DOELPUNT MAAKT VEEL GOED Paul Janssens steekt de lont aan Problemen bij het scoren DOELMAN MEERSMAN GEKWETST 1 Vierde klasse Dendermonde - Dottenijs 1-0 VIER BRUSSELSE DOELPUNTEN Eerste provinciale 23 Tien minuten na de start van de tweede speellielft ging Seghers zijn lijntje afrennen, centerde hoog voor doel waar Schanipaert plotseling was opgedoken. Drie bezoekende verdedigers waren blijkbaar met bun gedachten elders want de snelle Schanipaert pikte bet leder gepast mee en trapte in een halve daaibeweging de bal tegen de Dottenijse netten. Daarmee kreeg KAV Dender monde wel wat het na de re glementaire negentig minuten verdiende, wat het na rust echt nog niet kon verrechtvaardigen. Die eerste helft was maar een flauwe troep met overwegend middenveldvoctbal in een sterk bezette 6trook met de bezoe kers tweemaal gevaarlijk (15e en 25e min.) langs De Olliviera die eerst alleen voor Hofman niet voorbij de plaatselijke por- opdook doch zelfs in tweemaal tier geraakte. Zijn poging, en kele minuten later, hield meer kans op direkt sukses in. Bij een inzenden van Descaps plaat ste hij zijn hoofd tegen de bal doch zijn geplaatste kopstoot raakte de lat. Daartegen zette paars-blauw amper een valabe le tegenaanval op met een te zwakke kopbal van Dirk Ca- trysse. Die tweede helft begon voor Dendermonde met liet doelpunt van Schanipaert dat een knappe periode inluidde ■net heel wat hachelijke stand jes voor het bezoekend doel. Eerst was er Ilillacrt die al leen voor Verheue opdook doch nipt naast besloot, nadien ging De Vos de vrije ruimte in doch zag tweemaal tereke zijn in zenden onderschept. Daartussen kwam Oliveiro alleen voor Hof man doch trapte ook nog naast de kooi. Dottenijs dat het laatste kwar tier duidelijk naar een goede blijkbaar niet bij zich had tweede adem zoch doch die moest nu het initiatief aan de denderzonen laten die nog Van den Dungen (voor Schampaert) en Spanoghe (voor Hillaert) in de ploeg brachten. Voor Dendermonde begint nu een zware veertien dagen met verplaatsingen naar US Door nik en Lateni op het program ma. Twee ploegen die offen sief wel van wanten weten en de dendermondse defensie wel onder zware druk zullen plaat sen. Dendermonde lukte echter al een mini-stunt bij Ninove, waarom zouden de mannen van oefenmccstcr Mertens ook het zelfde niet kunnen uithalen bij deze koplopers. Het zou in elk geval wel propaganda beteke nen voor de komende partijen- en voor de avondpartij tegen St.-Niklaas SK op zaterdag 28 oktober te 20 u. Was het daar om misschien dat Alain Ver- straeten woensdagavond op 't KAVD-terrein aanwezig was Een idee omtrent de tegenstre ver is inderdaad niet slecht... zelf6 niet voor een koploper in tweede nationale. (mvw) K.A.V.D. - C.S. VORST 1-3 In een vrij eksperimentele opstelling gaf KAV Dendermonde woensdagavond partij aan derde nationaler CS La Forestoise. De bezoekers etaleerden een betere veldbezetting gepaard gaande aan een snellere uitvoering van de akties. Nog voor de pauze skoorden de Brusselaars tweemaal doch onmiddellijk na de rust verschalkte een bezoekend achterspeler zijn eigen doelman met een geplaatste lob (1-2). Even voor affluiten werd het dan nog 1-3. (mvw) Doelman Claes (Ganda Sparta) redt voor de aanstormende Nlcuwerkerkense aanvallers (Nleuwerkerken - Ganda Sparta 2 O) E. Nieuwerkerken - Ganda Sparta 2-0 Ofschoon Eendracht problemen had bij de samenstelling van zijn elftal is het toch niet misgelopen. Wat meer is Ganda Sparta werd verdiend geklopt. En de bezoekende nederlaag stond bij dfe rust reeds vast. Paul Janssens en Steenhout hadden de overwinning na veertig minuten wedstrijd al gesmeed. Ganda Sparta is te Nieuwerkerken trouwens vrij zwak voor de dag gekomen. En het was op de koop toe onmondig bij de afwerking. Dit kwam inzonderheid na de kampwisseling tot uiting In de eerste periode deelde Nieuwerkerken de lakens uit. Eendracht speelde toen beter dan de Gentenaars die moei lijk tot een voldragen aanval kwamen He^ verwonderde dan ook niemand dat de thuisploeg aan de leiding SK Lebbeke - Kemzeke 0-C Klauwart.