K.A.V. GIJZEGEM NODIGT UIT In de wijk't Cauter is het gezellig wonen PVV-jeugd heeft nog geen wind in de zeilen BSP-jeugd wenst ons niet te ontvangen! WATER ZUIVEREN JA, MAAR BUITEN ONZE GROENE ZONE M Of 2«JA/ SPAANS Begin september 1975 werd de Erondegemse wijk 't Cauter officieel open gesteld. De bouwmaatschappij, die een vooraanstaande rol speelt in de sociale wo ningbouw, heeft hier een realisatie tot stand gebracht waarover alle promotoren met lof spreken. Indertijd werd er een hele feestelijkheid van gemaakt. De mu ziekmaatschappij Sint-Cecilia verleende (mét de majo rettes) haar medewerking aan dit gebeuren. Burge meester Marcel Hendrickx was natuurlijk in zijn nopjes. Hij werd door de voorzitter Nijs en de afgevaardigde - beheerder Frans Van Meulebroecke verwelkomd. Pas toor De Scheemaecker wijdde de nieuwe wijk in. Erondegc, ng L ri een italen c ondei wen vrij he a mei om !UW> erbij te Le 'ittet ie ba iteen 73 Door de vereniging Veilig Wonen én door het voltal lige gemeentebestuur werd de heer Oscar Neetens, de eerste koper en de eerste Dndejj bewoner van de wijk, auto matisch aangesteld tot wijk-burgemeester Maar één persoon alleen kan niet veel klaren en Oscar nam een paar vrienden onder de arm. Zou men ter gelegen heid van de officiële wijko- pening geen feestelijkhe den kunnen inrichten? Vriend De Poorter was da delijk bereid een helpende hand toe te steken. Samen stichtten zij een wijkkomi- tee. Dit ontstond, natuurlijk, tussen pot en pint. De heer burgemeester. Marcel Hendrickx, vroeg hen iets te organiseren met de mensen van de wijk zelf. Dat klonk in de oren! Zij zouden er eens iets van maken... Deze eerste keer moest men echter leergeld beta len: beide inrichters moes ten heel wat avonden op de baan om prijzen rond te ha len voor de voorziene aktivi- teiten De medebewoners van de wijk dachten en zeg den: «zie. de drinkebroers zijn weer op de baan!» Niets was minder waar, wat en kele weken later zou blijken. De onderscheiden aktivitei- ten logen er niet om: er was voor ieder wat! De vaders konden hun kunst tonen op het gebied van de bakschie- ting, het boogschieten of het biljarten. Voor het ganse gezin was een wandelvoet tocht voorzien. De kinderen kregen de gelegenheid mooie prijzen te winnen met een ballonwedstrijd. Natuur lijk werd iedereen verwel komd door de «burgemees ter» in een grote tent. er was een bal georganiseerd met het orkest van Willy More no. Groot was de verbazing, toen Daniella het podium betrad. (Wij hoorden dat ze volledig gratis optrad). Het volgend jaar kreeg de bur gemeester twee tegenkan didaten. Wij schrijven 1975. Kandidaat Miel Bambust volhardde in zijn boosheid maar zodra de tweede «burgemeester - in - spé» zag hoe Oscar Neetens er de stemming kon inbren gen, trok hij zich terug. Het werd dus een strijd tussen twee kandidaten. Men vroeg aan beiden iets voor te dragen uit eigen leven: het liefst natuurlijk iets grappigs, om eens degelijk te kunnen lachen. Neetens' kinderen droegen vanzelf sprekend spandoeken mee. zij wilden dat hun vader zou winnen. De verkiezing werd beslecht naar rato van de duur van het handgeklap. Miel dacht dat hij met twaalf ;sto seconden zou winnen, iir k roaar bleek volledig versla- 3r v gen toen Oscar niet minder dan 32 seconden kreeg Met instemming van alle bewoners van de wijk werd Oscar Neetens dus voor een tweede jaar burge- ebtf meester Met de echte per- tjjck soonlijkheden werd stoets- n e 9ewijze een optocht naar de ieid wijk gemaakt: de personali teiten bezochten verschil lende huizen waardoor ze een objektief oordeel kon den vormen over de bijna- ideale woonhuizen die er neergezet zijn. Het tweede jaar burge meesterschap zou voor Oscar misschien kunnen eindigen in een tweede ver kiezing. Ook nu was er maar één tegenkandidaat: weer Miel Bambust. De inrich tende personen probeerden een meer openlijke stem ming af te dwingen. Men vroeg dit keer de mensen in de zaal recht te staan voor een bepaalde kandidaat. Resultaat: Miel kreeg één vierde van de aanwezigen op zijn hand. Oscar zou dus weer winnen! Daarom gaf men de entoesiaste me nigte een tweede kans: na een hernieuwd optreden kwam men tot een nieuwe stemming. Spijtig voor Miel; maar