantal inwo ners van het centrum bedraagt 13.420. wat verhoogd zou kunnen worden tot 18.456 (aan 60 m2 woonruimte per persoon). Architekt Blanckaert wees op de woon- en handelsfunkties van het stadsmidden. en op de homogene bebouwing, waarin slechts enkele kleinere schaalbreuken voorkó men. Hij kwam ervoor op dat de -menselijke schaal- behouden zou blijven en dat de nieuwbouw- dus zou aangepast worden aan de bestaande bebouwing. Het groen, zo zei hij ook. is in het centrum karig bedeeld. Dit zou gcmaksimaliseerd moeten worden. Architekt Van Den Broeck gal ons kennis van een inventarislijst waarop pand voor pand vermeld stond dat voor klassering in aan- de voetgangers, zoals bijvoor beeld in de Nieuwstraat die ver keersarm wordt. De auto's zullen er (tot aan de post, en dit vanaf 4 oktober) zigzag doorheen moeten. Aan een trager terhpo dan nu het geval is. wanneer de werken zul len uitgevoerd worden Er komt een wandelweg in witte steen. Het rijgedeelte zelf komt in betonklinkcrs (purper en zwart). De parkeerplaatsen zullen haaks tegenover de huizengevels worden aangelegd. En vooraan, in het midden, en aan het einde van de straat komen verkeersdrempels. Het verkeer zal er uiteraard in een rustiger tempo verlopen. Slechts enkele van de ruim 60 parkeer plaatsen zullen verloren gaan, zo zei Rik Galle in zijn uiteenzetting. Verder wordt de straat uitgerust met «vast» en «beweeglijk» straatmeubilair (plantenbakken enz.). Zeker is ook dat er een C& A zal worden gevestigd. De direk- tie gaat akkoord met de richtlijnen van de stad (aard van bouwen en herinrichten plus toegankelijk maken van de binnentuinen Lees verder p 4 De halfgure polemieken betreffende het al dan niet aanwezig zijn van een specifiek Aalsterse popscène in zekere befaamde (sic) 'weekbladen voor radio en televizie' ten spijt, kon het afscheidsop treden van «Shamrock» toch goed overtuigen door zijn direktheid en spontaneïteit. Hun naam hebben ze in geen geval waargemaakt: geveinsd (sham) was het nl. allerminst. Het optreden werd ingezet door ban Bronder aan een knorrende een onmiddellijk meeslepend basen Herwig Bomon aan de soms jazzy rocknummer, voortgestuwd spektakulaire. maar toch tunktio- door een stevige ritmesektie (Jo- necl bespeelde drums) waarboven de gitaren (Peter Bronder-broer van eerstgenoemde, en hebben wij goed verstaan? Erik Rans) a.h.w. explodeerden naast een overtuigende zang van Wigbert Van Licrde. Het Iris en vlot gebrachte reper toire was tamelijk afwisselend: het eerste gedeelte van het optreden, bestond naast enkele eigen num mers. Lees verder p 4 Hulst Bierkaaistraat 30 Terneuzen Noordstraat 84 Vlissingeri Lange Zelke 26 «Goes Ganzepoortstraat 6

De Voorpost | 1978 | | pagina 1