B H k M n| bl Q 'T tu//en toakj®§( EEN WEELDE AAN SPEELRUIMTE TETTEMOECHEN REEDS IN KARNAVALSFEER De Koteraar V J üi ln >■8 ia De Voorpost - 20-10-1978 - 19 Op zaterdag 14 oktober was 't groot feest bij deze jonge karnavalgroep. De festiviteiten startten reeds vroeg in de namiddag met een wafelslag in 't Kapelleken (Meuleschettestraat). Voor 's avonds was er een knal T-dansant geplandDeze werd ingeleid door de voorzitter van het Aalsters feestkomitee, die de groep als aandenken een schildje presenteerde. Tussen de talrijke aanwezigen zaten enkele Aalsterse prominenten, waaronder Kamiel Sergeant en zijn Kamillekes, Margot de bloemenfee, prins Michel en natuurlijk Polle Keiper- nougel, alias Miss Voil Janet. Deze laatste gaf een tweede toespraak ten beste, en kondigde hierbij officieel zijn kandidatuur aan voor Prins Karnaval 1979. Hij overhandigde de Tette- moechen ook «e madoiljeken» en wenste hen sukses met het komende karnavalseizoen. Daarna werd er zwierig met de benen geslingerd op de muziekskes van discobar Sartana'. en dank zij een ingenieus lotensysteem konden ze nog later op de avond een prijsuitreikinq organiseren. Meerdere karnavalgroepen waren prezent op dit gedoe en de gerstderivaten werden veel vuldig aan de man gebracht. STEEDS ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat t8. Aalst. ■'HONDT SIMON 053-21.15.64 Wiingaardveld. Aalst Specialist in schuitdaken, voortenten, autogarnieringen en zc Iesmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer. Kon. Albertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, èn andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen J 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportklediien camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostri|ke Gezinszegels 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12, Haaltert. li! IK ill IB lili^ De Joto loont hoe spelende kinderen vissen naar een verloren bal in het Park van het Terlindenkasteel. Onschuldige spelletjes. Minder onschuldig is echter de beschadiging die nu reeds aan de beplanting en aan de bomen is toegebracht. Een beetje meer discipline misschien(JM) Een zalig nazomers vakantieweer wanneer we deze regels tijpen over van tevoren geprogrammeerde herfstbinnen- huisaktiviteiten. Kiezen of delen Zoals het atomen splitsen, dat de volksmond weer als oorzaak ziet voor deze weerza- ligheid. Terlinden ziet zich voortaan in staat op haar aktiviteiten ook nietleden uit te nodigen. We pikken er gaarne volgende aktiviteiten uit: Zaterdag 21dansavond georganiseerd door B B C. Terlin den. Vanaf 19.30u wordt iedereen verwacht «om er leute in te brengen». Zondag 22:10.30 u: kinderoppas (voor kinderen van kerk gaande ouders) Om 20u: ingeleide filmavond «One flew over the Cuckoo's nest». Vrijdag 27: wafelenbak op grootmoeders wijze! Zon. 29:14.30u: eendrachtige herfstwandeling door prach tige velden! CHIRO GENTIAAN houdt op zaterdag 28 oktober een dansavond in de Sint- DIDO Zat. 21: 20 u: filmvertoning van «Little Big Men» (over een blanke man die opgevoed werd bij de Indianen - konfronta- tie tussen de blanke en de indianenbeschaving) K.S.A. - V.K.S.J. BAMBRUGGE nodigt u allen uit op hun jaarlijkse ouderavond die doorgaat op vrijdag 20 oktober in het parochiaal centrum. Aanvang om 20 uur. Dan ziet u kampdiaatjes (Langdorp), maar ook: een stil toneelstuk door de leiding met als tema «op nieuw ritme» (het nieuwe jaartema), een spellenmarkt en een optreden van Jan De Coensel als plezierige sing-out. Er zal een speciale gast uit Damme aanweziq ziin.. C.S.V.' T FABRIEKSKEN fuift op zaterdag 21 oktober dat de stukken eraf vliegen, op muziek van de jaren 1960 tot 1970. TANU Retrospektieve van the Shadows: zaterdag 21 