Iedere Belg moet Nieuw ziekenhuis zal zowat 1 miljard kosten kunnen leven KULTUURRAAD EERST DEGELIJK STRUKTUREREN! O.C.M.W. helpt PERSKONFERENTIE OCMW EEN SPEL VAN VRAAG EN ANTWOORD Informatieavond over transcendente meditatie 6 - 6-10-1978 - De Voorpost De oorspronkelijke plannen van een nieuw ziekenhuis ter vervanging van het huidige hospitaal dateren van 1936. Zowat 42 jaar later moet men nog steeds op de eerste steenlegging wachten, ledereen kent nu stilaan de lijdensweg van dit dos sier, gaande van de optie tot oprichten van een interkommu- naal gasthuis tot de perikelen voor de onteigening van de noodzakelijke gronden. HUIDIGE TOESTAND Zoals algemeen bekend zal het nieuw ziekenhuis ingepland worden op de Siesegemkouter aan de Siesegemlaan achter de bestaande gebou wen van de Generale Bank- maatschappij. Dit gebied dat 16 ha 58 a groot is, werd op het definitief Gewestplan Aalst in getekend als gebied voor openbaar nut en gemeen schapsvoorzieningen. Buiten een klein stuk ter grootte van 59 a 40 ca werd de andere opper vlakte reeds volledig onteigend en is het eigendom van het OCMW van Aalst. Het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn be weert dan ook nog nooit zover gevorderd te zijn inzake de rea lisatie van de oprichting. Het dossier «Ontwerp van het nieuw stedelijke ziekenhuis» werd immers zopas goedge keurd door de Heer R. De Wulf, staatssekretaris voor sociale zaken en dit dank zij een ern stige koördinatie en samen werking en verschillende bij eenkomsten zowel op plaatse lijk, provinciaal als nationaal vlak. Ondanks de goedkeuring van de plannen durfde de Voorzitter van het OCMW geen datum vooropstellen voor de inge bruikname. Men weet immers nooit bij voorbaat hoe de poli tieke konstellatie zal evolueren. Hij was dan ook noch optimis tisch noch pessimistisch, dit gezien de ervaringen met an dere dergelijke dossiers in onze stad cfr. Cultureel Cen trum. EVOLUTIE EN KOSTPRIJS De toestand is zo dat men door de principiële belofte van sub sidiëring kan overgaan tot het opmaken van het dossier voor de aanbesteding van de ruw bouw. Eenmaal dit dossier afgehan deld moeten de andere dos siers zich met een regelmaat van een klok kunnen opvolgen Het nieuw hospitaal wordt voor 60%.bekostigd door de Belgi sche Staat. 20% wordt betaald door de provincie terwijl de overblij vende 20% door het OCMW zelf dient bekostigd te worden. Voor de lening van het nodige geld bekomt men echter wel een staatswaarborg. Volgens het huidige ontwerp zal 't nieuw hospitaal 398 bed den omvatten. Hiervan wor den 248 bedden gesubsidieerd a rato van 1 miljoen 400.000 per bed. De overige 150 bed den mogen 1 milj. 360.000 per bed kosten. De lezer dient te weten dat deze kostprijs be rekend is op de kostprijs geldig in 1971. Ingevolge de opeen volgende indexstijgingen en stijging van de bouwprijs kan de huidige totale kostprijs ge schat worden op 1 miljard frank. Ondanks deze fabuleuse som vinden de verantwoordelijken van het OCMW deze investe ring verantwoord niet zozeer omdat de kwaliteit van de ge neeskunde in het bestaande hospitaal onvoldoende zou zijn, integendeel, maar vooral omdat de lokalen niet meer be antwoorden aan de verwach tingen die de burger terecht in een modern ziekenhuis stelt. Het is eveneens een feit dat de huidige gebouwen niet meer volstaan om alle zieken in op timale omstandigheden te her bergen en te verzorgen. Vehe Reeds in een vorige bijdrage vermelden wij dat het OCMW van Aalst met ingang van 1.1.1978 het steunbarema «aangepast heeft aan de noodzakelijke behoeften». Men nam hiervoor als leidraad het wettelijk bestaansminimum. BESTAANSMINIMUM Het bestaansminimum werd inge steld bij wet van 7.8.1974 gewijzigd door de Wet van 7.11975. Volgens deze