Verkeerskommissie raakt de auto's niet kwijt BOONTJE VALT IN DE PRIJZEN Garentwijndersdag SEIN OP GROEN VOOR AALSTERS HOSPITAAL 4 - 20-10-1978 - De Voorpost De weg is immers te smal geworden om het verkeer langs beide richtin gen nog door te laten (vraag schepen De Neve). In de Erembodegemse De Boomstraat komt er eveneens eenrichtingsverkeer van de Heuvel naar de Brusselbaan. En aangezien deze straat nogal smal is op sommige pun ten. zal halfmaandelijks beurte lings parkeren ingesteld wor den in het gedeelte waar mag geparkeerd worden (3 meter vrije doorgang naast gepar keerde auto's). Parkeerverbod wordt ingesteld in de Gaston De Schepper straat (Erembodegem). tot aan het kruispunt met de Avaan- straat. Parkeren deels op de rijweg en deels op de berm is verder uit den boze, omdat de voetgangers daar geen levens ruimte meer hebben. Wel zul len parkeerplaatsen aangeduid worden op de verhoogde berm vóór de Avaanstraat en ter hoogte van de school. De verlengde Merestraat in Nieuwerkerken wordt voorbij het bedrijf van een bloemen- kweker (vanaf de Gentse- teenweg) nabij de wegversmal ling afgesloten voor auto's en motorfietsen. Langs de kant van de Siesegembaan wordt voor deze voertuigen even eens de inrit verboden, uitge zonderd landbouwvoertuigen. Nijverheidstraat te Aalst: met de NMBS zullen onderhande lingen aangeknoopt worden om op hun gronden naast het vroeger postgebouw, in de leegstaande hoek, een fietsen stalling aan te leggen. In het station zelf is er voor slechts 250 fietsen plaats. De andere worden gewoon achtergelaten op het voetpad langs de ber men in de Majoor Claserstraat en de Nijverheidstraat. In de Dr. A. Goffaertstraat werden meer parkeerplaatsen gevraagd. De verkeerskom missie zal het verkeersregime in deze straat wijzigen: par keerverbod over 20 meter aan de drie aldaar gevestigde fir ma's (enkel aan de kant van de bedrijven), en invoering van een eenvormig systeem van halfmaandelijks beurtelings parkeren in de F. De Hertstraat en de Dr. A. Goffaertstraat. Voor de volgende 4 straten werd het verslag van de politie genoteerd: St. Vincentiusstraat: reeds vroeger werd halfmaandelijks beurtelings parkeren ingesteld. Meer parkeerverbod blijkt niet nodig Bolleweg: beurtelings parkeren met verbod aan de nummers 1 tot 13/15 en van 2 tot 6/8. Hertshage: Parkeer verbod in het gedeelte tussen de Borluitstraat en de De Schutterstraat, aan beide zij den, maar slechts van maan dag tot vrijdag van 7 tot 18 uur. Vervolg p In 1949 werd hij medestichter van «Tiid en Mens-, het belangrijkste naoor logse Vlaamse literaire tijdschrift, en in 1954 trad hij toe tot de redaktie van «Vooruit-. In 1972 neemt hij vervroegd pensioen, maar schreef en schrijft wellicht nu nog af en toe een kursiefje. Naast zijn literaire werk houdt hij zich vooral be zig met tekenen, schilderen en beeld houwen. VERNIEUWING Louis Paul Boon wordt beschouwd als de belangrijkste figuur van het Vlaamse proza uit de twintigste eeuw, die zijns gelijke niet heeft en wellicht nooit zal hebben. Formeel gesproken heeft hij achtereenvolgens zeer ver schillende genres beoefend: de kro niek, de roman van en over de roman, het -situatie» verhaal de historische parabel, de mythische roman en de ta bel. Toch is Boon één der schrijvers voor wie onderscheidingen als kritisch en kreatief. poëzie en proza, epiek, essay, filmscenario e.d. geen zin meer hebben: hij opteert voor de totale kunst, voor de verwezenlijking van de integratie van alle kunsten in zijn werk. Boon mengde bewust alle vor men en veegde zijn voelen aan schools-didaktische differentiëringen. Door zijn grondige, kritische revisie van alle waarden zowel van literair- structurele als van socio-kulturele aard is hij