LIEFHEBBERSSPORT AALST LADIES H0FSTADE BEPERKEN DE SCHADE TRIPOLI EN P.Z.N. HOUDEN SCHIETOEFENING Golfbiljartfederatie EERSTE NEDERLAAG VAN JOHNNY BOYS EN FOSQUES WIPT NAAR DE LEIDING IN REEKS A Setokdamesvoetbal Korporatief voetbal HONDA KLOPT BANK B.L VOETBALTORNOOI VAN DE JEUGDHUIZEN 28 - 20-10-1978 - De Voorpost In de erereeks bleven zoals verwacht de best geklasseerden op hun stellingen. Van hen stond Zandmannetjes die de lei ding met Loebes deelt voor de moeilijkste opdracht met Cos- mos dat vierde in de rangschikking was als tegenstander. Nochtans zijn er geen problemen gerezen voor Zandmanne tjes. Want reeds vlug duwde het zijn tegenstander in de neder laag. Pas nadat de thuisploeg zege- zeker was langs Herman De Sutter. Victor Meert, Willy De Waegeneer, De Ridder en Ronny Van der Meerssche kon Wilfried Van Rossem een vuist maken. Rupa was geen tegen stander voor het eens te meer sterk spelende Hand in Hand dat over zeer sterke individuali teiten beschikt. Marcel Pots, Willy De Rouck, Frans Hee- man, Eddy De Boeck, Jan De Meyst en Constant De Keyzer maakten vlug de rekening van de thuisploeg. Eens te meer bewees Hand in Hand zeker niet toevallig in de spits van de ranglijst te vertoeven. De recente speeldag werd spij tig genoeg ook gekenmerkt door een paar forfaits. Zo moest medeleider Loebes niet eens uitpakken tegen «rode lantaarn» Kasseistampers en mocht ook Korte Stokken for- faitcijfers noteren vermits Schelde en Dender, voorlaat ste in de klassering, ook niet op het appel kwam Verrassend in de hoogste reeks was alleszins de home nederlaag van Kos- zen in de ontmoeting met Moorsel. Met José Lannoo be gon de thuisploeg nochtans goed aan de wedstrijd. Eddy Van Haut zorgde voor even wicht doch Koszen klom langs Frangois De Backer opnieuw naar winst. Daarmee was de kous echter af Geert De Meyst, Marcel De Kerpel en Willem De Meyst maakten de zaak rond voor de bezoekers. In de A reeks maakte Johnny Boys zijn eerste slippertje. Het kreeg het deksel op de neus bij Hand in Hand (b). Johnny Boys lukte wel het openingspunt langs Erwin Peerlinck maar Luc San ders, René Mergan Van Nieu- wenborgh en Eddy Coppens namen alle twijfels weg Nico De Wuffel kon de nederlaag toch iets meer aanschouwelijk maken. Fosques de nieuwe leider speelde Hand in Hand (c) weg, met de hoogste cijferver houding. Op de Fosques spe lers, Jozef Mertens. Herman De Gols. Paul Wille, Remi De Leeuw, Hugo Geerts en Van Himbeeck stond geen maat. Ook Loebes (b) wipte over Fosques door een riante over winning bij Zandmannetjes (c). Aan deze zege bouwden mee Frank D'Hondt, Patrick Van Aerde. William Huylebroeck, Desiré Van Daele en Herman Minrer. Toen de bezoekers reeds ongrijpbaar waren kon Raymond Germonprez de eer van de thuisploeg redden. Loe bes (d) naast Fosques en Loe bes (b) insgelijks nog ongeklopt liet op de jongste kompetitie dag toch een puntje glippen Men moest aan zijn gast Schoonaarde (b) de halve inzet afstaan. In die halve nederlaag lag zeker niet in de lijn van de verwachtingen. Loebes kon aanvankelijk wel voorsprong nemen langs J.P. Cours en Raymond Van Liefferinge doch Geert De Troyer maakte er 2-1 van. Bij een 3-1 die