er was niemand die nog rechtstond. Alle stem men gingen dus naar Neet ens, die overgelukkig was met zijn hernieuwde verkie zing. Deze keer werden twee or kesten gevraagd, zaterdag de Free-compagnie op (Oudenaarde) en zondag werd de ambiance gebracht door de Hot-Sonnorband uit Erpe. Dit laatste orkest werd door Burgemeester Oscar mee opgericht in de jaren '70. Tegelijkertijd werden er in de wijk weer allerhande spelen voorzien: een bak- schieting, een belotting., boogschieten en een wan delzoektocht. De organisa toren beleefden veel vreugde toen de fusie burgemeester Prosper De Lat, zijn interesse betoon de. Neeken Schokkaert had voor de gelegenheid een plakkaat voor het huis van de «burgemeester» ge plant: «Leve de burgemees ter!» Het werd opgefrist met een mooie bloemenruiker Verleden jaar werden er geen verkiezingen gehou den, bij gebrek aan tegen kandidaten. Oscar Neetens werd officieel als ere- burgemeester aangesteld. Ray Franky (met vrouwtje Roosje) werd ontvangen «ten huize» van de burge meester Tijdens deze feestelijkhe den werden de andere akti- viteiten weer herhaald, maar de kinderen kregen een ekstra opvoering van een poppenkast. Zij worden wild als men hen spreekt over «hun» burgemeester. Deze heeft het reeds zover gebracht dat er een volledig «bestuurskomitee van de wijk» in het leven werd ge roepen Voorzitter Jozef De Poorter wordt vanzelfspre kend bijgestaan door de erevoorzitter - burgemees ter. Gilbert Abraham is de ondervoorzitter en Freddy Bogaert fungeert als pen ningmeester - sekretaris. Freddy De Bolle en Mark Neetens zijn echter niet te onderschatten medewer kers, zodat wij hopen dat de volgende feestelijkheden nog beter zullen zijn dan de vorige... Maar als we tot de grond van de zaak willen door dringen, moeten we erken nen dat de hoofdbedoeling is, de medebewoners van de wijk aangenaam te zijn. In deze optiek is men bezig een Sint-Maartensfeest voor de kleinsten te beleg gen. Met moederdag wor den alle huizen voorzien van een «bloempot». Bij een huwelijk of een geboorte schrijft de voorzitter een cheque uit van duizend frank. Op algemene aan vraag werd tevens een reis ingericht naar Bobbejaan- land. Met twee volgeladen autobussen werd het een «prima - de - lukse»-reis Spijtig genoeg kon de bur gemeester niet mee: hij moest met zijn orkestje «De ambiance-klub» ergens gaan trommelen. Maar wees gerust: zijn echtge note heeft hem zeer goed vervangen. Tenslotte nog dit: op het an derhalve hektare grote ter rein, werden slechts 36 wo ningen gebouwd. In de serie huurwoningen (24 huizen) werd voorzien in woningen voor ouderen van dagen en grote gezinnen. Het bestuur van de wijk heeft nu grasmaaimachines (gratis) ter beschikking ge kregen. Zij hebben namelijk een vernoemenswaardig in itiatief genomen: de gras perken van de ouderen worden gratis onderhouden door de leden van het wijk- komitee. Wij zijn ervan over tuigd: de hele bedoeling is mekaar te helpen en... van een mooie bloemenwijkeen gezellig leefmilieu maken. «Burgemeester» Oscar Neetens, slaagt daar won derwel in... RDv Ottergem. l'lekkem gescheiden. (SJ) zijn door de autostrade Brussel-Oostende Sinds de fusie op 1 januari 1977, bestaat er te Eronde- gem een vereniging die zich de PVV-jeugd noemt. De eigenlijke kontaktman terzake, bleek onbereikbaar: hij is voor vijftien lange maanden ingelijfd in ons Belgisch leger. Toch vonden wij het fijn om te gast te zijn bij de familie De Windt. Op de voordeur lezen we alvast een bemoedigend woordje: «Weer of geen weer: altijd wel kom!» Dus: wij bellen aan. Vader Cyriel De Windt ontvangt ons hartelijk. Maar...