niet alleen de grondlegger van de Vlaamse literatuur, maar staat hij tevens aan het begin van de moderne literatuurbeschouwing. Zijn oeuvre wordt gezien als één der grootste ver nieuwingen in de Vlaamse literatuur. Van 1942 tot 1955 was in Vlaanderen een vernieuwende tendens te bespeu ren die alle traditionele opvattingen en nonnen overboord gooide. De bewe ging kristalliseerde zich rond het reeds vernoemde tijdschrift -Tijd en Mens-, waarvan o.m. ook Hugo Gaus en Jan Wal ravens deel uitmaak ten. Toch was Louis Paul Boon er de voornaamste initiatiefnemer van; hij belichaamde het best de geest en het klimaat ervan en de richting die zij had uit te gaan. Toen Boon in 1942 begon te publiceren werd zijn werk als onge meen agressief en verbeten ervaren. Zonder genade ontmaskert hij alle lite raire bedrog en verzet zich tegen alles wat de mens als individu ten onder gang doemt. DE EXPERIMENTELE ROMAN De steeds veranderende nieuwe stmk- turen in Boontjes werk. verwijzen steeds naar een nieuwe, gegronde visie op de literatuur of de kunst in het al gemeen en op de werkelijkheid. Wat Boon tot uitdrukking wil brengen is het Leven als totaliteit, vandaar dat hij de voorkeur geeft aan het allesomvat tende relaas, waarin losse momentop namen. doorlopende handelingen en kommentaren mekaar afwisselen De romanschrijver is echter steeds ge bonden. in die zin dat het levensproces met in één greep te boek te stellen is. Vandaar dat de gelijktijdigheid, wordt vervangen door de opeenvolging, vandaar ook de veelheid aan verhaal motieven: individuele ervaringen, met daarnaast het gemeenschappelijke ge beuren en de kommentaren van de au- lndien hij in het begin meer aandacht besteedt aan hel sociale, dan zal hij weldra trachten de condition humaine te doorgronden. Boons eerste drie romans. -De voor stad groeit-, -Abel Gholaerts-, en «Vergeten straat- spelen zich voor namelijk af in de sfeer van het sociale, doch zowel op het vlak van het indivi duele als van het kollektieve. In deze romans brengt Boon vooral zijn on wankelbaar geloof in de enkeling tot uiting, de enkeling die zichzelf over leeft ongeacht het regime of de sociale verhoudingen. De romans behoren tot het realistische genre: wat primeert is de daad. het feiten verhaal, het gaat hem hier om de afschildering van een door iedereen verstaan wereldbeeld. Aprioristische gegevenheden zoals kontinuilcit en kausaliteit worden aanvaard. Boons tweede periode wordt ingeluid door -Mijn kleine oorlog- (1946), één van onze eerste modernistische romans. Het is een mijlpaal in Boons ontwikkeling, het betekent namelijk de doorbraak van de subjekti viteitHet aksent slaat over van het sociale naar het existentiële. We hebben weliswaar nog steeds te doen met de kroniek van een kollektief gebeuren, doch de brok stukken ervan sluiten noch logisch, noch temporeel bij mekaar aan. De vroeger onderschreven kategorieën als logika en konologie worden overboord gegooid. De kommentaren winnen aan omvang zodat de subjektiviteit van de auteur samengaat met een intersubjek- tiviteit tussen schrijver en lezer. Het verhaal zelf wordt het medium dat de auteur in staat stelt de idee in te kleden en te verduidelijken, en verliest aldus alle zelfstandigheid. De roman wordt de projektie, de zelf-ontdekking van de gedachte. Een ander aspekt van de existentie komt hierin tot zijn recht: het zintuiglijke, algemene wereldbeeld, dat de schrijver heeft leren wantrou wen. ruimt de baan voor een explora tietocht doorheen de sferen van zijn eigen psyche. De Kapellekensbaan- (1953) en -Zomer te Ter-Muren- (1956) bete kenen een verdere triomf van de sub jektiviteit. Naast de verhaalmotieven bevat dit tweeluik een roman van en over de roman, waarin de