I a I Itetlubfilmt TE GAST IN T SOETE HUYS JAARPROGRAMMA VAN DE MUZIEKAKADEMIE Onverwachte Herdersemse serenade AALSTERSE KUNSTENAARS IN HET NIEUWS LEBEAU WINT 1e GROTE PRIJS HONDA Mare Somers wint juniorwieler wedstrijd op de Hogeweg Roger D'Hondt kreeg Schuman 1978 18 - 13-10-1978 - De Voorpost KFL-AALST Op donderdag 19 oktober gaat te 20 u. inde kollegezaal. Pontstraat 11 en Hoogstraat, de volgende forumvoorstelling door van de gekende en zeer gewaardeerde film van Richard Lester «Robin and Marian» REGISSEUR Richard, Dick. Lester werd in 1932 in Philadelphia geboren. Reeds vamn zijn schooltijd regisseerde hij shows. Ook het reizen zat hem in het bloed. Zijn eerste speelfilm draaide hij in 1962 «It's trad. dad» Sindsdien konden wij van hem zien: «The mouse on the moon 1963», «A hard day's night 1965», «The Knack, and how to get it 1966», «Help 1966», «A funny thing happened on the way to the forum 1966», «How I won the war1967». Zijn meest ernstige film dateert uit 1968 «Petulia». In.1969 draait hij nog «The bed-sitting room» om dan tot in 1973 uit het filmgebeu- ren te verdwijnen. Daarna volgden dan nog «The three Musketeers», «Juggernaut». «Royal Flash» en in 1976 dan «Robin and Marian» SCENARIO Robin Hood en zijn trouwe gezel Little John zijn samen met Richard Leeuwenhart teruggekeerd van de kruistochten. Als hun koning in Frankrijk sterft besluiten de twee vrienden terug te keren naar Engeland, en wel naar Nottingham, waar Robin twintig jaar geleden vanuit de bossen samen met zijn kameraden het gezag en dus de rijken bevocht, ten gunste van de armen. Zijn vroegere geliefde Marian leidt als moeder overste een klooster, dat in zijn voortbestaan wordt bedreigd door de nieuwe koning Jan Zonder Land, die, wanneer hij niet het bed deelt met z'n twaalfjarige bruid, in de clinch ligt met de paus. Robin gaat Marian halen daagt en passant de sheriff uit. en ervaart dat hij nog altijd populair is in een mum van ti|d heeft hij weer een schare van boogschietende volgelingen. Samen met een groep soldaten trekt de sheriff tegen Robin ten strijde. Hij blijft in het open veld, Robin in de bossen Tegen de zin van iedereen vooral Marian verzet zich heftig daagt Robin de sheriff uit tot een duel der kampioenen: wint Robin, dan gaan de soldaten weg, wint de sheriff dan zijn Robin's mannen zijn gevangenen. Robin behaalt een Phyrrhus-overwinning. hij doodt uit eindelijk zijn tegenstander, maar raakt zelf zwaargewond. Terwijl zijn mannen (toch) worden afgeslacht, brengen John en Marian Robin naar het klooster. Daar reikt Marian nem de gifbeker, terwijl hij alweer droomt van nieuwe veldslagen. Zij zelf heeft even tevoren reeds uit de beker gedronken. Robin legt zich neer bij het onvermijdelijke. Little John krijgt opdracht hen naast elkaar te begraven op de plaats waar Robin's laatste pijl zal terecht komen. Deze pijl nu blijft zijn weg zoeken door het hemelgewelf. FILMPROGRAMMA 'T FABRIEKSKEN «Oude meubelen en andere mooie dingen». Dit zijn de woor den die prijken op een uithangbord aan de Leo de Bethune- laan 45 te Aalst. Boven de ingang, de aanlokkelijke woorden «'t Soete Huys», die onmiddellijk de drempelvrees naar een andere wereld stuurt. Binnenin een oase van rust, een prach tige verzameling voorwerpen van weleer en een verkwikkend, haast ontnuchterend stukje renaissancemuziek als