jaugdpogino tu//en tookfel sknip: kil Brand te Mere WERKGROEP HOMOFILIE AALST Kinder postduif Krijgen de Gillis bijkomende subsidie? re* HET SPROOKJE VAN WIEBELTINKEL De Voorpost - 13-10-1978 - 19 fat voorafging: e dorpskok Michiel heeft aan ïbouter Wiebel gevraagd om uiden te gaan zoeken. Reeds hij bij de muizenaar geweest: e weet echter niets van krui en en kan Wiebel niet helpen, liebel sprong dus op zijn iardje en snelde verder 3. De reuzin Rapprapp Het begon te regenen toen Wiebel aan de zee kwam. Het ging van drop dnp drup en plet-» seplatsepletse, en Wiebel zat mee te neurien met het getik; zijn vingers tokkelden vanzelf mee in de maat. En nog altijd geen kruiden te bespeuren. Plots hield het zandpad op Een grote slag boom en daarachter begon een prachtige stenen straat. Er kwam een vrouwtje aange- spurt. heel snel. ongelooflijk: HEB STEEDS BIJ DE HAND UW rW W VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgaleri) Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwrteiten - Dorpstraat 46, Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pri|zen der matrassen Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst 'H0NDT SIMON Wiingaardveld. Aalst Specialist in schuifdaken. voortenten, autogarnieringen en zonne tenten 053-21.15.64 ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M De Backer. Kon Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapi|t. en andere vloerbekledingen in overgrote keus bi| Herman Michem. Potiaulaan t6. St.-Gillis Dendermonde Vraag vnibliivend inlichtingen 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledii en camping. Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert EUBELEN DE WOLF 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendnes 3. AALST Woonverbouwmg van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst 053-70.28.61 F VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. FUAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilgke Latgnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo. quando. quomodo enz: wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen m verband met uw advertenties «ordt U gegeven door Groep De Cuuper. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556, Aalst. y n 052-21.40.60 een Toverformule? Neen een vergelding Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rgden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48 Aalst Alle nersteilmgen i |aar waarborg. Gratis onderhoud Prgzen vanaf 4.900 f tot 150.000 f Alle modellen uit voorraad leverbaar «Komt u binnen, rijdt u door en gaat u ginder zitten wanneer ik het zeg. het volgende bevel zal ik u straks geven en als u mijn straat naar de zee wilt gebrui ken, dan betaalt u duizend frank, en trek zo geen verbaasd gezicht, en rij zo vlug mogelijk door. ik heb geen tijd te verlie zen». Het vrouwtje sprak verschrikke lijk vlug, het klonk als een zak knikkers die een trap afklette- ren, en tussendoor hapte ze al tijd naar adem. Ze was al weer weg voor Wiebeis verbaasde open mond was dichtgeklapt. «Niet te geloven», zei hij tot zichzelf, «dit moet de beruchte reuzin Rapprapp zijn., en ze is geen duim groter dan mij! Daar wil ik meer over weten!» (Heel even vergat hij dat hij kruiden moest zoeken, maar dit was zo helemaal nieuw en spannend. Wiebeltinkel reed de lange straat door tot bij de grote villa. Reuzin Rapprapp stond aan de deur (een poort eigenlijk) en brulde luid: «Schiet op kereltje! Ik haal minstens 80 km in het uur, dat moet iedereen kunnen Rapper ventje!!!» «Hoe komt het dat je reuzin Rapprapp heet?» «Mijn stofzuiger geeft me nog vijf minuten», hijgde het vrouwtje, «de vaatwasmachine moet binnen een half uurdan dadelijk de broodsnijder en de broodrooster Je mag komen kijken, mijn huis is reusachtig, daarom ben ik een reuzin Nog 1 minuut voor het stof! Ik moet nog een washok bijbou wen», Terwijl ze zo doorratel de, holde ze door de reusach tige kamers, slipte soms een beetje in de bochten, en botste bijna op de stofzuiger: warem pel een reusachtige machine, die stond al te pruttelen, er knipperden rode lampjes, en blauwe.