i ZONNIGE ZESHESPENTOCHT TE LEDE K.V.A.-Lede start werkjaar met vernieuwd bestuur volgende week in De Voorpost: 70.000 KM OP EEN MOTOR OF HOE MARCEL LIEVENS ROND DE WERELD REED Kermisprogramma van Impe KEUS TE OVER IN ERPE v - OKK. 12 - 13-10-1978 - De Voorpost orige zondag pakte de N TB-N AB \an Lede uit met een autu/oek- tocht onder het motto -zeshespentocht Deze -zeshespentocht- «as niet een zogenaamde -klassieke autozoektoclit. Het was eerder een pretentieloze, zonnige ontspanningstocht voor liet ganse gezin, met vragen en spelletjes, langsheen de Leedse wegen en uitsluitend voor deelnemers uit Groot-Lcde. Deze zeshespentocht, de eerste, werd trouwens ingericht in hef ka der van het «Jaar van het Dorp». Zo waren er tevens geen kontrolc- postcn. de wegbeschrijv ing was enkel een leidraad, maar men kon ook zijn eigen weg uitkiezen om de plaatsen te bereiken waar een praktische proef afgelegd moest worden. NVel gaven de organizato- ren de deelnemers de goeie raad mee de uitgestippelde weg te vol gen om aldus de andere deelge meenten wat beter te leren kennen. In ieder van die zes deelgemeenten moesten een paar vragen opgelost worden en een spelletje uitge voerd. Voor iedere deelgemeente werden de punten afzonderlijk op geteld en degene die voor een ge meente het beste rezultaat haalde, werd de gelukkige bezitter van een rasechte boerenhesp. Er waren bijgevolg zes boerenhespen te winnen, v andaar ook de naam van de zoektocht voor degenen die traag van begrip zijn. Te Wanzele werd gevraagd wat de betekenis is van de «vier uiter sten-, welke Wanzele samen met Serskamp, Impe en Smetlede vormt. Ook degenen die dit niet wisten konden korrekt antwoor den. Er werd ook gevraagd aan welke gemeenten Wanzele grenst en op het speelplein moesten de deelnemers -tuitje schieten ln Smetlede moesten de deelnemers de voornamen op een grafsteen zoeken en de som maken van cij fers die er niet waren. Als prakti sche proel stond er korfbalwerpen op het programma. In Oordegem vormde de afge brande Eauconn iersmolen het on derwerp van ijverig tellen van schoor- en draagbakken. Er werd ook gevraagd naar het aandrijf- middel van een oud botersysteem en aan de kerk moest er geteld worden hoeveel treden, trottoirs of trappen er moeten overwonnen worden om in het portiek te ko men. Voorde praktijkproef moest het karabijn gehanteerd worden In Papegem werd gevraagd naar de huidige eigenaar van de Tuk molen en moesten het aantal in opbouw zijnde woningen geteld worden. Daar kwamen de bak- schieters aan hun trekken in de praktische proef. Zondagnamiddag richtte VTB-VAli Lede de Zeshespentocltt-rally het jaar van het dorp. de deelnemers iets te laten zien van de verborgen ten. (EDV) Te lmpe werd gevraagd naar de oorspronkelijke benaming van café De Oude Mol en naar de hoe veelste 11-juliviering er dit jaar plaatsgevonden had. Als prakti sche proef was er daar perk tinke len. Te Lede moest een Alphonse Er- nest Matthys gevraagd worden wanneer hij geboren is. moesten de spuigaten onder de ballustrade rondom de kerktoren geteld wor den en ook de boomkennis van de deelnemers werd op de proef ge steld Als praktische proef was er gerrebollen. De schiftingsvraag werd een raden naar het gewicht van de zes hespen die in het uitstal raam van de leverancier der zes hespen hingen. Algemeen winnaar van de zoek tocht en tevens winnaar van een Inderdaad, de vroegere voorzitster, mevrouw Yvonne Cop- pens, heeft er de hamer bij neergelegd. Ais voorzitster van de Leedse KAV-afdeling wordt zij opgevolgd door mevrouw Ju lia Lievens. Als ondervoorzitster en tevens verantwoordelijke voor reisleiding zal mevrouw Fabianne Vijverman fungeren, voor de ontspanning zullen instaan de dames Greta De Wilde en Jeannine Everaerts en mevrouw Maria De Smet is Lour- desverantwoordelijke. Voor de Jonge Vrouwen-werking staan de dames Godelieve De Lathouwer en Suzanne De Smet Het nieuwe werkjaar werd aan gevat op 15 september met een Lourdesavond, in samenwer king met KWB. Op maandag 16 oktober gaat men om 9 uur naar het Voedingssalon te Brussel. De deelnameprijs be draagt 125 fr. en inschrijven vóór 13 oktober bij de kernle den. 