van 14u tot 18 u. Autotocht naar Brussel-Atomium: zondag 22; vertrek om 14 u. Filmavond «II Decamerone» (voor zestienplusjeuqd): vrii 27 te 19.30 u. Belotavond: zat. 28 van 20 uur tot 23 uur. Autotocht naar Buggenhout-Bos: zon 29 vertrek te 14 uur. TAIZEKE AALST In tegenstelling tot wat we vorige week berichtten gaat de eerstvolgende bijeenkomst door op zondag 22 oktober om 20 u. ledereen is welkom om samen te bidden en te spreken over datgene wat hen ter harte gaat. Plaats van samen komst: Jebron. Begijnhof 1. Aalst. KREJA Op zondag 22 oktober, om 20 uur, vertoont men een enige diamontage. Het klubleven zelve is het onderwerp. Men verzekert ons dat ook niet Krejaleden er veel pret zullen bij beleven, want de montage is nogal speels en kreatief opge vat, naar dat heet. (Pd) De ka uwgomballen hoorn en die gekke oom. (SJ) C.S.V.'t Fabrieksken heeft een waardevol Initiatief genomen, drukken). Binnenkort start ook oortaan krijgen de scholieren van de verschillende Aals- een poppenkast- en een terse middelbare scholen interessante mogelijkheden voor- straattoneelwerkgroep. Daar gesteld. Iedere middag (van 12.30 u tot 14 u) zal het Fabrieks- kan mnn kh aanainiinn nni. ken opgesteld worden speciaal voor hen. Tevens wordt er een scholierenwerking opgezet met en door scholieren zelfl! EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder lol het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoflen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordi|nen. gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeili|ke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo, quando, quomodo.. enz: wie. wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556, Aalst. n 052-21.40.60 een loverformule'' Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48, Aalst Alle herstellingen l jaar waarborg Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.0Q0 F Alle modellen uit voorraad leverbaar De manier waarop men die werking ziet laat vele mogelijk heden open en is bepaald niet bestemd voor een eng publiek. Dit laat verhopen dat vele scho lieren deze kans zullen aangrij pen. Niet enkel om er 's mid dags hun boterhammekens op te komen eten, maar ook en vooral omdat het leerlinge nengagement er in een eigen tijdse stijl nieuwe mogelijkhe den door kan krijgen. Omdat er een leemte gekomen is na het geruisloos verdwijnen van leer- iingenraden, associatieve be heren, Interscholgroepen ..We menen echt dat het CSV met dit initiatief (waarvan binnen kamers al lang sprake) de juiste formule heeft. DE KOTERAAR Scholieren kunnen dus van 12.30 u tot 14 u terecht in Burchtstraat 20. Waarvoor? Ze kunnen er in een aangename sfeer het meegenomen lunch pakket verorberen, jawel, maar da s niet alles. Ze krijgen de mogelijkheid zelf een goed koop maal in elkaar te koken. Ze kunnen er nieuwe mensen en ideeën leren kennen. Zelf de toogdienst verzorgen, (zelfbe- heergedachte). Er is een lees hoek met een aantal tijdschrif ten, informatieve stadskranten, scholierentifdschriften.Er zijn spelen (schaken, dammen, skrabble, pingpong, kaartspel, mens erger je niet..) Er is een info- en dokumenta- tiecentrum in de kelder dat dienstig kan zijn voor het ma ken van verhandelingen en het inwinnen van informatie over dingen die gebeurd zijn in en rond Aalst. Op woensdagmid dag zal de Wereldwinkel open zijn. Daar kan men terecht voor dokumentatie over ontwikke lingslanden. Er worden aller hande produkten verkocht en over de Derde Wereld. Er kan ook vergaderd worden. Wie wil kan klasseraad, werkgroe pen en andere hier laten door gaan. Op woensdagnamiddag, maar ook op andere tijdstippen kan dat. Er is het reeds geopende zeefdruklokaal waar de scho lieren ook kunnen gebruik van