«lk weet er niet veel van, mijnheer. Onze William is bij het leger. Misschien kan zijn broer Antoine U te woord staan!» Na enige ogenblikken is broer Antoine daar. volledig in het uniform van chirolei- der. Hij legt ons uit dat de PW-jongeren vroeger een paar vriendjes waren die el kaar geregeld ontmoetten. Sinds de fusie is daar een verandering in gekomen: de vereniging is nu een wezen lijk deel geworden van de blauwe partij. De (onoffici eel) aangesloten leden gaan inderdaad mee naar verschillende feestelijkhe den van de «grote» partij, ondermeer de LSW- ledenf eesten De PW- jongeren komen ook uit de verschillende «deelge meenten»: Ottergem. Vlek- kem en Erondegem. Zij erf den allen een soort idealis tische overtuiging, ietwat pioniersachtig, van hun va ders. Want, zo zegt ons va der Cyriel: Er zijn zeer veel mensen die blauw zijn in hart en ziel, maar ze durven het niet te zeggen noch la ten zien! Reeds jaren is de CVP-partij de grote poli tieke baas in deze politiek- achterlijkste hoek van de acht fusiegemeenten, die nu Erpe-Mere heten. Noch tans zijn er reeds veel men sen geholpen door vader of door één der zoons De Windt. Veel CVP'ers gaan zelfs mee naar allerlei fees telijkheden om «in de kom- pagnie» te zijn! Het doel van de vereniging- in-de-kinderschoenen is de blauwe partijkleur bij de jeugd te integreren. Met jeugd bedoelen zij al de jon geren, die nog niet gehuwd zijn. Op onze vraag of er een bestuur is. wordt ont kennend geantwoord. Wel is een groepje jongeren, om precies te zijn vijf. die reeds enkele lovenswaardige in itiatieven op hun palmares hebben. Dit groepje heet «De Jar- ra's» naar de leden ervan: Johan, André, Rudy, Ro land en Antoine. Zij richten geregeld een kleinkunstavond in, die ech ter weinig geld in het be kende bakske brengt. Een knal-T.D. bracht meer op. Maar daar de naam PVV- jeugd niet gebruikt wordt, uit schrik voor de CVP- verenigingen, wist men met de uiteindelijke winst eigen lijk geen blijf. De oplossing werd vlug gevonden: men was de kerk aan het restau reren. De Jarra's schonken daaraan dan maar 10.000 frank. Toch werd er eens een po ging gedaan om verschil lende mensen bijeen te brengen: men zou een ge leid bezoek inrichten aan Schaffen, waar zoon Wil liam «ligt». In mei moesten de para's echter naar Shaba en... kon de ge plande reis niet doorgaan. De leden van de PVV- jeugd, zijn tevens bijna al lemaal lid van de plaatse lijke Chiro. Onder de leiding van proost Van Den Berghe (van geboorte uit Erpe) worden verschillende aktivi- teiten uitgewerkt. Zo zijn nu het Sint-Maartenfeest en een kerstfeest in voorberei ding. Of zij dit niet kunnen kombineren met de PW- jeugd? Nee, zeker niet! Onze proost, dus weer de CVP, zou het zeker niet toe laten! De Chiro heeft ook niets te maken met de poli tiek. De politieke PVV-jeugd heeft tevens geen uitstaans met de Chiro. Dus..de zelfde mensen dienen twee meesters! Onze woordvoerder, An- toine De Windt, vervolgt droevig: Wij hebben inder- daad geen bestuur, zelfs geen leidende kontaktman, hoewel dit hier zeker nodig is. Er zijn geen kontaktver- j gaderingen voor de leden. Nochtans zou hier een se- rieuze werking welkom zijn: j in dit (politiek) achterlijk ge- bied zijn nog veel leden te winnen. Later maar dan j pas binnen enkele jaren, hopen wij te kunnen naar voren komen met een up- to-date-bestuur. zodat de PVV een waardige tegen- pool wordt van de huidige machthebbende partij, de CVP. Maar alle pioniers hebben het moeilijk! Mis- schien, zegt zoon Antoine, worden we ooit eens een machtige organisatie... RDv Naar aanleiding van deze uitgave, schijnwerper op Erondegem. Ottergem en Vlekkem, meenden wij er goed aan te doen ALLE verenigingen uit de kulturele sektor op te zoeken Wij wilden zo objektief mogelijk zijn en iedereen aan het woord laten. Bij de heer Jozef De Neve, werden we echter minder goed ont vangen. Hij verklaarde: «De geschiedenis van onze vereniging is niet eens de moeite waard De aktivitei- ten die momenteel ingericht worden, staan op een zeer laag niveau. Ik vind het niet nodig om over de BSP-jeugd, afdeling Erondegem te praten of te schrijven!» Wij vermoedden al dadelijk, dat ook de BSP van Erondegerh (evenals de PVV-jeugd) «schrik» heeft van de plaatselijk heersende CVP. Wij drongen niet aan. maar keerden op onze passen terug met een vleugje medelijdeïï. RDv De natuur is om er non van te genieten. (SJ) Met een vooruitziend oog op de nakende kinderfeesten, vatte de KAV-afdeling Gijzegem een aktuele stier bij de horens. De vereni ging richt namelijk op woensdag 11 en woensdag 18 oktober een paar lessen in. Het tcma is goed gekozen: zelf speelgoed maken. "Naast het uitwisselen van erva- ripgen omtrent speelgoed wordt er eveneens gesproken over de prij zen. de duurzaamheid, de veilig heid. van het