's Anderendaags 17 okto ber gaat er een informatiea vond door over de geneeskun dige krachten van kruiden, be gin om 19.30 uur. Op zondag 29 oktober wordt er feest ge vierd. Om 15 uur is er een eu charistieviering en daarna een koffietafel in de zaal Volkskring, er worden tevens dia's ver toond. De inschrijvingen be dragen 50 fr en kunnen gebeu ren bij de kernleden. Op zater dag 4 november wordt er aan de kleintjes gedacht, van 15 tot 17 uur brengt St-Maarten hen een bezoekje. Op woensdag 5 november start de naaireeks Een 5-delige lessenreeks over handvaardigheid en naaitech- niek. De lessen gaan telkens de woensdagavond om 19 uur door in de beroepsschool van Stella-Matutina aan de Kluis- berg. Op maandag 11 decem ber is er in de namiddag en de avond een bakdemonstratie en in de maand december is er eveneens een bezinningsna- middag onder het tema Kristen zijn in welvaart en krisis, dit samen met KWB, In januari volgend jaar is er een informa tieavond over yoga gepland. Op 26 januari is er, samen met de KWB een voordracht over de aspekten van het O C.M.W. In februari worden de kooklus- tigen uitgenodigd om te leren hoe paling moet bereid worden. Op 14 februari is er voor de kleinsten poppenspel en op 25 maart is er een bezinningsna- middag. In de maand maart is er ook nog een demonstratie over kaas. Op 29 april is er dan het traditioneel Moederkens- feest. In april brengt men ook een bezoek aan S.B.R. en in mei is er een reis naar Oostak ker gepland. Voor 24 mei staat dan de Rerum-Novarum vie ring op het programma. Ter ge- Volgende week brengen wij het eerste deel uit een reeks van drie over de wereldreis van Marcel Lievens, alias Den Baard, uit Mere. Hij reed op zijn motor door Afrika, Australië en Azië om, na zowat 70.000 kilometer, terug thuis te komen zoals hij vertrokken was; met de glimlach. En toch is er veel in hem veranderd gedurende de 17 maanden van zijn tocht. Wat hij allemaal gezien en meegemaakt heeft zal hij vanaf volgende week proberen te vertellen aan de lezers van De Voorpost. Wie Marcel Lievens kent van vroeger, toen hij op de Bos straat te Mere een gezellige ka- fee runde, weet dat hij een vriendelijk en openhartig per soon was. Twee jaar later en vele duizenden kilometer ver der blijkt dat nog altijd het ge val. Wat er echter bijgekomen is, zijn de onvoorstelbare erva ringen die hij heeft opgedaan gedurende die periode. Hij heeft landen, bergen, woestij nen, wouden en andere dingen gezien waarvan ieder van ons slechts kan dromen. Maar vooral; hij heeft mensen ont moet waan/oor wij geen oog hebben als ze ons op straat voorbij lopen Hij weet nu dat wij veel te hoog oplopen met onze westerse beschaving en dat ons vooroordeel over an dere volkeren berust op onwe tendheid Ja. Marcel heeft veel geleerd. Hij wil het graag kwijt aan iedereen die naar hem wil luisteren. Hij zal ons vertellen over de ongekende krachten van de natuur, over de gast vrijheid van de enen en het egoïsme van de anderen Wie het grootste deel van de wereld heeft doorzworven is niet op vijf minuutjes uitgepraat en Mere heeft