VANDEVELDE SCOORT DRIEMAAL EN EREMBODEGEM WINT Kort sport DE KOUS IS AF DIRK HEIRWEG: LEERRIJK EINDESEIZOEN Rik Caethoven uitblinker te Putte Etienne De Beule valt Vierde provinciale AL FIETSEND ROND DE WERELD WIELRENNEN BEKER VAN HAMME DENDERM0NDSE W2ELERSCH00L OPEN OP VRIJDAG 20 OKTOBER 25 In de vierde provlncaal reeks G heeft Heldergem een eerste doch frappante zege verworven. Dit gebeurde dan nog in de uit wedstrijd bij Westrem dat vrij zwak voor de dag kwam. Vooral dan in verdediging. Want Sportkring die uit haar eerste vijf wedstrijden slechts drie doelpunten had gepuurd scoorde er nu in één tijd een half dozijn. Dit onderstreept dan in afdoende mate de paniek in de laatste lijn van Westrem. Bij de rust leidde Heldergem met 0-2. En deze verhouding was beslist niet overdreven. Reeds vroeg had Scheerlink de gasten naar voorsprong getrapt en Freddy Leus verdubbelde die winst. Nadat Danny Scheerlinck Westrem op een onoverkomelij ke achterstand had gezet kon het even terugslaan. Sportkring nam echter bet initiatief op nieuw in handen en Freddy Leus maakte er 1-4 van. Marcel Rijdant vervolgde de reeks en Leus maakte het half dozijn vol. Had men gehoopt dat de eerste zege, de week voordien behaald, een gunstige kentering zou teweegbrengen hij Masse- men dan had men zich beslist vergist. Massemen werd nu op eigen veld de das omgestrikt in de wedstrijd met een sterk spe lend Burst, dat eens te meer zeer produkticf was. Leider V. C. Ede kreeg het op eigen bo dem niet breed tegen de nieu- w „rode lantaarn" S.K. Aai- gem. V.C. Ede moet zich met een doelpunt tevreden stellen doch dit ,was meteen ook vol doende om twee punten rijker te worden. S.K. Herdersem speelde te Serskamp een goede wedstrijd. Dit kon men trou wens van de 1-4 eindcijfers aflezen. Vooral de jonge De Wolf technisch zeer begaafd, speeldé zich in de kijker. Niet alleen door het feit dat hij tweemaal scoorde maar ook door zijn beweeglijkheid en zijn opportuniteit. In de eerste periode had Herdersem zich reeds voldoende voorsprong ver zekerd Matthijs nam num mer drie voor zijn rekening om na de rust niet meer ver ontrust te worden. In de tweede speelhelft kon Eendracht echter niet meer terugslaan. S. K. verdedigde toen gemakkelijk de verdiende voorsprong. Het werd dan nog 1-4 door een own goal. Doch zelfs ai scoorde een verdediger tegen eigen ploeg de score was beslist onaanvechtbaar. F.C. Doggen heeft de uitwed strijd te Gijzegeni niet tot een zege kunnen ombuigen. Wils kracht speelde immers een van zijn beste wedstrijden totnogtoe en won dan ook verdiend. Erondegem hield S.K. Welle in bedwang en is nu goed op weg om zijn klassering binnen een korte tijdspanne te verbeteren. Bavegem won te Oordegem met veelzeggende 2-5 cijfers. Deze wijzen op een overwicht van de gasten die dit ook in de verf zetten. De Bavegemse aanvaller komt te laatIn het doel van Oordegem stond een waakzame keeper. (EDV) Paul De Brauwer: twee op twee Paul De Brauwer, de getalenteerde discipel van ex- wereldkampioen Van Damme, gaat er met de grove bezem door. In de veldrit te Brakel speelde hij kat en muis met zijn tegenstanders. Slechts Jan Teugels "mocht" in zijn spoor blijven. Toen er moest gespurt worden, ging De Brauwer al spelend van zijn dichtste konkurrent weg. in Nieuwerkerken-Wijer mapkte Paul er een soloren van en sloeg Van Rijmenant, de nummer twee. een halve minuut achterit. (mm) Werner Van der Fraenen doet voort Het ligt er vingerdik op Werner Van der Fraenen is DE jonge cyclocrosser met toekomst. De Aalstenaar koerste twee keer Het werden evenveel overwinningen. In Brakel finishte hij voor Jos Thielemans en in het Westvlaamse Kortemark bleek hij voor