Wat nu met de VZW «Sport- en rekreatiecentrum» te Gijzegem? En nu (voorlopig) maar eindigen Baardegem blij verraste gastheer van «Tot Heil des Volks» FEESTELIJKE VLAGGEWIJDING VAN DAENSISTISCHE MUZIEKMAATSCHAPPIJ GEBREK AAN ZELFZEKERHEID 18 - 27-10-1978 - De Voorpost den» genoemd en krijgen «dekrete- rende» bevoegdheid. Deze bevoegd heid gaat over matenes als: gezondheidszorg, echter met uit zondering van de planning en financie- ringsvoorwaarden van de infrastnik- tuur, wat betekent dat men voor oprich ting en inrichting van de nodige gebou wen van de centrale overheid afhanke lijk blijft. de sociaal-maatschappelijke en pe dagogische hulpverlening aan gezin nen. de algemene vorming, naast en bui ten het openbaar onderwi|s beroepsom- en bijscholing, O.C.MW-bevoegd heden voor het grootste gedeelte Wat de huidige O.C M.W.'s betekenen met betrekking tot vooral de sociaal en maatschappelijk meest kwetsbaren is overduidelijk. Dit doet de vraag rijzen hoe de nederlandstalige Brusselaars, langs de unitaire gemeentelijke O.C.M.W.'s o.m. de teoretische be voegdheid voor bepaalde O.C.M.W.- materies van hun gemeenschapsraad zullen kunnen ervaren. Aangezien de Brusselse instellingen niet meer onder nationale voogdij zullen vallen maar direkt onder de bevoegd heid van het Brussels gewest (lees FDF-gewest) laat zich licht raden met welke spitsvondigheden, vooral op dit terrein, de Vlamingen het leven zuur zal worden gemaakt OVER KET INSCHRUVINGSRECHT Hierover zegt arrondissementeel BSP- senator Vernimmen: «Ik meen dat, als men inschrijvingsrechten toekent, men dit net zo goed had kunnen geven aan de Vlamingen in Waals-Brabantse randgemeenten» en wij zouden er wil len aan toevoegen, ook aan Vlamingen in Vlaams-Brabant. Deze eenzijdige (weeral) toekenning van (voor)rechten zorgt bovendien voor verdere ongelijkheid op elektoraal vlak en maakt het demokratische één man, één stem tot een aanfluiting. In deze kontekst menen wij dat de Vlaamse eis, de splitsing van het kiesarrondissement Brussel, van zijn oorspronkelijke bete kenis wordt ontdaan. Voor de nationale en Brussels-gewestelijke verkiezingen kunnen (alleen) de franstaligen uit de faciliteiten en inschrijvingsgemeenten zich te Brussel inschrijven en daar elek toraal meespelen. Voor de gemeente verkiezingen spelen zij dan weer mee in hun woonplaats zelf en gaan daar fran- kofoon gewicht in de schaal brengen. Omgekeerd valt het stemgewicht van de Vlamingen voor de gewestelijke verkie zingen te Brussel weg (deze uit de hui dige gemengde kieskantons). Door dit inschrijvingsprivilegie voor de fransta ligen wordt voor het gewest Brussel de frankotonie nog versterkt van uit Vlaams-Brabant met al zijn gevolgen voor de reeds in een minderheidsposi tie verkerende nederlandstaligen, die op zichzelf aangewezen zijn, binnen het Brussels gewest OVER DE VEREENVOUDIGING OER INSTELLINGEN Er werd gezegd dat de Egmontonder- handelaars zich als doel hadden gesteld met dit pakt bij te dragen tot de vereen voudiging van onze openbare instellin gen. Straks krijgen wij aldus drie los van elkaar staande staatsstrukturen, zes regeringen, zeven wetgevende verga deringen. negen administratieve pro vincies. 25 subgewesten en 50 ge meenschapskommissies.Dat eigen aardig soort rationalisatie brengt al leen mee dat wij ons, in het Egmont- België, aan zowat 1300 nieuwe «hoog waardigheidsbekleders» mogen ver wachten. Aan een boofn zo volgeladen. OVER DE EIGEN FINANCIEN De gewesten putten straks hun finan ciële middelen uit eigen niet fiskale ontvangsten, gedeelten van opbrengs ten van sommige nationale belastin gen. eigen fiskaliteit. leningen en dota ties. Deze dotaties, welke door de na tionale centrale overheid worden toe gekend, worden berekend op basis van 1/3 van het inwonertal, 1/3 van de gewest-oppervlakte en 1/3 van de in