lang genoeg met hem meegeleefd, langs zijn brieven die verschenen in «de Mere- naar», om hem aan het woord te laten. Daarom brengen wij. vanaf volgende week. in drie delen het relaas van Marcels wereld reis In het eerste gedeelte zal Marcel het hebben over zijn af reis. die niet zonder moeilijkhe den verliep en zijn tocht door Afrika. De week nadien vertelt hij ons over de moeilijkheden die hij had om zijn motor én zichzelf in Australië te krijgen en zijn lang verblijf in dit konti nent om ons de volgende en laatste week door Azië te lei den, waar hij, met spijt in het hart, doch juist op tijd om niet door de moesson verrast te worden, afscheid moest nemen VRIJDAG 13 OKTOBER 20.00 uur: in kafé «Edelweis»: grote belotting - 1.200 fr. gratis plus inleg ZATERDAG 14 OKTOBER 14.00 uur: Propagandaveldloop georganiseerd door het gemeentelijk Sportkomitee van Lede, op het terrein van F.C. Zwaluwen Impe aan de Molenhoek te Lede. Deze wedstrijden gaan door voor jongens en meisjes geboren tussen 1962 en 1968. Als omlijsting is er een wedstrijd voor elkeen die zich wil ontspannen, de afstand bedraagt 4 km. 20.00 uur: in kafé «De Oude Mol»: grote belotting -1.200 fr. gratis plus inleg ZONDAG 15 OKTOBER 10.00 uur: Grote boeken- en platenbeurs in de zaal van het Klooster, inrichting «Davidsfonds» Impe Open de ganse dag doorlopend. 17.00 uur: in de zaal van het Kiooster, Dorp. Impe: grote kermisthe-dansant ten voordele van jeugdwerkgroep «Oxa- lis» Impe, met diskobar Humbug en D J. Habakuk de Bal- ker. MAANDAG 16 OKTOBER 09 30 uur: Solemnele mis voor overleden parochianen 20.00 uur: in kafé sportief, grote bakschieting: 1.200 fr. vooruit plus inleg. Doel Inevan was. in het kader van hoekjes van de Leedse randgemeen- hesp werd de heer Luc Menens uil Wanzele. Nog twee andere hespen venrokken naar Wanzele. verge zeld van de heren Leonard Ver- donck en H. De Thaeye. De heer Gilben Melckenbeeck vertrok mei een hesp naar Smetlede en de twee resterende hespen werden gewon nen door Waller Topke en Rudy Rocls uit Lede. tegenheid van Lêe-ommegang is er op 15 juni ommegang voor de KAV-KWB en dit na de eu charistieviering voor de vroe gere KWB-voorzitter Hugo De Mol. In de maand Juni zijn er dan nog 2 fiets- en wandeltoch ten gepland en tevens in juni is er de grote KAV-KWB reis. Dus voor elk wat wils tijdens het nieuwe seizoen van de Leedse KAV-afdeling. Tijdens de algemene ergadcring van de Kultuurraad op maa 2.oktober werd het voorstel gedaan aan de algevaardigde van J landeli jke gilde, de heer Achiel Annacrt om de oude bcnamingj van de Leedse landbouwbedrijven op te zoeken. De mogclijkhi /.ou dan overwogen worden om bordjes te maken met die namej erop. Het zou dan de bedoeling zijn deze bordjes met dc vroeger! benaming van de boerderij aan de ingang ervan te bevestigen. C heer Annaert verklaarde zich bereid dit op te zoeken. Schep Henderickx die over dokumenlatie ter zake beschikt zou d< beschikking stellen van de landelijke gilde. Dit zou zeker een sti voorwaarts zijn voor dc Leedse monumentenzorg. Het voorstel tot straatnaamwij/.iging werd door de Kulturi Raad bij het schepenkollege ingediend. De leden van dei instantie hebben het voorstel gekregen om het thuis in studeren en het zou eerstdaags besproken worden in schepenkollege. Daarna moet het voor de gemeenteraad kt men, moet het v oorstel door de prov incie onderzocht wordt en uiteindelijk moet de kommissie voor straatnaamvvijzigii te Brussel zijn definitieve zegei. geven. Er is één tegenvoorstj ingediend door de Leedse afdeling van het Rode Kruis, wordt gevraagd om één van de straten hetzij Rodt