C.B.O. TIEN JAAR JONG Eredekens, laureaten en kadetten Gegooi met dossier en insinuerende vraag scenes uit een Aalsterse raadszitting STADHUIS BESTE FAMILIEBEDRIJF? VUILNISWAGEN EN PROPER FINANCIEEL BELEID DE KERMISKOERS DIE NOOIT DE EINDSTREEP HAALDE 8 - 13-10-1978 - De Voorpost Het Kontaktcentrum Bedrijfsleven - Onderwijs, meer bepaald de Werk groep Denderstreek, viert zijn tienjarig bestaan en dit met een Akade- mische zitting met eminente sprekers in de feestzaal van het stadhuis, met uiteraard een receptie en een aangepaste tentoonstelling. Ge zorgd wordt ook voor doorstroming en verdere verspreiding via een dokumentatiemap met de referaten van de sprekers die aan belang stellenden wordt ter hand gesteld. De Werkgroep die bestaat uit onderwijsmensen, direkties en leraars, uit mensen uit de industrie en uit PMS-Centra staat in voor een lange reeks bezoeken aan typische bedrijven en is écht pluralistisch inge steld. Met Eerwaarde Pater F. Timmermans, voorzitter CBO en sekretaris B. Cantineaux verkenden we even voor U het terrein want heel waar schijnlijk zegt <>CB0» in deze periode van afkortingen van allerlei slag U toch niet zo veel. Waarvoor staat de afkorting CBO en wat is het? CBO is de afkorting van «Kontaktcen trum Bedrijfsleven - Onderwijs» Met onderwijs wordt hier dan bedoeld niet het bazisonderwijs want daar ligt de problematiek wel op een ander vlak maar wel sekundair en niet-universitair hoger onderwijs. Om het doel van CBO duidelijk te maken is wellicht interessant te vernemen waar men is gestart en hoe het groeide. Vroeger, en ook nu nog wel in zekere mate. heerste er enige ontevredenheid van de ene partij tegenover de andere Onderwijsmensen kloegen erover dat. hun gediplomeerden in de praktijk vaak ontgoocheld werden terwijl werkgevers van oordeel waren dat het onderwijs de toekomstige werknemers onvoldoende op hun taak voorbereidt. Ook hier zal de waarheid wel in het midden liggen en heeft elke partij dan ook gedeeltelijk (on)gelijk. Onderwijs is vaak te encyclopedisch gericht en houdt te weinig rekening met de latere praktijk. Afgestudeerden weten veel maar zijn vaak niet bekwaam zich in de diverse werkkringen in te schakelen. Anderzijds kan het de taak van alge meen vormend noch van technisch on derwijs niet zijn voor elk soort bedrijf pasklare werkkrachten af te leveren. Specializatie dient uiteindelijk toch in de bedrijven zelf te gebeuren. Het onder wijs legt de bazis. geeft mogelijkheden aan de studenten tot vlugge adaptatie via een algemene' ingesteldheid en de rest dient dan in de bedrijven te gebeu ren Het was dus zonneklaar dat diende te worden gezorgd voor een betere we derzijdse verstandhouding tussen on derwijs en bedrijf, in Nederland be stond zulks reeds en via gevolmachtigd minister Herman Vos die bij onze Noorderburen noga! wat relaties had werd dez$ idee overgeheveld naar Vlaanderen. Dit rezulteerde dan in de oprichting van het CBO te Antwerpen reeds in 1962 met medewerking van het Vlaams Ekonomisch Verbond. In Wal lonië bestaat dergelijk organisme (nog) niet. Een dozijn Werkgroepen werden hieruit geboren, zo ook die van de Dender streek en dit vóór tien jaar in 1968Wel dienf te worden gezegd dat van die twaalf er slechts twee zijn blijven aktief bestaan: het Waasland en de Dender streek Hoe kwam U op de idee een Werk groep «Denderstreek» op te richten en hoe werkt die dan wel? Reeds door de stichting lokalizeerde de eerste werking zich vanzelfsprekend in het Antwerpse. Leerkrachten van het offiaeei en vnj sekundair onderwijs werden uitgenodigd op werkbezoeken, of laat het ons liever «kontaktnamidda- gen» noemen bij belangrijke firma's waar ze werden ontvangen door