langs Frans Vermeire op het bord kwam, meende men de zaak in kan nen en kruiken. Freddy Braecke en Roger Verhofstadt beschikten er echter helemaal anders over. Rupa (b) kon het in eigen omgeving niet rooien tegen een taktisch sterker Kos zen, dat met Eddy Boulonne en Luc Kennis uitstekend aan de wedstrijd begon. Rupa repli ceerde langs Jean Paul Moens doch het werd 1-3 door toe doen van Paul Temmerman. William Van der Steen bracht er nog even de spanning in, maar Valerie De Leeuw legde de eindcijfers in het voordeel van de bezoekers vast. Sportvrien den heeft bij Moorsel (b) zijn eerste punten mogen in schrij ven en aldus de laatste nul uit de puntentabel geveegd. Sportvrienden kwam aan deze niet verwachte overwinning langs Willy Rijdant, Van Vae- renbergh, Willy De Wolf en Henri Saegerman. Voor Moor sel scoorden De Petter en De Braeckeleer. In de B reeks nog steeds Loebes (c) met het maksimum van de punten. Het liet nu Johnny Boys (b) kans loos. Het werd 0-3 door punten Van Jos Janseghers. Frank Van Liefferinghe en Erwin Dul- laert. Toen deed Jozef Heek iets terug, doch Jean Matthieu en Hubert D'Hoker. Krijt op Tijd had niet zo heel veel moeite om afstand te nemen van Cosmos (c). Nadat Julien De Cooman, Honoré Dierickx en Ronny Van eer Sijpe Krijgt op Tijd buiten GOLFBILJARTFEDERATIE AALST EREREEKS Rupa - Hand in Hand 0-6 Koszen - Moorsel 2-4 Zandmannetjes - Cosmos 5-1 Loebes - Kasseistampers 6-0 Schoonaarde - Corso 2-4 Scotsing - Kravael 3-3 Korte Stokken - Dender Schelde 6-0 (ff) REEKS A Fosques - Hand in Hand (c) 6-0 Rupa (b) - Koszen (b) 2-4 Moorsel (b) - Sportvrienden 2-4 Hand in Hand (b) - Johnny Boys 4-2 Loebes (d) - Schoonaarde (b) 3-3 Zandmannetjes (c) - Loebes (b) 1-5 Cosmos (b) - Zandmannetjes (b) 1-5 REEKS B Cosmos (d) - Fosques (b) 3-3 Johnny Boys (b) - Loebes (c) 1-5 Joepie Boys - Rupa (c) 3-3 Kasseistampers (b) - Zandmannetjes (d) 2-4 Corso (b) - Rupa (d) 4-2 Kravael (b) - Scotsing (b) 5-1 Krijt op Tijd - Cosmos (c) 5-1 HET PROGRAMMA VOOR 21.10 EREREEKS Moorsel - Rupa Hand in Hand - Zandmannetjes Kasseistampers - Koszen Cosmos - Schoonaarde Kravael - Loebes Corso - Dender Schelde Scotsing - Korte Stokken REEKS A Hand in Hand (c) - Moorsel (b) Johnny Boys - Loebes (d) Koszen (b) - Fosques. Schoonaarde (b) - Hand in Hand (b) Loebes (b) - Rupa (b) Zandmannetjes (c) - Cosmos (b) Sportvrienden - Zandmannetjes (b) REEKS B Fosques (b) - Johnny Boys (b) Jopie Boys - .Cosmos (d) Rupa (c) - Kasseistamper (b) Zandmannetjes (d) - Krijgt op Tijd Rupa (d) - Kravael (b) Cosmos (c) - Scotsing (b) Loebes (c) - Corso (b) schot hadden gezet lukte Geert Baeyens het eerreddend puntje. Paul Uyttersprot en Eddy De Baets legden de afge tekende nederlaag van Cos- mos vast. Cosmos (d) liet een punt aan Fosques (b). Voor Cosmos scoorden William Wouters, De Sterck en Pierre Paul Van de Keere. J.P. Val- kenbergh, Xaveer Buyl en Pauwels brachten de punten aan voor Fosques. Rupa dat langs Guido en Jerome Van den Abeele aan twee punten kwam, moest het afleggen te gen Corso (b). Benoit Haeck, Alfons De Boeck. Antoine Roe- landts en Victor Van Sande be zorgden Corso een onbespro ken zege. J.V.H. Ladies Hofstade heeft in de