- Kemzeke graaide zondag laatstleden op het Konkel- goed in Lebbeke een puntje weg. Als onze statistieken kloppen was dat eerder nooit gebeurd. Sedert de Waaslanders trouwens zeven jaar geleden voor het eerst tot de hoogste provinciale afde ling opklommen slaagden ze er nooit in op SK Lebbeke binnen te rijven. kwam. Dg Mey mocht een hoekschop trappen en Paul Janssens verlengde deze te gen hen vijandelijke net. De bezoekers probeerden wel een gelijke stand te farceren doch de Eendracht defensie gaf geen vingerbreed toe Nadat een paar niet ongevaarlijke akties had gelancerd. stootte Ganda Sparta door en dwong hoekschop af. Bij deze werd de bal fluks omzet uit de Eendracht verdediging en viel voor de voeten van de in de ruimte spurtende Steen hout. De verdediging werd door de snelle spits genomen en de vroegere W Moorsel speler verdubbelde beheerst de voorsprong. En dit bete kende meteen ook de eind stand. Net zoals in de vorige wedstrijden het geval was moest Nieuwerkerken in het laatste half uur in verdedi ging terugplooien. Ganda Sparta kon zijn overwicht echter niet verzilveren of schoon heit daartoe wel meer dere kansen kreeg. Met een beter richtende aanval waren de bezoekers misschien toch aan een onbeslist gekomen- Door deze overwinning heeft Eendracht zijn pos'.tie in de ranglijst fel verbeterd. Het veroverde itrouwens twee punten van grote waarde. Eendracht voerde twee ploeg. wijzlglngen door in de 55e minuut kwam Wachtelaer in voor Eddy Roelandt, die al niet fit aan de wedstrijd begon, en tien minuten later kwam De Wolf in. voor De Vos. Zondag staat Nieuwer- kerken voor een zware op gave met een uitwedstrijd bij leider SK Geraardsbergen. Zal Eendracht zich naar het beste vermogen verdedigen dan zal het toch de neder laag moeten aanvaarden Het wil echter voor alles met een eervolle utaslag uitpak ken. J.V.H. V'V Doelman De Geyter (SK Aalst) die de vroeg gekwetste Meersman verving, grijpt hier gepast in de fel opzittende Denderleeuwse spitsen. Ben Allal (R.C. Denderleeuw) wordt achternagezet door de Aalsterse verdedigers Michiels en Di Braeckeleer. (EL SK Aalst - FC Denderleeuw 0-2 Iets meer dan een uur heeft S.K. Aalst met de illuzie geflirt van F.C. Denderleeuw te kunnen winnen. Maar in een vrij korte tijdspanne die zich van de 63e tot de 73e minuut situeerde werd die hoop opgedoekt Toen speeldie de F.C. aanval waarin vooral de knap eni hard werkende Verleysen vroegeil E. Aalst opviel de Aalsterse defensie van de kook en de voile inzet ging de'schuif in. veroorzaakte handspel. Bi Aalst appeleerde men voo buitenspel De jonge scheids rechter Bral die het n'e gemakkelijk had kon niet anders dan de zwaarst' sanktde treffen. Verleyse zette S.K. Aalst volkome: schaakmat. Michiels kreeg no geel en S.K Aaist ging in d nederlaag berusten. J.V.H. Naderhand trachtte de thuis ploeg de zaken nog te for ceren doch de blauwzwarte defensie met Beeckman als hecht sluitstuk en Rik Van Boven als betrouwbare doel man verdedigde met sukses de kostbare voorsprong Het begon ook minder goed voor de Aalstenaars die al onmiddellijk na de aftrap doelman Guy Meersman we gens het vrijdag voordien op de training opge'open let sel moest vervangen. Meers man had wel aan de opwar ming deei genomen doch moest zijn plaats aan De Geyter afstaan. Of dit enige invloed heeft gehad op het eindrezultaat durven we toch betwijfelen. Naar ons gevoe len had de Aalsterse inval lersdoelman geen kijk. op de tegen hem gescoorde doelpun ten. De beide ploegen trokken van meet aan vinnig ten strijde en er werd ook zer snel gespeeld. Vandaar dat de kombinaties niet al tijd zuiver van de graat wa. ren. S.K. Aalst dat de erste aanvallen op zijn aktief bracht kreeg, echter een eerste ernstige verwittiging In de 12e minuut ging De Petter zijn kans De harde knal werd door De Geyter onvoldoende gestopt en de bal viel net voor de voeten van Bel Allal Deze schoot de bal meters naast de wijd- gapende doelmond. In de 17e min. hield de winkelhaak Verleysen die de