mm i NA DE EERSTE RONDE Beker van België VK AALST EN BAASRODE: ONVERWACHT GUNSTIG SPARTA GEPLAATST HET ZAT ER WEER IN e VOLLEYBAL Voetbal bij S.K. Lebbeke VOLLEYBAL KALENDER VOOR HET WEEK END Thor Meldert - S.K. Grembergen 1-2 HANDBAL Handbal Handbal - Beker van België Ajax Lebbeke - Sparta Aalst Wedstrijden voor het weekend Dameshandbal Twintig voor Avanti Lebbeke 26 Te veel van het goede eigenlijk, die twee knalverrassingen dlQ VK Aalst In eerste en Baasrode in tweede provinciale ons brengen. Ere aan wie ere toekomt vinden we daarom beide klubs maar eens in de kop. De Aalstenaars waren op zoek naar een knalverrichting om vooral mentaal sterk te komen in een reeks- die zich als erg moeilijk aantoont. Die overwinning kwam er dan eindelijk maar wiens scalp hangt er aan de Aalsterse gordel. Niemand minder dan P. Kruibeke. op enkele jaren tijds uitgegroeid tot een topformatie, kwam te Aalst niet eens aan bod tegen een Aalsterse ploeg die een ver rasend fris van de lever volleybal akteerden waarte gen een Kruibeke zich nooit kon waarmaken. Het werd 15-8, 15-7 en 15-12 in een partij die door Aalst door lopend werd gedomineerd en waarin Aalst steeds de lei ding in handen had Ook de Aalsterse invallers doen het erg goed. Zij verloren dit seizoen nog niet en blij ven dan ook aan kop van de rangschikking. Baasrode dan. want Juve- nes Zele - Wondelgem werd uitgesteld omdat de bezoekers hun coach zagen vertrekken naar Saoedie-Arabie.niet om er olie te putten, wel om er als puntje, puntje, puntje te zien deelnemen aan de CISM-kampioenschappen. Nu vinden we dergelijke neven kompetitie allemaal goed en wel maar waar gaan we naar toe waneer alle klubs die spelers afstaan aan dergelij ke «nationale» ploegen uit stel van wedstrijd vragen. Het is nu al een dergelijke soep dat het dan gewoon ongenietbaar gaat worden. We kunnen de P.O.C. noch tans goed begrijpen. Het re glement spreekt inderdaad geen erg duidelijke taal. Het begrip «nationale selektie» kan inderdaad de federale ploeg van het BVBV als die van de beenhouwers of de bakkers zijn... Nu, ondertus sen mocht Juvenes Zele dan een weekje rusten en wordt die partij gespeeld op 1 no vember 'te 15 uur. Voor Baasrode werd het een grandioze dag. De miniemen begonnen al met hun zoveel ste overwinning, voor een debuut kan dat tellen, tegen Rapid Sint-Niklaas met 3"1- Wegens hun 3-2 nederlaag te gen S. Destelbergen, een ploeg die een patent heeft op provinciale titels, staan de Eaasroodse jongeren nu op de tweede plaats. De seniores dan waren ge wikkeld in een harde strijd tegen Kangoeroes Aalst. Het werd een spannende partij die een volle sportschuur lok te en met 11-15, 15-11, 15-13, 7-15 en 15-8 door de Baasro- denaars met een volledig team werd gewonnen. De dametjes ontvingen eveneens een ongeslagen leider Ursel liet zich in de vierde beurt wel de overwinning ontglip pen door een 8-12 voorsprong af te geven zodat Baasrode met 15-5. 