wet, die nog tamelijk recent is heeft iedere belg (en sinds 1.1.1976 ook iedere onderdaan van een lidstaat van de EEG, die sinds 5 jaar in België verblijft) recht op een minimum inkomen, voor zo ver hij niet in staat is dit door eigen inspanningen of op een andere wijze te verwerven. Om van de wet te kunnen genieten moet men meerderjarig zijn, of minderjarig met één of meer kinderen ten laste (vb ongehuwde moeders) Betrokkene moet hetzij 1) blijk hebben gegeven van zijn bereid heid tot tewerkstelling, tenzij dit om gezondheidsredenen of om dwin gende sociale redenen onmogelijk is, hetzij 2) zijn rechten laten gelden op de uitkeringen die hij kan genie ten krachtens de Belgische of bui tenlandse sociale wetgeving. Het zou ons te ver leiden om de wet in zijn totaliteit weer te geven, maar wij wensen hier enkel nog de be dragen te vermelden die op dit ogenblik (zijnde vanaf 1 september 1978) van kracht zijn De bedragen verschillen naarge lang men een gezin vormt, alleen staande is of met een derde sa menwoont. Een gezin heeft recht op F. 10.625- per maand. Een alleenstaande heeft recht op F 7650- per maand Een samenwonende ontvangt F. 5313- per maand, ledereen, die zonder inkomsten is (om het even om welke reden, of die minder ontvangt dan de hierbo ven vermelde bedragen (naarge lang de kategorie waartoe hij be hoort) kan zich tot de sociale dienst van het OCMW wenden om van het bestaansminimum te genieten. Wie recht zegt, denkt onmiddellijk ook aan mogelijkheden tot beroep. De Wet op het bestaansminimum voorziet een beroepsmogelijkheid bij de Arbeidsrechtbank van het ar rondissement waar men woont Uit het antwoord op onze vraag door OCMW Voorzitter Martin Van der Speeten bleek dat er in Aalst nog maar één persoon in beroep ge gaan tegen een beslissing van de Raad. Dit beroep is nog steeds hangende. CIJFERS In 1975 heeft de COO van Aalst F. 715.694- uitbetaald aan be staansminimum In 1976 werd F 1300.000 hiervoor in de begroting ingeschreven. In 1977 was dit be- grontingsbedrag reeds gestegen tot F. 2.000.000- Gezien dit be drag onvoldoende bleek werd een begrotingswijziging goedgekeurd van F 3 104.000 zijnde in totaal F 5.104.000-. Op het einde van het jaar bleek dit bedrag juist vol doende om de uitgaven te dekken, vermits er in totaal F. 5 072.000- uitgegeven werd zijnde een over schot van F. 31.000-. Voor 1978 werd op de oorspronkelijk begro ting F 4,260.000- ingeschreven. In juni diende opnieuw een begro tingswijziging goedgekeurd te wor den, ditmaal voor een bedrag van F. 3 740.000. maar het OCMW voorziet reeds dat dit bedrag on voldoende zal zijn om tot het einde van het jaar aan de behoeften te voldoen. Op 31.8.1978 was er im mers reeds F. 6.803.000 uitge keerd Er blijft dus nog «amper» F 1.196.000- over tot het einde van het jaar Hierbij dient genoteerd te worden dat het OCMW van Aalst zomaar eventjes F 759 000 be- staansmirtimum per maand uitbe taald. Bij deze cijferdans moet men wel aanstippen dat de helft van de uit gekeerde bedraaen terugbetaald worden door het Ministerie van Volksgezondheid. De toestand evolueert dusdanig dat OCMW Voorzitter Martin Van der Speeten beweerde dat het aan tal gerechtigden als het ware stijgt van uur tot uur. Vooral jonge men sen - tussen 25 en 30 jaar - zouden op dit ogenblik van de wet genie ten. Een aantal andere cijfers zul len even duidelijk de trend weerge ven van de evolutie in Groot-Aalst. Op 1 april 1977 waren er 76 uitke ringsgerechtigden afkomstig uit volgende gemeenten: Aalst - 48; Erembodegem - 8; Nieuwerkerken 7, Moorsel 6; Meldert3; Hof stade 2; Herdersem en Gijzegem 1. Op 1 april 1978 was de toestand als vólgt geëvolueerd: Aalst - 107; Erembodegem en Nieuwerkerken - 11; Moorsel - 8; Meldert 3; Hof- stade 