het gewest geïnde belastingen. In de ver onderstelling dat iedereen gemiddeld evenveel direkte belastingen betaalt zou men voor deze dotaties aan vol gende verdeling toekomen:- Vlaams Gewest 51,5%, Waals Gewest 42,70%, Brussels Gewest, 5,8%. De dotaties voor de gemeenschappen worden als volgt opgedeeld. Neder landse gemeenschap 54.72%, Franse gemeenschap: 45.28% (nu respektie- velijk 57,58% en 42,42%) De Duitsta- ligen kunnen ons inmiddels een zorg zijn, die leven uit de hand van de Waalse «goedgeefsheid». Deze cijfers worden pas betekenisvol als men enerzijds gaat kijken naar de veel-nullen getallen waarvan deze een procent zijn en an derzijds naar het werkelijke inwonertal. (Wij Vlamingen leveren 65% van de beroepsarbeid, betalen 60% van de be lastingen, zorgen voor 61% van de spaargelden en dragen voor 61% af aan de R.M.Z.) Van de nationale financiën blijft, in het nieuwe België van morgen niet minder dan 77% onder het centrale gezag. Een Leuvense prof. heeft becijferd dat voor elke 100 fr naar het Vlaamse gewest er 132 fr naar het Waalse gewest gaat. Naar Brussel gaat 97% OVER DE SUB-GEWESTEN Deze instellingen hebben alleen uit voerende bevoegdheden. Maar voor diegene die weet wat er bij de uitvoe ring van taken, die door gemeenten, gewesten of staat worden opgedragen, in de praktijk komt kijken zal het belang van deze sub-gewesten voor de inplan ting en uitbouw van macht en invloed zeker niet worden onderschat. Op basis van de huidige politieke stand van zaken zouden deze sub-gewesten besturen ais volgt zijn samengesteld: turnhout, 4 CVP en 1 BSP; Antwerpen-Mechelen, St.Niklaas-Dendermonde, Zuid- West-Vlaanderen en Limburg, 3 CVP, 1 BSP en 1 VU; Gent-Eeklo, Aalst- Oudenaarde, Kust-Brugge en Leuven, 2CVP, 1 BSP, 1 VU, 1 PW; Halle- Vilvoorde: 3 CVP. 1 VU, 1 PW Voor Brussel valt het sub-gewest samen met het gewest zelf en is het Brussels - gewestelijk eksekutief bevoegd. Dit zou als volgt zijn samengesteld. 3 FDF, 1 PSB, 1 PSC. 1 CVP, 1 VU. OVER DE BRUSSELSE FRANSTALIGEN Onder de franstaligen worden te Brus sel gevoeglijk al diegenen gerekend welke niet uitdrukkelijk het Nederlands als kommunikatiemiddel gebruiken «Pour lès besoins de la cause- wor den dus alle vreemdelingen ineens ook autochtone franstalige Brusselaars. In 1977 telde men in de 19 Brusselse ge meenten vfllgend procentueel vreemde lingental: St. Gillis 42,9%, St. Joost 40,1%, Vorst 23,8%, Anderlecht 18,9%, Etterbeek 18,1%. Koekelberg 16,3%, Ukkel 16,1%, St Pieters- Woluwe 14,4%, St. Lambrechts- Woluwe 12%, Watermaal 9%, Jette 8,4%, Ganshoren 8,3%, Evere 8,1, Berchem 6,5%. Alles samen is dit 21.1% op een bevolking van zowat 1 miljoen. OVER DE NATIONALE BEVOEGDHEDEN De nationale volksvertegenwoordiging, met de nationale regering als «ekseku tief» blijft bevoegd voor volgende mate ries: Buitenlandse zaken, Landsverde diging, Justitie, Binnenlandse Zaken, Financiën, Ekonomie, Openbare Wer ken, Verkeer, Sociale Voorzorg, Ge zondheidsbeleid en Administratief sta tuut en bezoldiging (ook voor de gewes telijke en gemeenschapsinstellingen). De Senaat, die uit de leden der gemeen schapsraden wordt samengesteld, is bevoegd voor: grondwetsherziening, wetten waarvoor speciale meerderheid nodig is, amendementen en goedkeu ren van nationale wetten inzake publiek-, burgerlijk-, handels-, straf-, en fiskaal recht, beoordelen van gemeenschaps-moties op hun ge grondheid (dit m.b.t eventuele diskri- minatie van filosofische en ideoloj sche minderheden), bepalen der ni men voor de tweetalige socio-kultun instellingen te Brussel Ook voor een simpel advies zal er beide taalgroepen een meerderhe moeten zijn. Hierdoor kan een gerin meerderheid de werking van deze i stelling blokkeren. OVER HET AKKOORD ALSOUSOANIG Volgens professor Leo Neels, assistt aan het instituut voor grondwettel recht aan de