sfeer- In de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel is men druk bezig aan het opstellen van een jaarplanning voor audities, konserten en openbare examens voor het school jaar 78-79 Voornaamste struikelblok hierbij is het vinden van gepaste lokalen, voldoende ruim en akoestisch niet onder de maat. Ook in de deelgemeenten wil men aktiviteiten laten door gaan. Een eerste ruwe schets van programma ziet er reeds als volgt uit: donderdag 9 november: laureatenkonsert te 19.30 u. in de stadsfeestzaal met optreden van wie de stads- of de regeringsmedaille bekwam. zaterdag 9 december: openbaar examen kamermuziek te 10u in de stadsfeestzaal. op een vrijdag in jan.: auditie in het kader van het ««Jaar van het Kind» met optreden van jonge instrumentisten en een kinderkoor begeleid met orkest in de stadsfeestzaal. op een maandag in februari: zangauditie in de stads feestzaal. op een vrijdag in maart: lerarenkonsert in de stadsfeest zaal. op een vrijdag in april: poëzieavond op de zolder van het Oud-Hospitaal periode 10 mei - 10 juni: openbare examens. zondag 24 juni: prijsuitreiking in de stadsfeestzaal. In de bijafdelingen zijn er audities op vrijdag 16 februari te Herzele. op vrijdag 2 maart te Denderleeuw op vrijdag 9 maart te Erembodegem met erbij telkens optredens van het Harmonie-Orkest. Avonden zullen ook worden voorzien in Baardegem, Mel- dert. Moorsel en Herdersem. Te Herdersem start eerlang een bijafdeling In Herdersem is noch de geest van Breughel noch die van Uilenspiegel dood. .De Charels. een groep spuiters en mu zikanten begeleid door raadslid Willem Willems gingen, helemaal onverwachts en zonder dat de bewoners, de ou ders van hoofdmajorette Annick De Brucker. van iets wisten op eigen invitatie over tot de wijding van een chalet Nadat de hele groep stiekem over de haag was gekropen schetterde op het uur Hin casu 20 u.plotseling fanfaremu ziek tot grote verbazing van de niets vermoedende ouders die, naar eigen zeggen, «niets in huis hadden». Nu dat was niet erg want de avondlijke bezoekers hadden zelf voor drank, broodjes en versnaperingen gezorgd. Nonkel «Veng» met zijn gebroken «poot» zorgde voor de gelegenheidstoespraak tot Jef en Marie-Jeanne en dit op zeer humoristische wijze waarna «pastoor» Oscar Arts het nieuw houten gebouwtje plechtig inzegende nadat een «rondgang door de gebouwen» was afgewerkt. En nu wacht het klem houten huizeke tot Jef een of andere nacht, onder invloed, voor onderdak komt afgezakt. En de bezoekers die wachten nu op een echte invitatie. Nee. in Groot-Herdersem is men nog niet aan 't einde van zijn Latijn. scheppend element. Je moet kijken, je moet luisteren naar al het schone dat in deze ruimte, vroeger een fabriek, is onder gebracht. Initiatiefnemers mevrouw en mijnheer Wellekens staan ons vriendelijk te woord. De familie Wellekens geniet lier omgetoverd tot een prach- een niet onverdiende faam als musicerend gezin. Vader Wel lekens was eertijds leider van het koor Pro Musica. Zoon Jan is een verdienstelijk cellist. Ook de andere kinderen bespelen een instrument. En dit midden in een druk zakenleven dat een groot deel van de tijd in beslag nam. Toch werd er nog tijd gevonden om te musiceren en werd er grote aandacht geschonken aan wat men «de eenvoudige dingen» in het le ven pleegt te noemen. Na aan het fabrikantenleven vaarwel te