7; Herdersem en Gijzegem - 3; Baardegem - 2 zijnde 155 in to taal. Op één jaar tijd was het aantal be gunstigden dus met 100% geste gen. STEUN Naast het bestaansminimum - welke minjmumbedraoen ziin. welke door het Ministerie vastge steld worden en gelijk zijn over gans het land, kan een OCMW zich bij aanvang om hulp eveneens laten leiden door een barema, dat zijzelf vaststelt en dat steunbarema ge noemd wordt Vroeger werd dit steunbarema in veel COO's ge bruikt als leidraad bij het toekennen van een steun, maar sinds het in voege treden van de nieuwe OCMW wetgeving kan de Raad zich hierop niet meer baseren bij het toekennen van een financiële hulp De hulpverlening is immers wettelijk volledig geindividuali- seerd en de hulp dient meer dan ooit rekening te houden met de no den van de hulpbehoevenden. Dit was trouwens één van de rede nen waarom de voorzitter op de jongste perskonferentie weigerde de bedragen van het steunbarema. dat op dit ogenblik in Aalst als basis voor hulp gebruikt wordt, mede te delen aan de persmensen Hij be weerde tevens dat de cijfers «ab surd zijn om te publiceren» Zonder deze houding te willen aan vechten, kan men zich toch een aantal vragen stellen rond de hou ding van de voorzitter. Waarom wenst het OCMW geen steunbarema's meer te publice ren? Gebruikt men nog wel een dergelijk barema als hulpmiddel bij het vaststellen van een financiële hulp? Bestaat er nog een apart ba rema in Aalst, zoals het enkele ja ren geleden gebeurde? Dit zijn al lemaal vragen waar wij geen ant woord kunnen op geven. Misschien is het interessant de ba- rema's weer te geven welke op 1.1.1976 (dus nog geen twee jaar geleden) van kracht waren in de COO van Aalst. Deze werden ooit gepubliceerd in een plaatselijk partijweekblad on der de titel: «COO-Aalst-De meest sociale». Bij deze cijfers dient wel vermeld dat de bedragen van het bestaansminimum, waarvan in het eerste deel van dit artikel sprake, heel wat lager waren dan nu. Op 1 1 1976 was het steunbarema F. 8000- per maand voor een al leenstaande, F 10.000- voor een gezin en F 2000- per bijkomende persoon ten laste In dit steunbarema werd rekening gehouden met een huishuur van F 1000- per maand Wanneer de huishuur meer dan 1000 fr. per maand bedroeg, werd een verschil tot maximum 2000 fr toegevoegd Voor het betrekken van een eigen woning werd een vermindering van F 250- per maand toegepast De toekenning van een opleg voor geneesmiddelen wordt gegeven voor het gedeelte van het persoon- ijk aandeel dat 300 fr. per maand overschreed. Ze werd echter be perkt tot 1200 fr per maand. Voor alle steuntrekkenden werd tijdens de wintermaanden een verwar mingstoelage van maximum 1250 fr. per maand uitbetaald. Tevens kreeg men een bijkomende spe ciale nieuwjaarstoelage ten be drage van F 500-. Wat bij dit alles nog belangrijk om vermelden is, is het feit dat volgens de woordvoer der van de Raad in Groot-Aalst nog geen enkele persoon in beroep ge gaan is bij de provinciale beroeps kamers, welke ingesteld werden door de nieuwe wetgeving op het OCMW. Deze beroepskamers zijn één van de belangrijkste vernieu wingen in de nieuwe wet Zij moe ten oordelen of de door het plaatse lijk OCMW verleende hulp beant woordt aan de noden van de hulp- Een tiental vertegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen waren opgekomen. We zagen er afgevaardigden \an o.a. het A. Caoellakoor Termuren. KVLV. KAV. KWB. de Ouderverenigin gen van beide scholen. Vakantie- genoegens en de Openbare Biblio theek Nut en Vermaak. Dat de/e lieden die de bestuurs vergadering als waarnemer bij woonden niet /innens waren het allemaal passicl te ondergaan. wat trouwens niet de bedoeling was want de Kultuurraad wil juist inde deelgemeenten vergaderen