de zoveelste keer tijdens dit nog piepjong» seizoen de beste. (mm) Eddy D'Herde op piste Het Is voor wegrenner Eddy D'Herde geen gloriejaar geworden. Lang niet. De Nleuwerkerkenaar bleef, als gevolg van verscheidene omstandigheden, duidelijk onder de maat. Eddy afschrijven zou evenwel onverantwoord en absoluut voorbarig zijn. Op piste zal hij tijdens de komende weken en maanden zijn woordje meepraten. Reeds tijdens de jongerenmeeting in h»t Sportpaleis te Gent, Het hij een formidabele indruk hij werd eens 2e In een puntenrlt en won nadien de finale. (mm) Dirk Heirweg etappezege in "ster" De "Ster der Beloften" heeft veel goedgemaakt voor Dirk Heirweg. Uitstekend begonnen, deemsterde de Zeienaar tegen zijn eigen wil in totaal weg als gevolg van een spierkwaaltje dat definitief weg lijkt. In de "Ster der Beloften" schitterde Heirweg. Na een eerder bescheiden proloog, maakt» hij tijdens de allereerste etappe het zegegebaar. Uitgerekend op de verjaardag van pa Adolf. Mooier kon het moeilijk Ook later bleef Dirk flink overeind en een puike prestatie In de individuele tijdrit (Dirk was daarin 7e), was hij ten slotte 5e in het eindklassement. Hij stond bovendien als nummer vier in d<> strijd voor de paarse puntentrui. Db zege te Bethune had Heirweg niet »P een schotel gekregen eerst was hij op zijn eentje uit een kopgroep van 10 weggesprongen Maar Patrick Lemo pakte hem. Pat had andere belangen te verdedigen dan zijn streekgenoot. Het was dus normaal dat hij zijn eigen kansen verdedigde. Dirk Heirweg bleek evenwel nog sterk genoeg om zijn konkurrenten in de nederlaag te spurten. (mm) Patrick Lerno en Oscar Dierickx Zowel Patrick Lerno als Oscar Dierickx fietsten zich In de kijker tijdens de "Ster der Beloften" die ook een stuk West-Vlaanderen aandeed. De sterke bonk uit Baardegem, door pech in de proloog kansloos voor de eindzege, ging er te Isbergues. in de derde etappe, samen met Jos Jacobs vandoor. Nog 22 kilometer moesten de renners op dat moment fietsen. Meer dan een minuut voor sprong sprokkvlde het duo bijeen, doch moest nadien de achtervolgers tot «P zowat 35 sekonden laten naderen. In de spurt was Jacobs vanzelfsprekend de snelste, maar daar maalde Oscar niet om hij had zich getoond. Zelfs nadat hij eerder wegens een lekke tube uit het zadel moest Patrick Lerno kwam als tweede door de finish na afloop van de eerste rit. Achter Heirweg d)e hij bij zijn ontsnap pingspoging had gecounterd. Pat was niet ontgoocheld "Ik zat in vijfde positie toen de spurt op gang kwam. Dirk kon ik onmogelijk nog voorbij". De belofte uit Berlare was In de eindstand elfde. Ntet kwaad voor een debutant. (mm) Pierre D'Haese nationaal kaïnpioen WAOD De sterke Pierre D'Haese is in Haaltert nationaal WAOD- kamploen bij de postmannen geworden. In het cyclo crossen uiteraard. Ook In Erpe bleek de Ledenaar de beste veldrijder. Pierre gaat ongetwijfeld een fantastisch •rizoen tegemoet. Eric Duquet was In de titelrace I3e. (mm) Het wegseizoen zit erop. De renners zelf zullen daar niet erg om 'treuren Ze hebben een énorme som aan inspan ningen geleverd Toch lonen enkele uitslagen de moeite om ze even op te sommen. Over de prestaties van DIRK HEIRWEG, PA TRICK LERNO en OSCAR DIERICKX Sn de «Ster der Beloften» praten we elders. Aflleen nog ditvoor Heirweg stak er naa$t de zege in de eerste etappe een zevende plaats in te Moeskroen en in de tijdrit. Lerno was in Moeskroen ook nog negen, de De «thuisprofs» ETIEN- NE DE EEULE en ETIEN- NE VAN DER HELST koers ten in Sint-Katelijne-Waver. De Hammenaar was negende. Van der Helst 12de Amateur DANIEL VAN ZIJPE was in Lotenhulle derde HANS D'HAESE kwam uit Loten hulle met een vijfde en uit