K.U.L. volgde men bij li uitwerken der gemeenschapsakkoc den de omgekeerde weg. Terwijl oi de definitieve regeling nog niets op p pier staat is de ganse overgangsret ling reeds uitgewerkt. Men legde d als het ware een weg aan zonder weten waarheen, of liever de wegaa leggers zeggen elk voor zich deze w naar hun einddoel aan te leggen. In tegenstelling met wat normaal k worden geacht werkte men de ovi gangsregeling niet uit naar de eindre» ling toe maar gaat men omgekeerd werk. Het lijkt niet erg logisch maar li is nu eenmaal zoDe overgang naar if wat nog niet bestaat werd op pap gezet en het ziet er naar uit dat de defi tieve regeling zal worden uitgewerkt funktie van wat deze overgangsregeli zal brengen! Het zgn. Vlaamse probleem is het probleem van onze eigen zelfzekerheid met name het gebrek eraan. Wij moeten niet op wettelijke regelingen rekenen om dit probleem uit de wereld te helpen. Wetten lossen op zichzelf nooit iets op als deze wetten niet omvatten of bevestigen wat reeds werkelijkheid is. En om de werkelijkheid om te buigen moeten wij in onze eigen mogelijkheden geloven en ons niet achter een beschermende (sic!) muur van schijnzelfstandigheid laten terugdringen. Zolang wij ekonomisch niet sterk ge noeg waren hebben wij daarvan kultu- reel en intellektueel de gevolgen gedra gen en met die kwalijke erfenis zitten wij nu nogHet gewicht van ons naderhand sterk toegenomen ekonomisch poten tieel hebben wij tot op heden echter steeds niet kultureel en intellektueel kunnen omzetten doordat wij ons voortdurend als politieke dwergen heb ben gedragen. Doordat steeds meer beslissingsbevoegdheid naar de over heid werd toegetrokken kon. door ons ondermaats politiek aan bod komen, de normale opgang van ons volk opnieuw worden afgeremd. Als doekje voor het bloeden waren er dan de taalwetten die, daar waar zij voor bestemd waren en dienden toegepast, niets aan de oorza ken van de scheefgegroeide toestanden konden wijzigen In werkelijkheid ridi- kuliseerden dit soort steriele wetten al leen maar de rechtmatigheid van alles wat er ooit aan de basis van had gele gen. Daardoor werkten deze taalwetten ten slotte tegen ons, direkt en indirekt, doordat wij ons wettelijk beschermd wisten en deze als alibi gingen gebrui ken voor onze eigen lankmoedigheid. «Het is bij wet geregeld, dus moeten wij zelf niets meer doen!» Hierdoor viel het ons des te makkelijker om onszelf op te sluiten in het materiaa-konfortabel getto van onze kleinburgerlijke zelfge noegzaamheid welke voortdurend ons minderwaardigheidskompleks door kruist. Met Egmont gaan wij in dezelfde richting door. Met deze nieuwe wette lijke regeling verandert er op zichzelf niets. Alleen sluiten wij de oorspronkelijke bewoners van het Nederlandse Brussel voorgoed uit de volksgemeenschap waar zij historisch toe behoren en gaan wij een eindje verder toekijken tot het straks onze beurt wordt. En over 10 jaar kan het scenario weer herbeginnen.. Ongetwijfeld zijn er bij de politici, welke mede tot de verdedigers van het ge meenschapsakkoord behoren, velen die oprecht menen dat alleen via deze, zogeheten laatste kans, er een begin kan worden gemaakt met een mentali teitsverandering bij de gewone Vlaamse man. Wij nemen tevens aan dat politici nu eenmaal het politieke spel der gege ven machtsverhoudingen dienen mee te spelen. Zij zullen echter ook moeten toegeven dat, als men dan genoegen moet ne men met duidelijk erkenbaar slechte en initiaal verkeerde regelingen welke wel iswaar de vrucht zijn van een kompro- 'mis wat tijdelijk enkele politieke voorde len kan inhouden, deze, in beginsel verkeerde en onrechtvaardige regelin gen, niet minder alsdusdanig zouden worden genoemd. Politici hebben zeer zeker hun eigen politieke verantwoorde lijkheden. Niet-poiitici kunnen onge twijfeld al eens onvoldoende