maken. (bv. om affiches te kan men bij aansluiten. Ook de aktiviteiten van het C.S.V. zul len naar de scholieren toe opengetrokken worden. Zo zal bv. de nieuwe informatie over de bibliotheek en het informa tiecentrum doorgespeeld wor den. Projekten en aktiviteiten van het C.S.V. zullen in de mate van het mogelijke ook 's middags uitgewerkt worden. Dan is er ook de mogelijkheid tot het vertellen van bepaalde goede en slechte situaties. Vies Oilst, de Aalsterse stads krant, houdt er gaarne plaats voor vrij. De helft van de winst van de konsumpties is voor d^ scholie renwerking, zodat góede ide eën hiermee financieel kunnen uitgewerkt worden. Waarom tenslotte de benaming «Koteraar». De naamgeving wijst op een zelfstandige wer king binnen het Fabrieksken. De naam zelf? Omdat men iets wil loskoteren in «de sleur van bus, huiswerk, fiets, lessen, ondervragingen, trein, straf studies...». Hoe en wat er geko terd zal worden? Daarvoor zijn er kotervergaderingen! Scho lieren zouden best eens een kijkje gaan nemen. (Pf Even diep uitademen Het was locli wel een indrukwekkende massa die donderdag 1210) op de been was. Zowat tienduizend studenten hadden de verplaatsing naar Brussel er voor over om de stem schor te schreeuwen, om een namiddag stapvoets in het grootstedelijk centrum te vertoeven, om te betogen dat die "tienduizend- echt niet moet voor hun part. Da's dan wel cufeniisties gezegd. Tienduizend frank om als universitaire student ingeschreven te worden, het geruisloos vervangen van beurzen door (als je stempelt niet terug te betalen) leningen, de volmachtenwet. het aftakelen van spciale verworvenheden -wij zijn niet kwaad, wij zijn woest-, riepen dui zenden monden in twee talen in Brussel -Woest- werd zo komisch geartikulcerd dat de zon studentikoos meelachte. Ten bate niet enkel van de in afbraak verkerende sociale sektor. maar ook van de horecasektor waar dorstige kelen wat lafenis zochten. Het stond niet in de kranten dat het mogelijk is dat in 1978 nog zo'n massa te mobilizeren is. Er stond wat over fietsers van het Leuvense sportkot En dat de rijkswacht chargeerde om een stratenknooppunt weer vrij te maken, ook dat klonk zo lakoniek Niets over het blije weerzien dat zo'n nationale betoging mogelijk maakt: schoolkameraden die mekaar voor 't eerst daar opnieuw zien - wat doe jij hier. zeg?-), kennissen van vormingsweekends, vakantie, interuniversi taire happenings. TaizévriendenNiets ook over de handen die tot pijnigens toe ritmisch -'t is maar een begin, wij gaan door met de strijd - klapten. En dat er wel eens symboliek kan zitten in het zingen van dat oude strijdlied -we shall overcome- En dan het fatale plein, waar flikken zo provokerend de weg versperden, dat de enen vuisten balden en zelfs stenen gooiden, en anderen het V-teken in de lucht schreven. En dat paarden briesend een einde konden maken aan dit^.begin van de strijd-, In de kranten staat dat allemaal zo doordeweeks geschreven, het gecikte beeld van betogingen weetje wel. Intussen blijft het een realiteit dat deze tienduizend niet op hun kop laten zitten. Ze willen als zwak bemiddelde jongeren evenveel als de kinderen van dokters en notarissen, ook stude ren. Maar dat zal wel een dromerige fiktie zijn, want als feit is er dit nog. Na de betoging stapten honderden studenten de metro op, en wat meer is. ze weigerden en bloc de twintig frank te betalen voor de rit van het Zuidstation naar het Rogicrplcin Omdat dat te duur is. We denken nu aan Luc Vcrstylen en groene fietsers. Maar zowel Ramackcrs-Michel als Chabcrt maken nu deel uit van een gevallen regering! Jan De Wilde Een terloopse aankondiging Misschien een reden om het notitieboekje boven te halen. In jeugdhuis Terlinden treedt Jan