TWEEDE LEIDER GEKLOPT EENDRACHT STEEDS MET HET MAXIMUM SPARTA WINT AALSTERSE DERBY BASKETBAL Goede kollektieve verrichting R. HEATH VIJFTIGER THUISNEDERLAAG Handbal Alleen HBC Dendermonde wint Dameshandbal Wedstrijden voor het weekeinde 26 OkapiSt-Tniidcn 9285 Op de derde speeldag heeft Okapi zijn eerste overwinning mo gen inschrijven. Het won van het insgelijks nog puntenloze St- Truiden. En zeggen we al dadelijk dat er tussen de cijferver- inuding geen speld te krijgen was. Okapi werkte alleszins beter if, alhoewel er dient aan toegevoegd dat het shot toch nog niet op punt staat. De Aalstenaars wonnen zeker niet moeiteloos en ladden aan de ploeg van coach Marchant een zeer harde dobber. De Limburgers bleven trouwens «■ij lang in de match want het was pas in de slotminuten .lat Okapi zich kon loshaken. De ploeg van de caoch van het jaar Paul Poppe is in de re- rente spannende konfrontatie och beter aan haar trekken ge somen. Het samenspel was meer gebonden cn ook het loorspelen van de bal gebeurde neer precies. Afgaande op wat le jongste wedstrijd bood, nag men geredelijk aannemen lat de Aalstenaars hun hachje vel zullen redden. De wed- -trijdaanhef liet wel het beste •ermoeden. Aalst schoot im- ners fors uit de startblokken. ^aar St Truiden nogal bal verlies leed en weinig precies vas in het besluiten kon Oka- ji voorsprong nemen. St. Trui- len bleef kwistig de missers ■itstrooien zodat Okapi aan de eiding werd gehouden. Vooral Ian door Chapman die in de rerste periode een 7 op 13 shotprestatie lukte. Angstadt lie zijn drie eerste pogingen ïaast de Aalsterse basket mikte ukte daarna een 7 op 7 en it. Truiden herstelde het even- vicht op het scorebord (38- S7 en 40-40). Net toen de laat- tc sekonden wegtikten kon ^kapi opnieuw op voorsprong «omen. Voor die eerste perio- le was van Aalsterse zijde ook ïog te vermelden de 4 op 6 hotprestatie van Washington, leze laatste kwam met Mac Iregor als rechtstreekse tegen- tander nog moeilijk van de trond. Hij scoorde trouwens teen enkele „field goal" meer. lok Angstadt werd tot vier chamele punten beperkt. Van le Keere hield hem in de weede periode praktisch volle- lig uit de match. Toen Celle ijn vijfde fout aangesmeerd .reeg stond het sein echter al op veiling voor Okapi. In die tweede periode zou St-Truiden toch wel eens op voorsprong komen. In die periode liet Aalst inderdaad een pover shot gemiddelde van 2 op 7 note ren. Gelukkig zetten Elias die de goede voorzetten van Schor- reel regelmatig verzilverde en Washington (6 op 8) de situa tie recht. Grevendonck en Mac Gregor bewogen nog hemel en aarde doch in de zeventiende minuut bouwde Aalst de be slissende klof op (86-78). En liet de tegenstander toen niet meer terugkomen. De doelpunten Chapman 18-8, Elias 4-12, Van Cromphout 0-2, Van de Keer 4-8, Corthals, Schorreel 8-6, Washington 8- 14. Zaterdag reist Okapi naar Fleu- rus. Fleurus won op de jongste speeldag bij Mechelen en maak te nog steeds geen slippertje. De Walen namen dus onver wacht een uitzonderlijk goede start en beschikken over een homogene en ook moreel zeer sterke formatie. Ze wordt in zonderheid geschraagd door Batts die zowat de sterspeler is. Batts was vorige zaterdag trou wens goed voor 41 punten. Van daar dat het in verdediging vooral opnieuw zwaar wordt voor Okapi. Wie houdt de Fleu