11-15, 11-15, 16-14 en 15-10 won. Opmerkelijk was ook dat de reseTven van beide ploegen hun wedstrijd wonnen zo dat 5 op 5 wel een pracht- prestatie betekent voor de klub van sekretaris Maurits Pieters. In tweede provinciale heeft Spr. Zele zijn tweede achter eenvolgende nederlaag vast. Steendorp domineerde net en won met 3-1. Kukl Aalst liet zich in de partij tegen nieu weling Elversele niet verras sen en won met 3-1. In derde provinciale verloor Z. Zele ndet onverwacht van Lovendegem met 0-3 en was Kalken te sterk voor Wach- tebeke (1-3). Hoera zal men wel ge schreeuwd hebben in Lede want de Leeuwerikken haal den hun eerste overwinning binnen en dan og wel met uitgesproken 3-0 cijfers 'tegen COC Ronse. een ex-grote uit het provinciaal volleybal die blijkbaar een even spekta- kulaire afgang kent als an dere nu in vierde provinciale VC LENNIK VC LEBBEKE 3-2 Setstanden 158, 159, 615, 415, 15—11 Voor de belangrijke uitwedstrijd tegen Lennik startte Lebbeke wel met het volle vertrouwen al kwam dat er gedurende de twee eerste sets wel weer niet uit. Het begon erg traag tegen deze topploeg zodat op een minimum van tijd 2-0 op het bord stond. Ia acht minuten stond het scorebord wel weer gelijk want met knapper uitbuiten van de plaatselijke veldbezet- ting (soepele 3-3) werd de Lennikse tegenstand opgerold. Geert Aerts en Leo Rogiers (aan 100 t.h. gedurende de -#j laatste sets) brachten de motor weer op gang zodat met volle vertrouwen mocht gestart irf de ultieme beurt. Die 5e set was dan een ganse wedstrijd waard Met weer falende receptie en onbegrijpe- lijke misverstanden in verde diging moest gewerkt om de 5-1 achterstand weg te weiken Dat gebeurde zonder problemen ware het niet dat even later van kamp werd gewisseld bij eenr 8-5 stand Dat was dan ook weer geen probleem want snel werd het 8-9. Derde keer, goede keer, dacht mon in Brabant en 13-9 De druk van Lebbeke wierp wel weer vruchten af (13-11) doch een slechte receptie van Van den Broeck verzwond alle verdere hoop op een retour. Zondag speelt Lebbeke thuis tegen Beveren om 16.30 uur. Beveren (3 ptn op 4) moet dringend geklopt wil Lebbeke zich weer op peil hijsen. Femand Lebeer, trainer van SK Lebbeke vertoevende ex-grootheden. Wichelen was in de partij te gen Hemelveerdegem II niet in zijn beste doen Het ver loor met 6-15, 10-i5 en 8-15 en moet zijn supporters drin gend een mooie overwinning aanbieden. Dat kan zaterdag avond al ter gelegenheid van de derby tegen Schellebelle, een Schellehelie dat ook a' verloor, met 3-1 op het Sla- tionsplein van Appelterre II. Het moet gezegd dat we meer hadden verwacht dan een droge 3-0 nederlaag van Berlare egen L. Gent. Met hun overwinning op de open. ingsdag tegen Waarschoot blijft Berlare nog in de ma gere hoek vertoeven. Hopelijk gaat het zondag tegen NS St.- Amandsberg wel een scheut beter. Spannende partij in tweede werd De Klinge - J. Zele waarbij de Zeelse meisjes moesten aantreden zonder De Kegel en Philips (werk) en Meys (huwelijksreis) zodat de coaching wel met opstellingsproblemen wor stelde. De Klinge won met 15-8, 9-15, 15-10, 13-15 en 17-15 waarbij mag aangestipt dat de bezoeksters de over winning wel even in de hand hielden. Verrassend kwrvm ook de nederlaag aan van G Dendermonde bij Aal'ter (3-1). In derde provinciale won Lede van Oudegem met 0-3 en leed Lebbeke haar eerste nederlaag op het terrein van Temse II met 3-1. (mvw) HEREN 4e NATIONALE A zondag 16u.30 Lebbeke - Beveren le PROVINCIALE zaterdag 20 uur Bazel - J. Zele zaterdag 19 uur Zomergem - VK Aalst 2e PROVINCIALE A zondag 10u.30 S. Zele - Belsele zaterdag 16 uur: Kang. Aalst - Kukl. Aalst zaterdag 19u.l5: K. Zelzate - Baasrode 3e PROVINCIALE A zaterdag 15 uur Berlare-NS St -Amandsberg zaterdag 15 uur Kalken - V. Kruibeke 3e PROVINCIALE B zondag 10u.30: Eine - Lede 4e PROVINCIALE A zaterdag 19 uur Schellebelle - Wichelen zondag 15 uur r Oudegem - Denderhoutem 4e PROVINCIALE D zaterdag 15u,30 St.