hebben gezegd heeft Frans Wellekens het voormalige ate- tige ruimte waarin talrijke meu belen en gebruiksvoorwerpen, allen uit de goede oude tijd een onderkomen hebben gevon den. Waarom? «Gewoon om te doen wat we altijd hadden wil- ten doen, maar het niet konden omwille van het drukke zaken leven». verzekert ons mevrouw Wellekens. «'t Soete Huys wil de eenvoudige schone dingen van vroeger doen heropleven We willen de aandacht vesti gen op een mooi meubel, handgemaakte voorwerpen, kruiden, plantenEn het al- leskoepelende element, de muziek», vervolgt haar echtge- In de Brusselse Beursschouwburg loopt nog tot 15 oktober het Performance Art Festival». Dit is een van de nieuwste strekkingen \an de hedendaagse kunst. Het festi>al werd georganiseerd door de Aalstenaar Roger D'Hondt (zie ook elders in dit blad). Er wordt nog door twee andere hekenden uit de streek aan medegewerkt. Name lijk de kunstenaars Pol Gees (Mere) en Hugo Roeland! (Aalst). Pol Gees oj>ende het festival met een kort maar sterk aangrijpend optreden. Zowel zijn rechter hand als voet waren rood geverfd. Hij bewoog zich gedurende een vijftal minuten tussen het publiek in een bepaald getimd ritme, met tevens in de gebalde rechterhand een steen. Na enige tijd ging hij voor een driehoek staan in spiegelglas dat aan een muurpaneel was be vestigd. Met de steen in de hand wierp hij zich vervolgens tegen hel glas waarna het met een harde knal uit elkaar spatte. Een met aarde gevulde zak in ke gelvorm "welke in de ruimte was opgehangen werd opengesneden. Gees ging terug voor het paneel staan en tekende daarop met houtskool een driehoek terwijl de aan zijn uit de zak losgekomen aarde aan zijn benen werd gewor pen en opgehoopt tot een pyra- mide. (foto) De aktie van Pol Gees kwam er op neer te onderzoeken de relatie tus sen ruimte en vlak, plan en uit voering en idee-materialisatie. De televisie bracht over dit festi val een uitvoerig verslag in het programma «Dag aan Dag-, van vorige week vrijdag. Daarin zag men naast Pol Gees ook Hugo Roclandt aan het werk in dc uit voering van een act welke hij voordien ook al in Kassei en Aalst (Oud-Hospitaal. Kunstformatief 78) liet bekijken, en werd Roger D'Hondt geïnterviewd. Hugo Roelandt zal nu aanstaande zondag het eerste Belgische (per formance festival besluiten met een nieuwe grote [Performance waarin de toeschouwer wellicht de belangrijkste rol gaat sfpclen. In het voornoemde TV pro gramma werd ook aandacht be steed aan de recente tentoonstel ling van Anne-Maric Van Hoorick in dc galerij Kunstforum te Schel derode. noot. Het was met de bedoeling der eigenaars een nieuw soort an- tikwariaat uit de grond te stam pen. Evenmin wil de heer Wel lekens iemand die een kijkje komt nemen als «kliënt» be schouwen. Je kan er weliswaar iets kopen, maar dit vormt niet de hoofdzaak. Eerder dient het opgevat te worden als een le vend museum met als onderto nen een vleugje nostalgie en liefde voor het ambachtelijke. Er zijn prachtige dingen te zien. Doorgaans, of uitsluitend bijna eenvoudige dingen, zonder overbodige franjes. Mooi en funktioneel. Vele zaken zijn afkomstig uit Frankrijk, meer bepaald uit de Provence Vele vakanties die er werden doorgebracht waren een echte zoektocht naar au thentieke gebruiksvoorwerpen. Ook wat vandaag de dag aan ambachtelijk werk wordt ver richt vindt een