om nauwer kontakt met de lokale ver enigingen te onderhouden, bleek reeds vroeg. Eerst zou echter de dagorde wor den algcwcrkl door het bestuur. Bij de verslagen over de eerste vergadering van de vier werk- groe|">en merkte de heer Rav ijts aan dat men reeds een stap te ver was gegaan. Nog geen waslijst van klachten, noden en desiderata moest worden opgesteld maar wel diende de werking van elke groep nauwkeurig te worden besproken en georganiseerd. De Kultuurraad wil immers niet definitief aan de praktische taak gaan vooraleer hij zich gewa|iend voelt door een goede strukturatie. Verder dient nog te worden opgemerkt dat in de huidige stand v an zaken deze Raad nog niet officieel door het de|>ar- tement werd erkend. Dat volgt wel in de komende weken. Noden van de verschillende verenigingen kunnen meestal wel worden on dergebracht onder de hoofd ingen toelagen, materiaal, lokalen, in lormatie. Enkele praktische jmntcn werden reeds als relcv ant geaktcerd zoals het opmaken van een kultuura- genda. liet terbeschikking stellen van tentoonstellingskasten en lo kalen - dc verenigingen krijgen eerstdaags weel v an dc op lieden te volgen i'rocedure. nogal omslach tig i. en het doorbreken van ideologische ol filosofische bar rièrcs. voor deze Raad van essen- vragers en aan de doelstellingen van de wet, die zegt dat «iedere mens recht heeft op sociale dienst verlening» - in de breedste zin van het woord Dat niemand ooit in beroep ging, komt des te zonderlinger voor daar dt beroep gratis is, zeer degelijk georganiseerd wordt en zeer vlug behandeld wordt. Het komt in feite daar op neer dat geen enkel groot-aalsternaar ooit enige klacht geuit heeft over de aan hem ver leende hulp en steun. Of moeten wij eerder besluiten dat niemand geïnformeerd wordt over de moge lijkheid tot beroep. Kan het ook in Aalst zó zijn, zoals in de meeste andere OCMW's van het land, dat de sociaal assistenten geen moge- lijkheid krijgen om hun kliënten over deze wetsvoorzieningen in te lichten? VEHE tiecl belang. In elk geval zouden de deelge meenten -van den buiten» niet de indruk mogen krijgen dat ze tegenover de «stad» worden bena deeld waarbij de trieste historie met de te Moorsel weggehaalde muziekkiosk te berde kwam, inci dent dat iedereen betreurde en waarschijnlijk te wijten was aan een kommunikatiestoorms. Aangedrongen wordt nogmaals op de noodzaak voor elke vereniging dringend naar het sekretariaat. Kattestraat 33. het jaarprogramma in te sturen, conditio sine qua non bij eventuele subsidiering. Suggesties uit het publiek waren o.a. - kunnende verenigingen lijsten krijgen met dc namen v an dc |ier- soncn die deel uitmaken van dc vier werkgroejien (Aktievc kunst beoefening. Hobby en Vrijetijds besteding. Vormings- en Ontwik kelingswerk. Instellingen en Diénsten»" - kan de op te maken inventaris van doen en laten van elke vereni ging niet worden klaargestoomd bij middel van vragenlijsten? - kunnen de verenigingen bc roep doen op de stad voor druk werk? of zou de Kultuurraad zeil een lotostencilecrmachine krijgen zodat hij voor zijn leden kan doen wat de Stedelijke Jeugdraad voor dc zijne kan doen? Het ontslag v an Jean Louis Marcc- lis. gemotiveerd door ambtsbe zigheden. wordt aanvaard. Dit be stuurslid zal als lid van de Alge mene Raad door een door die ver eniging aan te wijzen lid worden vervangen. Als bestuurslid echter dient een andere procedure ge volgd. -Alleszinseen |m>siIicvc vergadcr- ing zegde Mw. Ledegen De Cli|V|>clcer. -gedaan nu met ter plaatse te blijven trappelen•-. Volgende vergadering op maan dag 6 november te Gijzegem. L.H. Onder voorzitterschap van Herman Ravijts, voorzitter Gilbert Claus kon inderdaad niet aanwezig zijn wegens een literaire avond over Karei V an de Woestijne in het huis van Claus zelfverga derde de Stedelijke Raad voor Kuituur en Kulturele V rijetijdsbe- teding in het Erembodegems dienstcentrum. 