ocAA^m Èfcfttfu* - litz-Krieg n de Korte Zoutstraat Iternatieve energiebeurs Aalsterse Keizershallen kALSTERSE POLITIE !IT NIET VERLEGEN OM WERK! 3Huis uit de weg Uitslag ballonwedstrijd dierenasiel Sint-Hubertus ROEMEENSE KOFFIETAFEL IN DE MIKIS De Voorpost - 6-10-1978 - 5 fat een halfjaar geleden plaatste een handelaar een lichtreklame en de etalage an zijn boetiek. Op zichzelf een heel gewone zaak, niemand in de Korte Zoutstraat aanstoot aan zou nemen, ware niet dat die reklame onafgebroken flikkert, tot een dik stuk in de id. bij de overbuur om op aanvraag het licht gewoon te laten branden /onder (likkeren, deed de bewo ners van de zaak er rechtover een stapje verder doen. Burgemeester en politiemensen konstateerden dat dit hele lichtspel inderdaad erg zenuwslopend was. De burge meester besliste zelfs, na zeil de proef op de som te hebben geno men, dat het maar uit moest zijn met deze hele bliksem-alïaire. Na 19 uur mocht er geen flikkerlicht meer branden. Wel licht, maar geen bliksem meer. Toch ging het lichtspel door. ^Ilseen stuk inde late avond. De ndelsijver van deuitbater llik- rdonafgebroken fel rood - groen in het woonappartement hncn van nijveraars daar rechto- fr.die het «ongeluk» hebben ook (ven hun handelszaak te wonen. een halfjaar gaat dit spookach- gellikker in de woonkamer wel op de zenuwen werken. Zelf lelaars zijnde, dachten de be- jners van rechtover er allerminst de eigenaar van het llitscnd iklicht moeilijkheden aan te :n Ze vroegen gewoon of het mogelijk was met (likkeren te jpen na het intreden van de md, ook al omdat je om 7 uur de irgordijnen nog niet dicht kunt :n. Maar de eigenaar dachter H aan. De stad had hem een ver- ining afgeleverd om lichtre- le te maken. Dus zou hij licht- lamc maken. Stel je nu maar gezellige huiselijke avond waarop onafgebroken kleu- 'uurwerk de huiskamer vult. de duur is dit toch van het :dc teveel, zelfs al ben je lief- ibcr van vuurwerk. Maar avond avond, maanden lang... Onwil We gingen met beide partijen pra ten. We zagen zelf hoe storend dit lichtspel wel is. Maar in de zaak errechtover hield men vol dat de stad zich aan een gegeven toela ting te houden had. In die toelating was er evenwel geen sprake van flikkerlichten. En op onze vraag of men zelfs na het verbod van de burgemeester door zou gaan, werd bevestigend geantwoord, daar de hele zaak aan een advokaat was doorgegeven, en men intussen van het eigen gelijk overtuigd was. Tenslotte werd 150.000 frank bc- jernatieve ofte zachte energie is aan de orde van de dag. Inds het Rapport aan de Klub van Rome is de hele wereld jalarmeerd: de steenkool-, petroleum- en aardgasvoorra- n geraken uitgeput. Opeens was het geen romantiek meer rug te denken aan wind- en watermolens. In wetenschappe- (ke kringen onderzocht men de mogelijkheid om energie op wekken uit water, wind en zonnewarmte... Milieugroepen ferkten aan een bewustmaking, een mentaliteitsverandering »or meer milieuviiendelijke energie. Er kwamen betogingen gen kernenergie en de zeer gevaarlijke afvalstoffen die dat feniumgoedje achterlaat. Dat zoeken is nu nog aktueel. en er jirdt koortsachtig op doorgewerkt. Alleen is er een kloof ssen de wetenschappelijke bevindingen en de «leken», de wolking. Anderen zijn volslagen optimistisch over de toe- mst... De werkelijkheid is niet zo simplistisch! [1 vrijdag 6 tot zondag 8 ok- tf wordt in de Keizershallen lan een