DE EERSTE ZEGE... De vrijschopspecialist Tegenaanval lonend Eindelijk ontwaakt GEVLEID BOEIEND TWEE FRAAIE DOELPUNTEN OP KOP Jimmy Van Audenhove (Edixvelde) vier doelpunten Tweede provinciale Boonwijk - Lutterzele Derde provinciale Vierde provinciale Robur- Destelbergen 1-0 Zuchl van verlichting hij de Mnerzeek.se tweede provineialers die na vijf wedstrijden hun eerste overwinning binnenrijfden. Een nipte maar verdiende zege, want moesten de kansen die er kwamen, allemaal benut zijn geworden, had de winst nog afgetekender geweest. Bij Robur is men echter al heel tevreden met het resultaat. Ook is de jeugd er flink aan zijn trekken gekomen. Op een be paald ogenblik liepen er zondag middag vijf juniors tussen de lijnen. Dat kan tellen, vooral daar ze allen met een goed werden gekwoteerd. Dat was vooral voor Nobels, Wielandt en Frankie Vermeir het geval. Het enige en beslissende doel punt van de partij kwam er na 15 minuten speeltijd langs Miel Pauwels. Dat was in een pe riode waarin Robur overduide lijk hel initiatief in handen had. Na lie rust was er een korte lijd een bezoekende druk. Ge leidelijk aan namen de lokalen opnieuw het roer in handen, wisten de ruimte en metéén de kansen te scheppen, maar de afwerking was er nog niet. Dat kan komen zeggen de optimis tische Moerzeekse rluhleidèrs die na weken van kommer en zorg er opnieuw heginnen in te geloven en waarom trouwens niet... EDM Voor de allereerste keer in de voetbalgeschie denis staan Boonwijk en Lutterzele, twee voet balteams die, samen met Eendracht, de trots zijn van de Dendermondse deelgemeente Sint- Gillis, in een échte kompetitiematch tegenover mekaar. Het wordt een boeiend gebeuren dat binnen de perken van de fair-play zal blijven de goeie wil van de akteurs en bovenop de reputatie van referee De Cock zijn evenveel garanties. Vanzelfsprekend richt De Voorpost zijn schijn werpers op deze topper en stuurt daar de spe ciale reportageploeg op af. Erpe - Sint-Gillis 0-0 Het was een regenachtig winderig en erg fris weer. Dat de 22 akteurs kou zullen gehad hebben, durven we betwijfelen. Ook de kijkers konden zich opwarmen aan het bijwijlen uitstekend en uitbundig spel. Want het werd niettegen staande wat de 0D einduitslag zou durven laten vermoeden een allesbehalve saaie wed strijd. Erpe was over de ganse duur van de match de Hofstade-Grembergen 2-1 Grembergen heeft bij een goed spelend Hofstade de eerste ne derlaag van het seizoen niet kunnen afwentelen. De thuisploeg lag trouwens fel gebrand op die overwinning en gaf blijk van een grote toewijding en van een enorme inzet. Ze ging dadelijk op zoek naar een eerste doelpunt. In de 15e minuut was het al roos- Tegen de schiet van Ronald Vergeylen had de bezoekende doelman geen verhaal Grembergen zou nochtans terugslaan in het half uur. Maegerman hun pijlsnelle spits bracht de gasten langszij. En voor de rest bleef hot scorebord onaangeroerd. Rust 1-1- In de tweede periode zou Wils kracht het winnende doelpunt fel achterna hollen- Dit kwam er na een vrij goede aktie. Roelandt nam een in- worp- Lissens verlengde uit stekend bij Van de Winckel die prompt en zegevierend afdrukte. van de Winckel zou daarna nog eens dicht bij een doelpunt komen doch strandde toen op de bezoe kende doelman. In de tweede speelhelft kwam de aartsge- vaarlijke Maegerman minder aan bod. Hij kreeg toen Guns als bewaker en deze loste hem van geen vin Al met al een voor derde provinciale vrij hoogstaande partij voet bal die verdiend door Hof stade werd gewonnen. Al stapten de verliezers zeker niet zonder verdiensten uit het veld. Hofstade moet nu Vlierzele bekampen Vlier- zele dat uiteraard gemoti veerd in he-t veld zal komen door de recente zege bij Meerabeke Het wordt dus geen zacht gekookt eitje voor Wilskracht dat bij een onbeslist reeds zou opveren. J.V.H. betere ploeg, dat zij dit niet konden kritiseren in cijfers was vooral te wijten ai gebrekkige afwerking hun aanvallers, vooral Johny Verhofstadt bleek in een off- day te zijn Het was noch tans een bedrijvige en klaar ziende Pfaff die zijn ploe| poogde te stimuleren en