1.yum ,V>; C~' In een bijdrage, die verscheen in de vorige editie hebben wij beloofd op een aantal punten nader in te gaan, welke ter sprake kwamen op de jongste perskonferentie georganiseerd door het Openbaar Cen trum voor Maatschappelijk Welzijn van Aalst. Naast het probleem van de steunverlening en het nieuw ziekenhuis, waarover elders meer, werd ook het dossier van de Dienst voor Rechtshulp besproken. De Werkgroep Rechtshulp dient uit te vissen in welke mate in de praktijk een aantal projekten. die eerder dit jaar via interpellaties in de gemeenteraad ter sprake kwamen, kunnen uitgewerkt worden. Het betreft hier vb. vrouwenhuis, een rechts hulpbureau, een permanente telefoondienst enz. OCMW- Yoorzitter Martin V an der Speeten liet zich hierover in eerder voorzichtige bewoordingen uit. Hij wenstte niets utopisch te verkla ren, want iedere realisatie wordt gekoppeld aan het erg deficitaire budget. Niettemin kon men mededelen dat de OCMW-leden reeds een bezoek brach ten aan een opvang-dienstcncentrum te Brugge, en dat een nieuw bezoek aan een dienstencentrum te Antwerpen op het programma stond. Alvast voelt het OCMW veel om een projekt -strijd tegen de vereenzaming» op te zetten. PERSONEEL Op dit ogenblik stelt het OCMW zowat 600 personeelsleden te werk Dit is zowat evenveel als op de stadhuisdien sten. met dit verschil dat het OCMW instaat voor een 24-uren permanentie Een ziekenhuis kan nu eenmaal niet gesloten worden op bepaalde uren. De personeelslasten maken op dit ogenblik 73 t.h. van de begroting uit. Met amper 25% van het budget wor den dc eigenlijke werkingskosten zijnde gebouwenakkomodatic, steun verlening, enz. betaald. Net begro tingstekort voor 1979 wordt op dit ogenblik reeds geschat op 76 miljoen. Dit betekent toch een vermindering van 9 miljoen vergeleken met de be groting van 1978. Wat eveneens het personeel betreft, kan hier nog ver meld worden dal het OCMW zich ver leden week genoodzaakt zag een aan tal personeelsleden te ontslaan Vol gens M. Van der Speeten betreft het hier 6 kinderverzorgsters die het werk verrichtten van verpleeghelpstcrs. Gezien hun diploma niet overeen stemde met de vereiste kwalificaties, konden zij niet langer in het kader weerhouden worden. Zij dienen dan ook vervangen te worden door sani taire helpsters. Volgens de OCMW Een ander artikel van dc nieuwe voorziet dal hel Ofienbaar Centrum -j initiatief neemt tot koördinatie van£ welzijnswerk, aktief op het gronc bied van de gemeente In Aalst geh deze koördinatie in hel Aalsters ciaal Overleg, waar bijna alle soc 'C'.v diensten, ook deze van het OCI elkaar ontmoeten en hun werking elkaar afstemmen. voorzitter kan hier geen sprake zijn van politieke afdankingen -gezien er onder de afgedanktcn van alle jx>li- tieke kleuren (zelfs BSP) zijn». WETGEVING EN OCMW Reeds bij het artikel over de steunver lening. waarover elders meer, bespra ken wij hei probleem van de beroeps kamers. Een ander artikel van de nieuwe wet voorziet dat het OCMW personen kan (sommige beroepska mers zeggen moet) tewerkstellen te neinde hem in staat te stellen in regel Ie zijn van de sociale wetgeving (vb. werkloosheid - ziekteverzekering). Voorzitter Van Der Speeten beweerde kort maar duidelijk dal hel OCMW van Aalst -hier niet op ingesteld was- (sic). Een ander rpoblecm. waar nog heel wat centra mee gekonlronteerd wor den is dat van dc alimentatieplicht. Het burgerlijk wetboek voorziet immers dat de echtgenoten, ouders en kinderen elkaar moeten helpen en bijstaan wan neer zij in nood verkeren Het OCMW van Aalst heeft deze alimentatieplicht niet volledig