rus Amerikaan uit de match. Doet Celle Van de Keer het opnieuw J.V.H. Celle Van d© Keere (Okapi Aalst) was de tweede helft Angstadt uit de match. tegen Sint-Truiden een opvallende figuur en hield tijdens (EL) Herman Van den Broeck speelt opnieuw toet... Okapi Na een samenspraak tussen bestuur en spelers van Okapi die donderdag voor acht dagen plaats had, werd beslist Herman Van den Broeck opnieuw op te stellen.. Zo werd vorige vrijdag bekendgemaakt. Van den Broeck her nam in de loop van deze week dan ook de training en men mag aannemen dat hij tegen Fleurus reeds van de partij zal zijn. Is dit dan het laatste schuifke van de Van den Broeck- Okapi story. J.V.H. IsirisCastors 83-71 lok in zijn derde thuiswedstrijd van de kompetitie heeft Osiris urore gemaakt. En heeft dank zij vooral een goede kollektieve errichting een verdiende zege verworven. De bezoekers werden olkomen verrast door de bliksemstart van de thuisploeg. Met de imerikaan Campbell als voornaamste afwerker plaatste deze een -0. n de 8e min. had Braine de •pgelopen averij kunnen her tellen. Omdat de ervaringrijke ef Dieu best aan zijn trekken .wam. Castors kwam dus op- tieuw in de match en Osiris tod toen reeds de handikap dat Ceuppens gebukt liep onder en grote foutrnlast. De ver- anging van Ceuppens werd •chter voortreffelijk door Dan- ly D'Herdt, die opnieuw naar le goede konditie grijpt, op- ;evangen. Het was inzonderheid mder zijn impuls dat het sco- ebord naar een 28-15 evolueer- Ie. Waar ook Van der Spiegel, -^an Keer en Campbell hun buit n het Osiris zakje deden, keek pastors hij de rust tegen een djftien punten achterstand op. 42-27), De tweede start van le thuisploeg was al even den- lerend als de eerste. Nu lukte Osiris tien punten zonder dat zijn tegenstander een voet in de match kreeg. Bij een 52- 27 stand mocht men dan ook de wedstrijd als gespeeld be schouwen. Braine kwam nog tot 76-67 terug omdat de thuis ploeg de concentratie op de match verloor, maar Campbell en Van Keer repliekeerden ge past. Van Keer die de niet ge makkelijke taak had Dieu te schaduwen heeft deze opdracht naar behoren opgeknapt. Ook Van der Spiegel deed het voor treffelijk, terwijl Campbell moeilijk te stuiten bleek. Al met al draaide Osiris zaterdag avond op vol toerental. Goede koiletieve verrichting dus met met bovenop enkele persoon lijke nummertjes van Camp bell die ook met zesentwintig punten topscorer was. Doelpunten Van der Spiegel 8-4, Van Keer 6-11, D'Herdt 8-6, Ceuppens 4-0, Campbell 12-14, Heyvaert 0-4. Nu zondag om 16 uur speelt Osiris in het kader van de Beker van België bij vierde klasscr Lateur Bredene. Een zege zit er wel in als men niet te overmoedig is. J.V.H. B.B.C. Tower AalstBeveren 9970 Na een paar nederlagen heeft The Tower Aalst opnieuw met de zege aangeknoopt. Het blazoen werd in de wedstrijd met Beveren wat opgekalefaterd. Dit inzonderheid door de Amerikaan Raleigh Heath die liefst 54 punten achter zijn naam kreeg. De wedstrijd kondigde zich als spannend aan omdat de beide ploegen als nieuwkomers in de hoogste provinciale reeks tot dan toe slechts een paar puntjes op hun aktief hadden. Coach Van der Veken speelde vooral in op de snelle uitvoe ring van de aanvalshewegingen en begon met de gehrs De Schaepdrijver, Heath, Van der Borght en Brijs. Het liep aan vankelijk echter mis