leden van het kaderpersoneel Om praktische redenen er is vriiaf in het onderwijs en er wordt gewerkt in de bedrijven gebeurden die steeds op een woens dagnamiddag met een ongeveer twee maandelijkse frekwentie Soms was er gelegenheid op dezelfde namiddag te kiezen tussen verschil lende firma's: terwijl leraars ekonomie en aanverwante vakken een belangrijke bankinstelling bezochten kregen leraars wetenschappen een chemisch bedrijf voorgeschoteld en waren leraars talen te gast bij de firma Gevaert. Deze aktie deinde uit tot ver buiten Ant werpen en boven reeds vermelde werk groepen ontstonden. Tijdens één semi narie van een werkgroep aan onze kust. meer bepaald te Oostende, werd in 1968 «CBO Denderstreek» geboren. Niet alleen is de Werkgroep ideologisch en filozofisch pluralistisch uitgebouwd en wordt een evenwicht hierbij nage streefd maar ook geografisch wilde men de kerk in het midden houden en alle gewesten uit de Denderstreek erbij betrekken U sprak daar van «kontaktnamidda- gen». Hoe worden die georganizeerd en hoe verlopen ze gewoonlijk? Waren we in het begin aangewezen op de aanbiedingen die we konden krijgen achteraf is de Werkgroep dan wel kies keuriger geworden Voor elk jaar werd een bepaald tema uitgekozen zoals bvb. «ekonomische expansie van de Den derstreek», «kommunikatiemedia». «de mens in het bedrijf» (een tema dat steeds doorloopt en in de andere is verstrengeld), «onderwijsvernieu wing», «kommunikatie. in het bedrijf, evaluatie, groepswerk, participatie, kreativiteit» en dergelijke meer. Volgens de tematiek van het jaar wor- dffTde in aanmerking komende bedrij ven uitgekozen, via een tussenpersoon gekontakteerd en daarna wordt samen met de mensen van het bedrijf het pro gramma nauwkeurig vastgesteld met steeds de te behandelen problematiek in het achterhoofd Zo werden voor 1978 waarin ekologie energievoorzie ning en -besparing aan de orde zijn de papierfabriek VPK van Oudegem be zocht met als tema recyclage en Esso Belgium te Antwerpen over verontrei nigingen op 15 nov volgt een be zoek aan net atoomcentxum te Mol voor verwerking van atomische afvalstoffen en in maart '79 komt de LNG-Terminal te Zeebrugge aan bod. Hoofddoel van de namiddag is nooit het bezoelfop zichzelf. Nadat de bezoekers van een kaderlid zijn geïnformeerd over wal ze te zien zullen krijgen (liefst op voorhand om praktische redenen) volgt een rondgang door het bedrijf liefst met een kaderlid per groep van tien bezoe kers. Na het bezoek en de inleiding tot het tema volgt dan de diskussie en ein delijk volgen dan informele kontakten waarbij persoonlijke relaties ontstaan Als het gebeurt dat de leerkrachten ach teraf dan zelf met hun leerlingen het bedrijf kunnen bezoekep zi|n informatie en doorstroming 100 procent in orde. De CBO-bezoeken aan bedrijven zijn nooit bedoeld om aan de deelnemers diets te maken «hoe» een of ander pro- dukt wordt vervaardigd Wel is de be doeling de plaats van de mens in het produkdeproces te laten zien met zijn verantwoordelijkheden en verworven heden. Een bezoek is een «illustratie» -van wat door leerkrachten en bedrijfs leiders werd uitgewisseld. Vaak treedt ook de relativiteit van de waarde van een diploma op waarbij an dere faktoren als inzet, volhoudings- vermogen en feeling een belangrijke rol kunnen spelen. Hoofddoel, zij het dan op lange termijn, blijft de studerenden van vandaag na degelijke informatie te motiveren voor de realiteiten van morgen. Kan U ons een overzicht geven van de behandelde tema's? Na de eerste kontaktnamiddag die doorging in de FFR met 22 deelnemers waar moderne distributie- en verkoops technieken onder de loep werden ge nomen stelde men vast dat lupperware drukte op de persoonlijke inzet terwijl het familiebedrijf Bosteels ons de in druk liet de sociabiliteit naar waarde te schatten De overzichtelijke Chocolate rie Callebaut bewees het belang van menselijk-geëngageerde kaderleden. 