-Gillis W - G. Dendemi. DAMES le PROVINCIALE zondag 10u.30 Berlare - NS St.--Amandsb. 2e PROVINCIALE A zaterdag 19u.30 J. Zele - Bazel zondag 17 uur G. Dendermonde - Baasrode (mvw) v Doelman De Lathouwer bokst vakkundig de bal weg voor de aandringende Charly Uyttendaele (Thoa Meldert) Aangezien de handbalkompeti- tie tijdens het voorbije weekend stilgelegd werd in verband met de Europese kompetitie en de voorronde van de Beker van België lijkt ons het ogenblik aangebroken om heel sununier overzicht te maken van de kom- petitiestart van onze streekploe- gen. Het Oo.st-Ylaaiuse boegbeeld Avanti Lebbeke, onze enige eerste nationaler, kende reeds voor het seizoenbegin een enor me tegenvaller met de ernstige kwetsuur van K. Verhofstadt. Niettemin zorgden zij voor de opgemerkte prestatie Sasja te verslagen. Op verplaatsing ging bet minder goed, een gelijkspel te Angleur kon er nog door maar de nederlaag te Charleroi was de keerzijde van de me daille. In ieder geval, Avanti behoort tot de top van bet Belgische bandbal al is Neer- pelt en Meclielen nu nog te sterk. In tweede nationale prijkt EV Aalst samen met Grivegnie en Hasselt ongeslagen aan de leiding. De kalender was hen weliswaar behulpzaam maar de ploeg van trainer Janssens werd torh een blikvanger. Te Aalst denkt men nog niet aan pro moveren maar een plaats tus sen de eerste vijf zit er beslist Onze derde nationaler Rosis Aalst en IIBC Dendermonde, twee titelkandidaten beten elk reeds een keer in het zand maar blijven toch de hoop voedsel geven in verband met een mo gelijke promotie. Brabo Dender belle daare/itegen prijkt op de laatste plaats met 0 punten. Met amper 27 gescoorde doelpunten uit drie wedstrijden is het dui delijk dat zij dit seizoen tot de kandidaat dalers behoren. In «Ie bevorderingsreeks Oost- Vlaanderen zal het wellirht gaan tussen Ajax Lebbeke en Sparta Aalst, al mag S.K. Grem bergen en ook Zwijnaarde niet bij voorbaat afgeschreven wor den. Bij de dames valt er duidelijk een verschuiving in de waarde verhouding te noteren. Het ver- jonge Avanti Femina draait nog wel mee aan de top maar titel- amhities zullen zij zich dit sei zoen wel niet maken. Aalst Sportief verkeert zowat in het zelfde geval zodat er seizoen Tijdens het voorbije weekeinde werd gestart met de voorronde van de Beker van Blgië. In deze voorronde diende Sparta Aalst Temse te gaan bekampen. De Spartanen plaatsten zich en dienen nu in de eerste ronde Braho Denderbelle partij te geven. De voorronde diende gespeeld uiterlijk op 5 november cn de eerste ronde moet achter de rug zijn voor 1 januari 1979. In de eerste ronde komen reeds meer streekploegen in dc dans. Naast Sparta Aalst-Brabo Den derbelle staan volgende wed strijden geprogrammeerd Dendermonde-Mcchelse Alkcn-Buggenhoul Meclielen 65-Rosis Aalst Ajax Lebeke-Jochewoa Aalst SK Grentbergen-Hecerna Daarna volgen de 1/32 finales die dienen gespeeld te worden voor 15 februari 1979. Hier komen ook onze nationalers te voorschijn. Avanti Lebbeke