want de thuisploeg keek alras tegen achterstand aan (2-8). Toen men Heath met een andere funktie bedacht dan deze van reboun- der, kwam Irtabo al evenvlug terug. En nam na vijf minuten zelfs voorsprong (11-10). Bij de rust had de thuisploeg zich een zespuntenvoorsprong op gebouwd. Dit vooral onder im puls van Ileath, Brijs en Luc De Schaepdrijver. In de twee de periode deed Heath zowat wat hij wilde en werd flink bijgestaan door een al even doeltreffend afwerkende Dirk De Schaepdrijver. Ze namen liefst negenenveertig punten voor hun rekening. Onder een dergelijke produktiviteit kwa men de Waaslanders praktisch niet meer in de match, zodat BBC, Irtahox nog met veelzeg gende cijfers won. Doelpunten Dirk De Sehaep- drijvcr 8-20, Luc De Schaep drijver 4-2, Van tier Borglit 2-2, Brijs 2-2, Heath 25-29, Viellefon 0-3, Praet, De Neef. J.V.H. Eerste klasse - Vrouwen BBC AalstStromheek 6368 Na kampioen en hekerhouder Amicale is nu ook Stromheek er ingeslaagd D.B.C. in eigen zaal te kloppen. Waar men bij de Aalsterse kluh bij de seizoenaanhef steile ambities koesterde mag men nu reeds de titeldromen opbergen en nog slechts voor een ereplaats opteren. De recente nederlaag heeft het moreel front uiteraard een deuk gegeven. Ze heeft ook wel een paar oor zaken. Zo kwam de Amerikaanse Wil liams nooit goed aan haar trek ken. Ze bracht slechts vijftien punten aan. Ook dachten de Aalsterse meisjes dat liet na een goede start en met een 13- 3 stand de wedstrijd reeds was gespeeld. Het hoeft dan ook nauwelijks le worden onder streept dat naderhand de ont goocheling groot was in de Aalsterse rangen. Bij de rust keek Stromheek nog tegen een i (28- KLUISBERGEN 76 GRE.WBERCEN 91 Alle problemen zijn uitgepraat bij Grembergen en «Ie resul taten bleven niet achterwege. Grembergen, die de meeste ploegen op eigen terrein ge schuwd, bracht het nu voor el kaar om op schitterende wijze dr leiders uit Kluishergen le gaan kloppen. En bijzonder ge motiveerde Grembergs vijftal liep onmiddellijk tot 4-12. De thuisploeg moest onmiddellijk orde op zaken stellen maar Luc Van Cauwenberghe, Van Keer en Mijs zorgden er voor dat de aan de rust nog met 34-36 voorop bleven. In de tweede helft was hel opnieuw Grem bergen dat het beste «tartte Geert Van Keer was in een uitzonderlijke dag en samen met een onhoudbare Meys zorg den ze voor 38-47, aan de 4e minuut maar aan de I2e min. waren de thuisspelers opnieuw langszij met 63-66. In dc laatste minuten was de superio riteit van Grembergen te groot. Ook Seghers zorgde regelmatig voor aanvallende hulp maar de revelatie van de tweede helft was John Cuudroh, die opnieuw zijn verschijning in «Ie eerste ploeg deed en met glans en aan de 18e minuut werd hel 71-86. Punten Segers 0-8, Mijs 8-17, Van Keer 12-17, Luc Van Cau- wenbergne HM, Ue Ulerrif Cuypers 2-2, Caudron 2-10. rghe 10-4, De Clei I 2-0, vijfpunten achterstand a 23) doch het zou deze rust fluks wegwerken. Geluk kig waren er toch een paar positieve vaststellingen voor D. B.C. aan deze wedstrijd te kno pen. Er was eerst en vooral de trefkracht van Rommel, die achttien punten liet inschrijven. Anderdeels is ook de goede prestatie van Annie Van de Vel de niemand ontgaan. Van de Velde heeft de konditie te pak ken en kan D.B.C. nog heel wat diensten bewijzen. Al met al hield deze nederlaag voor de