NIET BRILJANT EERSTE ZEGE EN TOCH NIET GELUKKIG VROEG DOELPUNT BESLISSEND Tegen alle logica in... Karig beloond fep V r OVERDREVEN SCORE Eerste provinciale Ganda Spairta-S.K. Aalst 2-0 ng Lede-Zottegem 2-1 Voetbal uitslagen E. Aalter-K.A.V.D. 1-0 Lovendegem - Nieuwerkerken 5-0 VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 15 OKTOBER '78 Boelare-S.K. Lebbeke 3-0 F w* Liefhebbersvoetbal VW Hamme-FC Ronse 1-1 23 Na de zege tegen het stug aanklampend en bijwijlen hard opzittende Lovendegem waren de verwachtingen bij S.K. Aalst hoog gespannen in het vooruitzicht van de uitwedstrijd bij Ganda Sparta. Men opteerde bij S.K. voor minstens de halve inzet. Het is echter bij die vrome wens gebleven. S.K. moest zijn tweede nederlaag van de huidige kompetitie noteren. En niemand kon graten vinden in die Z-0 eindcijfers. pen verdediger van Zottegem ontzet in paniek de bal voor de twee aandringende Lede-aanvailers Oosterlinck en Kinoo (EL) eeft Jong Lede tot de zesde speeldag op een eerste overwinning oeten wachten, het speelde viermaal gelijk, dan was de vreugde deze eersteling niet algemeen Want nadat het vrij vroeg naar de leiding was geklommen, verviel men in de tweede helft Sn hetzelfde euvel als in de vorige wedstrijden. Er zat toen keen lijn meer In de ploeg en men kwam nog zelden tot een poidragen aktle. Na negen minuten had Led« reeds 2 maal Jescoord. pi de 7e min. klopte De tWnne, Hoebek^ buitenspel legde men van bij Zottegem - en amper twee minuten later H'as het 2-0 Toen Bombeke Uch in het strafschopgebied •ong werd hij foutief ge kt uit en de penalty - veel te licht toegekend meende men SV zijde - werd door Mees tot en doelpunt omge bogen. Lede zou in de reste rende minuten van de eer ste speelhelft nog het heft in handen houden, maar men Met daarna de tegenstander komen SV Zottegem deed de Lede verdediging een paar keer bibberen en kon ook milderen. En dat verbaasde ook niemand. De 2de speel helft reikte de thuisploeg noodt aan de middelmaat. Het werd dus onder alle oogpunten een «kleine zege». Trainer Roger Mergeay kon niet boffen met de door zijn ploeg opgebrachte verrich ting. De enige voldoening die hij aan de wedstrijd die noch tans uitsbekend voor groen wit was begonnen, overhield, was dat het twee punten rijker was. Het vertoon op het kollekiieve vlak na de rust was echter niet om er naar huis over te schrijven. En opnieuw uitte de ene speler op de andere kritiek- En dit zit de Lede trainer inzonderheid dwars. Men krijgt inderdaad geen elf kameraden meer op het ter rein en dit schaadt uiter aard ook het kijkgenot Het is evenwel zo dat Lede het spelersmateriaal bezit om een vooraanstaande plaats dn de klassering te bezetten. Het is echter tot n°g toe niet uitgekomen, vooral omdat de mentaliteit in de ploeg niet gezond is. Kreeg men het be gin van de wedstrijd de in druk dat Lede er een spek takelstuk zou van maken dan "werd men echter een ontgoo cheling rijker- Deze mentali teit moet nu in een korte bijdspane veranderen bdj Lede wil men de vooraanstaande plaats die men bij het s®- zoenbegin viseerde, verwer ven. J.V-H E. Aalst RC Mechelen 1-4 Merchtem Zele 0-4 Lede Zottegem 2-1 Aal ter KAVD 1-0 Lovendegem Nieuwe rk— 5-0 Gandasparta SK Aalst 2-0 VW Ham me Ronse 1-1 Boelaré SK Lebb 3-0 01. Gent Robur 3-1 Buggenhout Heimis 0-0 Zeizate 1 Baasrode 4-2 Etikhove Mere 2-0 E St Gillis Th. Meldert 1-1 Grembergen Erp© 2-2 Vlierzele Hofstade 1-2 W. Moorsel Meerbeke 2-0 Kerksken Oudegem 0-1 Bambrugge Schellebelle 1-2 Appels Terjoden 1-0 Voorde Wieze 2-2 Val Overm SK Kalken SK Beervelde SK Overm 0-3 Bavegem Smetlede 2-2 Heldergem Erondegem 1-5 Welle Edixvelde 2-0 Herdersem Ede 0-2 Burst Oordegem 4-2 R. Lebbeke Erembod. 