1969 werd dan afgesloten met een boottocht naar Terneuzen met veldstu die van de industriezone en loodswe zen. 1969-70 werd het jaar van de ekonomi sche expansie van de Denderstreek met bezoeken aan Ninove voor wat de ruim telijke ordening van de Denderstreek betreft, aan Gates-Europe en de pro blematiek van vestiging van een nieuw bedrijf en de Bank van Brussel voor de financieringen Aansluitend beleefden we welke rol het bouwbedrijf, in casu bouwbedrijf Rombaut uit Hofstade, zichzelf in de ruimtelijke ordening toe- In 1970-71 groeide de Werkgroep en werd men meer bewust van het belang van een koördinatief gewestelijk beleid in de eigen regio. Men begon met een nieuwe aktiviteit: Informatie Beroepen. Elk jaar werd voor Rijks- en Vrije scho len een informatiecyklus voor einde- jaars opgezet. in 1971 treedt de CBO duidelijk naar buiten door mensen af te vaardigen op de vergadering der personeelschefs Het bezoek aan het vilbeluik Ammalia stelde het probleem van het milieube houd en de ermee gepaard gaande moeilijkheden Een bedrijfsbezoek aar. de Union Alumettière te Geraardsber- gen en een boeiende biologische na middag bij Populiculture verrijkten ons spectrum van de ekonomische struk- tuur Ververij Denderland. model van loonbedrijf in het gewest en Aero- Survey doen de eerste stappen zetten naar een bredere verkenning. Firma Bom te Halte het vermoeden wat onder nemingsgeest in een familiebedrijf vermag. In 1971 konden we in samenwerking met het Komitee der Banken professor Levy als monetair deskundige aan ons publiek voorstellen. De emancipatiege dachte leidde ons naar Siemens Oost kamp met als tema «vrouwelijke te werkstelling in een groot bedrijf». We gens een nieuwe benoeming verloren we aan mw. Calmeyn een akkurate se- kretaresse. Ze werd opgevolgd door een dynamischer figuur van het eerste uur. de heer Cantineaux Nog even nippen we aan de roemer van de plaatselijke bednjfsschotei met ons bezoek aan Vanda - Beauty - Counseling te Erembodegem waar de industrial de signer m volle daglicht werd geplaatst Bij de eerste lustrumviering kwam «Nij verheid en VSO. verwachting en vrees» aan bod. Nu ging het naar Evoluon. de levende konceptie van toenadering tus sen bedrijf en onderwijs en zijn we te gast m het arbeidsintensieve Bekaert- bedrijf in Zwevegem met als tema «menselijke kommunikatie in het be drijf» Komen daarbij het reeds hoger gemelde «groepswerk» bij Volvo Gent. de «kreativiteit» bij de Groep Seghers te Baasrode en de motivatie in Agfa- Gevaerl. Evaluatie van de arbeid komt aan bod in de centrale werkplaatsen van de NMBS te Gentbrugge. 1975 is het jaar van de onderwijsver nieuwing waarbij de biblioteek als zelf- mformatie wordt behandeld en het leiding-geven in een produktiegroep in Amylum te Aalst zelf. intussen werden meer algemene tema s doorkruist met Lessive (ruimte en telekommunikatie). en de ASLK met opleiding en vorming In 1976 bracht ons een colloquium in zake vreemde talen bij Tuperware. be drijfsbezoeken bij Honda en bij Janssen Pharmaceutica met nut en gebruik van pijnstillers en kalmeermiddelen en een bezoek aan het Nationaal instituut voor Statistiek Recticel Wefteren (rol van de research) en Samsomte Oudenaarde (kwaliteitsproduktie) vervolledigen de gamma 1977 werd het jaar van de kommunika tiemedia met bezoeken aan het Agent schap Belga, Het Laatste Nieuws en de nieuwsdienst van de BRT-televizie. Ook in Sidmar (opleiding en vorming) en in het Voorlichtingscentrum