De Wilde op. zaterdag 25 november Kaarten zijn nu al te verkrijgen van dit optreden dat doorgaat in de klub zelt. Zoals die momenteel vernieuwd is. is de infrastruktuur voor muzikale optredens wel biezonder geschikt. Dido zet zich in voor 11.11.II. Die aktic die nationaal en pluralistisch opgevat, een uitweg voor de derdewereldlanden wil aantonen, staal voorde deur. In Erpc-Mcre kijkt men ook eerder naar die deur dan de kat uit de boom. Men is namelijk zinnens met een aantal verenigingen gezamenlijk hel geheel op te bouwen en te koordineren Zo wil men in de verschillende deelgemeenten een reeks filmen met betrekking tot ontwikkelingshulp projektcren. Dido van zijn kant werkt daar akticf aan mee. Zo zijn in het voorbije weekeinde alle gemeentekerken aangedaan met een grote i normal ie wagen! 111111omdat het kwart voor twaalf is. Salik-Jenns Een tussendoortje van Waals streeknieuws. Sinds 17 augustus houden een honderdtal arbeidsters van het jeanskonfekticbcdrijf Salik (Quareg- non) hun bedrijf bezet. Ze protesteren daarmee tegen een reorganizatie die nog slechts 120 arbeidsplaatsen i.p.v. 300 zou toelaten Wie deze arbeidsters in hun aktie wil steunen, kan dit Want volkshogeschool Elcker Ik nam het initiatief om in het Vlaamse land meerdere verkopen en solidariteitsmamfestaties te organizeren. Voor geïnteresseerde jeans- en zelfbehecrfans: in Gent (Hoogstraat 9) gebeurt dit op 20 oktober. Maar ook de week daarop zal u nog terecht kunnen De winkel in de Zonnestraal (het jeugdcentrum) waar je KSA - VVKS - VVKM - uniformonderdelen kan verkrijgen, kampartikelen, zangbun dels. brochures en mappen (openluchtleven, knutselen, technieken enz kan verkrijgen, bestaat nog steeds en is open op de volgende uren: Woensdag: 14-19 u Donderdag: 16-19 u. Vrijdag: 16-19 u. Zaterdag: 14-17 u. Zondag: 10-12 u. Officiële opening Datjeugdhuis in de Zonnestraal is reeds een half jaar geruisloos geopend, maar dat wil men ook officieel bezegenen. Er wordt haastig nog getim merd, gehamerd, geverfd, aan klankinstallaties gebouwd, elektriciteit geplaatstKwestie dat het geen officieuze, maar een heuse officiële start wordt. Wat die opening zelve betreft, het worden fameuze hoog- spanningsdagen. Kijk er zelf het programma op na. Vrijdag 27; officiële opening, Schuimwijn, net wat u zegt of luidop denkt. Personaliteiten De pers. Precies. Zaterdag 28: 19.30 u.: Ajuinpopavond met Kampher, Isopoda en Shamrock. Kaarten in het jeugdcentrum of Music Home Kicckens. Lange Zoutstraat 53, tegen 80 fr. (de avond zelf 100 fir.). Zondag 29: wandelen langs onze Aalsterse wandelwegen over ofwel 24 km.. 13 km. of7 km. Derespektievelijke vertrekuren zijn 10 u.. 14 u. en 15 uNa de wandel ing kan je een lekker hapje en drank krijgen aan een schappelijke prijs. Nadien een gezellig samenzijn met volksdans en John Lundstrom De tocht, een sticker van het Jeugdcentrum en het samenzijn kost zestig frank, voor groépen van 15.50 fr. en kinderen tóf twaalf jaar tien luttele franken. Na de opendeurweek met tentoonstelling van de vaste aktiviteiten (hobby- en sportklubs. danskursus. volksdans is er op vrijdag 2 november om 20 u. een belotavond en wordt de film -My name-is nobody- gedraaid. Zaterdag 3 november sluit men met een dansavond Ook -The Johny Walker and the Whisky Boys- zullen d'er zijn. En de Plastic Choeopot Mooi hé! En dan kwamen wc nog Lieven tegen. Die had hier zo graag gelezen dat er op zaterdag 14 oktober door de befaamde voetbalklub Tuf-Tuf een mosselsouper ingericht werd. Dat weet je dan ook weer en in uitgesteld relais zeggen we -smakelijk- aan de mossclsnöepcrs. Of ze er de vol gende dag nog konden van voetballen, lees je op onze sportbladzijde (pd)

De Voorpost | 1978 | | pagina 19