0-2 Berlare Opdorp 3-1 Wichelen Gijzegem 2-1 Doggen Opstal 0-2 Boonwijk Lutterzele 3-0 E Meldert S Moorsel 3-0 H. Zele Wachtebeke 1-1 We kregen zondagavond een erg ontgoochelde oefenmeester Mer tens aan de lijn. De nipte 10 nederlaag zat de man blijkbaar erg hoog. De kommentaar loog er niet om. Trainer Mertens is er blijkbaar niet de man naar om verontschuldigingen te zoeken waar er geen zijn. «Het was een slechte wedstrijd", aldus de Den- dermondsc oefenmeester, „waarin onze deelname zich beperkte tot een afwerken vun een verplichting legen een tegenstrever die verre van goed speelde en zeker te nemen was." Dat doelpunt viel trouwens al na tien minuten op een onge lukkige wijze, misschien wel typisch voor de ganse partij. Bij een dieptepas aan plaatselijke, zijde laat Maes zich vernissen door de capriolerende hal die door de plotseling vrijgekomen thuisspelcr voorbij Hofman ge jaagd wordt. Met 1-0 was er zeker nog niets gebeurd al bleef paars-blauw zonder veel fut en inzet verder haspelen. Al hij al groeit de kern van paars-hlauw grstatig aan. Burs- sens kwam in de ploeg en le verde, volgens trainer Mertens, een verdienstelijke wedstrijd. Zijn vervanging halfweg was noodzakelijk wegens kwetsuur. Catrysse was zijn opvolger. Sehampaert, ook terug van de partij, deed weinig opvallende dingen, werd naar het einde De zware nederlaag die Nieuwerkerken bij Lovendegem opliep mag zeker niet van aard zijn om de toekomst somber in te zien. Meer ploegen maken de ene of de andere speeldag wel oens een slippertje. Zeggen we al onmiddellijk dat Eendracht mede door de omstandigheden de nederlaag met forfaitcljfers heeft moeten aavaarden. Het is wel zo dat S.K- enige pech had in de afwerking. Ganda Sparta werd eens door het doelhoiit gered„ Doch di,t neemt niet weg dat de Aalstenaars toch niet briljant hebben gespeeid. Weliswaar heeft oranjegroen zijn deel van de aanvallen opgeëist, maar toch bleef men in gebreke bij de laat ste stoot Anderdeels was er ook het feit dat de verdedi ging nu eens niet op zeer stevige grondvesten was ge bouwd- In de 17e minuut kreeg SK dan het eerste kou- tot- vervangen door Verniinmen die nu aan de revalidatie toe is. Van den Dungen echter bleek afwezig. Spijtig puntenverlies voor KA VD dat vooral moet heseffen dat dergelijke „gemakkelijke" wedstrijden dit seizoen voor de broodnodige punten moeten zor gen. Inzet is dan ook vereist. Wanneer de zware tenoren voor de voeten worden ge schoven zou de momenteel bc- huuldr plaats in de midden moot wel eens snel verloren worden... en wie eens in de degradatiezone beland zou wel eens moeilijkheden krijgen eens de posities worden bepaald. Neen, aan dc Dendermondse spelers wacht een erg zware taak. Hopelijk bezitten ze ge noeg karakter om die opgave tot een goed einde te bren gen. (mvw) Standard SC Lokeren (14.10 te 20 uur) AA Gent E Aalst (Fauter) E. Zele VG Oostende (Constantin) Bergen Jong Lede (Nelissen) KAVD Dottignies (14.10 tq 20 uur) (Leroy) SK Lebbeke Kemzeke (Boudeweel) St. Denderl. Hamme (De Witte) SK Aalst FC Denderl. (Bral) Nieuwerkerken Gandasp. (Schrauwen) Baasrode Oostakker (Meganck) Temse Buggenhout (De Neve) Robur St