rekening houden met dit politieke samenspel. In de gegeven situatie zouden wij hiervoor dankbaar moeten zijn. Wannes Van de Velde zingt in zijn lied over Pieter Breugel die zijn Braban# 1 Stede vandaag terugvindt, het gende. «De Vlaming zit in het geval van zijn kompleksen. De sleutel ligt] bij. Kom geeft hem mij!» Wij willen ij hier bij laten! r> Erick Van der Eist Stralenae gezichten, veel volk. Sfeer en stemming. Een meevaller van een weertje. Tussendoor een muzikale inloop dissonant waar wij niet aan tillen. Wijn proevende geeste lijke en wereldlijke gezagsdragers. Vrolijke herbergvisites met klantrijke improvisaties. Bier dat weer best was. Bergen aValeerse» mosselen aan een gezellige feesttafel. En de storende aanwezigheid van een schaamteloze dik huid die echter de feestvreugde niet kon verstoren Kortom alle ingrediënten voor een suksesrijk begin waren present. Een beloftevolle inzet naar een hoopvolle nieuwe toekomst voorde herboren demokratische muziekvereniging. deze kerk, waar op deze ge nadige herfstdag van 1978 werd aangeknoopt bij de volksverheffende strijd van de Kristen-Demokraten, die andere strijder tegen ver licht despotisme Jan Frans Vonck ligt begraven. Zoals dat bij een vaandelinwijding gebruikelijk is waren het de aangezochte «petera en burgemeester, als «geus», nu met opzet zo tegen het einde van de kerkelijke plechtigheid aan te Baarde gem arriveerde kunnen wij alleen maar gissen. En of de wijn welke door de plaat selijke dorpsherder achteraf aan «het magistraat» werd «gekonsakreerd» een ordi nair miswijntje is geweest kunnen wij alleen maar ra den al betwijfelen wij dit sterk. Inmiddels werd door de muzikale sliert de tradi- De fusie van de gemeenten bracht heel wat miserie en mis verstanden mee, dat is algemeen geweten. Immers: nieuwe bazen, nieuwe wetten! De VZW «Sport- en rekreatiecentrum» te Gijzegem heeft dit ook aan de lijve ondervonden. Wat is er gebeurd? sport, de ander voor kuituur... De eerstgenomen initiatieven kenden een groot sukses Er was een goed beheer en het initiatief was zelfbe- druipend: de gemaakte winsten weroen oesieed om nieuwe mani festaties of initiatieven te financie ren. Veel geld werd er besteed aan het vernieuwen en uitbreiden van de bestaande akkomodatie. De le den van de beheerraad kunnen dit staven en willen steeds de boek houding aan het stadsbestuur voor leggen. Er werd steeds gewerkt volgens hetzelfde principe: «alles is aangekocht door de gemeenschap en moet dus volledig ten dienste staan van die gemeenschap - De brouwerij Lamot verleende een renteloze lening aan de VZW. In ruil hiervoor vroegen zij dat bier van deze brouwerij zou afgenomen worden, tot op het moment dat de lening zou afbetaald zijn. Door de fusie is er in heel de situatie een hele ommekeer gekomen. De sportterreinen zijn automatisch in gelijfd bij de VZW Aalsterse sport centra. (Je direkt een aantal sport velden heeft verhuurd. Hierdoor verliest de VZW een aantal inkom sten Er is echter weinig kontakt geweest met het stadsbestuur Vanuit de VZW zijn hiertoe verschil lende pogingen ondernomen Die liepen op niets uit. behalve één: op een kontaktvergadering werd be slist dat de VZW voorlopig verder kon werken. Op 2 februari '78 werd door Aalst een koncessie verleend aan de brouwerij De Gheest De heer De Ridder, lid van de beheerraad, heeft geen enkele uitleg voor de stroeve houding van het stadsbe stuur Hij vreest echter dat door het in koncessie geven, voor het ge- Door de fusie werd het rekreatie centrum. Schoolstraat 18 te Gijze gem, plots stadseigendom van Groot-Aalst. De koncessie van de verbruikszaal was door Gijzegem aan de brouwerij Lamot toegewe zen. Door het Groot-Aalsters ge meentebestuur werd echter beslo ten op 14 april 1977 dit kontrakt te verbreken en de brouwerij De Gheest alle winst te gunnen, (be- sissing