van de Euro pese Gemeenschap te Brussel waren we te gast. Voor welke moeilijkheden ziet uw groep zich geplaatst? De voornaamste zijn enerzijds hoe be reiken we een zo groot mogelijk aantal leerkrachten en anderzijds het feit dat waar de meeste bedrijven wel bereid waren een kontaktnamiddag te laten doorgaan hun beschikbare ruimte on voldoende was om een grote groep te ontvangen zodat we het aantal deelne mers moesten beperken, zeer tot onze spijt. Hoe ziet U nu zeer in konkreto het verloop van de viering van het eerste decennium? We zijn nu aan het tema milieubehoud, energiebehoud en -besparing toe en ook onze viering willen we in het kader van dit tema stellenMet medehulp van het VEV en de Stichting Leefmilieu planden we voor woensdag 11 oktober (als uw lezers dit onder ogen knjgen is die reeds voorbij) een Akademische Zit ting te 16 u in de Stadsfeestzaal met inleiding door voorzitter F. Timmer mans en een reeks eminente sprekers met als moderator R De Feyter van het Vlaams Ekonomisch Verbond Antwer pen. Marcel Vandeven, koördinator voor de bescherming en het leefmilieu bij Esso Belgium, spreekt er over lucht- en wa terverontreiniging en wat de industrie hierbij kan doen. H. Hoeyberghs. research-medewerker aan het studie centrum voor kernenergie te Mol heeft het over de verwerking van vaste indus triële afvalstoffen, Mw Schepen Anny De Maght neemt de mogelijkheden en het beleid van de gemeentebesturen in deze materie onder de loep en A. Ne vens houdt het bij projektwerking in het onderwijs, niet met ekologie als afzon derlijk vak maar veeleer als een te ver werven attitude. Verder is er een tentoonstelling waar alle uitgaven van de Stichting Leefmi lieu zullen te zien zijn en krijgen de belangstellenden een map met de tekst van de referaten. Zo te zien een heel zwaar programma. Maar goed ook, hoe meer onze jonge ren geïnformeerd worden, hoe meer kansen van slagen ze later in het be roepsleven hebben. LH De eretekens laureaten, kadetten en stadsbestuur. EDI ln de stemmige ontvangshall van het kasteel Terlinden waren een dertigtal personen wegens de duur en de kwaliteit van hun arbeid aan de eer. In aanwezigheid van hun familieleden en van eerste schepen F.ddy Monsieur en raadsleden Gracienne Van Nieuwen- borgh en André Meert hield Burgemeester D'haeseleer de gelegen heidsrede. «Tegelijk de kool en de geit sparen» kan niemand, zegde hij. Wie het verdient wordt op een stadsreceptie uitgenodigd doch waar het kan bespaart men. Onlangs kwam de burgemeester tot het besluit dat tegen de alomvattende kri- zis geen ander kruid is gewassen dan de vermenselijking en de vermaat schappelijking van het moderne leven. Bewondering daarbij verdienen alvast wie met overgave cn bezieling zijn so ciale rol vervult en zeker nog meer wie zijn dagelijks professionele bezigheid gemotiveerd en bezield vervult. Verdedigd hierbij dienen alleszins te worden al wie -ondernemend- is. zo wel werkgevers, werknemers en kleine zelfstandigen. De waarde die aan de arbeid wordt gehecht is in de loop der tijden enorm geëvolueerd. Werd de arbeid vroeger door de bezittende klasse geringge schat zijn onderlussen de arbeiders geëvolueerd tot mondige burgers. Vroeger werd de mens behandeld als een middel zonder meer wat zeker tot uiting kwam in -the four M's-: -mo ney. machines, men and methodes-. Nu gaal men de participatieve toer op. Arbeid en kapitaal zijn als twee kanten van dezelfde munt, als twee facetten van écn geheel. Alleen door weder zijdse inzet kunnen bedrijven leefbaar blijven Dat in de periode 1971-76 het aantal kleine en middelgrote onderne mingen met 7% vermeerderde terwijl het aantal grote ondernemingen met 8.7% verminderde