Gillis Ws (Coppens) Mere Nederename (Matthijssens) Terjoden E St Gillis (Van Melkebeke) Schellebelle Appels (Vijverman) Oudegem Bambrugge (De Bosscher) Kerksken Wieze (Siock) Hofstade W. Moorsel (Wijckhuys) Erpe Vlierzele (Balthazar) Th. Meldert Grembergen (Dè Cock) SK Overmere HO Kalken (Van Hoey) Moortsele Val. Overmere (Vermassen) Oordegem Bavegem (Van Kerckhove) Serskamp Herdersem (Van- Imschoot) Erondegem Welle (Schatteman) Lutterzele Baardegem (Van Herreweghe) Opstal E. Meldert (Teugels) Gijzegem Doggen (Eeckeman) Opdorp Wichelen De Proft) Erembodegem Berlare (De Bruyn) Vrasene Heikant Zele (Van Leuven) Bleef de ploeg wel enigs zins beneden haar mogelijk heden dan mag men toch stellen dat de verhouding overdreven is. Lovendegem scoorde immers nog twee maal toen haar gasten nume riek in de minderheid ston den Vermits men de wissel spelers had opgebruikt kon men de gekwetste Danny Roeiandt niet meer vervan gen en men moest het dan maar met tien rooien Een dracht heeft op zijn beurt in de wedstrijd wel een paar reëele scorekansen kunnen afdwingen, :maar Steenhou't, ok niet In zijn beste doen miste- Een pluspunt voor Nieuwerkerken was echter de verrichting van de jongere speler Van der Biest, die Muylaert verving. Muylaert ondervond opnieuw hinder aan de geopererde knie en verkoos niet te spelen- Van der Biest heeft de onbeschik. baarheid van de titularis goed opgevangen. Nu zondag mag Nieuwerkerken het op eigen terrein doen met het insge lijks pas gepromoveerde Gan. da Sparta als tegenstander- De Gentenaars plukten vo rige zondag de scalp van SK Aalst. En dat houdt wei een verwittiging in voor geelrood- JVH de stortbad En het zou zich nooit goed over deze opdof fer kunnen heenzet'ten- Vlak na de rust kreeg het dan voorgoed het deksel op de neus- Het tweede Ganda doel punt klapte de deur toe- De bezoekers zouden nog wel reageren maar hun onderne mingen masten overtuiging om vruchten af te werpen Zondag speelt SK op eigen bo dem de derby tegen FC Den- derleeuw de ploeg van trai ner en stadsgenoot Staf Blan. ckaert Men mag deze derby als belangrijk aankondigen omdat Aalst moet winnen om enerzijds in de piek van de klassering te blijven en anderdeels om de recente nederlaag in de vergeethoek te duwen terwijl FC Dender leeuw insgelijks geen slipper, tje mag maken Voor een paar spelers krijgt deze ont moeting wel een speciale be tekenis- Zo voor de FC doel man Rik Van Boven, die vroeger voor de Aalisterse klub speelde- en ook voor Dirk Vervecken cïie vorig seizoen deel uitmaakte van Denderleeuw. Het hoeflt nau welijks te worden onder streept dat de beide spelers zich in de kijker zullen wil len hijsen Vandaar dat men mag stellen dat van dit derby een nog grotere aantrekkings kracht uitgaat Waar beiden voetbal van degelijk gehalte produceren moet dezg partij de belangrijkheid van de in zet ten spijt, tot een geniet baar kijkstuk uitgroeien. JVH Gejammer om zoveel tegenslag in de Lebbeekse sportlokalen zondagavond. In Boelare waar S.K. bijna driekwart van de wedstrijd domineerde werden de Lebbekenaars met zware cijfers ingeblikt. Om er de moed bij te verliezen was de kommentaar van al wie de verplaatsing had meegemaakt. Stippen we echter on middellijk aan dat invallersdoelman Jan Verhulst die de ge kwetste De Paepe verving geen enkele schuld treft in de drie doelpunten. Weinige doelmannen hadden de ze wellicht kunnen verhinde ren. Een ongelukkig toeval voor