wedstrijd toch zou oriënteren van de openingstreffer Maar ook S.K. zaaide gevaar. Zo moest Van Boven zich reppen bij een poging van Bellon, en even later was Mare Renne- boog net iets sneller bij de bal dan de F.C doelman. Doch het schoj keilde boven de dwarsligger. In de 43e min. kreeg d» thuisploeg na een zeer vlotte kombinatie de beste score kans. Ver- vecken dook toen alleen voor de bezoekende doelman op doch deze vorkwam het dolpunt- Irt de tweede speel- helft zou Denderleeuw zich de meest gevaarlijke ploeg tonen. En vooral Verleysen was de boeman voor de Aal sterse verdediging In de 65e min. trof D'Haeseïeer de zij- staak. Nadat Vervecken doel man Van Boven nog even op de korrel had genomen werd het 0-1. Verleysen zette Dc Geyter kansloos na een aan geven van Van Coppenolle. Aalst moest dan de gekwetste Van Cauteren door Leroy vervangen en deze forceerde een paar uitbraken. In de 73e min. was het strafschop. Toen kon Reyniers met ren kopbal onvoldoende zijn kamp zuiveren en Van den Eynde ramen dal feile de uitgaande i lialvi iiipchl als We kunnen du» I Kcmzekenaren zijn, van de stelling dal winst op vcrpluulsing overwinning kan bi worden. Voor SK Lebbek lekenl dit gelijkspel een muge beestje vooal als we er de be denking aan vastknopen dat d< Konkel goed jongen» uit drie wed strijden slerlits één punt wis 'en te puren. Te Lebbcki merde nyn natuurlijk ovei feit dat geen beroep kon ged worden op de gekwetsten l.uc De Wacgeneer, Eddy Van Den Steen, Francois I'iessens, en de op „geel" blikkende Herman Nun Langenhove. Dat zijn na tuurlijk vier titularissen die men niet in een handomdraai kan vervangen. Men srliakcld subsituten Jan Vcrme Meert, Frankie Van 1), en Ernie Sanders in laatstgenoemde liet eer. indruk na als voorstopper. Hij was trouwens een van de betere r het als n Broei k Vooral spelers in dit trefen samen met de Noordafrikaun Boughulem, Het mangelt hij SK Lebbeke de jongste weken vooral uan schot- kracht. Hoop en ul wisten de SK-ers zich drie kate kre- eren nl. een krachtig schot van Staf Van Dessel dat moeizaam door doelman N an Cleemput kon gepareerd worden. Een vrijschop nadien lang» Leo Verhuist dic tegen de deklut te pletter sloeg en de kans van zijn leven voor Frankie Van Den Broerk, die een tiental minuten voor liet eindsignual de ha! de mist in joeg in plaats van het doelvlak te doorboren. Drie kansen over negentig minuten, dat i» beslist Ie weinig om een Kemzeke, dut toch ook al heel wat routine opdeed in eerste provinciale, de stuipen op bel lijf te jugen. Bovendien kwam In t ..n» ook voor dal een puur Lehheekse spelers naar liet einde toe op bun adem trupten. In dat op zicht is er voor trainer Lebeer alvast werk op de plank. Doelman Van Mosseveld (Nieuwerlcarken) wordt fel bestookt door de Ganda Spnrtakapltein, Voetbalkalender voor zondag 22-10-1978 SC Lokeren - Berchem (Hans) RWDM - SC Lokeren (woensd 25 okt te 20 u) (Herpoel) E. Aalst - Olympic Montignies (SchillemanSi) Crossing - E. Zele (Bosschaerts) Jong Lede - Marchienne (Van Peborgh) Latem - KAVD (Hutsebaut) Gandasparta - Lebbeke (Taelman) SK Geraardsb. - Nieuwerk. (De Witte) RC Wetteren Hamme (Defevere) Brakel - SK Aalst (Vercauteren) Destelbergen - Baasrode (Vervaecke) Robur - St Pauwels (Van Acker) Evergcm Buggenhout (Devisscher) Eine - Mere (Balthazar) E St Gillis - Oudegem (De Meyer) Grembergen - Schellebelle (Van Leuven) VMerzele Terjoden (De Proft) W Moorsel - Thor Meldert (Lauwereys) Meerbeke - Erpe (Van Melkebeke) Bambrugge - Kerksken (Van Haver) Appels. - Wieze (Meganck) Voorde - Hofstade (Van Impe) Val. Overm, - SK Overmere (Melckebeek) Heldergem - Oordegem (Van Damme) NVelle - Smetlede (Ravijst) Edixvelde - Westrem (Eeckeman) Aaigem - Herdersem (Schautteet) Burst - Serskamp (Strijpens) Rap. Lebbeke - Schoonaarde (Lievens) Berlare - Lutterzele (Van Zele) Doggen - Erembodegem (De Cock) Opstal - Opdorp (Vijverman) Baardegem - S. Moorsel (Lambrechts) Meldert - Gijzegem (Van der Eecken) H. Zele - SK Lokeren (Schuddinck)

De Voorpost | 1978 | | pagina 23