Eupen-Kerkbrugge met een •tiende prijs. WILLIAM TA- CKAERT was 13de te Loten hulle waar DIRK VAN DEN BERGHE als 16de finishte. Voor nieuweling KRIS VAN DEN NEUCKER stak er te Waardamme een vierde prijs Het eerste profseizoen stond bij de Zeienaar reeds aangetekend als een pechjaar, maar in de voorbije weken Is hij langs de grote poort in de pelotons teruggekeerd en hij heeft door zijn prestaties voor een eigen sportieve erkenning gezorgd. De Flandria-verantwoordelijken selekteerden hem dan ook prompt voor de najaarsklassie- kers. Alhoewel Flandria na het verdwijnen van sportbestuurder Fred De Bruyne, de afgang van Freddy Maertens en de historie Michel. Pollentier een wielergroep is waar alle cohesie zoek is erl die dan ook snakt naar het seizoeneinde, heeft Dirk toch getracht zich in de kijker te fietsen. In die optiek heeft hij dan zowel de Herst- klassickers, de Ronde van Emi- lië en de Ronde van Lombar- dije opgevat «ik wa» zeker niet ideaal voor bereid om daaraan te beginnen», aldus een nuchter denkende Heirweg, «kermiskoersen van 150 km rijden is onvoldoende om te schitteren in dergelijke wedstrijden. Ik ben in dit op zicht tevreden over mijn Ronde van Lombardije, dat Ik goed de beklimmingen heb verteerd en het was halfweg de laatste beklimming van Inselvi. dat ik onder druk van Moser, Hinault. Zotémelk moest achterblijven. De wedstrijd wou ik beslist uit. rijden en dit heb ik gedaan Over de verzorging moesten we ook al geen drukte maken. Am. per en bilsje frisdrank voor een wedstrijd van 266 km was ze ker niet ideaal. De malais^ in het team schijnt ook naar de verzorgers overgeslagen, want de ganse week was er geen massage. Zeker niet goed te praten bij profrenners Naast die slechte ervaringen, heb ik een hoop goede zaken opgesto. ken. Ik heb ondervonden dat klimmen veel leren is. Het tem. po regelen en niet forceren en dat men goed voorbereid moet zijn voor topwedstrijden en ze ker nooit uit de eerste twintig van hete Peloton mag fietsen of de kansen om een woordje mee te praten zijn teloor. Om echt mee aan de top ted raaien had ik nog to weinig op zulk par- koers gefietst, maar ik heb mijn ogen de kost gegeven en veel geleerd voor de toekomst». FLANDRIA OF FRED DE BRUYNE? Zijn goede prestatie in het na- seizoen hebben de handelswaar, de van neo-prof Dirk Heirweg fel de hoogte ingejaagd. Zoeken naar een onderkomen voor vol gend jaar moet bij zeker niet. In'eresse bestaat er voor hem bij Romain De Loof, Lomme Driessens. uiteraard Flandria en Fred De Bruyne. Voor zijn vertrek naar de Ster der Beloften kwam! er een te lefoontje uit Freddy Maertens' kring om bij Freddy thuis over een kontrakt voor volgend jaar te onderhandelen. Het is echter zo dat Dirk reeds een tijd geleden een persoonlijke overeenkomst afsloot met Ered De Bruyne zelf. doch een kon trakt met Daf-Trucks is er nog niet. Voor ziin afreis naar do Ster der Belof'en bevesMgde Dirk ons. dat hij pas na die ritten- wedstrijd een definitieve be slissing zal nemen. BENO. In de vierde provinciale reeks H heeft Eendracht Meldert 'n niet gemakkelijke uitwedstrijd met een zege afgesloten. Op stal verloor omdat het eens te meer niemand had om de noch tans goed opgezette aanvalsak- ties tc verzilveren. De thuis ploeg lag trouwens nooit on der. Eendracht dat insgelijks degelijk voetbalde dankt deze zege aan een wisselspeler. Hij scoorde driemaal. S.K. Berlare nochtans een van de beste ploe gen uit de reeks repliceerde enmual langs zijn beste speler Van Cauteren. Wichelen liet 'n puntje aan Opdorp en meteen wordt Meldert virtueel mede leider. J. Schoonaarde boekte zijn eerste seizoenzege, in de thuiswedstrijd met Boonwijk. Misschien betekent