informatiebeurs I. Geen vakbeurs voor in- Jstriëlen of wetenschappe- Pe vorsers. Wel een beurs lor u en mij en iedereen die wil len hoe dat nu precies zit tl die alternatieve energie, It daar van aan is, welke de lor- en de nadelen zijn. Bij de terse stands zullen er didak- jche panelen aanwezig zijn, jt informatie in een begrijpe lijke terminologie. U zult er een waterpomp zien. windenergie systemen. metaangisting. houtgaskachels (werd in de oorlogsjaren gebruikt: een houtkacheltje dat gas oplevert om er de motor mee op te drij ven), Interstoom van Aalst zal er zijn, u zult er heuse zonne panelen kunnen zien... In de Keizershallen van 10 u. tot 22 u. Een must voor een beurs die betekenis heeft voor het ganse land. tar aanleiding van de 24ste politiekorpsdag. werd een her- ewieringsalbum uitgegeven. De aandachtige lezer kon hierin »n hele reeks getallen, een statistiek, bewonderen. Zij druk- i uit wat voor een hoop werk ons politiekorps wel heeft. Er wel enkele interessante getallen bij. Zo moeten we (erg tot e spijt) vaststellen dat het aantal verkeersongevallen blijft Ijgen. gen van de rijkswacht zijn er dus niet inbegrepen. In totaal, telde men 1.539 onge lukken. waarvan (gelukkig maar) 1.023 met enkel maar stoffelijke schade. Er werden wel 442 licht en 69 zwaar ge kwetsten naar het ziekenhuis bil Vergelijking met 1976 telde ie fen in '77 weer 263 ongeluk- dl" meer. Het totaal aantal levallen-verslagen die wer- opgemaakt benaderen de •0. Het betreft hier alleen de vallen door de Aalsterse litie vastgesteld. De versla- vervoerd. In al deze gevallen werden er slechts 5 dodelijke ongevallen gemeld. Als wij deze cijfers op een andere manier bekijken, namelijk per hoofdverkeers weg. komen wij tot volgende slotsom: de ring rond Aalst lijkt wel de gevaarlijkste baan met zijn 126 ongelukken. Als tweede in de lijn noteren wij de steenweg op Brussel met 100 ongevallen en iets minder voor de Gentse Steenweg, «slechts» 72 ongelukken. Ver volgens volqt de Rijksweg ilessem ills mm ilc Hi Hnedc mik our .V. I ■en i-mir dnyen i.jtl ir I'nvcyw.j.i-rinN rlil sir en (le Alli ed X i elssirmii ,.v iniryoed wmivwrkiIn elk go ill Anivli hi Willi lu'l ;>i ure t erkeer moesl steeds door de. e sirnnh ernuiiwiiiy. ril loosciffendoni i mi ile sltitl Anlst. yeslmi/1 en hel itv/idek hersteld, vcrd m de ninnciin.g mnmcbrm >:i. I.I SI taald voor die reklame, zei men, en dacht men er niet aan de minu- terie aan te passen, daar dit weer kosten zou betekenen. «En dit voor één aanvrager»zo stelde de eigenaar. «Nee, zeiden we, voor een heel gezin». En dan nog: betekent hel verschil van branden en (likkeren dan zoveel? Al heeft er dan maar één mens last van? De eige naar hield voet bij stek. Hij zou blijven (likkeren. Duidelijk was intussen wel dat beide partijen zich op juridische basis alle gelijk konden toeëigenen. De stad had immers een toelating overhan digd. Maar- intussen is deze toestand gewijzigd. Bij nader toezicht blijkt dat er bij de toelating voor deze lichtreklame geen spraak is geweest van flikkerlicht. Er is een grondig juridisch onderzoek ge weest, dat de beslissing van de burgemeester in het gelijk heeft gesteld. Het Bikkeren na 19 uur zou moe ten ophouden. Maar hierover valt de bevoegdheid alléén bij het ge meentebestuur (dat ook de toela ting uitreikte). De stad heeft het dus in haar macht om volledig juridisch gegrond een beslis sing te treffen die