plaatsje. In de nabije toekomst zal ook ter plaatse aan spinnen en weven worden gedaan. Met echte on gewassen wol zullen sokken worden gebreid. Verder kan je er talnjke kruiden aantreffen allen goed voor een of andere kwaal. Met kennis van zaken wordt je uitgelegd hoe zo n deugddoende thee dient bereid te worden. «Wat we ook verkopen zijn ide eën», vertelt Frans Wellekens. «We willen tonen hoe een doodgewone aardappelmand kan omgetoverd worden tot een prachtige bloemenkorf, hoe eenvoudige, alledaagse dingen een nieuwe funktie kunnen krijgen. En dan natuur lijk. de muziek. In de eerste plaats, oude muziek, barok en klassiek. Ook een gedeelte uit het romantische tijdperk We willen de mensen hierin begeleiden, raad geven bij de aanschaf van platen. Dit gebe urt meen ik nergens te Aalst voor dit genre muziek. Wij stel len onze ondervinding graag ter beschikking». Wie gewoon wat wil praten over die dingen is eveneens welge komen. Mevrouw Wellekens zet graag een kopje thee. ge maakt uit haar enorm assorti ment kruiden. Een dergelijke zaak werd door de familie Wellekens opge merkt in Nederland. Heeft dit als voorbeeld gediend? «De idee wel. de uitwerking niet, antwoordt men. «Wij wil len geenszins kommerciële doeleinden nastreven. Dat was ginds wel het geval. Wij hebben enkel kreatief werk verricht waarvan we anderen willen la ten meegenieten. Tot nog toe verloopt dit zeer suksesvol. Ondanks het feit dat geen grote winst gemaakt wordt is 't Soete Huys voor ons geslaagd. We hopen het te kunnen volhou den». Een bezoekje aan 't Soete Huys kunnen we van harte aanbevelen. Ouderen zullen er een stukje jeugd in terugvin den. En de jeugd zal merken hoe stemmingsvol het vroeger was. André De Groeve Hierbij het klassement van het tennistornooi van Honda, met sukses bekroond wegens een spannend duel. J. De Neve verloor in finale van Labeau en voor de derde plaats werd J. Eeckhout door J. Rombaut geklopt. Tussen al de mannelijke spelers wist Ingrid Van den Brempt de tiende plaats te behalen Hierbij trouwens de uitslag vanaf de 5* plaats. 5. Blanckaerl J. 11 Coppens G. 6. De Wael K. 12. V.D. Kerkhove Ch. 7. Cornu W. 13. V.D. Vurst R. 8. V.D Biest Frans 14 Rainchon Ch. 9. De Schrijver E. 15 Bosseman A. 10. V.D. Brempt I. 16. Linthout M L.H. De weermakers waren de organisatoren van de Dekenij Hogeweg te Erembodegem vorige zaterdag welgezind toen zij hen bedachten met een stralend zonnetje. Een zonnetje waarin 28 deelnemers aan de start verschenen voor de tweede grote junior-wielerwedstrijd van de Dekenij Hogeweg. De 65 km werden afgelegd in kleine plaatselijke ronden. De moeilijkste gedeelten waren wel de steeds weer te beklimmen Hogeweg en de kasseien van de Van de Vijverstraat. Mare Somers legde de 65 km af in 1.40 u min. en won afgetekend voor het broederpaar Luc en Danny Lemmens. De verdere rangschikking zag er als volgt uit: 4. Daniël Janssens, 5. Danny Matthees, 6. Danny De Backer, 7. Gerrit Verhelst. 8. Johnny De Dobbelaer. 9. Hugo Hermans. 