iedereen bekende speelgoed. Men zal tevens samen op zoek gaan naar verantwoord speelgoed. Tenslotte staat een kleine bezinning op het pro gramma. De hoofd vraag, die de aanleiding hiertoe zal zijn. is: welke voorwaarden moeten wij scheppen om het kind kreatiet' te laten spelen. chlereenvolgens kunnen bespro ken worden waar de kinderen kunnen spelen, wanneer ze de ge legenheid krijgen en met wie ze kunnen of zouden moeten spe len Het spreekt vanzelf dat er ter plaatse nog meerdere idcecn zul len jresproken of en uitgewerkt zullen worden. Tenslotte is er een gezellig bab beltje voorzien. De aanwezigen zullen het hebben over het speel goed dat ouders reeds voor hun kinderen maakten of wat de kinde ren reeds zelf maakten. Deze avond, die geleid wordt door de heer M. De Cock, zal inspire rend werken. De reakties. opmer kingen en besprekingen van de aanwezigen zullen bepalend zijn voor de werkwijze tijdens de" tweede avond, op woensdag 18 oktober. De lessen gaan door in de zaal van de Paters Oblaten. Kerk straat 20. De aanv ang wordt voor zien om 19.30 uur De inrichtende KAV-vereniging nodigt met veel aandrang ook de ouderen uit. die geen jonge spe lende kinderen meer hebben. Spe ciaal zij worden op de beide werk vergaderingen verwacht: hoe kun nen jongere ouders immers bijle ren. zonderde mogelijkheid de er varingen van de ouderen te kunnen vernemen. Ook zondag 15 oktober is er een akliviteit voorzien. Alle KAV- ledcn worden hierop uilgenodigd. Het betreft hier een algemene ver gadering voor alle leden van de indeling. Zij gaal door in het pa tronaat en start om 14.30 uur Om te tonen hoe welkom iedereen is. wordt er begonnen met een geurige tas overbekende en even traditionele koffie. Mevrouw Ju lienne Pieters zal de aanwezigen onderhouden over twee onder werpen: het eerste gespreksonder deel zal handelen over het jaarpro gramma van de grote K AVname lijk over «kleur bekennen in onze voeding-. v Vervolgens zal men zich kunnen bezinnen over de vernieuwing van de kernleden-ploeg en van het be stuur in de Gijzegemse afdeling. Nadien wordt er naast een etentje (koffie met koeken) een gezellig samenzijn en ontspanningstijd voorzien. De inrichtende KAV-vereniging. afdeling Gijzegem zal ervoor zor gen dat deze. voor hen, belang rijke vergadering ook een voor ie dereen aangename belevenis zal worden. Daarom durven zij stellig op ieders aanwezigheid rekenen. Meer inlichtingen kunnen steeds verkregen worden bij de kernle den. RDV Wie denkt dat iedereen opgezet is met het waterzuiverings station te Hofstade heeft het verkeerd voor. Het is logisch dat er steeds kritiek zal zijn op de plaats waar deze installatie wordt ingebouwd. Het leefkomitee «Groen Hofstade» vindt het onaanvaardbaar dat het enige groene plekje van deze deelgemeente totaal verwoest zou worden. De mensen van de leefmilieu- groep «Groen Hofstade» zijn zeker in eerste instantie voor stander van een propere en welriekende Dender. Ze stellen voor dit station in te planten op de andere Denderoever, ofwel te Wieze ofwel te Erembode- gem (Zullen deze bewoners gelukkig zijn met de inplan ting?) De groene jongens eisen dat niet geraakt wordt aan de groene bomengordel rondom de Molenbeek, de Denderland- straat en de Bosweg. Ook de Stenenbrug, die in geschriften van 1548 reeds werd vermeld zou van de totale verwoesting moeten gevrijwaard worden. Momenteel is de deklaag van één der zijarmen gedeeltelijk ingestort terwijl de bestrating er gedurende tientallen jaren niet meer werd onderhouden. De draineringswerken van de Mo lenbeek heeft ook voor de no dige hinder gezorgd, het opge hoopte slijk is overgroeid met brandnetels en ander onkruid Een pittoresk brugje en twee zitbanken staan er dan ook ver loren bij. Aan de diensten van Openbare Werken werd ge vraagd om dringend" aan de grote schoonmaak te begin nen. Deze milieuvrienden zou den het beter aan de dienst leefmilieu vragen, het is sche pen De Maght die er moet voor zorgen dat grasbermen, park jes netjes worden gehouden. Ook de ontbossing die recent heeft plaatsgevonden in het Svesebos en aan de Bosweg is een doom in het oog van de natuurliefhebbers. O De Voorpost - 13-10-1978 - 17

De Voorpost | 1978 | | pagina 17