moet nageleefd worden. Die beslissing wachten we met spanning af. Wilt ried Lissens Inrichter is een werkgroep oud studenten van het V.T.I. uit het Aalsterse. Technische inge nieurs die de handen in mekaar sloegen om echt «er wat aan te doen». Oog in oog met het grote energieprobleem, groeide de idee van de beurs. Maar nog andere plannen zijn er. Zo denkt men aan een ren dementstudie over hèt recycle ren. herwinnen van papier en glas met Aalst als case. En nog: de mogelijkheid onderzoeken tot de haalbaarheid van een wetsvoorstel tot premies voor wie een regenput bijbouwt in nieuwbouwhuizen. Gewoon omdat ook drinkwater schaars is... We komen daar volgende week uitgebreid op terug. Intussen maar dat zag u misschien in het B.R.T.-nieuws gisteren opende minister van weten schapsbeleid Vandekerckhove deze beurs over alternatieve energie. Maar gaat u zelf ook eens een kijkje nemen! (Pd) In een zee van licht. Bij elke raadszitting worden een reeks leningen goedgestemd. Eén van de steeds terugkerende rubrieken is «het plaatsen van openbare verlichting». Sche pen Jan De Neve heeft als doel Groot Aalst van degelijke straatverlichting te voorzien, gelukkig want de toestand was erbarmelijk. Tijdens de gemeenteraad van woensdag jl. werd de verlichting voor volgende straten goedgekeurd: Brede-, Drie Sleutel-, Verbrandhof-, Binnen-, Groen-, Slot-, Rapen-, Sterre- en St. Kamielstraat. Veel geld en Veel ruzie. Niet iedereen is gelukkig met de BPA's Centrum, St.-Jobstraat en Station. Tijdens de hearings kwam heel wat kritiek los. Te bedenken dat de stadskas voor het opmaken ervan 2 miljoen moet neer tellen. Goed nieuws voor kerkhofbezoekers. Aan het kerkhof van Hofstade zal eindelijk een reeks parkeerplaatsen worden aangelegd. En nu terug naar 3de nationale? De nieuwe tribune aan het Pierre Cornelisstadion is afgewerkt maar het is duurder geworden dan verwacht. Men moet nog 818.350 fr. meer betalen. Hopelijk zal Eendracht Aalst niet elke week met 7-0 verliezen. Zwemmen in proper water. Vorig weekeinde vierde zwem- klub Neptunus haar 50 jaar bestaan. Velen zullen reeds in hun achterhoofd denken aan het tweede zwembad dat er zou moeten komen, maar ze zullen nog heel wat trainingen achter de rug hebben vooraleer een eerste plons in het Alhrechtlaanwater te doen. Met het Capucijnenlaanwater is het anders ook een probleem. Er dient zo vlug mogelijk een nieuwe filterinstallatie te worden geplaatst. Maar men dient tot een heraanbesteding over te gaan daar de ingediende inschrijvingen meer dan 10% hoger liggen dan de goedge keurde raming. Alarm voor oudjes. De woningen voor ouden van dagen aan de Schietbaan zijn klaar. Ze worden nog voorzien van een alarmsysteem zodat bij enig onraad onmid dellijk hulp kan geboden worden. Een goed initiatief. En maar fusioneren. Ingevolge fusie worden de gemeente scholen van Hofstade en Gijzegem afgeschaft Schijnbaar is de pil toch niet zo'n goede uitvinding gezien de verstrek kende gevolgen Er wordt wel een nieuwe autonome ge meenteschool opgericht met wijkafdelingen. De Nieuw- kerkse school wordt gesloten gezien het geringe leerlinge naantal. Een soevenir uit W.O. II. In de Terhagenstraat stuitte men op een bom tijdens wegenwerken. De ontmij ningsdienst kwam ter plekke. In een maand tijd moest deze dienst reeds tweemaal naar de falluintjes om een springtuig onschadelijk te maken. Hoe de rollen kunnen keren De ene school