afgeschaft. Op basis van het sociaal verslag wordt ieder geval af/onderlijk onderzocht. Maar toch ervaart men steeds weer hoe weinig deze wettelijke verplichting, die vroe ger vanzelfsprekend was. nog nage leefd wordt. Veel ouderen worden, zodra zij een last zijn voorde kinderen, geplaatst in een rusthuis. Dc kosten van de plaatsing moeten dan meestal ten laste genomen worden door het OCMW zijnde dc gemeenschap. ALLERLEI Op dit ogenblik beschikt het OCI over geen eigen woning om akute vallen van mensen in nood. vb. die met haar kinderen uit huis gezet werd in op te vangen. V '6 dergelijke problemen wordt dan oo 3aa de mate van het mogelijke samen werkt met bestaande privé-initiatie zoals HAK (Hulp - Advies en K I taktcentrum). Toch is de samem 1 king met de privédiensten nog g 100% rond. Wal de inventarisatie van de eig dommen betreft, en dit naar aanleic een vraag van onzentwege bl dat het Bijzonder Komitee van de gendommen nog steeds bezig is i een opstellen van een lijst van de schikbare eigendommen Wat er i deze eigendommen zal gebeuren is dit ogenblik nog een open vraag. Daar het OCMW over geen eigen f nt beschikt, zal het vanwage de s cc> van de woningen kunnen bctr u ken die gelegen zijn i Vrouwstraat. Op een vraag van dc aanwezige journalisten of juist was of een volksverlcgcnwooi gcr gebruik maakte van gegevens het OCMW in zijn eigen dicnsibeu 'c kwam het antwoord dat dit zou om ,lcl zocht worden in de volgende vergat O het OCMW. Ondertussen wij dat dit konllikt gereg Jet werd in der minne. Gezien het enorme werkterrein v, huidige OCMW. en het enorm aai ragen van de journalisten ligt hei in bedoeling van de Raad om in het KUl rolg niet meer zolang te wachten de publieke opinie te informeren o de werking en de problematiek v an belangrijk orgaan. Wij hopen it deze belofte zal nagekomen worde ,|ar ard Val Ie n Fs/H-malo Aal si our. tic heer Rods. <l,c ami tic kiastsica na locs; raak na, o.a ,i ,mc ra i y'naam il Wat is transcendente meditatie? Het is een eenvoudige tech niek, waarbij de ganse persoonlijkheid wordt aangeraakt d.w.z.; rijker en voller gemaakt. Hierdoor wordt de persoon lijkheid niet veranderd. Men wil gewoon de eigen persoonlijk heid ontdekken, leder mens heeft namelijk heel wat onge bruikte mogelijkheden, die kunnen bewust gemaakt worden. Dit gebeurt door transcendente meditatie. Enkele resultaten die men door praktijken verwachten. Heel moei- deze metode bereikt heeft: ver hoogde kreativiteit. verbeterde waarneming, verhoogde weer stand tegen ziekten, verminderd gebruik van alkohol en sigaretten, verminderde gespannenheid, enz De grote reikwijdte van transcen dentie meditatie is te wijten aan zijn fundamentaliteit. zijn uiterste eenvoud. Een leek mag dus geen ingewikkelde teorie of moeilijke teioos Drengt transceridente me ditatie onze geest en ons lichaam in een zeer specifieke toestand van rust en waakzaamheid. De rust is gemiddeld twee maal zo diep als de diepste slaap. Van TM kan men echter heel moei- Sjk teveel verwachten. Het komt niet allemaal ineens Het fijne van TM schijnt te zijn dat het altijd nog wat meer brengt dan men ver wacht. Men moet het 2 maal minuten per dag doen. Transcendentele meditatie is menteel volop in de belangstelli Alleen al in de Verenigde Stal werden sedert 1970 1 miljo^ mensen geïnitieerd in deze niek. In Nederland stijgt het aati-, beoefenaars tegenwoordig duizend per maand. Indien U meer wenst te vernem over deze techniek, kunt U terei op een informatieavond, we 'j doorgaat op maandag 9 oktolJl 1978 te 20 uur in het Jeugdcfk trum. Zonnestraat 20. Aalst voordracht wordt er gehouden djL de Heer Arthur De Langhe, voegd transcendentele mediti leraar li "Inua Md,cc Vet"

De Voorpost | 1978 | | pagina 6