wedstrijd met Groene Duivelinnen Ste- kene wel een half dozijn doelpunten moeten inkasseren doch on danks die aftekening was er toch een zekere kentering ast te stellen. Eerst en \ooral kon Hofstade nu wel met elf speelsters tussen de lijnen. Het kon daarbij ook een doelwachtster op de kop tikken. Ann Van de Brempt kreeg al dadelijk gelegenheid haar talent te demon streren. De Ladies doelwachtster voor kwam hogere verliescijfers. Groène Duivelinnen speelde in de loop van deze kompetitie al betere wedstrijden. En we zijn benieuwd te zien hoe de Stekense meisjes het zullen rooien tegen VK Hamme. In de wedstrijd met Hofstade kwam Stekene aan zijn doelpunt langs Kitty Van Boven die als libero tweemaal scoorde Chan- tal Vermeir(2). Rosita Danckaert en Jacqueline Rotthier. Freddy Girls dat eens te meer niet op volle sterkte kon aantreden werd door VK Hamme geklopt. Eens te meer was de Hamse spits Chris Vle- minck meermaals niet te stuiten. Ze lukte een onvervalste hattrick. Pascal Comelis hielp de nederlaag voltrekken. SV Hardy "had aan Oranje blauw een taaie tegenstan der. SV won dan ook met slechts het kleinste verschil. Het doelpunt kwam eens te meer langs de jongste speelster Rita D'Haese. De uitslagen: Ladies Hofstade - Groene Duive linnen 0-6 Freddy Girls - VK Hamme I-4 Oranje blauw - SV Hardy 0-I De stand: I. FC Hardy 6 p. 2. VK Hamme 6 p.; 3. Groene Duivelin nen 6 p.; 4 DN Haaltcrt 2 p.; 5. Freddy Girls 2 p.;6. Oranje blauw 0 p.: 7. FC Lcberg 0 p.; 8. Ladies Hofstade 0 p. Het programma: VK Hamme - Groene Duivelinnen FC Hardy - DN Haaltcrt Oranje blauw - FC Leberg Ladies Hofstade - Freddy Girls JVH GolJbtljariklub Koszen ii moest de duimen leggen voorJohnx Boxs. (EL) Nadat Daen voor Bank B.L. een in de eerste speelhelft opgelopen 0-1 achterstand ot een 2-1 voorsprong had omgebogen de gelijkma ker sproot uit een elfmetertrap, geloofde men dat voor de thuisploeg toch iets uit de korf zou vallen. Trouwens een gelijkspel zou de getrouwe weergave van het vertoonde geweest zijn. Verleyen die het openingspunt voor zijn rekening had genomen, dacht er echter anders over. In de slotfaze legde hij een nog onverhoopte bezoekende overwinning vast. kansen kon afdwingen tegen nu een elf spelers sterke Interct Door een own doelpunt won lebaut (b) bij Resocub. Calleb scoorde ook het eerste doelp doch nog voor de rust bra Schelfhout de thuisploeg langs i DE UITSLAGEN: Reeks A Callebaut (a)-Gilbos Bank BL-Honda Post-SAF VVTTA-Bouw Honda was langszij gekomen toen Perdaens uit een vrijschop een doelpunt puurde. Bank B.L.- Honda was globaal genomen eèn prettige wedstrijd met heel wat hoogtepunt en waarin -suspence- schering en inslag was. Daarbij kregen de liefhebbers van doel punten ruimschoots hun gading. De partij werd immers met vijf treffers overgoten. Hieruit kan men dan afleiden dat de beide ploegen met open vizier kampten. Al met al een voor korporatief voetbal vrij hoogstaande wedstrijd waarin de verliezers zeker niet on verdienstelijk waren. Ook Calle baut (a) - Gilbos was zeker het aankijken waard. Gilbos liet zich immers niet onbetuigd maar eens te meer is zijn onmondigheid aan het licht gekomen. Het liep inder daad