moet fusione ren, de andere breidt uit. De Akademie voor muziek, ballet en toneel nchtte twee nieuwe afdelingen op. In Moorsel, Baardegem - Meldert kan men nu ook muziek noten kraken. Het niets ontziende verkeer. Rudy Schietekatte en Da niël De Smet kwamen in de Korte Zoutstraat in botsing met elkaar. Eén der wagens reed op voetgangster Gil- berte De Ridder in. Samen met haar baby werd ze ge wond. Uit 't Ajuintje. Reeds maanden duren de werken voor een nieuwe toegang voor de kleuterschool in de Klapstraat aan de achterkant van het Lyceum. Zou het echt een vijfjaren plan worden Jos. of wil men de Aalsterse bouwtraditie niet schaden? Uit het Staatsblad van 27.9.1978. De gemeenteraad mag de personeelsformatie ten behoeve van de stedelijke regie voor grond- en bouwbeleid vaststellen. Komt de grondregie nu toch van de grond? Voor een kraaiende rode haan. ledereen kon tijdens de politiekorpsdag the first policelady bewonderen. Haar man nelijke kollega's zijn echt opgetogen. Onze burgervader wil nu onze vaste spuiters niet diskrimi- neren en hoopt kortelings ook dames voor het vast kader van de stedelijke brandweer te kunnen inlijven. Of minister Boel zijn zegen reeds gaf weten we niet maar hij zou Aalst goed aezind zijn We krijgen van hem een lichte autopomp als we 25% van de kosten willen dragen. Wie steekt er de pluimen op de hoed? De ene zegt dat het door zijn tussenkomst is dat de Zwarte Hoekbrug wordt vernieuwd. De andere zegt dat hij er al jaren naar streeft. Wij zeggen «'t Kan ons niet schelen, wie ons informatie doorspeelt... De prestaties van anderen kunnen we niet gissen». Steeds meer service. Op 20 okt. om 20 uur wordt de nieuwe .service klub Fifty-one gesticht. Deze eerste typi sche klub houdt haar charterday op 17 februari. Uitbreiding kultuurraad. Worden na onderzoek door de Erkenningskommissie in de Aalsterse Kultuurraad als volwaardig lid opgenomen: het Priester-Daensfonds, de toneelvereniging «Vast als Eik», de Bonden voor Gepensioneerden L.S.W. van Meldert, Moorsel, Her- dersem, Nieuwerkerken, de Gepensioneerdenklub «Saf» uit Aalst en de PVV-Vrouwenbond Herdersem. Liever minder zieken. Ingevolge de tussenkomst van de Aalsterse BSP en volksvertegenwoordiger Mare Galle bij staatssekretaris De Wulf werd het ontwerp van de ruwbouw van het nieuw stedelijk ziekenhuis goedgekeurd. Boven dien werd een betoelaging toegekend voor 393 bedden. Men hoopt spoedig met de werken van dit projekt dat al tien jaar aansleept te kunnen beginnen. De rok van de agente. Mevrouw Herpelinck-Van der Beecken mag het uniform van politieagente dragen, zegt burgemeester D'haeseleer die dit kledijprobleem blijkbaar nog niet verteerd heeft. Zij is beëdigd heeft toezicht tot de dossiers dus is zij een volwaardig lid van de politie. Burgers, mond open. Neen niet van verbazing maar om een woordje te plaatsen op de tweede edite van de hearings. Baardegem bijt de spits af op 7 november. Volgen op 21 november Erembodegem, Gijzegem op 5 december Op 16 januari is het de beurt aan Herdersem en op de 30ste heeft Hofstade'inspraak. De 13de februari trekt men naar Mel dert. Moorsel kan voorstellen kwijt op 13 maart en Nieuwer kerken op 27 maart. Aalst wordt gesplitst in twee. De rechte roever speelt het vraag en antwoordspel in het Beukenhof op 10 apnl en zeven dagen later de linkeroever in de feest zaal van het stadhuis. Met of zonder Gilbert. Op 24 oktober in