tu doelpunten aan te zetten Prijsschutter Hoepels van d Oranjejongens kon echt op de hulp rekenen van dam Fortuna. tweemaal zag hi een denderend schot geren door het doei hout. Ook in de tweede helft za gen we een zelfde spelbeei met een overwicht van Erp dit vooral dank zij een vag middenveld, dat zij evet wel niet beloond zagen me een doelpunt en dus vred moesten nemen m% een ge lijkspel. Zondag wordt het een ze< belangrijke ontmoeting de jongens van Pfaff, moeten zij immers Grembergen dat zeer gunsti geklasseerd staat op de twee de plaats- W.R. De bezoekers Heten zich niet onbetuigd, doch moesten më^ërlïes afdrüïpënHRobür'-Destelbergen 1-<D. - <K) Zomergem - Buggenhout 0-4 Na de twee knappe thuisoverwinningen tegen Robur Moerzeke en FC Baasrode trok men met nieuwe moed Zomergemwaarts waar een niet erg gemakkelijke opdracht wachtte. Sparta Buggenhout begon nochtans uitstekend want het trok hel offensief naar zich toe en dwong een resem vrijschoppen af die niet zonder resultaat bleven. Het dient gezegd dat er heel wat vrijschoppen werden gege ven, de wedstrijd zelf ontaardde nooit, doch werd betwist in een vinnige sfeer. De zoveelste vrij schop al na 17 minuten leverde het openingsdoelpunt op. Boons trapte vanop 25 meter de hal tegen de touwen (0-1). Amper vijf minuten later moest Maes zich reppen op een goed gege ven vrijschop langs de andere zijde van het terrein, was het echter Heymans die een kombi- natie met Sanders afrondde (27* 0-2). Rond het halfuur kwam dan Urhain Van den Berghe op de proppen. Eerst forceerde hij een kans met kopstoot nadien ging zijn geplaatste vrijschop nipt naast. En nog was het niet gedaan. Vijf minuten voor rust trapte Boons zijn tweede vrij schop tegen de touwen (0-3 ruststand). Zomergem begon de tweede helft op vurige tongen. Het drukte de bezoekers in het eigen doel gebied, gelegenheid voor doel man Maes om zijn talenten tc tonen. Kon Buggenhout nadien wel het spclbeeld gelijkbrengen, tien minuten voor inrukken scoorde Heymans met een ge plaatst schot zijn tweede treffer. Zondag komt leider Heirnis op bezoek bij Buggenhout. Een goede gelegenheid voor Sparta om al het goede van de voorbije weken te bevestigen. (mvw) Oudegem - Wieze 2-0 Beweren dat deze derby een hoge top srheerde zou de objectivi teit geweld aandoen. Oudegem toonde inderdaad een schrijnend gebrek aan afwerking zodat Danijs, Gabriels en Everaert wed ijverden om de mooiste kansen de nek om te wringen. Het openingsdoelpunt van dr plaatselijken weerspiegelt trou wens nog het best de besluitloos heid van de plaatselijken want de treffer van Danijs had nog wat hulp nodig van een bezoe kend verdediger om tegen de hrouwersnetten te belanden. Het inzenden van Danijs kapriol- leerde inderdaad vrij raar doel- waarts dat een onbeheerst weg trappen een" doelpunt tot ge volg had. Ook na de rust was Oudegem de meest aanvallende ploeg doch de reeds geciteerde voor spelers hieven zich vastleggen in de bezoekende netten. Drama tisch voor de thuisploeg werd het toen een snelle bezoeken de aanvaller door de Oudegem- s mazen glipte en alleen op de plaatselijke doelman afste vende. Zijn misser ontlokte een luide roep van opluchting want ei zo na stond het 1-1 en toen zag men niet onmiddellijk een goede afloop voor de thuisspc- lers. Tien minuten voor tijd kwam dan een tweede doelpunt via Geerinck dat de definitieve overwinning bracht. RAY MOMMENS NAAR KOPENHAGEN Ray Mommens was nog bitter jong toen hij voor de eerste keer met de „grote mensen" meevoethalde. Puur talent, werd gezegd. En dat is nog de waarheid ook. De naar Lokeren getransfereerde Lehhekenaar verdiende zowel nationaal als internationaal zijn sporen bij de UEFA's, de beloften en zelfs al een keertje als fanionsprlrr van de Witte Duivrlsplorg. Militair internationaal was hij Als gevolg van de vele inspanningen is Raymond niet een lieskwetsuur beginnen sukkelen tegen Barcelona manifes teerde de kwaal zich voor de eerste keer. Dat is intussen al een paar jaartjes geleden. Benny Nielsen, die momenteel voor Anderlecht voethalt, gaf de Lehhekenaar een tip in Kopenhagen