de jeugdige Verhulst die voor de eerste keer negentig minu ten lang dc doelmond van de eerste provincialer verdedigde. De twee doelpunten die er tij dens de eerste helft vielen wa ren eerder flaters van de ver dediging. Een eerste keer speel de Leo Verhulst te kort terug op zijn broer wat werd onder schept met het fatale gevolg. Bij het tweede doelpunt was Van Der Steen onder de hal doorgelopen. Lebbeke dat in zijn kansen bleef geloven, vocht ook na de rust moedig verder. Toen onverwachts nog een der de doelpunt viel, was alle hoop verzwonden. Een nederlaag tegen alle logica in dus, maar ze is een werke lijkheid. S.K. staat thans reeds op vijf punten van de leider. Dat is wel gécn uitzichtloze situatie de kompetitie duurt immers nog lang. Toch mag die afstand niet groter worden willen ook de supporters er blijven in geloven. Om de pu blieke belangstelling op peil te houden moet er dringend worden gewonnen en liefst zo vlug mogelijk. Zondag krijgt S.K. hiervoor de gelegenheid tegen Kemzeke. Vermelden wc nog dat de pas opgerichte supportersclub op 24 oktober om 20 u. een eerste algemene vergadering houdt in het lokaal Bierboom. Vanzelf sprekend worden alle leden hierop uitgenodigd. E.D.M. De getalenteerde Lebbeekse invallersdoelman Jan Verhulst kon de drie tegendoelpunten te Lovendegem niet voorkomen (v) BEKER VAN HAMME UITSLAGEN Nachtegaal BVDI 0-1 Donckstr, St. Vrienden 0-8 Caulier Kint 1-1 Den Appel Hanseveide 5-1 Blauwe Vlam De Wilde 8-2 Moerstraat Club 69 0-5 Dubbelspel Vlasbloem 0-3 Do stand na 4 speeldagen 1) Club 69 4 8 2) Den Appel 4 8 3) Stille Vrienden 4 6 4) Kint 4 5 5) Nachtegaal 4 5 6) Vlasbloem 4 5 7) Caulier 4 5 8) BVDI 4 4 9) Hanseveide 4 4 10) De Wilde 4 4 11) Blauwe Vlam 4 2 12) Donckstraat 4 0 13) Dubbelspel 4 0 14) Moerstraat 4 0 Slechts één keertje verloor VW Hamme tijdens de afgelopen zeq kompetitiematchen. Winnen zat er eveneens nog maar één enkele maal in. Wie de Wuitens nog niet op een voetbalterrebi zag evolueren, zou uit deze stand van zaken konkluderen dat ze sjeeds en overal met de rug teken de muur staan en hier vier drawns uit een stugge defensieve taktiek puurden. Niets is minder waar. Tegen Klub Ronse, een team dat veel beter kan dan de huidige klassering van de Jeannetien laat vermoeden, was Hamme de betere ploeg Jammer genoeg gingen ook ditmaal on kans en een soms al te overhaaste en dus on- preciese afwerking hand in hand De wuitens gingen onmiddel lijk op het doel van de «Car- teusleerlingen» af en creëer den enkele glasheldere kan sen Noch Van Buyten, noch de onvermoeibare wroeter Schuddinck konden sukses- rijk afronden Het bleef bij een doelpuntenloze tweede time Na de citroentjes druk te Hamme nog zwaarder op de bezoekende defensie die erg moeilijk loskwam en slechts op het vernuft van «wandelaar» Carteus kon re kenen om af en toe terug te slaan Het zag er naar uit dat het anderhalf uur voeMiallen zonder enig goaltje zou wor den opgedoekt Na een fout op Van Buyten mocht Jef Brusselmans een strafschop omzetten Dat doelpunt was dc proloog tot een laatste Hams offensief dat echter niet naar verdiensten werd beloond Er ging in de al lerlaatste minuten zelfs een puntje verloren een penalty hielp Ronse langs Janssert? aan een (onverdiende) drawn Fout op Van Buyten. Strafschop s (Hamme - Ronse 1-1) r Hamme. Metoen werd het 1-0, doch Ronse kwam in extremis nog langszij, eveneens op penalty

De Voorpost | 1978 | | pagina 23