ligt waarschijnlijk voor een deel aan het feit dat de be drijfsleiders van de KMO's zich ont popten tot managers die bij hun mede werkers verantwoordelijkheidszin en bezieling wisten te bereiken. Alleen in een perfekt samenspelen van elke ver antwoordelijke ziet de burgemeester nog enige uitkomst. Graag brengt hij dan ook een warme hulde aan alle plichtbewuste, bezielde en gemotiveerde werkers zoals er hier nu een dertigtal worden in de bloemet jes gezet. Eredekens zi jn personen met 30 jaar vakpraktijk die zich op professioneel en sociaal gebied bie/.onder verdien stelijk hebben gemaakt. Laureaten van de arbeid zijn vooral mensen van wie de sociale aktie en verdiensten op beroepsvlak tol voor beeld kunnen worden gesteld. De ster van kadet van de arbeid gaat naar jonge mensen die in hun beroep opvallen door initiatief, ijver, verant woordelijkheidszin en sociale vaar digheid. Na deze merkwaardige rede werden door de burgemeester, de schepen cn de raadsleden diploma's cn eretekens uitgereikt aan volgende gclauwerden waarna de klassieke drink volgde. LAUREATEN Gouden erekenteken De Schrijver Alben. De Schutter Ri chard. De Vijlder Odilon. Meganck Francois. Petit Frans. Vander Taelen Philemon. Van Geyseghem Paul. Zilveren erekenteken Becrcns Victor. De Windt Georges. Uyttcrsprot Rudolf. Van der Helstff ger. Vcrcauteren Polydoor Bronzen erekenteken De Botselicr Daniel. De Groot HJf De Neef Victor. Goctvinck FiT Moons Jan. Pincket Albrecht, Scl laen Frans. Troch Maria (echtg.T der Borght). Van den Stecii YvoJ (cchtg. De Lange). Van de Ros Edmond, Walrave Edmond. CADET VAN DE ARBEID Bronzen ster Cammu Daisy, De Schutter Gust] De Trover Renilda (echtg. Van Plas). EREDEKENS De Waen Paul. Nuel Frans. Vai Broeck Lcon. Wauters Jozef. Camille. Was het het nakende ontslag van schepen Bourlon of de belangrijk heid van deze raadszitting, maar voor één maal zaten heel wat burgers aandachtig te luisteren tijdens de openbare zitting van de gemeenteraad. De bestuurders van deze stad hadden een heel be langrijk programma af te werken. V ooreerst was er de algemene begroting 1979 van het O.C.M.W. goed te stemmen maar in de geheime zitting zou het personeelsstatuut onder de loep worden genomen. De opkomst van de raadsleden kan bevredigend worden genoemd. Schepen Bourlon was wel degeli jk aanwezig maar zijn kollega Roels zat op dit ogenblik in het buiten land Raadsleden Jean Van Lae- them cn Willy Van Mosseveldë waren echter niet danwezig. Eticnne Bogaert was weerhouden zodat de bespreking van de O.C.M.W. begroting zonder zijn kundig advies werd goedgekeurd. Over dit punt vind je elders in dit blad uitvoerig verslag. De begrotingswijzigingen voor de kerkfabrieken werden aanvaard doch fraktielcidcr Bert Van Hoo- rick. wellicht geïnspireerd door het bezoek van Joop Den Uyl, zei zeer verdraagzaam te staan tegenover de kerkfabriekenmaar terecht vroeg hij in de toekomst ook te denken aan de vrijzinnigen. «Wie kristelijke opvattingen heeft kan zulks onderschrijven- aldus de Iraklic voorzitter. Punt 5 tot 21leningen ter waarde van 30.305.000 F. werden goed gekeurd CVP-raadslid Willy De Turck herinnerde echter de meer derheid aan hun beleidsnota waarin beloofd werd dat ze zuinig zouden beheren. Hij noemt dit een luxe-beheer. Hij vroeg zich af of er geen alternatieve oplossingen konden gevonden worden -Wordt zo de stadsfinanciën ge zond gemaakt? Blijft dit alles bin nen het raam van de begroting?» waren vragen die Willy De Turck ter diskussie bracht. Schepen van financiën. Van den Eede beves tigde dat al deze uitgaven voorzien waren in de begroting. Schepen Jan De Nevc viel zijn kollega bij door te verklaren dat steeds dc pro- jektcn