moet de winnaar van de wed strijd Wevelgcm-Ticlt gaan be kampen en EV Aalst krijgt Ui lenspiegel op bezoek. Zowel EV Aalst als Avanti Lebbeke slaan dus zeker niet voQr een onmogelijke taak. Voor de 1/16 finales springen dan de ploegen uit liet frans- talige landsgedeelte in de dans. Bij al deze wedstrijden is een voorgift voorzien van drie doel punten per afdeling met een maximum van 5 doelpunten. In dien een wedstrijd eindigt op een gelijkspel zijn er volgen de verlengingen tweemaal 5' met toss eventueel opnieuw tweemaal 5* mei toss. Indien er daurna nog geen winnaar kun aangeduid worden volgen 5 strafworpen door 5 verschillen de. spelers te werpen, en even tueel volgt dan strafworpen ne men door verschillende spelers tot er oen gemist wordt. zeker geen Oost-Vlaamse ploeg 6. H.S. Herstal 3 4 kampioen gaat worden. E.V. 7. Stenor 4 4 Aulst en R.B. Dendermonde 8. II.C. Herstal 4 3 blijven behoren tot de goe de 9. Ans 4 2 middennoot. 10. Uilenspiegel 3 2 RANGSCHIKKINGEN 11. Visé 4 2 le Nationale 12. Kapck 4 2 1. Neerpelt 3 6 13. Kraainem 4 0 2. Club Mechelen 3 6 14. Amay 4 0 3. Sasja 3 4 3e Nationale 4. Charleroi 3 4 1. Heist 3 6 5. Scraing 3 4 2. Zandvliet 4 6 6. Avanti Lebbeke 3 3 3. Mechelen 65 3 4 7. Eupen 3 2 4. Tongeren 3 4 8. 01 »e Merksem 3 2 5. Rosis Aalst 3 4 9. Duffel 3 2 6. Dendermonde 3 4 10. Angleur 3 1 7. Haarhtse 4 4 11. Flémalle 3 1 8. Antwerp 3 2 12. Beyne 3 1 9. Ganshoren 3 2 2e Nationale 10. Hecerna 3 2 1. Initia Hasselt 4 8 11 Hechtel 3 0 2. Grivegnée 4 8 12. Denderbelle 3 0 3. E.V. Aalst 4 8 Bevordering Oost-Vlaande 4. Etterbeek 4 6 1. Sparta I 3 6 5. Pays Noir 4 5 2. Grembergse 3 5 3. Ajax I •1. Zwijnaarde 5. Temse 6. Jochewoa 7. Lokeren 8. Ajax II 9. Avanti III 10. Sparta II 11. Buggenhout DAMES 1. Sporta Evere 2. Uilenspiegel 3. Aalst Sportief 4. Tongeren 6. Avanti Femina 7 E.V. Aalst 8. Hasselt 9. Stel mar Merkse 10. Ros Beiaard 11. Spado Woluwe 12. Anderlecht 13. Brassrhaat 14. Duffel 3 .Ti 4 M>1 4 f TEMSE-SPARTA AALST 10-15 Sparta Aalst heeft zonder veel mc Temse uitgeschakeld in de voorronde De Spurtanen nochtans gehandicapt do< van W Bomon, E. Verhestel. D. Troch goeie start en na 6' spelen preikte er ec t-ilijkhedrn het relatief zwakke de Beker van Belgic. de onheschikliaarlieid i R. Lootens namen een 0-3 score op het bord. Toen viel de wedstrijd stil. Temse statisch aanvallend maar zeer degelijk, verdedigend kon Sparta enigszins in slaap wiegen zodat via 4-3 een 4-5 ruststand bereikt werd. De eerste vijf minuten van de tweede helft \erliepen nog gelijkopgaand (6- 6) maar toen ging de grotere aunvalskrucht van Sparta door wegen. Via treffers van S. Bo mon, G. Mens en K. Bomon werd liet 6-9. Diezelfde K. Bo mon hud er duidelijk zin in gekregen en vooral via treffers van hem leidde Sparla Aalst met 6-13 cijfers ren kwartier voor het einde. Coach M. Loo tens kon daarna zijn ploeg naar een zekere overwinning lood sen en lungs L. Van Delsen voor hei einde. Keeper W. Van Delsen bevestigde nogmaals zijn schitterende konditir. Scoorden: K. Bomon 6, L. Van Delsen 3, S. Bomon 2, G. Mens 3, H. Van Der Meersche 1. Zondag 22-10 om 18u.30 Zondag in de late namiddag wordt in de sporthal te Leb beke de voor de titel belangrijke Ajax Lebbeke-Sparta Aalst gespeeld. Zowel de thuisploeg als Sparta Aalst zijn