fout bij de laatste stoot. An derdeels liet de bezoekende defen sie een zeer sekure indruk. Die verdediging goed rond Wille georganizeerd. werd slechts een paar keer voor een probleem ge zet. Uit een van deze goed uitge bouwde Caljebaut akties scoorde Guslaaf Van Goethem. Daarna kreeg de thuisploeg nog een paar gelegenheden doch benutte deze niet. In de uitwedstrijd bij Post heeft Willy De Vos een voorS.A.F. be narde situatie rechtgezet. Post dat in het kwartier langs Cooman naar voorsprong was geklommen, kon deze tot tien minuten voor tijd be houden. In de laatste wedstrijd laze sloeg De Vos echter tweemaal onver biddelijk luc en schonk de gasten aldus een nog vrijwel onverhoopte overwinning. Een van meet af aan numeriek in de minderheid ver toevend V.V.T.T.A. heeft de wedstrijd met Bouw toch kunnen winnen. Net voor rust legde De Rop de zege vast. -In de reeks B heeft Coplac met oneven doelpunt van Tupperware gewonnen. De thuisploeg bouwde haar overwin ning op in de eerste speelhelft Tupperware kwam langs Rcdant wel aan het openingspunt, maar daarna had Dequevy een produk- tieve bevlieging en lukte een hat trick. Deze 3-1 achterstand heelt Tupperware ondanks het feit dat het op geen inspanning keek. niet meer kunnen ophalen. Van der Linden kon alleen milde ren. In de konfrontatie F.F.R. - Intercom werd nog geen uur ge voetbald. Tweemaal stopte de ge- legenheidsscheidsrechter de wed strijd alvorens de reglementaire speeltijd verstreken was. De dub bele nul bleef op het bord. Het moet echter aangestipt dat dc .thui sploeg niet zo heel veel scorc- Reeks B Coplac-Tupperware Resocub-Callcbaut (b) FFR-Intercom Het programma voor 21.10 Reeks A: SAF-Bouw Honda-Callebaut (a) (16 u.) VVTTA-Post Bank BL Gilbos Reeks B 14.30 u.) Somati-lntcrcom In de ligaklasse werd de wedstrijd waarvan de meeste aan trekkingskracht uitging namelijk Snas - F.C. Moerstraat niet gespeeld, wegens terreinperikelen. Het is inderdaad zo dat Snas geen toelating kreeg om een terrein van het Aalsterse sportcentrum te gebruiken, ondanks het feit dat het daartoe wel een geschreven toelating bezat. De toezichter van het genoemde kompleks stelde inderdaad zijn veto tegen Snas. «Het spreekt vanzelf» aldus een verbolgen voorzitter Van Goethem «dat we het hierbij niet zullen laten. We kunnen anderdeels bezwaarlijk Snas forfaitverliescijfers opleggen, want het was volledig te goeder trouw. Ik zal in ieder geval niet nalaten het Stedelijk Sportko- mijee en ook het Stadsbestuur van dit onverkwikkelijke voor val op hoogte te brengen». In middels moest F.C. Moerstraat onverrichterzake terug naar Dendermonde. In de ligaklasse was er op de jongste voetbal dag slechts een klub die van het veldvoordeel voluit kon pro fiteren: Blauw wit. Het onder vond vanwege St.