woont een vrouwelijke dokter die Nielsen des tijds met sukses van een gelijkaardig letsel „verloste". Mommens waagt het er waurschijnlijk op, doch moest uitcr- uard nog wachten tot na de midweekmatch tegen KV Kort- rijk. De kompetitie ligt duurnu een poosje slop, zodat Mom mens' inaktiviteit tot een minimum zou beperkt blijven. Als hij naar Kopenhagen trekt, moet Raymond er twee weken blijven. F.C. Baasrode - Evergem 1-0 Met windvoordecl gestart ging Baasrode onmiddellijk het offen sief opzoeken en nestelde zich voor de kooi van de bezoekende doelwachter. Ondanks die permanente druk bleef de Evergemse defensie overeind en kon een gevleide 0-0 ruststand bereiken. De wind was na de pauze niet gedraaid zodat liet nu Evergem was dat wat voelde blazen in de rug. Het ging zich op zijn beurt voor Janseghers vestigen, doch toonde 'n te steriel aanvals- spel om de thuisploeg te be dreigen. De aanvallen werden halt toe geroepen voor de strafsrhopzo- ne. Midden dit offensief loerde hiauw-geel op de kans een tegen aanval op te zetten. Dat gebeur de op de 57' wanneer de hal *n aanzienlijk aantal Baasroodse spelers passeerde tot Gcrlo, na rust ingevallen voor Fallat. liet orgelpunt plaatste. Deze 1-0 had op Evergem de uitwerking als een rode lap op een slierhecst. Het begon aan een permanente druk dat de Baasroodse defensie glorieus de haas bleef. De thuis ploeg liet echter nooit de kans ongemoeid ten aanval te blazen zodat de bezoekende keeper ook nooit zijn dagblad kon lezen. Al bij al bleef men in Baasrode sportief genoeg om toe te geven dat een gelijkspel een hetere ■weergave zou geweest zijn- maar zoals altijd worden geen punten voor srhoonheidsvoethal gegeven en zijn de gescoorde doelpunten de enige waarde meter. Vermelden we nog dat Belis op <le 75* werd vervangen door A erheyen. Bevere - Mere 0-3 Daar waar Bevere zich aan een gemakkelijk klusje had verwacht, werd het integendeel een zeer degelijke wedstrijd van de Mere- naars. Deze keer was hun pap echt nie, te slap en zorgden zii werkelijk voor een puike wedstrijd, zij haalden hun eerste punten van het seizoen binnen. Aan de rust stonden de Me- renaars reeds met 2-0 voor na mooie doelpunten van goaltjesdief Eliano Het eer ste scoorde hij uit strafschop en het tweede was een per soonlijke actie die hij schit terend bekroonde Na rust poogde Bevere het lij te doen keren, zij begonnen zelfs driftig te spelen; zulks dwong de scheidsrechter tot het geven van rood aan Deviaene Mere liet zich daar door geenszins imponeren. integendeel zij lieten zich niet pramen om de aanval ie spelen wat goalgetter Eliano toeliet nogmaals tot doelen te komen Een verdiende overwinning van de Merejongens die nu ongewijfeld opgepept aan de volgende wedstrijden zullen beginnen. Het bewijs van hun opstanding kunnen zij zon dag al geven tegen Etikhove. een zeer zware concurrent. WR. In de vierde provinciale reeks G. blijft V.C. Ede de voetbalwereld verbazen. De huidige leider speelde oft de jongste kompetitiedag E. Serskamp weg en dit met cijfers die eigenlijk weinig kommeni taar vergen. Dat V.C. Ede titelambities koestert kan men niet alleen afleiden uit het feit dat het nog niet werd geklopt. Het boogt op een doelpuntengemiddelde van 16-4. Wat ook voor zichzelf spreekt. Olympic Burst 'leunt het dichtst tegen de leider aan. Burst speelde nochtans een wedstrijd meer. Vorige zon dag bleef het aan de win nende hand bij Smetlede. De ze overwinning kon moeilijk worden weerlegd De gasten tonden zich meer bedreven in de afwerking Verrassend was de neder laag van Doggen, op eigen veld dan nog. in de konfron. tatie met E. Meldert. Dit betekende voor Doggen de eerste nederlaag van deze kompetitie, met de kleinste cijferverhouding weliswaar In deze wedstrijd vielen niet heel veel kansen De geslo ten verdedigingen gaven in derdaad niet veel toe. Bij F.C Edixvelde. dat insgelijks en zeker niet ten onrechte naar de titel loert, sloeg Jimmy Van Audenhove de vlam In de pan Hij scoorde liefst vier doelpunten en heeft de Heldergemdefensie heel wat kopbrekens bezorgd. Van Audenhove, die zopas vader