- Reuzin Rapprapp snoof van opwinding, en rekte zich om aan de startknop te raken. Op de toppen van haar tenen nee! Het lukte met. «Fap» pufte ze. «geef me een voetje!» Wiebel hielp, en de stofzuiger plofte in werking. «Volautomatisch en heel ge zellig!», schreeuwde reuzin Rapprapp. De stofzuiger schoot de kamer door, de mu ren op, zwiept^, over het pla fond en weer naar beneden,en zo altijd door. «Hoe zet je dat spul stil?», riep Wiebel boven het lawaai uit. «Reuze gezellig! Hij loopt na tuurlijk vanzelf af. Kom rap. ik laat je de rest van het huis zien!» Ze liepen trappen op en af in een razend tempo «Prachtig, vindt u niet? Reu sachtig!» Maar Wiebel kreeg niet eens de kans om echt te kijken Zijn ge zicht liep paars aan. Hij pufte als een lokomotief. Onderweg kwamen ze de stof zuiger tegen die de kelder in stoof. «De vaat nu!», riep reuzin Rap prapp en ze begon aan nieuwe knopjes te peuteren, «en dan een washok bijbouwen!» De tuin was ook een heel spek takel: er was eerst een garage aangebouwd, daarna een stal en een rommelhok, daarachter kwam een hok voor voedsel voorraad in blik. een speel- goedhok. een grote voliere. een hok voor tuingerief. alle maal achter elkaar tot aan de horizon! Wiebel knikte «Reu sachtig». zei hij. en hij dacht er bij «belachelijk» «Weet u soms kruiden groeien in de buurt?» «Hereje welnee!», schudde de reuzin, terwijl ze met een elek trische reuzeborstel de vloer begon te boenen. «Da's ou derwets. Ik koop alle eten in blik en plastiek, volautomatisch, geen vuile handen, geen rom mel. en je krijgt er altijd ge schenkjes bij, als je veel koopt tenminste Ik koop heel veel!» zei ze trots, en ze wees naar tientallen schreeuwerige affi ches met reklame voor alle produkten. «Ik heb ze bijna al lemaal! Gelukkig komen er al tijd nieuwe bij! Nu vlug het was hok maken en de keuken op nieuw behangen! O ja. het brood, het brood!!!» «Net een kip zonder kop», dacht Wiebel. «Ze doet ver schrikkelijk veel maar ze doet niks heel. En voor mij heeft ze geen sekonde tijd». Precies op dat moment viel reuzin Rapprapp flauw (gaat nog door) Vorige zaterdag moest de Aalsterse brandweer haast maken om erger te voorkomen bij de brand die het huis van weduwe Celestine Schouppe teisterde. Door hun spoedig en deskun dig optreden kon de schade tot een minimum beperkt blijven. Het relaas van hoe een futiliteit bijna tot een kleine ramp uitgroeide. Weduwe Celestine Schouppe, noch haar dochter Claudipe waren die zaterdagnamiddag thuis, toen de heren die de verf van de dakgoot van hun huis aan het afbranden geweest wa ren. er het bijltje bij neerlegden. Deze hadden niets gemerkt toen ze zich verwijderden maar al spoedig hoorden de buren luide knallen, de leiën dakbedekking sprong met veel lawaai in duizenden stukjes. Reden: er was brand uitgebro ken op de zolderverdieping en de hitte deed zijn werk om de schalieën te laten uiteenknal len. Hoeveel telefoontjes de brandweer gekregen heeft is ons ongekend. Het zullen er in elk geval meer dan één ge weest zijn, want de buren had den al vlug de ernst van de si tuatie ingezien. Toeval of niet, maar de Aals terse brandweer hield juist