het Beukenhof en op 31 oktober in de feestzaal van het stadhuis gaat een KMO avond door. Als Gent en Brussel akkoord zijn Na maanden besprekin gen i.v.m. het statuut van het stadspersoneel kon burge meester D'haeseleer vorige woensdag blijgezind uit Gent terugkeren. Daar kreeg hij de boodschap mee dat zowel de provinciale diensten als het ministerie zijn goedkeuring ver leende omtrent het personeelsstatuut. Ken je de fit-o-meter? Schepen Monsieur zorgt voor de gezondheid. Hij heeft het plan opgevat op diverse plaatsen in de stad fit-o-meters te laten plaatsen. Ook Terlinden maakt kans om straks de mensen fit te hou den door loop- en springspelen. Geen seinwachter maar klachtenwachter. Woensdag wordt op de Grote Markt een kabine geplaats, (als er nog plaats rest! sic) waar bestendig iemand van het stadsbestuur aanwezig zal zijn om eventuele klachten te noteren die zouden voortspruiten uit de aan gang zijnde werken om de Grote Markt verkeersvrij te maken. Dat die persoon ook een oogje in het zeil houdt wat de werken zelf betreft is onder verstaan. Trouwen zonder trouwzaal. Een etiket plakken op een zaal. allemaal goed. maar zullen de paartjes zich nu wel even goed getrouwd voelen van uit de grote feestzaal van het stadhuis. Properder is het er anders wel. De trouwzaal krijgt een herfstschoonmaak. Apollo niet meer alleen. De petanqueklub Apollo die onder de vleugels van Etienne Geerinckx menig balletje verzette krijgt een buur. En niet zo'n jonge. De derde leeftijd heeft ook nut gezien in dat balspel, stichtte een ploeg en zal misschien wel even in de gaten houden wat de vele jonge ren van Apollo meer kennen. Roel Van de Plas nummer 11, Vilvoorde met 52 en de Rijksweg 60 (Dender- monde) met 49 ongelukken. Tenslotte vermelden wij volle digheidshalve de rijkswegen 55 (Ninove) met 29 en nummer 60 (Geraardsbergen) met slechts 10 ongevallen. Als wij deze ongelukken inde len per dag moeten wij beken nen dat de vrijdag de gevaar lijkste dag is met gemiddeld 253 ongevallen, op de voet ge volgd door de zaterdag met on geveer 252 vastgestelde onge lukken Maandag komt met 221 op de derde plaats, direkt gevolgd door de zondag met 215 onge lukken. Tenslotte: woensdag (211), dinsdag (198) en ten slotte donderdag, de veiligste dag van de week met 188 geno teerde ongevallen. Als wij even naar de getallen kijken bij de bromfietsers, moe ten wij vaststellen dat zij iets voorzichtiger zijn: er werden slechts 352 ongevallen ge meld. Hiervan zijn er 288 licht en 31 zwaar gekwetsten geno teerd. Naast de 32 gevallen met stoffelijke schade, moeten wij de ene dode vermelden. De voetgangers komen er nog beter af! In totaal werden slechts 64 ongevallen vermeld 41 slachtoffers waren licht of niet gekwetst, terwijl er 20 zwaar gekwetsten naar het zie kenhuis moesten vervoerd worden. Slechts drie dodelijke ongelukken werden gesigna leerd. Als we naar de plaats van het ongeval kijken moeten wij even nadenken: niet minder dan 782 ongelukken gebeuren eenvou digweg in een straat terwijl een kruispunt reeds 590 ongeluk ken op zijn aktief heeft De oorzaak is vaak te vinden in overdreven snelheid (314) of het niet verlenen van voorrang (457). In totaal kan men zeggen: op de linkeroever van de Dender gebeurden 946 ongelukken, tegen 592 op de rechteroever. Opvallend is wel dat 1.223 on gelukken gebeurden bij droog weder Regenweer eiste maar 292 slachtoffers. De andere weers gesteldheden zijn te verwaar lozen: 7 bij mist, 9 bij ijzel. 