Aalsterse ploeg toch een les in. „Hel vel van de heer nooit verkopen alvorens «leze gescholen is". Hopelijk maakt men van «Ie rustdag gebruik om het mo reel wat op t«- vijzelen om dan opnieuw in de beste voor waarden op het terrein le kun nen komen in «Ie volgende kompet iiiemutrh. I)e doelpunten: lleiremans fl it. De Luyck 6-4, Williams 6-9, Rommel »-IO. Van de Velde 0-8, Van «Ier Slockl 0-4, Naes- sens. J.V.H. TWEEDE NATIONALE ANS - E.V. AALST 14-16 Met ach| punten uit vier wedstrijden blijft E.V_ Aalst aan de top van de rangschikking. De ploeg van trainer Janssens had het nochtans niet gemakkelijk om te Ans de zege te behalen. In een slecht verlichte «ballon» lag het terrein eerder onge lukkig geplaatst. Uiteraard betekende dit een voordeel voor de thuisploeg die deze moeilijke omstandigheden beter kennen. Ook de aanpassing aan het Luikse scheidsrechtersduo ver liep niet zo vlot en aangezien de thuisploeg zeker niet slecht speelt en over een bijzonder goede fysiek bleek te beschikken werd Eendracht gedurende het grootste gedeelte van de wed- strijdduur op achtervolgen aan gewezen. De eerste serieuze achterstand werd genoteerd na ongeveer 12' spelen (4-1) en via 4-3 kwam Eendracht gelijk bij en 7-7 stand. De eerste helft werd eveneens afgesloten met een gelijkspel. Tijdens het be gin van de tweede helft was het opnieuw Ans dat voorsprong nam (11-9) en Eendracht dien de zich uitermate in te span nen om de achterstand op te halen. Bij een 12-12 stand kreen de thuisploeg dan een doelpuntl cadeau dat heel wat protesl ontlokte langs Eendracht zijdej Dit bleek het sein tot een Aal-U s.terse stormloop die hen toeliet; j de definitieve kloof te slaanji Drie minuten voor het eindeP had Eendracht een 13-16 voor. sprong bijeengeworpen en on.jj, danks keeper Moens even latetL nog 2' straftijd diende uit teL zitten kwam de Aalsterse zegeL niet meer in het gedrang. EVAj DERDE NATIONALE Van onz© 3 derde nationalers slaagde alleen Dendermonde er in de overwinning te behalen. De Dendermondenaars wonnen te Tongeren en dit betekent toch wat. Rosis Aalst leed on verwacht zijn eerste nederlaag tegen Heist-Zuiderkempen en van Brabo Denderbelle kunnen wij jammer genoeg alleen) maar zeggen dat er nu reeds degra datiegevaar wenkt. DE WEDSTRIJDEN TONGEREN HBC DENDERMONDE 19-21 Tegen het zeken in eigen sport hal niet te onderschatten Ton geren heeft H.B.C. Dendermon de een hoopgevende overwin ning geboekt. Dat dit gebeurde ondanks de onbeschikbaarheid van R. Van Der Veken en B Wuest bewijst dat het Dender- mondse spelerpotentieel toch niet zo beperkt is als men over het algemeen wel denkt. De eerste helft werd door beide ploegen een hoog tempo .gevoerd langs De Niel en en weer zeer goede Van De Velde werd het dra 1-2 maar de thuisploeg bleef zeer sterk van zich afbij ten zollat via 5-3 het 8»-8f werd 2' voor de rust. De Nil en Van De Velde zorgden ervoor dat met een 8-10 score kon ge draaid worden. Tijdens het le kwartier van de tweede helft leek Dendermonde op weg naar een afgetekende overwinning Keeper Wuest, zeer betrouw baar verrichtte uitstekend werd en 13' voor het einde had Den dermonde een komfortabele 12-18 voorsprong bijeengewor- pen. Toen volgde de stilaan klassiek geworden inzinking van H.B.C. wat aan de niet afgeven de thuisploeg toeliet tot 18-20 te naderen. De