vertelkunst Even poseren, een Inclilje happen tussen twee werktijden door L.P.Boon is momenteel bezig aan een Geu:cnboek. (JM i OfL.P Boon zo gelukkig is met de zichzelf onderwerpt aan een kritisch onderzoek. Met de derde faze in Boons schrijven verlaten we hel gebied van de existen tie en betreden dat van de essentie (-Wapenbroeders, 1955; -De bende van Jan de Lichte, 1957): het Leven dat zich van de oppervlakte der dingen losmaakt wordt in de geest van de au teur gerekonstrueerd en herleid tot zijn duurzaamste kern: het exemplarische, het archetypische. Boon komt ertoe de permanentie van het menselijk tekort te ontdekken. De verdorvenheid van de mens heeft iets weg van een erf zonde waarvoor geen genade bestaat Dit zich ontwikkelende geloof in de wezenlijke boosaardigheid van de mens heeft aanleiding gegeven tot hel verwerpen van de traditionele uitbeel ding van de werkelijkheid. In -Pieter Daens- (1971) grijpt Boon' terug naar zijn vroegere periode van sociaal engagement, dat hij in dit boek echter wetenschappelijk fundeert. Het bock, waar jaren nauwgezet opzoe- kingswerk aan vooraf ging, is in feite geen roman. Het wordt beschouwd als een historisch werk Dat voorgaand beeld van Boons wer ken erg hypothetisch en steeds voor discussie vatbaar is, spreekt voor zich zelf. Voor Louis Paul Boon zelf blijtt het sociale element in zijn werk van primordiaal belang. BIJ BOONTJE THUIS Naar aanleiding van zijn bekroning en, naar we uit goede bron vernamen, de voltooiing van een nieuw werk - -Het Geuzenboek-gingen we bij hem thuis even een praatje maken. Daar hij wat grieperig was en daardoor rust nodig had, staken we onder het drinken van een geurende kop koffie maar dadelijk van wal. Aangezien wij er niet alleen waren voor het gesprek een Nederlandse re porter stond ons bij, werd het in het A.B.N. gevoerd. Boontje is niet ge woon A.B.N. te praten: -Het is geen tegenzin voor het A.B.N. maar het dialekt is gewoon mijn taal De taal die ik spreek is de taal die ik schrijf, leder een zou dat eigenlijk moeten doen. Ie dere schrijver is daartoe verplicht, want als die in een taal schrijft die niet de zijne is. kan hij zich niet volledig uitdrukken. Voor mij zou dat het geval zijn moest ik iri het rans of het Engels schrijven. Ik ben niet gewoon A B N. te praten. Ik gebruik veel woorden die uit het dialekt komen en die ik in mijn woordenschat opneem. Indien men al les verwerpt wat geen A.B.N. is dan moet men Strcuvcls verwerpen, dan moet men Timmermans verwerpen, dan moet men Gezelle verwerpen. Ook al die mensen hebben woorden uit het dialekt in hun boeken overgebracht en hebben daardoor, als ik het zeggen mag. onze taal verrijkt-. V.P.: Wat betekent de toekenning van de staatsprijs? L.P.B.: Ik bev venm dat men maj juist die Wij schrijvers onder elkaar noemen dat een -fin de carrière--prijs. Maar het docf me plezier, het is ergens een teken van erkenning. Het is de grootste onderscheiding die men hier in België kan krijgen. Hel prijs is een andere vraag. IJM) wordt nu wachten op de Belgisch- Ne derlandse Prijs, (glimlachend) en dan komt natuurlijk nog de Nobelprijs. Hij is mij twee. drie jaar geleden op het randje ontglipt- Ik was algemeen kan didaat. In -Der Spiegel» stond dat ik de prijswinnaar zou zijn, en ook in een Engelse krant werd het vermeld. Ook die Zweedse uitgever heeft daar veel nadruk op gelegd. Ik denk dat de jury zich ginder in Zweden, een beetje op gedrongen voelde, dat ze mij die prijs moesten geven. Vandaar het ave rechtse effekt. dat ze hem mij gewei gerd hebben». V.P.: Maar als ik het goed begrijp, heeft Louis Paul Boon nog niet afge daan? L.P.B.: Nee. Ik heb nu juist een nieuw bock, «Het Geuzenboek», waarin ik de strijd van de