-Anna weinig of geen noemenswaardige te genstand. De cijfers laten dit trouwens doorschemeren. Ocarina heeft zijn eerste puntje mogen inschrijven in zijn thuis wedstrijd met Sportvrienden Appels. Bij de rust kon men niet vermoeden dat Ocarina aan een gelijkspèl zou komen. Ap pels was in die eerste periode trouwens meer gevaarlijk ge weest. En had dit ook konkreet op het bord gezet. Tweemaal langs Trogh zou Ocarina echter terugkomen En aldus beloond worden voor zijn ijver. De ver jongde R.C. Jaca ploeg kon het ook tegen Leeuwerik niet rooi en. Het werd opnieuw een ne derlaag met een vrij afgete kende verhouding. In de tweede klasse zorgden Tripoli en P.Z.N Aalst voor een uit schieter. In de ontmoeting Tri poli - V.K. Arendzonen kwam men aan een dozijn doelpun ten. Voor de thuisploeg zag het er bij het begin niet zo best uit. Men keek inderdaad fluks te gen een 0-3 achterstand aan. Tripoli werkte deze echter met de glimlach en vrij gemakkelijk weg. Het verweer van zijn gas ten brokkelde inderdaad gelei delijk aan af En het werd een haast voortdurend duel tussen de Tripoli aanval en de Arend- zonenverdediging die slag op keer begaf. Van den Brempt scoorde driemaal. Van Biesen, Van Herreweghe en De Wae geneer namen elk twee treffers voor hun rekening. Ook in de ontmoeting V.K. Post - P.Z.N. Aalst regende het doelpunten. En de thuisploeg kreeg de volle lading. Vooral Dooremont en Jacobs verkeerden in een pro- duktieve bui. Ze scoorden on der hun beiden negenmaal. Mi- chiels zorgde voor twee cijfers. De eindverhouding wijst op een duidelijk overwicht van de gas ten. F.C. Plaza kende geen en kel probleem in de thuiswed strijd met V.K. Moorselbaan. Kon J. Welle bij S.V. Apostel ken de leiding nemen dan werd het nog geklopt. Door een own goal kwam S.V. Apostelken aan de gelijkmaker. Dusong en Cleemput legden de zege vast. J.V.H. Het programma voor 21.10 Ligaklasse Heizijde - Blauw wit St.-Anna - F.C. Moerstraat Snas - Ocarina Sp. Appels - O.C. Aalst F.C. Sport - F.C Jaca Tweede klasse P.B. Zottegem - Tripoli V.K, Arendzonen - J. Welle Groen wit - S.V. Apostelken V.K. Moorselbaan - V.K. Post. OE UITSLAGEN Palieter - Kreja 7- 1 Tijl - Tuf 6-0 St.Joris - Tanu 2- 1 Timarcha - Fabrieksken 1-10 Efsee - Terlinden 2- 2 Liludamo - Jome 1- 0 Nijdrop - Zenith 4- 0 Spokuon - Eureka 2- 0 Ypsilon - Twentiers 1- i j ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Tijl 7 6 2. Efsee 7 6 3. St.-Jrois 7 5 4 Terlinden 7 4 5. Spokuon 7 5 6 Palieter 7 3 7. Nijdrop 7 4 8. Zenith 7 4 9 Fabrieksken 7 3 10. Liludamo 7 3 11. Ypsilon 7 3 12. Twentiers 7 2 13. Eureka 7 2 14. Jome 6 1 15. Tuf Tuf 7 0 16. Kreja 6 0 17. Timarcha 7 0 18. Tanu 7 0 Wie speelt waar nu zondag 22 oktober (aanvang 14.30 u.) Palieter - Efsee (Lindeveld) Tijl - Kreja (Osbroek B) St.-Joris - Tuf (de Keizer) Timarcha - Tanu (Ottergem) Fabrieksken - Twentiers (Zandberg) Liludamo - Terlinden (Osbroek A) Nijdrop - Jome (Gljzegem) Spokuon - Zenith (Dendermonde) Ypsilon - Eureka (Mercedes) 0 1 27 3 13 0 1 22 6 13 0 2 34 10 12 1 2 22 6 10 2 0 15 11 10 1 3 34 10 9 2 1 21 11 9 3 0 14 14 8 2 2 18 10 8 3 1 9 8 7 3 1 20 17 7 4 1 15 19 5 4 1 5 10 5 3 2 6 6 4 4 3 5 21 3 6 0 5 23 o 7 0 3 71 o 6 1 2 21 1 DE UITSLAGEN Ligaklasse F.C. Jaca - Leeuwerik Blauw wit - St.-Anna Snas - F.C. Moerstraat Ocarina - Sp. Appels O.C. Aalst - F.C. Sport Tweede klasse: Tripoli - V.K. Arendzonen S.V. Apostelken - J" Welle F.C. Plaza - V.K. Moorselbaan V.K. Post - P.Z.N Aalst,. Na 1-4 ma 4^0 vrij n gespeeld Ind 2-2 een 2-4 De ree 9-3 doo 3-1 ma 5-0 doe 3-10 wa onv

De Voorpost | 1978 | | pagina 28