ervan overtuigd dit seizoen de poort naar derde na tionale te zullen openstoten. Ajax kwam het voorbije sei zoen een ietsje te kort en Sparta ontgoochelde toen wel. Nu liggen de kaarten wel enigszins anders. De Lebbeke- naars verloren enkele basispionnen al wil dit nog niet zeggen dat zij hierdoor zwakker zullen te voorschijn ko men en Sparta Aalst zag wel P. Bomon vertrekken maar kan daarentegen opnieuw rekenen op enkele ouderen zoals G. Mens, L- Va Delsen en D. Troch. Vraag ons nu niet wie dit toptreffen in de Oost-Vlaamse bevorderings reeks gaat winnen. Wij hebben zowel ons ideetje maar met de ploeg van trainer M. Janssens weet men nooit en ook Sparta is een vat vol verrassingen. Zaterdag 21-10 te 20u.l5 Avanti Lcbbekc-Un. Bcynoise te 20u.30 EV Aalst-HC Herstal te 1611.30 A. Hechtcl-Braho Denderbelle te 21 u. Dendermondc-HC Ganshoren te 17u.45 DB Zwijnaarde-Lokeren te 15 u. Buggenhout-Sparla Aalst H Zondag 22-10 te 1511.15 Zandvlict-Rosis Aalst te 18u.30 Ajax Lehhrkc I-Sparta Aalst I te 16ii.l5 Jochewoa Aulst-Tcmse te 20 u. Avunli HI-Ajux Lebbeke II Dames Zaterdag 21-10 te 18u.l5 EV Aaist-Brasschaat Zondag 22-10 te 13u.45 Vopsa-Avanti Femina te 16 II. In. Hassclt-Aalst Sportief te 17u.30 R V Dendcrmonde-Stelmar JetiKtl Kadellen Zaterdag 21-10 te 17 u. Ajax Lrhhcke-Avanti Lebbeke te 14 u. Ruggen bout-Anderlecht te 13u.50 Zwijnuarde-EV Aalst Miniemen 16 u. Ajax Lcldickc-Avanti Lebbeke 13 li. Dendermonde I-Dcndcrm. II 16 ii. Zwijnnurde-EV Aalst floi in Va Tegen het zwakke Duffel hi< Avanti Femina 'n ware doeltji kermis. S. Muylaert en bal veelal jongcvolgelingenlroffi veelal jonge volgelingen troffea twintig maal raak en dit een stimulans betekenen c het zware seizoenbegin opnietl in eigen mogelijkheden te geloven. Ook Aalst Sportief, waarvan de laatste weken zo weinig ii formatie ontvangen, trof maal raak tegen Spado Woluw en het gehandicapte EV Aali hield torh de puntjes thuii gen Strlmar. R B Dendermonde was vrij dai Belgisch kampioen Uilenspi zijn Europese Bekermatcli twistte. EV AALST STEI.MAR MERKSEM E\ Aalst dal in de vervungit Dcvinne-Sinial heeft ondanks d ze belangrijke handicap lot de twee puntjes in de Rozet dreef gehouden. Marlens met treffers speelde zich in de kij ker door opvallend goed hj onbeschikbare duo te wrvangg al» afwerkster. Dut de tbuispb het niettemin kan men afleii stand 4-3. dracht dat de stalte geven. tens 5, Wauters 3, liascour Dut de tbuisplofl| n vrij lastig liil" eiden uit de m-i^u i de rust zou KelV e overwinning al Scoorden Mar AVANTI FEMINA DUFFEL Van jnoo Avanti startte met Lut Hui laerl in het doel cn nu 10' hl K. Van Damme (2x) Meylacrt voor een 3-0 vooiVan sprong gezorgd. Dc lcerling#Wa van trainer De Nil overklastwP bun tegenstreefsters op alfcet fronten en via 7-1 na 22' «Ie rust bereikt met ee stand. Tijdens het tweede strijdgedeelte nam M. Van L genliovc dan plaats tussen en palen en via 8-3 werd 13-3 langs S. Muylaert 12' Meersman en S. Muylaert dij het einde. Het waren R. tijdens de laatste wrdstrijdi nuut de twintiger rond maukti Ploeg Huiiwelaert, Van I-af? genliovc, S. Muylaert 8, C. Bit*' semans 1, AM Blevaert 3. De Meersman 1, V. Lissen! K. Van Dummc 2. M. Van Di me 2, M Van Damme, P. 1 Sun 1, A. Veireman 1, K. Mod nen 1. J»0 I 13 I 2 I

De Voorpost | 1978 | | pagina 26