zijn opendeurdag toen de oproep binnenkwam. Misschien werd het juist daardoor voor hen 'een prestigezaak om zo spoedig mogeiijk in Mere te zijn. Hun komst lokte zowat de halve Meerse bevolking naar de plaats van het onheil. Sommi gen wierpen zelfs op dat het sinds de overwinning van Lu- cien Van Impe in de Ronde van Frankrijk geleden was dat er zoveel mensen op de been wa- Pakweg'een maand geleden startte in het Aalsterse, naar het voorbeeld in andere gemeenten, een werkgroep die zich wil inzetten rond de homifilieproblematiek. Voorlopig vond men onderdak in 't Fabrieksken. Burchtstraat 20. Aalst. De bedoeling is inderdaad een werking op te zetten voor die groep mensen, die nog altijd met een scheef oog bekeken worden door de goegemeente of in ieder geval in de kou blij ven staan. Uiteindelijk wil men tot een au tonome werking komen in een eigen huis in de stad. Momen teel is men reeds tevreden met de mogelijkheid om in het Fa brieksken (toch nog altijd Cen trum voor Samenlevings vernieuwing) een eigen wer king te beginnen Men merkt op. dat ook al is er de laatste jaren heel wat baan brekend werk verricht om ho mofilie uit de taboesfeer en de ziekelijkheid te halen, er in Aalst op dat vlak nog weinig konkreets is gebeurd. Het gaat. volgens ernstige we tenschappelijke onderzoekin gen. om vijf procent van de be volking. Deze overwegend homoseksueel gerichte men sen (want elk is in min of meer dere mate hetero- en homo seksueel) zijn meestal niet aan hun uiterlijk te herkennen. De Werkgroep zelf kant zich tegen een opvatting van ver draagzaamheid. volgens de welke homofiele mensen el- AKTIVITEITENKALENDER Ken je de rattenvanger van Hameln? Die fluitspeler die al die duizenden ratten achter zich aan koniokken?Ja? Neen? In ieder geval zul je veel plezier beleven aan het toneelstuk, dat je kan zien woensdag 25 okto ber in zaal 't Kapelleken, Meu- leschettestraat, Aalst. Aanvang van «de rattenvanger van Ha meln» om 14u. Hou je van poppenkast? Dan kun je misschien naar jeugdatelier Klakson. de eerst volgende zaterdagen. (Ham- mestraat 20. Aalst) Op zater dag 14 oktober om 14u kan je dekors leren maken voor je poppenkast Op zaterdag 21 oktober leer je poppenkast spelen en technie ken. Op zaterdag 28 oktober wordt de maand muzikaal afgerond met het leren maken van Orf- finstrumenten en ze te bespe len. Inkom gratis telkens. kaar wel in verre priveklubs kunnen ontmoeten, als zij maar niet samen gaan dansen op een gewone fuif. Om tot een zekere integratie te komen, een wederzijds aan vaarden, voor al diegenen met min of meer uitgesproken ho mofiele gevoelens, daarom be- AKTIVITEITENKALENDER VAN JEUGDVERENIGINGEN IN HET AALSTERSE IN FEESTTENT. BOTERMELKSTRAAT ERPE Zat. 1421 u.bal, ingericht door KSA Sint-Martinus en Chiro Erpe. Inkom 60 fr. Zon. 15: 20 u.: optreden van Miek en Roel. op uitnodiging van jeugdklub Dido. KREJA, DRIESLEUTELSTRAAT 51 Vrij 13: filmvoorstelling om 20u: «Return of the Pink Pan ther» (politie- en spionagekomedie). De voor vandaag aangekondigde film «Monthy Python and the holy Grail» wordt verschoven naar zaterdag 2 december. Zat. 14: Toneelbezoek. naar Area (19 uur) IN ZAAL OKAPI, BURCHTSTRAAT Zon. 15: 20u.: optreden van Elly erf Rikkert. JEBRON, BEGIJNHOF 1 Zon 15:20 u. eerste bijeenkomst dit jaar van de Taizékern. JEUGDCENTRUM ZONNESTRAAT 20 Vrij. 13: 20.30 u.: filmvertoning «Easy Rider» Zat. 14: 15u. de volksdansgroep start opnieuw, ledereen is welkom. Zon. 15: 13.30 u.: vertrek naar Nekka! Wie mee wil. vlug vlug verwittigen. C.S.V. t FABRIEKSKEN, BURCHTSTRAAT 20 Zat. 21: Fuif met muziek, niet uit de jaren stillekens, wel