zege van Dender, monde werd echter nooit meer in vraag gesteld. HBC. DENDERMONDE E. Wuest, H. Van Damme, M. Van De Velde 10, Timmerman, De Bock 2. Kerremans 2, Bouteille 1. De Nil 5, Gysseis. Verleyen, Van Hout 1. Merckx.j ROSIS AALST - HEIST-ZUIDERKEMPEN 13-18 Rosis Aalst, steeds zonder P. Bomon, speelde bepaald een zwakke wedstrijd tegen Heist- Zuiderkempen. Het resultaat heeft niet op zich laten wach ten zodat de ploeg van trainer Meeuws zijn eerste nederlaag leed. Werd er in aanval zeer slecht op doel geworpen ook de verdediging bleek de flaters op te stapelen. Heist, weliswaar al lesbehalve een meelopertje, kreegt het dus gemakkelijker om favoriet Rosis beentje te lichten. De Aalstenaars kwamen nooit aan de leiding. Na 5' stonden de ploegen nog gelijk (2-2) maar daarna was het Helst dat steeds op voorsprong stond» Via 3-5 na het eerste kwartier» werd de rust bereikt met eenli 6-10 score. Na de rust slaagde» Rosis er nooit meer in de op-jt gelopen achterstand op te halen.pi De wedstrijd verliep verder vrij» gelijkopgaand en via 9-13 40' en 10-15 tien minuten vc het einde werd de eindstand be.j reikt. ScoordenJ.P. De Jaegher 3j| D. Corthals 1, Petrez 5, Mecrfl 2, De Man 2. Reserven ROSIS AALST HEIST-ZUIDERKEMPEN 25-8 Rust 11-5 Scoorden Van Nieuwenborg 5, D'Mondt 3. Van Haudenhove 2,® E Van Snick 2, Steenhaut De Boeck 1, L. Van Snick l.P Verpeten 7. L' eva.In Jl TONGEREN H.C. ROS BEIAARD 12-7 Ei Tongeren, met titelambities, heeft gedurende de eerste speei-jM helft een onverwacht sterke weerstand ondervonden van eet»' strijdend Dendermonde. Het was Y. Dooms die de scorefe1 opende maar na 11' leidde de thuisploeg met 5-1. Melis en-St Doorns (2 x) zorgden voor een onverwachte 5-4 ruststand.pl Het begin van de tweede helft werd Ros Beiaard fataal.fe1 Het duurde 12' vooraleer zij opnieuw scoorden en ondertussen|Tl had de thuisploeg er 9-4 van gemaakt. Bi fet nisch en taktisch betere thuis-F' ploeg met 6-0 en met een fi-2p- ruststand was de overwinning!®1 reeds binnen schot. Tijdens he#j' tweede wedstrijdgedeelte konj"1 Stelmar geiijke tred houdenf' maar de zege van Avanti Fe-®c mina kwam niet meer in hetj gedrang. AVANTI FEMINAVan Lan- genhove M., Van Damme N. 1. K Van Damme 1, Bucqué 2. Van Boven, K. Biesemans I Veireman 1. A Bleyaert Hauwelaert 1. Moonen, S. Muy- laert 4. Doorns en Melis brachten de stand op 9-6 maar uiteindelijk won het sterkere Tongeren verdiend van de moedige be zoeksters. Ploeg De Donder, Y. Doorns 5, J. Melis 2, Annaert M., B. Van Der Jeught, H. Broothaerts, I De Decker. K. De Wolf. AVANTI FEMINA STELMAR 12.8 Het jonge Avanti Femina, zon der P. Van San en R. De Meersman, heef{ een voortreffe lijke wedstrijd gespeeld tegen Stelmar. Na 18' leidde de tech. BEVORDERING SPARTA ALST I JOCHEWOA AALST 21-11 Na een bijzonder sportief betwist Aalsters derby heeft Sparta I zich duidelijk de beter© getoond van het moedige Jochewoa. De ploeg van W. Verlé hoeft nochtans niet te blozen want gedurende meer dan 20' slaagden zij erin Sparta het leven zuur te maken. Vooral langs Eckeman zeer goed - bleven zij aanklampen zodat na 24' het scorebord 7-6 aanwees. W. Bomon en K. Bomon -zorgden ervoor dat Sparta toch ging rusten met een 9-6 voorsprong. Tijdens de tweede helft ging Sparta dan heel wat beter spe len zodat een weer eens uitste kende keeper