Geuzen, vanaf de ge boorte van Keizer Kareilot cn met dc val van Antwerpen beschrijf. Eigenlijk heb ik allemaal waar gebeurde feiten, die in aparte werken behandeld wor den. verzameld en in één boek samen gebracht. Het bestaat uit korte stuk ken. Ik denk dal het een bepaald beeld zal geven van wat hier gebeurd is. Het enige -bezwaar- zou misschien wel kunnen zijn, dat Willem dc Zwijger er niet zo mooi vanal komt. want het lijkt er wel op of hij Vlaanderen heeft laten stikken, zich teruggetrokken heeft naar hel noorden om daar weerstand te kunnen bieden aan de Spanjaarden, en Vlaanderen aan zijn lot heeft overgela ten. Hij is ook op dat ogenblik gestor ven en dat alles heeft meegewerkt om Vlaanderen door de Geuzen te doen verlaten. Ze zijn dan met duizenden naar Holland getrokken. Dc Amsterdamse bevolking is op dat moment verdrievoudigd. Die bestond dan vooral uit Vlamingen die naar gin- derd zijn gevlucht. Ik heb onlangs, daarop 'n beetje spelend, nog een a- lorismc gemaakt: -Ook de Hollanders zijn Vlamingen, maar ze zijn het ver geten- V.P.: Waarom heeft Willem de Zw ijger V laanderen in de steek gela ten? L.P.B.: Het is niet zo gemakkelijk om dat te omschrijven. Het lag niet meer in zijn macht om Zuid én Noord te vrijwaren van de steeds oprukkende Spaanse troepen. Ten slotte heelt hij zeer weinig aan die strijd kunnen ver helpen». V.P.: Wat leest U zoal van andere V.P.:In uw werk komt de oude tegenstelling van katolicisme en so cialisme naar voor. Deze twee par tijen reiken mekaar nu steeds meer de hand. Hoe staat u daar tegen over? L.P.B.: - Ja, eigenlijk is dat zeer mooi dat mensen van gelijk welke ideologie mekaar ontmoeten. Dat is trouwens ook het hoofdmotief geweest in -Pie ter Daens-: de samenwerking tussen liberalen, socialisten en katolieken. Door het feit echter dat men samen werkt is echter nog niet alles opgelost. Elkaar begrijpen is pas mooi wanneer men het goede nastreeft. Af en toe heb ik de indruk dat de mensen die dc han den in mekaar drukken, soms nog ge boeid liggen en dat andere -hoge omes» het voor het zeggen hebben. Wijzelf kunnen aan de toestand weinig veranderen. V.P.:Hoe ziet u de toekomst? Opti mistisch? L.P.B.: Nee, met al te optimistisch. Ik denk dat we voor de periode staan waarin de algemene ekonomische toe stand nog zal verslechten. Ik denk dat er weinig hoop is om die algemene toestand te redden. We zullen onze levensstandaard moeten verlagen. We verspillen teveel energie en zullen op de duur verplicht worden matiger te gaan leven». V.P.: Hoe ziet u een toekomstige samenleving? L.P.B.: -Wel, dat heb ik trachten te zeggen in -Vergeten Straat-, waar de mensen trachten een nieuwe staat te vormen. Dat mislukt omdat de mens in welke maatschappij ook, toch een mens blijft, met zijn deugden maar vooral met zijn gebreken Waar men ook gaat, in het Oosten of in het Wes ten. in een kapitalistische staal of in een kommunistische staat, steeds staan daar mensen aan het hoofd, mensen met hun gebreken. Welke staat ook heeft die menselijke gebreken-, V.P.: Meent u dat het schrijven zelf de maatschappelijke verhoudingen en de sociale strukturen kunnen veranderen? L.P.B.: -Neen, dat denk ik niet. Maar we moeten doorzetten. Iedereen moet zijn steentje bijdragen. Evenmin ech ter als bijvoorbeeld pornografische verhalen, de wereld verderfelijk kun nen maken, kunnen ook de -zedcprc- ken- de wereld niet verbeteren. Zo zul len ook boeken die de sociale nood aanklagen, weinig verhelpen aan dc sociale noden zelf. Maar als men denkt dat te moeten doen. dan is men ertoe verplicht, de pastoor blijft op zijn preekstoel staan, blijft preken, een par- tijmilitant blijft steeds de heersende wantoestanden aanklagen. Als schrij ver heb