dit de gun stige kentering. In een bikkelhard gespeelde wedstrijd heeft SK Berlare moe ten buigen voor SK Eremhode- gem. De verdediging van Ber lare was, mede door het ont breken van rechterflankverde- digcr De Rouck (gele zondag) kennelijk niet in gewone doen en flaterde regelmatig, waarvan SK Erembodegem handig ge bruik maakte om nog voor de koffie op voorsprong te ko men. Na de rust kwam Berlare vrijwel onmiddellijk op gelijke hoogte, via een kopstoot van Yan Cauteren. Na de zoveelste blunder in de verdediging en een vermeend buitenspel kon S. K. Erembodegem gemakkelijk lot 3-1 uitlopen. Heikant moest op bezoek naar Klein Laar Vrasene. De rood gelen zijn er in geslaagd in een tijdspanne van amper drie minuten de zaken naar hun hand te zetten. In de eerste helft lie ten de Vrasenaars de beste in druk, maar het grootste gevaar kwam van Zele, doch doelman Vriesackers was op de hoogte van zijn taak, zodat de rust met blanke stand inging. Na de her vatting moesten Van Hedde- ghem en keeper Van Doorselae- re aanvankelijk een beste pres tatie voor het voetlicht brengen om Van Eetvelde en zijn maats van een doelpunt te houden. In de 59e min. zou een samen spel Van Cauteren-Van Uyt- fanghe aan De Wilde de gele genheid bieden om er 0-1 van te maken. Amper drie minu ten later besloot Van Cauteren op de paal en de goed gevolg de Van Uytfanghe kon er 0-2 van maken. Baardegem had bij FC Lutter- zele weinig of niets in de pap te brokken. De leerlingen van Francois Heymans waren hun aanhang trouwens een klinken de revanche verschuldigd. Hof man opende vrij vroeg de stand en zou achteraf voor een 2-0 stand zorgen op voorzet van Heymans. Hierop was het aan de trainer-speler himself om voor verdere aftekening te zor gen. De 4-0 eindcijfers waren geenszins overdreven. Nu kan Baardegem bezwaarlijk als een reuzendoder worden beschouwd wat niet wegneemt dat Cerard Van Steen na afloop een ge lukkig man was. UITSLAGEN 2. Club 69 8 na de vijfde speeldag 3. Stille Vrienden 3 BVDI - Vlasbloem 3-0 4. Kint 7 Stille Vrienden - Nachtegaal 5. Caulier 7 8-1 6. BVDI 6 K'nt - Donckstraat 4.0 7. Nachtegaal 5 Hansevelde Caulier 0-2 8. Vlasbloem 3 De Wilde _1 Den Appel 3-7 9. De Wilde 4 Club 69 - Blauwe Vlam 1-2 10 Blauwe Vlam 4 Moerstraat - l'ubbelsne. 2 2 li. Hansevelde 4 12. Dubbelspel 1 DE STAND 13. Moerstraat 1 1. Den Appel io 14. Donckstraat 0 Rik Caethoven was een van de jongeren dte voor de «Ster der Beloften» werd geselekteerd. De Zeienaar bracht het er erg behoorlijk van af. Zonder fel te schitteren weliswaar. Rik, laureaat van een amateursklassieker en blikvanger in de open «Schaal Seis», heeft In de slui tings wedstrijd te Putte-Kapellen zijn groot talent gede monstreerd. Hij was de basislegger van de beslissende ontsnapping. Jammer genoeg was ook de pijlsnelle en op een voorbeeldige konditie drijvende Jos Jacobs mee. Die man bleek onder het spandoek gewoon onklopbaar. Rik Caethoven hield aan zijn in het oogspringende prestatie evenwel de tweede prijs over. Nog meer streekrenners fietsten de 150 km rond Etienne Va^ der Helst was 9e, Etlenne De Beule 16e en Frank Arijs 19e. (m.m) Voor Etienne Da Beule Is 1978 een rotseizoen geworden. Dc Hammenaar- sukkelde eerste een poosje met de gezond, heid, moest nadien onder het »nes wegens een blindedarm ontsteking en kwam pas laat «onder stoom». Toen de allerlaatste maters van de sluitingsprijs to Putte-Kapellen erop zaten, liep het nog maar eens foutvoorbij de finish slipte De Beules flets onder hem weg en meteen sloeg Etienne tegen de straatkeien. Hij had zich fel begeerd en moest zelfs voor verzorging in de ziekenwagen. (m.m) Vrijdag 20 oktober vanaf 19 uur zit BWB-afgevaardigde