van 2 februari 1978) Voor éénzelfde gebouw bestaan er nu dus twee kontrakten. Het huidige gemeentebestuur heeft een al of niet geldig kontrakt verwaarloosd, om er een nieuw aan te gaan, zon der nader in te gaan op de gevol gen van deze handeling. Om de hele zaak beter te begrijpen, vertellen we wat geschiedenis. Vroeger was er te Gijzegem een gebrek aan akkomodatie om het verenigingsleven in deze ge meente vlot te laten verlopen. Het terrein van de vroeger kloosterge meenschap. dat aangekocht was door de gemeente, werd ter be schikking gesteld om aan deze no den te voldoen. Er waren reeds en kele voorzieningen aanwezig, een tennisterrein. een volleybalterrein en een oude schrijnwerkerij. De opgerichte VZW kreeg het beheer over dit centrum, het huidige sport en rekreatiecentrum. Er werden dan mensen uit de verschillende frakties (vertegenwoordigd in de gemeenteraad) aangezocht om in de beheerraad te zetelen. De CVP-fraktie zorgde voor zes men sen en de BSP-fraktie stuurde één id De fraktie gemeentebelangen, die liberaal getint is, toonde geen belangstelling Binnen de beheer raad kreeg ieder lid een specifieke opdracht: de een zorgde voor bruik van de lokalen zal moeten be taald worden, iets wat vroeger gra tis gebeurde. De VZW vraagt dan ook ontlasting van haar bevoegd heden: men is steeds bereid het centrum te ontruimen en alies aan de stad over te maken (zoals in de statuten staat) wanneer zij volledig van haar verantwoordelijkheid te genover de brouwerij Lamot onthe ven wordt. Om de ganse zaak in het reine te trekken zijn er twee mogelijkheden: ofwel moet men de VZW aan de huidige reaiteit aanpassen, ofwel moet het beheer ervan overgeno men worden door de VZW Aals terse Sportcentra, waar de huidige beheerraad konkreet zal blijven meewerken. Volledigheidshalve moeten wij hieraan toevoegen dat de brouwerij Lamot de koncessie bekwam tot 1982 van het Gijzegems schepen kollege en niet van de Gijzegemse gemeenteraad, Strikt genomen is ze dus niet geldig! Wij wijzen er wel op dat zowel de brouwerij Lamot als de VZW van Gijzegem te goe der trouw handelen. Brouwerij La mot stelt echter schadevergoeding te eisen, indien de Gijzegemse koncessie zou verbroken worden. Schepen Monsieur stelt dat de VZW wordt opgedoekt. De sport terreinen zijn reeds ingelijfd bij de VZW Aalsterse sportcentra De ka- fetaria en de bijhorende gebouwen zijn reeds in koncessie gegeven aan Safir. met dien verstande dat zij alle verenigingen moeten toela ten (maar onder welke voorwaar den zegde hij niet). De koncessie werd gegeven omdat het beheer van het centrum voor de stad zeker een verlieslatende post zou worden! Wat betreft de verantwoordelijk heid ten overstaande van de brou werij Lamot, zou er gezocht worden naar een minnelijke schikking tus sen het stadsbestuur en de VZW. De VZW heeft er echter geen bi bij: zij wordt als twistappel tuss twee brouwerijen gebruikt. Daai komt dat brouwerij Lamot van ge wijken wil weten, zodat De Ghe niet kan beginnen met de uitbatii Een gemeenschapsgoed werd zomaar in de handen gegeven v een kommerciele privégroeperii Is het beleid van de stad op dit p« wel goed te keuren????? Aan deze handelswijze zijn a aantal gevaren verbonden prioriteiten voor het gebruik van lokalen zullen votjedig anders ga iggen Winstgevende en verbr kende initiatieven zullen zeker e voorkeur krijgen op de kultun manifestaties en vergadenngr Zal men er in de toekomst n vakantie-jeugdateliers kunnen ganiseren? Verenigingen die vroeger (mees voor vergaderingen) gratis van gemeenschapsgoed konden bruik maken, lopen het gevi hiervoor in de toekomst te moet betalen. Het stadsbestuur is er dus in j slaagd een initiatief van de meenschap dat financieel gezó was, en dat door vertegenwoon gers van de gemeenschap stuurd werd, verlies te laten lijdt Hel stadsbestuur