Kruisstraat, hetzij Henri Dunandstraat te noemen. Omtrent de Tukmolen te Impe is het hoegenaamd niet windstil Maar zelfs meer dan windstil is het rond de Fauconniersmolen Oordegem. De kosten voor de restauratie werden geraamd zouden zo'n 4 miljoen bedragen. Vorig jaar had de Provincieraj van Oost-V laanderen in zijn begroting voor 1978 een bedrag 8 miljoen Ir. voorde restauratie opgenomen. Dit jaar wordt in begroting voor 1979 een bedrag voorzien van 1 750.000 Ir. de restauratic. Welke de reden is voorde verlaging van dit bedi is een vraagteken. In ieder geval werk op de winkel Leedse vertegenwoordigers, de heer Noël en Henderickx. in provincieraad, tijdens de bespreking van de begroting. Vorige week donderdagavond tijdens de gespreksavond de sociale woningbouw te Lede, die doorging in het Kulturi Centrum, was het als gevolg van de goed t'unktionereni centrale verwarming, vrij warm. De pauze was dan ook welgekomen ogenblik om even de dorst te lessen. Aangezii het nog niet te laat op de av ond was, waren er geen prohlemej om nog een kafeetje open te vinden op het Dorpsplein. zouden die dan toch gesloten zijn, een schepen zal nooit dorsl lijden. De aanwezige schepen Minnebo toog van achter zij schepentafel prompt naar het zijlokaaltje waar de drank v ooi de ontvangsten zich bevindt, haalde even prompt de sleutt ervan uit de zak en opende het deurtje. Hij verdween dan mtyen enkele gegadigden achter dat bewuste deurtje, wellicht nie ySS( om te kaarten. _0iei Het karnavalhart begint volop te kriebelen. Vorige week vnjda erd. vond de oprichting plaats van de Leedse prinsenkamer. Gistere ere was er in het Kulturccl Centrum een kontaktv ergadcring voor d M'e' voorzitters en sekretarissen van de Leedse Carnavalgroepen Deze vergadering ging uil van het gemeentelijk Feestkomitcc Bf) f Het is de eerste maal dat zo v roeg op v oorhand een kontaktv erga us dering georganizcerd wordt. Blijkbaar heeft voorzitter Dc Cre npe mer zijn belofte niet vergeten welke hij gedaan had op de kon omt taktvergadering van 12 januari 1978, waar het reglement voord ane karnavalstoel en de prinsenverkiezing voorgesteld werd. Toei >n werd immers van de zijde van dc groepen aangedrongen op hc *11 tijdig leggen van kontakten tussen de verschillende karnavalir !Jl slant ies. "v IW Nog Veilig Wonen. Het is geweten dat de landbouwers die o iole de Kleine Kouter gronden bewerkten onteigend gewordei I K zijn om er de sociale woonwijk op te richten. Maar degene die dachten dat deze onteigening reeds v an de baan is hebberf,ent het verkeerd voor. Er is nog steeds een proces aanhangijEfT1f tussen de maatschappij Veilig Wonen en de onteigende land bouwers. Het onderwerp is uiteraard de onteigeningsprijs eQg Nadat de landbouwers door de vrederechter te Aalst in he 0ss gelijk werden gesteld, verloren zij het beroep dat door Veilij an t Wonen te Dcndermonde ingediend werd. Op hun beurt zijl luui de landbouwers in hoger beroep gegaan te Gent. Daar word chri het nu afwachten. Tot wat een guitenstreek' leiden kan. Enkele bengels vonden lie heel prettig om langs de Wcllcrsestccnweg te Oordegem spring |enc tuigjes in de brievenbussen tot ontploffing te brengen. Een bcwo ncr vond dit echter maar al te gortig en besloot daar paal en peri aan te stellen. Hij achtervolgde de troep bengels en één knaaj kwam hierbij tegen een wagen terecht. De knaap werd hierbi gewond en dc rijkswacht stelt een onderzoek in. Op 3 oktober startte de Leedse KAN -afdeling met een prot gramma moeder- en kinderz.org. met wekelijkse raadpleging gen voor zuigelingen in de Centrum Koningin Fabiola t Lede. Deze kosteloze