4 bij sneeuw en slechts 4 bij onge kende weersomstandigheden Hoe het komt dat die weersom standigheden onbekend blijven is ons ook onbekend... Feit is dat de bestuurders en de inzittenden van personenwa gens het grootste deel uitma ken van de slachtoffers: res-, pektievelijk 128 en 95. Wij dur-.j ven dus de automobilisten ma-) nen tot voorzichtigheid. RDv De bestuursleden van Sint-Hubertus, het veel besproken die renasiel, hebben bouwplannen. Om de kosten van de bouw werken, die in de nabije toekomst zullen starten, te kunnen dragen, wordt door de bestuursleden en verschillende simpa- tisanten menig initatief genomen. Tijden^de zaterdagmarkt van 26 Overmorgen, 8 oktober, zal de Mikisklub in de Nieuwbeek- straat weer gonzen als de bekende bijenkorf. Op die dag organizeert de vrouwenvereniging voor Vrede en Welvaart (afdeling Aalst) in samenwerking met de Mikis, een enige Roemeense koffietafel. augustus en de daarop volgende opendeurdag in het asiel op 2 en 3 september, werd een reuze- ballonwedstrijd ingericht Honder den ballonnen met het bekende embleem van het dierenasiel, ver trokken naar onbekende oorden. Vele kinderhartjes wachtten met spanning: zou hun ballon winnen? Ondertussen werden de pnjswin- naars bekend gemaakt. De ballon nummer 1673 vloog het verst: hij werd gevonden te Rosport in het Groot-Hertogdom Luxem burg. Hij legde dus een afstand af van ongeveer 216 km. De oplater. Corinne Pintelon. Pontstraat 19 te Aalst, wint daarmee de eerste prijs: een vijfdaagse reis voor twee per sonen naar Palma. Maar niet ge treurd: er zijn nog prijswinnaars Indien u een strookje heeft met een van de volgende nummers, kan u de behaalde prijs afhalen op 7 ok tober (morgen-namiddag) in het dierenasiel. Restertstraat 1 te Nieuwerkerken Vlug even kijken of u erbij bent 1101 1499 1031 1185 1504 1044 1467 1036 1135 1652 1300 1267 1382 1155 1327 1065 1188 1134 1277 1138 1396 1532 1389 1334 1646 1685 1442 1454 Al deze ballons hebben een af stand afgelegd tussen 189 en 60 km. Niet vergeten: prijs afhalen zater dagnamiddag. in het dierenasiel. Niet afgehaalde prijzen behoren na 7 oktober aan het asiel toe. RDv De organisatoren hebben een eenvoudige reden om iedereen hartelijk uit te nodigen Zij me nen: na de vakantie moeten we elkaar eens terug zien. Hoe kan dat beter dan bij een geurende dampende tas koffie met wat bij? ledereen wordt dus hartelijk uitgenodigd om aan de gezel lige «Roemeense koffietafel» aan te zitten. Naast de gewone onderdelen van een dergelijk gebeuren (koffie, koekjes, wat plezier, een verrassingstombo la wordt er een echt Roe meens viertal verwacht Zij ko men in de klub. muziek spelen, waarop ge prettig kunt dansen of gewoon stil kunt naar luiste ren Meevallen zal het in elk geval! Om de sfeer te behouden, zul len de deelnemers ook kunnen proeven van een lekkere Roe meense «Zarea»-champagne. Van een stand, die speciaal voor de gelegenheid ingericht wordt, kunnen verschillende Roemeense produkten mee naar huis genomen worden. Als toemaatje krijgt elke aan wezige een gratis toegangs kaart voor het voedingssalon dat te Brussel gehouden wordt van 7 tot 22 oktober Er zijn dus meerdere redenen om zeker op zondag 8 oktober in de Mikisklub te zijn. Vanaf 14.30 uur wordt U er verwacht Je kan gerust zijn: het wordt een gezellige boel RDv

De Voorpost | 1978 | | pagina 5