heeft ook weii moeite gedaan om tot een po tieve dialoog te komen met mensen die zich reeds jaren inz ten voor dit initiatief, temeer daar bereid zijn hun VZW aan te passs Wij blijven er echter bij: wat van i gemeenschap is, moet door i gemeenschap beheerd worden t moet ten dienste staan van die g meenschap. Welke oplossing het stadsbestu hierop zal vinden is ons vooralsnc een raadsei. Wij volgen de zaak o de voet. RD E.H. De Fouck zegende de vlag van de maatschappij. Links en rechts van het banier meter en peter. tionele veel-herbergen tocht ingezet. Weldra ook ge volgd door het van de pas torie teruggekomen visite ging het tenslotte in een klankrijk opgewekt mars tempo naar «Maxens» toe waar intussen de voorbe reidingen tot de mossel slag, door een drukdoende gelegenheidskeukenpiet waren aangevat. Het werd een echt broederlijke feest avond verder noa. die allen nog lang zullen heugen, C die ongetwijfeld volgen jaar zal worden overgeda< zei het niet zo zeer «tot h« q des volks» dan toch tot ee ieders vreugde. Baldi Aangrijpende vlaggewijding Zaterdag 21 oktober 1978 zal zeker niet zonder histo rische betekenis blijken te zijn. Dit zijn wellicht grote woorden. Toch durven wij hier zeggen dat dit nooit verhoopte wonder, de we dergeboorte van de Daen- sistische Muziekvereniging, een van die merkwaardige feiten is waaruit het in de harten van het volk diep in gewortelde Daensisme on tegenzeggelijk bewezen en bevestigd wordt. Er werd op die dag alleszins, zowel door de plaatselijke kerke lijke- als de wereldlijke o- verheid, meer eerbetoon aan de dag gelegd voor de erfgenamen van het Daen- sistisch gedachtegoed dan dit ooit in het verleden het geval is geweest. Onwille keurig moeten wij hierbij aan de volksspreuk denken «Als de vos de passie preekt...». Maar dat er in de geesten heel wat verandert is sedert destijds het Daen sisme, in de persoon die het als het ware belichaam de, priester Adolf Daens, werd verguisd en vergrui- zeld is een van de zeldzame aangename vaststellingen van vandaag de dag, van bepaald die bijzondere dag van 21/10/1978. Het was werkelijk een feestelijk ge beurtenis in de echte bete kenis van het woord en de muzikale (toch nog iets te veel om ze weg te wuiven) zowel als de politieke (maar zand hierover) wanklanken kunnen in verre na de ba lans niet doen overslaan. Er was de stijlvolle en verras send aangrijpende vlagge wijding zelf omlijst met een R.K.-Eucharistieviering. Het zal wel de eerste maal in de geschiedenis zijn ge weest dat het groene vaan del der Daensisten in een dergelijke omlijsting met een vernieuwd liturgisch ri tueel werd ingewijd. De Baardegemse St. Margriet- kerk was een enig kader, sober en aristokratisch te gelijk, waardoor het geheel nog meer betekenis en meer diepte kreeg. Misschien is het ook niet zo toevallig dat precies in de schaduw van «meter», Jules De Wit en Mevr. Alloo, die de vreugde volle optocht, achter «het muziek» aan, naar het stille Baardegemse kerkje inzet ten. Zowel het nieuwe vaan del van de muziekmaat schappij als het vaandel van de priester Daens vrienden werden broederlijk verenigd in de optocht naar de Mar- grietkerk meegedragen. Zo als dat in Brabant en Vlaan deren gebruikelijk is gaat «ernst» en «leute» meestal hand in hand. De inzet «in 't vroede» diende ook hier onveranderlijk doorgetrok ken naar een afronding «in 't sotte». MUZIKAAL MOSSELFEEST Heel wat prominenten had den gemeend zich mede in het zonnetje van deze offi ciële wedergeboorte te moeten zetten. Er waren schepenen, een volksverte genwoordiger, provincie raadsleden, gemeente raadsleden en «last but not least» de eerste burger «himself» samen met me vrouw D'haeseleer. Of de De pas heropgericht muziekmaatschappij -Tot Heil des Volks- gaf enkele staaltjes van haar kunnen. JM

De Voorpost | 1978 | | pagina 18