pater De Meyer opnieuw aan de inschrijvingstafel. Ditmaal niet voor een wielerwedstrijd, wel naar aanleiding van de opening der 14e uitgave van de Dendermondse Wielcrschool Tot half-februari zullen tientallen renners uit alle katei- gorieën, aangesloten bij de BWB, iedere vrijdag vanaf 19 uur door power- of konditietraining zich voorbereiden op het wegseizoen '79. In een gezellige sportzaal wordt gewerkt met allerlei toestellen om kracht, weerstand en uithoudingsvermogen van de renner te verhogen. In hoge mate wordt zelfs belang gehecht aan de lachspieren, maar dit gebeurt dan telkens na een uur van zware en ernstige training' tijdens een of ander balspel. Het inschrijvingsgeld voor de volledige wintercyclus be draagt slechts 500 Fr (verzekering inbegrepen). Renners die deze wielerschool wensen te volgen, worden verwacht op vrijdag 20 oktober te 19 uur in de Abdijschool, Dijk- straat 52 te Dendermonde. Zij dienen in het bezit te zijn van hun BWB-vergunning. EDM Haleytvrienden naar Waregem Ter gelegenheid van de kom. petitiewedstrijd en de beker wedstrijd telkens met F.C. Brugge als tegenstander reist de supporterskiub van de Waregemspeler Rudi Ha- leydt op 22 en 29.10 naar Waregem om hun speler daadwerkelijk te steunen in de niet gemakkelijke op dracht tegen de landskampi oen. Men vertrek*, aan het lokaal gehouden door M. Grysolle telkens om 13 uur. J.V.H. Haleydt drie keer raak Terwijl overal steen en been wordt geklaagd over het gebrek aan punch in de nationale voetbalploeg, laat de selektie een man als Rudi Haleydt links lig gen. Rudi scoorde tegen Izegem 3 goals tijdens een oefenmatch. Tegen Portugal zou het zo vlot niet gegaan zijn, maar toch...; Rudi staat niet voor de lol bij de kop van de klassering die de beste voetballer van het jaar moet aanwijzen, (mm) Dirk 'Heirweg bij Daf Trucks Dinsdag zette Dirk Heirweg zijn handtekening onder een kontrakt hem aangeboden door de nieuwe sportgroep Daf Trucks waarvan Fred De Bruyne sportbestuurder is. Dirk hoopt er een betere teamgeest te vinden dan bij Flandria. Fred De Bruyne verklaarde dat zijn eerste bekommernis zal zijn de ploeggeest aan te wakkeren en de onderlinge verstand houding primordiaal te stel len. Luc Colijn Luc Colijn reed mee in de jongerenmeeting te Gent. De nationale wegkampioen bij de militairen werd in de finale van de puntenrit derde. Uitstekend, al wil Luc vooral als wegrenner iemand worden. Zodat zijn bedrijvigheid op de winter- ban en allesbehalve hoofd doel wordt (mm) Gilbert en Omer Veldrijder Gilbert Cattoir kwam uit StJDenijs-Wes. trem met een 9e prijs naar huis. De Schoonaardenaar Omer De Paepe was daar 17e. (mm) Gaston De Hauwere Toch weer een overwinning voor wereldkampioen Gas ton De Hauwerede vete raan uit Dendermonde maakte te Anderlecht het zegegebaar. (mm) Jos Van De Velde Veteraan Jos Van de Velde blijft het goed doen. Dit maal koerste hij twee keer. Telkens met een 2e prijs* als gevolg eens in An derlecht en een andere maal in het al even Brus selse Molenbeek. (mm) Jan De Bondt Jan De Bondt meet zich momenteel met de A- veldrijders. De Meldertnaar kan wat. dat heeft hij reeds eerder bewezen. Doch onmiddellijk de grote mensen kloppen, zat er vanzelfsprekend niet in Te Breendonk was Jan 20e. (mm) Gaston Van Den Hoecke Ouwe taaie Gaston Van den Hoecke heeft nog geen zin om de racefiets reeds op te bergen. Hij fietste bij de VWB te Ninove en was er 3e. (mm) Jos Caethoven veldrijder Jos Caethoven. de pa van neoprof Rik, is nu ook veldrijder geworden. Bij de VWB uiteraard. In Oostak ker was hij 9e. Intussen betwistte hij ook een weg wedstrijd te Ninove waarin hij 10e werd. (mm)

De Voorpost | 1978 | | pagina 25