ook ik daarop doorgchamerd. Ik betwijfel of dat nut heeft, maar kom, we zijn er nu eenmaal voor in de wieg gelegd.» V.P.: Minder bekend bent u als schilder. Wat betekent dat voor u, schilderen? L.P.B.: «Ik heb eens gezegd dat ik als schilder ontspoord ben. Ik had schilder willen worden. Als jongen van vijftien zestien jaar heb ik aan de akademie van Aalst lessen gevolgd Toen mijn vader ziek werd ben ik te Brussel in een auto- fabriek gaan werken Dan is de oorlog uitgebroken. Ik bleef schilderen en te- Jan Bylstraat: halfmaandelijks beurtelings parkeren. In de wijk Horebekeveld werd een aan vraag om het verkeersbord «Aanwezigheid van spelende kinderen» aan te brengen, en de snelheid tot 20 km te beper ken afgewezen. Die beperking zou toch niet worden nage leefd, en evenmin kan het weg dek van deze nieuwe wijk wor den opengebroken om er een woonerf te maken. Tenslotte zijn het voornamelijk de bewo ners zelf die daar door de stra ten rijden, en die kennen de si tuatie voldoende. Aan de Abrahamweg te Moor- sel komen er geen katafoot- paaltjes omdat ze wel het door gaand verkeer hinderen, maar de moeilijkheden van het krui sen niet oplossen in dit zeer smalle straatje waar nauwelijks een auto doorheen kan. De verkeerskommissie besliste enkele richting in te voeren vanaf de kerk, en de ingang vanaf de Aalstersesteenweg te sluiten. Een gele lijn wordt aangebracht aan de overkant van het bedrijf van een handelaar in oude me talen in de St. Kamielstraat. Deze hoopt dat nu de in- en uitrijproblemen met zijn vrachtwagens achter de rug zijn. Aangezien aan de Moorsel- baan de nieuwe parking van het O.L. Vrouw-ziekenhuis wordt aangelegd, zal men het Ministerie van Openbare Wer ken, dat beheerder is van deze rijksweg, gevraagd worden parkeerverbod in te stellen langs de pare huisnummers vanaf het O.L. Vrouwplein tot aan de Schendelbeekhofstraat waar geen verkeerslichten ko men, evenmin als snelheids beperking op de Moorselbaan tot 40 km, wat ook in de Ach terweg en de Kleistraat niet het geval zal zijn. Gunstig advies werd gegeva om in de Weggevoerden straat halfmaandelijks beurte lings parkeren in te stellen. Voetweg «Watermolen kreeg voor het gevraagde va keersvrij regime eveneen gunstig advies. Fietsen en mo to's zouden dus niet mee doorheen dit slechts 1 m bred weggetje mogen dat de Mooi selbaan met de Rustoordstra. verbindt. Restert in Nieuwerkerkei parkeerverbod aan de kant va de pare huisnummers. Hi smalle middenstuk van d Doctoorstraat in Moorsel diei verkeersvrij gemaakt te wo den. En in de Aalsterse Hooj straat worden parkeermetei geadviseerd. Tot zover de punten die op hi agenda waren geplaatst. I werden verder nog volgent mededelingen gedaan. Do de NMBS werd gevraagd o de Terminus van de stadsbt richting Rozendreef te voorzit tussen de twee appartement gebouwen van Deureco, waa toe een grondverharding die aangebracht. Schepen Neve zou opdracht geven o een onderzoek in te stellen de nodige werken uit te voere Parkeerterrein Keizershj len: op aandringen van raad lid Caudron en om het wano delijk parkeren te verhindere werd deze parking genivellee en van steenslag voorzien. V< ledige asfaltering valt echter duur uit voor de stad, zodat h aftekenen van parkeerplaats vooralsnog onmogelijk is. 1 Herinrichting stationsplejl op aanvraag van raadslid GIJ Willems zal met de uitvoeril daar gewacht worden tot I Verkeerskommissie of de Gj meenteraad hieromtrent defij tief beslist heeft. w: Op Me Me ho« kui vol Jewezen premier Den Uyl maakte van zijn hezoi gebruik om persoonlijk kennis te maken met de bekende schrijver. (JM) kenen en begon een linovcrhaal te snijden. Dan ben ik er teksten begin nen bij schrijven cn zo ontstond dan mijn eerste boek: -De voorstad groeit-, dat ik eigenlijk als een teken verhaal had gezien. Zo ben ik als schilder wat ontspoord geraakt en ben ik schrijver geworden. Maar ik ben wel blijven schilderen. Telkens wanneer een boek voltooid was. volgden een paar maanden rust en schilderde ik. Nu -Hel Geuzenboek- voltooid is. denk ik weer wat te schil- i Nederland J deren. Ik schilder even graag dan al schrijven». V.P.: U heeft een rijkgevulde c rière achter de rug. Hoe kijkt daarop terug? L.P.B.: -Dat waren jaren van wel wee. zoals bij iedereen denk ik Ik er met ontevreden over. Ik heb ged wat ik kon Er bestaat een oud spre woord dat zegt: -Wie doet wat hij k is een eerlijk man». Dirk De Tro Op zaterdag 21 oktober wordt o.a. In de FFR de traditionele «Garentwijndersdag» gevierd. Na de jaarlijkse plechtige eu nUgcwer* L.P.B.: -Ik houdt me vooral bezig met het lezen van historische werken. Na -Pieter Daens- heb ik dc -Zwarte Hand- geschreven, een boek over de anarchisten. Dan heb ik -Het Jaar I90I - geschreven, naar politiearchie- cn. cn nu -Het Geuzenboek- en dat deelt ontzaglijk veel tijd cn moeite ge kost om alle materiaal dat daarover bestond te doorworstelen, op fiche te stellen. Het boek zou trouwens in twee delen moeten verschijnen, zo omvang rijk is hel. Ik heb dc laatste jaren wer kelijk geen tijd gehad om nog wal te lezen van andere mensen-. charistieviering met offers, ter nagedachtenis van de afge storven personeelsleden in de St-Jozefskerk te 11 u. volgt een banket te 13 uur in de FFR-Feestzaal. Op het menu Andaloesische room. Gevuld flensje, Kalkoensuprême met sinaasappels, tuinkers en kro ketten, koffie met gebak. wijn. Daarna komt de Marie-Tell- Show met sopraan Maria Teil, mezzo-sopraan Jeanine Van de Ven, bariton Ward Goethals, organist Jef D'Haese. Voor ge luid en belichting staat Roger Standaert in het geheel wordt gepresenteerd door Willy Brossé. Twee volle uren ont spanning en luistergenot met operettemelodieën, sketches humor en liedjes van toen Rond 17 u. uitreiking der Erete kens in Nationale Orden. Arbeidsereteken 2e klas: Marie-Louise Cosyn (39 jaar (Senst), Jeanine Van Caelen- bergh (24), Simonne Galle (31 en Marie-Louise Tombeur (11). Arbeidsteken 1e klas: Maria De Coninck (32), Francine Van Dyck (7) en Hélène De Smedt Gouden Medaille der Kroon orde: Jozef Ringoir (40) en Roger Dooremont (40) Daarna gezellig samenzijn met het amusementsorkest «The New Star Liners» gratis toe gankelijk voor alle personeels leden met vrienden en kennis sen. Verdere aktiviteiten St.-Maartensfeest op zaterdl 11 november te 15 uur in i FFR-Feestzaal voor kinder! geboren tussen 1.7.66 f 30.6.75. Poppenspel «Non» Aladin» met «Het Wonda drankje». Tijdens het St-Maar1ensfeest| de refter der bedienden Kaaj wedstrijd met 2500 fr vooni Inleg 20 fr. In «Het Bouwbedrijf- van 13 oktober jl. verscheen dc openbare aanbesteding van het nieuw OCMW-ziekenhuis, De aanbeste ding werd hiermee officieel geopend cn dc sluiting ervan wordt vastgesteld op 13.12.197X in de gebouwen van het OCMW zeil. Dit betekent dat alle wegen geel lend zijn om met de bouw van het /olang verwachte nieuwe hospitaal te starten. Uit goed ingelichte bron vernamen wij trouwens dat het OCMW van Aalst reeds een planning heelt om het ganse dossier voor I januari 1979 klaar te krijgen zodat het kan neergelegd worden bij de bevoegde minis ter. De/c dient dan nog enkel te beslissen over de modaliteiten van subsidiering. Dit vraagstuk werd ondertussen—op woens dag IX oktober jl trouwens reeds besproken door de V'laamse programmatickommissie inzake zickcnhuisbouw, waarover Mi nister van Volksgezondheid Dhoore het trouwens heelt in een interview elders in dit weekblad. VEHE

De Voorpost | 1978 | | pagina 4