W. Van Delsen gedurende bijna 20' zijn doek vlak ongeschonden kon houden De stand was toen opgelopen tot 17-6. Huybrechts trof dan toch nog eens raak voor Joche woa en toen verliep het spel opnieuw gelijkopgaand. Ploegen SPARTA 1 W Van Delsen. K. Bomon 1, Troch 2. W. Bomon 4, G. Mens 7, L. Van Delsen 1, S. Bomon 1, Verbestel 1, Van Der Meersche 4, R. Lootens, J Bo- JOCHEWOACoppens, Ecke man 4, De Moor, Huylebroeck 1, Moens 1, Huybrechts 4, De Vuyst 1. LOKEREN - BUGGENHOUT 11-10 De ploeg van A. Poppe heeft weer eens het onderspit moeten delven met het kleinste verschil. De afwezigheid van Brouillard weer sterk aangevoeld in de afwerking maar J Van Damme met, 7 treffers bleek de open baring. Het w®rd een vr'l Re- lijkopgaande en genietbare par tij waarin de eerste helft af- Damesbasketbal 5 4 Zondag om 17.30 u speelt J j DBC Aalst een kompetitie- 4 match tegen Pepinster en J f de Zeelse Aurorameisjes j 4 treden aan in de le ronde 'f voor de Beker van België J j om 15 uur tegen De Pinte. gesloten werd met 7-6 cijfers. Na de rust nam Buggenhout zelfs een 8-9 voorsprong maar uiteindelijk diende zij toch de overwinning te Lokeren te la ten. Scoorden BUGGENHOUTVan Damme 7, Van Haeren 2, Bas 1. LOKEREN: Roels 2, Lenaerts 1, Rogrs 1, Sonck 6, D'Halis 1. AVANTI LEBBEKE III TEMSE 9-9 Avanti III Het één puntje liggen tegen het ontgoochelende Tem- se. De Waaslanders werden bij de rust reeds op een 6-3 ach. terstand geplaatst en tijdens de tweede helft leidde de thuis ploeg nog met 8.5. Overhaas- ting en onervarenheid bij Avan ti III zorgden ervoor dat Temse nog kon bijbenen en zelfs de strafworp bij een 9-9 stand werd niet benut. Gevleid gelijkspel voor de be zoekers. ScoordenM. Moeyersoen 5, Sanders 2. Van Nuffel 1, P. De Smedt 1. AJAX LEBBEKE II - D B. ZWIJNAARDE 13-26 Tegen titelkandidaat Zwijnaar- de kon Ajax II het onmogelijk halen. Via 3-3 na 10' werd de rust bereikt met een 7-14 stand. Tijdens de tweede helft werd G. Doorns 6' voor het einde nog definitief uitgesloten Scoorden T. Bosman 5. R. Broothaerts 4. D. Vermeiren 1, G. Dooms 1., Van Henden 2. SPARTA AALST If S.K. GREMBERGEN 15-15 Een ontgoochelend S.K. Grem bergen werd door keeper W Van Delsen van een logisch» overwinning afgehouden Sparti II met M. Verlé en F. Van Der Berghc als beste afwerkers speelde een zeer wilskrachtig» wedstrijd. Een gelijkopgaand! eerste helft werd afgesloten me een 9-8 score. Keeper Van Del sen leek toch te moeten plooiet als na 45' G.S.K. met 11-13 cij fers leidde maar Van Delsei zorgde ervoor dar. da stand op nieuw in evenwicht kwam 12 voor het einde. Tijdens dat laat ste wedstrijdgedeelte stopte Var Delsen een viertal «gemaaktei goals en G.S.K. moest zich no| reppen om tijdens de laatst» minuut langs Dauwe gelijk t< stellen Ploegen SPARTA II: W. Van Delsen 1 M Verlé 7, F. Bomon 1, Lem mens. M. Lootens 1, K. Bomon F. Van Den Berghe 4. G. mor* 1. S.j. GREMBERGENF. Hecke, M Van Haut, Trienpont 4. Dauwe 3. J. Rosseels, Van Haut, L. Beeckman, Seghers 8, P. De Swaef, D De Sacger, St. De Swaef. EVA. DAMES 15 oktober om 15 uur: Avanti Femina H.C. Duffel 14 oktober om 15u.30 Uilenspiegel R B. Denderm. 15 oktober om 15 uur Aalst Sportief Woluwe 14 oktober om 18u.l5 Stelmar E.V. Aalst IIF.REN Beker van België 15 oktober om 15 uur Temse Sparta Aalst

De Voorpost | 1978 | | pagina 26