van 1960 tot 1970. Op zaterdag 28 oktober zal dit centrum gesloten zijn. CHIRO MAEVA bestaat 20 jaar. Konkreet houdt dit in dat op zaterdag 14 oktober, na een eucharistieviering om 19.30 uur in de Sint- Annakerk een ouderavond feestelijk door gaat in de Sint- Annazaal (Roklijf, Aalst) waarop alle oudleden en vrienden verwacht zijn Op zaterdag 21 oktober houdt men in de zelfde zaal een groepsetentje voor alle oudleiders en hun echtgenote of verloofde. TANU, HOUTMARKT 1 Vrij. 13 kaderdag Aalsters Jeugdwerk door Eddy Monsieur om 20 u. Zat 14: Pmgpongtornooi onder de jeugdklubs. Begin en inschrijvingen te 14u. Zon 15: finale pingpongtornooi onder de jeugdklubs. Begin te 14u. Prijsuitreiking 20 u. Zat21:retrospektievevan «The Shadows» van 14i j tot 18u. Zon. 22: autotocht naar Brussel (Atomium) Vertrek te 14 u. Vrij 27. 20u: filmvertoning «II Decamerone». Regie: P.P. Pasolim. Akteurs: Franco Citti en Ninetto Davoli. Speelduur 120 minuten. Kinderen onder de 16 jaar niet toegelaten. Toegang; leden 30 fr. Niet-leden 40 fr. ren geweest. Een bedroevende konstatatie. De steenstraat liep dan ook goed vol. Het viel ook veel mensen op dat. eens de brandweer ter plaatse, de blussers- van- be roep behoorlijk veel tijd nodig hadden om hun materiaal uit te pakken en met het blussen te beginnen Gelukkig was de scheiding tus sen zolder en slaapkamers van beton (merkwaardig voor een huis uit 1947), zodat ép brand schade én waterschade bijna uitsluitend tot de zolderverdie ping beperkt bleef. Het aanwezige krantenpapier maakte het de brandweerlui bijzonder lastig om heropflak kering tegen te gaan. zodat van het grote dak nog enkel wat zwart geblakerde balken over bleef. MARK VAN IMPE Die vraag werd op de Gemeenteraad gesteld door Gracienne Van Nieu- wenborgh die stelde dat de «Gilles» met alleen een groep is die funktio- neert met karnaval, maar wel degelijk een folkloristische groep is. die evenwel met financieel noodweer af te rekenen heeft. «Als folkloristische groep hoopte het raadslid zouden de Gilles misschien wel van een subsidie van het Kuituurdepartement kunnen genieten». Door schepen Van Den Eede kan hierop nog niets worden toegezegd, daar de fakultatieve uitgaven ongewijzigd moeten blijven. Maar Raadslid Etienne Bogaert stak een lampje aan: men zou het betrokken ministerie het voorstel kunnen doen om de uitgaven voor karnaval buiten de fakultatieve uitgaven te stellen. w L. staat deze W.H.A Men kan schrijven via Postbus 75, 9300 Aalst I, of telefoneren :53- 70.28.71 (maandag van 19utot 22u). Iedere maandag zal de kafee- ruimte van het Fabrieksken opengehouden worden door de WHA. Aldus wordt het een rus tige ontmoetingsruimte met ge legenheid tot informatie, vra gen, enz. (p.d.) EVEN DIEP UITADEMEN Je zit er voor je het weet. Ook al is het lang geen zomer meer en zou je het alleen gewoon niet in je hoofd krijgen, je doet het. Want de terraszeteltjes van kafee de Gelaarsde Poes in de Kerkstraat staan er hoedanook uitdagend bij. Het nat wat wegvegen van de zeven nodige zomerzitjes. Kap opzetten en alle knopen in hun gaatje, maar dat kan bijna niet meer van het lachen en uitproesten. Want je weet dat je een anachronistische verschijning bent op dit ogenblik, en dat merk je aan-de verbaasde open monden die je aanstaren. En aan de bedrijvige gargon binnenin, die je maar niet lijkt te bemerkenEen auto komt aangereden en die proest het ook uit Wij toeteren terug, ergens in de zekerheid dat we de hele wereld op zijn kop zetten en kwasi-ongewild animatie brengen op een loze zaterdagavond Maar het blijft een droge bedoening, want het kloppen op de glazen muur