10. Ludwig van Buggenhout. Vorige maandag werd on/e medewerker Roger D'Hondt in het Groot-Hertogdom Luxemburg vereremerkt met de Zilveren Me daille Robert Schuman I97X-. Dit in aanwezigheid van talrijke personaliteiten waaronder Jean Rcy. gewezen voorzitter van de Europese Kommissie, Alain Pohcr voorzitter van dc senaat in Frankrijk, ambassadeurs cn talrijke ministers. Dc onderscheiding werd hem overhandigd, door dc heer Gaston Thorn Minister president van het Groot-Hertogdom. Roger D'Hondt ^erd bekroond om zijn jarenlange inspanningen voorde verspreiding van dc kunst. Ook het filmprogramma van 't Fabrieksken bereikte ons. Hiervan graag nota. De aanvang van deze voorstellingen is telkens om 20 u. stipt. 15 december: Young Frankenstein van Mel Brooks. 14 januari: Jeder für sich und Gott gegen allen van Werner Herzog. 18 februari: Ludwig. requiëm für ein Jungfraülichen koning van Hans- Jurgen Syberberg 11 maart: Satyricon van Federico Fellini. 8 april: East of Eden van Elian Kazan. 6 mei: Slaughterhouse V van George Roy Hill. De meest recente film die echter in t Fabrieksken op het witte doek zal verschijnen is «II Conlormista» van Bernardo Bertolucci. en dit op 5 november e.k. De vzw Antrakt opent op zondag 15 oktober terug de deuren van de Stadsschouwburg op het Vredeplein voor het grote publiek. Om 20 30 u staat er op het programma de film van Bo Widerberg «Man op het Dak.. Oeze thriller is gebazeerd op het detektiveverhaal van het duo Siowall en Wahlöo «Mannen pa taket» Dit duo zal bij de lezers van politieverhalen met onbekend zijn. Het verhaal begint op het ogenblik oat een ziek politieman in het ziekenhuis op een beestachtige manier wordt afgeslacht. Politie-inspekteur Beek. hoofdpersonage, leidt hierop een onderzoek en komt door napluizing van de dossiers nare dingen te weten over zijn kollega Hij was inderdaad niet zo onschuldig als hij eruit zag. Misschien kan de moord wel een weerwraak geweest zijn. Tijdens een ondervraging van een der benadeelden worden er echter door een scherpschutter schoten afgevuurd op de politiemensen. Dit heeft tot gevolg dat het gehele politieapparaat in werking treedt om de onbekende schutter en vermoedelijke doder bij de lurven te vatten. Met deze thriller wijkt Bo Widerberg die wij kennen van Adalen 31. Elvira Madigan en Joe Hill wel enigszins at van hei hem vertrouwde genre De toegangsprijs voor deze Mm bedraagt 55 fr CJP'ers. TTT'ers en 65 ers betalen slechts 45 Ir JEUGDFILMS Jeugdhuis Kreja deelt ons mede dat er een wijziging is opgetreden in het filmprogramma. De aangekondigde film «Monthy Python and the Holy grail» wordf met vertoond op vrijdag 13 oktober, doch wel op zaterdag 2 december. Hij wordt echter wel vervangen door «Return of the Pink Panther», een politie en spionagekomedie Jeugdcentrum Zonnestraal programmeert voor vrijdag 13 oktober de film «Easy Rider» in de Marcelinoklub kunnen de jeugdigen terecht op zondag 15 oktober voor de film «Het vergeten kontinent.een tilm waarin een groep avonturiers gekonfronteerd wordt met voorhistorische monsters en wilde volksstammen Aanvang van de vertoning 14 u einde 16 30 u. DAVIDSF0NDS Het Davidstonds van de atdelmg Aalst-Mijlbeek nodigt alle belangstellen den uit op zijn filmavond die doorgaat op zaterdag 14 oktober te 20 u in de Parochiale Feestzaal. Sint-Maartenmstituut. Moorselbaan 128 te Aalst. Op hel programma staat de prent «La grande vadrouille» een reuze boemel een komische prent waarin Louis de Funès garandeert dat de lachspieren het hard te verduren zullen krijgen Ook Bourvil draagt hierin zijn steentje bij. Algemene inkom: 50 tr Houders van een kultuurkaart en «derde leeftijd»: 40 fr SJ

De Voorpost | 1978 | | pagina 18