raadplegingen staan onder toezicht va het Nationaal NVerk voor Kinderwelzijn, /ij gaan door teil kens de lste, 2de. 3de en 5de dinsdag v an de maand van 14 tof 15.30 uur en de 4de dinsdag van de maand van 19 tot 20 uurjj Deze raudplegingen hebben groot sukscs, want voor dee raadpleging kwamen 24 zuigelingen opdagen. van het Himalayagebergte Hij zal ons dan nog een algemene beschouwing meegeven en een tipje van de sluier over zijn toekomstplannen oplichten. Afspraak met Marcel Lievens en zijn trouwe vriend de motor avontuur, om ons drie weken lang te boeien met het verhaal van zijn Dit weekend zal iedereen wel iets naar eigen smaak vinden in het programma dat uitgewerkt werd door K.S.A., Chiro en jeugdhuis Dido te Erpe. Twee dagen na elkaar wordt een ruim publiek verwacht in de tent die voor de gelegenheid zal opge slagen worden in de Botermelkstraat. Er is inderdaad voor elke wat wils: bal, optredens van Miek en Roel en van de groep Hoa Binh. Het is stilaan een gewoonte aan het worden dat het jaarlijks bal van K.S.A. en Chiro uit Erpe veel volk op de been brengt. Of het nu gelegen is aan hun ver maardheid als jeugdbeweging of aan de toffe sfeer die er tel kens weer aanwezig is. blijft onbelangrijk. In elk geval; hun hulpbehoevende kas zal er weerom wel bij varen. Hulpbe hoevend is de kas van de K S.A.-jongens alleszins; de bouw van hun prachtig lokaal ging met veel duiten lopen en alle kosten zijn nog niet achter de rug. Om zich degelijk op hun normale aktiviteit te kunnen koncentreren. wil de leiding dit financiële probleem zo spoedig mogelijk van de baan Mede daarom en tevens omwille van de deugddoende ontmoeting tussen ouders, vrienden en oud-leiders van de beide jeugdgroepen, wil men het er terug op wagen. Gezelligheid en plezier gegarandeerd! Eventuele koude uurtjes die nen niet gevreesd want er is verwarming voorzien. Laat je ook verleiden en wees de ge nodigde van de K.S A -jongens en Chiromeisjes. Zaterdag om 21 uur. Niet vergeten! Hoa Binh is een naam die het nog moet maken. Deze vijf man sterke groep heeft zich reeds zeven jaar in Nederland ge weerd om naam te krijgen als amateursgroep. Alhoewel ze in België reeds in het voorpro gramma zaten van groepen als Kiss, Collosseum en Alguin zal hun naam wel geen «ach ja's» oproepen bij de meeste muziek liefhebbers Wat wel blijkt is dat Hoa Binh stevige muziek kan maken. Voor 40 luttele frankskes kan elk muzieklief hebber terecht in de tent voor dit veelbelovend spektakel. Jeugdhuis Dido's optredens zijn gekend voor hun kwaliteit. dus kan je er met een gerust geweten heen. Dus: zondag om 16 uur in de tent aan de Botermelkstraat: de Neder landse rockformatie Hoa Binh. Optreden ingericht door Dido. Wat minder referenties behoeft is het optreden van het alom gekende duo Miek en Roel. Gezegd mag worden dat hun muziek als één der beste uit Vlaanderen de definitie «Klein- kunstmuziek» benadert. Reeds vele jaren brengen deze pioniers van het genre een steeds vernieuwd en aange past programma. Het is en blijft bloeiend hun muzikale presta ties op de voet te volgen want Miek noch Roel blijven nooit lang rusten op de lauweren van hun sukses; dit zoeken naar vernieuwing leidt tot een waar dige evolutie van hun muziek. Miek en Roel brengen zondag avond om 20 uur hun groep mee om het voor iedereen uit Erpe en omstreken nog beter te doen klinken. Dido schiet nogmaals de hoofdvogel door dit lang ge miste programma naar hier te halen Laat de gelegenheid niet voorbij gaan. Voor 60 frank ben je reeds binnen. Allen naar Erpe toe! Mark Van Impe II lc I el hehmnMelling lino li

De Voorpost | 1978 | | pagina 12