en het wenken blijft zonder gevolg. Intussen blijven voorbijgangers ons aangapen of zonder enige blijk van emotie voorbijlopen. Voor ons zijn zij objekt van toeschouwers, en zijn niet wij de akters, ook al zitten we op het podium We stappen dan toch op. Ook de keel heeft wat smeer nodig Niet zonder beamen dat we terugkomen. Als het sneeuwt en vriest. In de hoop dat dan wat warms geschonken wordt! OFFICIËLE OPENING JEUGDSERVICECENTRUM U weet onderhand al wel wat u in het stedelijk Jeugdservi- cecentrum kan vinden. De jeugdinforuimte «wegwijs» (met een boel informatie voor individuele jongeren, om alle «ge miste kansen» tot het verleden te laten behoren), het sekre- tariaat van de stedelijke jeugdraad, dienstverlening aan de Aalsterse jeugdorganisaties (uitleen- en verkoopdienst van materiaal voor kr^atief werk. verhuring minibus bestelwagen. fotokopies. fotostencils, enz), organisatie van de vakantiejeugdateliers. opleiding en bijscholing van jeugdverantwoordelijken, sekretariaat «jaar van het kind 1979». hulp bij het organiseren van jeugdmanifestaties als ook het Cultureel Jongerenpaspoort. De geruisloze opening was reeds eind juni te situeren. Er werd toen echter nog duchtig verder ingericht en gewerkt De officiële opening mag u noteren op vrijdag 17 november! JEUGD EN STAD Reeds meer dan een jaar geleden nam het stadsbestuur de beslissing om de mensen en groeperingen die op een of andere wijze aktief betrokken zijn bij de jeugdvorming in Aalst, beter te informeren over de verschillende aspekten van het stedelijk jeugdbeleid. Er werd toen vertrokken bij de gedachte dat een goede wederzijdse samenwerking tussen plaatselijke overheid enerzijds en «veldwerkers» ander zijds. Binnen afzienbare tijd zal het eerste nummer ver schijnen van en infoblad met precies die wederzijdse informatieverschaffing als doel. Het zal toegestuurd worden aan o a. de gemeenteraadsle den, jeugdorganisatieleiders, de vrijwillige medewerkers in jeugdhuizen e a Dit eerste nummer wordt gepland voor bij de opening van het jeugdservicecentrum op 17 november IN 'T FABRIEKSKEN Deze maand (de drie muziekoptredens van september tril len nog in de trommelvliezen) gaat Fabrieksenergie naar het starten en verder zetten van nieuwe werkgroepen. Zo is er een werkgroep Gezondheidszorg gesticht. Een eerste aktiviteit zou de deelname zijn op zaterdag 28 oktober van* een ontmoetingskongres «zelfbeheer en gezondheids zorg» in Antwerpen. Een kongres met groepsgesprekken, voordrachten, toneel met aandacht voor de werking van een wijkgezondheidscentrum, de betekenis van zelfbeheer daarin, de werking van patiëntenkomitees, de artsen en het zoeken naar een andere gezondheidszorg. Wie wil mee gaan, verwittige liefst op voorhand. Dan is er ook werk gemaald van een oude droom. Voortaan is het Fabrieksken open voor scholieren, elke middag van 12.30 u tot 14u. De bardienst wordt verwisseld door leerlingen verzorgd. Er worden ook aktiviteiten voorbereid. Scholieren weten dus waarheen om hun boterhammekens op te peuzelen in een aangename sfeer. FILM IN EUREKA Ook dit jaar vertoont de Erembodegemse jeugdklub een tiental films. «Voor een handvol dollars» kon u trouwens op 7 oktober reeds zien. De tweede vertoning is voorzien op zaterdag 21 oktober. Het zijn meestal kommerciële films rond oorlog, detektives, humor, western en trillertema s Wat echter meer is: er zal een volledige filmavond gewijd zijn aan het klubleven van Eureka de hobbies, de fietsrally, het volleybaltornooi te Kortrijk en een voetbalreportage. Deze film werd opgenomen door Dirk De Backer. (pd)

De Voorpost | 1978 | | pagina 19