werd, drukte zwaar op de Heldergem verdediging die voor de rust de schade nog tot 1-0 kon beperken De Heldergemdoelman stopte in die eerste periode nog een strafschop. Hij koos bij de trap van De Troyer de juis te hoek Na de kampwisse ling verliep de wedstrijd haast volledig op de veld- strook van Heldergem Toen draaide Edixvelde op volle toerental Ivan Schockaert en Mare Baetens hielpen het half dozijn volmaken en een own doelpunj was nummer zeven. Uit de ultieme tegen stoot lukte Sportkring het eerreddend doelpunt- Herder, sem won met het kleinste verschil bij E. Masseinen en omzeilde aldus een ge vaarlijke klip- In deze wed strijd werden er drie straf schoppen gefloten, twee wer den gemist. Voor Herdersem lukte Hanselaer niet. De Een dracht doelman had de goe de richting gekozen. De Massemen-«trafschopnemer trapte de bal naast de zij- staak. Uiteindelijk mocht Eracke dan aan de elfmeterstip en legde de Herderscmse zege vast Ofschoon deze met een strafschop tot stand kwam kleefde er geen smet aan. In de vierde provinciale reeks H heeft Wichelden een niet gemakkelijke uitwedstrijd tot en zege omgebogen Dit la beurde met de kleinste ver houding bij Opstal. Gijzegem kreeg in de homematch met Berlare de kous over de k »p BIJ Wilskracht zoekt mpn naar geen verontschuldigin gen. Zelfs de afwezigheid van stopper Backvis werd niet ingeroepen Berlare was vooral na de rust de beste ploeg Na de eerste speel helft luidde de stand 0-1. Daarna liepen de gasten vol uit in het offensief en het werd 0-3 Toen kon Raymond Verleysen milderen Maar Berlare repliceerde opnieuw. Bij S.K Erembodegem loopt het momenteel niet snor. Men moest het nu °P veld afleggen tegen Baardegem dat voordien geen scherven had gemaa Baardegem speelde ech' met meer overtuiging en w aan de eerste zege toe 1 de rust leidde Baardegt me,t 0-2. Luc De Neef hi leidde doch bij een coun was het 1-3 In de 89e m legde Cassier de 2-3 ein cijfers vast. JVIf m 3 tëzfGzs Edixvelde maakte korte metten met Heldergem. Hier heerst opnieuw paniek In de bezoekende defensie (EDV) VROUWENVOETBAL Kamillekes - V.K. Tijl 0-1 Huil nit-n de wedstrijd met Y.K. Tijl Gent, dut koe-lert, met gemengde gevoelens tegemoet gezien, vrees ongegrond gebleken. De Aalslerse formatie was i uls titelkandidaut nummer één en had zeker op ei spraak kunnen maken. V.K. Tijl dut zijn rangen versterkt, heeft zirh aan het Beukenhof te Aalst volledig kunnen doorzetten. Men kun de zege van de Gent se meisjes, niet de kleinste ver houding uitgedrukt, zeker ge vleid noemen. Kamillekes moest dan op de koop toe nog een liandikap torsen. Trees Hueltei- mnn, de centrale figuur in de verdediging, was er niet hij. Toch heeft die defensie zirh uitstekend uil de slag gelrok ken. Ze beging slechts één schoonheidsfoutje en dit werd door de gasten afgestraft. Het doelpunt was zeker van geen klassieke mnkelij. maar morht gerust een gelukstreffer ge noemd word. ii. Was Gent in de eerste periode torli meer ag- gressief, het kreeg erhler wei nig klare kansen, dan kreeg Kamillekes na dr kampwissc- ling meer greep op de match. En V.K. Tijl moest zich een paar keer dubbel plooien om averij Ie voorkomen. Aldus on derhielden de Aalslerse meis je. de spanning lot op de vul- Inrh werden uiteindelijk kes zeker de het aiiiliitieus gelukkig wus nil n dat Kaï enknic wu (jent dal z< nel de „klei zege. Al met al helihen vrij talrijke kijkers genot van een spannende wedslri, die zeker op een hehnorli peil dreef. De Aalslerse nu jrs weten nu mrlrrn ook dat werkelijk niemand hoeven vrezen. Deze nederlaag lie uitraard het moreel front n doen wankelen. Men weet zij l. l op zijn v el beloond •rk dat ze ar hel •steerdén. Men klopt. Kamillekes zal nu oefenwedstrijd spelen legen I mrrhr al- voorbereiding op ..grote schok". Men weet de \alsterse meisjes in de c ten met Standard Luik liet kader van de „Bekei België". Standard lind gevraag om te Luik te spelen. Maf dit werd door Kamillekes geslagen. Zodat de Luikse plnfl van de heer Petit op 28 nktol.fi de hoge gilsl is aan het Beukenf hof. J.V.II.

De Voorpost | 1978 | | pagina 20