in dc kommissies werden besproken. Terloops deelde Willy De Turck mede dat er te weinig gegevens in de dossiers aanwezig zijn om de raadsleden toe te laten een degelijk oordeel te kunnen vormen. Het hoeft geen betoog, de span ningen binnen het kollege, de spanning tussen minderheid en meerderheid was erg voelbaar. Bij dc bemerkingen van Bert Van Hoorick werd deze onderbroken door Lambert Van deSijpe. Graag laat deze man zijn taalvaardigheid horen, veelal zijn zijn interpella ties goed gestoffeerd, maar soms kan het artificeel overkomen. Zo was het deze maal. Maar goed. zo lang het tot speldesprikjcs blijft kan dat nog geen kwaad. Erger werd het toen het verleggen van een deel van dc voctweg Kattcn- brockwcg te Erembodegem ten berde kwam. Schepen De Maght diende uit te leggen hoe zulks zal geschieden Toen zij geen steun vond bij haar kollega's van de meerderheid wierp ze kwaad het dossier op de grond. Zeker geen joviaal gebaar. Loopt het haar de spuigaten uit? Had men dc indruk dat de zitting rustig ging eindigen dan was hel publiek teleurgesteld. Bij de di verse interpellaties voelde men de gespannen sfeer uiterst goed aan. Het moet vooral Raymond Uyttcr sprot zijn die op de zenuwen van onze burgervader werkte. Men moet ook toegeven dat dit CVP raadslid deze bijeenkomst zorg vuldig had voorbereid. Uyttcr sprot vroei! aan hel kollege uitleg omtrent het plotse verdwijnen van dc kiosk te Moorsel. Hierop rcpli- keerdc L. D'haeseleer dat het raadslid heel wal tijd op het stad huis had doorgebracht. Drie dagen had hij de administratieve -ziel- van onze stad doorkruist op zoek naar dc dossiers. D'haeseleer vroeg zich dan ook af wanneer hij I Uyttcrsprot i nog op het ministerie werkte. Uit alle kanten van de zaal rees een luid protest op. Fraklic- leider Ghis Willems moest tussen beide komen cn stelde voor deze opmerking als niet uitgesproken te Etssi beschouwen. Wij kunnen het echt niet mee staan. Een man aLs Louis D'luu leer. met zo veeLpolilickccrv cn diplomatische teeling vcrén loppeert zich met dcr^ spraken. Is het vcrmocidh#^ Werkt dc logge admini' machine op zijn zenuwen? Zn*?.1 de perikelen binnen hei kollege of is die grote stad o )v stuurbaar geworden door de rijke tegenkantingen ol tcgenfme kingen? Roel Van de |Bsr latr egt Raadslid Uyttersprot (CVP) vroeg inlichtingen omtrent het personeelsbeleid. «Sedert de raadszitting van 21 december 1977 waarin de personeelsformatie en het administratief sta tuut werden aanvaard, was het windstil geworden m.b.t. het personeelsbeleid.» Zo stelde het raadslid... «Groot was onze verwondering toen we verleden week in «Het Laatste Nieuws» vernamen dat het personeelskader eerstdaags zou worden vastgesteld, en dat schepen Blommaert druk in de weer was om het personeelskader degelijk uit te breiden... We waren dan ook onaange- feit sterk aan de objektiviteit bij naam verrast door het feit dat deze operatie. «De aanwervin- de besluitvorming opnieuw was gen van de laatste maanden tot stand gekomen buiten de schijnen erop te wijzen dat de bevoegde kommissie om. en stad Aalst benevens het «beste dat de gemeenteraadsleden cafe» gok nog de reputatie zal opnieuw buiten spel waren ge- krijgqn van «grootste familie- zet meen dergelijke belangrijke bedrijf», zo zei het raadslid fel aangelegenheid». Hij klaagde ook het feit aan dat Het zou evenwel onmogelijk drie van de vier kinderverzorg- zijn een nieuwe personeels- sters die door het OCMW formatie vast te stellen zolang ambtshalve werden ontslagen, het basiskader niet volledig be- en die tot de oppositie behoor - zet is. Bovendien zouden de den. er niet in slaagden zich ongeveer 1000 personeelsle- naar de stad te laten overplaat- den bijna 2 jaar op de sen. waar het vierde perso- benoemings- en bevorderings- neelslid - tot één der meerder- kansen wachten die hun gebo- heidspartijen behorend - dit wel den worden door de bestaande kon. En in deze funkties wer- vakatures.» Het raadslid sprak den andere personen aange- zich uit tegen politiek favoritis- worven. En over de beslissing me, waardoor men totnogtoe van de gemeenteraad tot het niet was overgegaan tot het in- instellen van een plaats van richten van vergelijkende ek- adjunkt-politiekommissaris samens. Wel stond de deur (ingevolge langdurige ziekte open voor politieke willekeur en van een personeelslid): meer politisering van het bestuurs- dan één jaar nadien is deze be- apparaat. wat een gevaarlijk slissing nog niet aan uitvoering aruKKingsmiooei zou zijn in toe. Ook hier werd de bevorde- handen van het stadsbestuur ring niet doorgevoerd omdat de «Dat deze onzekere admini- in aanmerking komende per- stratieve toestand de onder- soneelsleden niet over de linge verstandhouding niet ten goede partijkrant beschik- goede komt en ook geen gun- ken. stige faktor is voor een Over het nieuw, vrouwelijk per- kwaliteits-dienstverlening, soneelslid bij de politie: «dit schijnt de aandacht van het Kol- personeelslid zou de officieuze lege niet gaande te houden», graad dragen van politieassis- zo stelde het raadslid, die een tente. Gezien deze graad in het oproep deed om de verworven goedgekeurde personeelska- rechten te vrijwaren.» der niet voorziet! is en inde vei- Zij die geen voldoening schen- ligheidskorpsen geen tijdelijk ken, zouden eerlang (zonder personeel buiten kader mag naar de politieke kleur te kijken) worden aangeworven, lijkt ons de deur worden gewezen, de aan een tewerkgestelde Maar raadslid Uyttersprot twij- werkloze verleende graad nogal dubieus». Het raadslid besloot met deze woorden: «Alhoewel mijn frak- tie geen principiële bezwaren heeft tegen het opnemen van een tewerkgestelde werklo ze ..is het toch bedenkelijk te moeten vaststellen dat het Kol lege wel de tijd heeft de belan gen van bepaalde politic vrienden te behartigen, m; om politieke redenen geen heeft om de procedure te I de ginnen tot bezetting van e h°< goedgekeurde vakai 'oi bes Raadslid De Turck. die op de Gemeenteraad nogmaals aanda had gevraagd voor een financieel gewetensonderzoek, klaag verder ook het feit aan dat er in het dossier voor de aankoop v een nieuwe vuilniswagen (Ir. 2.500.000) onvoldoende motiva aanwezig is om tot een dergelijke aankoop over te gaan. «K kunnen raadsleden hier op een ernstige wijze beslissingen i men» zo vraagt het raadslid zich af: «wanneer privé-bedrijven zo n wijze bestellingen zouden doen, zouden er nog meer failk sementen zijn..» Voor een uitgave van 2.500.000 fr. eiste raadslid De Turck toch w een meer gedetailleerd dossier: hoeveel wagens zijn er, hoeve uren rijden ze. Zijn er geen alternatieve oplossingen...? Zwaar op de oppositielever lag ook de verboden kermiskoei in Erembodegem (waar schepen Bourbon «platte tube reed' Raadslid Van Vaerenberg schade vergoeden deed de ganse historiek van heel dit misgelopen opzet uit de doeken, maar ook hier zijn de feiten voldoende gekend. Hij stelde evenwel dat de weige ring tot organiseren onbegrijpe lijk overkwam. «Plech Kermis was geen echte plech-Kermis meer zonder glinsterende vel gen en spaken. En wie zou de Hoe dan ook, zelfs met toeg ving dat er wat gebeurd mo zijn met het tijdig insturen de aanvraag, in Erembodege houdt men vol dat de toelati' wél bekomen had kunnen wo den met wat goede wil. band tussen stadhuis te Aal en de Erembodegemse bevc king zou ernstig verstoord zijl W.l rei

De Voorpost | 1978 | | pagina 8